OU WINKELiERSVEREENiGING „GEN. CRONJÉSTRAAT", HAARLEM-NOORD Onze Premie: Een Dierenboek-Kleurboek. tH. J. oen der P v. d. GEEST Vrijdag 3 December 1937 Tooneel Predikbeurten. Agenda. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Haarlemsche Diner-Vereeniging De Jeugd grijpt er naar! Bij ons houdi U geld over I B.W.deGraaffJr. Voor Nuttige Geschenken even aan v. d. GEEST denken FAMEZO FRITZ HIRSCH-0PERETTE. „Sag' belm Abscheid leise ServusI" Woensdagavond in den Stadssc houwburg. Paul Harden heeft met het regisseeren dezer eehte Weener operette een kunststuk op zicli zelf geleverd. Doch laat ons ook de costuumkunde van Sophie Degenhardt prijzen, als altijd af, smaakvol en geestig, in één woord rijk. Ilans Lich- tenstein de onvermoeide, de altijd maar walsende, bevelende, vertolkende muziekd'irigent, presteerde met de middelen, waarover hij beschikte, heel wat. Van half negen tot half twaalf was de kunsttempel vol van muziek en zangen, bijna onafgebrokende dansregie van Otto Aurich was alleraardigst en dat alles binnen de decors van Gerard Vroom maakte het geheel sprookjesachtig voornaam en intiem met als goede gelei-geest (spreek uit gelei-geest, alles behalve een sjelei-geest) overal bij, of omheen of middenin onze wakkere goed bij stem en op dreef zijnde, in goede stemming verkeerende Fritz, dèr Fritz, de Hirsch der Hirschen, die blijkens de lijst der medespelenden nu zoowaar ook een kleintje heeft gekregen. Deze operette van dr. Willner en Kudolf Oetser- reicher (pseudoniem?) met muziek van Robert Stolz, die teere zoete melodieën gevat heeft in een potpourri van echte Weener amusementskunst, heeft een lang niet onaaiincmelijken inhoud aan liefde en leed al valt deze uit den toon in den tijd, dat een Edward VIII zijn troon prijsgeeft voor de vrijheid en voor de trouw zijner keuze. Daar zou nog wel wat meer over te zeggen zijn. Het stuk speelt in het begin van deze eeuw, zegge vóór de moord op den aartshertog, voor den wereld oorlog, voor de woeste uitbarstingen van bande- looze democratie, die al weer gevolgd zijn door 'n tijdperk van dictatoriale reactie. Fritz Hirsch is niet zoo dom, zegt hij zelf. als hij er uit ziet. En van hem zelf zijn natuurlijk, de enkele beteekenisvolle woorden in liet derde bedrijf: om een prins met een burgermeisje te doen trouwen zou de wereld eerst bevolkt moet™ —o-Hor, (i00r andere mensehen. Sehlusz! Maar Fritz Hirsch is niet alleen bij, oil i en potsen maker, een goed zanger en een duidelijk spreker, maar ook een enorm acteur. Men lette bij een volgende voorstelling eens nauwkeurig op zijn houding en gelaatstrekken in het droeve einde van het tweede bedrijf. Aangrijpend. We hadden onze „glazen" vergeten om op afstand te zien en moesten om alles mee te beleven tot aan het onbeleefde toe onze verrekijker gebruiken, maar hebben dan ook niets gemist. Het was schoonheid in eenvoud en waarachtigheid, en daardoor goed in den volstrek- ten zin van het woord. Uitstekend spel en goed zang ook van Ililde von Prix als Anna, de dochter van den koetsier en van de andere hoofdpersonen Egon Karter, prins Rudolf, de tweede hoogtronende, zij 't dan niet op een bok. Ook alle anderen waren goed. Vermelden wij alleen nog maar afzonderlijk den pnbetsa|baren Walter Triebei als Hofrat Cosmian. Tot wederziens bereid, Fritz! T. Evangelische Samenkomst. haDe Gemeenschap voor I'ractisch Christen, dom belegt op Dinsdag, 7 December, n.m. 8 uur, een openbare getuigenis-samenkomst in het ge bouw „Ons Huis", Ged. Voldersgracht 15. Verschillende sprekers zullen trachten een ant woord te geven op de vraag: „Waar is dc levende kerk?" Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. o ZONDAG 5 DECEMBER 1937. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. G. W. C. Vunde- rink van Zeist. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brus- saard. Ned. Protestantenbond geen dienst. Vrije Katli. Kerk (Popeliaan, Kinheimpark), v.m. 10% uur Gezongen IT. Mis. Toediening van het II. Doopsel. Woensdag n.m. S uur Meditatie-avond. Uit stelling van het H. Sacrament. Zaterdag v.m. 7.25 uur Gesproken II. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Chde Beus. