J iRacket Bloemendaalsche Middenstandsoeeeenigingen J Sport en Spet. ve Lijkverbrónding Vrijdag 18 Maart 1938 *Bcnoodigdheden H. SCHOLTE, HAARLEM Naamplaten - Stempels Het tennisseizoen begint Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefocn. Agenda. WONINGINRICHTING GROENTEHANDEL MANUFACTUREN RIJWIELHANDEL DROGISTERIJ S A L EN OMSTREKEN 65 Overveen limum contributie f 1.50 len op aanvrage verstrekt id Secretariaat. ELT U EVEN 12558 OP! Nelly oozen, med. gedipl. pedicure dipl. manicure. Rustenburger an 1). Behandeling ook bij n in huis. EDIPL. PEDICURE, G. A. v. d. It-Scholten, Sparenbergstraai Tel. 2.8954. Behandelt ooi n huis. ANICURE 40 Ct., PEDICURE ct., beide behand. 80 et. Deze ijzen gelden alleen opWoensdag- ond tusschcn 6 en 10 uur, nn spraak. Beauty Parlour, Nel! Boer, Gr. Iloutstr. 159, t. o. oveniershuis, Tel. 17678. EJ. E. SMID, gedipl. pédicurr n huis te ontbieden, per be- ndeling f 1.Ook electrisch. Hendriklaan 75, Overveen. Sport SPORTPRIJZEN, bekers, in ;nes enz. Haarlem's medaille- is. Seholerweg 35-37 Tel. 261 UDGEN in bet Bridgehome Bolwerk". Mevr, Perk, Staten- ilwerk 2. 1FELBILJARDS, eompl. 1.30 70 c.m., 3 queues, 3 ballen I 27.franco huis. KI. >ut straat 132, OELBAKKEN, compleet met schijven f 4.95. Houthandel i van lloode, Dubb. Buurt 50. ATERSPORT. Bij aankoop van v.G. of y„ K.G. jachtlak (Rob- Yalspar, Hydrant, enz.) een ma Monobloc Lakkwast ea rn (nieuw model). Van Beem's ngisterij, Glas en Verf, Am- rdamstr. 25, Tel. 14809. Optiek tILLENMONTUREN, ook met zen. Horlogemaker en Goud- id J. A. Wiering, Floresstraat Ilaarlem-N. Inkoop gouden ntjes f 12.Oud goud hoogste arde. Schrijf briefkaart, wij nen. Voeding RSCH GEBAKKEN VISCH, gebakken kuit vanaf 20 cent 1pond. Vischhandel Koning, itzstraat, filialen Kloosterstr. 10330 en Iloogerwoerdstraat 23009. ED. P. KOOMENEN ?N., ppe s. Gierstraat 89, tel. 10153 I adies voor betei Wild. LSCHE KOELHUISHARING 10 cent, 8 a 25 cent, idem 5 t per stuk, 6 a 25 cent. Visch. idel Koning, Reitzstraat. Fili- Kloosterstraat tel. 10330 en agerwoerrlstr. tel. 23009. KKER'S VISCHHANDEL.Tei 51, Cornelissteeg 5, Haarlem adres voor prima Zeeviseh *SCH GEPELDE GARNALEN lent per ons. Vischhandel Ko Reitzstraat. FilialenKIoos traat tel. 10330 en Ilooger rdstr. tel. 23009. ÏSTE HAARL. PALINGHAL rt eerste klas paling uit eigen cherij; 30, 40, 50 en 60 et 3. Burgwal 87, Tel. 12560 GESNEDEN SPEKBOKKING •ent p. ons, Vischhandel Ko- Reitzstraat. FilialenKloos- tr. tel. 10330 en Ilooger- rdsty. tel. 23009. 1L-PARATHEE. De thee die akt f 0.25 per ons. Verkrijg bij K. E. van Huizen, Zijl it 6. Tel. 10630, IAR. HARING en rolmops o inmaak, per flacon van 3 er tuks 10 cent. Vischhandel ing, Reitzstraat. Filialen: isterstraat tel. 10330 en Hoo- oerdstr. tel. 23009. AN DEN BERG, Roomboter, uten en ongezouten, dagelijks :-h aan huis bezorgd. Boscfc- 65. RACKET-OLIEt 0.40 -HOEZEN vanaf f 0.35 -PERSEN f 0.80 -KOFFERS f 4.75 GIERSTRAAT 59 - TEL.EF. 11524 B. V. C. Bloemendaal. De spanning in den strijd om de bovenste plaats in den K.N.V.B. derde klasse B duurt onvermin derd voort: Zondag j.l. behaalden alle vier kam- pioenscandidaten een overwinning, Bloemendaal versloeg op eigen terrein het Amsterdamsche S.D.Z. met 30, Zandvoort keerde van lmar bezoek aan Schoten met een 31 overwinning terug en Kinheinr en De Meteoor moesten niet de kleinst mogelijke overwinning (10) genoegen nemen en wel tegen resp. D.E.C. in Amsterdam en tegen W.M.S. De stand in de bovenste regionen is dus thans: II 9 3 62—32 26 52—30 24 36—23 23 45—31 24 Bloemendaal. 