B. de GROOT OUWEJAN Sport en Spel. V r I j dag 8 A pril 1938 5 KING is goed voor iedereen, ledereen lust graag KIN /f>, X FIRMA TONNEMA CE. SNEEK B. V. C. Bloemendaal. Het tennisseizG&s^ begint SPORTHUIS TENUYL Naamplaten - Stempels Korfbalclub „Sport Vereent". Haarlemsche Rij- en Jaehtver. Tooneel. Predikbeurten. Haarlemsche Diner-Vereeniging Waarschuwing. i Bloemend.weg 43 - Telel. 22341 Adverteert in dit Blad. Korsman, Slijterij „Terluin", Kleverlaan 247, Haarlem, Tel. 23561, verkoopt deze prima advocaat met steeds groeiend succes. Juist daar komen wij oerder mee! Een speciaalzaak is toch maar het beste GOED WERK TEGEN BILLIJKE PRIJZEN! Santpoorterstr 31, Tel 13402 BURGERS, R.S. STOKVIS EN VESTINGRIJWIELEN Elke dag KING Elke dag FIT! f ê1 fy- De wedstrijd BloemendaalKinheim op 27 Maart bood zooveel stof tot schrijven, dat wij ons de vorige week uitsluitend tot dat onderwerp moesten beperken. De uitslagen van de andere op dien dag in de 3de klasse B. gespeelde wedstrij den raken echter zoo direct de belangen onzer plaatselijke vereeniging, dat wij daaraan nog even aandacht moeten schenken. Behalve de beide te Bloemendaal strijdende kampioenspretendenten, n.l. Bloemendaal en Kin heim, moesten ook de 2andere gegadigden voor de bovenste plaats hun positie verdedigen. Deze beiden laatsten behaalden het volle profijt, d.w.z. 2 punten, want De Meteoor won op haar eigen terrein met 50 van S.D.Z., welke reeds gedoemd was als hekkensluiter straks haar derde-klasse schap te verdedigen, terwijl Zandvoort met een 21 zege op W.M.S. uit Amsterdam terugkeerde. De Meteoor en Zandvoort liepen dus een punt op Bloemendaal en Kinheim in, daar beide laatstge noemden immers ieder hun punten-aantal slechts met 1 vergrootten. Daardoor heerscht er thans een spanning in de bovenste regionen der desbetref fende afdeeling, zooals maar zelden zal voorko men. De situatie is thans als volgt: De Meteoor 20 13 2 5 52—31 28 Bloemendaal19 11 5 3 0434 27 Zandvoort 19 10 0 3 54—33 26 Kinheim 19 9 8 2 3925 26 De Meteoor is dus uitgespeeld en heeft daar mede haar lot in handen van haar 3 concurrenten moeten leggen. Aangenomen, dat deze 3 concur- Laat Uw rackets besnaren bij een vakman in het Schoterweg 27. renten erin slagen hun laatsten wedstrijd a.s. Zondag te winnen en dus beslag te leggen op 2 punten, dan zal De Meteoor zich in puntenaantal geëvenaard zien door Zandvoort en Kinheim, ter wijl Bloemendaal dan 1 punt rijker zal zijn. Om ïeker te zijn van het kampioenschap, moeten onze jlaatsgenooten dus a.s. Zondag tegen Ahrend's g.C. winnen. De kans is er dus om weer een schrede verder te zetten op den weg hoogerop, welken de witten vanaf het begin van het seizoen voor oogen ;ehad hebben. Die kans mogen zij niet ongebruikt aten en wij hebben het volste vertrouwen, dat zij lat ook niet zullendat zij de groote schare aan hangers, die zij weer om zich heen verzameld lieb- )en, die groote vreugde niet zullen willen onthou- len, om van henzelf maar niet te spreken De belangstelling voor Bloemendaal's laatsten 'edstrijd (welke plaats vindt te Amsterdam aan en. Zuidelijken Wandelweg) blijkt van Bloemen- laal-zijde buitengewoon groot en het Bloemen- iaal-bestuur heeft zijn plan tot het organiseeren an een gezamenlijken tocjit met autobussen naar msterdam tot een onvei wacht succes zien worden. Zij, die nog geen gelegenheid hadden zich bij het estuur op te geven, doch niettemin Bloemendaal ,.s. Zondag naar Amsterdam willen vergezellen, ;unnen tot Zaterdagavond nog autobusplaatsen serveeren bij het Sigarenmagazijn van den heer Cassee, Bloemendaalschewcg 4 (Tel. 22444), aar eveneens toegangsbewijzen tot het terrein lerkrijgbaar zijn. De prijzen zijn: voor jongens 10 jt., voor volwassenen 25 ct. i