N. VAN BEEM1 Bloemendaal. Stoomwasscherij «Femina» Stichting „Onze Kring" BLOEMENMAGAZIJN „DE DAHLIA" Moderne Tuinaanleg en Onderhoud Fa. Van Vastenhoven A. G. G. M. GI0RGIS Zn. 2 In memoriam S. W. de Clercq. Gevonden Voorwerpen. Van dè Leestafel. Uitslag Baiionwedsirijd Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Vrijdag 3 Juni 1938 Velen onzer dorpsgenooten waren op 29 April j.l. aanwezig bij de crematie van den heer Stephen Willen de Clercq. Door diens vriend C. Verweij, zijn medestander in de beweging voor den onbe- lemmerden toegang tot het landhuishöudelijk ge bruik van den Nederlandschen bodem voor allen om liet geheele arbeidende volk tot economische zelfstandigheid op te voeren, werden bij die plech tigheid eenige woorden gesproken van zoo groote waardeering en getuigende van zoo groote harte lijkheid, dat wij ze gaarne voor velen onzer lezers hier nog eens weergeven. Nadat de heer Verweij verzekerd had te weten te spreken namens allen die met den overledene in vriendschap hebben verkeerd vervolgde liij aldus: „Nooit heeft mij iemand anders dan met waar deering over hem gesproken en het is mij meermalen voorgekomen, dat ik in aanraking kwam met men- sehen, die mij schreven op deze wijze: „mijn hoog geschatte vriend De Clercq" of „de door mij hoog geachte Heer De Clercq". Altijd was er in den toon van hen, die hem kenden iets van vreugde over de bekendheid met dezen menseli. Dat komt,, omdat men van hem zeggen kon: „Ziet hier een mensch, in welken geen bedrog is". De Clercq was een voornaam man, omdat hij een edel man was en hij was een edel man, omdat hij een onbaatzuchtige was. Hij Was niet aange knaagd door den eigenwaan, de zelfzucht of de laatdunkendheid. Hij was zoo gaaf, zoo echt, zoo waar. Te willen schijnen wat hij niet was, was hem vreemdi; daarom scheen de schoonheid van zijn ware wezen, zoo onvertroebeld, zoo „natuurlijk", uit zijn geheele verschijning en in al zijn daden en woorden door. Goedheid was de grondtrek van zijn wezen; daarom was hij zoö'n welwillend mensch. Daarom ook waren zijn sociale sympathieën bij de maat schappelijk tekortkomenden. Want de ware goed heid is niet zonder een diep besef van rechtvaar digheid, dat er de keerzijde van is. Groot was ook zijn verbondenheid met de natuur. Hij was een buitenman in den besten, den edelsten zin van het woord; zonder voortdurende aanraking met de natuur kon hij niet recht leven. Den dag vóór zijn dood wandelde ik met hem in de duinen, die Bloemendaal begrenzen en heerlijk was het te zien hoe hij èn de wijdheid der luchten èn den vaart der wolken èn het licht over de duinen èn den vlucht van een vogel èn het uitbreken der bladen van abeel en meidoorn genoot. En het was als of hij een verontschuldiging, een rechtvaardi ging, er voor noodig had, dat lüj nog steeds dit zoo genoot, toen llij zei: „heb jij dat nu ook zoo, dat je dit zoo blijft genieten En ik zei, „ja, mijn erva ring is, dat bij het oud worden, de innigheid van het genieten van dit wonder met de jaren toeneemt". En in den avond van dien dag is hij nog uitge- loopen „om de nachtegalen te hooren". Ik weet niet öf hij ze heeft gehoord. Doch thuis komend, óf met het heimwee naar hun zang nog in zijn hart, öf met him lied nog in zijn ooren, heeft hem de dood verrast. Is dit eigenlijk niet een schoon, een ontroerend einde van dit leven? Dat De Clercq werd weggenomen, beteekcnt voor allen, die hem hebben liefgehad, het verlies van een onvervangbare kostbaarheid. Voor ieder onzer, die met hem verbonden was, is