Bloemendaal. Wij Heropenen Donderdag 12 Mei om 2 uur FIRMA VAN VASTENHOVEN Fa. A. VERNOUT Stoomwasschgrij «Femina» 40-Jarig Jubileum!! Jirma Van Vastenhouen N Olieverf 8 Stichting „Onze Kring" A. G. G. M. GIORGIS 8t Zn. JF. Tlieuwenhot 2 Vrijdag 6 Mei 1938 Burgerlijke Stand. "Plakkaatverf Past op de zwijntjesjagers. blIn de afgeloopen week zijn bij de politie verschillende aangiften gedaan, dat onbeheerd staande rijwielen door onbevoegden werden mee- genomen. Ileze „schepen op het strand" mogen even zoovele „bakens in zee" zijn voor degenen, die de onverantwoordelijke gewoonte hebben hun fietsen bij nacht en ontij, soms ook overdag, on bewaakt achter te laten! Jubileum Mej. G. Eruin. blOp 3 Mei, 's middags waren in het Jeugd huis alhier, een 50-tal menschen bijeengekomen met de vriendelijke bedoeling mej. Grietje Bruin te huldigen, die op dien dag een 25-jarige werk zaamheid te Bloemendaal herdacht. Zij kwamen er met geschenken en bloemen in de hand en met de beste wenschen voor de jubi- laresse in het hart. En deze wenschen werden door Ds. Van Dijk in enkele hartelijke woorden ver tolkt. Een tweetal dames, mevr. Brongersma- Klinkhamer en mevr. Van Dijk-Van Vierssen Trip hadden de regeling van een en ander op zich ge nomen. Mej. Bruin zelve tracteerde op thee en taart. Er was een receptieboek waarin allen hun liandteekening plaatsten en een oorkonde door mevr. Brongersma geteekend, zal van een en a Ier het blijvend aandenken zijn. .Iet was een samenzijn, dat zich kenmerkte door eenvoud en hartelijkheid. Allen, die ge komen waren, vonden het prettig voor mej. Bruin dezen dag tot een gedenkwaardigen dag te maken en haar te zeggen, dat men haar en haar werk op prijs stelde. Misschien geeft het leven daar te weinig gelegenheid toe. Natuurlijk ken men elkander niet iederen dag complimentjes maken, net zoomin als het goed is eiken dag taartjes te eten maar één keer in de vijf-en-twintig jaar is heusch niet te veel, vooral wanneer het vijf-en- twintig jaren van hard werken en ook wel van moeite en zorg zijn geweest. Het deed den gasten deugd te zien, hoe het vriendelijk gezicht van de jubilaresse, den kring van al die haar toegenegen menschen overziende, straalde van blijdschap. Moge die blijdschap nog blijven nagloeien in haar hart. Er is een poëzie-album-versje, dat in den goeden ouden tijd meisjes, die lange vlechten droegen, voor elkander opschreven in die dierbare boekjes. Precies herinner ik het mij niet meer, maar het kwam hierop neer, dat bloemen verwelken en rozen vergaan, maar dat het hart voor den ander zal blijven slaan. Welnu de bloemen, die de gaten naar het Jeugdhuis brachten, zullen spoedig vergaan, maar mej. Bruin kan er zeker van zijn, dat hun toegenegenheid zal blijven tot in lengte van dagen. REGENTESSELAAN 40 - HAARLEM TELEFOON 13466 na 5.30 uur 16262 OPMAAKWASCH31 cent PERSWASCH26 cent GEMANGELD21 cent DROOGWASCH (Platgoed geman geld) 18 cent Abonnementswasch - Zeer voordeelig Tarief Een paai druppels D.D.D doen dadelijk de folterende jeuk be daren Tallooze lijders- aan Ëc zeem. Puisten, Open Beenen en andere huidaandoeningen hebben met groot succes dit heilzame middel aangewend Het is geen vettige zalf, maar 'n heldere vloei stof, die de ziektekiemen doodt en de huidweefsels verfrischt en versterkt Bij Apothekers en Drogisten. Flacons f. 0.75 f. 1.50 f. 2.50 Bevallen: M. L. H. ter KuileMeihuizen, z.; A. J. M. BruijnSeuter, z.; J. Verhoeven— Verzeilberg, d.; G. Y. P. M. J. Westerwoudt Hermans de Heel, d.; J. H. B. MelchersSchou ten, z.: Ondertrouwd: .T. van der Hoeven enR. Tuininga. J. Duurentijdt en J. E. Kroone. Getrouwd: J. j. Koop en M. J. A. Honne- bier; G. Ehgens en B. Windhorst. Overleden: J. van der Mije, 65 jaar, over leden te Haarlem; J. M. C. Scheper, 64 jaar, echtg. van A. M. Marinkelle, overleden te Haarlem D. A. Lent, 30 jaar, echtg. van