DE HEUVELRIT DER K.N.A.C. GEBR.BEEKMAN VULPENHOUDERS A.Vernout gewonnen door de Fiat 500 Coupé 995.- 2 D. J Jansse Bloemendaal. Gevonden Voorwerpen. Wekeüjkseh Spreekwoord: Burgerlijke Stand Groote collectie in DIVERSE PRIJZEN. De betrouwbaarste, zuinigste en tevens: de laagst geprijsde wagen ter wereld, Benzine-verbruik: 1 Liter op 20 K.M. Vrfjd a g 23 September 1938 Groote keuze Hee ren-, Dames- en Kinder- Parapluies, Heeren Wandelstok Parapluies. Dames en Heeren-Wandel stokken. Opvouw bare Damestasch- Parapluies Knirps en Boy. Dames- Parapluies 16-baans vanaf f 1.90. Para- pluie-repar. billijk. CRONJÉSTRAAT 88, HAARLEM-N., TEL. 12464 Gevonden en terug te bekomen bijP. Smid, Zomerzorgerlaan 14b, een kindertasclije, rugzak en cape; Rijkveld, Prins Hendriklaan 110, een roode bal; Van Buggenum, Lijsterbeslaan Beverwijk, 2 kistjes margarine; Matzinger, Lo- rentzkade 36, Haarlem, een vulpenhouder; Van Hulzen, Oranje Nassaulaan 50, een hockeystick; Postkantoor Overveen, een damesvulpenhouder; Van Déelen, Duinvlietspad 9, Haarlem, een grijze hond; Bartels, Zijlweg 207, Haarlem, een zwaan; Koel, Frans Halsstraat 18, Haarlem, een dames horloge in étui; H, de Jong, Dickmanstraat 2, Haarlem, een bruin hondje; Boormia, Zandvoor- terweg 29, eenige stukken motorgereedschap Van Kampen, Noordlaan 48, een verm. gouden armband; Van Bommel, Dr. Bakkerlaan 88, een jongensregenjas; T. Rol, Ooster Tuindorplaan 10 Haarlem, een spoorboekje; mei. Levi, hotel Iepenhove, Bloemendaal, een vulpotlood; Koer, Visscherseinde, Spaarndam, een takel met schijven en touwwerk. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 10-12 uur v.m.): 1 linnen zak, 1 gebreide tasch, 1 gleufhoed, 1 rozenkrans, 1 alpinomuts, 1 lipssleutel, 1 klut. Politiepost Aerdenhout: een belastingmerk, stormlantaarn, 1 metalen armband. Vorderhake, Dickmanstraat 3, Haarlem, een verm. gouden collier; A. den Brinke, Aelbcrts- bergstraat 66, Haarlem, een vulpenhouder. o Grossier in rijwieiplaatjes? blToen Vrijdagmiddag de Chr. School te Aerdenhout uitging, kwamen de leerlingen tot de minder aangename ontdekking, dat van alle negentien fietsen, die in de rijwielbergplaats stonden, de belastingplaatjes waren weggekaapt; ondanks het feit, dat de bergplaats op slot was! Doot de recherche wordt een onderzoek naar den vader ingesteld. o Speel niet op den rijweg 1 blEen 10-jarige knaap speelde met zijn tol op den hoek Ramplaan-Korte Zijlweg; al spelende liep hij tegen een passeerenden wielrijder. De knaap kwam daardoor zoo ongelukkig terecht, dat hij een gecompliceerde linker-onderbeenbreuk kreeg. Nadat Dr. Hijmans de eerste hulp had ver leend, werd de jongen per auto van Mathot naar het St. Johannes de Deo-ziekenhuis gebracht. Een versleten band: onveilig verkeer. blDoor de politie werd een auto in beslag genomen, waarvan een der banden zoodanig ver sleten was, dat hij gevaar voor het verkeer op leverde. Nadat een nieuwe band omgelegd was, werd de auto vrijgegeven. Boter uit keuken ontvreemd. bl— Bij de politie werd aangifte gedaan, dat uit een keuken te Aerdenhout een pond boter was ontvreemd, uit een keukenkast. De huisknecht van de familie verdacht iemand, die kort tevoren aan de deur was geweest. Hij ging den man vlug per fiets achterna, en toen hij hem inhaalde, bleek zijn verdenking juist te zijn; de ongewensclite be zoeker erkende de ontvreemding en gaf de boter terug. Nadat de huisknecht aangifte bij de politie had gedaan, toog deze op onderzoek uit, hield den man op het verstrekte signalement aan en verhoorde hem. Hij bleek schuldig aan verschil lende kleine diefstalletjes. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, is hij op vrije voeten gesteld. o Ongeval met doodelijken afloop. blDinsdagmiddag was het 7-jarig zoontje van de familie Thoolen, Rollandslaan, alhier, op een vrachtauto geklommen. Onder het rijden viel de knaap van de auto, waardoor hij de achter wielen over het buikje kreeg. Dr. Heijmans die spoedig ter plaatse was, constateerde zware in wendige kneuzingen. Met de ziekenauto van Matho werd de knaap naar de Maria-stichting over gebracht, waar hij spoedig na aankomst is over leden. De remmen van de auto werden door de politie in orde bevonden, terwijl uit het onderzoek bleek, dat de chauffeur van de auto geen schuld heeft aan het ongeval. Cursus Eerste Hulp bij Ongelukken. bl— Door de Bloemendaalsche reddingsbrigade wordt ook" dit jaar weder een E.H.B.-cursus georganiseerd, waaraan ook niet-leden der B.R.B kunnen deelnemen. De cursus wordt vanaf October a.s. iedtien Woensdagavond gegeven in de Julianaschool; leider Dr. W. van Oldenborgh. van acht tot negen uur. De bedoeling is tevens eenige lessen te wijden aan de gasbescherming. Belangstellenden voor dezen cursus worden verzocht zich op te geven bij het Secretariaat Platanenlaan 83, Bloemendaal, en/of Woensdag 5 October tegen acht uur te willen komen in de Julianaschool te Overveen. De Secr.esse: A. K. FA ERS Vrijz. Dem. Bond. blDonderdag 15 September i.l hield de afd Bloemendaal van den Vrijzinnig Deniocratisehen Bond haar eerste ledenvergadering in dit seizoen Bij den aanvang memoreerde de voorzitter, de heer W. H. Dalmeyer, de juist achter ons liggende viering van het veertig-jarig Jubileum van H.M. de Koningin. Besloten werd om Mr. I,. G. van Dam candidaat te stellen voor lid van het Dagelijkseh Bestuur. Als candidaten voor de a.s. verkiezingen voor de Prov. Staten zal de afd. voorstellen: Mr. M. Slingenberg, Mr. L. G. van Dam, A. J. van Leusen, A. Cassee en Mr. L. S. Römelingh. Goedkeuring werd gelieebt aan het plan om te komen tot een gezamenlijke vrouwenclub voor de afdeelingen Haarlem, Bloemendaal en Heem stede. EIGEN VUUR WARMT HET BEST", l,Heekentdat het thuis het gezelligst is. Laten wij, om het gezellig te krijgen, vooral zorgen dat ons vuur, hetzij in haard, kachel of Centrale verwarming, goed gestookt wordtDaar om, als eerste vereischteDe brand stoffen van een vertrouwd adres, dus van KOLENHANDEL KRUL, Stations- terrein, Overveen, Telefoon 23517. Bevallen: E. M. Baliën-Van Bakel, zoon. M. C. Hofman-Riemens van I.aare, dochter. Ondertrouwd: J. R. van Wijk en P. J. van Nop. W. A. van Beeck Calkoen en E. D. van Hasselt. Gehuwd: C. van Tijen met A. Bruinewold Riedel. H. O. van Rijn met M. K. Teeuwen. Overleden: W. H. Sabelis, oud 75 jaar (overleden te Haarlem). o- Haarlem's Schoonheid. blIn de Kunstzalen, Wagenweg 52, wordt van 17 Sept.17 Oct. een tentoonstelling gehou den van Haarlem's Schoonheid, bevattende een 100-tal fotowerken. Deze tentoonstelling, zeker van cultureel belang, is gratis toegankelijk, terwijl een catalogus gratis wordt verstrekt. Wij komen op deze expositie nader terug. o Machinisten-examen. bl— Geslaagd voor voorloopig diploma machi nisten-examen, de heer Th. Kleef te Bloemendaal. o MAGGI's F1LMVERT00N1NG. blIn hotel „Vreeburg" werd gisteravond door de Maggi's Fabrieken een filmvoorstelling gegeven van haar bedrijf in den meest uitgebreiden zin. In een kort openingswoord verklaarde een der Maggi-propagandisten, dat een goede huisvrouw niet alleen bekwaam moet zijn in het koken, maar ook in het inkoopen. 