Italiaansche Op era ABDIJSIROOP PHILIPS of ERRES RADIO '39 Tammer' s" !Radio-*Bureau Vrijdag 16 D ecemb er 1938 3 AKKER 'S Bloemendaal AGENDA. INRUIL, HUURKOOP en Reparaties ff 176 - telefoon 14753 - t.0. gem bekend door zijn 100 procent sportterrein service i Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon VOOR ONZE LEZERS Maandag 26 December (Tweede Kerstdag) des avonds half 9 Buitengewone KERST-uitvoering in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem MEDEWERKING VAN: Toshiko Hasegawa (de beroemde Japansche „Butterfly "-vertolkster). Guido Casadio (Tenore hiiico) Maru Falliani (de gevierde „Carmen"- vertolkster) Dora de Stefani luigi fort, tenor Spartaco Marchi Bespreekt vooral tijdig UW plaatsen. Honderden moesten worden teleurgesteld BON Tegen inlevering van dezen bon aan de Gemeentelijke Concertzaal kunnen onze lezers deze bijzondere uitvoering tegen zeer gereduceerde prijzen bij wonen. Tegen bijbetaling van f0.75 p. pl. rechtgevende op de rang van f 1.50 en f 1.— rechtgevende op de rang van f 2.50. Plaatsbespreking Zaterdag 24 en Zondag 25 Dec. van 11 3 uur en Maandag 26 December den geheelen dag. Telefoon 11372 MUZIEK A. G. G. M. GIORGIS 8, Zn. schoorsteenvegers ridderstraat i8a zwart, HAARLEM - TELEFOON 13310 Al in oude tijden gebruikten de geleerden de „Geneescruy- den", die nog heden by de bereiding van Abdijsiroop ge bruikt worden. Reeds toen en nu nog steeds zijn deze kruiden gebruikt ter bestrijding van hoest, bronchitis en asthma. Meer nog. de tegenwoordige weten schap keert zelfs weer terug naar de genezing door middel van plan ten en kruiden. Behalve kruiden extracten bevat Abdijsiroop thans bovendien ..codeïne", de krachtig ste hoeststillende stof. Deze aldus versterkte Abdijsiroop verdrijft nu nog sneller en beter benauwdheid bij het ademhalen, beklemming op de borst, hoest en bronchitis. Eenige der 20 geneeskr. kruiden veSisièK&te tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40. f 4.20. Alom verkrijgbaar Padvinders Propaganda-avond. blOp Zaterdag a.s., 's avonds 7% uur zal in het nieuwe Jeugdhuis, Burgemeester Enschede- laan 67, Santpoort-dorp, een propaganda-avond worden gehouden van de welpen en verkenners der Padvindersvereeniging Nederland. Van de P.V.U. werd n.l. verleden jaar in Santpoort reeds een welpenhorde „De Brederodegroep" opgericht. De welpen van deze horde zullen dien avond zelf een kort beeld geven van hun werk en een welpenfilm zal dit nog versterken. Daar men hier in Bloemendaal en Santpoort van harte hoopt, spoedig ook een Verkennerstroep van de P.V.U. te kunnen oprichten, indien zich een leider hier voor beschikbaar zou stellen, zullen eenige ver kenners uit Amsterdam een demonstratie van hun bezigheden geven. Het is te hopen, dat velen hun belangstelling voor dit aardige en nuttige werk zullen toonen. Het nieuwe Jeugdhuis is gemakkelijk te bereiken, met de autobus „Stormvogels" tot de Frans Net- scherlaan of Santpoort-dorp. Bewijzen van toe gang zijn gratis verkrijgbaar bij mej. M. van der Heil, Laurillardlaan 18, Santpoort-station. (Tel. 476). o Kerstmiddag. blOp de Hartenlust-school aan den Vijverweg zal op Maandagmiddag 18 en Dinsdagmiddag 20 December een Kerstmiddag worden gehouden. Maandag is het voor de leerlingen der le en 2e klasse, Dinsdag voor de leerlingen der 3e en 4e klas. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Toespraak; 2. Liederen, te zingen door mevr. A. M. IJ. Popma-Tijmstra; 3. Tooneelstuk; 4. Trac- tatie. Zwemwedstrijden. Op Woensdag 21 December a.s. zullen in Stoop's bad te Overveen zwemwedstrijden worden ge houden voor kinderen tot 13 jaar. Aanvang 3.15. Het programma luidt als volgt: 1. 