mm THERMO Sport en Spel. Vrij d ag 2 December 1928 Bescherm U tegen Hoest FABRIKAAT „THERMOGENE' B.V.C. Bloemendaal. Voor Sint Nicolaas-Cadeaux SPORTHUIS TE NUYL Tafeltennis Korfbalclub „Sport Vereent". Predikbeurten A. G. G. M. GIORGIS Zn. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon Van de Leestafel IN VEILIGHEID VERKOUDHEID, BRONCHITIS mei hef Pijnverdrijvende borst- en rugbedekking, een bron van warmte. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten F 1.10 Het eerste en het tweede elftal benutten hun vrijen Zondag door het spelen van een onderlingen wedstrijd, die in een voor het tweede alleszins eervol 11 gelijke spel eindigde. Het eerste elftal nam het aanvankelijk nogal kalm op, met liet gevolg, dat het tweede over wegend in den aanval was. De afwerking der aan vallen liet echter wel eens iets te wenschen over, zoodat de reserves voor rust slechts eenmaal keeper de Haas wisten te passeeren. Na rust roerde het eerste elftal zieh iets meer, maar desondanks veroorzaakten de tweede-elf- tallers door hun enthousiasme nog diverse gevaar lijke momenten voor het heiligdom van de Haas. Tien minuten voor tijd scoorde Hartman met een goed schot den gelijkmaker, waarmede het einde kwam van dezen genoeglijken kamp. De wijzigingen in liet eerste elflal kwamen in dezen wedstrijd niet goed tot hun recht, daar ten eerste van Bragt verstek liet gaan en ten tweede Cassee alleen de eerste helft meespeelde. Wat Kloos als rechtshalf waard is, viel ook niet goed te be- oordeelen, daar men dezen onderlingen wedstrijd niet al maatstaf kan laten gelden. Van dit stand punt bezien is het eigenl ijk jmmer, dat Zondag geen sterkere tegenpartij voor het eerste in het veld gebracht kon worden. Na twee weken niet voor de competitie in het veld te zijn geweest, geschiedt dit a.s. Zondag eindelijk weer eens en komen onze plaatsgenooten voor de moeilijke taak te staan Schoten op eigen veld te bestrijden. Vorig jaar leverde die wedstrijd een nederlaag voor Bloemendaal op. Dit zal voor de witten evenwel een reden te meer zijn, om Zondag de zaken flink aan te pakken en in dat geval rekenen wij op een Bloemendaal-overwinning. De opstelling van het Bloemendaal-elftal luidt als volgt: De Haas Kloos Van der Meij J. v. d. Schalie H. Beijk Tuilenaar V. Bragt v. Leuven Hartman C. v. d. Schalie Noordhoff De reserves gaan eveneens naar Schoten om het tweede elftal van die club te bekampen. Op eigen Veld wisten de reserves tegen deze tegenstanders slechts een gelijk spel te behalen. Wij achten hen echter in staat Schoten 2 in dezen uitwedstrijd een nederlaag toe te dienen. Schoterweg 27. H.T.T.C. „Shot". Secretaris: J. Mey, Donkerelaan 1, Bloemendaal. Speelavond: Donderdag 810.45 uur Jeugdhuis Donkerelaan 6a, Bloemendaal. Wedstrijduitslagen 25 Nov.: Shot 1Barna 1 46. 25 Nov.: Shot 5—T.O.G. 6 1—9. Het programma voor 5 tot 12 Dec. luidt: 6 Dee.T.O.G. 3Shot 1. 8 Dcc.: Shot 2Barna ld. 8 Dec.Shot 4Heemstede 2. 