C. H. C. VOS D. J. JANSSE A. G. G. M. GIORGIS Zn. Uitsluitend Heerenkappersbedrijf Raadszitting Bloemendaal V rij dag 22 Juli 1938 Examens. taai Uw Bedden en Matrassen REPAREEREN bij HONSBEEK Bezoekt U ook eens het van Lambrecht van Dalenlaan 9a le zijstraat links achter Rollandslaan Vervolg van pag. 1. BEROEPSCHRIFT AFWIJZENDE BESCHIKKING BOUWAANVRAGE. A. J. Faase, directeur der N.V. Wimbledon Tennispark te Overveen, heeft een beroepschrift ingediend tegen de afwijzende beschikking d.d. 25 Mei 1938 van B. en W. op zijn bouwaanvraag d.d. 17 Mei j.l., voor het verbouwen van een vroegere oranjerie op een terrein (niet onmiddellijk gren zende aan een weg) tussclien de bebouwing aan de Oranje-Nassaulaan en de J. W. Frisolaan. In de raadszitting van 16 Juni 1938 werd de beslissing op dit beroepschrift aangehouden, omdat toen het onderzoek ter zake nog niet af- geloopen was. B. en W. stellen thans voor op het beroepschrift afwijzend te beschikken, omdat krachtens artikel 6 der Woningwet de gevraagde vergunning mag en moet worden geweigerd. De heer POSTHUMUS MEIJJES (V.B.) zegt dat deze zaak op hem géén prettigen indruk heeft gemaakt. Is het wel noodig om deze ontheffing te weigeren De tallooze redenen aangevoerd om het verzoekschrift te weigeren, wekken bij spreker den indruk die het spreekwoord geeft: Qui s'excuse s'accuse. Spreker stelt voor op het adres van den bewoner goedgunstig te beschikken en hem in de gelegen heid te stellen de gewenschte, kleine verbouwing aan te brengén. De heer VAX HI ESSEX (A.R.) sluit zich gaarne bij den lieer Meijjes aan. Het geldt hier een belang van een middenstander die zijn bedrijf eenigermate ■wil verbeteren, en het schijnt moeilijk te zijn in Bloemendaal hiervoor medewerking te krijgen. De heer SCHULZ (S.D.A.P.) merkt op dat de verbouwing een waardevermeerdering aan het pand zal geven waarmee we straks indien het uit breidingsplan aan de orde komt, in moeilijkheden kunnen geraken. De heer EXSCHEDE (V.B.) gelooft dat het niet moeilijk is met den appellant een overeenkomst te treffen, die waardevermeerdering tegen gaat. Spr. onderschrijft de woorden van den heer van Riessen dat deze middenstander in zijn ppging om een beter bedrijf te verkrijgen, moet geholpen worden. Do. heer POSTHUMUS MEIJJES (V.B.) zegt ve'e argumenten tegen de motiveering van' B. eri W. té kuhnén aanvperen, doch dit Zou te véél tijd vergen, .Spr. wil daarom voorstellen aan adressant de gevraagde ontheffing tè verleenen. De VOORZITTER acht dit niet juist. Ged. Staten wenschen van de in 't geding zijnde bepa ling geen dispensatie verleenen. Het voorstel van B. en W„ hierna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 6 tegen 4 stem men (de heeren van Riessen, Posthumus'Meijjes, Quarles van Ufford en Enschedé), terwijl de heer Rohling blanco stemde. BEROEPSCHRIFT VERWIJDERING TER REI NAFSC HEI DING. F. M. Heerkens Thijssen te Aerdenhout heeft een bezwaarschrift tot den Raad gericht, tegen een aanschrijving van B. en W. tot slooping van een zonder vergunning aangebrachte terreinaf scheiding. B. en W. merken op, dat naar aanleiding van besprekingen met den inspecteur van Bouw- en Woningtoezicht door B. en W. aan adressant een schrijven werd gericht op 30 November 1937. Waar op dit schrijven geen antwoord werd ont vangen is bij schrijven van 17 Januari 1938 op beantwoording aangedrongen. Het antwoord is gedateerd 12 April 1938 en adressant verzocht hierin de gevraagde vergunning alsnog te willen verleenen. Op 16 April 1938 is hierop afwijzend beschikt en werd adressant verzocht vóór 15 Mei 1938 verandering aan te brengen. 