als *Ëal Wijnands o. Wensen Sport en Spel. Verloren Waarom door Mot PHILIPS RADIO RADIO GOOSENS OpenbareVerkooping MEDAILLES - INSIGNES Predikbeurten. Agenda. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Twee Ton voor het Kind. Onteigening. BENTVELD De Villa „Willemshoeve" Adverteert in dit Blad. Vrijdag 10 December 1937 5 't Medaillehuis, Schoterw. 78 t/o kazerne, Tel. 17256 B. V. C. Bloemendaal. hun lot weer in eigen hand. .Vis zij hiervan door voor elke sport drongen zijn, zullen zij hun wispelturigheid moeten 'afleggen en hun goede tot hun constante vorm moeten maken. In den a.s. Zondagochtend te spelen uitwedstrijd tegen E.D.O. 5., welk elftal op de ranglijst de tweede plaats inneemt, zullen zij kunnen toonen, dat het hun ernst is en door tenminste een gelijk spel te bevechten, dat zij niet op de onderste plaats thuishooren. Haarlemsche Rij- en Jachtver. In een wedstrijd met een zeer onbevredigend verloop hebben 1.1. Zondag Bloemendaal en Kinheim in Velsen voorloopig de punten verdeeld. Yoorloopig, omdat Bloemendaal meende met den uitslag 22 geen genoegen te moeten nemen en tegen het tweede door K. gescoorde doelpunt te moeten protesteeren. Zonder onze mcening over de kansen van dit protest te geven hopen wij vin van den sioemendaalschen Zeeweg, ter bevrediging van ons eigen rechtsgevoel, dat F ongeveer half vijf bij „Kraantje Bloemendaal in het gelijk gesteld zal worden. Lek" Een nadere beschouwing over dezen wedstrijd A.s. Zaterdagmiddag houdt de Haarlemsche Rij- en Jaehtvereeniging een jachtrit. Meet om twee uur precies bij de uitspanning Kraantje Lek", Duinlustweg te Oveneen. Jagermeester: de lieer J. L. Prins, Fieldmaster: de heer C. W. Brandt. Parcours: Vissclierspad, Brederodewcg, Zuider- bad, strand te Zandvoort, duinen in de omge- en dezelfs bijzondere voorvallen noopt ons, ook het beleid van den scheidsrechter daarin te betrek ken en hoewel wij er in het algemeen naar streven het „gezag" in bescherming te nemen, is het ons thans onmogelijk critiekloos over den gezags drager te schrijven. Hetgeen men intussclien niet zoo moet opvatten, (lat wij zijn goede be doelingen in twijfel trekken. Dat deze functionaris voor zijn taak absoluut niet berekend was, staat evenwel onomstootelijk vast. Zoo was er in de eerste plaats het veel te slappe optreden tegen het te agressieve spel van enkele der gastheeren, waardoor er al spoedig een ietwat gespannen verhouding in het veld ontstond. Daarvan werd vooral de Witte middenvoor het slachtoffer, zoodat er speciaal na de rust niet meer zooveel kracht meer van hem kon uitgaan. Voorhands liet B. zich echter daardoor niet van de wijs brengen en begon weer, zooals wij dat al in meerdere wedstrijden in dit seizoen zagen, met een door betere techniek verkregen overwicht, dat na ca. 10 minuten in een goed doelpunt van v. d. Meij de Bie resulteerde. Weer ongeveer 10 minuten later volgde nummer 2, weer van den voet van den Witten linksbinnen, na goed opbrengen van v. Bragt en handige manoeuvre van Hartman, waardoor v. d. Meij de Bie een vrije kans tot het lossen van een fikseh schot kreeg. Het derde doelpunt ontstond spoedig daarop door actief optreden van v. Bragt, die den K.- keeper juist nadat deze den bal had gevangen, een flink eind over de doellijn tackelde; laten wij er direct aan toevoegen, op volkomen gcoor loofde wijze. De keeper liet daarop den bal vallen deze werd door één der K.