J. D.. Partridge, overleden te Amsterdam; S. W. de Clereq, 50 j.; A. F. Scheefhals, 77 jWed. van Spec, M. G. J. Gevonden Voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bi-: Van Riet, Prins Mauritslaan 112, een heerenriiwiel Tervoort, Hooge Duin en Daalscheweg 2, een kinderwantje; Wiersema, Aeacialaan 26, een portemonnaie met inhoud; Van der Pool, Zijl- weg 267, Haarlem, een paarlemoer armband; H. J. Nijland, Graaf Florislaan 35, Vogelen ,ang, een rozenkrans: J. I1. Castien, Bekslaan 20, Voge lenzang, een belastingmerk; Aartsen, Zomer- zorgerlaan 14a, 2 hockeysticks; Van der Berg, Busken Huetlaan 8, een rozenkrans; Bakker, Denijs van Hullelaan 11, Haarlem, een kinder armbandje; Fa. Albert Heijn, Bloemendaalsehe- weg 228, een angorakat; Kennel „Haarlem" te Haarlem, een jonge herdershond; Klees Dick- manstraat 9, Haarlem, een kachelplaat; Dr. Rom- bouts, Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort, een foxterricr; A. Vonk, Delistraat 20, Haarlem, een Duitsch boek. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): een rijwiel, een belasting- merk, een dameshoedje, een ceintuur, een cein tuur, een vuurwapen. Politiepost Aerdenhouteen sleutel. „Volkenbond en Vrede". hiDe Vereeniging van Moeders en Opvoed sters (onderafdeeling \an de Vereeniging „Volken bond en Vrede"), afdecling Haarlem en om streken, is van plan op Zaterdag 14 Mei a.s. een middag te organiseeren voor kinderen van 912 jaar, in verband met de 18 Mei-herdenking. Er worden vredesliederen gezongen, mevr. Blom berg-Zeeman vertelt een verhaal, terwijl eenige kinderen een stukje zullen opvoeren. Daarna worden ballons uitgereikt en wordt in optocht gewandeld van de Parklaan naar het sportterrein aan de Kleverlaan, waar alle ballonnen gelijk tijdig worden opgelaten. Vertrek van den stoet van de Parklaan, onge veer half 4. De route is als volgt vastgesteld: Parklaan, Friesche Varkensmarkt, Prinsen Bol werk, Staten Bolwerk, Kennemerplein, Staten Bolwerk, Schoterbrug, Verspronckweg, Bredcrode- straat, Kleverparkweg, Sportterrein, ingang Delft- laan. Toegangskaarten a 5 ets. verkrijgbaar bij: Aan den Kinderbond, Frankenstraat, Woens dags en Zaterdags van 25 uur;bij mevr. Har- togli, Frederikspark 10, Haarlem, tot 5 uur; mevr. Van 't Lam, Oranje Nassaulaan 121, Overseen; mevr. Van Zwijndregt, Bloemendaalscheweg 157, Bloemendaal. Praktijk-Examens. ha— Men deelt ons mede, dat de praktijk examens in talen en boekhouden vanwege de Ver eeniging „Het Nederlandsche Handels-Insituut" gehouden zullen worden op 4, 5 en 6 Juli a.s. Prospectussen zijn gratis verkrijgbaar bij den boekhandel en worden op aanvrage gratis door het secretariaat, Kieverparkweg 142, Haarlem, toegezonden. De aanmelding is opengesteld tot en met 20 Juni a.s. Ned. Chr. Vouwenbond, afd. Haarlem en Omstreken. haDinsdag 10 Mei, 's avonds 8 uur, zal de afd. Haarlem en Omstreken van den Ned. Christen- Vrouwenbond een ledenvergadering houden in het wijkgebouw aan de Ged. Oude Gracht no. 104. Na afdoening van de huishoudelijke zaken hoopt de lieer C'. van der Linde, architect B.N.A. te Aerdenhout, een causerie (met lichtbeelden) te houden over: „Bouwen en Wonen in Indië". Zie onze Etalages en adver tenties van volgende week. OSTADESTRAAT 4 TEL. 10413 - SINDS 1898 Opening Heerenkapperszaak P. de Kort. bl— Woensdagmiddag opende de heer P. de Kort een kapperszaak aan den Verbindingsweg 24. De ondernemer was voorheen gedurende 8 jaar bediende bij F. van den Enden, Santpoort-Station en heeft geruimen tijd tal van buiten cliënten, in Bloemendaal en Overveen bediend, zoodat de heer de Kort voor menigeen geen onbekende is. De heerenkapsalon ziet er keurig verzorgd uit en was ter gelegenheid van de opening met fraaie bloemstukken versierd. Rest ons nog te melden dat de zaak niet alleen voor heeren, doch ook voor kinderen geopend is. Wij verwijzen