middinstani Sport en Spel. A. G. G. M. GIORGIS Zn. '|ji§ f|!CI lli® SCHEEPSTRA'S DROGISTERIJEN V r ij d a g 28 Januari 1938 Muziek. Naamplaten - Stempels Ingezonden. i WIJN- en 6EDISTILLEERDHANDEL „ROOZENDAAL" G.M.W. MARGADANT Accountant PA/J 1 /VAS EN VAAT risrtTFnP }p zicli genomen had. De hun mhulde was alleszins verdiend, .e zich hoogelijk met liet gebodene 6. aarlemsche Bachvereeniging. iciiconoert werd Dinsdagavond t Residentie-orkest, aangevoerd isehen dirigent Antonino Votto, «i.jn naam reeds gevestigd heeft leider. Zijn temperamentvolle, 'ortrant, de onfeilbare zekerheid, lartituur beheerseht hij diri- hoofd zijn suggestief en ir en vooral de gloed zijner ver- hem tot een kunstenaar van openingsnummer, Le Mariage delijke ouverture van Cimarosa, stonden twee orkestwerken an grootmeesters der instrumen- spighi en Richard Strauss. Fontane di Roma van den eersten waarin het orkest- klankenweelde voortoovert, die, te stijging, de aandacht tot het non houdt. nphoniselie Dichtung Don Juan, matiseh gebeuren uit Levau's ht verklankt wordt, zoowel als in >ereikte Votto met het Residentie- oogte, dat men zich verwonderd >rtdu rende gast dirigentschappen fatalen invloed op een orkest cerd wordt. Het blijkt in ieder faagsehe orkest onder een groot e prestatie's in staat is. n den avond, ZinoFranceseatti.is idigde kunstenaars, voor wier zich onvoorwaardelijk gewonnen de voordracht van Mozart g dur het Adagio met groote innigheid laakte sterken indruk. In de ca- rbluffende staaltjes van technisch ttering van virtuositeit was het s I Palpiti, waarvan de orkest- raneescatti zelf was. Beide ver en den violist een stormachtig kende avond was dit Bachconcert bliek toonde zich terecht opgeto- idene. B. W. i ARCH ükerij ,Het Kleverpaik" [EGEL, VELSERSTR. 10 ELEFOON 15692 its; Bleekenbirgstr. 20 J1TEND HANDWERK zolen en hakken f 1.60 v.a.f 0.80 lijmd of genaaid werk MEDISCHE STEUNZOLEN WIJNANDS A VAN RENSEN 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 B. V. C. Bloemendaal. Bloemendaal heeft op wel zeer ondubbelzinnige wijze revanche genomen op de voor eenige maanden tegen Schoten geleden nederlaag, door thans de Schotenaren met 91 te verpletteren. Deze cijfers mogen eenigszins geflatteerd zijn, het overwicht der witten was wel zoodanig, dat een overwinning met sprekende cijfers gerechtvaardigd was. Echter dienen wij ons niet te verhelen, dat de zege niet alleen mag worden toegeschreven aan het voor- hoedespel onzer plaatsgenooten, waar dezen Zondag overigens een prettige vaart in zat, doch ook aan hot zwakke tegenspel van de Schoten-ploeg, die geen schim leek van die wij in den wedstrijd op het Schoten-vcld aan het werk zagen. BI. had al spoedig succes door haar rechtsbuiten van Bragt, die op een uitstekend gespeelden en productieven wedstrijd kan terugblikken. Ilij was het ook die binnen het kwartier voor nummer twee zorgdij. Schoten beet toen iets meer van zich af, maar zag geen kans de witte achterhoede, waarin de linksback gelukkig een betrouwbaarder indruk maakte dan in de. laatste wedstrijden en aanvoerder Beijk weer zijn plaats had ingenomen, te ver schalken. De verrassing in de witte voorhoede was ongetwijfeld L. v. d. Me ij als linksbuiten, een expe riment, dat velen met argwaan beschouwd zullen hebben, maar dat niet weinig bleek bij te dragen tot het opzetten van aanvallen, waar vaart in zat en waarmede de