Gullioets tfteizen. Byurtvereenigmg Ramplaankwartier. Vrijdag 1 Juli 1938 3 Caat Uu) Bedden en Matrassen REPAREEREN bij HONSBEEK Winkeliersvereeniging „Kleverpark". SPORTHUIS TE NUYL. f ent en, K am peer kleed ing, Tennis enz. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Agenda. Naamplaten - Stempels W IJ N AN D S VAN RENSEN Predikbeurten. KRUISSTRAAT 18 TELEFOON 15484 I De redactie van liet Bloemendaalscli Weekblad tjnet neven-editie „Het Kleverpark" is zoo vrien- I delijk voor de Winkeliersvereeniging ,,'t Klever- f park'' een kolom in baar blad af te staan, waarin deze laatste de berichten voor hare leden kan publieeeren. Wij stellen dit vriendelijk aanbod ten zeerste op prijs en willen thans een aanvang maken, met onze I berichtgeving, daarmede tevens willende te kennen [geven, dat er nu actie zal komen in het Vereeni- tgingsleven in het Kleverpark. I Ja, inderdaad actie, want dat is in dit gedeelte van Haarlem, zooals trouwens overal elders hier [ter stede, meer dan noodig. Willen wij echter een actie met een goed resul- Itaat voeren, dan is het ook gewenscht dat een ieder lid wordt van onze vereeniging. Wij roepen daarom iedere winkelier in het Kle- verpark op tot bijwoning van een vergadering die gehouden zal worden op Woensdag 13 Juli 1938 in café-restaurant [,,'t Bolwerk", Kennemerplein te Haarlem des avonds negen uur precies. In deze vergadering zal verslag worden uitge bracht van een vergadering die het dagelijksch j bestuur van de Kleverparkvereeniging heeft gehad niet de propaganda-commissie van de stichting Haarlem's Bloei. i Wij willen hierop niet verder vooruitloopen, doch willen dit wel vast verklappen, dat in het vervolg de verschillende winkeliersvereenigingen zullen I samenwerken met de Stichting Haarlems Bloei. Deze samenwerking belooft goede resultaten j voor den bloei van Haarlem te zullen afwerpen en [zei ook ongetwijfeld ten gunste zijn van den han- deldrijvenden middenstand. Zoo zal er actie van onze zijde getoond worden [bij bijzondere gelegenheden, zooals bijvoorbeeld bij het feit van de herdenking van het Begeerings- jubileum in September van H.M. onze geëerbiedig- de Koningin. Laat nu eens iedere winkelier toonen, door bet bijwonen van onze vergadering te willen mede- v ken aan den meerderen opbloei van onze stads- 1 wijk. Doch ook de bewoners, particulieren, van dit [stadsgedeelte zullen welkom zijn in deze vergade ring. want ook gij zult toch belang hebben bij de vooruitgang van de wijk die gij hebt uitverkoren voor Uw woning. Dus nogmaals komt ter vergadering, uit daar Uw ■gedachten over datgene, dat naar Uw meening in het Kleverpark gewenselit wordt. Alleen door S onderlinge samenwerking kan iets goeds tot stand gebracht worden en dan zal er gezegd bunnen I worden: „vanuit t Kleverpark begint de Victorie". N. FRANKEN, Voorzitter. Winkeliersvereen. ,,'t Kleverpark". Schoterweg 27. 27703 23965 21002 21502 21302 21401 29912 21601 21504 21303 21501 23913 Bonihof, L., Spiegelenburghlaan 11, Aer- denhout. Oijk's Vischhandel, Van, Socndaplein 33. Entrop, F. J. van, Garage „Américain", v. Zeggelenstraat 56; b. g. g. tel. 21502 of 21602. Garage „Américain", Spaarne 96. Gerritsen, A. J„ inrichting voor algeheele loetverzorging, Massage en Hoogtczonbe- straling, Jordenstraat 49. Graaff Jr., F. C. de, Coornhertstraat 3. Ingcn-housz, A. K. W., vertegenw. N.V. Mij. Oxygenium, Schiedam, Franz Schubert- laan 45, Heemstede. Jong, D. G. de, Bureau I.B.I.N., Anna van Burenplein 40. Kostermans, G. M., Groote Houtstraat 120. Landaal, J„ Oranje Nassaulaan 137, Over- vecn. Itazoux Schultz, Ir. V. L. A., gep. O.