9 Dee.Hemstede 3Shot 5. Op 6 Dec. trekt ons eerste naar de Badhuis straat om het derde van T.O.G. te bestrijden. Ze zal ditmaal voor een St. Nicolaas-surprise zorgen en minstens een gelijk spel in de wacht sleepen. A.A Donderdag ontvangen het tweede en het vierde aan de Donkerelaan resp. Barna ld en Heemstede 2. Het tweede kan wel winnen, maar voor het vierde zal deze opgave wel te zwaar zijn. Niettemin, tanden op elkaar! Vrijdag 9 Dec. gaat het vijfde op bezoek bij Heemstede 3 en zal wel met de kous op den kop naar huis worden gezonden. t- Shot 1Barna 1 46 (25 November) Na spannenden en ingespannen strijd legde Shot l ook thans het loodje. Ditmaal schoot van Lankenhuijzen uit zijn stof, door in 3 sets van 4* Jong en Berkemeijer te winnen. Ook Ed. Bloemsma verrichtte verdienstelijk werk door de Jong in twee sets te slaan. Vrijbloed daarentegen stelde min of meer teleur, door zoowel van de Jong als Jansen te verliezen, waarvan de partij tegen Jansen met iets meer doorzettingsvermogen een 2 sets-zege liad kunnen zijn. Het dubbelspel vormde ook nu weer een spannend slot; in de derde set waren de Barna-mensehen echter gedecideerd sterker en wonnen met 2115 dezen set en daar mede beide punten voor Barna. Shot 5T.O.G. 6 19 (25 November). Deze wedstrijd eindigde in een groote over winning voor T.O.G. 6. Zoowel de Graaff als Paradijs wisten liet in hun enkelspelen geen van beiden tot een overwinning te brengen. Alleen Zalm redde de eer voor Shot nog, door met 2114 en 217 van Heiligers te winnen. Het dubbelspel, gespeeld door de Graaff-Zalm, eindigde na een vrijwel gelijkopgaanden strijd, in een 21 over winning voor T.O.G. 6. Eindstand 19. Haarl. Rij- en Jachtvereeniging. De springwedstrijden, welke veertien dagen geleden, niet doorgingen, worden nu a.s. Zaterdag middag op het springterrein aan de Teunisbloem laan te Bentveld (Aerdenhout) gehouden en be- binnen om half twee. Het programma blijft on veranderd. o Bovengenoemde korfbalclub houdt a.s. Zaterdag 3 December een Sint-Nicolaasavond voor hare adspiranten, leden, donateurs en genoodigden. Leden van zustervereenigingen hebben tot dezen avond met hare (hunne) bekenden toegang tegen sterk gereduceerden prijs. ZONDAG 4 DECEMBER. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk, Extra collecte voor de diaconie. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C, Brussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 M. Extra-collecte voor de diaconie. Nederl. Prot. Bond. geen dienst. Vrije Kat.h. Kcr.c, Popellaan (Kinheimpark), v.m. 10.30 uur Gezongen H. Mis. Toediening van het H. Doopsel. Woensdag 7 Dec. n.m. 8 uur Completen en Lof. Zaterdag 10 Dec. v.m. 7.25 uur Gesproken H. Mis. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gent., v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus, Extra collecte voor de diaconie. AERDENHOUT. Ver. Relig. Kring, v.m. 10.30 uur Prof. R. Casimir, Hoogleeraar te Leiden. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem, v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman, Lit. Dienst. Geref. Kerk (HAM, v.m. 10 uur de heer C. Redert. HAARLEM. Evang. Luth. Gein., v.m. 10.30 uur Ds. C. H. Brandt. Collecte voor de Joodsche vluchte lingen. N.m. 7.30 uur Ds. G. J. Duyvendak. H. Avondmaal. E<dise Wallone, a 10.30 li. Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Mare. Jospin. Collecte pour l'cglise a 9.15 h. Ecole du Dimanche. Remonstr. Geref. Gem., v.m. 10.30 uur Dr. A. H. Haentjens; 12 uur kinderdienst in het Re monstrantenhuis. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk), v.m. 30 uur Ds. S. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga cat.. Zondag 41 Zondagsschool 12.301.30 uur: Openb. school Tctterodestraat, hoek Santpoorterstraat; Jon gensclub (tot 12 jaar), Woensdag 7—8, idem boven 12 jaar Woensdag 89; Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 45.