C. H. C. VOS Sudioer'i tReizen. Eerste B!@emendaalsclie Taxi-Onder neming Vrijdag 27 Mei 1938 Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefocn. Agenda. Van de Leestafel. G. E. SIKKENS - BOSCHLAAN 41 Dames I <4. «Molendijk Kennemer Type- en Copiëer-Inrichting Sigarenmagazijn „Havana A. VAN GINKEL KORTE KLEVERLAAN 14 TELEF. 22350 White Ash - Spanera - Velasques Bloemendaal Korte Kleverlaan 66 Telef. 23453 Slaat Urn HONSBEEK GERDA CORNET KOUDEHORN 10r 3 Bezoekt U ook eens het Uitsluitend Heerenkappersbedrijf van Lambrecht van Dalenlaan 9a le zijstraat links achter Rollandslaan 29903 11990S 29713 19909 27502 120103 I22S68 20102 129710 29712 18607 110977 1.20202 [22350 119907 [19809 [29716 [13904 [20301 [27505 [20203 [20204 129613 120304 120402 [2OIOI [20403 120302 [29818 6 27601 129919 18409 t 20502 Kaplan M. A., Heemst. Dreef 61, Heemstede Eerste Ned. Stopinrichting, God. Oude Gracht 53. Hammerum Svend, Frans Sehubertlaan 44, Heemstede. Hofa Isoleerbedrijf, Sclioterweg 72 zw. Levy A., Verbenalaan 5, Aerdenhout. Xat. Soc. Beweging, District 14, Gcd. Oude Gracht 84. Roetman Cor, Makelaar, Korte Kleverlaan 6, Bloemendaal. Seggelen. W.. C. van, Jan Willem Frisolaan 4, Overvecn. Waardt. P. de, Paulus Buyslaan 9, Heem stede. Worp. Techn. Ambt. N.V. De Geruisch- looze Weg, Rijnstraat 5, Heemstede. R.K. Reclasseeringsvereeniging, Bureau, Bakenessergracht, 20 zw. Bensdorp. H. M.:, Seeretaris Nieuwe Haar- lemsche Kunstkring, Julianalaan 152, Over- veen. Stuart Jr. F., H. W. Mesdaglaan 17, Heem stede. Ginkcl. A. van, Sigarenmagazijn „Havana", Korte Kleverlaan 14, Bloemendaal. Tonkens. H. J., Bloemveldlaan 56, Haarlem. Lavooi. Joh., gedipl. voetkundige, le klas schoenmakerij, Leidsche straat 41. Snitker. Drs. Willem, Lanckhorstlaan 34, Heemstede. Wisse. N. H., Friesche Varkensmarkt 10. Wex, H. H., Franz Lisztlaan 25, Heemstede. Huvers. G., Zandv. Allee 17, Heemstede. Nelie. J. G., Amst. Vaart 170a, Opslagter rein Harmenjansweg, Zand en Grinthandel, Aannemer van Grond- en Transport werken. Sombogaart. IC C., Kruisstraat 4. Wolde Jr. J. A. ten, vert. Weeme en Zonen N.V., Textielfabriek te Neede, Torenlaan 1, hoek Valkenburgerplein, Heemstede. Xieuwenhoven, P. J., café ,,'t Hartje", Paarlaarsteeg 10. Wijker, G„ Diepenbrockstraat 77. Zutphen, J. B. van, accountant, Aelbcrts- bergstraat 25. Arnold, J. P., afdi chef. van „Werkspoor", Versprbnckweg 161. Dammers, H., melk- en zuivelproducten- bedrijf, Barendsestraat 15. Loewenthal, C., Beethovenlaan 23, Heem stede. Dernison, B., kantoor v. vaste goed. en assur. en hypotheken, Slangenkruidlaan Feenstra, J. A„ contr. Geneesk. der Rijks verzekeringsbank, Torenlaan 3, Heemstede. Haarlemscke Boodschappen-Centrale, Fr. Halsstraat 33. Workum, H. H. M. van, J. van Galen- straat 9. Rembrandt-Theater: „Deromanvan een valschen [speler" met Sacha Guitry. Cinema-Palace: „De Avonturen van Duikboot D 1", met Pat O'Brien en „Kampioen" met Joe [E. Brown. Frans Hals-Theater: „De citadel van War- pchau" met Wemer Hinz, Lueie Höflich, Vic toria v. Ballaskó'en Paul Hartmann. Luxor Sound Theater: „Bringing up Baby" („Hoe is 't met je baby met Katharine Hep burn, Charlie Ruggles en May Robson. Wij ontvingen: Het Jaarverslag-1937 van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. Het Mei-nummep van „Contact", maandblad voor dg Nederlandsehe jeugd, waarin opgenomen Rostra Gymnasiorum en de Nederlandsehe School krant, redactie en administratie Dallaan 8, Baarn. Abonnement voor Nederland f 1.