KLOOSTERBALSEM WINTERVOETEN 2 V r ij d a g 13 J a n u a r i 1939 Dames, iets voor U BONTMANTELS Burgerlijke Stand AGENDA Buurtvereeniging Ramplaan- kwartier Kleverparkweg 61, hoek Santpoorterstraat, Tel. 20906 Lichamelijke Opvoeding. Horlogemaker LUC. PRINS Voor alle soorten uurwerken VERTROUWD ADRES DEGELIJKE GARAèlTIE AKKER'S Vertegenwoordiger biedt zijn monsters tegen IMPORT prijs 39 Rijksstraatweg 39 - Haarlem N „SNEEUWWIT JE EN DE ZEVEN DWERGEN" ALS POPPENSPEL. blZaterdag j.l. ging in het „Jeugdhuis" te Bloemendaal de „première" van Hermas' Poppen spel „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen" naar het alom bekende sprookje. In den loop der 7 jaren, dat de heer Smits door het geheele land zijn poppenkast vertoond, heeft hij niet alleen bij de jeugd, doch ook bij de ouderen een zekere vermaardheid verkregen, zoodat hij eenigen tijd geleden voor de élite van Twente een voorstelling voor de ouderen heeft gegeven met een ongekend succes. Het is inderdaad ook alleraardigst en treft steeds weer de beschaafdheid van toon, waarin het vertoonde wordt gehouden. Vielen zijn laatste spelen „Piet de Leugenaar", „Piet gaat de weTeld in" en „Roodkapje" zeer in den smaak van het jeugdige volkje, bet sprookje „Sneeuwwitje" overtreft verre het voorgaande. Door een goede en vlotte dialoog is de inhoud van het sprookje, ook voor de kleineren zeer goed te volgea en vooral de mooie poppen met de fleurige kleedij en de leuke décors „deden het1' bij bet auditorium van kleinen in de zaal buitengewoon goed. In het bijzonder waren de zeven dwergen zeer goed getroffen en hun liedje werd braaf mee gezongen. Het décor van de zaal in het Paleis, met het „Spiegeltje aan de wand" was een juweel- S"e. Het verschijnen van de heks verwekte noodige hilariteit in de zaal en men was alge meen begaan met het lot van „Sneeuwwitje", totdat de Prins verscheen en het weer „eind goed, al goed" werd. Waar de film van „Sneeuwwitje" voor kinderen niet toegankelijk is, heeft de heer Smits een goed werk gedaan, dit sprookje als Poppenspel te be werken. Nu zich in verbinding stellen met schoolbe sturen, vereenigingen enz. heer Smits en vooral in elke plaats een goede propaganda en u kunt ook van een financieel succes verzekerd zijn. o Gevonden voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bijJanzen, Mollaan Ia, een poesje; Scheur, Céaralaan o, een kleedje om te borduren; Lindeman, Bleekerspad 9, een soort Lipssleutel; Kernekamp, Bosch en Duin laan 20, een heerenhandschoen; P. Smit, Alb. Thijmlaan 8, een ceintuur en een pakje gordijnen; Rienstra, Bloemendaalscheweg 337, een paar gymschoenen; Wildschut, Boschlaan 19, een heerenhorloge met armband; Popta, Vijverweg 3, een foxterrier; Hooge Duin en Daalsclieweg 26, een gabardine regenjas en een muts; Nieveld Kweekduinweg 8, een portefeuille; De Genestet- weg 20, een paar glacé handschoenen; Janssen, Zijtweg 295, Haarlem, een bruine prent; Witkop, Oranje Nassaulaan 45, een wollen handschoen. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): handschoenen, 2 kinderporte- monnaie's met inhoud, wanten, ceintuurs, sjaal, vulpotlood. Post Aerdenhout: een sneeuwschuiver en een putlepel. -o Twee slachtoffers van den weg. blMaandagmorgen had op den Bloemendaal scheweg tegenover Bloemenheuvel een ernstige aanrijding plaats. Een taxi, bestuurd door den heer Z. uit Bloe mendaal, reed in de richting Overveen en passeerde een vrachtauto. De bestuurder had niet gezien dat uit de tegenovergestelde richting een auto was genaderd, welke bestuurd werd door den heer L. uit Heemstede. Met groote vaart reden- de auto's tegen elkaar aan en werden beide aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd, zoodat zij moesten worden weggesleept. De bestuurders kregen geen letsel. De politie stelde een onderzoek in. Geboren: G. M. van der Meii-van der Lin den, z. Ondertrouwd: J. J. D. van Heiist en J. A. H. Nöcker; J. A. C. Metselaar en R. Spinder; F. H. A. Maurits en H. S. M. Weiiers: J. Joosten en G. Teutenberg: A. Lenterman en T. K. Voerste. Getrouwd: Geen. Overleden: S. Zondervan, 68 jaar: C. Min, 75 jaar, wed. van J. Bertholee; C. van der Velt. 76 jaar, echtgen. van A. Kaasenbrood: G. H. Beels, 50 j. Wekeiijksch Spreekwoord: „VROEG VUUR, VROEG ASCII", beteekenl hetzelfde als „vroeg rijp, vroeg rot". Maar „Vroeg vuur, vroeg asch", kan niet gezegd morden van KOLEN VAN KRUL, integendeel.... daar is het „Vlug vuur, maar lang brandend". KOLENHANDEL KRUL, Stationsterrein. Overveen, Telef. 2351'!. DANSAVOND DARJA COM IN. Dansavond van gisteravond in den Stadsschouw burg van Daria Coliir. met medewerldng van Edmee Monod de Froideville en Mil Yovanovitch, begeleid door Theo v. d. Pas. Wat een allerliefste, veelbelovende krachten! Maar wat gevaarlijk op zoo jongen leeftijd al zoo begaafd te zijn! Dat is onze eerste gedachte, nu wij ons ter bespreking willen zetten, waarvoor echter in ver band met het uur van verschijnen van ons blad de tijd ontbreekt. Wij moeten volstaan met vast te stel len, dat deze meisjes ware kunstenaressen zlin met een groote belofte voor de tóekomst. Gelukkig dat werkelijke kunst niet aan bepaalden leeftijd gebon den is! De uitnemende pianist Theo van der Pas heeft veel bijgedragen tot den bijval, waarmee het publiek gisteravond terecht gul was. T. AGENDA STADSSCHOUWBURG. hlZaterdag 14 Jan. 3939, 8.15 uur: Gez. Jan Musch „De Terugkeer van Peter Grimm". Zondag 15 Jan. en Maandag 16 Jan., 8.15 uur: Thalia, „Bij Heernonkel". Woensdag 18 Jan., 2.15 uur: Hermas' Poppen kast: „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen". Woensdag 18 Jan., 8.15: Cremer „Het Lied van alle tijden". Donderdag 19 Jan., 8.15 uur: Residentie-Too- neel: „Ik heb den Graaf vermoord". Vrijdag, 20 Jan. 8.15 uur: Het Masker „De onbe kende Vrouw". j Van het bestuur. Beste jongens en meisjes, Dinsdag 31 Januari a.s. hoopt ons Prinsesje Beatrix haar eersten ver jaardag te vieren. In verband hiermede is ons plan om Woensdagmiddag 1 Februari a.s. een filmmiddag te organiseeren in de zaal „Domi", aanvang half drie en eindigende circa 5 uur. Wie van jullie herinnert, zidli niet den gezelligen middag met St. Nicolaas. Ik noodig jullie dus houdt Woens dagmiddag 1 Februari vrij. De le secretaris. Bloemveldlaan 7. B. G. BOS. o VAN DE ONTSPANNINGSCOMMISSIE. Onze Feestavond van j.l. Zaterdag. Het is een goede greep van ons geweest, om er dit jaar eens iets anders van te maken. Wij kunnen gerust zeggen, dat de feestavond buitengewoon is geslaagd en er was een roep der aanwezigen en die was, dat zij een dergelijken avond van onze vereeniging nog niet hadden medegemaakt. De Proclamatie Daar wij onze zaak half September j 1. openden is U dus verzekerd in onze opruiming