Sullioees Reizen A. G. G. M. GIORGIS Zn. Sport en Spel. Nationale Vlaggen Wijnands o. Wensen Kou en Griep Donderdag 23 December 1937 N.V. W. H Eilers Co. Predikbeurten. Agenda. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 B. V. C. Bloemendaal. De uitslag (11) van den wedstrijd Bloemt.i- daalAhrend's wijst er reeds op, dat het herstel in de Bloemendaal-gelederen nog niet is inge treden en tevens, dat de achterhoede van A. haar Teputatie kon handhaven. Gezien de magere resultaten van de laatste wed strijden, had het BI.-bestuur getracht, door ge deeltelijke wijziging der voorhoede die linie nieuw leven in te blazen, een proefneming, welke wij voorshands niet geslaagd mogen noemen. Het zou echter onrechtvaardig zijn bepaalde spelers als de oorzaak daarvan aan te wijzen, daar geen enkel speler der witte ploeg, noch het elftal in zijn geheel, ook maar een moment den vorm kon bereiken, waarmede in den aanvang van het seizoen de ver dienstelijke overwinningen werden bevochten, en de vraag, of de ploeg in haar oude samenstelling het tot een beter resultaat gebracht zou hebben, wagen wij niet zoomaar bevestigend te beantwoor den. Immers moeten wij ook rekening houden met het tegenspel en het lijkt, ons zeer de vraag, of de hechte achterhoede der oranje-witte Amsterdam mers de vroegere BI.-voorhoede de gelegenheid geboden had meer kansen te benutten. Opvallend was intusschen, dat de BI.-achter hoede Zondag j.l. momenten had van zoodanige zwakte, als wij dit seizoen nog nauwelijks van haar aanschouwden. Het leek erop, alsof er een zekere onrust in dat deel der ploeg gevaren was af en toe. Wellicht een gevolg van de gewijzigde samen stelling? Zoo ja, dan moet ons van liet hart, dat dit van te weinig vertrouwen èn in de leiding èn in zichzelf getuigt, al weten wij wel, dat voetballers in actie uiterst gevoelig voor stemmingen zijn. Indien wij ons het verloop van den wedstrijd in het kort voor den geest halen, vinden wij ook nog gelegenheid iets over de speelwijze te schrijven. Het begin was weer als van ouds: een duidelijk overwicht van Bk, dat het beste deed verwachten, al waren de schutterscapaciteiten ook nog beneden peilmaar dat leek een kwestie van tijd. Hartman deed in dien tijd verdienstelijke dingen op de links buitenplaats, waar hij o.i. bevredigend werk had kunnen blijven leveren, als hij zichzelf daartoe had willen dwingen. De Bock, ijverig als steeds, ver zette op de rechtsbinnenplaats zoo mogelijk nog meer werk als anders, terwijl van Bragt zich zicht baar had voorgenomen zich elk oogenblik volledig op het spel te concenrreeren, waardoor hij ook tot goede diqgen in staat was. Begrijpelijkerwijs had de jonge middenvoor nog niet dadelijk zijn plaats gevonden. Van der Meij de Bie speelde zijn gewone spel en benutte de vrij gespeelde ballen om zijn bekende schoten te lossen. De witte voorwaartsen vonden evenwel in den keeper van A. een waardig tegenstander, zoodat het geruimen tijd duurde, voordat de BI.-linksbinnen den A.-keeper geen kans gaf. Intusschen hadden de Amsterdammers zich echter weten los te werken en zich als een pittige ploeg doen kennen. Met hun snelle uitvallen brachten zij de Bl.-achterhoede, waarin Kloos dezen middag zijn gebruikelijke goede vorm niet te pakken kon krijgen, enkele malen danig in het nauw. Toch kwamen zij kort voor de rust nog vrij goedkoop aan een tegendoelpunt, toen De Haas even verhinderd werd zich te concentreeren. De rust brak dus aan met den stand 11. In doorsnee gaf de tweede helft een veldover- wicht van de thuisclub te zien, maar wij betwij felen, of daarmede bij de te volgen taktiek, vol doende rekening gehouden werd. Vaak was het een belegering van een doel. dat door een in aantal versterkte, zeer stug verdedigende achterhoede beschermd werd en de Bl.-m'ddcnhalf liet zich daardoor te veel verleiden met zijn aanvallers naar voren te trekken, waardoor het gedrang nog grooter werd. Bovendien bleek dit systeem het gevaar in zich te bergen, dat de 3 wakkere voor waartsen van A. met snelle uitvallen het onvol doende beschermde BI.-doel gevaarlijk dicht kon den naderen. Gelukkig bleek het tot nu toe door A. behaalde geringe aantal doelpunten vóór een goede afspiegeling van hun beperkte schutters- kwaliteiten. Een omzetting van de BI.