— per kwartaal. „De Geldersche Achterhoek Een ideaal vacan- tie-oord". Van het Verkeersbureau „de Graaf schap", Terborgscheweg 17, Doetinchem, ontvin gen we een propaganda-blad voor Vreemdelingen verkeer voor den Geldersehen Achterhoek, een to' 'n omvangrijk boekwerk geworden uitgave, waarin op aantrekkelijke wijze de schoonheid van den Achterhoek is 'beschreven en afgebeeld. Na ont vangst van de verschuldigde portokosten ad f 0.15 wordt het blad aan belanghebbende toeristen toegezonden. Het Mei-nummer van „Elswoutnieuws", orgaan van de Welpen, Verkenners en de Voortrekkers der „Elswoutgroep", Bloemendaal, redactie-adres Julianalaan 96, Overseen. „De laatste vijf uren van Oostenrijk." Naar wij vernemen verschijnt zeer binnenkort bij de „Hollandia" Drukkerij N.V. te Baarn het boek van Eugène Lennhoff„De laatste vijf uren van Oostenrijk". Eugène Lennhoff, tot voor kort hoofdredacteur van de Weensche „Telegraf", geeft hier de ge schiedenis van Oostenrijk's laatste uren, uren die pij besteedde aan gesprekken met ministers, solda ten, gezanten en arbeidersleiders op zijn hoofd redacteurskamer, in koffiehuizen en op straat. Zijn intieme contact met. het diplomatieke en poli tieke leven van Oostenrijk, zijn positie en persoon lijkheid brachten hem in aanraking met de leidende staatslieden en veroorloven hem den achtergrond van deze wereldschokkende gebeurtenis te belich ten in zijn boek dat opwindend van werkelijkheid en verschrikkelijk van dramatiek is.. Het boek kost in Engeland 8/6; de Hollandia- drukkerij brengt liet voor f 1.90 gebonden. Tentoonstelling Teyler's Museum. ],lIn Teyler's Museum te Haarlem wordt'n ten toonstelling gehouden gedurende de maanden Mei, Juni en Juli. van 17e eeuwsche Hollandsclie teeke- ningen met betrekking tot het scheepswezen, o.a. van W. van de Velde Jr., Ludolf Backhuyzen, Jan van Goyen, Herman Saftleven en Simon de Vlieger. In de bovenzaal zijn geëxposeerd moderne kunst werken waaronder nieuwe aanwinsten; in vitrine een bruikleen van klein-plastièk door Dr. J. Mendes da Cósta en John Raedecker. Voetverzorging. hlHebt U het wel eens persoonlijk ondervon den, wat het zeggen wil, te moeten wandelen of staan met pijnlijke opgezette voeten? Gaarne verwijzen wij voor dergelijke gevallen naar eene in dit blad voorkomende annonce, waarin wordt aangeraden eens advies in te winnen bij Zr. de Leeuw, Ged. voetspecialiste van het Ned. Gen. ter bevordering van Voetverzorging, gevestigd Tetterodestraat 21', alhier. In deze modern ingerichte electrische pedicure zaak ontvangt U een uiterst vakkundig advies en U zult moeten toegeven dat het een verademing is te wandelen na een behandeling, welke desgewenscht ook geheel electrisch, d.w.z. zonder gebruikmaking van messen kan plaats vinden. Een schoen of steunzool (de afdruk van een voet wordt geheel gratis gemaakt) op de juiste wijze en geheel aansluitend aan Uw voet gemaakt kan U een oneindige verlichting geven. Zr. de Leeuw is ook telefonisch te bereiken onder No. 10852 en zal U gaarne met haar groote erva ring op dit gebied van dienst zijn. TELEFOON: GARAGE WILGENKAMP VAN 'S MORGENS 8-5 UUR: 22061 NA 'S AVONDS 5 UUR HUIS: 22198 De Ondernemer: Uw vacantic is niet volmaakt zonder permanent Met de nieuwste machine en mijn 10-jarige ervaring garandeer ik U'n volmaakte permanent, ook al heeft geblondeerd of gevèrfdhaar j Gedipl. Dames- en H'éerenkapper, Santpoorterplein 1, Telef. 19706 Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen", Depart. Haarlem. ha- Bovengenoemde Maatschappij houdt gen ledenvergadering op Maandag 30 Mei a.s., 's avonds 8 uur, in het Gebouw Lange Veerstraat 16. Agenda: 1. Notulen. 