alléén artikelen van dit seizoen belangrijk voordeeliger te kunnen koopen bij vm pm heil leert U een WERKELIJKE OPRUIMING van een ZOOGENAAMDE te Ziet onze ZES etalages onderscheiden DE THOMPSON BROTHERS. N.V. Het Nederlandsch Tooneel. De „Thompson Brothers", waarvan wij vorige week reeds een beschrijving gaven is op zichtzelf niet van buitengewone kwaliteit, krijgt waarde door het uitmuntende spel, niet alleen van de Bree, maar ook door dat van zijn bekwame medespelers. De dubbele rol van Tom, eerst als partner, later als kreupele stakkerd, wordt uitmuntend gespeeld door Theo Frenkel. De circus-artiste, heel goed in haar Duitsch accent, wordt knap vertolkt door Myra Ward, terwijl Mies Elout de rol van Karin fijntjes speelde. Verder verdienen vermelding Jo Sternheim als impressario, Ludzér Eringa als Sternheim, Anton Roemer als dierentemmer, en nog enkele kleinere sterren, die alle het hunne ertoe hebben bijgedra gen, om de Thompson Brothers te maken tot cene door het talrijke publiek zeer op prijs gestelde voor stelling. C. E. o Examens. blDe heer P. J. Gajentaan te Overveen is ge slaagd voor het praktijk-diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in Boekhouden te Amsterdam. Mejuffrouw A. C. Kugler te Overveen slaagde voor het examen coupeuse, leerling aan de Mode vakschool „Kinheim" te Bloemendaal. o Ned. Natuurhistorische Vereeniging. blVrijdag 27 Januari a.s. houdt de afdeeling Haarlem en omstreken van de Ned. Natuurhisto rische Vereeniging een vergadering in Kroonzaal Brinkmann, Groote Markt. Dr. Th. C. Oudemans van Putten houdt een lezing over „Schovenhorst en zijn voor het Nederlandsche klimaat in aanmer king komende naaldboomen" (met lichtbeelden). Bovendien brengt Dr. Oudemans wat versch cn ge droogd coniferen-materiaal mee. o Aan de Tweede en Eerste Kamer en aan den Raad van Ministers is bericht gezonden van een adres aan Z.E. den Minister van Onderwijs., K. en W„ ingediend door de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding, de Onderwijscentrale het Ned. Onderwijzers Genoot schap den Bond van Nederl. Ondenvijzers, de Ver. van Hoofden van Scholen, de L'nie van Christelijke Onderwijzers, deze trok zich terug, en het Ned. Olympisch Comité en het Katholiek Onderwijzers Verbond. Daarin wordt gevraagd: a. een algemeene invoe ring der lichamelijke opvoeding als verplicht vak in alle schooltypen, te beginnen bij de lagere school tot en met de universiteit. b. Het onderwijs in de lich. opvoeding ook in de lagere scholen toe te vertrouwen aan vakonderwij zers in de lichamelijke opvoeding; c. Dit onderwijs geheel te doen zijn schooltaak en overheidstaak, zonder afwenteling op buiten- schoolsche instanties d. Tevens maatregelen te treffen ter bevordering van de lichamelijke opvoeding en oefening der jeugd in beroep en bedrijf, de werklooze jeugd daaronder begrepen. Een uitvoerige, goed gedocu menteerde memorie van toelichting begeleid dit adres. We ontleenen daaraan: Zij (de adressanten) stellen dezen eisch van algemeene, verplichte invoe ring van een, door de schaal en de overheid georganiseerde, verzekerde en doeltreffend toege paste lichamelijke opvoeding omdat men ten eerste, in de schaal het geheele volk-in-wording bereikt en men ten tweede, in de goed toegepaste lichame lijke opvoeding een paedagogisch-hygienisch werk middel bezit, waarvan de