c c G Gullivers D J 3 Sport en Spel. D. J. JANSSE Bloemendaal. 3cultatieve Lijkverbranding Naamplaten - Stempels WIJNANDS VAN RENSEN Predikbeurten. Nseuwe Aansluitingen Rijkstelefocn. I E N D A A L EN OMSTREKEN ssaulaan 165 Overveen sche minimum contributie f J.50 igen worden op aanvrage verstrekt vengenoemd Secretariaat. rat 60, Ruime nland- E KA- Prima rantie. teelt, broed- s, raif- Kleine Telef. Ie gar. groote •t onze Is enz. Sclio- EL- EN ■eg 22, rootste vogels. artpad 15858. dalers, rwtjes. i huis- ibrood. A. C. lstraat Piazza, nen 75 n met- a 19. aemen ruim :g 124, ilanten mings v. d sberg". gel 50, een- en nreclit- imende Transporten A CENTRAAL BESTELHUIS. Snel vervoer door Nederland. Bestel en afhaaldienst. Wij bezorgen ook uw stadsbestelwerk. Tel 10.057 P. G. Fabel Jr GAAT U VERLUIZEN? Eerst prijsvragen bij „De Postjager", Barrevoetestrant 1, Tel. 15828. F. DAMIAANS: Verhuizingen en transporten, pianotransport, zeer billijk en vlug. Zijlvest 41. Tel 12456 Haarlem. P. H. LUYCKX. Verhuizingen en pianotransporten onder garantie, Tel. 12692. Spiegelstr. 27254 FA. HOUTGRAAF EN BOLSEN BROEK.Verhuiz.cn transporten. Berging van inboedels, centraal verwarmd. Tel. 22299, Dr. D. Bakkerlaan 8/10, Bloemendaal. Sport SP0RTPR1JZEN, bekers, in signes enz. Haarlem's medaille huis. Schoterweg 35-37. Tel. 16261. BRIDGEN in het Bridgehome ,,'t Bolwerk", Mevr. Perk, Staten- Bolwerk 2. TAFELBILJARDS, compl. 1.30 X 70 c.m., 3 queues, 3 ballen enz. f 27.franco huis. KL Houtstraat 132. SJOELBAKKEN, compleet met 30 schijven f 4.95. Houthandel Ab van Roode, Dubb. Buurt 50. aanne- ;s voor parti- Ieems- r, stu- n tuin- ienlaan erman, 17. On af zon- kwerk. ;eysers, elk ge- 16899 ringen, odigd- ''abriek aat 27. en he irs- en e klas Sant erpark. zoowel is het Gast- 14. lRKIE- Dn, Ba il 15957 0EIEN oomen. Aanbe- zorger- 1, Alb. tpoort. -n, sin- linvuil. ZAND: Hoo- nplaan \lever- Aanleg Voeding UITGESNEDEN SPEKBOKKING per ons 12 et., p. half pond 25 ct. Groote spekbokking vanaf 6 ct. Vischhandel Koning, Reitzstr. 16 18. Visclihal Kloosterstraat 16. Tel. 10330. WED. P. K00MENEN ZN., poe liers. Gieistraat 39, tel. 10153. Oud adies voor beter Wild. GEROOKTE PALING. Engelsche en Maarse Bokking. Vischhandel C. Koning, Reitzstraat 16/18, Visclihal Kloosterstraat 6, Tele foon 10330. BAKKER'S VISCHHANDEL.Tel. 17951, Cornelissteeg 5, Haarlem. Uw adres voor prima Zeevisch. SCHOL, SCHELVISCH, Tarbot en Griet, vanaf 20 cent p. p. Visch handel C'. Koning, Reitzstr. 16 18. Tel. 10330. Visclihal Klooster straat 6. KABELJAUW maal. Kwaliteit vanaf 25 et. p. p. Vischhandel Koning, Reitzstr. 16/18, tel. 10330. Visclihal, Kloosterstr. 6. EERSTE HAARL. PALINGHAL. levert eerste klas paling uit eigen visschcrij30. 40, 50 en 60 et p. p. Burgwal 87, Tel. 12560. GEM. HARING per flacon 3 a 4 stuks 10 ct. Vischhandel Ko ning, Reitzstraat 16/18,tel. 10330. Visclihal, Kloosterstraat 6. GOAL-PARATHEE. De thee die smaakt f 0.25 per ons. Verkrijg baar bij K. E. van Huizen, Zijl straat 6. Tel. 10630. VERSCH GEPELDE GARNALE> 14 cent per ons. Vischhandel G Koning, Reitzstraat 16/18, tel 10330. Vischlial. Kloosterstr. 