PIHIIf UPS örtruil' Campagne N. van Seem 7. Tlieuwenhof „Drie NoveKen" Fa. van Weert Firma A. Vernout Vrijdag 1 April 1538 Autohek!eeder Zadelmaker Automobielen Korte Kleverlaan 76, Tel. 23187 Bloemendaal Bloemendaal. D. J. JANSSE Burgerlijke Stand. HHP BOEKENWEEK heeft ,,'t Kleuterhuis" IPIiH Predikbeurten. IS HEDEN BEGONNEN MET EEN SENSATIONEELE MARRING A PLEIN 35 - HAARLEM TELEFOON 16823 f 2 Speciale inrichting voor het Bekleeden van Jaarvergadering Bloemendaal's Bloei Gisteravond werd in het Jeugdhuis de algemeene Jaarvergadering gehouden van „Bloemendaals' Bloei". De Voorzitter Mr. F. J. D. fheijse riep bij den aanvang de niet talrijke aanwezigen het welkom toe, en tevens de clementie in voor het feit dat het bestuur meende de jaarvergaderingen 1930 en 1937 te mogen doen samenvallen, in verband met de verschillende werkzaamheden als de Wereldjam boree en de Nationale Feestdagen, die een ove beide jaren onlosmakelijk complex van arbeid vorderden. Nadat de secretaris de heer C. 1'. Bruyn, de notulen der vorige jaarvergadering had gelezen, die ongewijzigd en onder dankzegging werden goed gekeurd, kreeg deze functionaris gelegenheid in zijn verslag over de jaren 1936 eii 1937 een exposé te geven van de talrijke werkzaamheden die met veel succes verricht werden ten bate van de voor bereiding en de uitvoering van de Wereldjam boree en de verschillende Nationale Feestdagen die in grooter getale dan weleer de laatste twee jaren gevierd mochten worden. Het jaarverslag dat ondanks zijn uit den aard der zaak gecompri meerd karakter niettemin een duidelijk beeld gaf van het vele werk dat gedaan werd, kon de vol ledige goedkeuring der vergadering wegdragen, waarbij de Voorzitter zich met een bijzondere herinnering aan de buitengewone medewerking en sympathie van den praeses der Alg. Ned. Vereen, van Vreemdelingenverkeer, baron Krayenhol't voor de Wereldjamboree ondervonden, aansloot. Nadat de heer G. Jansma namens de Commissie tot het nazien der rekening en verantwoording van den Penningmeester had verklaard dat boeken, bescheiden en financiën in orde bevonden waren werd den Penningmeester, den heer Boskamp, decharge verleend en de door hem meegedeelde jaarcijfers en de begrooting voor 1938 konden de goedkeuring der vergadering verkrijgen. De aftredende bestuursleden, de hecren N. J. Hijmans, Mr. P. J. Prinsen Geerligs, C. J. Bruyn, Mr. F1. J. D. Theijse en H. I.. van Beusekom werden bij aclamatie herkozen; eene vacature, ontstaan door het zich niet herkiesbaar stellen van den heer H. Kraetzer, zal tot een volgende leden vergadering gecontinueerd worden, tot het bestuur gelegenheid heeft gevonden met een voordracht te komen. Bij monde van den lieer Hijmans wordt den leden van het Oranje-Comité, de heeren Boelhouwer en Jongepier, een woord van hulde gebracht voor den velen arbeid die genoemde heeren in deze qualiteit voor de jaarlijksche Oranjefeesten doen; de Voor zitter sluit zich namens het bestuur van Bloemen daal's Bloei gaarne bij deze hulde aan. De jaarvergadering, die hierna met een woord van dank door den Voorzitter gesloten wordt, vond haar officieuze voortzetting in een bijeenkomst met genoodigden in de groote zaal van het Jeugdhuis, waar de Jamboree-film vertoond werd. Mr. Theijse deed deze vertooning voorafgaan door een opwekkend woord om elk in eigen kring door persoonlijk contact te trachten het werk van Bloemendaal's Bloei te propageeren, waartoe aan sluiting van vele nieuwe leden gewenscht en nood zakelijk is. Gevonden Voorwerpen. Timmerman Haarlem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- abriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen GEN. CRONJéSTRAAT 88. Groote keuze Tuinparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. blGevonden en terug te bekomen bijFaure, Rollandslaan .77, Haarlem, een pop; 1'. Smid, Zomerzorgerlaan 14b, een portefeuille en een mondharmonica; Van de Pavert, Bleekerspad 5, een kussensloop; Bosnia, Vogelenzangscheweg 5a, een voetbal; E. van Loo, Bloemendaalscheweg 273, een bclastingmcrk in étui; De Ilaas, Duin- iustparkweg 