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kinderen en volwassenen) Vrijdag 7—8 uur. Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstraat 4. Geref. Kerk (Wilhelminakerk), v.m. 10 uur Ds. I,. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Catecb. Zondag 41 Geref. Kerk (Noord-Sehoterkerk), v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoor weg. Catech. Zondag 42. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk), v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. C. Veenhof. Catech. Zondag 42. Geref. Kerk (H V). v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Nederl. Vereeniging van Spiritisten „Harmonia", Afd. Haarlem IX Sociëteit Vereeniging, Zijl- weg 1, V.m. 10.30 uur Wijdingsmorgen. Spr. de heer II. J. Kort uit Haarlem, onderwerp: „Levensdurf en Aanvaarding". Helderziende waarnemingen Mevr. J. Remmers-v. d. Lans. Socfi-Bew. (gebouw Nut van 't Algemeen, Lange Veerstraat. 10), v.m. 11 uur Universeele Eere- dient, Mevr. B. G. Eggink-v, Stolk: „Levens houding". Gem. Gods (Frans Halsstraat), v.m. 10.30 uur de heer Jeninga. Te IJmuiden (Willebrordstraat) n.m. 5 uur de heer Jeninaa, ZANDV00RT. Geref. Kerk (II.V.), v.m. 10 uur de heer Biem Visser. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 23893 217.14 23763 21712 23786 21713 21710 21514 27224 23865 20213 23762 23765 29643 21414 29642 27712 21614 21613 21612 16190 23770 29640 20014 23512 29644 21412 Abma, H., levensmiddelenbedrijf. Olmen straat 52. Bankctfabriek Neerlandia, Vroomstraat 14. Bell, J. de, grofsteenhouwerij, Vergierde- weg *75. Betlis, G., Ie Concertmeester H.O.V., Kleverlaan 102. Boer, A. G. de, v. Wickevoort, Crommelin- straat 18. Buiten, J., Kenaupark 18. Cee-Kaa, automatiek Rijsstraatweg 51, Haarlem-Noord. Damo. G. B., graniet- en betonwerken, Leidschestraat 56 rood. Denijs, Mevr. Wed. J., Fred. v. Eeden plein 32, Heemstede. Eyk, L. v. d.. Middenweg 159. Ferwerda Jr., W. A., wijnhandelaar, Juliana- laan 48, Overveen. Horst, J. P. v. d., 2e Iloogerwocrddwars- straat, 20. Kooijman, L. E., huiseigenaar, Rijksstraat weg 392. LconhartDames M., Lanckhorstlnan 71. Opklapbeddenhuis, fa. P. J. G. Ridder, v. d. Vinnestraat 7. Paap, firma M., kleermakerij, Ilerklaan 38. Heemstede. Resteren Altena, Dr. C. O. van, Const. Huygenslaan 13, Heemstede. Schemagel, Chr., Burgwal 60 rood. Schmink, G. H., Tetterodestraat 128. Steenbeek. 11., autohandel en werkplaats, Spaarne 96. Stegeman, L., Prins Hendriklaan 98a, Overveen. Steinbriickner, J. J„ schoenmaker, werk plaats Olmenstraat 2a, Pleiadenstraat 146. Stvruni. Ir. A. Baron v„ Heemstcedsche Dreef 161, Heemstecde. Vereeniging „Excelsior", Helvaart door Arbeid, Leidschestraat 39. Welsenaar, M. C., Koninginneweg 40. Worp, Ir. L., adviseerend ingenieur, Swec- linckplcin 10, Heemstede. Worp, J. van der, metsel- en tegelbedrijf, Oosterstraat 2b. „STIJL". No. 8 van het tijdschrift voor woninginrichting „Stijl", uitgegeven door de firma J. A. Boskamp Zn. binnen-architeetuur te Overveen, bevat foto's met toelichting van interieurs van een. naar de plannen van Paul Bromberg verbouwd, dubbel woonhuis. Onder den titel De opgeloste Puzzle" werd bereids in No. 6 van dit tijdschrift een ge ïllustreerd artikel over deze verbouwing opgeno men. Het was inderdaad een puzzle, Uit de chaoti sche ruimte-indeeling van