MARTIN „ELSWOUT" Sport en Spel. C. J. VAN DIGGELEN Stofzuiger- en Motors pee ia list Lastex Kousen W. C. BERGISCH Vrijdag 30 September 1938 n.v. Dansacademie Naamplaten - Stempels WIJNANDS VAN RENSEN B.V.C. Bloemendaal. Predikbeurten SPORTHUIS TE NUYL Haarlem, Bloemhofstraat 7, Telef. 12815 AGENDA. Op de grens van Weiden en Dninen. Najaars- en Wintercollectie Adverteert in dit Blad. 3 Aanvang Seizoen 1938/39 15 October Uren voor Inschrijving en Besprekingen: dagelijks van 1112, 25 eri 79 uur. SCHAGCHELSTRAAT 29, HAARLEM TELEFOON 10806 AMSTERDAM HILVERSUM - BUSSUM lijks I EM I UM I 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 Bloemendaal omzeilde Zondag j.l. een lastige klip door den uitwedstrijd tegen Zandvoort met 2—1 te winnen. Zandvoort bleek op eigen terrein steeds een lastig tegenstander en reeds menige club keerde van de reis naar Zandvoort met leege handen huiswaarts. Derhalve mag de prestatie van Bloemendaal zeer verdienstelijk genoemd wor den. Bloemendaal kon haar vorm van de vorige week niet benaderen en ook bij Zandvoort vlotte het niet erg, zoodat het spelpeil enkele goede momen ten uitgezonderd, zieh niet boven het middel matige wist te verheffen. Onder vrij groote publieke belangstelling werd de hal aan het rollen gebracht en Bloemendaal was direct iets meer in den aanval, maar tot ge vaarlijke momenten voor de Z.-goal kwam het niet. daar de achterhoede der gastheeren voor- joopig meester van het terrein bleef. Na een half uur nam Z. het heft iets meer in handen, maar verder dan tot een paar corners bracht zij het niet, daar'de B-achterhoede, die er ditmaal goed het oog in had, de door de Z.-voor hoede gestelde, nogal doorzichtige, problemen, meestal goed wist op te lossen. Vermelding ver dient in deze periode een fraai schot van Z.'s links half, dat, gelukkig voor Bloemendaal, via de lat overging. Rust kwam, zonder er verder iets bij zonders gebeurde, met blanken stand. De rust bracht eenige verbetering en het spel- beeld vertoonde, hierna een gelijk opgaanden strijd, waarin de beide achterhoeden de resp. voor hoeden de baas waren en alhoewel aan beide zijden enkele kansjes geboden werden, wenselite men hier van geen gebruik te maken. Pl.m. 25 min. na rust kwam B. op vrij gemak kelijke wijze aan de leiding door een scherp vleu- gelsehot van van Leuven, waarbij de Z-keeper zoo vriendelijk was een handje mee te helpen. (O1 De vreugde was evenwel slechts van korten duur, daar even1 later Z.'s rechtsbinnen met een keurig en voor 'D'e "Haas- Onhoudbaar schot den gelijkmaker scoorde. (11). De gasten konden echter na 5 min. weer de lei ding nemen, toen van der Schalie Jr. een goeden voorzet van rechts wist op te vangen en ten tweede male den Z.-keeper het nakijken gaf (12) Z. stelde onmiddellijk alle krachten in het werk om den gelijkmaker te scoren, maar de Bloemen- daal-verdediging wist op het nippertje haar heilig dom voor een doorboring te behoeden. Jammer was, dat even later bij een B.-aanval een der Z.-spelers zich even niet kon beheerschen, hetgeen voor den scheidsrechter aanleiding was hem het veld uit te zenden. De verstandhouding op het veld, die tot op dit oogenblik virendschap- pelijk geweest was, verbeterde door dit incident niet, en de gemoederen raakten eenigszins verhit. Nadat B. nog een ongeldig doelpunt geseoord had, floot de scheidsrechter tot groote opluchting der spelers en publiek het einde van dezen meer spannenden dan fraaien wedstrijd. B. was evenwel weer 2 kostbare punten rijker. Bloemendaal prijkt nu na 2 competitie-wedstrij den reeds boven aan de ranglijst met 2 gewonnen wedstrijden, terwijl al haar concurrenten reeds 1 of meer puntjes verspeelden. Zondag a.s. speelt zij een thuiswedstrijd tegen Aalsmeer, dat tot dusver in de competitie nog niet veel succes boekte. Dit mag natuurlijk geen aanleiding zijn dezen wed strijd als een