dit een smartelijke verarming. Maar, ieder op onze eigen wijze, naar ons eigen wezen, nemen we dit aan, nemen wij dit op in ons leven en, o, wonder, verrijken we ons daarmede innerlijk, en nemen, zoo verrijkt, zoo „vermensohelijkt", het leven weder dankbaar aan, het leven, waarin wij eigen wezen mogen verwer kelijken en wat beteekent dit anders, dan God te openbaren, daar wij toch immers geroepen zijn, zijn beelddragers te zijn? En nadat straks dit graf, dat wacht, dit beminde lichaam zal hebben verteerd, zal zijn asch worden bijgezet op zijn geliefd „Olmenhorst", naast die van hun heven Robert. En dan zullen wij stil de herinnering in ons hart bewaren aan den Zoon, den Man, den Vader, den Broeder, den Oom en den Vriend, wiens liefde en vriendschap ons deel is ge weest en wiens enkelen handdruk reeds een ver kwikking was". REGENTESSELAAN 40 - HAARLEM TELEFOON 13466 na 5.30 uur 16262 OPMAAKWASCH31 cent PERSWASCH26 cent GEMANGELD21 cent DROOGWASCH (Platgoed geman geld) 18 cent Abonnementswasch - Zeer voordeellg Tarief blGevonden en terug te bekomen bijSpoor, St. Bavostraat 4, Haarlem, een portemonnaie met Duitsch en Nederlandscli geld; Tervoort, Hooge Duin en Daalscheweg 2, een bruine pullover; Bijster, Leidschevaart hoek Munterslaan te Haar lem, een bouvier; Portier Prov. Ziekenhuis, nabij Santpoort, een armband; Van der Voorn, Leid- sehestraat 5, Haarlem, een autosleutel; K. Rot, Krullenlaan 21, een Belgische herdershond; H. W. Wijkhuizen, Junoplantsoen 26, Haarlem, een damesparapluieLuitingh, Lorentzkade 142, te Haarlem, een kinderarmband; Warmerdam, Zand- voortschelaan 371, Bentveld, een regenjas; P. Matla, Houtvaartkade 36, een speelgoedauto; C. Cuperus, Noordlaan 1, een damestaschje met inhoud; Kok, Zijhveg 2, Overveen, een belasting- merk in étui; Bottelier, Zandvoortschelaan 158, Heemstede, een regenjas; Nijhof, Bloemendaal- scheweg 185, een vulpotlood; Roosjen, Platanen- laan 36, een damestaschje; Hoogenbirk, Bloemen- daalscheweg 58 b.g.g. Noorder Stationsweg 20, een zwarte hond; Karsten, De Genestetweg 17, een lederen portemonnaie met inhoud; J. Veen- stra, Oosterduinweg 2, een kinderbril; Gieske, Zandvoortschelaan 349. Bentveld, een vulpen houder; De Vries, Litslaan 1, Santpoort, een be- lastingmerk. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): een sleutel, toegangskaart St. Elisabethsgasthuis, een tennisschoen, een kindertaschje met foto's, lidmaatschapskaart Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, een medaille, een zadel- dekje, een dameshandschoen, een beiastingmerk en een heerenhorloge. Post Aerdenhout: een beiastingmerk en een rood lederen motorjas, Kennel Haerlem, Am- stcrdamschevaart Haarlem, een tamme zwaan. Politiepost strand: een blauwe muts, een grijze en een groene hoed, een ceintuur, en dameshoed. Aanrijding. blOp den Bloemendaalscheweg-lioek Rusten- burgerweg botste een motorrijder tegen een auto bus van de Mij. Stormvogels. De motorrijder H. J. S., wonende te Alphen- aan den Rijn, verleende de autobus geen voor rang en reed haar in de flank aan; hij viel en kreeg een hoofdwonde, Welke door Dr. Westenburg werd gehecht. De duorijdster kwam met den schrik vrij. De autobus werd licht en de motorfiets zeer zwaar beschadigd. De politie stelde een onderzoek in. Te korte bocht. bl— Een uit de Elswoutslaan komende dame nam met haar auto de linksche bocht naar den Duinlustweg te krap, waardoor zij een heer en dame op een tandem, aanreed. Daar de chauffeu- rende dame bovendien niet den vereischten voor rang verleende, werd tegen hhar proces-verbaal opgemaakt. Dr. Drijber verbond de wond, die de dame op de tandem aan haar been had opgeloo- pen, terwijl de fiets tevens ernstig beschadigd werd. Ziektekostenverzekering voor den Middenstand BESTUUR: de Heeren: H. F. Jantzen, Zijhveg 301, Haarlem. A. P. Versluys, oud-ontvanger der Regis tratie, Heemstede. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel, Haarlem. Dr. W. L. Wolff, oud-lid van den Volksraad in Nederlandsch-Indië, Heemstede. Medisch Adviseur: Dr. W. J. Talsma, H'lem. Direct. Admin.: H. Steinmeier, Haarlem. Kantoor: Ramplaan 92, Tel. 16589. PARTICULIERE BEHANDELING. Vrije keuzeArts, Apotheker, Ziekenhuis, enz. Eventueeie Winst voor de Verzekerden. Billijke Premies. Vraagt Inlichtingen. Tevens actieve Vertegenwoordiger(ster) gevraagd. Overplaatsing bedrijf. blBlijkens een annonce in dit nummer is de garage van den heer G. E. Sikkens, tot nu onder gebracht bij den heer Lansdorp, thans overgebracht naar de garage Wilgenkamp, aan liet Bosch en Duinplein. De heer Sikkens herdacht den len Mei j.l. het feit dat liij 5 jaar als taxi-ondernemer en 10 jaar als chauffeur gevestigd was. In al die jaren heeft hij zich bij vele ingezetenen bekend en bemind gemaakt door z'n betrouwbaar rijden en z'n ijverige en snelle service, waarmee hij zich dag en nacht tot de beschikking zijner clientèle houdt. Hooischelf verbrand. blDe brandweer moest Zaterdag j.l. handelend optreden bij den brand van een hooischelf, staande op een perceel bollengrond te Vogelenzang. Zij kon echter niet voorkomen dat het hooi, eigendom van de N.V. P. Bijvoet Co. te Overveen ver brandde. De schade wordt door verzekering ge dekt. Hoewel de oorzaak niet geheel vaststaat, ligt het vermoeden voor de hand, dat in de nijbijheid werkzame personen, die gerookt hadden, wat al te onvoorzichtig met het vuur zijn omgegaan. De Brandweer verhuisd. bl— Daar de garage-Lansdorp aan den Bloemen- daalscheweg, waar de Bloemendaalsche brandweer haar materiaal bewaarde, aan het P.E.N. in eigen dom is overgegaan, moest voor de brandweer een ander onderdak gezocht worden. Dit is gevonden in de Garage „Bloemendaal" van den heer Rotte veel aan de Dr. D. Bakkerlaan, waar het arsenaal van onze brandblusschers nu is opgeslagen. o VERBINDINGSWEG 12 - TELEF. 22338 BLOEMENDAAL Beleefd aanbevelend, W. BEUNDER Bij den zestigsten verjaardag van den heer S. Prins. liGisteren vierde de heer S. Prins te Bloemen daal, een leidende figuur in diverse organisaties, zoowel van aannemers als van bouwmaterialen- en cementhandclaren, directeur van de N.V. Neder- landsche Basalt Maatschappij en o.m. voorzitter van de Nederlapdsche Yereeniging van Wegen bouwers en van de Vereeniging voor toepassing van Bitumineuze Wegconstructies, zijn zestigsten ver jaardag. Tallooze bloemstukken en telegrammen stroom den den gelieelen dag door ten huize van den heer Prins binnen. Om half drie werd hem door de Neder- landsche Basalt Maatschappij een door Willy Sluijter van hem vervaardigd schilderij over handigd. o- Nederl. Natuur-Hist. Vereen. Afd. Haarlem en e.o. Onder begunstiging van het fraaiste lenteweer maakten een 30-tal leden Zaterdag j.l. de welliaast traditioneele excursie naar het Natuurmonument: Het Naardermeer. Ongeveer drie uren dreven we daar in een zestal platboomde vaartuigen, onder de hoede van de fam. Hoetmer, over de wonderschoone, rijkbe- groeide watervlakten, temidden van een zöè rijke vogelwereld, als wij in Nederland niet veel aan treffen. Uit de vele soorten mogen enkele