DE VROUW EN HAAR LINGERIE Hoe kleeden wij ons nr. 785: 70 ets. per stuk. Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gëwenschte patroon en tevens naam en adres zoo vollec. g en nauwkeu rig mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de verzending. Gelieve verder uw bestelbrieven vol doende te frankeeren; daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden. Verder leveren we niet alleen patronen van de gepubliceerde modellen, doch van ieder gewenscht model. Toezending van een afbeelding of een schetsje, met ver melding van maten is voldoende. Prijzen van deze patronen naar maat zijn: een mantel: 85 ets.; een japon: 70 ets.; lingerie en kinderkleeding: 45 ets.; blou se: 40 ets. en rok: 35 ets. per stuk. Zijn er inktvlekken in leer gekomen, dan wascht men, als de vlekken nog versch zijn, deze herhaaldelijk met citroensap. Harsvlekken kan men verwijderen met aceton. Ook eau de cologne of een andere zuivere alcoholsoort is een goed middel. Nr. 785: gekleede japon, die het mooist is, wanneer men fluweel als materiaal kiest. De garneering bestaat uit een paar volants van satijn of glasbatist. Apart is de mouw. Benoodigd materiaal: 4 meter fluweel van 100 centimeter. Het patroon is te verkrijgen in maat 44: bovenwijdte: 102 centimeter; taillewijdte: 86 centimeter en heupwijdte: 110 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets. plus 4 ets. voor porto- en administratiekosten. Nr. 959a: dit leuke jasje, dat heel een voudig van vorm is, kan vervaardigd worden van 2 meter stof van 120 centi meter breedte. Het jasje is in smoking- vorm geknipt en wordt gesloten met twee knoopen. Het patroon is te verkrijgen in maat 40: bovenwijdte: 86 centimeter; taille wijdte: 70 centimeter en heupwijdte: 98 centimeter. Door het al of niet aanknip pen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets. plus 4 ets. voor porto- en ac.ministratiekosten. Nr. 959b: bij dit jasje behoort dit aar dige geplooide rokje. De plooien zijn hal verwege dichtgestikt. Benoodigd materiaal: 2 meter stof van x20 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 40. (Zie boven). Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets. plus 4 ets voor porto- en administratiekosten. Deze patronen zijn te verkrijgen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uitge versmaatschappij: „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam, centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwis sel, in postzegels of wel per postgiro: 41632. Bovenstaande patronen zijn ook naar maat te verkrijgen. Prijzen zijn dan: nr. 959a: 85 ets.; nr. 959b: 35 ets.; SPORTIEVE HEERENPULLOVER. Voor deze sportieve heerenpullover heeft men ongeveer 500 gram 6-draads wol noodig. Bovendien 2 breinaalden nr. 4; 5 naalden zonder' kno pjes nr. 4 en 5 naalden nr. 2J/2. De te werken patroontjes: jersey: 1 toer recht, 1 toer averecht, enz. De patronen zijn in jersey gebreid, de steken tusschen de patronen zijn ave recht. Ribbels: 2 r., 2 a. Voorkant: men zet 37 centimeter ste ken op en brei daarop 8 centimeter rib bels. Ga vervolgens door in het patroon. In het midden moet men een averechte bies houden van 20 steken. Tusschen twee opéén volgende patroonrijen, laat men telkens 10 averechte steken. Terwijl men in patroon breit, meerdert men telkens aan iedere zijde 1 steek om de 2 of 3 cen timeter, zoodat men bij een hoogte van 33 centimeter een breedte heeft van 48 centimeter. Daarna kant men aan iede- ren kant 6 steken af en breit aan het begin van iederen volgenden toer 2 ste ken samen, om de breedte terug te bren gen op 34 centimeter. Daarna breit men door tot men een totale hoogte heeft van 40 centimeter en daarna in het midden, voor de halsopening 14 centimeter afkan ten. De schouders