C. SCHMIT A. G. G. M. GIORGIS Zn. 2 Vrijdag 22 April 1938 D. J. JANSSE Raadszitting Bloemendaal KLEUR, LICHT EN GEZELLIGHEID GLAS IN LOOD a. de voorgevelrooilijnen van de bedoelde weg gedeelten langs den Zeeweg en den Brouwerskolk- weg (voor den Tetterodeweg bestaat reeds een voorgevelrooilijn en voor den Zeeweg is de voor- geveltrooilijn bepaald op 15 meter uit de grens van den weg, doch met het oog op het belang van het behoud van de beplanting terzijde van het voetpad op bedoeld weggedeelte, is het raadzaam als grens van den weg aan te nemen een lijn ten Zuiden van die beplanting, waardoor een strook ter diepte van ongeveer 5 meter, waarop zich die beplanting bevindt, bij den weg is gedacht); a. voor het terrein aan de Zuidzijde van een grenzende aan den Zeeweg, tussehen den Brouwers kolkweg en het aan den Zeeweg grenzende grond gebied der Haarlemsche Waterleiding, op 10 meter uit de grens van den weg; Burgerlijke Stand. blBevallen: A. C. C. Klein Schiphorst - Roozen, zoon; Ph. A. J. Sehoorl-van Egmond dochter. Caat Uu) REPAREEREN bij HONSBEEK blEen kaaskoopman wilde met zijn beladen bakfiets de tunnel nabij het station Bloemendaal nemen in plaats van den voor hem aangewezen grooten weg te houden; hij moest zijn haast met een omkantelenden wagen bekoopen. daar de tunnel niet voor dergelijk vervoer aangelegd bleek. Nadat hij zijn Edammer- en pinda-kazen had bijeengeraapt, kon hij zijn weg vervolgen. Er wordt overigens de aandacht op gevestigd, dat het gebruik van den tunnel voor bakfietsen e.d. verboden isl bl—- Bovengenoemde afdeeling houdt een leden vergadering op Dinsdag 26 April a.s., n.m. 8 uur in café „Rusthoek", alhier. bl- Ter gelegenheid van haar eerste lustrum voert de Elswoutgroep te Bloemendaal op Zater dag 23 April a.s. in het Jeugdhuis alhier een feest revue op: ,,'t Is weer O.K.!" blHet verbouwen van de school der Bloemen- daalsche Schoolvereeniging aan den Lage Duin en Daalscheweg, is na gehouden aanbesteding door den architect J. A. van Asdonk, opgedragen aan de N.V. Bouwbedrijf Gebr. Schiphorst te Haarlem. bl— Op hetzelfde moment, dat een auto van den Oosterduinweg rechts af den Tramweg te Aerdenhout in wilde gaan, werd deze wagen voorbij gereden door een luxe wagen, die in de richting Viersprong reed. De bestuurder van den laatsten wagen bemerkte de manoeuvre van den eersten te laat, en bezorgde zijn wagen door de onvermijdelijk ontstane botsing diverse bescha digingen. Naar de beschadigde beweerde zou no. 1 te laat zijn richtingaanwijzer uitgestoken hebben. De politie heeft de zaak in onderzoek. blDe R. U. Gemengde Tooneelvereeniging „St. Genesius", Bloemendaal-Overveen, geeft liaar slot-uitvoering op Zondag 24 April a.s. in „Vree burg" met „De Roof der Sabijnsche Maagden", blijspel in 4 bedrijven door Frans en Paul Schönthan 0 hlOp Woensdag 27 April n.m. 8.15 uur belegt bovenvermelde gemeenschap haar laatste opwek kingssamenkomst van dit seizoen in gebouw „Ons Huis" aan de Gedempte Voldersgracht 15. blGevonden en terug te bekomen bij Kennel Kleijst, Houtvaartpad Haarlem, een jonge zwarte hond; Kennel Thornwood, Van 't Hoffstraat, Haarlem, een terrier; Blankevoort, Vijverweg 17, een im. Lipssleutel; D. Swen, Selioterweg 158, Haarlem, een autoped; Cremersplein 28, Haarlem, een dameshandschoen: Driessen. Berkenlaan 14, een belastingmerk; R. Verhagen, Bruno Klauwers straat 