Schoten-achterhoedc zoo in het nauw werd gebracht, dat de bezoekers bij het aan breken van de rust al een 60 achterstand moesten noteeren. Twee der 4 goals had de Bock voor zijn rekening genomen, de beide overige werkten de Schotenaren in eigen doel. In de tweede helft voegde BI. nog 3 goals aan de score toe, door toedoen van van Bragt (2 maal) en door L. v. d. Meij. Bij den stand 70 vond het harde werken van Schoten zijn belooning in een tegenpunt uit een vrijen schop, die de witte achter hoede blijkbaar wat te nonchalant beoordeelde. Was dus de uitslag van den juist besproken wedstrijd nogal fantastisch, de uitslagen der andere in de desbetreffende afdeeling gespeelde wed strijden waren niet minder sensationeel. De on middellijke concurrenten van BI., het sterke Bever wijk, lieten zich n.l. op eigen terrein door S.D.Z.. de liekkesluiters, die tot 1.1. Zondag nog geen enkele overwinning hadden behaald, met 23 slaan, waarmede S.D.Z. onze plaatsgenooten wel bijzonder aan zich verplicht heeft. Verder was de 9 1 overwinning van Zandvoort op Alirends V.C., de club, die blijk had gegeven een bijzonder sterke achterhoede te bezitten, wel zeer verrassend. Daardoor zien we gebeuren, dat. wat nog niet zoo lang geleden weinig waarschijnlijk leek. Zandvoort tot de ernstige pretendenten voor de bovenste plaats is blijven behooren, wat mogelijk geworden is, doordat geen der leidende clubs, BI. incluis, heeft kunnen voorkomen, dat zij eens struikelden, wat ook uit onderstaande ranglijst blijkt: Bloemendaal 15 9 4 22 57- -26 Zandvoort 14 6 6 2 18 '43- -30 Beverwijk 14 8 1 5 17 40- -29 Kinheim 13 5 6 2 16 25- -20 Meteoor 13 6 2 5 14 29- -25 Zeemeeuwen 13 6 2 5 14 23- -26 D.E.C. 13 5 2 6 12 25- -25 Schoten 14 4 3 7 11 26—44 W.M.S. 11 3 8 5 9 23- -27 Ahrends V.C. 12 3 O 6 9 17- -28 S.D.Z. 13 1 2 10 4 19- -50 A.s. Zondag speelt Bi geen wedstrijd voor de competitie, doch de mogelijkheid is groot, dat het eerste elftal der witten op eigen terrein een friendly- game zal spelen, waarover de raambiljetten be langstellenden weer tijdig zullen inlichten. De witte reserves deden wat wij van hen ver wachtten: zij versloegen de Haarlem-veteranen met 42. Aan dezen wedstrijd bewaren wij overi gens geen grootsehe herinnering en het is te hopen, dat het tweede elftal a.s. Zondag in den uit wedstrijd tegen de ongetwijfeld heel wat moeilijker tegenstanders, Ü.C.O., tot belangrijk grooter krachtsontplooiing in staat blijkt. Want ondanks de verdienstelijke verrichtingen van den laatsten tijd kunnen de reserves het gevaar nog niet als geweken beschouwen; ook de andere zwakke broeders trachten n.l. het veege lijf te bergen en doen niet zonder succes pogingen om de benoodigde punten te verzamelen. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). Korfbalclub „Sport Vereent". Bloemendaal Santpoort. Seer.Bruno Klauwcrsstr: a 5, Santpoort (S.) Bespeeld Zaterdag 22 Januari: Anin o l—S.V. 1 0—0. Zondag 23 Januari: SA'. 1Rohda 1 13, SA'. 2D.T.V. 2 00, SA'. 3Always Ready 2 30, Oosterkwartier 5SA'. 5 uitgesteld. Te spelen: Zaterdag 29 Januari: Haarlem 3S.V. 2, 3 uur. Zondag 30 JanuariOosterpark JS.V. I, 2 uur; Blauw-Wit 4S.V. 2, 12 uur; SA'. 