6. J. VAN DEN BERG, Roomboter, gezouten en ongezouten, dagelijks vcrseli aan huis bezorgd. Bosch- laan 65. VOOR MALSCHE HARING 3 a 10 cent is uw adres Visclihal Kloos terstraat. C'. Koning. Tel. 10330. Reitzstraat 16-18. OSSELAPPEN, 65 et. per pond. J. Opdam, Blocmendaalsehést*.- weg 66a, Sant.poort-btation. V r ij d a g 18 Februari 1938 B. V. C. Bloemendaal. Er was j.l. Zondag maar weinig, waaraan de trouwe schare toeschouwers, die naar het Bloenten- daal-terrein (dat tusschen haakjes geen enkel spoor meer droeg van de in den morgen overvloedig gevallen sneeuw- en hagelbuien) getogen was, zich kon warmen. De snerpende wind deed de kleumende kijkers de luwe zijde van het seliutzeil opzoeken, in afwachting van den strijd, waaraan zij zich hoopten te warmen, doch waarin men waarschijn lijk maar sporadisch geslaagd zal zijn. Het spel kon blijkbaar aan den di uk van de weersomstandig heden niet ontkomen: het was veelal kuïig onbe rekenbaar, maar vooral somber en koud. Zoodat het kopje heete thee ditmaal wel een lij zonder geapprecieerde onderbreking gevormd zal hebben. Inderdaad zal de dwars over het veld staande ijzige wind liet spel in den wedstiijd Blocmer.daal W.M.S. wel ongunstig beïnvloed hebben, maar dat alleen zou deze weinig aantrekkelijke ont moeting niet kunnen verklaren. Het ontbreken van aanvoerder Beijk bleek, hoezeer zijn plaats vervanger Klucn, de spil uit liet 2de elftal, ook zijn best deed om zich bij het spel aan te passen, te erg voelbaar, terwijl de vervangende linksback- zijn ijver in het geheel niet beloond zag en dan ook onder de maal bleef. Deze tegenwerkende factoren deden natuurlijk afbreuk aan de combinatie, maar deden blijkbaar ook hun invloed gelden op de overig- spelers, van wie eigenlijk alleen van Bragt den kijkers de koude wel eens deed vergeten door zij goede verrichtingen. Echter zouden we TuIIe- naar onrecht aandoen, indien wij hem ook niet speciaal vermelddenhij moge niet zoo opgevallen zijn, maar hij speelde een nuttige partij, waarop de omstandigheden geen invloed bleken te hebben. Het spel der tegenstanders was erg rommelig en droeg er dus ook toe 1 ij den wedstiijd een weinig aantrekkelijk aanzien te geven. Voor de rust was BI. voor liet allergrootste deel van den tijd in den aanval en kwam liet gevaar voornamelijk van den rechtervleugel van Bragt- Oosterhof. Eerstgenoemde verschafte den keeper der Amsterdammers veel en lastig werk, doch deze doelwachter bleek voor zijn taaie berekend en de beide keeren, dat hij geslagen was, scheerde de bal eens langs den voor BI. verkeerden kant van den paal, terwijl de andere keer den keeper door den paal assistentie word verleend. Eenige verre schoten van Hartman en v. d. Meij de Bie beland den verder in zijn veilige banden, terwijl bij ook bij de vrij talrijke corners de situatie wel meester kon blijven. De niet talrijke aanvallen der Amsterdammers werden door de verzwakte BI.-achterhoede ook alle bezworen, zij het dan ook een enkele maal op het nippertje, zoodat dc rust, hoewel met een moreclen BI.