genoemd worden. Wij zagen nesten van de zwarte stern, fuut, groote karekiet, braamsluiper, staartmees, enz. De purperreigers vlogen dezen keer niet zoo druk, de prachtige kolonie lepelaars konden we op ons gemak bekijken. De kiekendief en sperwer zeilden zoekend over hun jachtgebied: de roerdomp boem-boemde, de snor ratelde voortdurend. En boven dat alles uit de veelkleurige wolken over het lichte water. Waarlijk, wij bezitten in het Naardermeer een van de allerschoonste natuurmonumenten. Praktijk-Examens. Men deelt ons mede, dat. de praktijk-examens in talen en boekhouden vanwege de Vereeniging „Het Nederlandsche Handels Instituut" gehouden zullen worden op 4, 5 en 6 Juli a.s. Prospectussen zijn gratis verkrijgbaar bij den boekhandel en worden op aanvrage gratis door het secretariaat, Klever parkweg 142, Haarlem, toegezonden. De aanmelding is opengesteld tot en met 20 Juni a.s. o De Ballonwedstrijd van de Fa. van Vastenhoven, Kleverpark. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Fa. van Vastenhoven, Ostadestraat 4, Klever park, had deze firma een ballonwedstrijd voor de jeugd georganiseerd op Zaterdag 14 Mei j.l., waaraan aardige prijzen verbonden waren. De oplating geschiedde 's middags bij het sportterrein aan de Delftlaan; er was bij de jeugd belangstelling genoeg, niet minder dan 800 kinderen namen er aan deel. Zooals elders in dit blad door de Fa. van Vastenhoven wordt medegedeeld, is de uitslag thans bekend. De uitslag" is niet bijster groot; slechts 8 ballons, waaraan de namen van de „op- laters" op een kaart waren bevestigd, zijn elders in den lande gevonden. Het is natuurlijk niet on mogelijk dat er nog meerdere kaarten als „ge vonden" zullen binnenkomen, doch de tijdsduur, (nu bijna 3 weken), geeft niet veel kans. Zoo'n wedstrijd is wel interessant, getuige de vermeldingen van de retourzenders. De meeste van de gevondenen zijn gedaald in de omgeving van Anna Paulowna, een paar in de Wieringermeer, en één is er opgevischt bij het lichtschip Haaks boven Terschelling, de vinder zal vermoedelijk een loggervaarder geweest zijn, want de kaart is vanuit Seheveningen terug gezonden. Ten slotte vermelden wij nog dat een ballon gevonden is op de kust van Terschelling door een leeraar aan de Zeevaart school, die de „ballon-eigenares" een vriendelijk briefje zond op welke wijze de ballon was ge vonden en zeer nieuwsgierig was of ze een prijs heeft gewonnen. Wij meenen de fa. van Vastenhoven een compli mentje te mogen maken voor deze aardige attractie, dat zeker navolging verdient. Zelfs door deelname aan een ballonwedstrijd kunnen wij in contact komen met mensehen die van ons bestaan niets wisten. Heropening Paardenslagerij C. Tadema, Nassaulaan, Haarlem. Gisteren heropende de heer C. Tadema te Haar lem zijn bekende paardenslagerij, welke meer dan 12 jaar bestaat. Met de verbouwing van zijn per ceel heeft de ondernemer voor zijn bedrijf een ver betering tot stand gebracht welke van beteekenis genoemd mag worden voor de vele cliënten in het algemeen en voor zijn bedrijf in het bijzonder. De bezoekers van deze inrichting vóór de ver bouwing zullen het interieur niet meer herkennen, omdat alles is veranderd en vernieuwd. De wanden zijn van helder witte tegels opgetrokken, een mooi granieten vloer, kunstig gemaakt geeft aan het geheel een frlssche tint, waartoe de heldere marme ren tafels en moderne machines ten volle mede werken. Men vindt er alles ,,up tot date". Alle metalen stangen enz. zijn roestvrij. Een mooie electrische klok prijkt