13 Mei 1938 herhaalde adressant zijn verzoek om hand having, waarop afwijzend werd beschikt en uit stel voor verandering werd gegeven tot 1 Juni 1938. Bij beschikking van 15 Juni hebben B. en W. de verwijdering officieel gelast. Ten aanzien van liet bezwaarschrift zelve merken B. en W. op, dat bij de bouwvergunning toestemming is verleend voor een terreinafschei ding bestaande uit een muurtje van 40 c.m. hoogte. Het later docr adressant hierop geplaatste hekwerk is in strijd met de bouwvergunning en dus zonder toestemming aangebracht, waardoor adressant in overtreding is. De door adressant gevraagde vernietiging van de aanschrijving van B. en W. om het in strijd met de Bouwvergunning en zonder toestemming gemaakte te verwijderen, zou strijdig zijn met een behoorlijke handhaving der Bouwverordening, weshalve B. en W. voor- SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 stellen op het bezwaarschrift afwijzend te be- schikken. De heer QUARLES VAN UFFORD (V.B.) vindt het niet minder dan onzin om het hek te laten wegnemen. Spreker kan zich best voorstellen dat de requestrant er niet aan heeft gedacht vergun ning aan te vragen voor het hek, toen hij toestem ming had voor een afscheiding op een hoogte van 40 c.M. Het hek voldoet bovendien aan alle eischen. De heer ENSCHEDE (V.B.) heeft een bezoek gebracht aan het terrein. Spr. kan zich niet voor stellen waarom B. en W. het hek willen laten sloo- pen. De heer NOORMAN (S.D.A.P.) merkt op dat het hek verschrikkelijk afsteekt bij de naast- aanliggende woning-afscheidingen. Spr. meent, dat B. en W. moeten ingrijpen als iets dergelijks gebeurt, want anders zouden we een orde krijgen die op wanorde gelukt. De heer POSTHUMUS MEIJJES (V.B.) zal heel kort zijn. Spr. ziet in deze kwestie een uiting van Holland op z'n smalst en een onsympathieke uiting van ambtenaarlijke dwingelandij. De heer ROHLING (R.K.) zou het een eigen aardige beslissing vinden, het hek af te breken waar blijkt dat het hek zeer sierlijk is. De VOORZITTER zet de principieele kant van de zaak uiteen. Er is 'n hek gezet dat afwijkt van de verleende vergunning. Dar kan niet ge sanctioneerd worden. B. en VV. willen niei ,,niabzrege]n", maar uit sluitend in het belang der gemeente nemen zij deze maatregelen om te trachten eenige eenheid in de afscheidingen te krijgen. Spr. is volkomen van den goeden trouw van den heer Heerkens Thijssen overluigd. B. en W. hebben zoolang mogelijk getracht de zaak in goede banen te houden. Indien B. en W. zouden zeggen: laat het hek staan, dan zou het hek van den dam zijn. We zijn verloren als we toestemming geven, en openen de deur voot het aanbrengen van allerlei wille keurige hekwerken. De eenige oplossing, die spreker nog ziet, is dat de Raad zich duidelijk uitspreke dat hij achter B. en W. staat en het onjuist vindt zonder ver gunning van B. en W. een hekwerk te plaatsen. Indien de Raad deze