-I. hoofdambt., van der Meerstraat 24. Wolters Uitgevers Mij., N.V. J. B„ vert. E. v. Zetten^ Rio Grandelaan 32, Overveen. Cinema Palace: „Mrs. Cheyney's Verdwijning met Joan Crawford, William Powell en Robert Montgomery. „Giovanni de Veroveraar" met Louis Trenker. Frans Hals-theater: „Hotel de la Poste" met Harry Baur en Jeanine Crispin. Luxor Sound Theater: „De Zangvogel fvan Broadway" met Jack Oakie, Edward Everett Horton, Eric Blore en Lily Pons. Rembrandt-Theater: „30 Dagen Corvee" met Fernandel als Ignaee. 't Medaillehuis, Sciioterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 Nederl. Natuurhistorische Vereeniging afd. Haarlem en Omstreken. Woensdagavond bracht een groot aantal leden een bezoek aan den Stadskweektuin. De deel nemers werden in twee groepen gesplitst onder leiding resp. van de heeren C. Hoog en G. A. van Scliaik. Een buitenkansje was, dat in de kassen de Aristolochie gigantea in bloei was te zien, doch behalve die noemen we de decoratieve Bouguain- villea, Clerodendron Thompsonii (de Ind. „gebro ken hartjes"), Passiebloemen, de heerlijk ruikende Melatti (Jasminum Sambae), een buitengewoon mooie Begonia met groote bloemtrossen, de schoenpoestplant (Hibiscus chinensis), de Canna's in hun warme kleuren, thans ook enkele getijgerd, de Ipomea Leari met de mooie paarsblauwe kelken, gele en vitte Thunbergia's, Ficus elastica, Papyrus, Dracaena, Broodboom, enz. Van den tuin vormt de prachtig begroeide heuvel wel het mooiste punt. O.a. groeide daar de Atropa Belladonna, waarvan de bessen doodelijk vergiftig zijn. Bezoek aan Thijsse's Hof. Dinsdagavond maakten een 25-tal leden, o.l.v. den heer G. A. van Scliaik, een wandeling door Thijsse's Hof, Bloemendaal, waar o.a. het Parel- zaad bloeide. Naast de in den tuin staande Wal- strooliremraap en de Blauwe bremraap (paTasitce- rend op Duizendblad), noemde de heer van Sehaik nog de Bremraap vookomend op Bitterkruid. Een en ander vertellend over de adventiefplanten wees spr. op bleekgele Ossentong, Pluimliyacinth e.a. Hoewel de Orchideeën tijd vrijwel voorbij was, werden toeh nog bloeiend gevonden Handekens- kruid, Hondswortel, vleeschkleurige Oreliis en Moeraswespenorchis. Parnassia begon te bloeien, eveneens het Duizendguldenkruid en heel mooi was de gele Hoornpapaver. Bij bet vijvertje noemde de heer v. Scliaik de verschillen tusselien Moeraslathyius met paarse bloemen en spits blad, en de Aardaker met bloed- roode bloemen en rond blad. Achter de vijver vond men mooie exemplaren van Dennenorchis. Met een opwekking tot belangstelling voor Thijsse's Hof, welke belangrijke instelling men kan steunen door een bijdrage van' f 1.per jaar als begunstiger, beëindigd('e heer van Sehaik deze aardige excursie. o Commissie Ier voorziening in het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen te Haarlem en omstr. Buurtgenooten, Het eerste halfjaar 1938 behoort al weer tot het verleden. Mede dank zij de krachtdadige stein van enkele vereenigingen was het ons mogelijk onzen arbeid voort te zetten; aan 35 zieke werd huisonderwijs verstrekt. De besturen van 36 Bijzondere scholen, de Cen trale Ouderraad en verschillende vereenigingen verzochten wij om een jaarlijksclie bijdrage. Slechts enkele gaven aan ons verzoèk gehoor. Moeten wij nu onze zieke kleuters, die toch reeds zooveel genot missen in vergelijking met hun ge zonde kornuiten nu ook nog het genoegen ont nemen, dat zij althans thuis onderwijs ontvangen. Fin wat zat er dan in de toekomst van déze kin deren terecht komen! Wij vertrouwen op Uwe medewerking en gaan vol moed het 2e half jaar 1938 in. Bij