-backs opgeraapt en de scheidsrechter floot voor penalty voor B. Waarschijnlijk tot verbijstering van alle andere aanwezigen, want dat de Iv.keeper met den bal het doelvlak royaal gepasseerd was, zal wel niemand ontgaan zijn dan den scheidsrechter. Onze plaatsgenooten benutten de hun toegestane strafschop niet, wat hun als een ernstige tekort koming moet worden aangerekend, daar het toch onder de huidige omstandigheden niet ver antwoord is zoo roekeloos met de punten om te springen. Intusschcn bleef het dus 02. Nog voor de rust beleefden we de tweede sensatie, toen B. een penalty tegen zich zag toe gewezen wegens een vermeend handsgeval van den Witten rechtsback. Deze bestreed samen met eenige zijner ploeggcnooten energiek doch ver geefs de juistheid der scheidsrechterlijke waar nemingen. K. liet zich dit buitenkansje niet ontgaan en met den stand 12 brak de rust aan. ZONDAG 12 DECEMBER 1937. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Donderdag (geb. „Maranatha") Bijbellezing van Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C Brussaard. Ned. Trot. Bond v.m. 10% nur Ds. D. A. Vorster van Amsterdam. Vrije Kath. Kerk v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Dinsdag n.m. 8.15 uur Voordracht „Het rcli- gieuse element in de kunst", door Priester I'. Rueter. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. Donderdag v.m. 7.25 uur Gespr. H. Mis. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. 0. van Dijk. Donderdag n.m. 8 uur Ds. Ch. de Beus, Bijbellezing. AERDENH0UT. Ver. Relig. Kring, v.m. 10% uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergli van Evsinga, van Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Van Wijn gaarden. N.m. 7 uur Oecumenische Vredesdienst. Ds. v. d. Voet, Ds. Hinlopen, Pastoor Heyligers en Ds. Oldeman. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur de heer H. W. Hofmeester van Hilversum. N.m. 5 uur de heer A. van Dijk, van Heem stede. - Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur de héér- van Kampen. x r HAARLEM. <£l Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Dr. P. Tjalsma, rem. predikant te Rotterdam. N.m. 7% uur Ds. G. J. Duyvendak. Bed H. Avondmaal. Woensdag 12 uur, Ds. C. H. Brandt. Huwe- Stadsschouwburg: Zaterdag 11 Dec., 8.15 uur: Ver. R'd. Hofstad-Tooneel, Scherzo. Zondag 8—2 uur: Haarl. Middenstands-Operet te, „De Zigeunerbaron". Maandag s uur: Idem. Voor Centr. Comité voor Werkloozen. Dinsdags uur: Idem. Voor Centr. Comité voor Werkloozen Woensdag 8.15 uur: De Ned. Tooneelgrocp, Scrooge and Marley. (Voor Ver. Geloof en Weten schap). Donderdag 8.15 uur: Duo Krauss-Goldberg, voor Kunst aan het Volk. Vrijdag, 8.15 uur: Ballet Trudi Schoop, „Alles aus Liebe". Cinema Palace-. „De Purperen Mantel", met Conrad Veidt en Annabelta. Luxor Sound Theater: ,,Oe Raadselachtige Mr. Moto" met Peter Lorre. Frans llah-Thcatcr„Vloeibaar Goud" met Irene Dunne, Randalph Scott, Dorothy Lamoor en Akim Tamiroff. Zondagmorgen 11 uur „Waar heen, China". Rembrandt-Theater: „De Goede Aarde" met ml Muni en Luise Itainer. Zondagmorgen 11% uur Brillantc films over Zwitserland, toegelicht door den heer J. Panman, voorzitter Ned. Reis- vereeniging. Een Geluidsfilm ter gelegenheid het a.s. Regeeringsjubileum H M. de Koningin. van van lijksinzegening. De^weede* heïft gaf voor een groot deel een I Eglise Wallonne a 10h 30. Service et Sermon pre side par Mr. Ie pasteur Marc. Jospèn, 3e col lecte pour l'Eglise; a 9h. 15, Ecole de Ili- manche. Geref. Kerk (II.