beurs! OP derwaren artonnage iletstellen nafdeeling itorspecialisl| Garage J. G. Verbeek Sport en Spel. Vrijdag 25 November 1938 9 w St. Nicolaas ft u reeds de 99 foutstraat 129 le Kruidbergerweg 51 SANTPOORT Tel. 17696 MAGAZIJN 'TELEF. 12842 Auto of Rijwiel Sportartikelen B.V.C. Bloemendaal. KUNST Predikbeurten Goud, Zilver, Diamant en Uurwerken B. COHEN, Houtplein 15, Tel. 17286 Tafeltennis Voor Sint Nicolaas-Cadeaux SPORTHUIS TE NUYL TOONEEL D.J.Jansse Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon INGEZONDEN SINTERKLAAS WORDT JARIG Ik zet mijn schoen vast klaar. 1 Kaar waar Nu eten ze wel Sporthemden in flanel en tweed 3,25 2,45 1,75 Truien gekleurd m. ritssluiting 4,75 4,25 3,75 Fietshandschoenen tegen koude handen 3,25 2,90 Regenpijpen practische dracht 3,10 2,25 1,50 Stofjassen sparen IJw costuum 3,75 3,00 2,65 Plusfours nieuwste tinten 4,30 3,60 Meorouu) 11 Als M ij n h e e r niets weet voor St. Nicolaas, beziet U dan onze Etalage en U vindt beslist iets voor TELEFOON 22276 9 5 4 0 30—17 14 8 4 3 1 22—15 11 7 4 1 2 18—12 9 8 3 2 3 24—27 8 7 3 1 3 15—11 7 7 3 0 4 17—18 6 7 2 2 3 10—13 6 9 2 2 5 15—20 6 8 2 0 6 16—33 4 6 :i 3 2 10—11 3 Bloemendaal 2 besloot Zondag de eerste helft der competitie met een 3O overwinning op Haarlen 3 A en handhaafde hierdoor haar onge slagen record. Bovendien verspeelde haar ernstigste concurrent Hillinen 2 weer een punt je, zoodat op het oogenblik de ranglijst der eerste klasse A der H.V.B. er als volgt uitziet: Bloemendaal 2 Hillinen 2 D.C. O Kinheim 3 Schoten 2 Haarlem 3 A I.V.O.D.W.O. Spaarnestad R.C.H. 5 E.D.O. 3 Wegens niet opkomen 2 winstpunten in min dering. Wat de wedstrijd tegen Haarlem 3 A betreft, nog het volgende: Bloemendaal toog onmiddellijk ten aanval, maar het overzicht werd voorloopig nog niet in doelpunten uitgedrukt. De witte-reserves hielden over het algemeen het spel iets te kort tegen dezen niet al te vlug ter been zijnde Haarlem-veteranen. Open spel over -1- vleugels ware hier meer op zijn plaats geweest. Zoo brak de rust aan met een mageren 1—0 voorsprong daar Cassee een kwartier voor rust erin geslaagd was keeper Kaan met een goed schot het nakijken te geven. Na rust hadden de gastlieeren hun tactiek ge wijzigd en hielden het spel meer open. Na een kwar tier bracht dit reeds succes toen een boogschot van Oosterhof den Haarlem-keeper te machtig bleek (2—0). Na den aftrap zette B. onmiddellijk weer een goeden aanval op en de voorzet van rechts werd door Pothorst op uitstekende wijze ingeschoten. (3—0). Bloemendaal bleek met dezen voorsprong tevreden en ondanks dc energieke pogingen van Haarlem 3 A om tenminste de eer te redden, brak het einde aan met ongewijzigden stand. Daar de ontmoeting SchotenBloemendaal, die voor a.s Zondag was vastgesteld, op verzoek van Schoten werd uitgesteld tot 4 December a.s., komen onze plaatsgenooten niet voor de competitie in het strijdperk. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat er momenteel onderliandelingen gaande zijn over het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. Wie de tegenstander zal zijn is nog niet bekend, zelfs bestaat er nog een kansje, dat het tweede elftal als tegenpartij zal fungeeren. Dit zou een heel interessante krachtmeting kunnen worden. In elk geval lean men Zondagmiddag het eerste elftal op het Bloemendaal-terrein aan het werk zien. Nu Hartman weer van de partij is, komt Zondag het volgende elftal in het veld De Haas. J. v. d. Schalie v. d. Mcij Kloos H. Beijle Tuilenaar v. Bragt Cassee Hartman, van Leuven C.v.d.Schalie Wij zijn benieuwd, of Hartman zijn vorm van het begin der competitie zal kunnen terugvinden en ook, hoe deze voorhoede met twee midden voors naast elkaar zal voldoen. Dat er voldoende schot in zit, is wel zeker, maar of zij ook als geheel zal voldoen, zal Zondag moeten blijken. te bekomen bij, den heer J. Meij, Donkerelaan 1 of op de clubavonden in het Jeugdhuis. Belang stellenden zijn van harte welkom. Shot 1—Luto 1 3—7 (10 Nov. 1938). Het Alkmaarsehe Luto kon Donderdagavond verheugd naar de kaasstad terug hobbelen met twee ten koste van Shot 1, vergaarde winstpunten Eén lichtpunt was voor Shot 1, het uitstekende spel van het Aat Vrijbloed, die zijn drie enkel spelen won. Bloemsma blijft nog steeds tegen vallen en varieert zijn sepl te weinig om succes te boeken. Van Frankenliuijsen blijkt met zijn uit sluitend op de service gebaseerd spel al heel weinig te presteeren. Hoewel de-overwinning van Luto volkomen verdiend was, is de kans op revanche in Alkmaar toch zeer groot. ïfc H.T.T.C. 2—Shot 1 5—5 (14 Nov. 1938). Shot 1 heeft dus zijn eerste punt veroverd. Al- gelieele bevrediging schonk dit resultaat echter niet, daar liet behaald werd op een gehandicapt team. De H.-speelster, die als invalster het team completeerde, bleek namelijk niet van dezelfde kracht als de Shotters. Weener daarentegen was voor alle drie te sterk en had slechts tegen van Frankenliuijsen, wiens spel hem niet lag, drie shets onoodig. Hoonhout won in 2 sets van Van Frankenliuijsen en Bloemsma, maar verloor in 2 sets van Vrijbloed. Het dubbel verliep onder groote spanning, tenslotte visten Bloemsma en Vrijbloed met 2220 de derde set en daarmee de gelijkmaker voor Shot in de wacht te slepen.. T.O.G. 5—Shot 4 5—5 (22 Nov. 1938). Shot 4 heeft liet goede voorbeeld van het 2e team niet kunnen volgen en moest tegen de Tog'ers met een geiijk spei genoegen nemen, hoe wel de overwinning in het dubbelspel had be vochten kunnen worden. Hartman won 2 van zijn 3 enkelspelen, maar moest in Kosters met 2112, 2119 zijn meerdere erkennen. Hoewel Schipper zijn uiterste best deed kon hij liet niet tot een overwinning brengen. Tegen Van Zijl speelde hij zijn spannendste partij. Na in beide sets met resp. 2018 en 2019 te hebben voorgestaan, verloor hij ze met 2321, 2321. Hurts deed zijn plicht en won al zijn enkelspelen, zij liet dan na eenige inspanning. Hurts en Hartman wonnen gemakkelijk de eerste set van het dubbelspel. De tweede ging verloren met 2119 en de derde set leek reeds met een voor sprong van 2010 een overwinning, maar door enkeïe fouten services van Hartman werd het 2020 en tenslotte ging deze set met 2422 verloren. DANS TE AMSTERDAM. Freddy Wittop, Spaansche dansen, onder auspici7n van Centrale Kunst Organisatie. Deze landgenoot heeft een mooien avond gegeven van Spaansche dansen, zooals zij vroeger en nu in Spanje werden gegeven. Deels folklores, deels provinciale en andere dansen, vele met een ge schiedenis. Onze indrukgeestig waar dit mogelijk was, ernstig en plechtstatig waar dit moest. Dans bovenal, minder pantomime. Geen groote kunst, maar fijne kunst, zóó fijn, dat men hier wel weer van groot zou kunnen spreken. Verder is Wittop