4Ooster- kwartier 5, 2 uur. Onze jaarlijksche feestavond zal worden ge houden op Zaterdag 19 Februari a.s. in hotel „Vreeburg", Kerkplein te Bloemendaal. =-o Bridgeclub „Santpoort". Secr.Schaepmanlaan 4. SantjKXjrt (St.) Aan den oproep van de Bridgeclub „Santpoort' voor een te houden openbare drive op 20 Jan. 1938, hadden zich niet minder dan 116 personen aange meld en werd het aantal in vier groepen verdeeld. Te ongeveer 8.45 uur werd met het spelen een aanvang gemaakt onder leiding van de heeren Kluit en Wigman, spelleiders van prima gehalte. Toen de strijd, V elke zeer geanimeerd verliep, beëindigd was, bleek cr een schromelijke fout gemaakt te zijn door den hotelhouder betreffende het sluitingsuur en moesten enkele der laatste dingen in de „open lucht" worden afgewerkt. Hoezeer het bestuur der Bridgeclub dit ook betreurt, zij heeft dit niet kunnen voorkomen, onderstellende dat alles was geregeld zooals be sproken was. In ieder geval kan bet bestuur u allen de ver zekering geven dat dit bij een volgende ontmoeting zich niet meer zal herbalen. Waar het bestuur niet in staat was allen te bedanken die hadden medegewerkt dien avond te doen slagen, vna hieruit nog onzen hartelijken dank. De uitslag was als volgt: Groep a: 1XZpaar 3. Mevr. Kroonede heer v. Hooff Sr. 1OWpaar 2. Mevr. Voegepoelde heer Keiser. 2XZpaar 11. De lieer en Mevr. Prins. 2OWpaar 8. De hccren J. v. Hooff Jr. en G. Ilandgraaf. Groep b 1XZpaar 11De heeren Bakkum en Hoogeslag. 1OW— paar 14. De heeren Kroone en Grooten- goed. 2XZpaar 7. Mevr. Nieuwenhuisde heer Boogard (dit na loting m./p. 9). 2— OWpaar 2. de heeren J. en G. vanEerden. Groep c: 1—XZ- 1—OW 2—XZ— 2—OW- Groep 1—XZ—i 1—OW paar 5. de heeren v. d. Spek en Kroone. - paar 8. de heeren Kuiter en Lenne. paar 9. de heeren Oyendorp en Rykc. -paar 4. de heer en mevr. Wessels. d: paar 9. de heeren Warren en v. d. Werff. -paar 16. de heeren Woning Sr. en Frank fort 2XZpaar 11. Mevr. Veldkamp en mevr. van Haelen. 2OWpaar 2. de heer en mevr. Ter Stal. o Cross-Country te Vogelenzang van de Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging. Begunstigd door uitstekende weersomstandig heden vond Zaterdagmiddag te Vogelenzang de open cross-country van de Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging plaats, waarvoor 38 ruiters zich iiadden opgegeven. Xiet alleen namen leden van deze vereeniging deel, maar ook had Res. Ie luit. Dr. II. L. M. van Schaik uit Wassenaar met twee paarden ingeschreven, terwijl verschillende be reden officieren uit het garnizoen Leiden en 13 landelijke ruiters aanwezig waren. In verband met het vroegtijdig invallen van de duisternis verden reeds om half één de parcoursen, welke g d eltelijk liepen over de Jamboree terreinen. afgewandeld. De landelijke ruiters bogonm n niet het rijden van de lichte cross over 1900 Meter, welke liep door een boscliperceel en over weilanden met hekken. Er werden snelle tijden gemaakt, waarbij de be kende landelijke ri iter A. C. van Xieuwenhuyzen uitblonk met zijn vos „Pronto". Hierna volgde de lichte cross over het zelfde parcours voor niet-leden en leden, waarbij de deel nemers elkander in tijd weinig toegaven. Tot slot van den middag vond de zware cross over een lengte van 2900 Meter plaats. De slooten, welke zich in dit parcours bevonden, trokken speciaal de aandacht van het talrijke publiek. De bodemgesteldheid in aanmerking genomen, werden er ook in deze afdeeling snelle tijden gemaakt. Door de goede zorgen van de jury, bestaande uit dheeren N. Rood ■nburg, P. Gundlach en W. Slob kon de voorzitter van de H.R.J.V. onmiddellijk na afloop de uitslagen