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer C. Vermaat van Baarn. Coll. t. verbr. v. Spir. beg. (geb. „Theosofia", Nassauplein 8; v.m. 10% uur Wijdingsmor gen. Spr. mevr. F. C. v. d. Dorpe-Rutèl van Utrecht. Onafh. Relig. Gemeensch. (geb. „De Nijverheid Jansstraat) n.m. 7% uur Ds. A. R. de Jong van Bussum. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. Voorbereiding H. Avondmaal. N.m. 5 uur dezelfde, Bed. H. Avondmaal. veldoverwicht van K. te zien, hetgeen niet weg nam, dat de werkelijk gevaarlijke situaties voor het B.-doel gering in aantal waren. De afwerking der aanvallen der Witten was eveneens onvol doende om een gevaarlijk karakter te dragen, zoodat met den stand 12 de tijd verstreek. Tot de laatste halve minuut, welke de scheidsrechter gelegenheid bood ons oordeel over hem definitief te maken. Bij een aanval van K. over den linker vleugel werd, blijkens waarneming van vele om standers (o.a. den B.-grensrechter) den bal van achter de achterlijn voortgezet, echter niet, zooals wij van zeer nabij door eigen waarneming [positief konden constateeren, vóór het doel. De bal werd n.l. duidelijk zichtbaar in het zijnet geschoten; daarin bevond zich een groot gat, waardoor de bal verdween en achter den B.-keeper om rolde de bal ongeveer op de doellijn om door een aan stormenden K.-voorwaarts in het net gejaagd te worden. Hoe de scheidsrechter, die dit alles van zeer nabij volgde, toen naar de middenstip kon wijzen, zal voor ons altijd een raadsel blijven. Onmiddellijk volgden heftige protesten van B.- zijde, doch de arbiter handhaafde zijn uitspraak, dat hij niet waargenomen had, dat de bal de achterlijn gepasseerd was. Zoo zagen onze plaats genooten het resultaat van hun stugge verdedigen 17643 Abendrotli, E. L. I,., Vredenhofstraat 5. teniet gedaan door een arbitrale blunder, zooals 22847 Kerkhoven geb. C. Wiechert. Mevr. K. F wij ons geen in onze herinnering kunnen oproepen. Kastanjelaan 31, Bloemendaal. Deze bittere pil wordt eenigszins verguld door 17648 Berg, A. C. van den, Lorentzkade 154. de nederlaag, welke de rivalen voor de bovenste 54439 Heintzen, Ch., Wagenweg 57. plaats, het Amsterdamschc D.E.C., op eigen veld 17644 Holthuizen, W„ accountant en Belasting leden tegen de Zeemeeuwen (1—3), waardoor consulent, lid van bet Ned. Instituut van B. weer een verliespunt minder heeft. De voor- Belastingconsulenten, Wilhelminastraat 37. sprong van B. op Kmheim is vanzelfsprekend e 29044 jantje van Alles (G. A. Ovcreem), Binnen Leeraar M.O., d. Berg, punten gebleven en de onderlinge verhouding tusschen de huidige kampioenscandidaten nu als volgt: Bloemendaal D.E.C. Kinheim - 6 2 5 1 4 4 14 11 12 38—18 22—13 19—14 Deze vergelijking is in zonderheid actueel, omdat het programma van a.s. Zondag den lang verbeiden wedstrijd BloemendaalD.E.C. ver meldt, waarin onze plaatsgenooten zich, naar onze meening, van hun belagers voorloopig kunnen ontdoen. Wij verwachten dus, dat de Witten hun Amsterdamsche tegenstanders met leege handen naar huis zullen laten gaan. Het tweede elftal zorgde voor de St. Nicolaas verrassing door de „HaarIem"-oudjes (3a) met weg 157, Heemstede 17788 Lansman, L. A., Coupeur Nieuwe Gracht 90. 17646 „Maison Tini", A. B. v. Tol v. Dameskapper, Leidsehe Vaart 346. 22862 Plaatselijke Bakkerij Commissie, Diets- veld 35. 17697 Rodenburg, Ir. J„ Rijks-Inspecteur van het Verkeer, Verspronckweg 66. 22792 Schoonhoven, J. van, Rechthuisstraat 17. 22849 Selioorl, Ir. L., Rusten burger weg 4, Bloe mendaal. 22846 Strebe, J. C., Ruysdaelweg 3, Overveen. 22863 Vinke, E. (Directeur J. en J. Vinke's Handel in Scheepsprov. en uitz. N.V., Gel- dersche Kade 8, Amsterdam), Rustenbur- gerweg 17, Bloemendaal. 