een meester in liet lianteeren van castagnetten. De grootste successen waren een Espagnollade, waar Wittop al zijn geest en pliantasie uitvieren kon. Verder danse du Meunier, waar hij dansend het kleppen van de molenwieken weergaf, eti vooral Jita Aragonesa. De Ruba, een oude dans, waaraan de moderne het ontstaan te danken heeft, werd gebisseerd. En terechtEen mooie avond, waarvoor wij de Centrale Kunst Organisatie te danken hebben. Edmond Visser. ZONDAG 27 NOVEMBER 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Dr. J. Eijkman van van Amsterdam. Donderdag (geb. „Maranatha") n.m. 8 uur Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitz. op golflengte 245.9 m. Nederl. Prot. Bond v.m. 10% uur Ds. W. J. G. Hubeek van Vlaardingcn. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinlicimpark) v.m. 10% uur Gezongen H- Mis. Viering der Kerk wijding. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. Donderdag v.m. 7.25 uur Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Cli. de Reus. Donderdag n.m. 8 uur Bijbellezing. AERDENHOUT. Ver. Relig. Kring, v.m. 10.30 uur Ds. J. P. Eggink van Rotterdam. Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen t 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Een groote sorteering speciaal voor St. Nicolaas kunt U in onze etalage bezichtigen. Op vertoon van deze advertentie, op onze reeds lage prijzen 5% koriingü (uitgezonderd Gero-artikelen H.T.T.C. „SHOT". Secretariaat: Donkerelaan 1, Bloemendaal. SpeelavondDonderdag van 811 uur, Donkere laan 0a, Bloemendaal. De uitslagen van de gespeelde competitie-wed strijden vanaf 14 November luiden: 14 November: H.T.T.C. 2Shot 1 55; H.T.T.C. 3—Shot 4, 7—3. 17 November: Shot 2—T.O.G. 5, 7—3. 21 November: H.T.T.C. ld—Shot 3 7—8. 22 November: T.O.G. 5Shot 4 55. Iedere Donderdagavond is in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gelegenheid om de tafel- tennissport te beoefenen. De Haarlemsche Tafel tennisclub „Shot" speelt hier van 811 uur haar onderlinge wedstrijden en de competitiewedstrijden voor den NederL Tafeltennisbond. Inlichtingen over het spel en de vereeniging zijn Sthoterweg 27. ,Hor' mein lied, Violetta", Fritsch Hirsch-operette van R. Bodanzky, met muziek van Heinrich Strecker. Stadsschouwburg, Zaterdag 19 Nov. ^ritz Hirscli is nu eenmaal een lieveling van het Haarlemsche publiek. Hij kan geen kwaad doen. En zoo heeft hij ook j.l. Zaterdagavond weer een groot succes kunnen boeken. Wat hij geeft is aesthetiscli niet zoo fijn als „Der blaue Vogel" was of Trudie-Sclioop's ballet is, maar liet is toch altijd goed verzorgd, vlot geregisseerd en af. Zooals wel meer met Hirseh' operetten het o-eval is, was ook nu weer de muziek van meer beteekenis dan de tekst, de intrige en het spel. Doch dat is nu eenmaal aan dit soort Duitsche operetten eigen. Hirscli heeft dit luchtig genre, waaraan de Donaustad destijds liet leven schonk, en dat deze ongelukkige veste wel nimmer meer terug zal zien naar ons land overgebracht. En onze gegoede burgerij mag dat genre wel, al is 't heelemaal niet Hollandsch, al is 't meer sentimen teel dan geestig. Maar men wil dat hier nog wel. Iets met een buitenlandsch tintje, al behoort liet buitenland vanwaar het komt tot een voor goed verwoest verleden. Zoo zit er ook aan een op voering van de vrolijkste operette van Fritz Hirseh bij eenig nadenken