2. Begroeting van het Departement. 3. Benoeming der Commissie tot nazien der reke ning en verantwoording van het Departement en de Bibliotheek. 4. Benoeming van een bestuurslid voor lr. R. G Veenenbos, die herkiesbaar is. Voorgedragen worden: de heer Ir. R. G. Veenenbos en de heer S. Rijkes. 5. Verkiezing van 2 leden van het hoofdbestuur inplaats van Mr. V. G. A. Boll cn Dr. W. E. van Wiik. die aau de beurt van aftreden zijn. Voor- gedagen worden voor Mr. V. G. A. BollL De heer J. D. D. Penissen, directeur der Ned. Bank voor Zuid-Afrika te Amsterdam; 2. De heer.Mr. H. J. Hülsmann, raadsheer in het gerechtshof te Am sterdam. Voor Dr. W. E. van Wijk: 1. De heer Ir. G. Duyfjes, hoofdingenieur bij de Staatsmijnen te Heerlen; 2. De heer Dr. J. van Hoorn, actuaris van het Algemeen Mijnwerkersfonds te Heerlen. 6. Benoeming van een afgevaardigde en zijn plaatsvervanger voor de algemeene vergadering. 7. Hetgeen verder ter tafel wordt gebracht. De Secretaresse: J. Wontholt. Raadsleden moeten stemmen. blDe gemeenteraad van Bloemendaal heeft op voorstel van den heer Enschedé besloten het reglement van orde voor de raadsvergaderingen te wijzigen en te bepalen, dat raadsleden, die niet vóór of tegen willen stemmen, de vergader zaal niet behoeven te verlaten. Raadsleden zouden zich van stemmen kunnen onthouden. De „O.H.Crt." verneemt, dat Ged. Staten van Noord-Holland aan den gemeenteraad bezwaren Bedden en Matrassen KRUISSTRAAT 18 REPAREEREN bij TELEFOON 15484 hebben kenbaar gemaakt. Zij achten het besluit in strijd met de wet en meenen, dat de raadslede verplicht zijn te stemmen. INDIENSTSTELLING Hr. Ms. „TROMP". Men toone ook nu weer algemeene belangstelling. Zeer waarschijnlijk zal in de tweede helft van Augustus de nieuwe flottieljeleider Hr. Ms. „Tromp" in dienst gesteld worden. Evenals des tijds voor de indieuststelling van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" roept ook nu weer liet Alg. Nederl. Comité „Onze Marine" allen op uiting te willen geven aan hun belangstelling. Het comité stelt zich ook thans voor gelden in te zamelen tot een blijvend geschenk aan alle opva renden, als uiting van het Nederlandsehe volk in zijn belangstelling voor de Marine in het algemeen en het personeel der Marine in het bijzonder. Naast dit geschenk, stelt het comité zich voor den Commandant van het schip aan te bieden een album, waarin o.m. worden opgenomen de hand- teekeningen van allen, die een bijdrage beschik baar hebben gesteld. Deze bijdragen worden verwacht bij het Alg. Nederl. Comité „Onze Marine", Den Helder, giro 42883. Ieder, die een bijdrage aan het comité heeft gezonden ontvangt een kaartje waarop de hand- teekening kan worden geschreven om in het album te worden geplaatst. Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw aucosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2x2—4 maal zoo groot! Eindëlijk bTak de'largverwaelric dag aan, waarop ik de kust van mijn vaderland in de verte zag op duiken. Mijn hart bonsde in mijn keel; want nog enkele uren en ik zou vrouw en kinderen aan mijn hart drukken. O, o, wat duurde dat nog lang, voordat de boot goed en wel aan de kade lag ge meerd! Ik rende de loopp'ank af met alles wat mij toebehoorde in eeir grooten scheepszak op mijn rug en ho'de naar huis. Ik deed de deur open en zag mijn vrouw met een gezicht, waarop veel verdriet lag te lezen. Ze zat 100. te naaien en te stoppen aan het raam. Maar toen zij zag, wie daar binnen trad. vlocg zij mij om den hals en verborg liaar hoofd aan mijn schouder. Daar kwam mijn zoon en dochter aangeloopen. Ik ncemde hen hij hun namen, maar zij herkenden mij eerst niet. Doch weidra werd. ik bijna ge smoord door hun omheizirgen. 