Gebr. v.RIESSEN GOD Telefunken Specialist Vruchten en Groenten in glas IDEAAL" EEN PASSEND KERSTGESCHENK! m Lokerse's Ijzerhandel UW ADRES Handelshuis „Haarlem" Typewerk C op iëe r- wer k Predikbeurten V rij dag 16 December 1938 GEBRUIKT MET DE KERSTDAGEN DE STRIJD OM HET GELOOF door Barto Arnegg Uitgave: Amstelland, Amstel 212, Amsterdam-C. Kennemer Type- en Copiëer-lnr. Op de grens van Weiden enDuinen. ZONDAG 18 DECEMBER 1938. BLOEMENDAAL. ffed. Herv. Gera., v.m. 10 uur Ds. F. J. J. Loeff van Den Haag. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitz. op golfl. 245.9 m. Nederl. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10% uur Gez. H. Mis. Toediening H. Doops. Woensdag n.m. 8 uur Wijdingsavond. Voor bereiding voor het Kerstfeest. Zaterdag Kerstfeestviering des nachts om 12 uur. Hoogmis, met predikatie v. Ivo Borsten OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. A. K. Straatsma van Den Haag. AERDENHOUT. Ver. Rel. Kring, v.m. 10% uur Dr. J. Riemens Jr. van Leiden. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Cand. D. Wijnbeek. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer Ir. B. H. Blankenberg. ZANDV00RT. Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband, Brede- rodestraat 31. 's Vooim. 10 uur en 's nam. 5 uur: Ds. P. van der Vloed. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. D. Drijver van Den Haag. Eglise Wallone a 10 h. 30 Service et Sermon présidé pas Mr. Ie pasteur Marc. Jospin; 3e collecte pour la restauration. a 9 h. 15 Ecole du Dimanche. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. Siertsema. Catech. Zondag 43. Zondagsschool 12.301.30 uur: Openb. school Tetterodestraat, hoek SantpoorterstraatJon gensclub (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem boven 12 jaar Woensdag 89; Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 45.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kinderen en volwassenen). Vrijdag 78 uur Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstraat 4. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Catech. Zondag 43. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. C. Veenhof. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg. Catech. Zondag 44. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. C. J. I. Sluijk van Baarn. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Prof. G. J. Heèring van Leiden. 12 uur Kinderdienst in het Remonstrantenh. Rozekruizersgen. (Bakenessergr. 13) n.m. 7.15 uur van de firma Trianla, v.h. de Clercq's Proefstation, Bl'daal Asperges punten, Doperwten le soort, Abrikozen (fijne inlandsche), Moerbeien, Preisselbessen, Cherryplums, Perziken en Kwetsen Verkrijgbaar bij: 17 O 1\/T T? T7 "D Korte Kleverlaan40 V JCj JlTL LVx JUi -Cj Jtt, Telefoon 22392 verveen, Telefoon 23488 - T Voor Uw BAKBLIKKEN, 0VENT|ES, APPELBOREN, BRAADPANNEN, KERSTKAARSEN, ENZ Ostadestraat 7 Telefoon 20314 VELSERSTRAAT 1 - TELEFOON 12324 HAARLEM ERKENDE REPARATIE-INRICHTING VOOR ALLE MERKEN Hetgeheele leven is een zoeken 128bladz. Prijs in omslag f 1.50 „Hier is een geheel nieuwe weg bewandeld om den modernen menseh dichter tot de problemen van onzen tijd te brengen, en dan de oplossing aan te toonen vanuit het christelijk geloof BESTELLINGEN Amstel 212, Amsterdam, Tel. 35696 (tot 6 uur) voor in- en verkoop van nieuwe en gebruikte meubelen, kunstvoorwerpen, koper, tin, schilderijen, enz. is: Zijlstraat 96a nabij stadhuis. Tel. 12199 Groote Keuze Kerstgeschenken Bloemendaal Korte Kleverlaan 66 Telefoon 23453 x Tempeldienst met lezing. Spr. de heer J. v. d. Hulst, ond.: „Opperste goedheid". Nederl. Ver. v. Spiritisten „Harmonia" afd. Haar lem II (Soe. Vereen., Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen spr, de heer G. Maij van Utrecht. Onderw.„Mijn juk is zacht en mijn last is licht". Helderz. waarn. mevr. J. Rem- mers-v. d. Lans. Soefi-Bew. (geb. Nut van Algem.. Lange Veerstr. 