dit paar woonhuizen, één geheel te scheppen, dat aan alle eischen voor het woonhuis van een dokter met praktijk-aan- huis, beantwoordt. Foto's en beschrijving zullen den lezer overtuigen, dat de pa/-zie-oplossing niet „gefaald" heeft. Behalve een comfortabel woon- Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393. Bakenessergracht 27. Haarlem Vleesch, groente, aardappelen I 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en hezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. huis. is de apotheek (de vrouw des huizes is zelf de apothekeresse) geschapen, alsmede de spreek- behandelkamer, wachtkamer en twee behandel- eellen voor bestraling, welken allen, zoowel wat hun onderling verhand betreft, als hun aanklec- ding, aan de modernste opvatting voldoen. Hoe overigens een woninginrichting op de hillijkste en meest logische manier, tot stand kan komen, mits deze volgens een te voren opgemaakt plan wordl uitgevoerd, wordt vervolgens voor eenige andere verbouwingen met sprekende foto's aangetoond. Wij leeren daaruit, hoe saaie vertrekken, eenvoudig door verwijdering der traditioneele suite en aan brenging van eenige kasten, stellingen en losse meubelen, een beliagelijk geheel verkregen wordt, dat heel wat minder geld kost, dan meestal besteed wordt. En hoe zelfs door liet eenvoudig doortrekken der haardpartij en verwijdering der suite, een gezellig hoekje hij het vuur geboren wordt, toont •er een kiekje van een andere verbouwing. Waren a hit eet en meubclinrichtcr bij voorgaande ver- bo wingen door de bestaande situatie min of meer gehandicapt, hij de interieurverzorging van liet nieuwe gebouw, waarin de „Leeuwarder Courant.., sedert eenige weken getrokken is, kon Bromberg zich als binnenhuis-architect gelieel in zijn kunst uitleven. Hoe hij zijn taak opgevat heeft, wordt in een betreffend artikel aangetoond. Onder den tilel: „De Nieuw Amsterdam als drijvende licht stad", geeft ir. L. Kalff, leider van bet Liclit-advies- bureau van de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven, een beschrijving van de verlichting, die hij terecht noemteen der voornaamste oor zaken, waaraan de feeërieke zalen, comfortabele hutten, riante trappenhuizen, een zwembassin, een bioscoopzaal, enz. bun schoonheid en comfort ont- leenen. Van liet effect, dezer scheepsverlichting geven bijgevoegde foto's een overtuigend denk beeld. In een andere bijdrage worden de „Leka" lampen beschreven, zooals dezen volgens het ont werp van Jansen van Galen voor onze interieurs worden gecreëerd. Tenslotte toont een foto (niet prijsnotcering) een greep uit de groote keuze kiein- meubelen, die Boskamp in voorraad houdt. B. Die laatste twee woorden heeft de wijsgeer vergeten, maar voor de meeste men- schen op straat kan het geen kwaad om ze er nog even bij te zetten! Ons Sint Nicolaasfeest. „De blijde dag is daar! Zaterdagmiddag 3 December om 2 uur komt St. Nieolaas in ons kwartier en zal eerst een tocht door de meeste straten maken o.a. Tuindorp, Ramplaan, Rollands laan, Dickmanstraat, v. d. Duijnstraat, Itaep- horststraat, Croesestraat, Hendrik Rozenlaan, Rollandslaan, Vlaamsehe weg, L. v. Dalelaan Hospeslaan. De kinderen moeten zich in dien tussclientijd opstellen bij de winkels aan de Ramplaan, waar een muziekcorps voor de vroolijke toon zorgt. Daar wachten wij dan de bisschop op om met de Sint voorop naar „Domi" te gaan, waar