D c 3 Nationale Vlaggen Wijnands 0. Wensen Sport en Spel. Facultaiieve Lijkverbranding Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Heemkunde- tentoonstelling in het Frans-Halsmuseum. Predikbeurten. Ingezonden. Vrijdag 21 Januari 1938 5 MENDAAL EN OMSTREKEN ïassBulaan 165 Ovcrvecn jksche minimum contributie f 1.50 tingen worden op aanvrage verstrekt ovengenoemd Secretariaat. A. v. d ergstraat delt ook vr. tegen neliiigen, :d. J. M. i. 15515 51. Post Ikoopste roedpop- gelzaden en kat- bied van ndt u in 'eeninga, :r. 12/14, d prach ■he vis- s uit 50 I'lem-N. h. Ter- ichipper- Herders, éarmoes- uxe arti- l mooie ziet de Ivuyper, 683. ,'ogellief- lers. Wij gij maar hebbcrij. .a. Fran- 'inchers, )e aller- en koud- levelend, 1. Oude itoor. poesje, laan 70, ie setter, ilaan 35. ÏLS: Ja- 'orkshire poppen, nnen en i. Priina lièrezaad mt.straat leen goed uim 100 ke vogel P. Bos, (bij de V1TCENZ0 Giovanni Piazza, liet vegen van schoorsteenen 75 et. p. st. Tevens graniet en met selwerk. Riviervischmarkt a 10. PRIMA ADRES voor al uw repa- ratiën is C. van Dijk en H. la Duk, Timmerlieden en Aannemers, Lange Heerenstraat 10, Haarlem, Telef. 13715. HOUT N00DIG? De Bloemen- daalsehe Houthandel is ruim gesorteerd. Bloemend, weg 124, naast bakker Slot. BEHANGER, stoffeerder b.z.a. Behangwerk f 0.20 per rol, zeil- leggen 1.p. kamer. Tel. boodschappen op 14274. Spaan- schevaartstraat 29 of Bosehlaan 34, ingang poort. R0TSPLANTEN, vaste planten en heesters tegen opruimings- prijzen. Komt en koopt. A. v. d. iVcrff, Kweekerij „Aelbertsberg", Kennemerweg. 1912 V. MASSAR0 1937. Kam persingel 50, Haarlem. Tel. 12139. Steen- en houtgraniet vloeren, aanrechtbladen en alle voor komende granito werken. SCHOORSTEENVEGEN vanaf f 0.50. J. Rietman, Leidschestr. la, Haarlem. E. BRUINS, timmerman-aanne mer. Billijk en solide adres voor H.H. Huiseigenaren en parti culieren. WoonplaatsM.v. Heems- kerkstr. 38, Tel. 17294. J. HOBBELEN, metselaar, stu- cadoor, witwerk, handel in tuin- tegels en Tegelwerk. Zaanenlaan 4, Haarlem-N. Tel. 23905. B. KUURSTRA, Mr. Timmerman, Tuindorplaan 4, Tel. 14507. On derhoudswerken. Prijsopgaaf zon der verplichting. P. J. COPINI, lood- en zinkwerk. Gem. huurk.inst. van geysers, gasforn., enz. Electr. op elk ge bied. Kloosterstraat 2, Tel. 16899. PUI- en Winkelbetimmeringen. Vitrines en étalage-benoodigd- heden voor elke branche. Fabriek „Modern", Santpoorterstraat 27, b/h Kleverpark. Adviezen en be grootingen kosteloos. KANTOOR-, zaal-, kappers- en woonhuismeubelen, eerste klas werk. Fabriek „Modern", Sant poorterstraat 27, b/h Kleverpark. AFHALEN VAN JAL0UZIEËN. Fa. Willemsen Zoon, Bakenes- sergraeht 12, Telefoon 15957. .aartpad 1. 15858. herders 'P- olie gar. -, groote 5iet onze rds enz. er Scho- GEL- EN rweg 22, grootste vogels. cnbrood, Fa. A. C. oelstraat voeder- vetbollen 1. Thuis- ■hooging. traat 60, uin Tuin en Beleefd rinkman, ïevestigd n 55. 5. Thy ml. I in zand, Tegels nvuil VOOR GLAS IN LOOD, zoowel nieuw als reparatiewerk, is het billijkst adres: C. Schmit, Gast- huisvest 13. Telefoon 16914. D. J. N. KOEBRUGGE, Klever- parkweg 98, tel. 15060. Aanleg en onderhoud van tuinen. Transporten CENTRAAL BESTELHUIS. Snel- vervoer door Nederland. Bestel en afhaaldienst. Wij bezorgen ook uw stadsbestelwerk. Tel 10357 P. G. Fabel Jr GAAT U VERHUIZEN? Eersl prijsvragen bij „De Postjager" Barrevoetestraat 1, Tel. 15828 F. DAMIAANS: Verhuizingen en transporten, pianotransport, zeer billijk en vlug. Zijlvest 41. Tel 12456 Haarlem. P. H. LUYCKX. Verhuizingen en pianotransporten onder garantie. Tel. 12692. Spiegelstr. 