10 Jaar staan de Maggi's producten de huisvrouwen reeds ter zijde in die taak; zij zijn van groote beteehenis geworden, om verschi'lende oorzaken. De ongeëvenaarde kwali teiten, gepaard met de aanpassing aan de eischen van de moderne voedingwetenschap; en de goede verhouding tussclien den prijs en het daarvoor geleverde, hebben de Maggi's producten gemaald tot een immer gewenscht en onmisbaar keuken- bezit. De drie kenteekenen op alle producten: het fabrieksmerk de Kruisster, de naam Maggi en de rood-gele verpakking waarborgen de echte soort. De twee-deelige film gaf een bijzonder kijkje op de fabricage van de Maggi's artikelen; in het eerste deel de Landbouwfilm, wordt een beeld ge geven van de wijze waarop de grondstoffen voor de producten worden verzameld uit de beste voort brengselen van den landbouw; het tweede deel geelt een interessant kijkje op en in het uitge breide fabriekscomplex aan den Haarlemmerweg te Amsterdam; men krijgt de overtuiging dat niets wordt nagelaten om een hygiënische beTeiding te waarborgen. De aanwezigen waren in de gelegenheid om de smakelijke Bouillon en de verrukkelijke Ossen staartsoep te proeven: zij geven een volledige be vestiging van het gesproken woord en het ver toonde beeld. Hedenavond wordt, voor Overveen, in „Domi" de film vertoond. Dameskapsalon „Kohier". blNu sinds eenige weken deze bekende kap salon te Bloemendaal verplaatst is van den Bloe- inendaalscheweg naar de Korte Kleverlaan, willen wij gaarne de aandacht van onze lezeressen op deze zaak vestigen. Niet alleen dat de zaak keurig is ingericht en over een gezellig ingerichte groote ruimte beschikt, voorzien van moderne stalen meubelen, doch tevens is er een nieuw permanent toestel in gebruik genomen „I'erma Regina 1938" Het is een lust dit toestel te zien werken, doch dat is niet het voornaamste, de moderne uit vinding op dit gebied is bij dit toestel toegepast. Een volledige behandeling kan hoogstens één uur duren, terwijl de behandeling zelf geheel stroomloos geschiedt, alhoewel de tangetjes, welke „chauffeurs" genoemd worden door electriciteit op hitte worden gebracht, door het toepassen van een automatisch electrisoh schelletje en een tijd meter, wordt de juiste temperatuur bepaald Het is onmogelijk dit duidelijk te maken zonder aanschouwelijke voorstelling, waarom wij onze lezeressen het advies geven deze werking per soonlijk te gaan zien en zoo noodig te c .dergaan. Opening filiaal J. van der Ziel. blDe vorige week opende bovengenoemde firma een zaak aan den Kleverparkweg 61 hoeken Santpoorterstraat. Ter gelegenheid van deze vestiging ontvangt iedere kooper van 11.een fijne doos chocolade ten geschenke. Deze zaak in dameshoeden, parapluies en aanverwante arti kelen welke keurig is ingericht, zoowel wat betreft etalages als interieur voldoet voor deze omgeving in een groote behoefte, want niet alleen worden genoemde artikelen verkocht, maar deze firma, die een bijna 50-jarige reputatie in Amsterdam geniet, specialiseert zich ook speciaal voor het repareeren en overtrekken van parapluies en ver anderen en vervormen van alles soorten bont en dameshoeden. Wij wensehen den ondernemer veel succes en verwijzen de lezers naar een desbetref fende advertientie voorkomend in dit nummer. „St. Genesius". blZoDdag 2 October a.s. geeft de R.K. Ge mengde Tooneelvereeniging „St. Genesius", regis seur de heer Jan van Dommelen, een uitvoering in Hotel Vreeburg. Opgevoerd wordt „Het Wespen nest," vroolijk spel van vacantiegenuegten in 3 bedrijven door J. W. v. d. Heijden en H. Bakker, o Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Afd. Bloemendaal en Omstreken. blDinsdag 27 September a.s. wordt in café Rusthoek een ledenvergadering gehouden. De agenda vermeldt o.a. Vaststelling Werkprogram 1938/1938, prijsuitdeeling der Onderlinge Tentoon stelling en Vragenbus. BLOEMENDAAL - OVERVEEN Bloemend weg 53 en 255 De Duinlustweg. Fietsers niet op den rijweg. bl— Ged. Staten van Noordholland hebben be sloten tot het afsluiten an het door het algemeene rijverkeer bestemde gedeelte van den Duinlustweg in de gemeente Bloemendaal, van den Korte Zijl weg af tot aan den Brouwerskolkweg voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. Examens. blVoor