in het café Rusthoek bekend maken en de prijzen uitreiken. De heer J. A. C. Steur deed een en ander ver gezeld gaan van hartelijke woorden van dank jegens de eigenaren van dc welwillend ter beschik king gestelde pereeclen, waarin hij bovendien alle personen betrok, die tot het welslagen van dezen sportieven middag hadden bijgedragen. De heer Ph. van der Most bedankte namens de landelijke ruiters voor de ontvangst, waarbij hij mededeelde, dat binnenkort door hen een wissel beker beschikbaar werd gesteld voor deze jaarlijk sche eross-eounl rv. Ook de 2e Luit. P. C. Stoim bedankte den voor zitter namens de Leidsche Officiers Jachtvereeni ging voor dc ontvangen uitnoodiging, waarbij hij de hoop uitsprak, dat binnen afzienbaren tijd de L.O.J.V. op haar beurt als gastvrouw mocht op treden. De uitslagen luiden: Lichte cross voor landelijke ruiters: 1. A. C. v. Xieuwenhuyzen (L.R. „Kapt. v. d. Wal") met Pronto, tijd 3 min. 26 4/5 sec.; 2. P. Meerburg (idem) met Xieo, 3 min. 41 sec.; 3. D. Haremaker (L.R. „Beyaert") met August, 3 min. 47 2/5 sec.; 4. J. Petrie (L. R. „Kapt. v. d. Wal") met L'do, 4 min. 12 1/5 sec.; 5. Ph. v. d. Most (L. R. „Bey aert") met Reina 4 min. 22 3/5 sec. Lichte cross: 1. Res. le Luit. D. Hudig met Rumba, tijd 3 min. 31 2/5 sec.; 2. Res. le Luit. Dr. II. L. M. van Schaik met Slainti Eire, 3 min. 36 1/5 sec.; 3. 2e Luit. H. Jetten met Dolf, 3 min. 41 115 sec.4. R. Rhodius met Princess, 3 min. 45 sec.; 5. J. M. J. F. Erens met Polski, 3 min. 59 sec. Zware cross: 1. A. M. Lammers met Saba, tijd 5 min. 5 2/5 sec.; 2. Th. Westerwoudt met Sylva, 5 min. 13 4/5 sec.; 3. C. W. Brandt met Jula, 5 min. 26 sec.; 4. I,. Roodenburg met Sheik, 5 min. 30 4/5 sec.; 5. Mevr. 1'. Gundlach met Robert, 6 min. 2 5 sec. English Association in Holland. Maandag j.I. werd door Prof. Charlton voor de leden van de English Association in „De Kroon" een voordracht gehouden over „Universitair en Lager Onderwijs in Engeland". Prof. Charlton is erin geslaagd zijn auditorium enkele uren op prettige wijze bezig te houden, en gaf een duidelijk beeld van de ontwikkeling van het onderwijs in Groot-Brittannië. Vóór 1870, zoo merkte spr. op, liet het onderwijs nog zeer veel te wenschen over; het openbaar onderwijs stond geenszins op het peil dat andere Euro- peesclie landen bereikt hadden. De scholen, die er waren, ontleenden hun oorsprong aan kerkelijke en particuliere genootschappen, en eerst omstreeks 1900 bracht dc z.g.n. „Balfour act" verbetering, zoodat er meer eenheid ontstond, en de neutrali teit op onderwijsgebied gewaarborgd bleef. Xu werden ook studenten te Oxford toegelaten, zonder dat de cisch gesteld werd, dat men tot de Angltkaansclie Kerk behoorde. Het is een bekend feit, dat in Engeland de vor ming Van „gentlemen" wordt nagestreefd, en dat lichamelijke ontwikkeling en sport ook bij liet onderwijs een voorname plaats innemen. Bureaucratie en autocratie zijn d«n Engelsehen vreemd, en de President of the Board of Education, een titel, die overeenkomt met dien van minister van Onderwijs ten onzent, is meer te beschouwen, als de geestelijke raadgever, dan als dc man, die van bovenaf decreteert. De honoreering der docenten heeft op een wijze plaats welke ongetwijfeld blijk geeft van groot vertrouwen. Een bepaald bedrag wordt ter be schikking gesteld, en dit kan dan naar goed dunken worden verdeeld. De oude Grammar schools