-voorsprong, met blanken stand aanbrak. Blijkbaar had men tijdens de pauze m de witte gelederen ingezien, dat alleen doelpunten tellen en dat van Bragt in dc eerste plaats in staat geacht moest worden die tot stand te brengen, want in de tweede helft zagen wij hem op de middenvoorplaats. Daar smaakte bij al spoedig het genoegen te scoren en achteraf zou blijken, dat dit doelpunt zeer waardevol was. Een goede poging om dc score te verhoogeïl, uitgevoerd door Oosterhof en van Bragt, waarbij laatstgenoemde een voorzet keihard ineens inschoot, werd keurig door den W.M.S.-doelman verijdeld, terwij 1 hij weer blijk gaf met de weliswaar harde, maar van veel te grooten afstand geloste schoten van v. d. Meij de Bie wel raad te weten. Het was overigens een fout van Bl.'s linksbinnen, dat hij met een vrij veld voor zich direct schoot en niet trachtte door even door te loopen de trefkans aanmerkelijk te vergrooten. Op de BI.-helft moest de achterhoede wel ge regeld in actie komen, maar gevaarlijke situaties deden zich niet voor, tot ca. een kwartier voor liet eind toen BI. een penalty tegen zicli toegewezen zag wegens hands. Tot groote opluchting van BI.-spelers en -aanhang stompte keeper de Haas het harde maar slecht gerichte schot in het veld terug. Een sneeuwbui tegen bet eind bracht wel afwisseling, maar vooral geen verbetering in liet spel. Toen de scheidsrechter voor bel laatst floot, bad BI. één van haar slechtste wedstrijden gespeeld, maar in elk geval verdiend gewonnen. De concurrenten, Zandvoort en Kinheim, zorg den er voor gelijken tred met onze plaatsgenooten te houden; eerstgenoemde club versloeg in Bever wijk de club van dien naam met 21, terwijl Kinheim de Zeemeeuwen er in Zandvoort met niet minder dan 40 wist onder te houden. Ook De Meteoor hecht blijkbaar nog aan baar kans, want het was van haar een goede prestatie Schoten in Haarlem-Noord met 31 te slaan. Van kansen gesproken: S.D.Z. scheen wel geen kans te zullen krijgen nog de laatste plaats te ontloopen, maar niettemin blijft zij daartoe heldhaftige pogingen aanwenden; zoo overwon zij 1.1. Zondag D.E.C. met 10, waardoor de laatste plaats nog wel niet verlaten is, maar de kans daartoe blijft bestaan. De inhaal-Zondag op 20 dezer geeft onzen plaatsgenooten rust. Het tweede elftal speelt dien dag 's morgens op eigen terrein tegen Bipperda 2 de kwart-finale van den Stads-Editie-bcker. 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 Z 0NDAG 20 FEBRUARI 1SS8. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk, Jeugddienst. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. (Radio-uitz. op golfl. 245.9 m.). Ned. Prot. Bond v.m. 16 ji uur Ds. J. Yntenia, van Haarlem. Vrije Kath. Kerk v.m. lOji uur Gezongen H. Mis. Woensdag geen dienst. Vrijdag n.m. 8 uur bezoek v. d. voorziltcnden Bisschop Mgr. Pigott uit Engeland. Predi katie en Lof. OVERVEEN. Ned. FJeiv. Gem. v.m. IC uur Ds. tb. de Be us. AERDENK0LT. Vere-en. Relig. Kring v.m. 10.30 uur Ds. A. R. de Jong, voorg. Vrij. Relig. Cemeenseh. uit Fu'um. SANTrcORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. PI. Visser van Te lb org. Ned. Herv. Kapel v.m. 16 uur Ds. \V. M. A. Kalk man, van A nisterd; m. N.m. 5 uur de lieer H. W. Hofmeester, van Hilver: um. Geref. Kerk (II.V.), v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. Voorl er. H. Avondmaal. HAARLEM. Evang. Lutli. Gcm. v.m. 101 uur Ds. G. J. Duyvcndak. Donderdag n.m. 7 uur (Weeshuis) D. C. H. Brandt. Eglise Wallonnc a 10 li. 30, Service ct Sennon présidé par Mr. Ie pastiur Mare. Jospin; 3e eolleete peur 1' Eglise; ii 9 li. 15, Ecole de D manche. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. J. G. Geel kerken van Amsterdrm. N.m. 5 uur Ds. M. Hinlopcn van A mslerdam. Gem. Gods. (Frans Halsstr. 4). v.m. 10 en n.m. 5 uur, de heer Jeninga van IJniukkn. Donderdag n.m. 8 uur (Wijde Geldeloozepad 14), Bijbellezing cn Bidstond. Ned. Ver. v. Spir. „Haimonia". afd. Haarlem II (Sóc. Zijlweg 1), v.m. 10 V. uur Wijdings morgen. Spr. Ds. M. Beversluis van Schiedam. Onderw.: ..De symboliek van liet Kruistee- ken".: hclderz. vaam. mevr. J. Rcmmcrs- v. d. Lans. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. N.m. 5 uur Leesdienst. 1S704 18802 18601 29602 27200 29109 27201 18700 23009 18802 18800 Comm. Partij afd. Haarlem. Ged. Raamgr.13. Grautsïiick, P. A., M. v. Heemskerkstr. 4. Kanter van Eibergen, Santhagens L. de. Floraplein 18. Klaassen, II., bouwwerk school Heemstede, Crayenestersinge) Jeremiah, P. C. Ilooftkade 8, Heemstede. Lfthrs-Van Os, mevr. Wed. M. A., Baek- laan 5, Heemstede. N.V. Bouw- en Expl. Mij. ..Vondeikwar- tier", Haarlem, Directiekeet, Slangenkruid- laan (Oosterduinpark), Haarlem. Schaap, G. J. P., Oranje Nassaulaan 148, Overveen. Vischhandel „Hoogerwoerd", Hoogerwocrd- straat 47. Vrijer, F'. J. M. W., Hyacintenlaan 16rood. Zuid-Holl. Papierhandel N.V., magazijn van Behangselpapieren Anegang £8. Timmerman Haariem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marqu.zen- abriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marqiiizen nieuw be- kleeden,- in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen san BALTEX Zonrolgordijnen. GEN. CRONJéSTRAAT 88. Groo te keuze Tuinparasols,Tu>n- meubels, Strandtenten, enz. Korfbalclub „Sport Vereent". Bloemendaal-Santp. Secr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Door weersomstandigheden zi jn geen wedstrijden gestreeld. Te spelen: Zaterdag 19 Februari: S.V. 1Aurora, 3 uur. Zondag 20 Februari: Z.K.V. 1S.V. 1, 2 uur; S.V. 2Oosterkwartier 3, 2 uur; N. Flora 3 S.V. 5, 2 uur. Kaarten voor onzen feestavond op a.s. Zaterdag 19 Febv. in hotel „Vreeburg" te Bloemendaal worden op aanvrage door ons secretariaat per post toegezonden. Voor belangstellenden zijn ook in troducties aan de zaal verkrijgbaar, voor zoover de voorraad strek l. Voorgesteld door de adspiran ten-commissie: Edi Kenzcn, Scliacpinanlaan 6, Bloemendaal en K*rlse Jongert, Tetterodestraat 48, Haarlem. 69. Maar, wat bemerkte ik daar? Al die kleine schepen lagen stevig voor anker, liet was niet te doen ze los te krijgen. Ik nam daarop een kort besluit, nam mijn zakmes en sneed finaal alle ankertouwen door. Voor deze daad kreeg ik wel een paar honderd pijlen tegen mijn gezicht cn handen. Ik stampvoette van pijn, maar verwoed trok ik nu de lieele vloot naar mij toe. Als een waaier kwam de vloot aeliter mij aan en toen ik buiten schot raakte, hield ik even halt en begon mijn verwonde banden in te smeren met zalf, nam mijn bril af en zag dat de glazen nog geen barstje of iets hadden gekregen. Ik stond tot mijn hals in het water en de Lilliputters aan den overkant, zagen mij niet direct nader komen. Zij dachten niet anders, of de vijandelijke