walk-over te beschouwen, maar integendeel zal alles in het werk gesteld moeten worden om een zoo eervol mogelijk resultaat te behalen. Wij verwachten een vlotte, frissclie partij voetbal en het zal zeker de moeite waard zijn Zondagmiddag eens een kijkje op het Bloemendaal- veld te gaan nemen. Bloemendaal 2 begon de competitie goed door zieh over R.C.H. 5 met 63 de meerdere te toonen. Zondagmorgen trekt zij op eigen veld van leer tegen Kinheim 3 en ook hier staan de kansen goed voor een Bloemendaal-overwinning. Voor diegenen, die ook Zondagmorgen hun voetbaldorst willen laven, vormt deze wedstrijd een goede gele genheid eens kennis te maken met dit jeugdige talentvolle tweede elftal. Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergrachl 27, Haarlem 1 0.90 f 1.05 Vleesch, groente, aardappelen rdcm met soep of toespijs Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen te kwaliteiten en roomboter. ZONDAG 2 OCTOBER 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Collecte voor Chr. Belangen. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Badio-uitz. op golflengte 245.0 m. Nederl. Prot. Bond v.m. 10% uur Ds. G. W. Melcliers van Den Haag. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10% uur v.m. Gezongen H. Mis. Predicatie van Priester Ko Borsten. Woensdag n.m. 8 uur Completen en I.of. Donderdag 7.25 uur Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus- Collecte voor Chr. Belangen. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Prof. Dr. S. F. H. Berkelbach van de Sprenkel. Hoogleeraar te Utrecht. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman- Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Cand. D- Wijnbeek. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer C. Reders. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. J. P. Hau- mersen, Luth. pred. te Beverwijk. N.m. 7 uur Ds. G. J. Duyvendak. Jeugddienst. 6, 7 en 8 Oct. Bazar in de zalen van „Rust oord. (Westerlioutpark). Eglise Wallone a 10.30 h. Service et Saint cêne presidé par Mr. Ie Pasteur M. Jospin; 3e collecte pour l'église. a 9.30 h. école de Dimanche. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. ter Schegget van Amsterdam. Bed. H. Avond maal en dankzegging. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenliof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Catech. Zondag 33. Zondagsschool 12.301.30 uur Openb. school Tetterodestraat, hoek Santpoorterstraat; Jon gensclub (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem boven 12 jaar Woensdag 89Meisjeselub (tot 12 jaar) Woensdag 45.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kind. en volw.) Vrijdag 78 Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstraat 4. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. Catech. Zondag 34. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Catech. Zondag 33. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. C. Veenhof. Catech. Zondag 34. Gem. Gods (Fr. Halsstraat) v.m. 10 uur de heer Jeninga. Te IJmuiden (Willebrodstraat) n.m. 5 uur de heer Jeninga. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. A. H. Ilaentjes. 12 uur Kinderdienst in het Remonstrantenhuis. Coll. tot Verspr. v. Spiritistische Begins, (gebouw „Theosifia", Nassaupl. 8), v.m. 10% uur Wij dingsmorgen. Spr. II. J. van Nieuwkerk. Trance-toespraak. Rozekruizersgen. (Bakenessergr. 13) n.m. 7.15 uur Tempeldienst met lezing. Spr. de heer J Leene. Ond. „Geheime hulp der Rozekruizers," Onafh. Reiig. Gemeenschap (geb. „De Nijverheid" Jansstr. 85) v.m. 10% uur Ds. A. B. de Jong van Bussum. Ond. „Mobilisatie en feestelijke herbewapening". Toegang vrij. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P van der Vloed. VORDEREND SEIZOEN Een bruine tint doorspeelt de b'aren, Een grauwer waas bedekt den trans. De zon zakt eerder in de oaren. Met minder stralen in heur krans. Het vorderend seizoen brengt op verschillend ge bied aardige bijzonderheden. Zoo pronkt het land schap met talrijke helder gekleurde vruchten, die de verven der meer en meer verdwijnende bloe men komen vervangen. De vuurroode kardinaalsmutsjes zitten bij honder den aan de boomen, de duinhellingen zien oranje van de bessen der duindoorns, de donkere vlier bessen bevrachten met duizenden de vliemboomen en kastanjes, eikels en beukennootjes zijn in over vloed te vinden. Aan den wegkant staan de leege zaaddoosjes van de avondkoekoeksbloemen, de verdroogde vrucht- schermen van bereklauw en pastinaak en de uit gewaaide zaadknobbels van de distels. Toch zijn er nog wel bloemen, want de kamper foelie, die wel drie a vier keer per jaar bloeit, preikt ook nu nog meer dan manshoog m een eiken- voorVoelbal, Handbal. Koifbal Hockey, enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES Schoterweg 27. Suède en Glacé Damesjasjes naar maat f 27.50. Handel in Fijne Leersoorten Geachte Clientèle, DE MATRASSENMAKERII is VER PLAATST van Kruisstraat 18 naar LORENTZKADE 114 TELEFOON 27310 Aanbevelend, H. H0NSBEEK. Stadsschouwburg: Zaterdag 1 October 1938. 8 uur: Droste' Tooneelvereeniging N.A.O.: „Haar andere man" Zondag 2 October, 8 uur: lliogé: „Der Bette] student". Na afloop bal. Dinsdag 4 October, 8.15 uur: Residentie Tooneel: 1813. Vrijdag 7 October, 8.15 uur: Voordracht door Gen. Majoor Jhr. J. Th. Alting von Geusau (voor Geloof en Wetenschap). Luxor-Sound Theater prolongeert „Test Pilot met Clark Gable, Myrna Loy en Spencer Tracy, Rembrandt-Theater: „Capriccio", met Lylian Harvey, Paul Kemp en Victor Staal. Cinema-Palace: ,,Mr. Moto speelt hoog spel' met Peter Lorre, Keye Luke, Dick Baldwin Lynn Bari, Douglas Towley, Jayne Regan, Harold Huber en Maxie Rosenblom. Tweede hoofdfilm „Park-Avenue" met Dick Powell, Madeleine Carroll en Alice Fayc de Ritz Brothers. Frans Hals Theater: „Godin van de Jungle" met Dorothy Lamour en Ray Milland. boschje met meer dan vuistgroote, halder wit en rose bloemen, die den minsten tuin zouden kunnen sieren. Een heele partij wilde koolzaadplar.ten is nog één schittering van geel in de herfstachtige zonne stralen en verspreidt een zoeten homgachttgen geur Nog zwerven koolwitje, admiraal en kleine vos, zelfs gaat daar een blauwtje en een zandoogje. Een paar libellen beschrijven nog groote kringen op een open plaats in het bosch, en een sprinknaao beproeft zijn weinig gebruikte vleugels. Er is nog voldoende te zien in de onuitputte.ipce natuur, vooral nu de zon zoo zomers haar best cl iet. Zie maar eens dit kleine beekje, dat over ti n zandigen grond glijdt. Watereppe, vergeet-mij-niet en Watermunt groeien aan de kanten en met hel dergroene algen bezette steenen liggen op den bo dem te glanzen. Waar het water door een gangetje onder den grintweg doorglijdt schieten tientallen schrijvertjes over het kalme oppervlak; het staalblauw van hun vlugge lijfjes glanst in de zon en over den lichten bodem schiet hun donkere schaduw mee. Een stuk of zes waterspinnen schijnen de schrijvertjes te imiteeren. Ze beschrijven ook kringen, maar meer houterig en in tegenstelling met de vlugge schrij vertjes, die elkaar hoegenaamd nooit raken, botsen ze telkens tegen elkaar op. Ook in pracht van kleur moeten ze het tegen de watertorretjes afleggen, want ze zijn maar simpel, somber zwart. De winterslaap is voor deze insectjes niet ver meer, maar nu glanst en glundert alles nog. Secretariaat: Bloemveldlaan 7. Algemeene ledenvergadering op Woensdag 5 October 1938, des avonds 8.30 uur, in café-restau rant „Roozendaal", Overveen. Aganda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. 4. Jaarverslag van den secretaris. 5. Voorstel tot viering van Ngtionale feestdagen. 6. Voorstel tot wijziging van art. 15 van het Huishoudelijk reglement. 7. Jaarverslag van den penningmeester. 