25 m. borst- zwemmen voor jongens en meisjes; 2. 25 m. rug- zwemmen idem; 3. Pyama-race; 4. Vossenjacht; 5. Tobbevaren. Inschrijvingen kunnen gratis geschieden aan de cassa van Stoop's bad tot 17 December a.s. Vaardigheidsdiploma. Donderdagavond 22 December zal tusschen 6 uur en half 8 in Stoop's bad te Overveen het vaardigheids-examen A van den K.N.Z.B. worden afgenomen aan een 8-tal dames en heeren, do ar den K.N.Z.B.-official, den heer S. E. Kruijt- Van Laar en den heer M. Brandt, namens de direc tie van „Stoop's bad". De leider van de vaardigheids-Zwemclub is de heer Joh. Kuit. o Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde afd. Bloemendaal. bl- Op 13 December j.l. hield deze afdeeling haar laatste ledenvergadering in dit jaar, welke door 33 leden bezocht werd. De begrooting 1939 werd overeenkomstig het voorstel van den penningmeester vastgesteld, waarbij o.m. f 10.werd uitgetrokken voor een subsidie aan Floralia. Aan de beurt van aftreden waren ditmaal de bestuursleden J. M. Barnhoorn en W. van Dijk, die beiden door den Voorzitter hartelijk werden bedankt voor het vele dat zij in him ftmcties in het belang van de vereeniging verricht hebben. In deze vacatures werden vervolgens gekozen de heeren G. J. van Dijk en A. Tabernal. Voor het puntenstelsel en voor de prijsvraag voor Kerstartikelen waren zeer veel inzendingen ingekomen, die de zaal in een voor deze vergadering zeer passende omgeving omgetooverd hadden. De jury, bestaande uit de heeren G. J. Boeschoten, G. de Kruijf en J. G. Koebrugge kende de navol gende beoordeeling toe: J. M. Barnhoorn, groep Kerstbloemstukken, 10 punten met lof en eerste prijs Kerstartikelen. H. Boegschoten, groep cyclamen, donker zalm- kleur 10 punten, groep cyclamen wit 9 punten. Groep begonia's gloire de lorraine sclmae 10 punten. An. Jager. Groep poinsettia's pulcherrima 10 punten met lof en tweede prijs Kerstartikelen groep Euphorbia Jacminiflora 10 punten met lof, groep cyclamen persicum weisse dame 8 punten. Ter kennisname: groep cyclamen pers Odorata (welriekende). W. Beunder, groep cyclamen wit 10 punten met lof en derde prijs Kerstartikelen. J. Nijhof, groep begonia's wit 10 punten met lof. Fa. van Empelen en van Dijk, ter opluistering, twee groepen begonia's. Daarna hield de heer D. Kuiper een causerie met lichtbeelden over een reis door Zeeland, Belgie en Luxemburg, welke, zooals wij van dezen spreker gewend zijn, met veel belangstelling gevolgd werd. o Italiaansche Opera te Haarlem. Op veelvuldig verzoek van vele Haarlemsche Opera-vrienden heeft de directie der Italiaansche Opera besloten een herhaling te geven van den opera-avond. Op Maandagavond, tweeden Kerstdag a.s., te half negen, zullen wederom een keur van zangers en zangeressen in hét gemeentelijk concertgebouw te Haarlem een groot aantal opera-fragmenten ten gehoore brengen. Als bijzondere ster van dezen avond zal wederom Luigi Fort optreden. o N. C. V. B. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Christen-Vrouwenbond hoopt Donderdag 22 December, ,'s avonds 8 uur, in het Wijkgebouw, Ged. Oude Gracht 104, een Kerstwijding te houden. Mevr. A. Tromp-de Jong, uit Zandvoort, zal spreken en het zangkoor zal een Kerstzang ten gehoore brengen. o Nieuwe postzegel-automaten. hlAan den gevel van de Damesmodezaak, van den heer J. van der Ziel, Kleverparkweg 61 hoek Santpoorterstraat, zijn dezer dagen geplaatst twee postzegel-automaten voor iy2 en 5 cent zegels. Voor de bewoners in deze omgeving bieden deze automaten een groot gemak. Stadsschouwburg. Zaterdag 17 December, 8.15 uur: De Schakel, Groot Slem. Zondag 18 December, 8.15 uur: Groot Ned. Volkstooneel, Biechtgeheim. Maandag 19 December. 