11, Santpoort, een belastingmerk in étui; P. N. de Vries, Goldiusstraat 18, Haarlem, een belastingmerk met naamW. L. Govers, Oranje Nassaulaan 32, een nikkelen damesarmband- horloge; P. Smid, Zomerzorgerlaan 14b, een oor knop; Hoogewerf, Bekslaan 18, Vogelenzang, een grijze rugzak: Niiland, Graaf Florislaan 35, Voge lenzang, een blauw hoedje; Van Klink, Rijnegom- laan 22, een verm. gouden armband; Vos. Iepen, laan 54, zilveren halsketting met hanger; Politie bureau Overveen: (alleen op werkdagen van 1012 uur voormiddags): 1 overall, 2 sleutels, 1 want, 1 vulpenhouder, 1 Lipssleutel, 1 dames- handsehoen, 1 padvindersmes; Politiepost Aerden hout: 1 damesriiwielGrootegoed, Bloemendaal sclieweg 93, een heerenrijwiel. ha— Dinsdagavond gaf de afdeeling Haarlem der Intern. Vereeniging Bellamy een propaganda- feestavond in liet gebouw der Haarlemsche Kegel bond, alwaar de revue ,,'t Komt Vast", auteur- Adriaan Rouge, werd opgevoerd onder leidmg van Jan v. d. Horst. De lieer M. H. v. d. Stijl uit Den Haag, lid van het hoofdbestuur hield voor de pauze een rede. haVoorjaar 1936 „De Steenuil" geopend. Praehtcollectie, goede vakkennis! Timmerman, Aannemer Tel. 12464, Haarlem Zonneschermen- en Mar- r.uizenfabriek. 'rijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw bekleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. Gen. Cronjéstraat 88. Groote keuze Tuin parasols, Tuinmeubels, Strandtenten, enz. (Vervolg van pag. 1) „Bij mondelinge stemming brengt ieder lid voor zoover hij niet meent zieh van stemming te moeten onthouden, zijn stem uit met het woord „voor" of „tegen". „De leden, die zich van stemming meenen te moeten onthouden doen daarvan vóór den aanvang der stemming mededecling aan den voorzitter B. en W. maken van deze gelegenheid gebruik, den Raad mede te deelen, dat naar hun meening geen termen aanwezig zijn, het voorstel door den lieer Enschedé in de vorige vergadering gedaan, om te bepalen, dat de raadsleden staande van hun plaats zullen spreken, over te nemen. Zij kunnen zich voorts vereenigen met de afspraak in de vorige vergadering gemaakt, dat de raadsleden bij de beëediging van een nieuw lid zullen gaan staan. Een wijziging van het Reglement van Orde is daarvoor niet noodig. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. SPORTVELDEN„BLEEKENBERG". B. en W. verzoeken den Raad voor liet geheel afwerken van de sportvelden op „Blcekenberg" een crediet groot f 20620.— toe te staan. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. NAMEN OPENBARE WEGEN. B. en W. stellen voor de verordening tot vast stelling van de namen der openbare wegen in de gemeente aan te vullen o.a. met de volgende namen; den naam van het plantsoen met vijver, omgeven door den van Vallcenburchlaan, den Noorder Stationsweg, het Kerkplein, den Kennemerweg en de laan van Boreel: Wildhoefplantsoen; de namen van nieuwe wegen op het nieuwe terrein nabij den Noorder Stationsweg: Borskilaan, van de Van Valckenburchlaan naar de Van Wickevoort Crommelinlaan; Laan van Boreel, van den Kennemerweg naar de Van Wickevoort Crommelinlaan; Van Valckenburchlaan, van de Laan van Boreel naar den Noorder Stationsweg; Van Wickevoort Crommelinlaan, van de p.aats waar de Laan van Boreel uitmondt op de t an Wickevoort Crommelinlaan naar den Noorder Stationsweg waar deze uitmondt op het Stations plein. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. Ingewilligd worden de navolgende verzoeken om ontheffing bepalingen der bebouwingsvoorschriften N.V. Brcdero's Bouwbedrijf te Utrecht, voor liet bouwen van twee garages bij een in aanbouw zijnd dubbel woonhuis aan de Mauricialaan J. Russ en J. Buys te Haarlem, voor het bouwen van een dubbel woonhuis met garages aan de Spiegelenburghlaan J. F, Hulsker te Aerdenhout, voor het vergrooten der garage bij het perceel Merellaan 7 J. S. M. Vrijland te Overveen, voor het vergroo ten der garage bij het perceel Militairenweg 15; B. H. C. Huntelaar te Bloemendaal, voor het bouwen van een serre-eetkamer aan het perceel Kastanjelaan 1; de directie van het P.E.N. te Bloemendaal, voor het bouwen van een transformatorstation aan de Zuidlaan; directie Twentsclie Bank, voor verbouwing nieuw kantoor aan den Bloemendaalsclieweg C. Bouwman, voor het vergrooten der garage bij perceel Zandvoorterweg 84; J. H. Kneteman, voor het bouwen van twee maal drie woonhuizen aan een geprojecteerden weg op de terreinen van de Maatschappij Veenduin. B. en W. stellen voor de gevraagde dispensaties te weigeren aan: J. Rot, voor het bouwen van een dubbel woon huis aan den Rijperweg; E. J. Westendorp, voor het bouwen van een luifel aan perceel Bloemendaalsclieweg 155. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. DE BEBOUWING RONDOM WERF P.W. Bij raadsbesluit van 21 October 1937 werd besloten tot uitbreiding van de bebouwde kom behoorende bij de Bebouwingsvoorschriften vol gens art. 43 der Woningwet met het gebied om geven door den Zeeweg, de Spoorlaan en den Tetterodeweg. NU IS HET TIJD WAT MEER AAN UW WONING TE GEVEN Laat thans Uw woning voorzien van Wendt U eens tot ons om advies of vraagt vrijblijvend prijsopgaaf bij: GASTHUISVEST 13, HAARLEM, Tel. 16914 Atelier voor Glas in Lood Ten behoeve van een bebouwing van de aan den Zeeweg, den Brouwerskolkweg en den Tetterode- weg grenzende strooken grond, rondom de Ge- meentewerf, dienst Publieke Werken, is het nood zakelijk de bebouwingswijze te regelen. Daartoe dienen te worden vastgesteld: b. een aanvulling van de Bebouwingsvoorschrif ten ten aanzien van de gronden langs bedoelde weg gedeelten (Brouwerskolkweg, Tetterodeweg, Zee weg), wat betreft den aard van de bebouwing en het gebruik van de gronden. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, eenige besluiten te bekrachtigen, n.l. vast te stellen de voorgevelrooilijn; b. voor het terrein aan de Westzijde van en grenzende aan den Brouwerskolkweg, tussehen den Zeeweg en den Tetterodeweg, op 25 meter uit de grens van den weg. Ten aanzien van den aard der bebouwing gelden wat de gronden grenzende aan den Zeeweg betreft, volgens liet voorstel van B. en W. de volgende voor schriften: a. elk bouwterrein moet een breedte hebben en behouden van ten minste 4 meter aan de wegzijde; b. elk bouwterrein moet een breedte hebben en blijven voor een enkel woonhuis met aan het woonhuis aangebouwde garage; c. van elk woonhuis moet de gevelbreedte aan de wegzijde bedragen ten minste 10 meter; de gevel hoogte van de te bouwen woningen mag niet meer bedragen dan 6 meter; terwijl de dakhelling der woningen moet zijn 50 graden ten opzichte van het vloervlak. De heer POSTHUMUS MEIJJES (V.B.) zegt een tegenstander van dit voorstel te zijn. Het ligt in de bedoeling eenige woningen voor employe's te doen bouwen, en een zestal