18 Zandvoort 17 Kinlieim 17 8 De Meteoor 18 11 Onze plaatsgenooten vonden in S.D.Z. een niet al te lastig tegenstandster, 'tgeen zij in zoover trof fen, dat zij zelf evenmin nog een bevredigenden vorm vertoonden. Voor de middenvoorplaats bleek helaas nog steeds niet de oplossing gevonden, welke een voortzetting van de proef rechtvaardigt. Op die plaats stond opgesteld de juniorspeler, die in den vriendsehappelijken wedstrijd tegen Hilje- gom niet zonder verdienste gedebuteerd had. docli liij bleek nog over te weinig tactisch inziolit te beschikken om te voldoen. Door zijn geringe bewegelijkheid liad hij van de stug, maar fair ver dedigende backs der tegenpartij physiek zooveel te verduren, dat hij zich na de rust door C. Cassee. den middenvoor van liet tweede elftal liet vervangen. Laatstgenoemde leed ook al aan liet. euvel van schotlooslieid, doch schonk door zijn levendigheid en goed spelverdeelen toch meer voldoening. De rechtervleugel van de voorhoede werd ge vormd door v, d. Bragt (buiten) en Hartman, van wie eerstgenoemde beneden zijn vorm van den laatsten tijd bleef. Mogelijk had zijn spel wat effec tiever kunnen worden, indien Hartman niet weer teveel in zijn oude fout was vervallen om teveel te willen doen; indien hij leert den bal sneller af te geven en te plaatsen (gaarne erkennen we dat liet geen geringe opgave is), zullen zijn natuurlijke kwaliteiten eerst tot haar recht komen. Op links stonden v. d. Mey de Bie binnen en Noordhoff weer buiten. Eerstgenoemde blijft een staal van wissel valligheid, welke zich vóór de rust zoodanig in ongunstigen zin demonstreerde, dat liij zijn aan wezigheid maar nauwelijks rechtvaardigde. Inder daad deed liij dat, toén hij zijn 1 inkerbuurman een pass gaf, waaruit deze het eenige doelpunt in de eerste helft kon scoren, Van Noordhoff kunnen wij gerust zeggen, dat hij zich gedurende den heelen wedstrijd voor de volle 100 gegeven heeft; hij toonde een prettig zelfvertrouwen, waardoor hij zieli meermalen goed vrij speelde. Het was daarom jammer, dat zijn voorzetten niet altijd goed geplaatst waren. Wij vermoeden zelfs, dat het, doelpunt, waarmede hij de score voor Bloemendaal opende daarvan een voorbeeld was: het leek ons n.l„ dat bet schot als voorzet bedoeld was. Maar het telde! Tn de lialflinie bewees de herstelde Beyk duide lijk, dat hij nog door geen der andere midlialfs, d'e Bloemendaal in haar gelederen telt. geëvenaard wordt; van het begin tot het eind gaf hij constant goed spel. Een beoordeeling van de kanthalfs gieten we het liefst in den volgenden vorm: we hebben ze betere wedstrijden zien spelen. Aan ijver ontbrak liet echter weer geen van beiden. Het backstel was dezen Zondag samengesteld uit Kloos en L. P. v. d. Mey. Laatstgenoemde was flus weer naar zijn oude plaats verhuisd en liet zien zich daar nog behoorlijk thuis te voelen. Zijn opruimen - vooral in de tweede lielft viel te loven en wij kunnen ons voorstellen, dat men een vergelijking tusselien hem en zijn voorganger, Wjl- lcmse, te zijnen voordeele heeft laten uitvallen. Kloos speelde als altijd een nuttige partijliet trap pen is wellicht ook iiij hem nog voor verbetering vatbaar. Keeper de Haas moeten wij beoordeelen naar bet weinig gevaarlijke werk, dat hij te behandelen kreeg en daarbij gaf hij ons een gevoel van zeker heid. Over