afzonderlijk verder breien. Aan den kant van de halsopening 2 steken samen breien, tot men nog 8 centimeter op de naald heeft. Als het armsgat 19 centimeter hoog is, in 4 toe ren afkanten, om den schouder eenigs- zins schuin te krijgen. Den anderen schouder breit men hetzelfde; maar in spiegelbeeld. Rug: deze wordt als het voorpand ge breid; maar men zet slechts 36 centime ter steken op. Bij de armsgaten behoeft de breedte slechts 44 centimeter te be dragen! De halsopening breit men, als men een totale hoogte heeft van 42 cen timeter en wanneer het armsgat 16 cen timeter hoog is, schuint men den schou der af. Mouw: 18 centimeter steken opzetten en daarop 8 centimeter in ribbels breien. Vervolgens breit men jersey en meerdert aan iederen kant, zoodat men bij een hoogte van 43 centimeter een breedte neeft van 36 centimeter. Dan kant men aan iedere zijde 6 steken af en breit ver volgens aan iederen kant 2 steke .i samen. Als de mouw 62 centimeter hoog is, kant men alle steken af. Halsafwerking: zet de schoudernaden van voor- en achterpand tegen elkaar, neem vervolgens alle lussen op de naal den nr. 4 op en brei hierop 5 centimeter in ribbels. De laatste 7 a 8 centimeter worden op de 4 dunne naalden gebreid. Daarna kant men niet te stijf af. Rest nog het in elkaar naaien van de zijnaden en het dichtstikken en inzetten van mouwen. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Vlekken van aniline-inkt kan men ver wijderen met behulp van absoluten al cohol. Tegen vlekken van rooden inkt helpt warm chloorwater. Ook karnemelk kan soms uitstekende diensten bewijzen. ELEGANTE OCHTENDJAPONNEN. Er bestaat een heel groot verschil tusschen de „morgengewaden"die een dertigtal jaren geleden modern waren en de „ochtendjapon nen" van de moderne vrouw. De naam alleen reeds zegt het al. Vroeger: tule, kant, mousse line; tegenwoordigsatijn oj ander materiaal. Moderne ochtendjaponnen (men zou beter ochtendmantels kunnen zeggen) zijn sober van lijn. Ze reiken tot op den grond; maar hebben geen sleepje, zooals men vroeger vaak zag Eigenlijk zijn er slechts twee grond- modellen; alle overige zijn variaties hiervan. Het eerste model heeft een kort lijfje, waaraan een wijde rok gezet is en het tweede is zeer aangesloten en nauw. Dit laatste heeft geen ceintuur, daar rok en bovendeel aan één ge knipt zijn. Links op onze afbeelding ziet u: peignoir vervaardigd van gewatteerd satijn. Bandflu weel in een contrasteerende tint, is langs voor kanten en zoom genaaid, terwijl het ook als ceintuur om de taille geknoopt wordt. De peig noir sluit van boven met één knoop. Een groote opgestikte zak is een practische garneering. De mouwen zijn slechts een weinig poffend aan de schouders. Rechts: deze ochtendjas, die van licht blauw satijn vervaardigd is, wordt van voren geheel dicht gehaald met een „ritssluiting". Hierdoor bereikt men, dat het kleedingstuk het lichaam als een handschoen omspant. Als gar neering zijn van donkerblauw zijden tres mo tiefjes langs den voorkant en op het kraagje genaaid. Deze garneering voldoet bijzonder goed. Nog een enkel woord over de lingerie. Het materiaal, dat het meest gebruikt wordt, is charmeuse, al of niet gecombineerd met kant. Voor mooiere dessous gebruikt men ook satijn of crêpe de chine. Zeer veel werk ivordt er tegenwoordig ge maakt van het nachthemd, dat zijn plaatsje naast de pyama weer veroverd heeft. Er zijn zelfs creaties bij, die men met een geringe ver andering, als avondtoilet zou kunnen dragen. Ds Amerïkaansche vrouw draagt op het oogen- bl.,c nachthemden, die vervaardigd zijn van heel klein gespikkeld materiaal: roode of blau we spikkels op een wit fond. De vorm ervan is zeer eenvoudig. JEANNE DE FL.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 6