villa's daar waar de Zeeweg in de bebouwde kom uitloopt. Spr. acht elke bebouwing van den Zeeweg on juist, met het oog op het karakter van den weg. De heer QUARLES VAN UFFORD (V.B.) is het niet met den heer Meiijes eens. Er komt thans de mogelijkheid dat de watertoren eenigszins ge maskeerd wordt, terwijl de grondverkoop voor de gemeente niet nadeelig is. Wethouder PRINSENBERG (R.K.) antwoordt den heer Meijjes dat een strook grond nabij de werf van P.W. buiten het terrein van den Zeeweg behoortde gemeente kan voor f 40.000.terrein verkoopen, en spr. acht ook dit van belang voor de, gemeente; een klein gedeelte van de groote kosten aan den weg besteed, mag op deze wijze zeker wel aan de gemeente terugkomen. Het voorstel wordt daarna aangenomen met aanteekening dat de heeren Posthumus Meijjes en van Ricssen tegen zijn. RONDVRAAG. De heer POSTHUMUS MEIJJES (V.B.) wil nog eens terugkomen op den autobusdienst naar Aerdenhout. Spr. heeft een voorstel van een ge gadigde gelezen en vraagt hoe B. en W. hiertegen over staan. De VOORZITTER antwoordt dat de zaak in studie is. De heer CASSE (V.D.) vraagt of eenige aandacht besteed kan worden aan de J. C. Laan bank, deze mag wel eens gerepareerd en verfraaid worden. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. De zitting wordt hierna te 3 uur 20 gesloten. o— NED. NATUURHIST.VEREEN., AFD. HAARLEM. Bezoek aan Bloembollenkweekerij. Zaterdagmiddag bracht bovengenoemde vereeni ging een bezoek aan de bloembollenkweekerijen der N.V. J. Valkering Zonen te Limmen, doch eerst werd een kijkje genomen in het in een der schoollokalen ondergebrachte bloembollen museum waar de heer P. Boschman toelichting gaf bij de foto's van bloembollenziekten en hun bestrijding, oude maar ook thans nog in gebruik zijnde werktuigen, sorteer- en wanmachines. Toen ging het naar de kweekerijen der firma Valkering. Overweldigend mooi waren de onafzien bare velden met hyacinthen, waar we tussehen in mochten loopen en niet genoeg konden krijgen van die weelde van kleuren, mooie zachte tinten in har monische opvolging, of sprekende, diepe tinten in mooi contrast naast elkaar. We kunnen slechts enkele uit die zeer vele onthoudenvan de blauwe b.v. de opvallende Duke of Westminster, de zeer donkere Ivanhoe, de lichte Myosotis, en de zeer groote Eleetra we herinneren ons de mooie gele City of Haarlem, het zuiver wit van L'Innocenee en Arentine Arednsen. de paarse Lord Balfour en de wel zeer fijne tint van de rose Kroonprinses Mar- garetlia. De vroege tulpen hadden nog een paar dagen zon noodig, maar nadat we de felroode kleur van Tulipa Fosteriana Red Emperor bewonderd had den, konden we toch al genieten van den warmen rooden gloed van de velden met Brillant Star en het vroolijke rood en geel van Keizerskroon. En dat de firma ook mooie narcissen kweekt, daarvan droeg elke deelnemer een bewijs mee naar huis. Gelukkig liet de tijd toe om nog even te kijken op het bedrijf te Egmond a. d. Hoef, waar de bloeiende velden al zeer schilderachtig liggen aan den voet der duinen. Een kijkje in een der groote pakhuizen voor export gaf eenigszins een beeld van het zeer vele werk dat in een dergelijk bedrijf verricht moet worden. Ondertrouwd: G. Eggens en B. Windhorst Getrouwd: W. J. M. Westerwoudt en E. A I. E. Scliaeffer, Edle von Wienwald; J. P. H. Houx en E. J. J. BosehJ. U. M. Beek en C. M. A. Helle- waard; J. H. van