27—25i FA. HOUTGRAAF EN B0LSEN- BROEK. Verhuiz.en transporten. Berging van inboedels, centraal Verwarmd. Tel. 22299, Dr. D. Bakkerlaan 8/10, Bloemendaal. PART. CHAUFFEUR-MONTEUR b. z. per dag of per uur. Br. onder no. 367 Bureau v. d. blad. 't Medaillehuis, Schoterw. 78 t/o kazerne, Tel. 17256 B. V. C. Bloemendaal. Nu de Bloemendalers zich tot in de tweede helft van het seizoen als leiders der afdeeiing hebben kunnen handhaven, is het te verwachten, dat de tegenstand in elk der nog te volgen wedstrijden extra zwaar zal zijn, daar het een bekend ver schijnsel is, dat de andere elftallen er een eer in stellen juist tegen de leiders een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. Waarom echter de Zandvoort- sche Zeemeeuwen, de tegenpartij van 1.1. Zondag, in het bijzonder een moeilijk te omzeilen klip zou blijken, schreven wij in ons vorig overzicht. En inderdaad bleken de moeilijkheden zoo groot, dat liet leek, of het door de hooggaande golven van den Zandvoortselien tegenstand heen en weer ge slingerde Bloemendaal-sciiij) in de eerste helft van den wedstrijd recht op de klip zou afstevenen en jammerlijk schipbreuk zou lijden. Met veel energie en eerst tegen liet eind van den strijd gehikte iiet onzen plaatsgenooten hun schip in \eilige haven te loodsen. De weliswaar benauwde zege (32) was bevcshten en bleek achteraf ook noodig 0111 niet geëvenaard te worden door de club, welke meer en meer dc gevaarlijkste concurrente voor de bovenste plaats blijkt te worden: Beverwijk. Laatstgenoem de vereeniging was door een verzwakking in de Schoten-gelederen in staat geen halve maatregelen te nemen, wat tot een 61 overwinning der Wijkers leidde. Dc andere serieuze kampioens- eandidaat, Kinheim, trof in Zandvoort de club van dien naam blijkbaar in zoo goede conditie, dat de Yelsenaren waarschijnlijk alleen een des illusie rijker teruggekeerd zijn, want geen der te behalen punten konden zij het hunne noemen en hun nederlaag gevoegd bij de overwinningen van Bloemendaal en Beverwijk beteekent, dat hun kampioenskansen bedenkelijk gedaald zijn. Over den in Bloemendaal gespeelden wedstrijd kunnen wij nog mededeelen, dat deze, op liet eerste kwartier na, in steeds in heftigheid toenemende storm- en regenvlagen plaats vond. Ongetwijfeld hadden deze weersomstandigheden een ongunstigen invloed op liet spelpeil, dat door elkaar ook maar weinig te genieten gaf. De strijd werd van Bl.-zijde op -wij mogen wei schrijven gebruikelijke wijze, d.w.z. niet goed spel en een overwicht in gezet, maar toen keeper de Haas een zoo zwak moment had, als wij den laatsten tijd niet van hem gewend zijn, wat tot een doelpunt van de Zee meeuwen leidde, bleek dit een te zware slag voor het zelfvertrouwen der witten. Wel had dit niet een sprekend overwicht der Zandvoorters tot gevolg, maar de door hen ontplooide grootere energie be- tcekende in elk geval, dat zij in de eerste plaats in staat geacht moesten worden de kansen, welke zich mochten bieden, te benutten. Hetgeen ecliter niet geschiedde; wel verhoogden zij hun score tot 20, maar deze tweede goal kwam ook met mede werking valt de BI.-achterhoede tot stand. De witte middenlinic, waarin v. d. Mey op overigens prijzenswaardige wijze den geblesseerden Beijk verving, kreeg te weinig gelegenheid haar voor hoede, die de kansen meer afwachtte dan trachtte te scheppen, tot grootsche daden te inspirecren, zoodat de thuisclub met een 20 achterstand voor de eerste maal de kleedkamer kon opzoeken. Bewoog het spel zieli in de tweede helft zeker niet op een hooger peil dan daarvoor ook al door de steeds slechter wordende weersomstandig heden door de groote spanning, welke er ging heersclien en de ongekende energie, waarmede ook 81. zich thans in den strijd wierp, bleef liet ver toonde zoo fascineerend, dat waarschijnlijk maar weinigen van de doorweekte toeschouwers liet veld vóór het eindsignaal verlaten zullen hebben. Na ca. een kwartier gelukte het van Bragt bij een aige- meenen aanval oji liet Z.