's Avonds liet ik de 50 Biefuseuneezen op de tafel allerlei spelletjes doen. Van de koeien had ik er 250 cadeau gegeven aan den kapitein van ons schip, benevens 50 zakjes goud. De andere beestjes stopte ik zoo lang in een leeg kippenhok. PSYCHOMETRISTE Spreekuur: Woensdag 1012 en 2 4 uur. Van het Bestuur. Waarde Buurtgenooten, Wanneer ik hier eenigé woorden zal schrijven, zou ik willen beginnen dit in omgekeerde volgorde te doen. De avond van j.l. Vrijdag zal u allen nog wel frisch in het geheugen liggen en juist daarom wilde ik hiermede beginnen. Toen wij de uitnoodiging uit Aerdenhout ont vingen, had ik allerminst verwacht dat de toeloop dermate groot zou worden. Nooit had ik kunnen droomen dat 150 personen zich hiervoor zouden opgeven, gezien de treurige ervaringen in eigen kring. Het is dan ook met genoegen geweest, dat ik den seeretaris van het Aerdenhout's Tooneel Ensemble dit groote aantal kon mededeelen. Ik meen wel te mogen schrijven namens allen, wanneer ik vanaf deze plaats genoemd ensemble nogmaals hartelijk dankzeg voor de gedane uitnoodiging en voor de prettige avond ons bereid. Allen zullen liet met mij eens zijn dat wij het spel hebben bewon derd. Zijn wij het dan misschien met de officieele pers niet eens, dan gelooven wij toch wel te mogen zeggen „Laat een ander het ze maar zoo eens na doen". Of wel „de beste stuurlui staan aan wal". Van harte hopen wij voor het Aerdenhout's Tooneel Ensemble, dat deze eerste kennismaking met onze buurtvereeniging er toe moge bijdragen dat velen zich als donateur of donatrice van genoemd ge zelschap zullen opgeven. En thans de keerzijde der medaille. Woendag- avond II Mei 1938 is er een voordracht gehouden door ons"_medelid, den heer H. S. Uijekruijer. Nu zou u misschien denken dat de toeloop hiervoor beter zou zijn geweest dan bij een vorigen keer, gezien het onderwérp waarover het ging, en waarbij toch alle ouders rechtstreeks belang hadden. Niets is minder waar. Zegge 15 personen, alles mede- gerekend. r uiden de ledige zaal hier en daar wat op. Nu vraag ik u allen, waar blijven nu tocli al dit voorstanders voor cultureel werk, die op d,e alge meene vergadering zoo'n groot woord hebbei gehad. Wij hadden toch allerminst een 40 a 5' personen verwacht. Het aantal echter wat nu i gekomen is allertreurigst, hetgeen zeer jammer i; daar de voordracht uiterst interessant was e waaruit alle aanwezigen nog zeer veel gelecrc hebben. Niettegenstaande dit alles echter hopen wij toc.l op den ingeslagen weg voort te gaan en zullen t.z.t nadere mededeeling hierover doen. Ook den hoe Uijekruijer danken wij langs dezen weg nog wei voor de moeite, die hij zich gegeven heeft. De wactm. le Secretaris. De Bridgeclub. De uitslag van de op Maandagavond gehouden onderlinge drive was als volgt: Met het kleinste aantal matohpunten (19) uit de lijn N.-Z. won het paar 3, terwijl in die lijn paar 5 het minst gelukkig gespeeld heeft (29 M.P.) In de O.W. lijn heeft paar 6 gewonnen met slechts 18 M.P. en paar 4 heeft daar met 29 M.P. 't geringste resultaat bereikt. Leden van de Bridgeclub! A.s. Maandag allen op uw posl !-Dan gaat het om fraaie prijzen. Laat de laatste speelavond van dit seizoen door alle leden in prettige stemming, maar ook met flinke strijdlust worden meegemaakt. De Bridge-commissic.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3