het toelating?examen aan de Rijks tuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse slaagde o.a. Ch. A. Duijn te Santpoort. Collecte Blinden. blEvenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, te werkgesteld in de bekende Inrichting, PI.Midden laan 64 te Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar de blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig moge lijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging be schikt tevens over een Internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren 1 an de bovenbedoelde loonen is veel geld noodig, w aartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeniging hoopt, dat de inwoners van Bloemendaal met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. Dezer Hagen wordt de collecte gehouden. o Ned. Natuurhistorische Vereeniging. Afd. Haarlem en Omstreken. Onder begunstiging van fraai herfstweer, maak ten ruim 20 leden van bovengenoemde vereeniging Zondagmorgen een excursie door de A.W.-duinen onder leiding van den voorzitter, den heer G. A. van Schaik. Het was'prachtig in het duinboomen en struiken wedijverden met elkaar om de schoonste vrucht: meidoorn en laurierkers, liguster en vlier, duin doorn, duinroos en egalantier toonden alle hun bontkleurige rijpheid, de hop omstrengelde allerlei boomen, op zijn beurt echter weer overmeesterd door de roode, bloempakjes dragende draden van het warkruid Het paddenstoelenscizocn was nog wel niet in vollen gang, maar toch kon de Heer van Eind hoven op enkele aardige verschijningen uit deze wereld wijzen, o.a. op de porphyraranist en de groote boeldstaalwycena. Op een grazig inosplekje werden eenige plannen voor het komende najaar besproken en om ongeveer 12 uur gingen wij met dreigend weer naar huis. Zondag 25 September wordt een ochtendwan deling gemaakt door Groenendaal, onder leiding van den heer G. Gerbranda. Samenkomen: 9.30 uur bij het Molentje (halte tram) Valkenburgers plein 1, Heemstede. Terug pl.m. 12.30 uur. Abonnementsvoorstelling Stadsschouwburg. De Abonnementsvoorstellingen blijven zich in een stijgende populariteit verheugen en dit is voor de directie van den Stadsschouwburg een wenk om op den ingeslagen weg voort te gaan en, zoo mogelijk, de samenstelling \on de abonnementsseries nog te verbeteren. Zij heeft gemeend dit te kunnen vinden in het afsluiten van twee voorstellingcni. per serie met het nieuw-gevormd .N'ederlahdsch Tooneel", onder leiding van Cor van der Lugt Melsert; dit gezel schap geeft met zijn sterke en veelzijdige bezetting een waarborg voor tooneel van den eersten rang. Teneinde eenige variatie te b-engén, bestaat de eerste serie uit zes tooneclve: v-tellingen en de tweede uit vijf tooneeb oorstellingen met één cabaret-avond. De series zijn als volgt samengesteld: le Serie: "o Maandag 17 October „Residentie Tooneel'', rbitn Töóneel". r>t os Dir. Dirk Verheel Maandag 14 NoVëni'ber"""„Centr. Dir. Cees Laseur. Maandag 12 December. „Het Masker", Dir. Ko Arnoldi. Maandag 9 Januari, „Nederlandsch Tooneel", Dir. Cor v. d. Lugt Melsert. Maandag 6 Februari, ,,Gez. Jan Musch". Dir. Jan Musch en Jaap v. d. Poll. Dir. Jan Musch en Jaap v. d. Poll. Maandag 6 Maart, „Nederlandsch Tooneel", Dir. Cor v. d. Lugt Melsert, - .-,T; 2e Serie: Maandag 31 October, „Nederlandsch Tooneel", Dit. Cor v. d. Lugt Melsert. Maandag 28 November, „Gez. Jan Musch". Dir. Jan Museh en Jaap v. d. Poll. Maandag 19 December, „A.B.C. Cabaret", o.l.v. Louis Gimberg. Maandag 23 Januari, „Het Masker", Dir. Ko Arnoldi. Maandag 27 Februari, „Centr. Tooneel". Dir. Cees Laseur. Maandag 27 Maart, „Nederlandsch Tooneel", Dir. Cor v. d. Lugt Melsert. Agentschap voor Haarlem en Omstr. Bloemend.weg 52 Wagenweg 72

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2