9, een belastingmerk; Rentenaar, Lage Duin en Daalscheweg 1, een kindertaschje; Bijkerk, Kleverlaan 85. een springtouwWeis- muller, Julianalaan 53, een belastingmerk in étui; Marmelstein, Iepenlaan 34, een ceintuur; Bosch, Zandvoortsehelaan 175, Heemstede, een beursje met inhoud: Van der Weijden, Dompvloedslaan 11, een wieldop. Politiebureau Overvcen (alleen op werkdagen van 10 tot 12 uur v.m.): een aardappelschilmesje, een nummerbord G 53904, een dameshandschoen, een oliefant (speelgoed), een sleutel, een want. een jas, en een das, een bril met gouden montuur. Politiepost Aerdenhout: een driewielig kinder fietsje, een dop van benzinetank. Bevallen: J. J. E. M. JungerRuijgrolc, zoon; C. NijlandHutten, dochter. Ondertrouwd: F. J. I). van Sitteren en D. G. Pleiter; A. L. Brink en A. I). Blankevoort. Getrouwd: A. F. van der Scheer en M. J. ter Haar Romcny. Overleden: W. II. Rinkema, 19 jaar, over leden te Haarlem. Heden is onze Babyzaatc verplaatst van GIERSTRAAT 2'J NAAR ANEGANG 46 „Meubileet-ünrichting'' sta Klas werk onder garantie. Prijzen zeer laag Esschilderstraat 29, Tijdelijk Telel. 12530 Scharrelaars in vuilnisbakken. biAls alle menschelijke wezens, hebben ook de Haarlemmers hun fouten en gebreken, aldus lezen we in de N. H. Crt. Er is nu eenmaal niets volmaakt op dit aardsclie tranendal, hoewel met 'n beetje arroganten ingezetene-trots wel eens beweerd wordt, dat Haarlemmers bet ideaal nabij komen. Tocli ri'den ze door roede stoplichten en gooien ze de bordpapiertjes van de automat iek-eroquetten altijd, zonder acht te slaan op de Hollandsche zin- delijkbe'd, op straat. Verder hebben ze den naam stijf te zijn en de letter ,,e" op een bijzondere wijze uit te spreken, doch meerdere fouten konden tot voor kort door naijverige gemeentelingen niet ont dekt worden. Er is nu echter een nieuwe stam opgestaan, w aarvan de kden in ernst'ge mate 't wérk van den vuilnisophaaldienst benadeelen, eveneens zond gen tegen den roep. die uitgaat over onze zindelijkheid en de honden beccncurreeren. Zij zoeken de vuilnisbakken na, die verschillende malen per week door de huisvrouwen aan het stoeprandje worden gezet, wroeten in de thee bladeren en aschla-vullingen en vinden van tijd tot tijd iets. dat van hun gading is. Doch daartoe moeten zij meestentijds den vuilnisbak geheel omkeeven, zoodat de verdere inhoud, waarvoor zij geen interesse hebben, over de straat verspreid wordt. Men begrijpt, dat toeristen, die Haarlem komen bezoeken, hieraan aanstoot kunnen nemen, terwijl tevens de honden, die immer werden beschouwd als koningen op het terrein van vuilnisbakken, in verband met eventueele soepbeenen waar nog wel iets aan te kluiven valt, zich belangrijk gedupeerd achten. Woensdagmoi gt n moest een der vuilnisbakken- snuffelaars voor den kantonrechter verschijnen. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie, mr. Donker, zeide zeer goed te begrijpen, dat de man niet uit weelde bad gehandeld, doeli bet is nu eenmaal verboden en de gemeentereiniging wordt daardoor overlast bezorgd. Vooral Bloemendaal staat in het teeken van de belangstelling der vuilnisbakkenwroeters. Ileele drommen trekken vanuit Haarlem hier naar toe en schijnen er met resultaat te opcreeren, vooral in de villa-vuilnisbakken. De Commissaris van politie te Bloemendaal had het Openbaar Ministerie reeds verzocht wat strepger tegen deze lieden op te treden en in ver band daarmede eischte de Ambtenaar een boete van f 3. Verdachte veidcd'gde zich met de opmerking, dat bij in dit geval den vuilnisbak niet overhoop had gehaald. 1-nkele elingetjes, die in zijn smaak vielen, lagen bovenop en die had hij weggepikt en in een jute-zak gestopt. De kantonrechter legde f 1.