"AKKERTJE THERMOGENE Neem dadelijk 'n Stop die razende kiespijn! Vervolg Raadszitting Gevonden Voorwerpen. HOEST, KEELPUH CRIEP. RHEUMATIEK STEKEN IH DEZUeni Buurtvereeniging Ramplaan- kwartier BONBONS PASTILLES CACAO Vrij dag 25 November 1938 "AKKERTJES" zijn onfeilbare pijn stillers en bevrijden U direct van zenuwpijnen, spierpijnen, hoofdpijn. Onschadelijk. Let op '1 AKKER-merk. Per koker van 13 stuks -12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Voor verhoog ing der subsidie gevoelt spr. niet veel, omdat de gemeente in vele omstandigheden extra subsidies geeft. De kermis die te Overveen 7,00 langzamerhand ontstaat, beschouwt spr. ook niet erg welwillend. De heer CASSEE vraagt of „Bloemendaal's Bloei" zelve om verhooging van de subsidie heeft gevraagd. De VOORZITTER antwoordt ontkennend. De heer ENSCHEDE stelt voor den post tot f 500.te verhoogen en daaruit naar behoefte te putten. De heer SCHULZ zou een bespreking metBloe mendaal's Bloei" op prijs stellen, om te zien welk bedrag eventueel noodig is. Besloten wordt een dergelijke bespreking te doen houden, en met een nader voorstel te komen. Gas- en Waterbedrijf. De heer CASSEE merkt op dat we tevreden kunnen zijn over den gezonden basis waarop deze bedrijven zijn gefundeerd. Spr. meent, dat thans de tijd gekomen is om de meterhuren af te schaffen. De meters zijn afgeschreven; zij die jarenlang bij het bedrijf zijn aangesloten, hebben de meters reeds eenige malen betaald. De heer QUARLES VAN UFFORD is het hier mee niet eens. Spr. zou eerder voor verlaging van tarieven zijn dan voor afschaffing van meterhuur. Het laatste is een vastrecht, dat dient tot dekking van de vaste kosten. De heer HONDIUS (Nat. Herstel) is om psy chologische redenen tegen het vooTstel van den heer Cassee. Dingen, waarvoor men moet betalen, worden voorzichtig behandeld. De heer NOORMAN (S.D.A.P.) acht dat de reserveeringen van de bedrijven momenteel vol doende zijn. Spr. kan den omvang van een tariefs verlaging niet beoordeelen, waartoe spr. zich gaarne bij het voorstel van den heer Cassee tot afschaffing der meterhuur aansluit. De heer BOUW (R.K.) weet dat er geregeld cenige mensclien bezig zijn om de meters nauw keurig te reviseercn. Daar gaan kosten mee ge paard, die bestreden moeten worden Uit de meter- huren. De heer VAN RIESSEN (A.R.) is altijd voor stander van afschaffing der meterhuur geweest. Sommige apparaten gaan meer dan twintig jaar mee, en worden dus vele malen betaald. De heer SCHULZ (S.D.A.P.) steunt het voorstel van den heer Cassee, De argumenten van den heer Hondius acht spr. zwak; een bewoner mag feitelijk niet eens aan de meters komen. Weth. O UW EÏIAND (C.Il.) vindt de argu menten van den heer Quarles het meest steek houdend. Het is niet meer dan billijk dat iemand <lie bij een der bedrijven is aangesloten, hiervoor iets betaalt, ook al is er een miniem verbruik. 'Iet gasbedrijf gaat feitelijk in zijn budget achter uit, in vergelijking met het aantal woningen, dat de laatste jaren in deze gemeente is bijgebouwd. Weth. PRINSENBERG (R.-K.) gevoelt wel voor afschaffing der meterhuur. Bij het water bedrijf kennen we altijd nog het z.g. recht van aansluiting, dat voor een niet te klein perceel oog niet min is. Het gasbedrijf kent dit instituut niet, in concurrentie met het electriciteitsbedrijf. De VOORZITTER zegt dat bij aanheming van het voorstel-Cassee, de gederfde inkomsten door den belastingbetaler zullen moeten worden opge bracht. Dit vindt spr. niet wenschelijk. Boven dien wordt op het onderhoud van den meter nog een belangrijk bedrag toegelegd. Voor het Water bedrijf wordt reeds geen meterhuur geheven bij personen met inkomens beneden f 1800.