het verloop van den strijd nog bet volgende: Het liegin liet al dadelijk geen twijfel over wie over de meeste technische kwaliteiten beschikte: de strijd speelde zich voor het grootste deel op de helft der Amsterdammers af en de Bloemendaal-voor- hoede naderde hun doel herhaaldelijk gevaarlijk- dicht. Geen der witten zag echter kans zelfs ge makkelijk schijnende kansen te benutten. Te prij zen viel, dat dit inet tot ontmoediging leidde. S.D.Z. stelde er een snel open spel tegenover, dat echter te primitief was, om de witte achterhoede te overrompelen. Het liep al aardig naar rust, toen Noordhoff met liet schot, waarover wij hierboven reeds schreven, zijn club aan de leiding hielp. Met den stand 1—0 werd gepauzeerd. De tweede helft kenmerkte zieli weer door een overwicht van Bloemendaal, hetgeen geenszins zeggen wil, dat de voort zwoegende bezoekers de Bloemendaal-aeliterhoede werkloos lieten. Na ca. een kwartier kwam de tweede goal van den voet van v. d. Meij de Bie, die zich den bal kort voor doel toegespeeld zag en kalm doelpuntte. Er was geen kwartier meer te spelen, toen C. Cassee met een keurig doelpunt uit een goed door Tullenaar aan gegeven pass de* overwinning tot een V oldongen feit maakte. De leiding van de competitie moet Bloemendaal a.s. Zondag weer een vrije Zondag geven, om de elftallen, die minder wedstrijden gespeeld hebben, gelegenheid te bieden,, bij" te komen. Bloemendaal benut dien Zondag om in Amsterdam een friendly game te spelen tegen De Volewijokers, de sympa thieke tegenstanders uit de promotie-competitie van het vorige seizoen, die op hot oogenblik weer over een uitstekend elftal moeten beschikken. De witte reserves schakelden j.l. Zondag ook de theoretische kans op de laatste plaats uit door op eigen terrein Haarlem 4 met 32 te kloppen, bet geen. in aanmerking genomen, dat met 2 invallers gespeeld moest worden en de Haarlemmers over een harde verdediging bleken te beschikken, geen slecht resultaat was. Zondag 20 dezer gaan de Bloemendaal-reserves op bezoek bij R.C'.H. 5, dat bet 1.1. Zondag bestond de leiders der afdeeling, Zandvoort 2, een neder laag toe te brengen, z.Qodat het waarschijnlijk nog steeds niet geheel volledige tweede elftal een barden dobber zal hebben. WIJNANDS <8 VAN R ENS EN 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 Wandelmarsch. Laat Uw rackets besnaren bij een vakman in het SPORTHUIS TE NUYL Schoterweg 27. De Bloemendaalsche Politie Sportclub organi seert op 9 April a.s. een wandelmarsch, groot 30 k.m. De start beeft plaats bij liötel Roozendaal te Overveen, des namiddags te 2 uur. Deelname aan dezen marsch is opengesteld voor politiecorpsen, burgerwachten, militairen en burger- vereenigingen. Ook kan ieder individueel aan dezen marsch deelnemen. Ken deel van den tocht is uitgezet over behoorlijk gebaande wegen door de overigens niet voor liet publiek toegankelijke duinen. Reeds kwamen inschrijvingen binnen o.a. van den bekenden ,,.)an de Tippelaar" uit Laag Soeren, die zijn 180sten marsch op dien dag hoopt te volbrengen. Inschrijvingen kunnen geschieden bij den secre taris van (le Politie Sportclub, den lieer IV. Vleghert, Juliana van Stolberglaan 17 te Aerdenliout, waar op aanvrage ook nadere inlichtingen omtrent den marsch verkrijgbaar zijn. Het inschrijfgeld bedraagt f 0.60 per persoon tot 6 April. Nadien tot aan den start f 0.10 meer. Militairen en burgerwachtleden betalen f 0.50 inschrijfgeld. Ieder