voorts naar een desbetreffende advertentie voorkomend in dit Garagebedrijf „Bloemendaal" is van eigenaar veranderd. ,blZooals reeds in ons vorig nummer in de adyertentie-kolommen gepubliceerd werd, heeft de heer Hoogcveen het groote garagebedrijf aan de Dr. D. Bakkerlaan met ingang van Maandag j.l. overgedaan aan den heer A. J. Rotteveel. De nieuwe ondernemer is niet alleen een bekwaam automobiel-technicus, maar kan het ook practisch uitvoeren, als zoodanig is de lieer Rotteveel reeds lang werkzaam geweest en het behoeft dan ook geen betoog, dat men voor herstellingen van auto's en ook van motoren hier aan een juiste adres is. Wij schreven het reeds eerder, dit moderne bedrijf beschikt over de nieuwste machines op auto- technisch gebied. Men vindt er een groote diesel motor, welke na een verbouwing, zoo goed als geruischloos werkt, welke de eleetriselie verlichting tot stand brengt, een pompstation, een wasch- inrichting en een accu-laadstation hun diensten iaat verrichten. Hieraan toegevoegd technisch geschoold personeel, dat zorg draagt voor serieuze reparaties aan auto's en motoren is het niet over dreven, als wij hier kunnen schrijven van een „service" in den vollen zin van het woord. Ook voor stalling van auto's, enz. is deze garage uitnemend geschikt, de ruimte waarover beschikt wordt is van dien aard dat groote zoowel als kleine wagens zonder eenige moeite in- en uit kunnen rijden. Opening Maison Toeset. blZaterdag j.l. werd aan den Bloemendaalsche- straatweg 68, Santpoort-Station, geopend Maison Toeset, banketbakkerij en kokerij. Talloos velen hebben reeds van de gelegenheid gebruik gemaakt om met de producten van deze nieuwe zaak kennis te maken; de hygiënische in richting van bedrijf en winkel, benevens de vak bekwaamheid van den eigenaar, den heer Toeset, geven de zekerheid, dat bij den voortduur de smakelijke versnaperingen een eerste klas ver zorging zullen krijgen. Voor Santpoort beteekent dit bedrijf wederom een aanwinst. De opening van Molendijk's Dames- en Heeren kapsalons. klHet perceel Santpoorterplein hoek Mr. Cornelisstraat dat geruimen tijd ongebruikt bleef is gisteren officieel in gebruik genomen door den heer A. Molendijk, die er zijn dames- en heerenkapsalons heeft ondergebracht. Dit is in de eerste plaats een aanwinst voor de omgeving, het Santpoorterplein heeft er een beter aanzien door gekregen, want leege winkels getuigen niet van welvaart. De inrich ting voldoet aan de hoogste eischen, de salons van dames en heeren zijn geheel gescheiden, het inte rieur biedt daarom voldoende ruimte. Men vindt er moderne machines voor permanent wave, en andere behandelingen, luxe toilettafels, enz. enz. De ondernemer is een bekwaam vakman, die als gediplomeerd dames- en heerenkapper de cliënten naar volle tevredenheid zal weten te bedienen.- Tijdens de opening ontbrak het den heer Molen dijk niet aan belangstelling. De kleurige verschei denheid aan bloemstukken gaven aan 't geheel een feestelijken aanblik. Men zie verder de in dit nummer voorkomende advertentie. Teekencollege „Kunst zij ons Doel". haBovengenoemd college houdt dezer dagen een tentoonstelling van het werk der leden: olie verfschilderijen, beeldhouwwerken, aquarellen, grafische werken, teekeningen en toegepaste kunst, in het Frans Hals-Museum (ingang Klein Heilig land). De tentoonstelling is geopend tot en met Zondag 15 Mei a.s. van des v.m. 10 tot des n.m. 4 uur. Verplaatsing fa. Lewenstein. hlZaterdag j.l. is in perceel Anegang 29 de nieuwe, geheel naar de eischen des tijds ingerichte zaak der N.V. v.h. A. Lewenstein geopend, na baar verplaatsing van de Kruisstraat. Deze verandering is gebleken inderdaad een verbetering te zijn; de keurige inrichting van de zaak waarborgt de clientèle een rustige gelegen heid om uit een zeer gevarieerde sorteering kwali teitsmachines een keus te