verklaring geeft, zijn B. en W. bereid voor dit bijzondere geval alsnog een, ook den requestrant bevredigende oplossing, te zoeken. Tot den heer Posthumus Meijjes zegt spreker, dat diens woorden ver ambtenaarlijke dwinge landij alleen den ambtenaar van Bouw- en Woning toezicht zouden kunnen gelden. Spr. merkt echter op dat deze ambtenaar een gentleman is, die op uitstekende wijze zijn plicht vervult, en zorgt voor de handhaving van de Bouwverordeningen. Men kan van alle betrokkenen hooren dat men dezen ambtenaar een bijzondere hoogachting toedraagt, ondanks het feit dat hij zijn plicht doet. De heer POSTHUMUS MEIJJES zegt geen be paalden persoon te hebben willen treffen, daar de, betrokken ambtenaar naar sprekers overtuiging zeèr coulant is. Het gaat echter over den geest die in B. en W. heerscht De VOORZITTERB. en W. staan er buiten. De heer MEIJJES: Laat ik even uitspreken,-het gaat over den geest die, in B. en W. heerscht, en die oorzaak is dat het College hoe langer hóe meer impopulair bij de ingezetenen wordt. Weth. OUWEHAND (C.H.) wil den Raad in overweging geven het voorstel van den Voorzitter te aanvaarden; hoofdzaak is dat uitgesproken worde dat men niet maar lukraak een hek mag neerzetten. (De heer Posthumus Meijjes verlaat de vergade ring). De Raad blijkt dan genoegen te nemen met het voorstel van den Voorzitter, waarbij de uitspraak wordt gedaan dat het onjuist is zonder vergun ning van B. en W. een hek neer te zetten, en.B. en W. zullen trachten een bevredigende oplossing met den requestrant te vinden. ONTHEFFING BEPALING BEBOUWINGS VOORSCHRIFTEN. B. en W. stellen voor ontheffing van bepaling der Bebouwingsvoorschriften te verleenen aan: a. B. Dechesne, voor het bouwen van een dubbel woonhuis met dubbele garage aan de Julianalaan b. J. J. Verhagen Jzn., voor het bouwen van vier garages bij zes te bouwen woonhuizen aan de Clematislaan hoek Asterlaan; c. M. Lolkus, voor het bouwen van drie woon huizen met twee garages aan de Spiegelenburgh- laan d. N.V. Bredero's Bouwbedrijf, voor het bou wen van twee garages bij in aanbouw zijnde woonhuizen aan de Mauricialaan; e. Rinkema Roosdorp, voor het bouwen van vier garages bij zes te bouwen woonhuizen aan de Willem de Zwijgerlaan; J. R. Schencli de Jong, voor het bouwen van twee enkele woonhuizen aan den Ter Hoffsteede- van een woonhuis op den hoek Joz. Israëlsweg- Arnoldslaan. De d.d. 19 Mei 1938 verleende dis pensatie aan de Erven Stoop komt hierdoor te vervallen. Te weigeren aan: De N.V. Expl. Maatschappij van Onroerende Goederen „De Beek" te Haarlem, voor het bebou wen van een .terrein tusschen J. W. Frisolaan, Julianalaan, het Binnenpad en de spoorlijn (wijzi ging der d.d. 19 Mei 1398 verleende dispensatie). Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer VAN RIESSEN geeft B. en W. in over weging de standplaats van de N.Z.H.T.M.-bus op den hoek Bloemendaalscheweg-Hartenlustlaan te verplaatsen, daar hier veel gevaarlijke verkeers situaties ontstaan. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. De openbare zitting wordt hierna te 3.45 uur gesloten. weg; g. J. II. Baggerman, voor het bouwen van twee garages bij drie te bouwen woonhuizen aan de Laan van Boreel. N.V. v.h. P. J. Voorneveld te Haarlem voor het bouwen van 8 aaneengebouwde garages bij 16 (4 x 4) woonhuizen aan de Ernst Casimirlaan G. J. Geijsendorffer te Aerdenhout, voor het verbouwen der garage bij perceel Dahlialaanl; N.V. „De Vijfhoek" te Haarlem voor het bouwen van 2 garages bij 3 te bouwen woonhuizen aan de Laan van Boreel, mits de garages tegen zijgevels worden geplaatst; M. A. Scheffers te Haarlem voor het bouwen van een bergplaats en een uitbouw bij twee te bouwen woonhuizen aan de Oranje Nassaulaan, mits de bergplaats niet grooter worde dan 12 M.2; SI. Wetselaar te Bloemendaal, voor het bouwen KRUISSTRAAT 18 TELEFOON 15484 Timmerman Haarlem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- abrlek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. GEN. CRONJÉSTRAAT 88. Groote keuzeTuinparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. blAan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven het einddiploma o.a.: Adf. Weg- en Waterbouwkunde: J. L. Noor man te Bloemendaal; Afd. Werktuigbouwkunde: J. van Effen, A. Kruijshoop en W. van der Linde te Aerdenhout, Afd, Scheepsbouw kunde: H. Asselbergs te Bloemendaal. Aan de Prot. Clir. Nijverheidsschool te Haar lem werden de navolgende getuigschriften be haald door: „Huishoudkundige": C. Hultzer, Aerdenhout; A. Kout, Overveen; P. Lasschuif, Overveen; G. de Waal Malefijt, Overveen. „Hulp in de Huishouding": R. Derksen, Sant poort; D. Hoogland, Overveen. „Costuumnaaien"W. Suurland, Overveen. Voor het examen Hoofdacte slaagde de heer J. J. A. Dixon te Bloemendaal. Mevr. T. Fokker-Van Dijk te Overveen slaagde voor het diploma van het NedeTl. Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage. Voor het Middenstands-examen handelskennis van de Vestigingswet op het Kleinbedrijf slaagden o.a. J. H. Barnhoorn en C. A. P. Botman te Bloemendaal, leerlingen van de R.-K. Midden standshandelsschool te Haarlem. Bij .de Esperanto-exanicns van het Nederlanda Esperanto Ekzamena Komitato slaagde voor diploma A, mevr. J. F. Croes-Van Delden te Bloemendaal. ,,'t Kopje". De uitslag van het overgangsexamen aan de Middelbare School voor Meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal is als volgt: Bevorderd van IV naar V: I. de Beaufort, M. Bierens de Haan, S. Bierens de Haan, T'. Delbrück, de Flines, W. Geel, J. Groenevelt, A. ter Haar Romeny, N. Hagedorn, E. Heinsius, S. Henny, N. Hoogland, B. Kalis, N. Kohier, T. van Leer, D. van der Plaat, R. Schuller, G. van Thiel, W. de Voógt, vakleerling, P. van Wezel, N. Willink, N. de Wit. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van III A naar IVT. van Beeck Vollenhoven, N. Crommeling, J. Dyserinck, L. de Flines, I. de Groot, K. Halbertsma (toehoorderes), M. van 't Hooft, D. Horrocks, E. Laan, M. de Lestrieux Hendrichs, D. Memelink, A. Muller, R. van de Poll, C. van Randwyck, D. Reigersman en M. Reynders. Niet bevorderd J leerlinge. Van III B naar IVD. Adriani, G. Bakker, L. Bentinck, T. Branat, N. de Breuk, M. Groenevelt (vakleerling), H. Hoogland, N. Kramer, D. Lim burg, E. von Magius, J. Mellema, J. Posthumus Meyjes, E. Naessens, A. Nijland, N. Rot, W. Schoen, M. Schor, M. Semplonius, N. Straaken- broek en M. Vink. Niet bevorderd geen. Van II naar III: M. Aberson, II. de Breuk, I. Holdert, L. Keg, E. Kerkhoven, W. Kloppenburg, H. Kolkmeijer, A. Kruijshoop, E. Sluijterman, C. Smits, E. Talsma, L. van der Veen, G. Veninga, G. Willemsen en M. von Winning. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van I naar II: G. van Beusekom, T. van den Broek, L. Cohen, F. van Dam, E. Delbrück,A. Fabius, T. Glerum, M. Janssen, G. Kal, H. von Magius (vakleerling), W. van Marken, E. van der Plaat, K. Semplonius, L. Stoop, A. Suijk, A. Swaan, M. Tameling. M. Unger, T. de Vries, N. van Weezei en J. Willemsen. Niet bevorderd 3 leerlingen. Eindexamens: Aan deze school deden 20 candidaten hun eindexamen. Geslaagd de dames: T. Adriani, E. v. Arkel, R. Beels, W. Hagedorn, T. Hijmans, N. Koenigs, C. Kutzleb, T. v. d. Laan, K. Limburg, A. Mendes de Leon, E. Oudenhoven, L. Pelsky, M. v. Reenen, N. Siewertsz v. Rcesema, M. Smidt v. Gelder, N. Stobbe, C. Toulon v. d. Koog, L. Vis, F. v. d. Vlugt, N. v. Waveren. Kennemer Lyceum. Voor het eindexamen van het Kennemer Lyceum, H.B.S. B-afdeeling, slaagden de dames: G. M. Garrer, B. Mulder, A. M. Verkade en de heeren: A. v. d. Berg, E. d'Arnaud v. Boeklioltz, J. Groenhof, F. W. Lambrechtsen, C. Ch. Losecaat Vermeer, J. B. Quist, F. W. O. Spies, J. W. Ch. v. Steeden, J. J. Steur, P. Tideman, P. A. Wit. Voor het vóór-examen van het Ned. Gen. Voor heilgymnastiek en massage is geslaagd mej. M. A. Knuijt te Overveen. Mej. J. J. Lansdorp te Bloemendaal werd be vorderd van de eerste naar de tweede klasse van de Rijkstuinbouwschool te Boskoop. Van de Juliana-school, hoofd de heer W. R. Jansen, legden de volgende leerlingen met succes examen af voor het middelbaar onderwijs: Otto B. Zaalberg, Ben Abas, Dina Cerfontaine, Tineke Reinking en Hesta C. Bosman voor het Kennemer Lyceum; Arthur Noordenhaven en Wim de Vries voor de 1ste H.B.S. B; Emil van Truijen, Pite van Truijen en Hendrik Schuiten maker voor de H.B.S. A; Henriette Pleging, Elisa beth Heilbron en Abraham Pleging voor het gym nasium; Willy van der Veen, Mieke Butter en Lipkje Jager voor de meisjes H.B.S.; Plonf Barendregt voor het Chr. Lyceum. Aan de R.-K. Industrie- en Huishoudschool te Haarlem is geslaagd voor het diploma „Costuum naaien", mej. A. Sweijen te Bloemendaal. De heer F. v. d. Meijden te Bloemendaal slaagde voor het te 's-Gravenhage gehouden examen Handelskennis L.O. Zoo de ouden zongen blTwee kinderen uit Haarlem afkomstig, die gezamenlijk op één autoped een uitstapje naar ,,'t Kopje" maakten, volgden het slechte voor beeld van zoovele ouderen om in een flinke race den Hooge Duin- en Daalscheweg neerwaarts te te nemen. De groote snelheid speelde hen echter parten, de „bestuurder" raakte zijn evenwicht kwijt en ze vielen. Dr. Bos, die de patiënten be handelde, constateerde bij den één slechts wat ontvellingen; de ander kreeg een gebroken pols. o Verkeerd gerekend. blOp den hoek Bloemendaalscheweg-Tette- rodeweg meende een met veel vaart van de hoogte komende juffrouw nog te kunnen passeeren. rakelings achter een auto, die uit de richting Julianalaan kwam. Haar berekening kwam echter falikant uit; de ontwikkelde snelheid van haar fiets, was iets hooger, dan zij meende, waardoor zij in plaats van langs de auto te komen, tegen den wagen aanbotste. Haar fiets leed de zwaarste schade; de juffrouw zelve kon, nadat haar schaaf wonden op het politiebureau verbonden waren, per trein huiswaarts keeren. Op het verkeerde pad. blEen motorrijder, zekere J. P. uit Amster dam, wilde op den Zeeweg uitwijken voor een hem achterop rijdende auto. Hij Week te veel naar links uit, kwam daarbij in het zand terecht en sloeg over den kop. Dr. Lütge onderzócht den afgedwaalde, maar behoefde geen ernstige kwets uren te constateeren, zoodat de motorrijder, wiens motor licht beschadigd was.