vloot kwam op hen af. Maar hoe groot was hun vreugde, toen zij mij zagen opduiken uit het water. Groot was de blijdschap van den keizer'en zijn Lilliputters, toen zij zagen, hoe ik lien van die lastige zeeroovers had afgeholpen. Maar na eenigen tijd kwamen drie afgezanten van het eiland Blefuscü naar ons land om den keizer te smeeken, hun schepen weer terug te geven. Ze beloofden de Lilliputters voortaan niet meer lastig Ie vallen. Want nu ze wisten, dat daar zoo'n groot, machtig monster woonde, waren ze hang geworden. Dit onderhoud werd in mijn woning op mijn tafel gehouden. Dg keizer wilde hun de schepen wel teruggeven,- echter onder voorwaarde, dat zij dan ook huil woord zouden houden. Dit beloofden zij plechtig. Ondertusselien monsterden zij mij, die ook bij dit onderhoud tegenwoordig was, van onder tot boven. Fin vriendelijk noodigde ik hen uit, op mijn hand plaats te nemen. Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393. Bakenesscrgrachl 27 Haarlem Vleesch, groente, aardappelen - 0.90 Idem met roep ot toespijsf 1.05 Idem met soep cn toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit nun«tens 3 menu's. Alleen Ie kwaliteiten en roomboter. Internationale Ver. „Bellamy". Dinsdagavond j.l. werd door de afd. Haarlem cn omstreken van de Internationale Vereeniging ..Bellamy" in „Rusthoek" te Bloemendaal een openbare bijeenkomst dezer vereeniging gebonden. De voorzitter sprak een kort openingswoord, er op wijzende, dat deze vereeniging tracht samen te voegen in deze wereld, waarin zoo'n groote ver deeldheid hcerscht. Mevr. M. 1'. v. d. Stard- Jong declameerde vervolgens ..Visioen der aarde", hetgeen door den spreker van dien avond, den heer .1. Ilogaard uit Den Haag, als uitgangspunt voor zijn boeiende voordracht werd genomen. De heer Bogaard meende dat. hoewel de werkelijkheid nog ver van het visioen af schijnt te staan, dit inderdaad toch niet het geval is. Wanneer wij een juist omlijnd beeld van de betere samenleving voor oogen hebben, komt de bezieling om het tot werke lijkheid te maken, plotseling baanbreken. De his torie geeft hiervan de voorbeelden. Het systeem dat de Bellamyanen voorstaan werd ontworpen door iemand die niet alleen eeo iioom was. doch die ook met andere factoren wensehte rekening te houden. Hij zou Edward Bellamy dan ook willen noemen, een teehniscli- etliiseli-visionnair; hij was de man die den nadruk legde op liet logische, en daarom is het Bellamy- stelsel zoo glashelder geworden. Bellamy heeft begrepen dat liet beeld der waarachtige „samen leving" niet te ver weg moet liggen, wil het be grepen worden. De leiders, d» pers, dc intellectu- eelen, de gezaghebbende individuen moeten het visioen voor oogen hebben, waarvan de idee te verwezenlijken moet zijn. Daarom schreef Bellamy zijn boeken in roman-vorm, ze moesten populair zijn. In een zeer uitvoerig overzicht trachtte de spreker aan te toonen, dat bij het Bcllamy-stelsel eerst recht kan worden gesproken van „staathuis houdkunde", daar eerst dan de mogelijkheid zal bestaan voor elk individu in de gemeenschap zijn plaats te vinden. Ook bestreed hij de opvatting, dat een Bellamystaat een staat zonder geld zou zijn, daar het onpersoonlijke geld plaats zal moeten