van vóór 1900 deden denken aan onze Latijnselie scholen. Later trad de public-school meer op den voorgrond, en kreeg evenals onze H.B.S. een meer omlijnd leerplan. De public-school opent den weg naar de Universiteit, doch ook zonder deze vóór-opleiding kan men, na een zekeren tijd de lagere school te hebben gevolgd, zich door eigen studie een weg naar de Universiteit banen. Spr. gaf een voorbeeld van enkele uitmuntende leerlingen, die nog kans had den gezien tijdens de studie een beroep uit te oefenen. Evenals ten onzent houdt dc Professor college en de studenten maken daarvan hun aantceke- ningen. Daarna worden zij groepsgewijs onder handen genomen door de assistenten, waardoor een meer intensieve training wordt bereikt. Bij bet. Hooger onderwijs in Engeland wordt niet alleen aan de wetenschap aandacht besteed; ook de opvoedkunde vindt hare toepassing. Xadat spr. zijn interessante lezing beëindigd had. werd hij door den voorzitter gecomplimen teerd en bedankt, terwijl de aanwezigen even eens blijk gaven van groote voldoening over het gehoorde. C. E. „De Trilogie van Gulbranssen". blDonderdag 3 Februari a.s. wordt voor de Vereeniging voor Jeugdwerk een winterlezing ge houden door Ds. A. K. Straatsma te 's-Graven- hage, over het onderwerp „Dc Trilogie van Gul branssen". Voor bijzonderheden omtrent kaart verkoop etc. zie men de annonce in dit nummer. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 VRAAGT EEN ADRES VAN EEN ZIEKEN OF EENZAMEN (BEHOEFTIGEN) NEDERLANDER. Xu we straks hier in X'edcrland op onderschei dene wijze, hetzij door middel van pers, radio of film, hetzij door persoonlijke aanschouwing, zullen kunnen genieten van de uitbundige feestvreugde ter eere van de geboorte van een meunen Oranje telg, zouden we gaarne alle Oranjegezinde Vader landers willen verzoeken, ook eens te denken aan de talrijke behoeftige Xedorlandcrs, die in den vreemde verblijven, alsmede aan de zieken, die van al dit feestgenot verstoken zullen zijn. Het Bureau voor gratis verspreiding van lectuur aan zieke en eenzame Xedèrlanders (Zeevarenden en visschers inbegrepen) over de geheele wereld, leider J. P. t'. Mecuwse, Amsteh eenseheweg 253, Amsterdam-Zuid, verschaft, u gaarne een adres van een eenzamen Xedcrlander in den vreemd of van een patient, die zich overgelukkig zou ge voelen, indien u hem of haar geregeld (b.v. om de veertien dagen) uw uitgelezen illustraties (ook het geill. gedeelte van uw dagblad) of uw Zondags bladen of Zaterdagavondnummers zoudt willen zenden. Het Bureau belast zich gaarne met de toezending van een aantal getypte adresstrooken (zonder postzegel). Men zende echter geen bladen aan liet adres van genoemd bureau. Mocht men persoonlijk niet aan dit verzoek kunnen voldoen, doch wel voor den arbeid, door het Bureau verricht, sympathie gevoelen, stciuit ons dan met een gift of met een jaarlijksche con tributie. Onze gironummers zijn: Postgiro 42261, Gemeentegiro M. 27. 