8.15 uur: A.B.C.-cabaret, Wim Kan en de zeven Joffers. (3e Abonnements voorstelling. Serie II). Dinsdag 20 December, 8.15 uur: Nieuw Leven. Woensdag 21 December, 8.15 uur: Yvonne Georgi, Ballet. Donderdag 22 December, 8.30 uur: Amicitia Juncti, Polly Perkins. Vrijdag 23 December' 8.15 uur: D.I.U., Zeemans vrouwen. (Ten bate van de Stille Armen). Frans Hals Theater: „De Zeewolf" met George Raft, Henry Fonda en Dorothy Laniour. Zondag morgen 11 uur „Paramaribo en Djoeka". Rembrandt-Theater: „Het leven van Emile Zola" met Paul Muni. Zondagmorgen 11 y2 uur: „Schilderachtig Hongarije" in Boedapest. Cinema-Palace: „Spionnage in de Oriënt" met Marcelle Chantal, Roger Karl en Henri Rotlan. „De glazen kogel" met Albrecht Schönhals, Sabine Peters. Luxor Sound Theater: „Je bent maar eenmaal jong" met Lewis Stone, Cerilia Parker en Mickey Rooney. 't Meest gewaardeerde geschenk voor 't heele gezin is een Bereikbaar voor ieders beurs Prijzen vanaf f89.— KLEVERLAAN 19214 Ament, geb. Thomas en Mevr. G. J„ Jan Willem Frisolaan 12, Overveen. 18015 Bakker Mej. H. Engelszstraat 13. 23894 Berkel G. C. van schildersbedrijf Haitema Mulierstraat 33. 22681 Bernhard C. M. W. (lid van de fa. D. W. Brand Amsterdam), Hartenlustlaan 16, Bloemendaal. 29939 Beuningh, G„ v. d. Spieghellaan 14, Heem stede. 21513 Blommers, A. P., lid fa. I. C. Haan, Wagen weg 152. 21812 Blom, H. L„ cliclié's, Verspronckweg 133. 23614 Boes, J., „Onder de Olmen", Bloemendaal- scheweg 164, Overveen. 21810 Bredero's Bouwbedrijf, Directiekeet naast Genestetstraat 38. 18613 Bureau voor rechtskundigzn bijstand, afd. Haarlem, Sclioterweg 132 rood. 21913 Dam, Jac. van, agentuur- en commissie handel, Aelbertsbergstraat 99. 27225 Egmont, P. van, Bouwbureau Zandvoorter Allee 19, Heemstede. 21814 Estarippa, Wm., Alg. Assurantie-kantoor, üeckcrstraat 21. 21919 Franken, M„ stoffeerderij, compl. meubi leering, Ridderstraat 7. Gemeentebestuur en Gemeentelijke Instel lingen Haarlem, Rubriek Werkloosheidsbe strijding, te vermelden na tel.no. 18308. 20006 Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloo- zen, Spaarnwouderstraat 12. 29641 Houts, .1. Th. P. van, Sweelinckplein 8, Heem st e dc« 23828 Kaptijn, J. H„ behanger en stoffeerder, Kievitstraat 3. 29645 Koning, Jan A„ bloembollenbedrijf, Heeren- weg 21b, Heemstede. 18018 Kuipers, W., electricien, instrumentmaker, Patrimoniumstraat 14 en Kenaustraat 18. 27227 Lee, Mevr. Wed. J. A. v. d„ Tramweg 1, Aerdenhout. 23876 Meyers, C. A„ huis- en letterschilder, Bade- lochstraat 26. 21914 Nieuwpoort, N., (Districtsbezoekster bij de Commissie voor kinderhygiëne in N.H.), Bestevaerstraat 15. 23990 Polderman, D. C., luxe brood- en banket bakkerij, Vergierdeweg 205. 21813 Reens Woninginrichting, Heiligenweg 47-49, Amsterdam, Prins Mauritslaan 23 (tijdelijke aansluiting). Wereldberoemde succesaria's uit: Faust, La Bohème, Mefistofeles, Butterfly, Rigoletro, Tosca, Parelvisschers. Alda, Carmen. De voorstelling in den afgeloopen zomer was BESPROKEN UITVERKOCHT 27226 Schouwenburg, D. M. van, (Frijdal's Handel Mij., A'dam), Leidschevaartweg 103, Heem stede. 27217 Taggenbrock, H. B. J. fa., Clemens Taggen broek, Amsterdam, Teding van Berkhout laan 3, Aerdenhout. 