doen. Examens. blVoor den K.N.Z.B. is in Stoop's Bad met gunstig gevolg het examen van badmeester afge legd door onzen plaatsgenoot, den heer A. van Donkelaar. Bij de aan het Instituut „Mercurius" te Haarlem gehouden examen slaagde voor het diploma Stenografie-Groote Nederlandsch, mej. J. M. van der Vlis, alhier (130 lettergrepen). blVoor het doctoraal examen Indisch reclit is te Leiden geslaagd de heer A. J. Zondervan te Bloemendaal. Steeds voorhanden, in tuben Waterverf T A L Bloemendaalscheweg 53 Bloemendaalscheweg 255 hm 1MBin li lil ui iirr—niirm Hollandsche Societet van Levens- Verzekeringen N V. De Hollandsche Soeieteit van Levensverzeke ringen N.V., opgericht in 1807, hield op 29 April haar jaarlijksche vergadering van aandeelhouders ter goedkeuring van de balans, hit het uitge brachte verslag blijkt, dat het jaar 1937 weder in belangrijke mate heeft bijgedragen tot de uit breiding en versterking van haar bedrijf. Aan nieuwe verzekeringen werd ruim 23 mil- lioen gulden gesloten; het totaal verzekerde be drag klom met ruim 16 millioen gulden tot 150 millioen gulden. Ten aanzien van de beleggingen zij allereerst opgemerkt, dat hypotheken met voorkeur boven iedere andere belegging gesloten werden. Op land werd niet meer dan 50 op huizen ten hoogste 60 van de conservatief geschatte waarde ver strekt. Slechts twee executies vonden plaats, heide met bevredigend verloop, terwijl aan achter stallige rente nog maar f 593.25 openstaat. Aan hypotheken stond aan het einde van het jaar een bedrag van f 18.649.983.03 uit. Met het koopen van huizen voor beleggingsdoel einden ging de Hollandsche Soeieteit voort. Zij bleef zich daarbij beperken tot op goeden stand gelegen, gemakkelijk te verhuren panden. Het bezit aan vaste eigendommen steeg daardoor na toepassing van verschillende afschrijvingen tot f 7.154.789.18. De met het onroerend goed ver kregen resultaten zijn wederom gunstig; de ver huring liep in het algemeen vlot en de gemiddelde rente bedroeg netto 6.68 De effecten werden evenals vorige jaren ge taxeerd naar den laatsten beurskoers van het boekjaar; tengevolge van de talrijke conversies, waaraan geen deel genomen werd, daalde het totaal bedrag der effecten tot f 8.693.279.67. De leeningen op schuldbekentenis aan provin ciën, gemeenten en waterschappen stegen tot f 20.275.899.09. De premie-reserve werd voor een aanzienlijk gedeelte omgerekend naar een 3 rentevoet. Voor de omrekening werd f 1.010.399.— besteed,, welk bedrag aan de extra-reserve werd ontleend De 'gemiddelde rente van de premie-reserve be draagt thans 3.42 Van de beleggingen was de gemiddelde rente 4.29 zoodat er een rente marge is van 0.87 tegen 0.70 in het vorig jaar. De bedrijfsresultaten waren alleszins gunstig zoowel ten aanzien van den opslag, de rente, als de sterfte. Zij lieten toe om een bedrag van f 890.000.— naar de extra-reserve over te boeken en een dividend van 10 uit te keeren. De lieer Mr. G. W. Beeger werd bij zijn perio dieke aftreding als directeur herkozen. Ziektekostenverzekering voor den Middenstand BESTUUR: de Heeren: H. F. Jantzen, Zijlweg 301, Haarlem. A. P. Versluys, oud-ontvanger der Regis tratie, Heemstede. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel, Haarlem. Dr. W. L. Wolff, oud-lid van den Volks raad in Nederl.-Indië, Heemstede. Medisch Adviseur: Dr. W. J. Talsma, H'lem. Direct. Admin.: II. Steinmeier, Haarlem. Kantoor: Ramplaan 92, Tel. 16589. PARTICULIERE BEHANDELING. Vrije keuze: Arts, Apotheker, Ziekenhuis,enz. Eventueele Winst voor de Verzekerden. Billijke Premies. Vraagt inlichtingen. Tevens actieve Vertegenwoordiger(ster) gevraagd. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 tr Meubileer-Onrkkting'' lste Klas werk onder garantie. Prijzen zeer laag Esschildcrstraat 29. Tijdelijk Telef. 12530

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2