Gutlioe/s (Reizen. Winkeliersvereniging 't Kleverpark. C. J. VAN DIGGELEN Vrijdag 5 Augustus 1938 3 Haarlem, Bloemhofstraat 7, Telef. 12815 Predikbeurten. Ingezonden SPORTHUIS TE NUYL Tenten, Kampeer- kleeding, Tennis enz. Van de Leestafel. Naamplaten - Stempels WIJNANDS VAN RENSEN De plannen voor de groote feesten. Woensdagavond vergaderde bovengenoemde vereeniging in café ,,'t Bolwerk" te Haarlem onder leiding van den voorzitter, den heer Franken. Het doel dezer vergadering was om besluiten te nemen inzake de komende feesten ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum, wat er ten opzichte van het Kleverpark gedaan kan worden om aan deze feesten mede te werken niet alleen, maar tevens en inzonderheid wat de Kleverparkbewoners en allen die belang stellen in dit deel der stad, kan worden aangeboden in den vorm van feestelijk heden speciaal voor het Kleverpark bestemd. Reeds nu kan worden geconstateerd dat deze nieuwe ver eeniging alles behalve stil zit om haar doel te be reiken. Er is reeds veel bereikt en er zal nog meer bereikt worden. Deze zeer geanimeerde vergadering heelt hiertoe ongetwijfeld medegewerkt. Wij willen de belang rijke punten, welke ter tafel kwamen, toelichten, zoodat het publiek reeds nu kennis kan nemen van hetgeen er zal gebeuren. Vooraf dient nog vermeld dat het ledental der vereeniging steeds toeneemt en het zal niet lang meer duren of de meeste winkeliers in deze wijk zullen lid zijn van de vereeniging. De voorzitter heette enkele nieuwe leden, ter vergadering aanwezig, van harte welkom en sprak het vertrouwen uit dat deze snel groeiende ver eeniging veel tot stand kan brengen door onder linge samenwerking, zoodat concurrentiestrijd plaats zal moeten maken voor solidaire harmonie tot verbetering van de plaatselijke toestanden in het algemeen en dat der leden in het bijzonder. Kinderfeesten. De in de vorige vergadering gemaakte plannen tot het organiseeren van kinderfeesten op het sport terrein aan de Kleverlaan zijn in deze vergadering vastgelegd. Er is medewerking van de vereeniging „Koninginnedag", onder wier auspiciën alle festi viteiten geleid worden. De leiding voor wat betrett de verschillende sportwedstrijden berust bij den heer Lindhorn, leeraar voor lichamelijke opvoeding te Haarlem, terwijl tevens tal van personen zullen medewerken om deze wedstrijden te doen slagen. De winkeliers zullen prijzen disponibel stellen, welke gedurende eenigen tijd in een der étalages van de leden zullen worden geëtaleerd, de heer Nijgh stelde 6 medailles en 1 beker disponibel, hetgeen door de vergadering in dank werd aanvaard. De inschrijving tot deelname aan deze sport wedstrijden is opengesteld tot 24 Augustus a.s. Er wordt een groote deelname vervracht, en geen wonder, het is voor de jeugd een zeer aanlokkelijke gelegenheid om iets te kunnen presteeren en de lenigheid te kunnen demonstreeren. Feestelijke verlichting van het Kleverpark. De vereeniging heeft een aanbieding gekregen van een firma, die specialiteit is op het gebied van feestverlichting, om het Kleverpark feestelijk te verlichten; onder het Kleverpark wordt in dit verband verstaan het eigenlijke park bij de Sant poorterstraat. De kosten hieraan verbonden zullen weliswaar particulier moeten worden gevonden, d.w.z. de ingeschrevenen zullen ongetwijfeld gaarne iets willen bijdragen, waartoe gelegenheid bestaat om op lijsten in te teekenen die bij enkele leden zullen worden gedeponeerd (de adressen van deze leden volgen nog later), doch het besluit is ge nomen dat de feestverlichting komt, daar de ver eeniging een garantiefonds heeft gesticht, waaraan alle ieden, ter vergadering aanwezig, deelnemen. Zij, die belang stellen in een daartoe gemaakt ontwerp, kunnen deze teekening zien bij Franken's