aan den wand. Een electrische koel machine zorgt automatisch voor de goede tempe ratuur in de ingebouwde ijskast. Naast de vleeschhouwerij is een klein gezellig kantoor gebouwd voor de administratieve verzor ging van het bedrijf. De belangstelling voor de heropening vandit pand was zeer groot, tal van bloemstukken van relaties gaven aan het geheel een feestelijken aan blik alsmede de voor deze gelegenheid versierde vlceschsoorten, zoodat de heer J. Luyten, de uit voerder van dit belangrijke werk, met trots op zijn arbeid mag terugzien. „Lawijt rondom Vera" door F. K. van Casander. Een vlot en geestig geschreven boek, tintelend van kostelijken gezonden humor. Het voert ons in den kring van een artisten-kolonie, ergens op den buiten, wier leden hun bohemien-ldealen trachten te verwezenlijken en de wereld naar hun inzichten te hervormen. Die naïeve, weltfremde houding schept de dolste en vermakelijkste complicaties. Als echter de ver warring op zijn hoogst is, weet Vera, de bekoor lijke „vrije vrouw", die evenals Mimi Pinson in Herv Murger's onsterfelijken roman: „Les scènes de la vie de bohème" lief en leed met deze vrienden kring van schilders en selirijvers deelt, deze op een elegante en afdoende wijze te bezweren. Onze vaderlandsche literatuur bezit een bitter klein percentage humor; daarom zijn wij den jeugdigen auteur voor deze schepping van zijn sprankelenden geest, dankbaar. Zij is de eerste ling van F. K. van Casander en verraadt een talent, dat met fijne opmerkingsgave, werkelijk heid en fantasie op luchtige wijze, weet weer te geven. De uitgevers Mij. „Kosmos" te Amsterdam, kleedde haar op de smaakvolle en soliede manier, waarop ze steeds haar boekwerken weet te ver zorgen. jj Beste jongens en meisjes, Tot mijn spijt heb ik jullie nog al moeten laten wachten vooraleer de uitslag bekend gemaakt kon worden. Nu, de kaarten kwamen traag en jammer ook, spaarzaam binnen. Van de ruim 300 Balions heb ik tot nog toe maar 8 deel- nemers(sters) kaarten binnen en wel als volgt: 1. Rafaël Serné, Kempstraat 15, Haarlem. 2. Koba Kloos, Jan Steenstr. 34, 3. P. J. G. Heeremans, Wouwermanstr. 52, Haarlem. 4. AnnieHoute,Wouwermanstr. 5r,Haarlem. 5. Ernst Dixon, Velserstraat 81, 6. Jantje v.d. Peet, Tetterodestr.lOd, 7. Henny Somers, Ostadestraat 10, 8. Nelly de Haan, Perseustraat 11, De Prijzen, bestaande uit Trainingspakken, Bad- en Turnpakjes zijn vanaf heden in de zaal- te zien en Dinsdag a.s. af te halen. Met dank aan alle deelnemers(sters) verblijven wij groetend, H. VAN DER HAM Ostadestraat 4. Opgericht 1898, Tel 10413 20104 27508 26672 14567 19605 27602 21001 20004 20601 23675 29718 29715 Sehrcuder, R. W. J., arts, Lorentzkade 436. Banning, Dr. W., Bentveldsweg 5, Bent veld. Ben, F. H. J. van der, Houtvaartkade 44, Aerdenhout. Centraal Middenstands Bureau voor Ver- koopaetie en bemiddeling, Kleine Hout weg 31. Duyn, 1'. van, van Hoogendorpstraat 23. Hanneman, J„ Clivialaan 8, Heemstede. Lambregts, A. D. M„ Trottoir- en Tegel Fabriek „Het Tegelpad", Anslijnstraat 29 Mijsberg, J. A. H., inspecteur N.V. Eersti Cotterd. Mij. van Verz. tegen Ongevallen. 1' ,'llandslaan 93. eens, M., Fiima Juma, Rijksstraatweg93. Smalhout, A., Joan Mauritsplein 16, Over veen. Sobels, J. L„ oud-gezagvoerder K.P.M.. v. Slingelandtlaan 11, Heemstede. Utermöhlen, A. Ch„ Koediefslaan 10. Heemstede. AUTOBEKLEEDER ZADELMAKER Speciale inrichting voor het Bekleeden van Automobielen KORTE KLEVERLAAN 16 ITELEF. 23187 BLOEMENDAALm SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2