17647 Wessels, II., Krelagestraat 25. de voor zichzelf sprekende cijfers 5I te verslaan, zoodat zij ons vorige week uitgesproken vertrouwen 117642 Wilde, J. C. de, van Dortstraat 46 niet beschaamd hebben. Met een gelijk aantal 27070 Wolff, Alfred, Sparrenlaan 23, Bentveld. "Verliespunten als R.C.H. 5 cn slechts 1 meer dan •roste en Haarlen 3a, hebben de Witte-reserves AMSTERDAM, 8 Dcc. Naar wij vernemen is Jhr. Mr. E. C. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slocliteren, burgemeester van Slochtcren (Gr.), die een groot kenner is van de geschiedenis van ons koninklijk huis, sedert eenigen tijd bezig met de samenstelling van een leiddraad voor een Nassaufilm, welke ter gelegenheid van het ko mende regeeringsjubileum van H.M. de Koningin als geluidssmalfilm zal worden vervaardigd door de fabriek „Zuiderfilm" (W. Cox Jr.) te Venlo. Jhr. Thomassen, die voor historische studies herhaaldelijk de Nassaulanden bezocht en daar vele plaatselijke historie-schrijvers onder zijn persoonlijke relaties telt, is bijna met zijn arbeid gereed. Zijn bedoeling is een reisfilm te maken met een sterken historischen inslag, zoodat zij tevens kan dienen als gids voor Nederlanders, die ter plaatse de stamlanden van ons vorstenhuis willen leeren kennen cn verder als historische en geografische voorlichting voor het Ncderlandsche volk, dat san de schoolbanken af betrekkelijk schaarscli over de afstamming der Nassau's cn hun stamlanden is ingelicht. Voor de samenstelling van het draaiboek onder neemt genoemde filmonderneming binnenkort een oriënteeripgsreis naar de stamlanden. Van de idjete- wj-w-cim-fechc spoorwegen en plaatselijke autoriteiten is alle medewerking toegezegd op de opnemingen op vlotte wijze te kunnen doen ge schieden. De exploitatie en distributie van de Nassau film is zoodanig of/gezet, dat het Nederlandsche volk in al zijn lagen ook in de overzeesehe ge westen - in de gelegenheid gesteld wordt, een mooi brok historie van ons vorstenhuis verfilmd te zien. Het ligt daarbij in de bedoeling, dat de film door oranje- cn nationale vercenigingen zal worden vertoond. Indien de Nassau-film aan de verwachtingen voldoet, zal op dezelfde wijze een oranjefilm worden vervaardigd, welke hoofdzakelijk in Frankrijk zal worden opgenomen. Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergrachl 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen r 0.90 Idem met soep oi toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring.... Puzzelt U mee? De Centrale Tropaganda-Commissie voor den verkoop der Weldadigheidspostzegels verzoekt ons plaatsing van onderstaande woord-puzzle (90 letters). Zij deelt daarbij bet volgende mede: Met groote erkentelijkheid kan de Commissie gewag maken van het feit, dat H.K.H. Prinses Juliana de hoofdprijs voor deze puzzle ter waarde van honderd gulden heeft geschonken. H.K.ÏL hoopt den gelukkigen winnaar van dezen prijs op deze wijze in staat te stellen om in over leg met de Centrale Propaganda-Commissie een keus te doen ter vervulling van een groote wensch. Voorts zijn er als hoofdprijzen: twintig fraaie Philips Radiotoestellen, van het nieuwste systeem 1937/38. Verder nog enkele honderden prijzen als: een schilderij van Louis Apol, vluchten met de K.L.M., retour VlissingenHarwich le klas, geschenk- bonnen van eenige bekende groote magazijnen en instellingen, en troostprijzen. Omschrijvingen December is in 't land en men frankeert „dus" weer met 61-80-10-43-44-42-21-20-90-59-85-18-57- 2-3-47, wetende dat daardoor een goed 13-37-12-51 