J'port en Spel. Een ietwat geflatteerde 2-1 zege in den tweeden Promotiewedstrijd. B- V. C.Bloemendaal. Het tennisseizoen begint SPORTHUIS TENUYL Naamplaten - Slempels WIJNANDS VAN RENSEN Schaken. Bloemendaalsche Politiesportclub Agenda. U KRIJGT EEN VEEL VETTER SOP! VEBBETE®® product Nu VETTER Jaf orsaan&A cfe Gelangcijü JcSoit slecfifs 10 a>nfs fcoat Predikbeurten. D. J. JANSSE Haarlemsche Diner-Vereeniging Zandvoorts Nieuws. Caat Uuj Bedden en Matrassen REPAREEREN bij HONSBEEK Het is Bloemendaal j.l. Zondag in den tweeden promotiewedstrijd tegen Z.V.V. gelukt de beide punten in de wacht te sleepen; met 21 bleven de witten in de meerderheid. Overtuigend was de overwinning echter niet en het is te hopen, dat de Bloemendalers in de beide resteerende wedstrij den een betere vorm toonen, tot het bereiken waarvan wij ben nog steeds in staat achten. De kansen van Bloemendaal staan dan ook zeker niet slecht maar onze plaatsgenooten hebben nu wel in de'beide gespeelde wedstrijden aan den lijve ondervonden, dat de taak, welke hun thans nog wacht, zoodanig zwaar zal zijn, dat het niet vol doende is, dat alleen gedurende het „beroemde kwartier" de volle energie ontplooid wordt, doch dat zij zich gedurende de volle 6 kwartier volledig ^Evènmin^als de nachtegaal in den daaraan voorafgaanden nacht had het publiek zich door het voor den eersten Mei ongekend gure weer laten afschrikken. Het verscheen in grooten getale om het op het Bloemendaal-veld een perfect wer kende organisatie te vinden, die zorgde, dat ieder den strijd goed kon volgen. Die strijd bleek weer alle kenmerken van een ontmoeting, waar veel van afhangt, te dragen, ken merken, welke aan de spanning geen afbreuk doen, maar de techniek en tactiek ongunstig beïnvloeden. Fraai voetbal viel er dan ook in den heelen wed strijd maar weinig te genieten. De Zaandammers hadden gedurende de «erste helft meestal wat meer overwicht in het veld, doordat zij hun heil zochten in door snel afgeven verkregen combinatiespel, waarvan de uitvoering heel wat beter was dan in den eersten promotiewedstrijd op den 2den Paasch- dag in Zaandam. Bij de witten was liet plaatsen en opstellen te langzaam en onvoldoende, om goed opgezette aanvallen op te bouwen, behoudens eenige goede combinaties op links, welke het Zaansche doel eenige malen bedreigden. Ook de individueele pogingen waren te on-af om succes te hebben. Aan den andeTen kant ging er van de Z.V.V.-voorhoede ook niet zooveel uit, dat zij de witte achterhoede, welke dezen Zondag aan de rechterzijde het minst betrouwbaar was, op geldige wijze geheel kon passeeren. Wel werkten de gasten niet lang voor het einde den hal langs de Haas, doch er was toen al voor buitenspel gefloten. De rust kwam derhalve met blanken stand. De tweede helft gaf ons dadelijk een grootere activiteit van de Bloemendaal-voorhoede te zien, vooral dank zij het betere spel van Hartman, van Laat Uw rackets besnaren bij een vakman in het Schoterweg 27. wien voordien weinig was uitgegaan. Het doelpunt, dat Bloemendaal spoedig door fel doorzetten van genoemden speler op gelukkige wijze verkreeg, toen rechtsback en keeper op onbegrijpelijke wijze misten, was echter een te ruime belooning. De vreugde-uitingen aan Bloemendaal-zijde zullen nog niet verstomd geweest zijn, toen aan de andere zijde op soortgelijke wijze een goal ontstond; rechtshalf en rechtsback liepen elkaar in den weg, waardoor Z.V.V.'s linksbuiten kort voor doel den bal vrij kreeg en langs de Haas joeg. Meer dan vóór de rust wogen de partijen nu tegen elkaar op. Aanvoerder Beijk was nu ook op volle toeren gekomen en stuwde zijn aanvallers op. In den aanval van Z.V.V. bleven intusschen vooral de middenvoor en linksbuiten vlotte combinaties opzetten, welke de witte achterhoede ook banden vol werk gaven. De tijd begon al aardig te verst rij ken, toen Hartman, die inmiddels op de midden- voorplaats terecht was gekomen, in een snelle ren op het Z.V.V.