school, niet zonder groote schade te lijden in haar opvoedkundige resultaten afstand kan doen. Derhalve achten zij het ook on toelaatbaar, de lichamelijke opvoeding geheel of gedeeltelijk over te laten aan andere en toevallig en ongecontroleerd werkende instanties, die bovendien niet geheel de jeugd omvatten en niet uitsluitend door paedagogische motieven worden geleid. Deze eisch van algemeenen, lichamelijke opvoeding in en door de school meenen zij te moeten stellen, omdat onomstootelijk is vastgesteld, dat de school physieke en hygiënische nadeelen voor het zich ontplooiend organisme met zich brengt, die inliae- rent zijn aan haar bedrijf, en welke dus ook haar- zelve gecompenseerd moeten worden, te meer waar de lagere school terecht een voor ieder kind ver plicht instituut in de volksopvoeding is. o—- Verdacht van diefstal. W— Als verdacht van diefstal van waschgoed tc Aerdenhout, is door dc recherche alhier aange houden J. H. van E., oud 61 jaar, wonende te Haarlem. opkomst is zeer goed geweest, er waren n.l. circa 125 leden en genoodigden in hotel „Van Ouds het Raadhuis", toen wij om half 9 het programma openden, met een kort welkomstwoord van den heer Duisenberg. Daarna was het woord en liet lied aan den heer Jack Funny en mej. Dory Schrama en de stem ming was er dan ook al dadelijk in. Met een aardige conference en met geestige liedjes heeft Jack Funny de aanwezigen uitstekend vermaakt en de fraaie liederen gezongen door Dory Schrama oogstten een buitengewoon succes. In verband met de plaatsruimte hadden wij, met het oog op een goed verloop, besloten het abaretprogramma eerst af te werken en daarna het bal te houden. Ook deze maatregel is zeer goed geweest. De dans- lustigen hebben tot drie uur gelegenheid gehad tot dansen en dat de stemming er goed in was, bleek dat om 3 uur nog bijna allen aanwezig waren. Met een loterij ter verlichting in de door ons gemaakte kosten, waarvoor door eenige winke liers in onze buurt fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld, werd het feest nu en dan onder broken. Wij zeggen hierbij de winkeliers, die ons een gift hebben geschonken, hartelijk dank. Gymnastiekcursus voor dames en meisjes De inschrijving was reeds een succes, ook de eerste lessen zijn bij alle dames en bij de meisjes zoo zeer in den smaak gevallen, dat wij gelooven dat alle dames weer naar een volgende les zullen verlangen. De animo is zeer groot en nog steeds komen bij ons aanvragen binnen voor deelname. Het is echter gebleken dat een groot aantal deel nemers niet bevorderlijk is voor een goed verloop der cursus en in samenwerking met mevr. de Haan is thans besloten de damesclub te splitsen in 2 lessen, waarvan de een zal worden gehouden eiken Woensdagavond van kwart voor 8 tot kwart voor negen en de tweede cursus op eiken Donderdagavond zelfde tijd. De dames, welke reeds deelnemen op Donderdag, ontvangen t.z.t. een formulier, waarop zij hun wenschen kunnen vermelden of zij Woensdags of Donderdags willen komen. Voor dames, die nog wenschen in te schrijven, is de gelegenheid daartoe opengesteld ♦rit 21 Januari a.s. uitsluitend bij den heer C. F. Stroo- snijder, Ramplaan 98. Zooals bekend bedraagt het lesgeld f 0.25 per avond, (voor den eersten keer f0.45) en verplicht men zich minstens drie maan den den cursus te volgen. Danscursus. Het blijkt dat op meerdere