-doel liet eerste tegenpunt te scoren. Overigens was liet spelbeeld vrij verdeeld, maar Bi. wist 2 slechts kleine kansen te benutten cn wei door middel van den rechtsback Kloos, die met een iistigen kopbal uit een corner den gelijk maker scoorde en bij een vrijen trap voor BI. naar voren snelde en liet genoegen smaakte zijn club de overwinning te bezorgen door den bal met de borst in liet net te loopen. Het komt ons voor, dat de Bl.-voorhoede in de door haar getoonde onmacht om goals te maken wel aanleiding tot eenig zelf verwijt gevonden zal hebben, wat hopelijk tot verbetering van dit onderdeel zal leiden. Bloemendaal 2 sleepte eveneens beide punten in de waclit door een niet al te overtuigende zege op R.C.H. 4, dat aan haar 5 gescoorde doelpunten niet voldoende liad, omdat BI. kort voor tijd een reeks van 6 goals volmaakte. Het begint nu voor de witte reserves te dagen, maar nog steeds is de gevaarlijke zóne niet verlaten. Hoewel de K.N.V.B. a.s. Zondag inliaaldag houdt en er geen-aanleiding bestond voor BI. een wedstrijd vast te stellen, is liet zoo goed als zeker, dat alsnog de wedstrijd BloemendaalSchoten wordt ingelegd. (Men raadplege terzake de bekende raambiljetten.) In dit verband mogen wij eraan herinneren, dat het Schoten was, dat Bi. in deze competitie de eerste nederlaag toebracht cn ofschoon S. nadien met wisselend succes speelde, waren er onder haar ver richtingen van zoodanig gehalte, dat zij nog steeds in staat geacht moet worden de beste tegenstanders te weerstaan, zoodat weer een spannende wedstrijd verwcht kan worden. Het tweede elftal der witten speelt des morgens op eigen grond tegen Haarlem 3a, de oudjes, die in huil thuiswedstrijd met 51 de meerderheid der BI.-reserves moesten erkennen. De jeugdige witten zijn aan hun huldigen stand verplicht thans weer voor een overwinning te zorgen en wij achten licn daartoe zeker in staat. o Bridgeclub „Santpoort". Secr. Schaepmanlaan 4, Santpoort-St. 25 Januari zal de Alkmaarsche Bridgeclub onze gast zijn. (A-groep zet je beste beentje voor). 27 Januari geen clubavond. 28 Januari: De A-groep speelt tegen de Bridge- i Haarlem, in Lido. 28 Januari: De B-groep speelt tegen de Bridge club Haarlem-Noord, in Hotel „Suisse". 3 Februari zal de onderlinge drive plaats vinden. Leden komt vooral op tijd. Haarlemsche Rij- en Jachtver. A.s. Zaterdagmiddag houdt de Haarlemsche Rij en Jaelitvereeniging een open cross-country op weilanden, gelegen aan den Vogelenzangsellen weg en Bekslaan te Vogelenzang. Deze cross is als volgt Verdeeld: 1. Lichte cross voor landelijke ruiters, lengte 1900 M. met hekken, geen slooten. 2. Lichte cross voor niet-Ieden, werkende en junior-leden, lengte 1900 M. met hekken, geen slooten. 3. Zware cross voor niet-leden en werkende leden, lengte 2900 M. met hekken cn slooten. Om precies half een wordt hij liet café Rusthoek (W. Th. Ariës), Vogelenzangsclie weg 182, Vogelen zang, begonnen met liet afwandelen van de par coursen. Onmiddellijk na terugkomst start dc eerste landelijke ruiter. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in liet café Rusthoek. De 26e R.A.I, show van Automobielen, Vrachtauto's en Motorrijwielen. De groote internationale tentoonstelling in liet R.A.I.