-doel afstevende Samen met den hem attaqueerenden back en keeper, kwam hij ten val, waarna de bal bij v. d. Mey de Bie kwam, die hard langs een der Zaandamsche verdedigers, die zich intusschen in het doel had opgesteld, schoot. Z.V.V. zette toen alles op den aanval en had met ren hard schot van vlakbij bijna succes, maar de Haas stond juist op de goede plaats en ving klem- vast. De Bloemendaal-voorhoede kreeg nu echter ook meer vrijheid, waarvan Hartman eenige ®a*?.n profiteerde om tusschen de opgedrongen verdedi gers heen te glippen. De afwerking dezer aanvallen was echter te aarzelend om tot succes te leiden. Evenmin werden eenige voorzetten van de heide vleugels benut. Beter afwerking gaf van Bragt aan een snelle ren, die hij besloot met een vliegend schot, dat via de handen van den Zaandamschen keeper van de lat in het veld terugkwam. Het eind resultaat was een wel wat geflatteerde 2 1 zege voor de thuisclub. Zondag a.s. speelt Bloemendaal haar derde promotiewedstrijd in successie, en wel te Zaandam tegen Z.V.V., welker terrein gelegen is aan den Westzanerdijk. Het bestuur van Bloemendaal, dat zijn eerste elftal natuurlijk gaarne door een zoo groot mogelijke schare supporters vergezeld ziet, heeft weer de organisatie van een tocht met autobussen ter hand genomen. Kaarten voor de rit van Bloemendaal naar Zaandam en terug zijn 't Medaillehuis, Schoterweg^ 78, t.o. kazerne Telefoon 17236 a 60 cent verkrijgbaar in het sigarenmagazijn van den heer C. Cassee, Bloemendaaischeweg 4, waar tevens voorverkoop plaats vindt van toegangs bewijzen voor het Z.V.V.-terrein. De prijzen zijn: zitplaatsen 55 et.; staanplaatsen 30 et.; jongens- kaarten 10 ct. De bussen vertrekken om kwart over een van het postkantoor te Bloemendaal. De wedstrijd begint om half 3. De stand van de promotie-competitie is nu: Alkm. Boys 2 I 1 0 31 3 Bloemendaal2 1 1 0 3—2 3 Z.V.V2 0 0 2 4—1 0 met de volgende wedstrijden nog te spelen: Z.V.V.BloemendaalAlkm. BoysZ.V.V. BloemendaalAlkm. Boys. De kansen voor onze plaatsgenooten schijnen dus, zooals boven reeds opgemerkt, niet ongunstig doch indien in het krachtsverschil, wat wij in de reeds gespeelde wedstrijden gezien hebben geen wijziging komt, zijn verrassingen niet uitgesloten. Wat de witten zich hopenlijk voor gezegd zullen houden en voor hen een aansporing moge zijn om niets te verwaarloozen wat kan bijdragen tot het opvoeren hunner prestaties tot het hoogst moge lijke nuttige effect. De blind-séance van Koltanowski. Voor de schaakliefhebbers onder onze lezers, die niet of niet voldoende bekend mochten zijn met schaakmeester Koltanowski, diene het vol gende: George Koltanowski was schaakkampioen van België in 1923, 1930, 1931 en 1937. In tournooien weerde hij zich geducht; veroverde in Antwerpen den Isten prijs, nog vóór Flohr, en deelde met dezen den lsten prijs in Barcelona in 1936. Doeli nog een bijzondere gave heeft Koltanowski en daarvoor komt hij de volgende week naar Bloemendaal. Dan speelt Koltanowski blind. Op dit gebied leverde hij reeds de merkwaardigste prestaties. In Bloemendaal zal hij tegen 10 spelers tegelijk spelen; met zijn rug naar hen toe gezeten, roept hij zijn zetten, houdt de partijen in zijn hoofd. Weliswaar heeft Koltanowski wel tegen meer dan 10 spelers tegelijk blind gespeeld, maar ditmaal wordt het meer gezocht in de kwaliteit dan in de kwantiteit. Zeven spelers van het le tiental van de Bloemendaalsclie Schaakclub en 3 sterke scha kers uit clubs uit de omgeving, t.w. Kroone van H.S.G., Zoontjes van „Weenink" (Beverwijk) en Bert van de Haarlemsche Schaakclub, zullen den strijd aanbinden. Het belooft een felle en bijzondere kamp te worden. De blind-séance wordt gespeeld Woensdag 11 Mei a.s. in het clublokaal van de Bloemendaalsche Schaakclub, in het Jeugdhuis aan de Donkere I.aan, en is voor ieder als toeschouwer toegankelijk tegen een entrée van f 0.30. Het zal de eenige blind-séance zijn, die Kolta nowski hier in den omtrek zal houden. Men ver- zuime