16) v.m. 11 uur Universeele Eeredienst mevr. Kamp. Gem. Gods (Fr. Halsstraat) v.m. 10% uur de heer Jeninga. Te IJmuiden n.m. 5 uur (Willehrordstraat) de heer Jeninga. Onafhankel. Religieuse Gem. v.m. 10% uur (geb. „De Nijverheid", Jansstraat). Ds. A. R. de Jong van Bussum. Toegang vrij. o- BALLERINGO-BALLEN ROLLEN. bl— Woensdagavond heeft in hotel Vreeburg de eerste Balleringo-avond plaats gevonden in het kader van de actie der samenwerkende Bloe- mendaalsche Middenstandsvereenigingen. Reeds spoedig na acht uur kwamen velen met hun volgeplakte werpkaarten, om aan de Balleringo banen een gooi naar een der beschikbaar gestelde prijzen te doen. Met wisselend succes rolden de deelnemers en deelneemsters hun ballen naar de lokkende cijfer- gaten; tot ten slotte tegen tienen de balans op gemaakt kon worden, en de navolgende personen de gelukkigen van den eersten avond bleken te zijn: Eerste prijs, vijftien gulden: Arnold Gras, Bloemendaal, met 54234 punten. Tweede prijs, tien gulden: de heer Lubeck, Haar lem met 53333 punten. Derde prijs, vijf gulden, de heer van Steen, Haarlem, met 53122 punten. Vierde prijs, twee gulden en vijftig cent, de heer Ballegooijen, Bloemendaal, met 52323 punten. De tweede Balleringo-avond is vastgesteld te Overveen, op Donderdag 29 December a.s. in hotel Iïoozendaal Voor dien avond zullen wederom vier prijzen worden beschikbaar gesteld n.l. f 15.f 10. f5.— en f2.50. Verzamelt vóór dien 29en December wederom de Balleringo-bonnen, vraagt uw leverancier, en dingt mede naar de waardevolle prijzen! Nachtelijke wandeling. De ki arte, trjeste dag is overgegaan in een stra- lenden, lichten avond. lijp maanstaat in volle heerlijkheid, met een krans die op het naderen van koude duidt, aan deï&'hgme^, Een enkel witte, doorlichte wolk glijdt fangs het "donkere firmament, waaraan de sterrenbeelden' helder schitteren. De aarde, voclitig-verzadigd van de overvloe dig gevallen regen, weerspiegelt in plassen en Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel 14393, Bakenessergracht 27 Haarlem VTeesch, groente, aardappelen f 0.9O Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. plasjes het zachte maanlicht. Hoe geheel anders dan bij de zomersche bladertooi is nu het aan schijn van boom en struik. Donker staan daar hun fijn verdeelde silhouetten. De stevige «rfammen, de takken en de dunste twijgjes zijn duidelijk waarneembaar op dezen wondersclioo- nen avond. Een verdwaalde vleermuis fladdert nog rond. Zeker had hij nog geen goed plaatsje gevonden om de winterslaap te houden en is nu op zoek naar een beter, bij een warme schoorsteen of in een veiligen toren. Er is maar weinig geluid, dat in den avond geboord wordt, te weinig om de stilte te ver storen. Alleen de roep van den kievit klinkt her haaldelijk over de velden. Geheel anders dan de forsche voorjaarsToep is het nu een klagelijk ge luid. Het bewijst dat wij nog geen strenge vorst zullen krijgen, voorloopig, ondanks de ring om de maan. Kwam er spoedig vrieskou, dan waren ze al naar België en Zuid-Frankrijk gevlucht of dan zouden ze nu in groote groepen overtrekken. De kievit is wat dat betreft een goede barometer. Dat liet niet alles vrede is in de schijnbaar zoo rustige natuur bewijst wel een plotseling op klinkende angstkreet. Het is van den landweg af niet dadelijk te zeggen, welke drama zich in de voor ons liggende landerijen afspeelt. Misschien is het een bunzing die zich op een slapende eend of waterhoen heeft geworpen, misschien heeft een ander duisterling, de wezel, een prooi weten te bemachtigen. Even later blijkt het dat de oorzaak van de kreet een uil is geweest en dan waarschijnlijk een kerkuil. Met zijn beroemde geruischlooze vlucht zwerft zijn donker vliegbeeld over ons hoofd en verdwijnt achter de boomen. Er wordt nogal eens gewezen op het geruischlooze van den uilen vlucht. Nu is het wel waar, dat de vele dons- veeren maken, dat de uil zich absoluut onlioor- baar voortbeweegt, maar aan den anderen kant men een anderen vogel ook niet gemakkelijk boort vliegen. Wel een koppel laag oversuizende eenden of voorbij snorrende spreeuwen, maar overigens' zién we meer vogels vliegen dan dat we ze liöoren. Voor het daarop ingestelde vogel- of insectenorgaan zal het inderdaad wel meer verschil maken dan voor ons menschelijk oor. Dat de uil wel geruischloos vliegt maar geen geluidlooze vogel is, schijnt