maken voor giraal geld. Het zou te ver voeren alle argumenten door spreker aangevoerd hier te be handelen: hij verwees zelf dan ook voortdurend naar de werken van Edward Bellamy. Hij eindigde ten slotte zijn gloedvolle rede. die meerdere uren duurde, met de opmerking, dat niet de Bellamya nen utopisten zijn, maar veeleer zij die nog denken, dit de economen van de oud» maatschappij ons uit de crisis zullen helpen. Zeer vele schriftelijk gestelde vragen werden correct beantwoord. Muziekavond door Blinden. blIn het Jeugdhuis werd Maandagavond ten bate van de Hulpvereenigjng „Blinden-Penning" een muziekavond door blinden gehouden. I)e voorzitter van bet bestuur liet ter opening van den avond zingen Psalm 95 vs. 1 en ging voor in gebed, waarna bij een gedeelte van Lucas ias. De gelijkenis van den barmhartige» Samaritaan, zcide de voorzitter hierna, e'gcnt zich zoo zeer voor de opening van een avond als deze, omdat ook de hulpverleening van blinden een werk der barmhartigheid is. Aan den avond werd medewerking verleend dooi den heer P. Meijer, piano, mej. A. Musch, sopraan, mej. J. Beijer. alt en mej. A. W. van Pelt, viool. Elk der medewerkenden heeft op eigen wijze een aandeel tot het welslagen van den avond bijge dragen door zang en muziek, terwijl de heer Varen- horst als extra-nummertjes een vijftal ernst:ge en luimige gedichten declameerde. Tusschen de muziek en zang werden verschil lende lantaarnplaatjes vertoond, die een kijkje gaven op liet werk dor vereeniging. In de groote zalen van het gebouw aan de Plantage Midden laan 64 te Amsterdam, komen dagelijks circa 150 blinden bijeen, om daar hun tijd zeer nuttig te besteden, met liet vervaardigen van vlechtwerk in velerlei vorm, waardoor zij in staat zijn in hun levensonderhoud te voorzien. Dat deze arbeid niet kan geschieden zonder de medewerking van velen, is duidelijk. Daarom werd ook in Bloemendaal een poging gedaan voor deze vereeniging, die hoewel steunende op Cliristelijken grondslag, toch personen van allerlei gezindten tot zich neemt, een schare contribuanten bijeen te brengen. De niet-talrijke aanwezigen zorgden reeds voor een bescheiden begin; mej. Meij van „Wildhoef" heeft gaarne op zich genomen te trachten dit kleine begin verder uit te breiden, zoodat zij die dezen arbeid willen steunen, hiertoe ruime g' lcgenlieid hebben. De avond werd hierna met gebed gesloten. 0 Vrijz. Dem. Bond. blVrijdagavond 11 Febr. 1.1. gaf de afdeeliiu Bloemendaal van den Vrijzinnig Dem. Bond, in hotel „Roozendaal" te Overveen. een gezelligen avond voor leden en genoodigden. De Voor zitter, de beer W. II. Dalmcijer, heette de aan wezigen welkom, waarna Mr. I,. S. Römeling) een duidelijke uiteenzetting gaf van de tegen woordige positie van de partij. De lieer A. Cassée, gemeenteraadslid, schetste op vlotte wijze den financieelcn toestand van de gemeente Bloemendaal, deelde mee, wat er in deze gemeente den laatsten tijd tot stand is ge bracht en wat men zicli nog voorstelt te doen. De beer K. Visser bad veel succes met zijn spre kend» pop, terwijl de dames Hensen en Dal- meijer resp. door zang en voordracht veel bij droegen tot liet welslagen van dezen a\ oud.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 5