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. P. van der Veer, voorg. Vrije Gem. van Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. II. Oldeman. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur Ds. M. J. Punselie, van Leiden. N.m. 5 uur de heer F. D. Emous, Cand. Theol. van Amsterdam. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. van Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. G. J. Duijvendak. Eglise Wallonne (Begijnhof), a 10 li. 30 Service et Sermon présidé par Mr. Ié pasteur Mare. Jospin; 3e collecte pour l'Eglise a 9 h. 15. Ecole de Dimanche. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. C. J. I.Sluijk, van Zeist. N.m. 5 uur Ds. G. W. van Detli, v. 'Bussum. V.m. 10 uur (in de voorzaal), Kinderdienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", afd. Haar lem II (Sociëteit „Vereeniging", Zijlweg 1), v.m. 10% uur Ds. M. Beversluis van Schie dam. Wijdingsmorgen. Onderw.„Het leven is geopenbaard", lieiz. waarnemingen mevr. J. Remmers-v. d. Lans. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. Stadsschouwburg, Zaterdag 4 December, 2 uur: Goqphelaar en poppenkast, (Vo.or JIaarlem\s Leg blad). 8 uur: „Ex Koning Peter". Droste's Tóo- neelvereeniging. Maandag 8.15 uur: 5e Abonnementsvoorstelling le serie A.B.C.-cabaret. Dokter A.B.C. Woensdag 8 uur: Toonkunst. Trio Pasquier. Rembrandt-Theater: Prolongeert ,,De Model Echtgenoot" met Heinz Rulimann. Cinema-Palace: „Lunapark" met Eddie Cantor. Frans Hals-Theater: „Uit de Wereld van het onbewuste" met Claudette Colbert en Charles Boyer. Zondagmorgen 11% uur: „Mensehen, dieren en natuurschoon in Zuid-Afrika" (Dr. v. d. Sleen). Luxor Sound-Theater: „Massa-Justitie" met Spencer Tracy en Silvia Sydney. Cineone-Theater: „De zee roept" met Heinrich George en Ernst Busch. 27072 29071 22794 17782 22815 17779 17G9G 27071 22808 29021 22842 28986 22825 29035 17771 Barmes, 51., Spiegelenhurglaan 15, Aerden- hout. Grondliout-toe Water. Mevr. I. C., Beet- hovenlaan 40, Heemstede. Blits, K. IL, Directeur Bremer's Hout handel, Mauricialaan 29, Overveen. Boorder, J. de, Poelier, Spaarnwouder- straat 100. Bronkhorst. .T. A., Orionweg 22, Haarlem- Noord. Eikelenboom, H., Wascli- en Strijkinrich- ting, Nieuwe Gracht 50. Electro-technische Reparatie-inrichting, Stofzuiger- en Motorspecialist, Sclioterweg 57 rood, b.g.g. telef. 16990. Gerritsen, Ilrs. D. J., Scheikundige, Rijne- gomlaan 17, Aerdenhout. ilaeften, Ch. F. van, Bloemendaalsclieweg 165, Bloemendaal. Hoogeveen, G„ Meer en Bosehlaan 28, Heemstede. Jacques, C. J. J., Dr. D. Bakkerlaan 74, Bloemendaal. Juffermans, B„ Rijwielhandel en Rep., Binnenweg 79, Heemstede. Iveppels, J., Middenweg 96d. Kroon, J. H„ Koopman, Kerklaan 32, Heemstede. Kwak Hzn., Firma Hendrik, Alg. Assu- rantiebedrijf, kantoor Nassauplein 6, na kantoortijd privé 26835. Tel. 14393. Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen 0.90 Idem met soep of toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. 29029 22835 28794 17693 17775 28949 17781 17780 17698 17641 Nijman Jr., H„ Aardappelen, Groenten- en Fruithandel, Binnenweg 155a, Heemstede. Oldenbroek, G., Vert. Zeepfabriek „De Klok", Jan Gijzenkade 185. Rabenberg, IL, Rijwielen, onderdeelen, banden engros, Javalaan 32, Heemstede. Vaart, H. P. C. van der, Verspronckwegl67. Veen, A. K. van der, Oranje Nassaulaan 96a, Overveen. Vischhandel B. de Winter, Versche Zee- visch, gebakken visch, vischconserven, Binnenweg 155, Heemstede. Vries, KI. de, Propagandaleider Fed. Haar lem S.D.A.P., van 't Hoffstraat 48. Wennink, J. A., Bosch en Vaartstraat 18. Wey, Jan, Expediteur, KI. Heiligland 23. Wikkelinrichting „Centrum", Nassaustraat 14a zwart. m Wij hebben voor onze lezers een bizonder aardig Premieboek aan te bieden den vorm van een groot Kleurenboek voor de Kinderen. Het leerzame werk bevat een groot aantal teekeningen van dieren in kleuren op iedere linksche pagina; daarnaast is dezelfde voorstelling alleen in zwart afgebeeld en leent zich bij uitstek om door onze kleuters te worden afgewerkt met kleurkrijtjes. Het boekwerk is zeer kloek van formaat (23 x 30 c.M.) en zeer sterk