mm .v Bloemendaal. 7. tlieuwenhot Sp&rt en Spel. Naar de Beslissing? V r ij d a g 20 M el 1938 3 PEPERMUNT YÏRMA TONNEMA CIE. SNEEK Burgerlijke Stand. Agenda. 1898 1938 40 - JARG BESTAAN Fa. VAN VASTENHQVEN H. v. d HAM Meubileer-Unrichting Predikbeurten. Het tercnisseizoen begint SPORTHUIS TE N U YL Haarlemsche Diner-Vereenlging Naamplaten - Stempels WIJNANDS VAN RENSEN Dames- en Heerenkapsalons A. Molendijk Zr. C. DE LEEUW TETTERODESTRAAT 21 - TELEF. 10852 Kennemer Type- en Copiëer-Inrichting Bloemendaal Korte Kleverlaan 66 Telef. 23453 3. V. C. Bloemendaal. Aanrijding. hiDe -wielrijder, de heer v. E. uit Overveen, die met groote vaart op de Julianalaan reed, kwam met den van de Prins Hendriklaan ko menden heer De G. uit Haarlemdie eveneens per fiets de bocht links van den weg te groot nam, in hotsing. Beiden werden aan het hoofd gewond. Dr. Liitge heeft den heer Van E. ter plaatse ver honden. De G. werd naar het St. Elisabethsgast- huis te Haarlem gebracht en aldaar verbonden, waarna hij naar zijn woning is vervoerd. Geen voorrang verleend. 61Op den hoek Tetterodeweg-Bloemendaal- scheweg nabij het Dverveensche postkantoor, verzuimde een uit de richting Bloemendaal ko mende motorrijder voorrang te verleenen aan een van rechts komende autobus van de N.Z.H.T.M. De hierdoor ontstane botsing leverde den motor rijder een driedeelig ongerief: schade aan zijn motor, een buil aan z'n bol en een proces-verbaal Geboren: A. Groeneveld-Volkers, dochter. P. Schaap-Brandt, zoon. J. W. Bas-Niessen, zoon. Ondertrouwd: W. H. Hoijer en A. H. L. Kutzleb. L. Meijers en E. de Winter. Gehuwd: J. Duurentijdt met J. E. Kroone. Overleden: J. van der Niet, oud 79 jaar (overleden te Haarlem). H. Marbus, oud 42 jaar. „Volkszang" voor de Radio. bl- Maandagavond heeft de afdeeling Bloemen daal van de Ned. Vereen, voor den Volkszang een goedgeslaagden zangavond gegeven die door de Ned. Chr. Radio-Vereeniging over wijder terrein dan de zaal van het Jeugdhuis alleen, werd uit gezonden. Van deze bijzondere gelegenheid om aan een radio-uitzending mede te werken, hadden vele gasten gebruik gemaakt om den Volkszangavond bij te wonen. De heer de Nobel gaf na het inleidende nummer een korte uiteenzetting voor de luisteraars hoe Volkszang haar avonden inricht; deze uitzending geeft niets anders weer dan een gewonen repetitie avond, hoewel de zangers en zangeressen misschien hun stemmen eeri's extra hebben uitgezet. Voor de pauze werden wat ernstiger liedjes gezongen, terwijl het tweede gedeelte van den avond werd gevuld met vroolijke versjes. Poging tot oplichting. blBij de politie werd aangifte gedaan van een poging tot oplichting door middel van de be kende wisseltruc. Een,,dame",die een kleinigheid bij de winkelier ster kocht, wilde eerste een rijksdaalder gewisseld hebben, doch toen het wisselgeld van eigenaresse verwisseld was, bleek de rijksdaalder verdwenen. De winkelierster ontkende pertinent de bewering van de cliënte dat de eerste de rijksdaalder reeds zou hebben opgeborgen. Het terstond in gestelde onderzoek deed het achterwiel te voor schijn komen op een verborgen plaatsje van de toonbank. Eenigen tijd later werd bij de winkelier ster een pakje bezorgd, waarin het door de „dame" gekochte bleek verpakt te zijnjongens hadden dit pakje op straat gevonden. De politie zoekt naar de daderes, die zich voor- loopig aan den sterken arm kon onttrekken. o In de kiem gesmoord. blEen surveilleerend agent van politie ont dekte in den