voorbaat dank, Namens het Bestuur, J. H. W. HABERMEHL, Secr. Kinderhuissingel 30. -p Unieke Oorkonde. Het staat vast, dat het publiek met belangstel ling volgt, wat de pers over het a.s. regeerings- jubileum van H.M. de Koningin en alles wat daarmee in verhand staat schrijft. Tot de gebeurtenissen, waarvoor het publiek ongetwijfeld interesse zal hebben, mag zeker ook worden gerekend de unieke oorkonde, welke door Dijkstra's Uitgeverij te Zeist wordt uitgegeven om door gemeentebesturen, vereenigingen en schoolbesturen aan de jeugd te worden uitgereikt. Uit officieele kringen mocht de uitgeefster voor deze plaats veeds veel belangstelling ondervinden, hetgeen niet valt te verwonderen, wanneer men weet, dat het ontwerp door den heer C. A. Lion Cachet aangegeven en door den lithograaf J. Boo gaard werd uitgevoerd in 6 kleuren offsetdruk, terwijl voor tekst werd gekozen een kernachtige uitspraak van H.M. de Koningin zelf, aangevuld met een gedicht door Geerten Gossaert. De prijs van 1001000 stuks bedraagt 12 cent per exemplaar. Grootere kwantiteiten 10 ct. per exemplaar. Van de Ontspanningscommissie. Onze Vischtocht. Het reeds niet groote aantal inschrijvingen werd nog verminderd door verhindering van en kelen. Desondanks heeft een klein, maar vroolijk troepje den tocht medegemaakt en ondanks min der gunstig weer (flinke storm), hebben wij ons zoo geamuseerd, dat om een spoedige herhaling is gevraagd. Waarvoor prompt zal worden gezorgd. Uiteraard kon niet van een wedstrijd worden gesproken. Er moest nogal naar overboord ge slagen hengels en netten worden gevischt, waar over groote vroolijkheid was. Maar al deze handi cap ten spijt, wij gaan weer en wel heel spoedig. Dat de weergoden ons dan wat welwillender mogen zijn. Tocht naar „Elswout". Hoewel niet bekend op dit oogenblik of er toe stemming zal worden verleend, verzoeken wij hen, die een avondwandeling wenschen mede te maken, zich op te geven bij C. F. Stroosnijder, Ramplaan 98, of C. Tesselaar, L. v. Dalenlaan 3. Ter tegemoetkoming in de kleine kosten, wordt van eiken deelnemer 10 ct. gevraagd. ZONDAG 3 JULI 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Bed. II. Avondmaal. Extra coÜ. voor de diaconie. Geref. Kerk v.m. 10 uur Ds. Joh. C. Brussaard. N.m. 5 uur de heer van Lonkhuijzen, hulppred. Ned. Prot. Bond v.m. 10% nur Ds. G. Westmijse, van Rotterdam. Onderw.: „Eert uw vader en moeder". „Altijd?". Exodus 20 12a. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), geen dienst. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Extra collecte voor de diaconie. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 11 uur Ds. K. H. Kroon. Doopsbediening. Geref. Kerk v.m. 9.45 uur Ds. W. Breukelaar, em. pred. Voorber. H. Avondmaal. N.m. 5% uur Ds. W. Breukelaar. HAARLEM. Evang. Lutli. Gem. v.m. 10% uur Ds. G. J. Duijvendak. Extra coll. Fonds Chr. Bel. Eglise Wallonne a 20 h., Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Maliicn de Delft. 3e Col lecte pour I'Eglise. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. C. J. I. Sluijk, van Baarn. Bed. H. Avondmaal en dankzegging. Gem. Gods (Fr. Halsstr. 4), v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer Jeninga van IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur (W. Geldeloozepad 14), Bijbellezing en bidstond. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v..m 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Catech. Zondag 24. Om de 14 dagen straatprediking Zaterdags avonds op het Pretoriaplein. Zangkoor. Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27. Haarlem Vleesch, gioenie, aardappelen f 0.90 Idem met soep ot toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. M.. de Goede van Brcukelen. N.m. 5 uur Ds A. M. Boeyinga. ('ateeh. Zondag 24. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur, Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. M. de Goede, van Breukelen. Catech. Zondag 25. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. Catech. Zondag 25. Coll. t. verbr. v. Spir. begins, (geb. „Theosofia", Nassaupl. 8), v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. de heer P. Honingh, Den Haag. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. v. d. Vloed. Arbeid door vreemdelingen. Bij de aanvragen om vergunning tot het doen verrichten van arbeid door vreemdelingen, ten behoeve van vreemdelingen, die nog niet hier te lande verblijven, dient te worden overgelegd een verklaring van een bevoegde autoriteit in het buitenland, waaruit blijkt, dat de betreffende vreemdeling weer ongehinderd naar het land van herkomst kan terugkeeren. Hiervan moet ook een aanteckening in het pas poort van den betreffenden vreemdeling voor komen. Bij aanvragen ten behoeve van vrouwelijk personeel, eveneens nog niet hier te lande ver blijvende, moeten tevens worden overgelegd een bewijs van goed gedrag en een doktersverklaring, waaruit blijkt, dat de vreemdelinge gezond is. Op aanvragen, niet vergezeld van bovenbe doelde verklaringen, zal afwijzend worden beslist, tenzij vooraf anders is overeengekomen. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling, VER WE Y. 115. Den volgenden dag bracht Gulliver de kleine koeien en schapen in een grooten mand naar den dierentuin. Toen de directeur de lilliputteidieier zag, sloeg hij haast om van verbazing. Er gebeurde bijna een groot ongeluk, want loen alle oppassers van den dierentuin hij elkaar waren geroepen or, de kleine dieren te bekijken, kwam plotseling me groote sprongen de reusachtige Koningslecuv aangerend. Iedereen zocht verschrikt een goeo heenkomen. Zeker had de leeuw met één hap alle koeien en schapen opgepeuzeld, als er niet wat anders was gebeurd. 116. Het waren de Lilliputters, die hier de redders in den nood waren. Gulliver had een tiental van hen meegenomen cm voor de beesten in den dieren tuin te zorgen. Als gewoonlijk nam hij ze altijd in zijn zak mee als hij uitging. Gok nu was dit het eval. Toen de Lilliputters liet verschrikkelijke geschreeuw van hun meester vernamen, sprongen ze oogenblikkeliik allen tegelijk uit zijn zak. Maar o wee, ze kwamen precies terecht in de lange manen van den leeuw! 117. Deze schrok zoo lievig, dat hij heelemaai niet zag dat al zijn lekkere koeienhapjes naar alk- kanten vluchtten. In zijn manen voelde hij één akelig gekriebel. En doordar hij niet kon ontdekken wat het eigenlijk was, sloop hij met langzame passen en met zijn staart tusschen zijn pooten de kooi weer binnen. Een oppasser gaf het open staande ijzeren hek een duw en spoedig was de dappere leeuw weer gevangen. Maar nu begon Gulliver angstig te worden cn rende hij naar de gesloten kooi. 118. Zijn kleine vrienden zaten nog steeds in de langi manen van den leeuw. Hoe moesten zij er weei uitkomen! Zeker zouden zij verslonden worden, wanneer zij het wagen zouden op den grond te springen. De directeur en al de oppassers kwamen erbij, maar weinigen wisten raad. Gulliver riep de Lilliputters toe, zich vooral goed vast te houden. Juist had hij dat gezegd, of daar vloog de leeuw woedend tegen de ijzeren traliën op: zijn manen stonden recht overeind. En toen gebeurde het ongeluk l

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3