die den tocht binnen den aangegeven tijd (6 y2 uur) volbrengt, ontvangt als belooning een fraai uitgevoerde medaille, terwijl groepen een grqepsprljs kunnen ontvangen of wel een der fraaie massief zilveren wisselbekers, welke be schikbaar zijn gesteld. Om voor een groepsprijs in aanmerking te komen, moet de groep minstens uit 11 personen (eomman dant of leider inbegrepen) bestaan; voor politie- groepen is dit aantal 7 personen. Begrafenisgewoonten vroeger tijden. in 29704 Kaar, L. J. van het, Franz Schubertlaan 56, Heemstede. 29705 Maison Jenny, Timorstraat 67, Heemstede. 19604 Nederl, Christelijke Bouwarbeidersbond, penningmeester II. Veldman, Sehrevelius- straat 60. 19704 Opzeeland, A. J. van, huis- en decoratie schilder, Gen. Oranjestraat 166 rood. 15186 Luyken. L. F. J., Haarlemsche Rotting Meubel Industrie, Ged. Oude Gracht 45a. 29706 Pestman, J. H., Vechtstraat 6, Heemstede. 18006 Spruyt, G. H., schildersbedrijf, behanger, Barendsestraat 45, 18005 Steen- en Dakpannen Verkoopkantoor, Rembrandtlaan 45. 19902 Overste, S., grossier papierwaren, Kleine Houtstraat 24. 27301 Westra, P., Zandv. Allee 20, Heemstede. Stadsschouwburg, Zaterdag 19 Maart, 8.15 uur: Gezelschap Jan Müsch, „Nathan de Wijze". Zondag 20 Maart, 8.15 uur: Gezelschap Jan Museh: „De Wijze Kater". Maandag 21 Maart, 8.15 uur: Vereen. Rotterd. Hofstad-Tooneel, „Overschotje". Dinsdag 22 Maart, 8.— uur: Friesche Vereen. „Gysbert Japicx". Donderdag 23 Maart, 8,15 uur: Fritz Hirsch Gezelschap, „Griifin Mnriza". Vrijdag 24 Maart, 8.15 uur: De zeven wonderen van Zuid-Afrika, Mr. A. Hustinx. (Voor Geloof en Wetenschap.) o Practisch Christendom, ha— Op uitnoodiging van bovenvermelde Ge meenschap hoopt niej. J. E. C. Kunne uit Zand voort op Woensdag 23 Maart, n.m. 8 uur, te spre ken in gebouw „Ons Huis" aan de Ged. Volders gracht 15. Het gesprokene wordt afgewisseld met zang en muziek onder leiding van John Minderman. Nu over eenigen tijd de nieuwe gemeentelijke begraafplaats aan den Slaperdijk wordt geopend, willen wij eenige regelen wijden aan begrafenis- gewoonten. Eerst dan uit de Beneden-Betuwe en Tielerwaard, 70 jaar terug. Ais over de geheele wereld zijn ook daar geboren worden en afsterven hoofdmomenten uit liet mensclien leven. Nauwelijks is een gezin met een kleine vermeerderd, of familie, buren en vrienden wordt de blijde tijding gebracht. Zoodra de geest zijn stoffelijk omhulsel verlaten heeft, worden een paar arbeiders of arbeidsters in liet sterfiiuis geroepen om bet lijk „af te leggen", dat wil zeggen: liet te ontkleeden en in de doods- wade te hullen. Daarop worden één of meer buitenluiken van liet sterfhuis en van de huizen (Ier bloedverwanten en buren uit de hengsels gelicht en op den grond gezet. Die blijven dan zoo staan tot na de begrafenis. Zijn er geen buitenluiken, dan iaat men de gor dijnen zakken. Waartoe dat? Wie zal liet uit maken. 't Gaat om een gewoonte van eeuwen. Er is wel eens beweerd, dat vrees voor booze geesten in 't sterfiiuis leidde tot alle ceremoniën. Moeilijk is het te begrijpen, hoe het afnemen en op den grond zetten van vensterluiken beschouwd kon worden als middel om die zwarte elfen er buiten te houden. Sommigen verklaarden het' weer alleen als rouwbewijs. Trouwens, dat neerzetten der buiten luiken kwam vroeger ook in de andere gewesten voor. Zou iiet niet dit kunnen zijn Het behangen van deur en vensters met rouwkleeden werd door de buitenluiken