20810 Broers, P. A., banketbakker, Kleverpark weg 94. 18116 Ecobé, Economische Confectie Bedrijven, Schoterweg 1. 23945 Eijk, C. W. E. van, Overtonstraat 36. 23926 Foudraine, J„ Kleverlaan43a, Bloemendaal. 23916 Huiskens, A. W„ kleermakerij „Het Jager huis", Marnixstraat 75. 18017 Kooperberg, Charles Ph., Ernst Casimirlaan 70, Overveen. 14155 Lagard, Mej. C. J. J„ Leidschevaart 234. 21910 Olie, J„ correspondent der Ned. Werk gemeenschap, Zonnebloemstraat 17. 18117 Oudakker, G„ Twijnderslaan 24. 29646 Roon, W. L. van, bloemist, Kerklaan 91, Heemstede 23939 Snethlage, R. A. J„ Ign. Bispincklaan 15, Bloemendaal. 27229 Terlingen, J. H„ Vondelkade 14, Heem- stede-Aerdenhout. 27523 IJsselmuiden, Ir. A. H„ Jacques Perklaan 10, Heemstede. 18016 Wetlar, K. F., Prins Mauritslaan 123, Overveen. Tweede Concert der Haarlemsche Bachvereenlglng. Het tweede concert der Haarlemsche Bach- vereeniging was een van die avonden, die bij velen nog lang in de herinnering zullen blijven. Hetgeen Prof. Dr. W. Mengelberg met zijn Amsterdamsche schare bood was boven allen lof verheven en de prestatie van den solist van den avond, Nathan Milstein, werd een ware triomf. Het eerste programmadeel bracht twee weinig gespeelde werken. De aangekondigde tweede Suite in b. kl. t. van J. S. Bach, moest door ziekte van een der solofluitisten vervallen, wat wel even een teleurstelling baarde, daar we gaarne dit heerlijke werk met de verrukkelijke fluitsoli ge hoord hadden, maar de daarvoor in de plaats gespeelde Symphonia in Bes gr.t. van Joh. Chr. Bach is het beluisteren ook alleszins waard en werd voortreffelijk uitgevoerd. Daarop Werd Reger's Serenade in C grt. ten ge hoore gebracht. Het is een werk, dat 's meesters kunst van instrumentatie ten duidelijkste demon streert en een groote charme bezit. De thema's der onderscheidene deelen zijn meest lyrisch, dikwijls van een luchtige speelschheid, waardoor het karakter der serenade gekenmerkt wordt. De doorwerking wijst meer in symphonische richting. Deze geïnspireerde muziek met haar grooten har- monisehen rijkdom, spreekt tot het hart en boeit tevens het verstand. De volle overgave van diri gent en orkest brachten het werk in rijke klank- schakeering en groote doorzichtigheid tot de hoorders, die van hun dankbaarheid door een langdurig applaus duidelijk lieten blijken. Het allergrootste succes kwam echter pas na de pauze, toen Nathan Milstein optrad met het viool concert van Tschaikowsky, dat tegenwoordig dik wijls gespeeld wordt, maar zelden op zoo onvergelijkelijk schoone wijze als dezen avond. De enorme moeilijkheden van dit concert schijnen voor Milstein niet te bestaan. Dit is virtuozendom van de edelste soort. Wat men ook noemt, stok- voering, vingertechniek, klankschoonheid, innig heid, alles wordt in opperste volmaaktheid ten toon gespreid. Milstein kan zijn temperament laten gaan zonder ooit een zweem van ruwheid te krijgen. Was er na den eersten satz al een daverend applaus, na het slot wilden de toejuichingen niet ophouden, zoodat de violist zijn instrument weer ter hand nam en een Capriccio van Paganini toe gaf. We moeten evenwel erkennen, dat Milsteins spel nooit tot zulk een triomf had kunnen worden ware hij niet op congeniale wijze door Prof. Mengelberg en zijn orkest geassisteerd. De avond sloot met een schitterende uitvoering van Tschaikowsky's Ouverture Solennelle „1812". B. W. Behalve de nieuwste verkeer»- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drnnkmisbruik!) kennen!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3