Maren en J. S. Molhoek; J. P. H. Bierman en H. Kortekaas. Overleden: T. Dekker, 77 jaarTh. S. Eskens G2 jaar; S. P. Boshart, 85 jaar, wed. van F. Kluver. o Een gratis ritje met later gratis logies. blEen heer uit Aerdenhout, die Maandag avond familie in Overveen bezocht, had zijn auto op het erf van de woning geplaatst, doeli ontdekte, dat zijn wagen een kwartier later reeds verdwenen was. De terstond gewaarschuwde politie trok er per dienstauto op uit; ongeveer een uur later ont moette zij in Overveen een auto, die aan het op gegeven signalement beantwoordde; direct terug- keerende, begon de politie den wagen te volgen, doch vóór zij er in slaagde den bestuurder tot stoppen te dwingen, reed deze den gestolen wagen weer naar de plaats van herkomst, waar hij heel gemoedereerd den wagen weer neerzette. De politie nam hiermee echter geen genoegen en rekende den olie- en benzine-ontvreemder in. Het bleek te zijn de 18-jarige B. uit Haarlem, die circa 14 dagen geleden eenzelfde feit in deze ge meente had gepleegd en den „geleendcn" wagen in Haarlem had achtergelaten. Hij is ter be schikking van de Justitie gesteld. 0 Geïmproviseerd bloembollenveld. blOp den hoek Hartenlustlaan/Rustenburger- weg kwamen een auto, en een met bloemen en planten beladen bakfiets in ongewilde aanraking, doordat de chauffeur van de uit de richting Sant poort komende auto de bloemenzaak te laat be merkte. De botsing had tot gevolg, dat de bak fiets tuimelde en de Hartenlustlaan in plaats van een verkeersweg, den indruk van een geïmprovi seerd bloembollenveld gaf. De schade bleef alleen tot de bloemen en planten beperkt. Bedden en Matrassen KRUISSTRAAT 18 TELEFOON 15484 Haastige spoed o Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Afd. Bloemendaal en Omstreken. Agenda: 1. Notulen en Ingekomen Stukken. 2. Benoeming secretaris (de heer P. L. van Bueren, aftredend om gezondheidsredenen). Voor dracht van het bestuur: Mr. N. Reeling Brouwer te Bloemendaal. 3. Vragenbus. Pauze. 4. Botaniseertocht met de camera in het „Natio nale Park in Zwitserland". Lezing met licht beelden door den heer C. Sipkes. Middag-excursie op Zaterdag 30 April a.s. naar de kweekerij der fa. C. G. san Tubergen. Ver zamelen te 4 uur aan den ingang der kweekerij, Koninginneweg 45 te Haarlem. o Revue „Elswoutgroep". Doordat de zaal voor den Zaterdagavond vrij wel gevuld is, wordt een tweede voorstelling ge geven op Maandag 25 April a.s. o Gunning. Aanrijding. 0 „St. Genesius' Practlsch Christendom. De evangelist I. Kuiper uit Bilthoven, hoopt te spreken over het onderwerp: „Als Ik wederkom". Muzikale en vocale medewerking zal worden verleend door den heer Joh. Minderman. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Gevonden Voorwerpen. o- Groote Propaganda-Feestavond der Intern. Vereeniging Bellamy. Om half negen opende de voorzitter, de heer Th. H. de Vries de feestavond met een kort wel komstwoord. Hij zeide, dat de Bellamygedachte steeds meer interesse ondervindt. De pers heeft er steeds meer belangstelling voor en ook de om- roepvereenigingen hebben buiten de I.V.B. om, verscheidene malen zijn boeken besproken. Tevens deelde hij mede, dat deze avond gegeven werd ter herdenking s an den verjaardag van Edward Bellamy. Deze avond moest eigenlijk gehouden zijn op 26 Maart j.l„ doch toen waren de zaal en het gezelschap niet beschikbaar. Na