bemoeilijkt. Het afhaken was niet de eenige plechtigheid. Op den dag vóór en op den ochtend van de be grafenis volgen de meesten nog liet overoude ge bruik van „beluiden". Aan den Waalkant wordt dit, zoolang de doode boven aarde staat, iederen morgen van elf tot twaalf uur gedaan. Dit beluiden had ten doel de booze geesten te verdrjjven. Klok gelui was immers voor de zwarte elfen onverdraag lijk. Zelfs de klinkende klokjes eener kudde schapen op de heide deed haar schrikken en vluchten. Behoorde de overledene tot de voornaamste ingezetenen, dan wordt „de weet gedaan" aan alle huizen in de gemeente. In andere gevallen kregen alleen familie en vrienden kennis, die tevens ter begrafenis werden genood. Bij de uitvaart gaan de mannelijke bloedver wanten en vrienden gewoonlijk in rouwmantels achter bet lijk en wel zooals nog overal hier te lande naar den graad van verwantschap, waarvan een ,ceel" is gemaakt. De lijkbezorger, die tevens dood graver is, vat, met de ceel in de hand, aan de deur post en leest de namen af. Ieder schaart zich bij bet oplezen van zijn naam achter de baar. Is de laatste genoemd, dan gaat de lijkbezorger vóór de baar. Deze draagt ook een rouwmantel en lieeft aan zijn hoed een rouwband van ongeveer anderlialven Meter en die hem rechts en links om de schouders en over den weg zwiert. De hoeden zijn van allerlei model, maar geen van het nieuwste. Geen wonder, want aan één rouvhoed hebben zij hun heele leven genoeg en hoeveel gebruiken niet vaders of groot vaders hoed. Die hoed dient ook bij trouw en doop. Voorafgegaan door den veldwachter, zet de Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen 0.90 Idem met soep of toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. lijkstoet zich dan in beweging, maar optreden als politieman is nooit noodig. Een armmeester staat aan het hek van het Kerkhof. Zwijgend houdt liij ieder den armenzak voor. Zoodra het lijk in den grafkuil is neergelaten, verwisselt de lijkbezorger zijn rol weer met die van doodgraver, waarbij de dragers hem helpen. Is de grafkuil gevuld, dan verwisselt liij weer van functie en spreekt een kort woord, neerkomend op: „De ferniiiie en vrinden worden bedankt voor de leste eer, die ze den overledene hebben bewezen en ze worden verzocht mee naar bet sterfhuis te gaan". Zijn liet evenwel gehuurde bidders, dan worden ze betaald. Familie en vrienden krijgen, als in geheel Nederland, een begrafenismaal met koffie en brood. G. J. Bettink. 0 Nederl. Natuurhistorische Vereeniging, afd. Haarlem en Omstreken. ha— Bovengenoemde afdeeling houdt heden, Vrijdag 18 Maart, nam. 8.15 uur, in de groote zaal van de Sociëteit Vereeniging, Zijlweg, een lezing avond. Prof. Dr. Ir. J. Koningsberger, hoogleeraar in de plantkunde aan de Rijks-Universiteit te Utrecht spreekt over „Phytohormonen", met lichtbeelden en film. Phytohormonen zijn stoffen, die in uiterst lage concentratie, den groei en de bewegingen der planten regelen. De resultaten van onderzoekingen op dit gebied zullen in breeder verband worden besproken. Een film zal de techniek enz. verduidelijken. o Verboden katjes te plukken. blDe politie heeft zich genoodzaakt gezien verschillende personen aan te houden, die van langs den weg staande wilgenboomen op parti culiere en gemeente-eigendommen de z.g. wilgen katjes plukten. Tegen sommige personen werd proces-verbaal opgemaakt wegens dit wanbegrip van mijn en dijn. Wie dit bord voor zich ziet moet éxtro voorzichtig zijn, want hfj nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!) Fa. ANT. CASSEE Zn. Kerkplein 12 Telef. 