-op eigen ge legenheid kon voortreizen. Per autoped Amsterdam-Zandvoort v.v. blMaandagavond om half elf werdén door de politie in deze gemeente twee 10-jarige jongentjes aangetroffen. Bij onderzoek bleek, dat deze knapen 's morgens in Amsterdam op hun autoped gestapt waren om een dagje in Zandvoort door te brengen! De heenreis was wel gelukt, maar de terugreis viel tegen. Zij zagen, zoo laat op den avond, geen kans meer thuis te komen. De politie ontfermde zich over de jeugdige wereldreizigers en bracht hen met hun ped per auto naar de ver moedelijk wel ongeruste ouders terug. De nieuwe Rijwielplaatjes. Met ingang van gisteren zijn op de kantoren der posterijen de rijwielbelastingmerken voor het belastingjaar 1938/1939 (1 Augustus 1938 t/m 31 Juli 1939) verkrijgbaar. De minister van Financiën heeft bepaald, dat gedurende het tijdvak van 1 tot en met 8 Aug. 1938 geen boete zal zijn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rijwiel, zonder voorzien te zijn van het vereischte volgens de bij art. 2 der voormelde wet bedoelde voorschriften, bevestigde belastingmerk. Kostelooze Rljwielmerken. Voor het afhalen en inleveren van aangiften en het in ontvangst nemen van kostelooze rijwiel- merken zal gelegenheid bestaan: voor Haarlem op het kantoor van den ont vanger der invoerrechten en accijnzen te Haarlem, alle dagen gedurende de kantooruren en voorts op de Maandagen 25 Juli en 1 Augustus van 79 uur n.m. en op de Woensdagen 27 Juli en 3 Aug. van 79 uur n.m.; voor Santpoort aan de woning van den dienst- geleider, Kerkerinklaan 38, op de Maandagen 25 Juli en 1 Augustus en de Vrijdagen 22 en 29 Juli en 5 Augustus, telkens des nam. van 7.30 tol 8.30 uur.; voor Bennebroek, aan het Raadhuis, gemeente Bennebroek, Rijksstraatweg 27, op de Dins dagen 26 Juli en 2 Augustus, en de Donderdagen 28 Juli en 4 Augustus telkens van 7 tot 9 uur n.m. voor Zandvoort, Haltestraat 4, op Dinsdagen 26 Juli en 2 Augustus, en Donderdagen 28 Jul en 4 Augustus, telkens des nam. van 7.30 tot 8.30 uur; voor Bloemendaal, aan de woning van den dienstgeleider Struyvesantstraat 17 te Haarlem, op de Dinsdagen 26 Juli en 2 Augustus, en de Donderdagen 28 Juli en 4 Augustus, telkens van .7 tót 8 uur des nam.; voor Overveen aan dc woning van den dienst geleider, Bloemveldlaan 25 te Haarlem (Over veen) op Vrijdag 22 Juli, Dinsdag 2 Augustus en Woensdag 3 Augustus, telkens van 7 tot 8 uur des nam. -0 Orgelbespeling. blDonderdag 28 Juli a.s. wordt door den heer Piet Halsema in de Ned. Herv. Kerk te Bloemen daal een orgelbespeling gegeven, waarbij mede werking wordt verleend door mej. Annie Michiel- sen, alt. Aanvang 8.15 uur. De toegang is vrij. Programma a 10 cent is aan de kerk vcrkljjg baar.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2