-voor hoede tegen het eind bracht nog wel wat meer gang, maar geen tastbaar resultaat, zoodat het einde een draw bracht. Gezien de overige resultaten in de desbetref fende derde klas-afdeeling valt dit matige succes te betreuren; immers de eerste rivaal D.E.C. moest in Beverwijk met 30 de vlag strijken voor de club van dien naam; nummer 3 op de rangllijst Kinheim, verspeelde een punt tegen Schoten (1I).en een volgende candidaat, Zeemeeuwen, liet eveneens een veer door tegen Zandvoort ge lijk te spelen. Intusschen blijft Beverwijk door haar overwinning ook tot de kampioenscandidaten behooren. 't Medaillehuis, Schoterw. 78 t/o kazerne, Tel. 17256 Groote sorteering Ski-costuums, Hockey sticks, Voetbal-artikelen, Truien, enz. Je adres voor adres Wintersportartikelen GR. HOUTSTRAAT 147 TELEF. 13546 Toch blijft BI. de beste kansen behouden en wij hebben vertrouwen, dat onze plaatsgenooten thans voldoende lessen hebben gehad om daaruit de noodige leering te trekken. Als dat zoo is, kunnen zij zich zeker den weg naar de bovenste plaats banen. Voor a.s. Zondag is de eenige weken geleden uitgestelde thuiswedstrijd tegen D.E.C. vastge steld. Destijds meenden wij een overwinning te mogen verwachten, thans doen wij niet anders. Wat te zeggen van de Bl.-reserves, in wier spel wij ondanks de weinig bemoedigende resultaten, vertrouwen bleven stellen, doch die ongetwijfeld zorgenkinderen voor de Bl.-bestuurderen moeten zijn geweest. Zij, als nummer 10 op de ranglijst bestonden het Spaarnestad, dat de benijdens waardige derde plaats bezette, met een l-t1 (veertienéén) nederlaag naar huis te sturen. De in ons laatste overzicht uitgesproken wensch, dat de productiviteit eens gelijken tred zou mogen houden met het in het veld vertoonde spel, is wel ondubbelzinnig in vervulling gegaan. En dan te weten, dat de uitslag; geenszins geflatteerd is! Het is een weelde, die haast naar het. hoofd zou stijgen. Hoedt je daarvoor, jongelui, en grijp de kans om je spoedig op te werken. Het stilstaan van het H.V.B.-competitierad op a.s. Zondag geeft hun gelegenheid het even wicht te herstellen, dat na dit evenement eenigs- zins verstoord zou kunnen zijn. Ons Oudejaarsnummer verschijnt Donderdag 30 December a.s. Predikbeurtenopgaven moe ten Dinsdag 28 December a.s. vóór 12 uur in ons bezit zijn. ZATERDAG 25, ZONDAG 23 DECEMBER 1937 (KERSTDAGEN). BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. Ie Kerstdag v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Koorzang. Collecte voor Kinder- zorg in de classis Haarlem. 2e Kerstdag v.m. 10 uur Prof. Dr. A. M. den Hartog, van Amsterdam. Collecte voor Kinderzorg in de classis Haarlem. Geref. Kerk le Kerstdag v.m. 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard. 2e Kerstdag v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond le Kerstdag v.m. 10% uur Ds. J. G. Frerichs, van Haarlem. 2e Kerstdag geen dienst. Vrije Kath. Kerk Vrijdag 12 uur 's nachts Hoog mis, Priester Ko Borsten, le en 2e Kerstdag geen dienst. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. le Kerstdag v.m. 10 uur Ds. Ch. de Bcus. 2e Kerstdag v.m. 10 uur Ds. J. A. Barger, van Heemstede. Beide diensten eoll. Kinderzorg classis AERDENHOUT. Vereen. Belig. Kring le Kerstdag v.m. 10% uur Prof. Dr. L. J. van Hoik, van Leiden. 2e Kerstdag geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. le Kerstdag v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. 2e Kerstdag n.m. 5 uur Kerstfeestviering. Geref. Kerk (H.V.) le Kerstdag v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. Zangkoor. 2e Kerstdag v.m. 10 uur dezelfde. Zangkoor. Ned. Herv. Evang. le Kerstdag v.m. 10 uur Ds. J. C. Aalders van Haarlem. 2e Kerstdag v.m. 10 uur Ds. A. A. Dönszel- mann van Amsterdam. HAARLEM. Evang. Lutli. Gem. Vrijdag n.m. 11 uur Kerst nachtwijding. Ds. G. J. Duijvendak en Ds. C. H. Brandt. le Kerstdag v.m. 10% uur Ds. Duijvendak. 