800 ENGELSCHE SCHOLIEREN NAAR NEDERLAND. De Paaschtour der Engelsche scholieren in het afgeloopen jaar zal ongetwijfeld nog velen in het geheugen liggen. Deze tour was een buitengewoon succes en de 350 kinderen, waarvan Haarlem en omgeving er gastvrij 150 herbergden, hebben een ontvangst gevonden in de Hollandsche gezinnen, die zij nimmer zullen vergeten. Hechte vriend schapsbanden zijn gesloten, waarvan een regel matige corréspondentie tusschen de Engelsclie gasten en de jeugdige Hollandsche gastheeren en gastvrouwen nog steeds getuigt. Hartelijk was ook de ontvangst bij het wederkeerige bezoek der Hollandsche scholieren aan Engeland. Zoo leert de jeugd reeds jong wat wij ouderen zoo vaak vergeten, dat de toekomst dezer wereld haar vaste basis zal dienen te vinden in een internationale vriendschap, die ons tot een betere en gelukkiger wereld zal leiden. Ook dit jaar organiseert World Friendship Tours te Londen wederom een Paasch tour, die ditmaal een volle week zal duren, om tegemoet te komen aan het verleden jaar geuite bezwaar, dat de vele excursies geen tijd lieten voor eigen uitstapjes met de buitenlandsehe vrienden. Thans is het zoo geregeld, dat de vaste excursies 5 dagen in beslag nemen en de laatste Zaterdag en Zondag vrije dagen zijn. Het enthousiasme voor dezen nieuwen tour is buitengewoon groot. Het aantal opgaven nadert thans reeds de 500 en de Engelsche organisatie rekent oj> een totaal van 800 scholieren, die van Paasch-Maandag, 18 April, tot den daaropvolgenden Maandag naar Holland zullen komen, lloevele van deze 800 scholieren naar Haarlem zullen komen, hangt natuurlijk geheel af van de gastvrijheid die geboden zal worden. Bekend geacht mag worden, dat alleen in aanmerking komen gezinnen met scholieren op Middelbare scholen (leeftijdsgrens v.m. 15 t-,/in. 17/18 jaar). Voorloopig wordt allereerst gast vrijheid gevraagd voor meisjes; er zal echter ge tracht worden ditmaal ook een groep jongens naar Haarlem te brengen. Zooals men weet wordt de mogelijkheid opengesteld voor die scholieren die gastvrijheid verleenden, wederkeerig een week in Engeland door te brengen, eveneens in gezinnen waar scholieren van Middelbare scholen aanwezig zijn. De Hollandsche organisatoren hopen, dat het verleden jaar getoonde enthousiasme, dit jaar in nog grootere mate getoond zal worden. Juist in dezen verwarden tijd is het meer dan ooit nood zakelijk, dat wij verder zien dan de enge grenzen van eigen land. Moge de jeugd die de toekomst heeft, slagen waar wij faalden, n.l. een wereld te scheppen, waar vriendschap tot elkeen den grond toon voert. Aanmeldingen voor te verleenen gast vrijheid voor een of meerdere scholieren worden gaarne ingewacht bij het Internationaal Vacantie- huis (leider: J. A. de Klerk), Korte Parkweg 1 te Bloemendaal, telefoon: 23728. Ook in het leveren van alledaagsche huis houdelijke artikelen speelt de drogisterij een belangrijke rol. SCHEEPSTRA'S DROGISTERIJEN leverensponsen, zeemleer, dweilen, borstelwerk, poetsdoeken, wrijfwas, wasbeits, schuur- en poetsmiddelen, brandspiritus, vlekkenwater, ammoniak, creolin, lysol, zoutzuur enz., in de beste kwaliteit, tegen de laagste prijzen. vraagt er geen enkel gangbaar reinigingsmiddel tevergeefs. Bloemendaal, Bloemcndaalsehcweg 75, Telcl. 22029 Santpoort-Stalion, Bloemcndaalsehcweg 50, Tel. 554 SPECIALE AANBIEDING. BLOEMEND. WEG 261), TELEFOON 13574, O VERVEEN IJSST Door alleenverkoop te Overveen bieden wij U aan. PAT0IS-R0UGEI 0.95 per fl. PATOIS- BLANC1.00 per tl Bij afname van 12 flesschen 5 cenl korting per ilesch Eigenaar: A. J. VAN SCHOOTEN LINNAEUSLAAN 27 HAARLEM TELEFOON 15649 IJ repareeren VAKKUNDIG. repareeren ALLEEN met le soort materiaal 'gJJ zorgen dat U Uw schoenen ALS NIEUW terug ontvangt DAT DEZE PAJ/£|iP ELUFJ m./fï/ a/1

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3