nacht van Woensdag op Donderdag, omstreeks half vier, in een woning aan de Vinke- baan een begin van brand. Met de direct gewaar schuwde bewoners werd een onderzoek ingesteld het bleek dat brand woedde in een kast, waarin zich een aquarium bevond, dat door een petroleum warmer werd verwarmd. De lamp was in brand geraakt, terwijl de wegvloeiende olie reeds vlam gevat had. Een gordijn was zwart geblakerd. Met een emmer water en een natte dweil kon het vuur worden gedoofd; dank zij de activiteit van den politieman is een voor de hand liggende ramp voorkomen. Wie weet er meer van? blDe commissaris van politie te Bloemendaal verzoekt inlichtingen omtrent een Woensdag j.l. in het Park Duin en Daal gevonden pak, inhouden de twee paar nieuwe en een paar zoo goed als nieuwe schoenen. Op het pak stond: „Voor den eerlijken vinder Intern. Ver. „Bellamy". Ter gelegenheid van het feit, dat 40 jaar geleden de groote denker en econoom Edward Bellamy overleed, wordt op Dinsdag 24 Mei a.s. in het ge bouw van den Haarlemschen Kegelbond, Tempe lierenstraat, Haarlem een herdenkingsavond ge houden. Spreker: de heer J. Horsmeijer Jr. uit Bloemendaal. Muzikale medewerking van: Mevr. Mossias, piano; den heer Koning, cello; den heer Visser, viool; den heer Hensen, tenor. Rembrandt-Theater :„Tovarich"/Vorstelijke emi granten) met Claudette Cobert en Charles Boyer, Basil Rathbone, Anite Louise, Melville Cooper en Isabel Jeans. Cinema-Palace: „Zwischen Abend und Morgen" met Gustav Frölicii en Lida Baarova, en „Levende Spoken" (Three Live Ghosts") met Richard Arlen en Cecilia Parker. Luxor" Sound-Theater: „De Dubbele Bruiloft" met Myrna Loy en William Powell. Frans Hals-Theater: „Een vrouw verloor" met Victor Francen, Sessue Hayakawa, Louis Jouvet en Lise Delamare. L.S. Hiermede betuigen wij onzen dank voor de vele gelukwenschen en felici taties welke wij ook van onze clientèle mochten ontvangen. Hoogachtend, Wij maken U er op attent dat de Jubileum-Cheques gegeven worden t.e.m. 21 Mei. H' lste Klas werk ondei garantie Prijzen zeer laag Esschilderstraat 29, Tijdelijk Telef. 12530 Personalia. bl— Woensdag 18 dezer werd door onze vroegere plaatsgenoote, mej. Bözsi Chladek, pleegdochter van mevr. de wed. E. C. van Heumen-Benit, alhier, in de ziekeninrichting „Bethel" te Delft met gunstig gevolg het eind-examen erkend als staatsexamen afgelegd, voor ziekenverpleegster. Laat Uw rackets besnaren bij een vakman in het Schoterweg 27. ZONDAG 22 EN DONDERDAG 26 MEI 1938 (HEMELVAARTSDAG). BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Donderdag v.m. 10 uur dezelfde. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. (Radio-uitz. golfl. 245.9 m.). Donderdag v.m. 10 uur dezelfde. Ned. Prot. Bond, geen dienst/ Vrije. Kat. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Donderdag v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. W. A. Floek van Amsterdam. Donderdag v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. v. d. Vloed Bed. H. Doop en H. Avondmaal. Geref. Kerk (Rurg. Enscliedélaan hoek Fr. Net seherlaan) v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Dr. W Harrenstein. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. G. J. Duy- vendak. Luth. Jcuïddag. v.m. 10 uur (geb. Ned. Prot. Bond, Haar lem-N.) v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Dinsdag n.m. 12% uur Ds. C. H. Brandt. Huwelijksinzegening. Donderdag v.m. 10 uur (Jeugdgeb. Donkere- laan, Bloemendaal) Ds. G. J. Duyvendak. Eglise Eallonne a 10 h. 30, Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Marc. Jospin; 3e collecte pour l'Eglise. a 9h. 15 Ecole de Dimanche. Geref. Kerk (H.V.) V.