2e Kerstdag v.m. 10% uur Ds. Brandt, n.m. 7 uur Kerstfeestviering der Luthersclie Zondagsschool. Eglise Wallonne: Vendredi a 20 h. Viellée Noël. Service et Saint Cène, présidé par Mr. le pasteur Marc. Jospin. Samedi a 10 h. 30. Service et Sermon présidé par Mr. le pasteur Marc. Jospin. Dimanche a 16 h. 15. Service et Arbre de Noël. Mr. le pasteur Marc. Jospin. Geref. Kerk (H.V.) (geb. „Blauwe Kruis'', Oude Groenmarkt 20) le Kerstdag v.m. 10 uur de heer C. Redert van Zeist. 2e Kerstdag n.m. 3 uur Kerstfeestviering met de kinderen der gemeente. 2e Kerstdag v.m. 10 uur de heer Drs. II. A. Bakker. Voorber. H. Avondmaal. 2e Kerstdag n.m. 5 uur Ds. A. Klinkenberg, Herst. Evang. Luth. pred te Amsterdam. Ned. Ver. v. Spirit. „Harmonia" afd. Haarlem II, (Soc. Ver. Zijlweg 1) le Kerstdag v.m. 10.30u. Wijdingsmorgen. Spr. de heer J. P. Smits. Onderw. „Het licht dat kwam"; helderz. waarn. mevr. J. Remmers-v. d. Lans. 2e Kerstdag geen dienst. Coll. tot verbr. v. Spirit, begins, (geb. „Theosofia", Nassauplein 8) Vrijdag n.m. 7 uur Kerstfeest viering, muz. medew. van mej. Goïnga en den heer P. Kleve; spr. mevr. Alblas-Rutèl. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) le Kerstdag v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. 2e Kerstdag v.m. 10 uur dezelfde. Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2X2=4 maal zoo groot! Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen 0.90 Idem met soep of toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. 49. Een ijlbode was aankomen rennen om den keizer mede te deelen, dat men aan het s trand in de buurt waar ik geland was, een groot zwart voorwerp |lr d gevonden. Het voorwerp leefde niet tn toen men voorzientig er bovenop was geklommen, bleek het ding hol te zien. Het was zeker een voor werp, dat bij den „menschenberg" behoorde, zeiden de Lilliputters. 51. Op een dag vroeg in den morgen reed de keizer te paard mijn verbllijfplaats binnen. „Menschberg", riep hij, „ik heb een prachtig idee. Ga eens op den grond liggen, zoodat ik niet zoo hard behoef te schreeuwen en luister dan eens." Ik begon al aardig het Lilliputterstaaltje te verstaan. Ik ging dus op den grond liggen met mijn hoofd vlak bij het paard van den keizer. 52. „Luister eens beste Menschberg. Wij hebben morgen oogstfeest. Ter eere van dat feest bouwen wij elk jaar een groote eerepoort, waar alle burgers van Liüiput onderdoor loopen in 'n grooten op tocht. Nu had ik er over gedacht, om dit jaar een levende eerepoort voor dit feest neer te zetten." „Een levende eerepoort?" riep ik verbaasd uit, terwijl ik opsprong en wijdbeens voor den keizer ging staan. „Juist," riep de keizer, „zoo bedoel ik het en hij reed pijlsnel met zijn paard onder mijn beenen door. Agenda Stadsschouwburg. Zaterdag 25 Dec., 8.15 uur: Gezelschap Sylvain Poons. Met z'n schoonzoon op stap. Zondag 26 Dec., 2 uur: Ned. Kinderbond. Sprookje voor Dierenvriendjes. 8.15 uur: Gezelschap Sylvain Poons. Met z'n schoonzoon op stap. Maandag 27 Dec., 8.15 uur: 3e Abonnements voorstelling 2e serie. Gezelschap Jan Musch. Job heeft geduld. Dinsdag 28 Dec., 8.15 uur: Tooneelgroep „Het Masker". L' Aiglon. Woensdag 29 Dec., 8.15 uur: Hubert Cuyper's Zangkoor „De Minnestreelen". (Voor Ver. Geloof en Wetenschap). 50. vv'anneer Zijne Majesteit het nu goed vond, dan zouden zij met vijf paarden het zwarte ding van het strand laten trekken, 'l'ocn ik dit hoorde, begreep ik dadelijk, dat het mijn hoed was, die ik had verloren. Ze waren er niet erg netjes mee omgegaan. Twee gaten waren in den rand, die zij erin geslagen hadden om den reuzen hoed met touwen en haken naar zi<h toe te trekken. De spelen namen een aanv n De paarden, bestuurd door de beste ruiters, -t ion' en over hinderlagen en volbrachten de mooiste oefeningen. De keizerin had zoo'n schik in de voorstelling, of ik haar niet op irijn hand wilde alle.' nog beter va nuit de hoogte Doch op een slechten dag viel er een paaTd, doordat hij met zijn hoef door mijn zakdoek viel. Het arme beest brak zijn been tn direct daarop liet de keizer de voorstelling sluiten, daar mijn zal doek te dun werd door de hoeven van de paarden. Twee dagen later gebeurde er iets, dat de heele Lilliputbevoiking in rep en roer bracht. verdrijft U wonder snel met CACHETS MIJN MAR OT Koker 12 cachets 5 Oct. Proef doosje 2 stuks 10c t.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 9