dus niet van de gelegenheid gebruik te maken het blind-schaken te leeren kennen. Dinsdag 10 Mei a.s. des middags 3 uur speelt de Bloemendaalsche Politiesportclub een voetbal wedstrijd tegen een elftal van de Politie uit Gouda. De toegang tot den wedstrijd, die gespeeld wordt op het terrein aan den Zeeweg is vrij. De Bloemendaalsche politiemenschen verschij nen in de volgende opstelling: Laduc Beekman Bouma Londo v. d. Broek Moerman v. Kleef Hameka Saarloos Langelaar Rentenaar. Stadsschouwburg. Zaterdag 7 Mei, 2.30 uur: Mevrouw Ruth Tobi. Kinderuitvoering; 8.15 uur: Ver. R'd. Hofstad- Tooneel, „De tijd en de familie Conway". Zondag, 2.30 uur: Con Anima „De Woudko- ningin"; n.m. 8 uur: R.-K. Gem. Tooneelvereen. „Ludamus", „In het vitte Paard". Maandag, 8.15 uur: Idem. (voor R.-K. Ver. v. Groote Gezinnen). Dinsdag, 8.15 uur: Idem. Woensdag, 8.15 uur: Geh. Onth. Tooneelver. „Nieuw-Leven", „Een Wespennest". Donderdag, 8 uur: Muziekschool Nico Hooger- werf. Leerlingen-uitvoering. Vrijdag, 8.15 uur: R.-K. Gem. Tooneelvereen. Ludamus". „In het witte Paard", (voor R.-K. Ver. v. Groote Gezinnen). Frans Hals-Theater: „Artistenbloed" met Marta Eggerth, TheoLingen, Hans Moser, Paul Hörbiger en Frits van Dongen. Luxor Sound Theater: „Het verliefde Spook" met Constance Bennet, Cary Grant en Roland Young. Rembrandt-Theater: „Blauwbaards Achtste Vrouw" met Claudette Colbert, Gary Cooper. Cinema-Palace: „De gevangene van Zenda" met Ronald Caiman, Madeleine Carroll en Douglas Fairbanks; en „11c Man die tweemaal leefde" met Ralph Bellamy, Marian Marsh en Isabel Jewell. De huisvrouw, die met Duif Vetloogmeel wast, krijgt thans een buitengewoon vet sop. Want de Duif heeft nu een belangrijk hoger vetgehalte dan vroeger en de samenstelling is verbeterd volgens de laatste wetenschappelijke onderzoekingen op het gebied der zeepbereiding, waardoor Duif Vetloogmeel Uw wasgoed helderder maakt en U veel vlugger gereed is dan vroeger. De trouwe verbruiksters zijn opgetogen over de „nieuwe" Duifl En niettegenstaande de Duif thans beslist enig is in kwaliteit, blijven zowel de lage prijs van 10 cent als de zo populaire Duif- merken, die op elk pak zitten en recht geven op nuttige en fraaie ge schenken, gehandhaafd. - w.K...".- DDV41 -02SO ZONDAG 8 MEI 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitz. golfl. 245.9 m. Ned. Prot. Bond v.m. 10 uur afzonderlijke dienst door mej. Bethe. Afscheid van oudste cate chisanten. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10% uur, Gezongen H. Mis. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk (Burg. Enschedélaan hoek Fr. Net- scherlaan) v.m. 9.45 en n.m. 5.30 uur Ds. W. G. Harrenstein. Bij den uitgang collecte voor schulddelging. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer C. Redert. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds- G. J. Duyvendak. N.m. 7 uur Ds. G. H. Moll van Charante. Jeugddienst. Eglise Wallonne a 10 h. 30, Service et Sermon présidé par Mr. le pasteur. Marc. Jospin; 3e collecte pour l'Eglise. a 9 h. 15 uur Ecole de Dimanche. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. B. J. C. Rijn- ders van Hilversum. N.m. 5 uur Prof. Dr. A. H. de Hartog van Amsterdam. Gem. Gods (Fr. Halsstr. 4), v.m. 10 en n.m. 5 uur, de heer Jeninga, IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur (W. Geldeloozep. 14), Bijbellezing en Bidstond. Geref- Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenliof. N.m. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga. Catech. Zondag 18. Zondagsschool 12.301.30 uur Openb. school Tetterodestr. hoek Santpoorterstr.Jongens club (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem hoven 12 uur Woensdag 89; Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 45.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30.; Bibliotheek (voor kind. en volw. Vrijdag 78 Bibl. en alle clubs in o T .flttpTctTQ 5lt A Geref. Kerk (Wilhelmi'nakerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Catech. Zondag 18. Geref. Kerk (Noord-Sclioterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. Catech. Zondag 19. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. C. Veenhot. Catech. Zondag 19. Coll. t. verbr. v. Spir. begins, (geb. „Theosotia Nassaupl. 8), v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. C. v. d. Engel, Delft. (Trance-toespraak). ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed). Timmerman, Aannemer rel. 12464, Haarlem Zonneschermen- en Mar- ijuizenfabriek. 'rijsopgaaf zonder ver dichting. Marquizen ïieuw bekleeden, in 1 ■lag retour, Verkoop en vakkundig olaatscn van BALTEX Zonrolgordijnen. Gen. Cronjéstraat 88. Groote keuze Tuin parasols, Tuinmeubels, Strandtenten, enz. Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem - 0.90 f 1.05 Vleesch, groente, aardappelen Idem met soep of toespijs Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. i. Men schrijft ons uit Zandvoort: Eenigen tijd geleden werd onze gemeente in opschudding gebracht door de betichting van corruptie, geuit tegen den directeur eener gemeente lijke inrichting, die steeds te goeder naam en faam had bekend gestaan. Het zal velen alhier niet verwonderen, wanneer dit muisje geen berg zal baren. Vrij algemeen is men van oordeel, dat een van N.S.15.-neigingen verdacht plaatsgenoot, die evenals sommigen onzer autoriteiten meer gevoelt voor vroolijke lieden, die tennissen en paardrijden of Riche bezoeken, dan voor eenvoudige lieden met fouten, natuurlijk, die hebben we allen, maar in wezen eerlijk, dat die plaatsgenoot in stilte dong naar de betrekking, waarin de ander zou hebben gefaald. Die A„ zullen we maar zeggen, moet volgens velen hier, net zoolang hebben gezocht tot hij ontdekte, dat de directeur der gemeente- inrichting voor een tennisclub voor twintig gulden hout gebruikt had, dat de gemeente toekwam. Enfin, hoe dat zit zal de rechter wel uitmaken. W'ant toen een substituut-officier van Justitie, dien wij ook maar A. zullen noemen, er van hoorde, moest er ter handhaving van het gezag „krachtig worden ingegrepen". Dat beroep op „het gezag" is voor mannen met dictatoriale neigingen een pracht-plank om met een sierlijken zwaai in zee of in het Zuiderbad te springen. Zandvoort aan de zee is nat, 't is net andersom als in Oss, dat op 't droge ligt. Daar zwijgen, hier aanpakken. Daar krijgt de N.S.B. zelfs op straat op den kop, met den burgemeester aan 't hoofd, hier wordt alles met zuiver zeewater Hitleriaansch gereinigd. Toch zou 't jammer zijn als hier eens niet volledig het hoor en wederhoor werd toegepast. In ieder geval mag men wel eens weten, dat de gewone burgerij met z'n gevoel achter den gewezen directeur staat en men het den betrokken autori teiten hier zeer kwalijk zou nemen, als zij den uitgeworpene, die erger dingen had kunnen doen, 't moeilijk zou maken elders een eerlijke betrekking en een nieuw onderkomen te vinden. Van onderkomen gesproken! Onze gewezen wet houder, de heer Elffers, heeft de aardige gewoonte, 't is goed dat men van zoo iets eens hoort, zijn pensioentje als zoodanig aan te wenden tot eenig algemeen belang. Zoo kocht hij van een te Zand voort gevestigd bekend lithografisch kunstenaar een paar van zijn mooiste litho's voor de trouw kamer, die gezellig is gemeubileerd met antieke meubelen van den burgemeester. De heer E. gaf die litho's ten geschenke. Ze zijn op den gang gezet. De burgemeester moet gezegd hebben: Of de litho's er uit en mijn meubels er in, of de litho's in een leege kamer. Tableau! Neen, twee tableaux op den half- donkeren gang. De heer Elffers moet er erg ver drietig om zijn. Daar gaat ie met z'n goejig gedrag. Wie goed doet, goed ontmoet? (Onze Zandvoortschc briefschrijver is niet geheel juist ingelicht. De bedoelde kunststukken hangen volgens onze inlichtingen op de plaats waarvoor ze bestemd waren. Red.) KRUISSTRAAT 18 TELEFOON 15484 I f

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3