-bóete op. Soiree Dansante B. D.V. blZaterdag 25 Maart j.l. werd in liotet .Rust hoek" een Soirée Dansante gegeven door de Bloe- mendaalsche Dans Vereenigmg. Wim Helder opende om 8% uur den avond met een korte toe spraak en hierna werd met dansen begonnen. Tot 12 uur werd gramofoonmuziek, door m'ddel van een versterker, ten gehoore gebracht, t an 12 tot 2 uur werd de muziek verzorgd door een hand onder leiding van I,. v. d. Broek. Het aantal aanwezigen la droe g dezen keer slechts 45. De goede stemming was er echter spocd'g in en om 2 uur gingen de danseressen en dansers voldaan naar huis. DE „B.G.V." TURNT. blDe Bloemendaalscbe Gymnastiekvereeni- ging heeft Zalerdag j.l. haar jaarlijksche winter- uitvoering gegeven voor een uitverkochte zaal. Na een variatievolle opmarsch der leden sprak de voorzitter de heer W. Pronk een kort woord van welkom, waarbij hij mededeelde dat er te Bloemendaal een nieuwe adspirantengrocp is ge vormd onder leiding van den heer J. Lindenhorn; deze groep zou echter niet afzonderlijk optreden doch geheel in samenwerking met de Gveiveensche afdeeling. Er is dezen avond goede gymnastiek te zien ge geven. De vrije oefeningen en toestellen voor de meisjes en jongens werden vlot vertoond, waarbij de meisjes door ao< urate afwerking op den voor grond traden. Vrije oefeningen heeren vormden een der hoogtepunten van den avond, vooral de indivi- dueole oefeningen muntten uit door kracht en wordt een foutje hier en daar gaarne vergeven. Ook aan de hooge biug toonden de heeren goede presta ties. De dames hebben ziel» uitstekend geweerd aan tremplinpaard en klassikaal-hiug en de knots- oefeningen gaven een vlot en gracieus besluit aan dezen zeer geslaagden avond. De algeheele leiding berustte bij den heer Beets, aan wien een prachtige bloemenmand als belooning voor het harde insiudeeren der oefeningen voor dezen avond als wel voor zijn uitstekende leiding op den avond zelf, werd overhandigd. Ook den heer Lindenhorn, die mee den avond deed slagen, werd een attentie geschonken. De muziek tijdens de uitvoering en het bal werd goed verzorgd door een ensemble onder leiding van Wim Gart. B.V.G. kan op een goeden avond teiuvzien. Schoolvereeniging Aerdenhout-Bentveld. Bij den aanvang van het nieuwe tursusjaar in September wordt aan bovengenoemde school een afzonderlijke Brugklasse (7de leerjaar) met een gematigde Daltonmethode gevormd. Leerlingenmiddag Alie Michielsen. blZondag 27 Maart geven wij de jaarlijksche uitvoering in „Domi", Zantvoorterpad, Overveen. Piano, blokfluit, zangklasse. Wilt U naar ons komen luisteren zoo luidde de vriendelijke uitnoodiging, die „de leerlingen van Alie Michiel sen" ons toezonden. Gaarne hebben wij natuurlijk van die invitatie gebruik gemaakt en we heb ben genoten. Domi's concert- en tooneelzaal met haar knusse schikking van tafeltjes en stoelen, haar smaakvol met palmen versierd podium, waarop een Beehstein vleugel uit Root's pianomagazijn geplaatst was, en vooral met haar blijde schare van jeugdige con- certgevers en hun invite's, maakte al dadel"!; op don binnentredende een feestelijken indru! j. Michielsen heette de aanwezigen hartelijk w\ sprak er haar voldoening over uit, dat zoi dezen Zondagmiddag hier aanwezig hadden v zijn (de zaal was tot in alle hoeken bezet) en zocht haar gehoor, deze uitvoering niet als een soort concert te willen beschouwen, waarop louter parade-nummers gegeven worden. Immers, voegde ze er aan toe, steeds is liet mijn streven, de uitingen der leerlingetjes, zoo natuurlijk mogelijk te houden, liefde door de kunst bij hen aan te kweeken en deze liefde te onderhouden. Het programma werd daarna geopend met eenige pianonummers van W. Caroll en van A. Carse, door Herman Blanke, Marjo li tie Boskamp en Hanny Woutgraaf. De „Marsen van de boeren" van Carrol, vierhandig door deze beide meisjes gespeeld, viel blijkbaar bijzonder in den smaak van de toehoorders. De zusjes Mulder volgden met een „Dansje" voor blokfluiten en piano van W. 1 Rie Blanke nam daarop haar plaatsje aan de piano in, voor een „Yölksliedchen" van J. Kohier en „Moderato" gevolgd door „In der Garten" van .1. Schmidt, waarna Hannv Houtgraaf „The toy Trumpet", „Paesant's dance" en „The Swing" van A. Carse vertolkte. Toen bracht Jaultje Janse een proeve van eigen compositie ten gehoore en wel een bewerking voor vier handen van liet bekende: ,.'k Zag twee beren". Schalkscli als de tekst, klonk ook de melodie, zooals zij d'e