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. M. Hinlopen, van Amsterdam. V.m. 10 uur (in de voorzaal) Kinderdignst. Donderdag v.m. 10 uur de heer C. Vermaat. Gem. Gods (Fr. Halsstraat 4) v.m. 10 en n.m. 5 uur, de heer Jeninga, van IJmuiden. Donderdag (W. Geldeloozepad 14), n.m. 8 uur Bijbellezing en Bidstond. Geref. Kerk (Kloppersingel-kerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Cathech. Zondag 20. Zondagsschool 12.30—1.30 uur Openb. school, Tetterodestr. hoek Santpoorterstr.Jongens club (tot 12 jaar), Woensdag 7—8, idem boven 12 uur Woensdag 8—9; Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 45.30, idem boven 12 jaar Maandag 7—8.30; Bibliotheek (voor kind. en volw.) Vrijdag 78. Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstraat 4. Donderdag v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. Geref. Kerk (WilhelminaKerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. A. M. Beoyinga, Catech. Zondag 20. Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen 0.90 Idem met soep of toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen1 Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Geref. Kerk (Noord-Sch'oterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. C. Veenhof. Catech. Zondag 21. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. Catech. Zondag 21. Coll. tot verbr. v. Spir. Begins, (geb. „Theosofia", Nassaupl. 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. Ds. M. Beversluis. - ZANDV00RT. Geref. Kerk in Hersteld Verband, Brederodestr. 31. v.m. 10 uur: de héér A. C. Renyl; n.m. 5 uur: geen dienst. 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 Wilt U zich eens fijn laten scheten Dan American Shaving probeer en! Haarknippen wordt door ons vakkundig gedaan. Wij bevelen ons hiervoor bij den voortduur aan. Santpoorlerplein 1 Telefoon 19706 GED.V0ETKUNDIGE v.h. Ned. Gen. tot bev. van Voetverzorging Pijnlooze behandeling v. alle Voeteuvels m. of z. mes (Electrische behandeling). Spreekuur: alle werkd. 2-5 en 7-9 uur. Voll. beh. f 1.— Speciaal adres voor Schoenen voor Kleine beh. 50ct. Dinsdag- en voeten die voort moeten, merk „Optima Forma" Vrijd.avond van 7-9 uur 50 ct. Alle soorten ELASTIEKEN KOUSEN, MAAT- en STEUNZOLEN Flet elftal met de beste kansen in de promotie competitie, waaraan onze plaatsgenooten deel nemen, n.l. Alkmaarsche Boys, heeft er 1.1. Zondag voor weten te zorgen, dat zij die kansen behield: op eigen terrein versloeg het n.l. Z.V.V. met 4—1. Laatstgenoemde vereeniging heeft daarmede haar competitie afgewerkt en is van de 3 deel nemers met het geringste aantal punten ge ëindigd, zoodat al weer een heel oude tweede klasser de vertrouwde omgeving moet verlaten om haar geluk in de derde klasse te beproeven, waar het, naar de Zaandammers zullen ervaren, al evenmin voor het grijpen ligt. De stand der promotie-competitie is dus nu: Alkm. Boys 3 2 1 5 7—2 Bloemendaal3 1 1 1 3 55 Z.V.V4 1 3 2 5—10 Zondag a.s. vindt op het Bloemendaalterrein de laatste wedstrijd, n.l. BloemendaalAlkmaarsche Boys plaats, en zooals uit den stand blijkt, heeft Bloemendaal alleen nog een kans, indien zij dien wedstrijd wint. Meer dan een leans is het dan echter nog niet, daar de witten dan met een gelijk aantal punten als de Alkmaarders eindigen, en derhalve dan nog een