een droefgeestig tintje. Het Haarlemsche publiek heeft dit j.l. Zater dag niet laten merken. Het heeft zicli kinderlijk en oprecht geamuseerd. Bij het instudeeren van een nieuw werk zal Fritz Hirscli o.i. de meeste kans hebben zijne populariteit hier te handhaven, als hij zooveel mogelijk zelf op de planken komt en alles aangrijpom toespelingen in te lasschen op Nederlandsclis toestanden en, zooals hij dat zoo aardig doen kan, allerlei gijntjes in z'n gebroken hollands door de tekst en de voorgeschreven scènes heen werkt. Want het goede Nederlandsclie publiek is het minder om Duitsche opcrette's te doen, die altijd op hetzelfde neerkomen, maar om Fritz Hirscli in eigen persoon, dien het als een veelzijdig en smaakvol grappenmaker heeft Ieeren waardeeren. Kan hij niet eens zelf een grappig stuk in elkaar zetten? Iloliandsche (componisten in staat om hem aan aardige en zelfs mooie muziek te helpen liehhcn wij hier toch genoeg T. Nuttige St. Nicoiaas-Geschenken Groote keuze Hee- ren-, Dames- en Kinder - Parapluies. HeerenWandelstok- Parzpluies. Dames- en Heeren-Wandel- stokken. Opvouw bare Damestasch- Parapluies Knirps en Boy. Dames- Parapluies 16 baans vanaf f 1.90. Para- pluie-repar. billijk. CR0NJÉSTRAAT 88, HAARLEM-N., TEL. 12464 SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. II. Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur C'and. D. Wijnbeek. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur de heer IC. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. J. Duijven- dak. Geb. Ned. Prot. Bond te Haarlem-Noord Ds. G. H. Brandt. Eglise Wallone a 10 h. 30 Service et Sermon pré sidé par Mr. Ie pasteur Marc. Jospin; 3e col lecte pour l'Eglise. a 9 h. 15. Ecole du Dimanclie. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga. H. Avondmaal. Zondagsschool 12.301.30 uur: Openb. school Tetterodestraat, lioek SantpoorterstraatJon gensclub (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem boven 12 jaar Woensdag 89; Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 4 —5.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kinderen en volwassenen) Vrijdag 78 uur. Bibliotheek en alle clubs In de Lotterstraat 4. Gejef. Kerk (Wilhelminakerk), v.m. 10 en n.m. 5 5 uur Ds. J. W. Siertsema. II. Avondmaal. Geref. ICerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. H. Avondmaal. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. C. Veenhof. H. Avondmaal. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur (Voorzaal), ICinderdienst. Remonstr. Geref. Gcm. v.m. 10% uur Dr. A. H. Haentjes. 12 uur (Remonstrantenhuis) ICinderdienst. Vrijdag n.m. 8.15 uur (Oranjekade 1) Bijeen komst van den Studiekring voor leekenarbeid. College tot Verbr. van Spiritistische Beginselen (geb. „Theosofia", Nassaupl. 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. de heer E. L. S. van Lieshout van Delft Soefi-Bew. (geb. Nut v. Algem.. Lange Veerstr. 16), v.m. 11 uur LTniverseele Eeredienst, de heer S. Attema „Dankbaarheid". Gcm. Gods. (Fr. Halsstraat) v.m. 10% uur de heer Jeninga. Te ÏJmuiden (Willebrordstraat) n.m. 5 uur de heer Jeninga. Onafh. Re). Gem. („„De Nijverheid", Jansstr. 