met Joke Beelen wist te verklanken. Nadat laatst genoemde nog twee dansjes van Joh. Yeth gespeeld had, kreeg het zangklasje gelegenheid zich te laten hooren. Alie Michielsen heeft zes „Miniatuurtjes" geschreven, juweeltjes van kinderliedjes en met die liedjes hebben de kleine meisjes en jongens ons doen kennismaken. Yooral het liedje „Marijke" had veel succes en werd na dé pauze op verzoek, herhaald. De leidster werd met bloemen gehuldigd. Ons bestek laat ons niet toe het programma op den voet te volgen. We moeten volstaan met aan te stippen, dat Greetje Blanke. Anneke van Rossum en Nelly Mulder niet minder succes oogstten dan hun voorgangers en zulks door hun vertolking van muziek van Fred Binet, Alie Michielsen, M. de Fhiijtmaker en A. Zilea. Als „een slot dat pakte" kregen we vóór de pauze verbluffend fraai piano spel te hooren van Henry van Eeuwijk, een hupsche knaap van 12 jaar, die drie jaar geleden zijn lessen bij Alie Michielsen aanving en wien thans ongetwij feld het conservatorium wenktZeer verdienstelijk vertolkte hij Sonate I) Dur van Jos. Haydn en drie Etuden van St. Heller. Van de vijf nummers na de pauze verdienen vooral „Op Zolder" van Bh. Loots en drie liedjes van Geertr. v. Yladeraehen, door het zangklasje, gememoreerd te worden; Ook éen kinderorkest, „Symphonie Pastorale", gedirigeerd door Henry van Reeuwijk, dat luide bijval genoot. Heel gevoe lig speelde Greetje Hartman „Albumblatt" van L. v, Beethoven. Een jongedame, mej. Maud Kool, eveneens een leerlinge van Alie Michielsen, gaf den aanwezigen een indruk van de groote hoogte waar op laatstgenoemde haar volwassen leerlingen weet te brengen. Iloogstverdienstelijk bracht zij n.l. tot slot van den muzikalen middag „Airvarié" (conmmnément dit Wilhelm van Nassau) van W. A. Mozart, gevolgd door „Moment Musical" van Fr. Schubert. B. Voos'ja&p in Mantels, Jurken, Jasjes, Pakjes, enz. enz. enz. ALTIJD IETS APARTS!!! dg GEN. CRONJÉSTRAAT 116 TELEF. 16527 HAARLEM Bij aankoop van een Nederlandsch boek van minstens f 2.50, ontvangt U het raaic werk TEN GESCHENKE, irootste keuze boeken bij: llloemendaalscheweg 53, Telefoon 23039 BioemendaalsclK weg 255, Telef. 22292 Warmoesstraat 10, Telefoon no. 10547 ZONDAG 3 APRIL 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. W. C. Posthu mus Meijjes, van Hoogland. Extra collecte voor de diaconie. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. (Radio-uitzending golfl. 245.9 m.). Ned. Prot. Bond v.m. 10 uur Ds. H. Enklaar, van Den Helder. Yrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Prof. Berkclbach v. d. Sprenkel, van Utrecht. Extra collecte voor de diaconie. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. F. Kleyn, Remonstr. predikant, van Den Haag. SANTPOORT. Ned. Herv. Gein. n.m. 7 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk (H.Y.) v.m. 10 uur de beer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. G. J. Duv- vendak. Bevestiging nieuwe leden. Eglise Wallonne a 10 h. 30. Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Maer. Jospin. 8e Collecte pour l'Eglise. a 9 li. 15 Ecole de Dinianelie. Gem. Gods, Frans Halsstraat 4, v.m. 10 uur en n.m. 5 uur, de beer Jeninga, IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur (W. Geldeloozepad 14). Bijbellezing en bidstond. Geref. Kerk (H.Y.) v.m. 10 en n.m. 5 uur de beer Dr. II. A. Bakker van Zandvoort. Ned. Ver. van spir. „Harmonia", afd. Haarlem II, (Soe. ver. Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wij dingsmorgen. Spr.: G. v. d. Engel uit Delft (Trance toespraak). Helderz. waarn.: mevr. J. Remmers-v. d. Lans. Onafhank. Relig. Gem. (geb. „De Nijverheid", Jansstraat) v.m. 10% uur Ds. A. R. de Jong, van Bussum. Onderw.„Als wereldmachten zich concentreeren". Toegang vrij, muzikale medewerking. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.Y.) v.m. 10% uur Ds. II. C. v. d. Brink. N.m. 5 uur geen dienst. HOFLEVERANCIERS Haast U! Het is tijdelijk Alle inlichtingen over deze campagne worden door ens vrijblijvend verstrekt

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2