hij nog even te willen bewijzen, want daar klinkt uit de verte zijn on- schoone, macabere uilenkreet. mi VAN HET BESTUUR. Sf. Nicolaasavond. Zoo behoort deze avond weer tot het verleden en wij kunnen gerust zeggen, dat een ieder zich koste lijk heeft vermaakt. Het was in „Roozendaal" voller dan ooit, maar dat heeft aan de gezelligheid geen afbreuk gedaan. Circa 90 feestgangers waren aanwezig, dus weer meer dan het vorige jaar. Een ieder heeft zioh aan de voorwaarde ge houden om een surprise mede te brengen en er waren weer zeer origineele hij. Een humorist zorgde voor een paar aardige nummers, een goede band heeft de stemming er in gehouden, terwijl last not least St. Nieolaas met zijn knecht den avond met zijn bezoek heeft vereerd. De Bisschop arriveerde onder groote hilariteit per rijwiel en maakte zoo zijn entree in de zaal. Alle deelnemers ontvingen een surprise hetwelk dikwijls groote hilariteit veroorzaakte. Met groot genoegen kunnen wij op dezen wel geslaagden avond terugzien. Ik zou willen eindigen met een hartelijk woord van dank aan de heeren Stroosnijder en W. Ponsen om onzen onvermoeiden heer Duizenberg niet te vergeten. Waarlijk deze heeren hebben zich geen moeite gespaard om dezen avond tot een vol ledig succes te brengen. B. G. BOS, le Secretaris. Bloemveldlaan 7. Wildavond. de Ontspanningscommissie. .venals vorige jaren zullen wij voor de a.s. feest eigen een wildavond houden en wel pp Dinsdag 20 December a.s., des avonds te 8.15 uur in restau rant Roozendaal", alhier. De toegang is voor leden gratis. Er zal worden gespeeld om wild en rollades. Er zijn vele spelen zooals biljarten, kienen, sjoelbak, kaarten enz., zoodat er voor iedereen gelegenheid zal zijn aan de spelen deel te nemen. De vorige jaren zijn deze wildavonden altijd succesvol verloopen en was de animo onder de leden zeer groot. Een ieder tracht voor de feest dagen een lekker stukje wild te verschalken, en waar de prijs voor deelname aan een spel zoo laag mogelijk zal worden gehouden, vertrouwen wij, dat weer vele leden aanwezig zullen zijn. Dë avond is in verband met de andere clubs speciaal vastgesteld op een Dinsdag, zoodat wij verwach ten, dat daarom de leden van die clubs eveneens aanwealg asultea xijn. Bridge-club „Ramplaankwartier". Woensdag j.l. hebben wij onze competitie voort gezet. Er werd wederom fel gestreden, te meer, omdat deze competitie het einde nadert. Voor een beter overzicht zijn de nummers van de paren 'in de Oost-West-iijn gewijzigd. Tot nu toe waren deze genummerd I t/m 7. Dit is nu van 8 t/m 14. De nummers van de paren in de Noord- Zuid-lijn zijn ongewijzigd. De uitslag van Woensdag j.l. is: Paar 1. heeren Kuijkv. d. Meer no. 1 met 271 m.p.5. mevr. Kuijkheer ICleve, no. 2 met 270 m.p.7. mevr. Funkierheer Bouckaert no. 3 met 250% m.p.; 2. mevr. Besse—heer Zeep- vat no. 4 met 247% m.p.; 6. heeren Outhuis- Franse no. 5 met 243 m.p.; 3. heeren Zwolle— Stevens no. 6 met 223%; 4. mevr. v. d. Meer heer Evelijns no. 7 met 215 m.p. Paar 12 mevr. Stevensheer Burk no. 1 met 290% mp; 11. hr/mv. Nassette no. 2 m. 280% mp; 8. mv. Sengers—hr v. d. Wolk no. 3 met 269 mp; 9. hr en mv. Heydeman no. 4 251 mp; 10. mevr. v. d. Wolkheer Sengers no. 5 met 248 m.p.; 13. heeren GroenewegDe Lange no. 6 met 244% m.p.14. mevr. Zwolle—heer Sibieno. 7 m. 238 m.p. De nummers 1 t/m 7 zijn de paren in de Noord- Zuid-lijn; de nummers 8 t/m 14 zijn de paren in de Oost-West-lijn. Eventueele nieuwe leden voor de bridgeclub worden beleefd verzocht zich vóór 28 December a.s. op te geven aan de bekende adressen, Bloem veldlaan 12 of Dickmanstraat 54. Woensdag 4 Januari begint dan de nieuwe competitie. Namens de Commissie, A. C. STEVENS. Haarlem, 12 December 1938. Schaakclub „Ramplaankwartier. Vrijdag 9 December werd de 7e ronde van de onderlinge competitie gespeeld. De uitslagen waren, behoudens enkele uitzonderingen, vrij normaal, gezien de onderlinge krachtsverhouding. De uitslagen waren: BaarsPrinsen 01, Zeepvat—Stenvers 1—0, Erbrink—Zonneveld 10, BesseMunniksma 01, v. Ewiickv. Dort 0—1. XX Namens de Commissie: H. W. DORT.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 7