Kantoorboekhandel, Ostadestraat 6. Groot vreugdevuur. Op 6 September zal er een groot vreugdevuur worden ontstoken, vermoedelijk op het terrein nabij het station Bloemendaal; dit vreugdevuur wordt verzorgd door Hoenderdos' Brandstoffen- handel te Haarlem. Étalagewedstrijd. Er wordt een landelijke étalagewedstrijd georga niseerd, uitgaande van de vereeniging Nederlandsch Fabrikaat, welke wedstrijd voor Haarlem wordt geleid door de Haarlemsche|Middenstandscentrale ook de vereeniging ,,'t Kleverpark" zal ongetwij feld hierin vertegenwoordigd zijn, zoodat ook deze attractie niet ongemerkt voor de Kleverpark bewoners zal blijven. De heer Verdel, die ais afgevaardigde de ver gadering van de Haarlemsöhe Middenstandscen trale hiervan had bijgewoond, deed enkele bijzon dere mededeelingen, speciaal voor de deelnemers bestemd, een belangrijke factor hierin is dat deel name geheel kosteloos is, terwijl de voorwaarden aan belanghebbenden zullen worden verstrekt. sR Uit het bovenstaande blijkt voldoende, dat er in het Kleverpark gewerkt wordt, doch de medewer king ook van particuliere zijde is voor het wel slagen van het geheel een eerste vereischte, laat dus elke inwoner toonen dat het streven gewaardeerd wordt, men kan aan het geheel medewerken door een bedra; te storten bij het secretariaat: Van Ostadestraat 4, elk bedrag, hoe klein ook, is wel kom. Vele kleine bedragen kunnen ook veel tot stand brengen. Er wordt trouwens al veel gedaan. Als voorbeeld moge dienen, dat de drogisterijen van Gasteren, Santpoorterstraat en Scholten, Kleverparkweg, de gelegenheid openen om zich te laten wegen a 5 cent. De hierdoor verkregen gelden worden afgedragen aan het comité, als bijdrage in de te maken kosten voor de feesten. Stel dat uit elk gezin in het Kleverpark één persoon zich liet wegen, dan zou dit deel al weer een bedrag vormen van pl.m. f 125.Zoo zullen er nog wel meer middelen gevonden worden om aan geld te komen, doch hoofdzaak is dat de reeds ge dane moeite niet tevergeefs is geweest en wij er reeds op kunnen rekenen dat het Kleverpark tijdens de jubileumsfeesten in het middelpunt van de belangstelling zal komen te staan. Suède en Glacé Damesjasjes naar maat f 27.50. Handel in Fijne Leersoorten ZONDAG 7 AUGUSTUS 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. Ds. W. M. van Reijendam. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. N. Buffinga, van Rotterdam. Radio-uitz. op golfl. 245.9 m. Ned. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Veenhuizen van Amsterdam. Geref. Kerk v.m. 9.45 uur de heer D. C. van Lonk- huijzen, hulppred. te Oisterwijk (N.B.). N.m. 5 uur Dr. W. G. Harrenstein. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10 uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Wallonne a 20 h. 30, Servise et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur E. Michelin Moreau, de la Haye.3e collecte pour l'Eglise. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. M. Hinlopen, Amsterdam. Gem. Gods geen dienst. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. B. Timmer, van Wageningen. N.m. 5 uur Ds. C. Veenhof. Om de 14 dagen straatprediking Zaterdags avonds op het Pretoriaplein. Zangkoor. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. B. Timmer. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. E. T. v. d. Born van Heemstede. N.m. 5 uur Ds. F. J. B. Schiebaan, van Heineoord. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. F. J. B. Schiebaan van Heineoord. N.m. 5 uur Ds. E. T. v. d. Born. ZANDVOORT. Huref. Kerk (H.V.) v.m. 10% uur Ds. H. C. v. d. Brink. HET DROEVIG VERDRINKINGSGEVAL AAN HET BLOEMENDAALSCHE STRAND. Sta mij toe terug te komen op het bovenver melde ongeluk. Woensdagmiddag aan het strand bij „Duin en Kruidberg" voorgevallen. In tal van courantenberichten is reeds vroeger gemeld, dat de plaats daar een der gevaarlijkste plaatsen is aan onze Hollandsche kust, door de voortdurende aanwezigheid van een aldaar naar zee trekkende mui, d.w.z. een gevaarlijke water loop (tusschen de koppen der banken) in de richting van de diepe zee. De Ned. Bond tot liet Redden van Drenke lingen heeft in tal van voordrachten, in courant- berichten en ook door middel van brochures ge- wezen op het groote gevaar te gaan baden of zwemmen op onbewaakte stranddeelen. En de kust bij „Duin en Kruidberg" is onbewaakt. Het is practisch niet mogelijk de geheele kustlijn van Den Helder tot Zeeuwsch-Vlaanderen te bewaken; het publiek dient dit te begrijpen. Toch gaat men te ver in zee op onbewaakte stranddeelen! Waar om? Door de gemeentebesturen van Bloemendaal en Haarlem, ook door andere gemeentebesturen, is op alle scholen kosteloos voor de leerlingen uit gedeeld het bekende boekje „De gevaren der zee voor baders en zwemmers". Men kan dus op de hoogte zijn. In alle plaatsen langs de kust zijn badgelegenheden met bezoldigde badmannen en vrouwen, die groote kennis bezitten van de zee en haar gevaren en die nauwlettend toezien op het gedrag van lien, die zich in zee begeven. Deze stranden zijn bewaakt; daar kon men veilig baden en zwemmen. Natuurlijk brengt dit toezicht kosten mee, terwijl de strandpachters ook pacht moeten voldoen. De Ned. Bond voornoemd heeft op ongeveer alle plaatsen langs de kust brigades opgericht, die op drukke dagen (Zaterdag en Zondag), vrijwillig toezicht houden op baders en zwemmers en bij voortduring wijzen op het gevaar verbonden aan het zich ver in zee begeven. Aan het Bloemendaalsehe strand, bij het Bri gadehuis, wordt ook op de overige dagen toezicht gehouden. Daar kan men geheel kosteloos in zee gaan. Toch gaat men nog naar de onbewaakte stranddeelen. Nogmaals waarom? Zou ik in mijn kwaliteit van hoofdconsull van den Bond voor Noord-Holland aan het gemeente bestuur van Bloemendaal mogen verzoeken, oj: liet onbewaakte stranddeel in de gemeente (ooi bij „Duin en Kruidberg") Verbodsborden voor baden en zwemmen te doen plaatsen en mochten de gemeenteverordeningen geen verbod toelaten, dan zou het gemeentebestuur Waarschuwings borden kunnen plaatsen met: „Baden en zwemmen hier zeer gevaarlijk". A. J. MEIJER INK, Hoofdconsul Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. VOOR DE ZWEMLUSTIGEN! De Zomer is de vacantietijd en zeer velen maken van dezen tijd gebruik om eens heerlijk in zee, natuurbaden, of badinrichtingen te zwemmen en te zonnebaden. Zoo komt het badpak in aan raking met zout, zoet of chloorwater en met zand, gras, of plankiers, waardoor het er niet meer frisch uitziet. Menige zwemmer en zwemster ziet echter de noodzakelijkheid niet in, dat een padbak van tijd tot tijd eens flink gewasschen moet worden. Zij gaan van de veronderstelling uit, dat zij, met na het zwemmen en zonnebaden het badpak even uit te spoelen, kunnen volstaan. Dit is echter geenszins het geval; een zwempak moet zoo nu en dan eens grondig gereinigd wor den. Gebruik hiervoor echter geen scherpe wasch- middelen. Dames, wasch de badpakken eens met LUX, het aangewezen waschmiddel hiervoor, en ze zien er weer als nieuw uit! Hieronder geven wij u het waschvoorsehrift Maak een lauw, bijna koud Lux sop (een flinke eetlepel op een liter water (zomertemperatuur). Stop hierin het badpak en pers met de handen het sop goed door het weefsel, zonder wringen of wrijven. Spoel het badpak daarna enkele malen in schoon water van dezelfde temperatuur uit, totdat het water helder blijft en voeg aan het laatste spoelwater een scheutje azijn toe (een eierdopje op een liter water). Knijp vervolgens het water voorzichtig uit het badpak, zonder wringen, of haal het losjes door een wringer en rol het in een badhanddoek stevig uit om zooveel mogelijk water er uit te verwijderen. Leg het daarna in zijn model te drogen, maar niet in de zon of bij vuur! Schoterweg 27. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep of toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen te kwaliteiten en roomboter. Zangbundel voor Kampeerders. Een nieuwe dmk, de vijfde, van Zangzaad voor kampeerders deel 2, samengesteld door Jan Wal dorp [met tekeningen van Wim van Vliet, is ver schenen. Een woord van aanbeveling lijkt ons niet noodig. De snelheid, waarmee de drukken van Jan Wal- dorp's liederenbundel elkaar opvolgen, -wijst wel op de uitstekende selectie, die bij de samenstelling in acht is genomen, en op het practische formaat, waarin het boekje de wereld in werd gezonden. Bovendien is ..Zangzaad voor Kampeerders" niet alleen „voor alles wat", maar ook „van alles wat" en er is dan ook keus in overvloed: vroolijke liedjes, fijne gevoelvolle liedjes, liederen in ver schillende talen en dialecten, waarbij vooral de Nederlandsclie en Zuid-Afrikaansche afdeeling belangrijk werd uitgebreid. Deze liedjes zijn voor zien van een begeleiding voor fluit en luit, terwijl bij ieder lied met een noot de wijs is aangegeven. Daarom zouden wij een ieder, die de vrije natuur intrekt, willen aanraden: „Neemt Zangzaad mee op uw zwerftochten; immers: „Wo man singt, da lasz Dich ruhig nieder. Böse Menschen haben keine Lieder!" 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 131. Iemand stapte voorzichtig door den donkeren nacht over het pad, dat van de deur naar het Lilli- puttersliuis leidde. Toen sprak een stem: „Is hier iemand?" Het was niemand anders dan Gulliver, die niet had kunnen slapen en op het lawaai van de Lilliputters was afgekomen. Een teer, fijn stemmetje antwoordde: „Ja, heer Menschberg, wij zijn hier allemaal bij elkaar geweest vannacht, maar nu zijn die angstpieten op de vlucht gegaan". Verwonderd bukte Gulliver zich over Roco, die nog steeds op den steen stond me? zijn degen in de hand. 132. Spoedig was Gulliver ingelicht waarom hier de nachtelijke vergadering werd gehouden. De gerustgestelde Lilliputters waren weer terugge keerd en zoo stonden allen om den „Menschberg" heengeschaard. Gulliver vertelde aan allen wat hij den vorigen dag ook al aan Roco had verteld. Allen begrepen heel goed, dat Gulliver naar de zee terug verlangde. „Mannen", riep Gulliver, „wij moeten allen weer gaan varen en dan breng ik jullie allemaal terug naar Blefescu". „Hoera, hoera, hoera!" piepten de vijftig Lilliputters en zwaaiden met hun mutsen. Ppsst, ppssst, niet zoo hard schreeuwen, anders worden de buren wakker". 133. Zoo toog Gulliver op zekeren morgen vergezeld van Roco naar de haven. Zij troffen het goed. Een groote driemaster lag daar en deze zou den vol genden dag voor een driemaandelijksche reis ver trekken. De kapitein had juist een scheepsdokter noodig. Hij keek eerst wel wat verbaasd toen hij hoorde van het kleine reisgezelschap wat aan boord zou komen. Maar al spoedig was hij tevreden gesteld toen Gulliver hem voor de noodige onkosten eenige goudstukken in de hand duwde. 134. Toen hij thuiskwam vertelde hij opgewonden aan zijn vrouw dat hij den volgenden morgen weer zou vertrekken als scheejisdokter, met een groot schip. „O, o!" riep ze uit, „ben je dan je laatste reis al vergeten?" Maar Gulliver praatte alle bezwaren weg. Hij vertelde dat hij genoeg goud van den koning van Blefescu had gekregen dat zij wel eenige jaren onbezorgd kon voortleven met hun twee kinderen. Gulliver was weer vroolijk en sprong in het rond. Eindelijk lachte zijn vrouw mee en dacht eraan dat de reis maar drie maand** zou duren.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3