-gebouw te Amsterdam, die op lieden geopend is, zal een vrijwel volledig overzicht geien van hetgeen er door de nijverheid der gelieele wereld op liet gebied van het mechanische vervoermiddel geproduceerd wovdt. Men heelt de laatste jaren dikwijls de meening hooren verkond'gcn, dat, nil de auto de volmaakt heid zoo dicht genaderd is, een speciale auto- expositie weinig zin meer zou hebben wegens ge brek aan nieuws. Het. is een feit, dat het tijdperk der groote omwentelingen in de auto-constructie voorhij is en niemand lieeft feitelijk reden naar deze periode terug te verlangen. Een auto toch, die na één jaar dienst „uit de mode" was of onverkoopbaar werd, doordat het volgend model 100 beter was. had reden van bestaan in liet experimenteele stadium, docli zou in onzen tijd geen levensvatbaarheid hebben. Nochtans is er van jaar tot jaar zóóveel aan de auto veranderd en verbeterd, dat het eindresultaat, van tien jaar constructioneelen arbeid niets minder dan een revolutie mag lieeten. Wie bijvoorbeeld nog heugenis heeft aan den auto van 1928, die ook ai volmaakt heette, zal op de ÏLA.l. oogenblikkelijk beseffen, dat de auto van 1938 héél wat anders is, niet alleen uiterlijk, maar ook wat liet comfort cn de technische kwaliteit betreft. Behalve dat zien we een opmerkelijk verschil in de prijzen. De auto van tien jaar terug, die in geen enkel opzicht in de schaduw kan staan van die van heden, kostte ruim 50 meer. Haar kilometerprijs lag hooger, haar bedrijfszekerheid lager, haar comfort was géén comfort bij onze licdendaagsclie eiselien. Wat er in die tien jaar met dedauto gebeurd is, kan als vo'gt worden samengevat. Van de „onopvallende", maar niettemin enorme verbeteringen noemen we in chronologische volg orde: den ballonband die het rijcomfort ver beterde en daardoor tevens de gemiddelde snel heid opvoerde. De verhoogde snelheid noopte de handenindustrie tot de fabricage van een hand type met grooter levensduur. De autoconstructeur zag zicli verplicht rem- constructie en chassisbouw aan te passen aan de grootere rijsnelheid, de wegvastheid te verbeteren door verlaging van liet zwaartepunt en zelfs nieuwe koetswerkvormen te bedenken met hetere beschutting en geringer luelitweerstand. Zoo ziet men, dat uit één enkele niet in 't oog loopende verbetering een algehcele constructie wijziging geboren werd, waarvan thans in 1938, de vrijwel algemeen toegepaste onafhankelijke Veering en de stroomlijn-koetsvortn de meest op merkelijke "symptomen zijn. We laten dan nog buiten beschouwing, dat ook de motoren en de transmissie in tien jaar een groote beurt hebben gehad. Terwijl men in 1928 in den aut o reed, is het ri jden sindsdien veranderd in geraischloos zweven. In tien jaar van „weinig of geen nieuws" is er een geheel nieuwe auto ontstaan, lichter en noch tans solieder, sneller en niettemin veiliger en be- drijfszuinigcr, in één woord oneindig beter en nochtans 50 goedkooper! 28720 18100 27078 18200 29102 18204 17786 22926 18102 12411 18000 18103 18203 22929 18202 Buren, D„ Heemst. Dreef 108, Heemstede. Diks Kapsalons voor dames en heeren, Saenredamstraat 121. Erk, C, II. van, Zandv.weg 39, Bentveld. Fabel A„ café „Flora", Pres. Steinstr. 95. Grient Dreux P. de, oud-notaris, Bron- steeweg 1, Heemstede. Hartleb, H. C., Coornhertstraat 4. ITolt-vom Hofe, mevr. J. M., Julianalaan 265, Overveen. Matthieu, G. G., Dr. D. Bakkerlaan 75, Bloemendaal. Meijer, II. II.schilder, l'ieter de Iloogh- straat 17, Heemstede. Nieuwendijk, 1'., instrumentmaker le kl. der T. en T„ Ternatestraat 7. Pension Marie", Raamvest 1 Roxy feestgebouw. Corneiissteeg 9. Secretaris Comité Winterhulp-actie, onder- afd. der R.