- Hierna wordt gestemd over het voorstel-Cassee tot afschaffing der meterhuur, dat wordt veT- worpen met 87 stemmen (de S.D.A.P., de heeren Van Riessen, Cassee, Bolleman en Prinsenberg). Haarlemsche Orkest-Vereeniging. De heer VAN TILL (C.H.) wijst op de wensche- ujkheid van samenwerking der omliggende ge meenten, opdat een betere financieele situatie voor de Haarlemsche Orkest-Vereeniging wordt bereikt. De heer SCHULZ (S.D.A.P.) is met den heer Van Til) van meening, dat de positie van de H.O.V. wel zwak is, en het niet juist is, dat haar leden een gedeelte van het jaar op den steun van de overheid zijn aangewezen, öe VOORZITTER merkt op, dat alleen ver hooging van de subsidie niet het gewenschte resul taat zal geven; aamenspreking met omliggende gemeenten kan vruchtbaarder werk leveren. Aldus goedgevonden. De gemeente-begrooting en die der bedrijven worden daarna zonder hoofdelijke stemming vast gesteld, waarbij weth. Prinsenberg nog opmerkt, dat deze vaststelling geschiedt zonder dat één cijfer is veranderd. De zitting wordt hierna te tien minuten vóór vijf uur gesloten. 0 Zilveren Politie-jubiletm. bl Donderdag 1 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. Hiemstra, thans commissaris van politie te Bloemendaal, als inspec teur van politie bij de gemeente in dienst trad. De heer Hiemstra werd geboren op 12 Sep tember 1889 te Huizum bij Leeuwarden. Na de H.B.S. te Leeuwarden doorloopen te hebben, volgde hij een cursus voor inspecteur van politie. Reeds een jaar na zijn II.B.S.-tijd behaalde hij het inspecteursdiploma, ingesteld door den toen- maligen Bond van Inspecteurs bij de gemeente politie met gunstig succes voor schrijver bij de politie te Arnhem. Spoedig volgde zijn bevordering tot adjunct-inspecteur en later tot inspecteur. Den lsten Dee. 1913 aanvaardde hij het inspec teursschap bij de politie te Bloemendaal, als op volger van den heer A. Lokerse. Den len December 1921 werd de heer Hiemstra benoemd tot commissaris van politie, tevens hulp officier van Justitie. De a.s. jubileumdag zal zeker door velen worden aangegrepen als een gelegenheid om van hun waar deering ten opzichte van den arbeid en den per soon van den heer Hiemstra te getuigen. blGevonden en terug te bekomen bijDames, Boschlaan 47 een portemonnaie met inhoud; Exel, Verbindingsweg 6, een blauwe sok; Van; Wijk, Madelievenlaan 9b een witte keeshond; Snoeks, Oranje Nassaulaan 25, een bouvier Lestrieux Hendrichs, Vijverweg 2, een zwart, poesje; Wenstroom, Kleverlaan 49, een vulpen houder; Moerkerk, Zijlstraat 39 Haarlem, een bruine pantalon en een schoen; Van de Pavert Bleekerspad 5, een passer en een regenpijp; Bij kerk, Kleverlaan 85, een huissleutel; Van Oijen, Lage Duin en Daalscheweg 15, een paar wollen handschoenen; Verbeek, Schaepmanlaan 27, een im. paarlen collier; Schaap, Prof. van Vlotenweg, 9c, een paar wanten en een portemonnaieBoorsma, Zandvoorterweg 27, een passer; Goes, Bentvelds- weg 120, een bont mantelceintuur; Proper, Julianalaan 138, een armband met steentjes, Mej. Veldhuis, Bentveldsweg 104, een poesje. Politie bureau te Overveen: (alleen op werkdagen van 1012 uur voormiddags): handschoenen, porte monnaie, belastingmerk in etui. 0 De Brederodelaan. blGed. Staten van Noord-Holland hebben besloten tot het afsluiten van het voor het alge- meene rijverlceer bestemde gedeelte van de Brede rodelaan in de gemeente Bloemendaal, tusschen den Bergweg en de Krullenlaan aldaar, voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. Ged. Staten zijn n.l. van oordeel dat er weerszij den