het openingswoord werd het eerste gedeelte van de revue opgevoerd. Deze bestond uit tafe- reelen, die de wrakke punten der licdendaagsche economie aantoonen en die dan tevens de op lossing aangeven. De revue vond veel bijval, vooral de tafereelen „Het Stempellokaal", „Bij den dokter" en „De kwitantielooper". De tafe reelen werden afgewisseld door zang en harmo- nikamuziek. De medewerkenden waren: Tine Nijman, Jan v. d. Horst, Adriaan Rouge, Le Pico's, De Kasnar's. De revue werd in zeer vlot tempo opgevoerd. Vóór de pauze was het woord nog aan den heer v. d. Stijl, die een uiteenzetting gaf van het Bel- lamystelsel, zooals het gehaald is uit de beide boeken van Edward Bellamy, n.l. Looking Back ward (1888) en Equality (1897), resp. in het Hollandsch vertaald onder de titels „Het jaar 2000" en „Gelijkheid voor allen". Hij begon met het historische ontstaan van onze maatschappij te schetsen en zette op uitvoerige wijze uiteen, hoe het winstsysteem zijn intrede deed. VeTder wees liij op de groote gevolgen, die het winst systeem met zich bracht. Het resultaat was, dat er nu 500.000 werkloozen waren. Dit zijn alle hoofden van gezinnen. Als men nu aanneemt, dat gemiddeld elk gezin uit 3 personen bestaat, zijn er 1.500.000 menschen, die van de koopkracht van anderen moeten leven. Deze menschen lijden gebrek te midden van overvloed. Bellamy heeft aangetoond, dat al deze menschen aan den arbeid kunnen als het winstsysteem wordt uitgeschakeld. Als er geproduceerd wordt naar behoefte en ieder zijn gelijke aandeel in die productie heeft. Na nog iets over het leven en werken van Edw. Bellamy te hebben verteld, eind:gde de spreker met het publiek aan te raden lid te worden der I.V.B. en de boeken eens aandachtig te be- studeeren. Na de pauze werd het tweede deel der revue opgevoerd, dat o.i. nog meer in den smaak viel als het eerste deel. In de finale kwam nog even het portret van Bellamy op het tooneel. Al met al een zeer geslaagde avond. o Uitbreiding „De Steenuil". Voorjaar 1E37 „De Steenuil" vergroot. Collectie geleidelijk meer uitgebreid, nog betere service en siervisch. Voorjaar 1938,De Steenuil" weer vergroot. Dit als inleiding. Bracht 1937 de Kennemerland dierenliefhebberij in geheel betere sorteering, grootere étalageruimte en grooter keus in de nieuwe berg ruimten, dit jaar is de verbetering aanzienlijker. In den tijd van haar bestaan heeft „De Steenuil" meerdere zeldzame diersoorten aan haar cliënten gepresenteerd, terwijl haar tropische étalage aquarium tot de beste van Nederland gerekend wordt. De inlichtingendienst heeft weetgierigen en liefhebbers in nood heel wat nut geboden, ook al door de nog steeds groeiende groote kennis van deze mooie liefhebberij bij de eigenaars. Verkoopen was hier slechts een tweede. „Dat komt vanzelf", aldus de gebroeders. Binnenkort zullen bijenhouders hun hart kunnen ophalen aan kennis, terwijl momenteel de speciali satie in honden reeds begonnen is. Dank zij de Artisialc ruimte waarover de zaak thans beschikken kan, is deze laatste ook al bijna tot Artis-hoogte gestegen op de dierlijke ladder. „De Steenuil" heeft een belangrijke plaats be reikt, in de voorziening van zoowel de dieren zelf, als hun voeding, berging en genezing. Moge, ook al door hun geregelde Kruidnootjes-plaatsingen, dit jaar weer voorspoedig zijn.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2