avonden cursisten afwezig zijn. Wij wijzen erop, dat de ingeschrevenen zich hebben verplicht den geheelen cursus te volgen en dat wij finantieele verplichtingen ten opzichte van den dansleeraar hebben. Wij verzoeken der halve de leden der danscusus steeds aanwezig SCHOTERWEG 23 Gouden Verlovings- en Fantasieringen te zijn, opdat de verdere cursus een vlot verloop zal hebben. De Secretaris der O.C. C. F. STROOSNIJDER. Brldge-club „Rampiaankwartler". Woensdag 5 Januari j.l. hebben wij onze 2e competitie van dit seizoen ingezet. De bloei van onze Bridge-club is nog steeds in stijgende lijnwe konden ons Woensdagavond ver heugen in de opkomst van 32 bridgers. Er werd gezien dit aantal, in 2 groepen van 4 tafels ge speeld. Deze competitie houden wij nog de „Sche- veningen" aan met spelbeoordeeling in de N.Z.- en O.W.-lijn. Nogmaals het verzoek aan alle leden, op tijd aanwezig te zijn. Bij verhindering vroegtijdig bericht zenden, dan zijn we verzekerd dat deze competitie, evenals de vorige een goed verloop zal hebben. Hieronder de uitslag van de eerste 12 spel in iedere groep. Groep 1. Met 24 M.P.paar 4 N.Z.-lijn: heeren de Lange Bouckaert no. 1. Met 21 M.P.paar 1 N.Z.-lijn: mevr. Besse heer v. d. Meer no. 2. Met 14 M.P.—paar 2 N.Z.-lijn: mevr. Kuijk heer Evelijns no. 3. Met 18 M.P.paar 8 N.Z.-lijn: heeren Franse Heideman no. 4. Met 22 M.P.paar 12 O.W.-lijnheer en mevr. Sengers no. 1. Met 17% M.P. paar 10 O.W.-lijn: mevr. Nasetteheer Outhuis no. 2. Met 16 M.P.paar 9 O.W.-lijnmevr. Stevens heer Zeepvat no. 3. Met 15% M.P.paar 11 O.W.-lijn: mevr. Funcklerheer Burk no. 4. Groep 2. Met 20% M.P.paar 6 N.Z.-lijn: mevr. v. d. Wolkheer Kuijk no. 1. Met 19 M.P.paar 8 N.Z.-lijnmevr. Linck heer Zwolle no. 2. Met 17 M.P.paar 5 N.Z.-lijn: mevr. v. d. Meerheer Stevens no. 3. Met 15 M.P.paar 7 N.Z.-lijn: mevr. Zwolle heer Rensen no. 4. Met 23 M.P.paar 15 O.W.-lijn: mevr. Zeepvat lieer Kleve no. 1 Met 17% M.P.paar 13 O.W.-lijn: heeren Nas- settev. d. Wolk no. 2. Met 16% M.P.paar 34 O.W.-lijn: mevr. Heidemanheer Sibie no. 3. Met 15 M.P.paar 16 O.W.-lijn: heeren KuipersZonneveld no. 4. In groep 1 speelde als invaller voor mevr. Funckler, de heer Souverein. In groep 2 speelde als invaller voor heer Nas- sette, de heer Tiemeijer. Schaakclub „Ramplaankwartier". Voor de competitie werden 6 Januari gespeeld: PrinsenZonneveld 10. Zeepvatv. Ewijck 10. StenversMunniksma 10. De stand is op het oogenblik: Erbrink 5% uit 6 Prinsen 5% uit 8 Stenvers 5 uit 9 Zeepvat 4 uit 8 Baars 3% uit 8 Besse 3% uit 7 Zonneveld 3 uit 8 Munniksma 2 uit 5 v. Ewijck 0 uit 7 De nog te spelen partijen kunnen dus, zooals uit de ranglijst blijkt, nogal van invloed zijn op het verdere verloop der competitie. Hoe spoediger V er Kloosterbalsem op doet, hoe beter! winterteenen, winterhielen, winterhanden ontstaan, doordat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels. Deze schadelijke stoffen prikkelen van binnenuit Uw huid. Deze wordt rood, jeukt, zwelt en gaat open. Neem 's-avonds een heet voetbad en doe dan een verband met Kloosterbalsem erop. Dadelijk verdwijnt de jeuk. Doe er ook 's-morgens Kloosterbalsem op en verras send snel zult Ge er vanaf zijn, zelfs als Uw winterteenen al zijn open gegaan. Onovertroffen als huidgenezend middel bij gesprongen handen, kloven, schrale huid.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2