wordt gesteund. Wie zou hieraan zijn onmisbaren 27-5-17-56-19 kunnen onthouden? Immers: 25-46-9-16-6-81-481 Het gaat hier om het belang van het 79-46-66-82, dat is: de 32-68-14-67-69-11-90-76 van Nederland. Duizenden hunner hebben 1-56-7-4 zoo dringend noodig; zij zullen er u dankbaar voor 85-63-31 en 22-51 -63-39-49-38. Men vergete dit toch vooral 38-46-24-28 Dit jaar wordt getracht het hierboven genoemde bedrag, zijnde 59-33-34-35-36-77-66 bijeen te brengen. Zou dit niet 45-41-87-88-89-63-67 zijn? Zeker el. maar dan moet ook iedere lezer van dit blad de 40-70-8-15-47-47-46-25-26 inzenden. Want vele 67-89-86-80-66-71 -54-83-47 maken één groote, de 71-33-78-60 ton! Ons aller 53-55-23 is hiermede gemoeid! 29-30- 52-50-75-47 en moeders zullen zitten puzzlen, allemaal 29-09-09-62 die twee ton! 72-77-65-71 U allen mede? Natuurlijk!-De Post-moet-ons eiken 58-74-64 als 't ware begraven onder oplos singen 58-73-73-84-29-08-69-84 danken wij U hartelijk uit naam van de misdeelde stumperds De oplossing zende men in aan het volgende adres: Voor het Kind-Puzzle, Nicolaïstraat 17, Den Haag, en wel vóór 25 December a.s. Oplossing uitsluitend op een briefkaart, welke moet worden voorzien van twee of meerkinder postzegels van vijf cent frankeerwaarde (prijs ieder 8 cent). De toewijzing van de prijzen geschiedt vóór 31 December ten overstaan van den Notaris Mr. S. K. II. M. van Lier, te Den Haag. Goedgekeurd bij besluit van den minister van Justitie, d.d. 15 November 1937, onder no. 1162. Het Nieuwe Jaar wordt voor 20 winnaars ingeluid met een Philips Radio' De prijzen worden franco toegezonden, een trekkingsiijst wordt niet uitgegeven. Wie op 5 Januari geen prijs heeft ontvangen, is „ongelukkig" geweest. Zorgt er voor, dat ook gij Uw deel geeft aan het Misdeelde Kind te Bloemendaal in de Dorps straat een Bankbiljet van f 25. Woensdagmiddag ongeveer 3 uur. De eerlijke vinder wordt ver zocht het biljet tegen goede be looning terug te bezorgen bij Boekh. Vernout, Bloemendaal- seheweg 53. De Officier van Justitie te Haar lem brengt ter algemeene kennis, dat ingevolge vonnis der Arron- dissements-lieehtbank te Haar lem d.d. 1 Juni 1937 in de ont eigeningsprocedure tusseben de GEMEENTE BLOEMENDAAL en SJ. JOUSTRA, aannemer van schilderwerk, wonende te Bloemendaal, Aerdcnhout, Ryne- gomlaan, door den in deze be noemden Recliter-Commissaris is bepaald, dat het onderzoek der deskundigen, als bedoeld bij art. 2728 le lid der Onteigenings wet zal plaats hebben op Woens dag 19 Januari 1938, des namid dags te 2 uur, ter plaatse der te onteigenen perceelen. Haarlem, 4 December 1937. De Officier van Justitie, R. VAN LENNEP. laat gij Uw KLEEDING onherstelbaar beschadigen alles motecht, dat wil zeggen absoluut voor mot onaantast baar kan maken? Ook voor bont en alle meu belstoffen geheel afdoende. Depót: Kleverparkweg 21, Telefoon 14492 vanaf f 1.— per week zonder vooruitbetaling; ,n huur v a 60 ct. p. week ZAANENSTR. 41 TEL. 13343 (Gem. Bloemendaal) (art. 1223 B.W.) op Donderdag 16 December 1937 n.m. na 7 uur in het Notaris huis aan de Bilderdijkstraat te Haarlem ten overstaan van No taris H. M. VAN WEEL te Bloemendaal van met garage, tuin en grond aa. den Zandvoorterweg 15 en 15 A (in de onm. nabijheid der halte Bentveld der N.Z.H.T.M.) groot 11.33 Are. Bez. Dins- en Donderdag n.m 2-4; bet. uiterl. 27 Jan. 1938: lasten v. l Januari 1938 en ev. achterst.; aanv. bij betaling. Verdere inl. verstr. gen. nots. Bloemend.weg 198 te Overveen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5