8. Voorstel, de contributie te bepalen op f 0.50 per halfjaar en het bedrag bij toetreding op f 0.25. 9. Begrooting 19381939. 10. Voorstel tot wijziging van art. 5 van het Hu'sh. Teglement. 11. Verkiezing van bestuursleden. (Aan de beurt van aftreden zijn de heeren Duissenberg (le penningmeester) en Uyckruyer (2e voorzitter). Deze beide aftredenden stellen zich herkiesbaar. Bovendien moet worden voorzien in de functies van le secretaris en algemeen adjunct. 12. Verkiezing van leden en plaatsvervangende leden der kascommissie. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. Voorstel tot wijziging van art. 15 van het Huish. reglement. Het bestuur heeft ten allen tijde het recht voor het inrichten en (of) leden van onderafdeelingen, commissies van uitvoering te benoemen. Deze commissies worden benoemd in overleg met de betreffende onderafdceling. Zulk een commissie wordt benoemd voor het loopende vereenigingsjaar en bestaat als regel uit drie personen, die de functies onderling verdeelen. De commissies hebben het recht de zaken der onderafdceling zelfstandig te regelen, in overleg met de leden der betreffende onderafdeeling. Het bestuur schrijft echter eenige algemeene regelen voor, waarvan niet mag worden afgeweken. De secretaris van elke commissie is verplicht zoo dikwijls het bestuur dit noodig acht, verslag uit te brengen over den toestand der afdeeling. Indien naar de meening van he.t bestuur voor een afdeeling onvoldoende belangstelling bestaat, heeft het bestuur het recht die afdeeling onmiddel lijk op te heffen en de commissie te ontbinden. Voorstel tot wijziging van art. 5 van het Huish. reglement. Donateur(triee) is hij of zij, die zieh verbindt een jaarlijksche bijdrage te geven van f 1.25 of f 2.50. Zij die hun bijdrage bepalen op f 1.15 per jaar, hebben het recht deel te nemen aan twee der door het bestuur ingestelde onderafdeelingen, zij hebben op vergaderingen een advisecrende stem. Zij die hun bijdrage bepalen op f 2.50 per jaar hebben dezelfde rechten als leden, doch hebben op vergaderingen slechts een adviseerende stem. Danscursus voor kinderen. Op onzen vorigen oproep zijn reeds aan aantal kinderen gekomen, alhoewel niet voldoende om een volledigen cursus mee te beginnen. Derhalve hebben wij besloten den termijn van inschrijving te verlengen. U kunt zieli dus thans nog opgeven. De condities zijn zéér billijk. De kinderen betalen n.I. ongeveer f 0.10 per les bij voldoende deelname. De leeftijd is van 8 lot 15 jaar, jongens en meisjes. De cursus staat onder leiding van den dansleeraar v. d. Moolen en wordt gehouden eiken Donderdag avond van 7 uur tot 8 uur. Aantal lessen 20. Ouders, verschaft uw kinderen een aangenaam avondje tegen billijken prijs. Wij garandeeren u, dat de lessen uitstekend zullen zijn. C. T. Stroosnijder, Secr. der O.C. Kennemerstraat 21 le Kruidbergerweg 51 HAARLEM TEL. 1699 SANTPOORT Schoterweg 57zw., Tel. 17696 KLEERMAKERIJ Vooi Dames en Heeren Bericht de ontvangst van de nieuwe Voorde el ig en vaste prijzen!! BLOEMVELDLAAN 43 bij de Ramplaan HAARLEM-OVERVEEN Gezichtsharen, puistjes en wratten worden zonder litteekens verwijderd. 150 Haren voor f 2. Zr. VAN RAALTE, Specialiste Valeriusstraat 60 - Amsterdam Te Haarlem: Zaterdag's Maarten v. Heemskerkstraai 1 t.e. de „Deo" - Spreekuur: 2-4. voor het onderhoud van Uw Kunstgebit HYGIDENT, de nieuwe ideule zelfwerkende Gebitreiniger ZONDER BOR STELEN. Prijs45c. norm. flac., 85 c. extra groote flac. waschbaar en onzichtbaar in het dragen. Groote sor teering bij het speciaal adres: BANDAGIST Nieuwe Gracht 33, Haarlem telefoon 11281 Rijksstr.w. 86 E, Haarlem-N telefoon 19408 R0ZEKRUISERS GENOOTSCHAP BAKENESSERGRACHT 13 Zondag 7.15 uur namiddag Openbare Voordracht De Heer J. LEENE over: De Geheime hulp der Rozekruisers (tevens Tempeldienst)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3