-K. Volkshond té Haarlem, Karei van Manderstraat 104. Vries, Tj. de, Militairenweg 14, Oveneen. Zonneveld Zn„ fa. F... grossiers groenten en fruit, Koiidenliorn 74. In de tentoonstellingszaal, die haar ingang heeft in liet Klein Heiligland, wordt van 15 tot en met 30 dezer, door de Commissie voor Heemkunde in samenwerking met de Vereeniging „Haerlem", een lieemkunde-tentoonstelling gehouden. Genoemde Commissie stelt zieli ten doel, hij de jeugd belang stelling te wekken voor al wat ons land bezit aan schoons in natuur cn cultuur. De toegang is voor ieder eiken dag van 10—4 uur (ook 's Zondags) en 's Woensdags bovendien van 810 uur 's avonds, kosteloos. Door inzendingen van rijks- en gemeente diensten, naast die van een dertigtal particuliere vereenigingen, is het den inrichters der tentoon stelling gelukt, een duidelijk beeld te geven van liet begrip „Heemkunde" en van het onuitputtelijk arbeidsveld, dat beoefening dier kunde ten dienste staat. Onder de inzendingen die allereerst verdient ge noemd te worden, behoort die van den „Bond Heemschut"; zij toch heeft de oudste brieven; ze is de baanbreekster geweest voor liet beschermen van alles wat waardevol is in ons land. Zij is het ook, die zieli beijvert een ieder, maar vooral de jeugd, tot „Heemliefde" op te wekken. Haar bevruchtende gedachte gaf het sein tot liet stichten van de vele plaatselijke- of gewestelijke vereeni gingen, die elk een deel van haar groote taak onder steunen. Op welke geestdriftige en oordeelkundige wijze die vereenigingen liun doel trachten te he reiken en Wat reeds bereikt werd, toonen zij op deze tentoonstelling. De „Bond IIeemschut"-zelf maakt hier door groote foto's de weg-ontsieringen duide lijk en de tegenstelling tussclien een slecht- en een fraai wegprofiel. Andere foto's geven een beeld van dc „horden- en palen-ziekte", of toonen de tegenstelling tus sclien het beeld der liefelijke, ongerepte oevers ecner rivier en dat van diezelfde oevers na de weerzin wekkende lintbebouwing. Een subcommissie van „Heemschut", de zich noemende „Commissie De Weg in liet landschap", staat eerstgenoemde hij deze speciale tak van bemoeiïenis ter zijde. Ilaar streven: „liet bevorderen der goede landschappe lijke aanleg cn behandeling van de wegen in ons land", laat zij uitkomen door tentoongestelde wegen-plannen voor de te herstellen vestingwerken te Maastricht, Naarden en andere. Dat „Heem schut" ook steeds op de lires staat voor liet behoud van oude bouwwerken, bewijzen de talrijke foto's van uitgevoerde gevel- en andere bouwwerk- restauraties, waaronder verschillende te Haarlem tot stand kwamen, dank zij de gelukkige samen werking met de vereeniging „Haerlem". Op de belangwekkende inzending dezer vereeniging vindt men daarover nadere gegevens; daarnaast treft men haar verschillende uitgaven cn publicaties aan, alsmede diverse voorwerpen uit haar vereeni- gingsgebouw „De Hoofdmacht"; uit een-en-ander spreekt duidelijk het doel van „Haerlem"; n.l. „bevordering der kennis van liet heden en verleden van Haarlem en omstreken". Naast de oudste, heeft de jongste vereeniging op dit heemkundig terrein, haar stand. Het is de onlangs opgerichte „Heemkunde Commissie Limburg" en liet is wer kelijk iets heel moois wat zij ons van Zuid-Limburg en de Peel openbaart en waarover zij de schuttende hand heeft uitgestrekt. Op liet gebied van lleein- kunde-beoefening inderdaad een navolgenswaardig voorbeeld! Tussclien die oudste en de jongste in- Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergraclit 27 Haarlem Vleeseh, groente, aardappelen Idem niet soep of toespijs Idem niet soep en toespijs (Omzetbelasting en bezorgloon 0.90 f 1.05 f 1.20 nbegrepen Dagelijks keuze int minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. zendster schaart zich een lange rij van gelijk gestemde vereenigingen en die allen hebben floor liet tentoongestelde bewezen, dat de strijd voorliet behoud van landschappelijk- en stedenschoon en alles wat daarmee samenhangt, hun heiligen ernst is. Zoo treft men hier aaneen inzending van het Nat. Park „De hooge Veluwe", bestaande uit foto's, platen, opgezette dieren en geweien, alles op dit uitgestrekte gebied van 6300 h.a. opper vlakte, (d.i. zevenmaal de grootte van liet bekende Bois de Boulogne hij Parijs) betrekking hebbende. „De Tonijn", Amsterdam, zond uit haar natuur historisch 'ii folkloristisch museum, dat door eenige warm belangstellenden opgericht en onder houden wordt, enkele voorwerjien, die niet zoo algemeen hekend zijn; daaronder bevindt zich de z.g.n. „Midwinter-hoorn" uit Twente, die een respectabele langte heeft, al is liet dan geen vijf nieter zooals men die elders aantreft. Voor lien, die belangstellen in de kennis van taal, zeden en ge woonten in het eigen land, ligt er een zee van weten schappelijke gegevens uitgespreid op de inzending van de „Voikskunde-oomniissie" te Amsterdam, een onderdeel van de Akademie van Wctcnscliaji- jien. Zij zullen er een eenige Verzameling kaarten, foto's en ander materiaal vinden, waaronder We als eigenaardigheid noemen, een originecie „heksen- krans". De „Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie" te Leiden zal ongetwijfeld bij onze jonge menschen geestdrift wekken voor natuurstudie, als dezen met haar inzending kennis maken. Het Ned. Padvindstersgildc, Den Haag, streeft er met haar inzending speciaal naar, de jeugd te toonen, hoe in alle rangen der padvinderij, zelfs met inbegrip der „Kabouters", heemkunde wordt beoefend. De aandacht waarmede bezoekers de inzending van liet „Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling", Amsterdam, bezien, is zeker alleszins verdiend. Ditzelfde geldt ook voor de verzameling Bóeren- kunst van de Landbouwhoogescliool, Wageningen. Maar ook de bijdragen van den Topografisehen Dienst in Den Haag, van „Het Genootschap Amstelodamum", Amsterdam, de Ned. Jeugd herberg Centrale te Amsterdam, de Ned. Heide maatschappij te Arnhem. Het Utrechtsche Land schap te Doorn, en zooveel andere, die hier liun medewerking verleenden, houden de aandacht der bezoekers geboeid onder de officieele diensten, die de jeugd aan zieli verplichtten, mogen nog liet Staatsboschbeheer, Utrecht, De Plantsoenendienst, Den Ilaag, en De Dienst van Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting te Den Haag, genoemd worden, naast den Dienst der Publieke Werken, Amster dam en die van Middelburg, die allen belangwek kende bijdragen leverden. Vele diensten, vereeni gingen en namen van medewerkers aan deze ten toonstelling moeten wij, door gebrek aan ruimte, stilzwijgend voorbijgaan, doch de naam van één man, de baanbreker voor de „Heemkunde", wensehen wij hier met dankbaarheid te noemen: onzen plaatsgenoot Dr. Jac, P. Thijsse. B. ZONDAG 23 JANUARI 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Bed. LI. Avondmaal. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond v.m. 10% uur Ds. H. A. C. Snetlilage, Ilillegersberg. Vrije Kath. Kerk v.m. 10% uur Gez- TL 3Iis- De dienst van den Zondag, volgende op de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, zal hier aan worden gewijd. Dinsdag n.m. 8.15 uur Openh. lezing van Ant. Solins. Woensdag n.m. 8 uur Meditatiebijeenkomst. Uitstelling van liet II. Sacrament. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. N.m. 7% uur Ds. J. C. Koningsberger, Am sterdam. Jeugddienst. AERDENH0UT. Vereen. Belig. Kring v.m. 10% uur Ds. G. J. Waardenburg, Ned. Herv. pred., Haarlem. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. II. Oldeman. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur de heer II. W. Hof meester, Hilversum. N.m. 5 uur Ds. L. W. Erdman, v. IJmuidcn. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de lieer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. G. J. Iluyvendak. Uitzending over de N.C.R.V. Zang van bet. Gem. Lutli. Kerkkoor. Eglise Wallonne a 10 li. 30 Service et Sermon présidc par Mr. le pasteur Mare. Jospin; 3e collecte pour l'Eglise. k 9 h. 15 Ecole de Dimanclie. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. G. Übbink van Utrecht. N.m. 5 uur Ds. R. Dijkstra, Ned. Herv. pred. van Amsterdam. Coll. tot verhr. v. spir. begins, (geb. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen uitgesteld tot 30 Jan. Spr. de heer Offermans, van Schiedam. (Trance-medium). Ned. Ver. v. spir. „Ilarmonia" (afd. Haarlem II, Soc. Ver. Zijlweg 1, Haarlem) v.m. 10% liur, Wijditigsmorgcn. Spr. de heeren J, en W. Gmelig Meijling van Bloemendaal (Tranee toespraken), lielderz. waarn. mevr. J. Heni- mers-v. d. Lans. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer A. C. Renijl. N.m. 5 uur Ds. P. v. d. Vloed. ALS KERSTMIS VOORBIJ IS Nauwelijks is liet lied van „Vrede op Aarde" verstomd, of onze aandacht wordt gevestigd op de oprichting van de plaatselijke afdeeiing Comité van Nationale Veiligheid. Dit Comité is ontstaan uit liet groeiend besef, dat de ontwikkeling van den internationalen toestand versterking onzer weermacht noodig maakt, en nu dit gedeeltelijk gebeurd is, acht het zich geroepen, onze landge- nooten voor te lichten omtrent afdoende maat regelen ter beveiliging van volk en land. Afdoend kan nooit zijn: versterking der weermacht. Ilceft niet onze Koningin aan President Roosevelt ge antwoord. dat wedloop in bewapening onvermijde lijk tot oorlog moet voeren en tegen oorlog zijn geen afdoende maatregelen te nemen tot bescherming van land en volk. (Zie rapport Chem. Vereeniging; iees de geschriften van een deskundige als Viruly). Treffend is dan ook de uitspraak van George VI van Engeland, die ondanks het zwaar bewapenen van zijn land de volgende Kerstboodschap de wereld inzond: „Laat ons niet vergeten, dat uit eindelijk de boodschap van Vrede en Goeden wit die het Kerstfeest brengt, zal zegevieren en dat ril onzer daartoe kan medewerken door van dez» onsterfelijke boodschap een sluitsteen te maker van ons dagelijkscli bestaan". Afdoend kan alleen zijn: internationale ont wapening. Hiernaar streeft de Intern. Vrouwen bond voor Vrede en Vrijheid. Wij roepen daarom allen, maar in de eerste plaats alle vrouwen toe: „Laat de geest van liefde in U heersclien, niet alleen op Kerstmis, maar eiken dag, want die geest zal overwinnen cn de zwaarden omsmeden tot sikkels. Zoo pas is Verschellen de brochure van onze landgenoote, Mevrouw de Ligt-van Rossum: „Dc weg lot ontwapening". Welke brochure bekroond Werd met de eerste wereldprijs 1000.van de „New History Society", die 1 Nov. 1936 een wereld-prijsvraag uitschreef over liet vraagstuk: „Hoe kunnen dc volkeren der aarde tot inter nationale ontwapening komen?" Moge ieder, die naar nationale veiligheid streeft kennis nemen van deze brochure, die te bekomen is hij het secretariaat van den Int. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, Rustcnburgerlaan t, Bloemendaal.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 5