22260 Opgericht 1828. Fa. GRAS SPOOR Behangerij, Stoffeerderlj Matrassenmakerij Bloemend, weg 47 Telef. 22268 KEEREWEER'S WONINGINRICHTING KInheimweg 5, Tel. 22565 Stoffeerderij - Behangerij Zie volgende annonce. J. VERMEER Aardappelen, groenten en fruit Korte Kleverlaan 40, Tel. 22393 Gevestigd sinds 1911. Manufacturenhandel A. NIELEN Bloemendaalscheweg 79 Steeds het nieuwste tegen zeer billijke prijzen. CORN. JAS de Genestetweg 25, Tel. 23995 Laat nu uw rijwiel vakkundig opknappen. Billijke prijzen. MENSCHENKENNIS BIJ HET VERKOOPEN, Tegenwoordig krijgen de verkoopster en verkooper ia da meeste zaken „les in verkoopen", niet alleen in warenkennis van de te verkoopen artikelen, doch ook wat zeer belangrijk is - wordt hen geleerd, hoe zij kijk op de mensclien moeten krijgen, en de klanten als het ware in categoriën moeten verdeelen. De bedoeling hiervan is, dat de bedienden bij het binnenkomen der cliënten met één oogopslag kunnen zien, tot welke oategoriën deze klant behoort en of zij hem dure, minder dure of de goedkoopste artikelen moeten voorleggen en aanprijzen. In de praktijk is reeds meerdere malen gebleken, dat de mensehen- lcennis, die de jongere bedienden hebben, lang niet groot genoeg is, om met zekerheid te kunnen bepalen, welke artikelen zij een zekeren cliënt moeten voorleggen. Doeli niet alleen de bedienden, ook de winkelier zelf maakt soms een dergelijke fout. Deze fout komt vooral hierdoor, omdat hij zieli niet los kan maken uit de bestaande sleur, Krijgt hij een nieuw artikel aan, dan mnet hij niet van te voren denken, als hij circulaires rondzendt: „Dit is echt iets voor Mevrouw A„ terwijl Mei-rouw 13. hier toch niets voor voelt;", doch hij meet zijn circulaires verzenden in de vaste overtuiging, dat zijn vaste klanten op zijn aanbieding zullen ingaan. Dan zal het hem niet overkomen, dat in dit geval juist Mevrouw B. het artikel koopt en Mevrouw A. niet. De winkelier moet trachten zijn cliënten te leeren kennen, hij mag zich niet vergissen in hun smaak. De moderne winkelier heeft dit groote voordeel op de verkoopers van een warenhuis vóór, flat hij de meesten zijner klanten persoonlijk kent en dus weet hoe hij dezen naar hun persoonlijken smaak kan bedienen. Laat een winkelier toch niet denken, dat zijn klanten steedi maar weer dezelfde soort artikelen wenschen. Al heeft mijnheer Q nu al drie maal dezelfde soort sigaren gekocht, dan wil dat lieelemaal niet zeggen, dat hij niets anders dan dat merk rookt. En wie weet misschien koopt hij een ander merk in een andere zaakl Om dit te voorkomen moet een koopman er steeds op uit zijn, zijn klanten nieuwe artikelen aan te prijzen en niet van te voren bij zichzelf vast te stellen: „O, dit of dat artikel is toch te duur voor nieneer X. of Mevrouw Y," Laat hij liever probeeren hun aandacht op zijn nieuwe artikelen te vestigen, wie weet, hoe hij op deze manier zijn omzet vergroot ziet. Het is een groote fout, als de winkelier de koopkracht van zijn klanten onderschat. Laat hij zieli dus niet gebonden voelen dooi allerlei vastgewortelde gewoonten. DROGISTERIJ W GEDIPL. DROGISTEN Bloemendaalscheweg No. 75 BLOEMENDAAL Telefoon 22029 CHEEPSTRA AP0TH. ASSISTENTE Bloemendaalschestr.weg 50 S ANTPOORT-S TA TIO N Telefoon 554

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 5