ge bonden, zoodat het in handen van kinderen tegen een stootje kan. Prijs f 0.55 per stuk afgehaald aan ons BureauKorte Kleverlaan 66 Bloemendaal tegen onderstaanden bon. V—- Mm. „HET BLOEMEN DA ALSCH WEEKBLAD" Tegen Inlevering van dezen bon, wordt afgeleverd I ex. Dierenboek- Kleurenboek a f 0.55 cent per stuk. HET BLOEM ENDAALSCH WEEKBLAD" Onze Cadeaux zijn nuttig en goedkoop en bovendien ijzersterk Denk om onze speciale reclame: elke 50 cent een bon «ra waarvoor fraaie Cadeaux. Gen. Cronjéstraat 68, Iet op 68, v.h. Cornelissteeg 4 Wij hebben ze in ruime keuze ZIET DE ETALAGE en let op de Lage Prijzen!! Iedere K o o p e r een verrassing WIJ GEVEN CR0NJÉ-BONNEN Gen Cronjéstraat 15, Telef. 15003 Rijwielen Radio Verlichting Een greep uit onze afdeeling verlichting: Compl. huisk.kap 1.89 Staande leeslamp 2.19 Ganglantaarn .1.25 Moderne wandverlicht. 0.59 Snoezige schemerl. 0.89 Haardstellen1.25 El. strijkijzer, 2 j. gar. 1.98 Grote keuze electr. klokken, broodroosters, theelichten, eheerbakken, enz. Ophangen an kappen GRATIS. Bij iedere ap vanaf f 5een moderne vand verlichting CADEAU. Org. HALLERpetroleumstellen: 1-pits 1.98 - 2-pits 2.28 3-pits 3.95 - 4-pits 4.95 Org. Claris-vergassers v.a. f 5.48 Wringers met 5 jaar gar. f 7.48 Famezo-stol'zuigers met 3 jaar garantie 1' 25. VOOR DE WIELRIJDERS: Solide handwarmers v.a. 0.39 Leren kaphandschoenen vanaf1-98 Jasbeschcrmers v.a. 0.29 Waterdichte regenpijpen vanaf0.98 Electr. achterlichten met rijkskeur v.a. 0.25 Rijwielen geheel compl., lamp t OQ 50 en gek. achterlicht, garantie HET OUDE BEKENDE ADRES Schagchelstraat en filiaal hoek Cronjéslr. Haarlem-N. EEN OMSLACHTIGE BOEKHOUDING. Hoe staat bet met het systeem boekhouden, dat in uw zaak wordt toegepast Is dat niet te omslachtig Dikwijls komt men iii zaken, waar de boekhouding puik in orde is, doeli waar na enkele diepgaande onderzoekingen blijkt, dat het uitgebreide systeem in liet geheel niet noodig is, ja, dat zelfs het beeld van den stand van zaken er niet duidelijker door wordt. Waarom wordt er eigenlijk boek gehouden? Tocli niet enke' en alleen omdat de wet het verplicht, of omdat men voor de belasting eventueel zijn boeken zou moeten openleggen Neen, een boekhou ding moet de plaats innemen van het roer van het seliip en de stuurman moet een goed navigator zijn om de zaak behoorlijk ir het vaarwater te kunnen houden. Hoe eenvoudiger de boekhouding is en hoe overzichtelijker, des te meer beantwoordt zij aan de gestelde eischen. De kosten, gemaakt voor een behoorlijke boekhouding, brengen altijd rente op, omda' men daaruit tevens een blik kan werpen in de gelicele zaak, d voorraad, de vorderingen en de schulden. En daarvoor is ten slott toch de boekhouding, nietwaar? LET OP KLEINIGHEDEN. Vaak komen in de winkels dames met baar kinderen, die lit: een of ander noodig hebben. De meeste verkoopsters wenden ziel tot de dame en vragen wat zij wensclit. Heeft nu zoo'n moedei gezegd, dat zij schoentjes wil zien voor haar dochtertje, of een jasje voor haar zoontje, dan blijft de juffrouw zich toch dikwijls uitsluitend met de moeder bemoeien en praat over het kind heen met de vol wassenen, alsof liet kind slechts een voorwerp was, inplaats var- eveneens een levend wezen. En u voelt liet zelf wel, hierin schuil! een groote fout. Komt een moeder met baar dochtertje in uw zaak, groet dar. niet alleen de moeder, maar ook het dochtertje met „Dag, jonge juffrouw". De moeder is natuurlijk trotsc.h op haar kind en als zï liet nu met een zeker vertoon van welwillendheid „Jongejuffrouw" hoort betitelen, dan heeft de winkeljuffrouw niet alleen haar hart gestolen, maar de moeder gewonnen voor den winkel, waar men zoo attent voor liaar kind is. Ja, zij zal het feit zelfs vertellen aan haar vriendinnen en dit kan dus aanleiding geven tot vermeerdering van clandisie. Dergelijke voorvallen; de eerste erkenning, dat het kleine meisje een „jongejuffrouw" geworden is, vergeet een moeder niet liclit en liet kan zelfs voorkomen, dat zij later, als de. jongejuffrouw misschien zelf moeder is geworden, dit feit nu en dan eens memoreert.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5