beslissingswedstrijd op on zijdig terrein gespeeld zal moeten worden. Van het standpunt der Alkmaarders uit rede- neerend, hebben dezen in deze laatste ontmoeting aan een gelijk spel genoeg om zich tweede-klas- sers te noemen. Den witten wacht dus wel een bij zonder zware taak, al zouden wij hun niet gaarne bij voorbaat kansloos willen noemen. Speltech- niseh kunnen onze plaatsgenooten zich zeker met de Alkmaarders meten, maar na wat wij ervan zagen, schijnt ons de Alkmaarsche ploeg een betere eenheid. Aan de Bloemendalers om onzen indruk a.s. Zondag te logenstraffen! In den wedstrijd tegen Zeemeeuwen om den H.V.B.-heker liet het eerste elftal zich vertegen woordigen door een hoofdzakelijk uit jongeren bestaande ploeg, waaronder één eerste elftal speler. Tegen de evenmin in hun sterkste samen stelling verschenen Zandvoorters, brachten zij het, in een wedstrijd, waarin aan heide kanten be duidend meer kansen gemist dan benut werden, tot een eervol gelijk spel (22), waardoor de Zeemeeuwen als bezoekers, in de volgende ronde komen. Ned. Nat.-Hisf. Vereen., Afd. Haarlem en Omstreken. haZondag 22 MeiDagtocht naar het prach tige landgoed van de familie Oudemans „Klein Schovenhbrst" te Putten, waar Dr. Th. C. Oude mans ons ontvangt en een korte inleiding zal houden, waarna het landgoed wordt bezichtigd. In den middag rijden wij naar Voorthuizen, waar een bezoek wordt gebracht aan den Scherm- bloementuin van Mevr. Hoogewe.rff. Deze zal ons persoonlijk inleiden in doel en beteekenis van den tuin. Brood meenemen. Vertrek autobus Lorentzpléin 8.30, Kennemer- plein 8.45. Terug in Haarlem pl.m. 18 uur. Zaterdag 28 Mei: Excursie naar het Naarder- meer. Gezien het beperkt aantal plaatsen (afd. Haarlem heeft recht op 11 plaatsen voor niet-leden der Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten) moet opgave van deelname geschieden uiterlijk 21 Mei a.s. bij ondergeteekende, met vermelding of men al dan niet lid is van de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten. Vertrek per autobus Lorentzplein 13.30, Ken- nemerplein 13.45. Terug in Haarlem pl.m. 20 uur. Kosten bus f 1.10 per persoon, te voldoen bij vertrek der bus. Boothuur pl.m. f 0.75 per persoon. Degenen, die onverwachts verhinderd zijn, blijven de kosten der bushuur verschuldigd. Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. Bloemendaal en Omstr. blBovengenoemde afdeeling houdt een leden vergadering op Dinsdag 24 Mei 1938 te 8 uur in café „Rusthoek", Bloemendaal. Agenda: 1. Notulen en ingekomen stukken. 2. Mededeelingen omtrent de op 16, 17 en 18 September a.s. te houden tentoonstelling. 3. Vaststelling Zomer-.en Zomeravondexcursies. 4. Vragenbus. Pauze. 5. Vakbespreking over meegebrachte heesters, etc., in te leiden door den heer W. van Dijk. 5. Rondvraag. - Telefoon-automatiseering Zandvoort. Op Dinsdag 17 Mei is de automatische telefoon centrale te Zandvoort in dienst gesteld. De aangeslotenen op dit telefoonnet kunnen automatisch telefoneeren met en tevens auto matisch bereikbaar zijn voor de abonné's behoo- rende tot de telefoondistricten Haarlem en Am sterdam, uiteraard voorzoover het de geautomati seerde netten in deze districten betreft. De nieuwe telefoonnummers staan reeds vermeld in de Januari-uitgaaf 1938 van de Naamlijst voor den Interlocalen Telefoondienst. Het voor het automatisch interlocaal verkeer te bezigen kengetal voor het telefoonnet Zandvoort luidt: K 507.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3