van den rijweg van het hierboven bedoelde gedeelte van de Brederodelaan een rijwielpad van voldoende breedte aanwezig is. 0 Duitsche vluchtelingen naar Bloemendaal? blHet bestuur van het Jeugdhuis te Bloemen daal heeft aan het Joodsche comité te Haarlem medegedeeld, dat het eventueel het Jeugdhuis beschikbaar wil stellen, om als doorgangshuis te dienen voor 25 Joodsche kinderen uit Duitscli- land. r 0 Vertooning Artisfilm. bl— Op uitnoodiging van de maatschappij ,,Tot Nut van 't Algemeen", departement Haar lem werd Maandag j.l. in hotel ,,De Leeuwerik" de artisfilm vertoond. De heer A. F. J. Portielje, inspecteur der levende Have van Artis gaf een interessante en boeiende inleiding op de film en vertelde van zijn ervaringen met de meeuwenkolonie in Artis. Bij het vertoonen van de film, die vervaardigd is door den heer Portielje met den heer H. C. Verkruysen uit Haarlem lichtte de heer Portielje waar noodig de beelden toe. Het eerste deel der film is gewijd aan de 15 jaar oude Zilvermeeuwen-kolonie in Artis. Hier worden de geheimen der zilvermeeuwen ontsluierd vanaf het oogenblik vóór het eigenlijke broeden tot het oogenblik waarop zij volwassen zijn. Het tweede deel vertoont ons de nijlpaarden en de Afrikaansche Puntlip Nijlpaarden met tal van bijzonderheden. Het derde deel brengt verrassende momenten uit het leven der zeerozen, zeechrysanten enz Het vieTde gedeelte brengt ons het gedrag der roof dieren zooals wolven, jakhalzen en Maleisclie beren, terwijl het laatste gedeelte handelt over de Orang-Oetan, Chimpansé en gorilla. Interes sante intelligentieproeven worden vertoond met een zevenjarige Orang-Oetan en daarna indruk ken uit het apenhuis van Artis over de volwassen Orang-Oetan. En verder het leven van een jonge Gorilla. Sint-Nicolaas. blBij de nadering van het Sint-Nicolaasfeest gaan vrijwel ieders gedachten uit naar de kinderen die verlangend uitzien naar hun versnaperingen en surprises. Helaas zijn er nog teveel armen kinderen, welke hiervan geheel verstoken blijven. Daarom heeft de Derde Orde van St. Franciscus te Bloemendaal, het plan opgevat, om hierin zooveel mogelijk te voorzien. Zij hebben daartoe het besluit genomen, om de arme kinderen van alle gezindten in de gelegenheid te stellen, htm schoentje te plaatsen ten huize van Mevrouw Nelissen, Noorderstationsweg 14 te Bloemendaal, tot 30 November. Zij, die voor dit mooie werk iets wenschen bij te dragen, kunnen hun giften bezorgen bij den heer G. Comelissen, Bloemendaalsche weg 25, of wel doen storten op zijn girorekening no. 138291. op de pijnlijke plek. bestrijdt doozen a 35 en 55 ct. PUNSTILLENDE WATTEN VAN DE ONTSPANNINGSCOMMISSIE VOOR LEDEN. Rhytmische Gymnastiek Cursus. Betreffende den danscursus voor kinderen deelen wij hierbij mede dat deze wegens te ge ringe deelname niet doorgaat. Wel ontvingen wij van eenige ouders de mede- deeling dat wanneer een cursus in rhytmisch dansen kon worden gegeven, zij hieraan gaarne wilden medewerken. Het doet ons daarom een buitengewoon ge noegen u te kunnen mededeelen dat mevrouw de Haan, het bekende instituut voor lichamelijke opvoeding aan de Ramplaan, zich op ons ver zoek bereid heeft verklaard een cursus in rhyt mische gymnastiek voor meisjes van 813 jaar te willen leiden. Deze zou dan worden gehouden op eiken Woensdagmiddag van 45 uur. De cursus vangt aan in Januari 1939. De contributie bedraagt 10 cent per week. Elk kind verbindt zich voor minstens drie maanden, terwijl de con tributie, ook bij verhinderd zijn, toch moet worden betaald. Over het nut van deze gymnastiek behoeven wij nauwelijks te schrijven. De fraaie inrichting