Wij wenschen den witten in den enerveerenden 'rijd van a.s. Zondag sterkte en veel succes toe 1 hopen hen na afloop in hotel „Itoozendaal" te Verveen -het punt van vertrek en aankomst fan hun autobus in een uitbundige stemming n te treffen, want dan zullen zij kampioen zijn! WIJNANDS VAN RENSEN 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 Bloemendaal/Santpoort. Seer.: Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.). Gespeeld: Zaterdag 2 April: S.V. 6Aurora 2 00. Zondag 3 April: Luto 1S.V. 1 (zilveren korf); Flora 1S.V. 2 (zilveren N. v. d. Dagbal)Meerle- bos 1S.V. 3; Zwaluwen—S.V. 5. Te spelen: Zaterdag 9 April: Aurora 1S.V. 1, 3 uur; Haarlem 3S.V. 2 3 uur. Zondag 10 April: S.V. 1-Westerkwartier Z.K.) 2 uur; S.V. 2Haarlem, 12 uur zilveren N. v. d. Dagbal); Oosterkwartier 5S.V. 5, 10 uur. Zaterdagmiddag a.s. vindt een individueele cross-eountry over weiland en door boselipcrceelen plaats te Vogelenzang. Deze cross is verdeeld in: le. lichte cross voor landelijke ruiters, lengte 2200 m. met hekken, geen slooten;. 2e. lichte cross voor niet-lcden, werkende en junior-leden; lengte 2200 m. met hekken, geen slooten 3e; zware cross voor niet-lcden en werkende leden; lengte 2900 m. met hekken en slooten, ver deeld in: klasse A, regionaal, klasse B, personeel. Om kwart vóór twee wordt begonnen met het afwandelen van de parcoursen. Onmiddellijk daar na start de eerste landelijke ruiter. De toegang tot de terreinen is alleen aan de Margrietenlaan bij de Leidsclie Trekvaart, ten zuiden van het dorp Vogelenzang. Als één van de vóór-w edstrijden voor het Neder- landsch kampioenschap terreinrijden 1938 van den Nat ionalt n Bond van Vereenigingen voor ruiterwedstrijden vindt in afdeeling 3 A een regio nale wedstrijd plaats, waaraan équipes, bestaande uit 2 of 3 leden van de aangesloten vereenigingen in het Westen zullen deelnemen. zij dat niet had gedaan, dan zou het niet ver antwoord zijn dat de jonge Harry verliefd op haar werd. Leo de Hartogh speelde dien rol goed, misschien niet extatisch genoeg. Bijzonder goed was Heieen Pimentel, een jonge actrice, op wie men letten moet. Indien zij blijft vooruit gaan, kan zij een onzer beste actrices worden. Het ligt aan haar zelve: het materiaal is aanwezig. Zeer te prijzen valt nog Georgette Reyewsky als de aan Blaise onderworpen jonge vrouw (de demoiselle). Mooi décor van prof. Hermann Rosse, zeer goede regie van Lize Servaes. Edmond Visser. TE AMSTERDAM. ,,IIet Droomschip" door Marcel Achard bij „Het Centraal Tooneel" (regie Joan Remmelts). Een wonderlijk spel van schijn, van schoonen film-schijn, van realistiek, van droom. Realiteit: Het speelt in de kajuit van Kid Jackson. Deze is een bekende rooverhoofdman en, naar het verhaal, beeft de producer van de „American Pictures" Hollywood Benjamin W. Ley (Cees Laseur) die laten maken. Hij bespreekt de op te voeren film met zijne acteurs: Cadwell (Jan C. de Vos) en Rickard (Chris Baay). De hoofdrol zal gespeeld worden door Kim O'Hara (Joan Rem melts), die dus Kid Jackson is. In de film moet hij verliefd zijn op de schoonc filmster Georgia Swane, die Evangelina speelt. Zij is in werkelijkheid een soort droomkoninginnetje; want zij heeft de film den vorigen nacht gedroomd. Nu verwart Kid Jackson Georgia met Evangelina (dus de werke lijke vrouw met de te verbeelden vrouw) en zij Kim O'Hara met Kid Jacleson (dus den werke- lijken man met den te verbeelden man). Het is een zeer romantische film van zeeroovers, eene schoone maagd, die in hunne macht is, de liefde van Kid Jackson, voor Evangelina die door haar wordt versmaad, maar hij is zó') ridderlijk, zal lijf en leven opofferen voor zijne geliefde, dat het moeilijk is hem weerstand te bieden. Ten slotte wordt hij