ons een prettigen middag wacht. Zorgt allen dus uiter lijk 2.15 uur bij de winkels aanwezig te zijn. VAN DE ONTSPANNING!COMMISSIE VOOR LEDEN. Cursus in Rhytmische Gymnastiek voor Dames en Meisjes. Sedert het verschijnen van het laatste blad zijn nog maar een paar dagen verloopen en in dien tusschcntijd is de inschrijving voor deze beide cursussen reeds zoodanig geweest, dat deze voortgang zullen hebben. Inderdaad is dit een behoorlijk succes; doeli waar wij niet weten of in de komende dagen nog inschrijvingen zullen binnenkomen, herhalen wij hier nog even dat deze kunnen worden gedaan uitsluitend bij L'. F. Stroosnijder, Ramplaan 98. Zooals bekend geacht mag worden, moeten zoowel de club voor meisjes als die voor dames uit minstens 15 deelnemers bestaan, terwijl in bcjde gevallen hoogstens 30 deelnemers kunnen worden ingeschreven. De cursussen worden gehouden voor de meisjes des Woensdagamiddags (aanvangsuur nader op te geven) en voor de dames Donderdagsavonds van half 8half 9 (eventueel kwart voor 8 tot kwart voor 9) Contributie voor meisjes van 813 jaar 10 cents per week, voor dames 10.25 per week. Men verbindt zich voor minstens 3 maanden, terwijl de contributie ook bij verhinderd zijn toch eiken week moet worden voidaan. Zooals reeds medegedeeld vinden de cursussen plaats in het Instutuut voor Lichamelijke Opvoe ding aan de Ramplaan. Wecst liier spoedig bij, voordat de clubs volge- b oekt zijn. St. Nicolaasavond voor Leden. Wij herhalen nog eens onzen oproep van vorige week. Er zijn nog niet veel kaarten verkocht, het is helaas een minder aangename gewoonte van onze leden hun kaarten zoo laat mogelijk te koopen. Vorig jaar is deze avond zoo prettig ver loopen dat velen om herhaling hebben gevraagd. De avond vindt plaats Zaterdag 10 December, in restaurant „Roozendaal", aanvang 8 1/4 uur. St. Nieolaas komt persoonlijk op bezoek. Een goede band is aanwezig om de stemming er in te houden, er zijn weer eenige aardige spelen, alles genoeg om li voor de. geringe toegangsprijs van f 0.25 een prettigen avond te bezorgen. De leden moeten ieder een kleine surprise medebrengen welke door ons worden verzameld en door St, Nieolaas worden uitgereikt. Koopt u kaarten bij C. F. Stroosnijder, Ramp laan 98 of C. Tesselaar, L. van Dalenlaan 3. Feestavond 7 Januari 1938. Wij hebben in samenwerking met den lieer Jack UFiinny een mooi cabaretprogramma samen gesteld en kunnen u reeds verzekeren, dat het een knalavond zal worden. Houdt vooral dezen avond vrij, t.z.t. zullen wij nog in bijzonderheden hierop terugkomen. De kaarten kunt u echter Ihans reeds bestellen. Zij kosten voor leden en donateurs f 0.50 en voor de introducé's f 0.60. Schaakclub „Ramplaankwartier. Vrijdagavond 25 November waren onze leden weer bijeen, om den onderlingen strijd in de vijfde ronde aan te binden. Nu we zoo ongeveer tot op de helft der onderlinge competitie zijn gevorderd, begint er teekening in den strijd te komen, In de tweede helft kan echter nog van alles gebeuren en "wagen we ons maar niet aan voorspellingen. Kén zwakke zet is voldoende, om een moeizaam opgebouwde stelling te zien inéénstorten, hetgeen dan meestal een verliespunt beteekent De uitslag van de gespeelde ronde was: Zonne veld—Munniksma 1—0, Prinsen—v. Dort 0—1, Resse—Zeepvat 1—0, Baars—Stenvers 1—0. Stc: versErbrink 01.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 9