van dit instituut en de bij uitstek deskundige leiding van mevr. de Haan met hare assistenten staan er borg voor dat deze cursus, waarvoor in onze buurt groote behoefte bestaat, zijn vruch ten zal afwerpen. Minstens 15 meisjes zijn ingeschreven, terwijl het maximum aantal 30 zal zijn. In verband hiermede berichten wij dat naar volgorde van inschrijving de meisjes kunnen deelnemen, dus zij, die er het eerst bij zijn, kunnen van deelname verzekerd zijn. Opgaven onder vermelding van leeftijd uit sluitend bij C. F. Stroosnijder, Ramplaan 98. Laat u deze kans niet voorbijgaan. Rhytmische Gymnastiek Cursus voor Dame*. Eenige dames hebben ons nu reeds meerdere malen verzocht een gymnastiekcursus voor dames op te richten. Welnu, een groot genoegen doet het ons U te kunnen berichten, dat mevr. de Haan zich eveneens bereid heeft verklaard een cursus in rhytmische gymnastiek voor dames te willen houden, en wol op Donderdagavond van half 8 tot half 9, (eventueel kwart voor 8 tot kwart voor 9). Ondanks het feit dat de avonduren aan dit instituut reeds zoo goed als bezet zijn, heeft mevr. de Haan toch nog tijd voor ons gevonden. De cursus zou dan aanvangen Januari 1939 enmoet minstens 15 dames omvatten. De kosten zijn buitengewoon laag gehouden, nl. f0.25 per les, hetgeen alleen tegenover onze Vereeniging wordt gedaan. Evenals bij de meisjes moet bij verhinderd zijn toch contributie worden voldaan, terwijl de dames zich voor minstens 3 maanden moeten verbinden. De aangename wijze van onderricht maken dat u steeds weer naar een volgend lesuur zult ver langen. Laat u deze eenige gelegenheid niet voor bijgaan, om op een dergelijk vooTdeelige wijze een cursus in gymnastiek dicht bij huis in dit fraaie instituut te kunnen volgen. Opgaven uitsluitend bij C. F. Stroosnijder, Ramplaan 98. St. Nicolaasavond 10 December. blHeeft U reeds uwe toegangskaarten ad f0.25 voor dezen avond gekocht? Denkt er aan, door de geringe plaatsruimte kunnen niet veel kaarten beschikbaar worden gesteld. Gezien het groote succes van het vorige jaar verwachten wij ook dit keer een groote deelname. De avond wordt gehouden in restaurant „Roozendaal", alhier, alwaar St. Nicolaas zelf aanwezig zal zijn. Deelnemers moeten een kleine surprise mee nemen, welke surprises door ons worden ver zameld en door St. Nicolaas worden uitgedeeld. Er zijn weer leuke spelletjes, er is een goede band voor de dansers, dus alles belooft weer een ge- zelligen avond te worden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heeren C. F. Stroosnijder, Ramplaan 98 of C. Tesselaar, L. v. Dalenlaan 3. Onze feestavond op 7 Januari. Door een misverstand is in onze berichten van vorige week betreffende de kaartenverkoop een abuis geslopen. De verkoop is thans als volgt geregeld: leden en donateurs f 0.50, introdueé's f 0.60. De kaarten kunnen worden besteld bij G. Bos, Bloemveld laan 7; C. F. Stroosnijder, Ramplaan 98; C. Tesselaar, Lambr. v. Daienlaan 3. Een zeer leuk cabaretprogramma is door den heer Jack Funny samengesteld, zoodat u een avond vol amusement wacht. Houdt dus den 7en Januari vrij voor onzen feestavond, het wordt werkelijk „Oh Kay". Bestelt spoedig uw kaarten. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor 't nieuwe album „Het water opt" Dat hoort zoo echt bij een Hollandseh Sinterklaasfeest. U moogt er wel vlug bij zijn: die dikke, zware Droste-letters zijn het eerst van allemaal uitverkocht. Als U nog iets extra's wilt geven, verras ze thuis dan met zoo'n mooie doos Droste-bonbons, of de bekende Pastilles en Droste-Doubletten.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3