opgeknoopt in dc film en komt in werke lijkheid het touw breekt met een smak op den grond terecht. Men denkt dat hij dood is of zeer zwaar gewond, maar 't loopt goed af en nu niet meer film: Gerogia en Kim O'Hara zinken in elkanders armen. Dit spel is moeilijk te spelen, omdat het telkens wisselt van sfeer (realiteit, schijn, symbool) en het is vooral te danken aan Joan Remmelts en in meerdere mate nog aan ltie Gilhuys, die den dubbelen rol van Georgia (werke lijkheid) en Evangelina (film en droom) speelde. Deze actrice groeit in eiken rol meer en meer en zij gaat tot een onzer meest belangrijke jonge actrices behooren. De overige spelers, vooral die ik boven heb genoemd, droegen het hunne bij tot het welslagen van eene goede vertooning van een belangrijk stuk. ,Asmodee' door Francois Mauriac tij „Het Masker" (regie Lize Servaes). Er zijn duivels in menschengedaanten. Zoo een is Blaise Couture (Ko Arnoldi), een liuisleeraar van Bertrand, die de oudste zoon is van de bevallige Marcelle de Barthas (Elsa Mauks). Bertrand is niet in Frankrijk, waar het stuk speelt, maar in Engeland, terwijl de jonge Engelschman Harry Fanning (Leo dé Hartogh) ,,au pair" bij Marcelle Barthas. De „demoiselle (Georgette Reyewsky), de gouvernante is smoorlijk verliefd op Blaise Couture, die haar heeft verleid en haar, zooals trouwens het geheele gezin, beheerscht. Er gaat een wonderlijke suggestiev e kracht uit van dien man, die als een zwarte vlieg door het huis dwarrelt een droeve passie heeft voor Marcelle en haar irriteert met zijn liefde-verlangen. En toch kan zij hem niet missen. Marcelle voelt zich aan getrokken tot den jongen Harry Fanning en hij staat op het punt op de oudere vrouw verliefd te worden, maar Blaise heeft ze bespied en, onheil duchtend, perst hij den jongen man zijn woord van eer af dat deze naar Engeland terug zal keeren, maar Marcelle lacht hem uit als hij de reden, die ook Blaise hem had gezegd, verneemt. Harry besluit te blijven, vooral daar hij, zonder zich dit aanvankelijk te beseffen, verliefd is op Marcelle's oudste dochter Emmanuelle (Heieen Pimentel). Blaise moedigt die liefde aan, duivelsch slim, en het einde is dat zij zich met elkander verloven, tot groot verdriet van Marcelle, die nog altijd houdt van Harry, maar er is niets aan te doen. Blaise heeft nu het terrein vrij, soebat, smeekt en dreigt en het eind is dat Marcelle den strijd opgeeft. Zij en Blaise zullen niet met elkaar, doch naast elkaar leven. Dus een zeer interessant stuk, waarin veel te „spelen" valt. Daar werd rijkelijk gebruik van gemaakt. Ko Arnoldi gaf zooals het moet allergriezeligst spel. Technisch en van dictie vol maakt. Technisch: hoe prachtig speelde hij uiterst nabij Marcelle, die hij als een spin een vlieg in zijn web vangt. Else Mauks speelde Marcelle vol charme, legde het accent op die charme. Indien ZONDAG 10 EN VRIJDAG 15 APRIL 1938). (GOEDE VRIJDAG)* BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Vrijdag v.m. 10 uur dezelfde. Collecte voor de Zending. N.m. 7 uur dezelfde. Heilig Avondmaal. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. (Radio-uitz. golfl. 245.9 m.). Vrijdag n.m. 7% uur dezelfde. Ned. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10 uur Hoogmis. Uitr. v. gcw. palmtakjes. Donderdag v.m. 9 uur Gez. H. Mis met pro cessie. Üitst. v. li. Sacrament van 2.30 tot 7.30 uur n.m. Gelegenli. tot meditatie. N.m. 8 uur Liturg, plechtigheden. Vrijdag v.m. 8 uur Gez. Prime cn meditatie. N.m. 8 uur Completen en toespraak van Priester Ko Borsten. Zaterdag v.m. 8 uur Gez. Prime en liturg, plechtigheden. Wijding van het nieuwe vuur, water cn paaschkaars; uitreiking van gewijd water. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Collecte voor de Zending. Vrijdag n.m. 7 uur dezelfde. H. Avondmaal. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Bevestiging der nieuwe lidmaten. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer C. Redert. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Bevestiging nieuwe leden. N.m. 7% uur Ds. G. J. Duyvcndak, Avondm. Eglise Wallonne a 10 li. 30, Service et Sermon présidé par Mr. le Pasteur Marc. Jospin); 3e collecte pour l'Eglise. a 9 h. 15 Ecole de Dimanche. Vendrcdi Saint a 20 h. Service Cène présidé par Mr. le Pasteur Mare. Jospin. Geref. Kerk (H.V.) groote zaal „Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt 20), v.m. 10 cn n.m. 5 uur Ds. K. II. Kroon van Leiden. Vrijdag n.m. 8 uur Ds. J. J. Buskes Jr., Heilig Avondmaal. Gem. Gods (Fr. Habstr. 4) v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer Jeninga, van IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur (W. Geldeloozepad 14), Bijbellezing en Bidstond. Coll. t. verbr. v. Spir, Begins, (geb. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. de heer P. H. Otterman. Trance-toespr. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. Wij vestigen de aandacht er op, dat de Predikbeurten voor Goeden Vrijdag alsnog zul len worden opgenomen in ons eerstkomen-d nummer, dat Donderdag 14 April a.s. verschijnt. Opgaven voor deze rubriek (ook die voor de Paaschdagen) moeten derhalve één dag eerder in ons bezit zijn. (Redactie). HET LAAGST IN PRIJS EN BOVENAAN IN KWALITEIT! Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. De commissaris van politie te Apeldoorn vestigt de aandacht van het publiek op het navolgende: Door Jan van der Horst, Stoppelenbergweg 25 te Beekbergen, gemeente Apeldoorn, zieli noe mende leider van het bureau „Excelsior", worden naar het schijnt op uitgebreide schaal circu laires verspreid over het geheele land, waarin hij het publiek animeert voor f 25.een boekwerk, getiteld: „Ontwikkelingscursus Aanpakken en Vooruitkomen Cursus voor Taxateurs", van hem te koopen. (Uit dat bock zou te leeren zijn, op welke wijze veel geld te verdienen is). In de circulaires wordt o.m. te kennen gegeven, dat aan iederen kooper van dat boekwerk een taxateursdiploma zal worden uitgereikt (waar door hij volgens v. d. Horst, het recht heeft den titel gediplomeerd taxateur te voeren), indien hij kort na de ontvangst van dat boekwerk een door v. d. Horst verstrekte opgave schriftelijk heeft uitgewerkt en ingezonden. In die circulaires nu doet v. d. Horst het voor* komen, als zouden de eerste en de tweede druk van eerder genoemd boekwerk reeds uitverkocht zijn en als zou het z.g. diploma reeds aan één ot meer taxateurs in 984 van de 1100 gemeenten in Nederland zijn uitgereikt enz. Bij onderzoek is o.m. gebleken, dat er nog geen enkel boek verkocht is, dat de z.g. derde druk de eerste druk is, dat er nog geen enkel diploma is uitgereikt en dat er van gehouden overleg met notarissen, hypotheekbanken enz., waarvan in die circulaires wordt gewaagd, geen sprake is geweest. Het in relatie treden met iemand, die op zoon hoogst misleidende "wijze koopers voor een boek tracht te vinden, kan niet ernstig genoeg worden ontraden. SIGARENMAGAZIJN Sedert 25 jaar het adres van vertrouwen Men moet naar het buitenland gaan om te leeren hoezeer wij Nederlanders bevoorrecht zijn met allerlei lekkere dranken. Hollandsche likeuren eu Hollandsclie jenever worden in het buitenland naar waarde en zeer hoog ge schat, en om onze feestelijke familiedrank hij uitstek- worden wij door buitenlandsche huismoeders ten zeerste benijd. ADV0 CAAT „TERLUIN" is als feestdrank onovertroffen, ze kost f 1.55 per geheele flesch, en is wel het dubbele waard.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 5