85), n.m. 7% uur, Ds. A. R. de Jong uit Bussum. ZANDV00RT. Geref. ICerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. Haarl. Rij- en Jachtvereeniging. Wegens dc ongunstige weersomstandigheden op j.l. Zaterdagmorgen, gingen de springwedstrijden te Bentveld's middags niet door. 0 23723 27223 21114 21014 21110 21212 23724, 20113 21214 23755 29935 23692 21510 20314 13939 21013 23830 23688 21610 15662 21213 20813 29936 22784 Baaren, W. van, timmerman, aannemer, Sparrenstraat 10. Bakker, J. N. C., luxe- en orthopaedische schoenreparatie-inrichting, Faradaystr. 13. Bas, W. de, modelvleesehhouwerij, Jan van Walréstraat 16. Basenau-Goemans, Wed. Dr. J. F., Klever laan 78. Bloemenmagazijn „De Iris", A. N. Bier man, Schoterweg 30. Breeuwer, K. J., vertegenw. Boers Adbest-, Rubber- en Brandweermateriaal, A'dam, Kleverparkweg 218. Broek, L. P. v. d„ Delfllaan 83. Dames Kapsalon Tiny, Slachthuisstr. 14 r. Eilers, A. J., Zijlweg 226. Ewijk. J. P. v., brood- en banketbakkerij, Roemer Visscherstraat 161. Grunewald, H. G., Fr. Schubertlaan 25, Heemstede. Heeremans G. melkhandel, Sparrenstr. 21. Lectura, inkoop en verkoop boeken en tijdschriften, Jansstraat 28. Lolcerse, G., ijzerwaren, huish. artikelen en electr. materialen, Van Ostadestraat 7. Moviac Theater, Groote Markt 25. Ouwerkerk, H. J„ gedipl. masseur, massage heilgymnastiek, Frans Halsstraat 14. Plas Levensmiddel: fijne vleeschwaren, delicatessen. Stuyvesantplein 2. Peseh, B. R. C., Empo-Rijwielhuis». auto- genisch Lasclibedrijf, Sparrenstraat 36a. Pollatz, Manfred, Kindertehuis, Religiose Geseelsehaft der Freunde (Quaer), Wester- houtpark 14. Racing Club Haarlem (R.C.IT.), secretaris W. v. Brussel, Spaanschevaartstraat 20. Sala, H. C., Lange Vcerstraat 17. Sodderland. L. J„ Marisplein 8, Heemstede. Veling, Th. B. H. M., Lorentzlaan 11, Heemstede. Smit Zn., IJ., aannemer tegel- en metsel werk, Reigerstraat 11. haA.s. Woensdag 30 November is het de dag, waarop de kindertjes met hun schoentje en de brief, die zij van Sint-Nicolaas ontvingen in de hand, door Haarlem en Omstreken trekken, om die te gaan zetten onder den schoorsteen van die kindervrienden, die zich daartoe bereid verklaard hebben. Zal er ook onder uw schoorsteen zoo'n schoentje staan U kunt nog meedoen, om een paar vragende kinderoogen gelukkig te maken. Stel niet uit, geeft u nog heden telefonisch of schriftelijk op aan één der onderstaande adressen en wij zorgen er voor, dat u nog tijdig bericht ontvangt, welk kind zijn schoentje bij u komt zetten. De heer W. K. Dalmeijer, Voorzitter Comité „Gooi wat in mijn schoentje", Prins Hendriklaan 66, Overveen, telefoon 166Ö6. Mevrouw A. Bolleure-Bocage, Secretaresse, Hooimarkt 30, telefoon 17865. Vredesraad Haarlem. haDe Vredesraad Haarlem" heeft telegram men aan zijne Excellentie den Minister-President Colijn en aan zijne Excellentie den Minister van Justitie Goseling gezonden met den volgenden inhoud ,,De Vredesraad Haarlem doet uit naam van de 2200 leden der bij haar aangesloten organisaties, een dringend beroep op het menschelijk geweten van Uwe Excellentie om liet asylrecht onverwijld zoo ruim mogelijk toe te passen en in geen geval kinderen aan de grenzen terug te sturen". Waarmee nu weer de boter hammen belegd, is de vraag, die eiken dag terugkeert. Tocli lioudt die moeilijkheid op een moeilijkheid te zijn, zoodra U Balm inschakelt. Dank zij onze groote verscheidenheid kunt U voor de noodige afwisseling zorgen en U zult eens zien, hoe smakelijk het er in gaat.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 9