Gedipl. Kraamhulp 32e Jaargang - No. 38 Vrijdag 10 Februari 1939 Oplaag 6300 Ex, Algemeen Weekblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Haarlem (Kleverpark en Ramplaankwartier) en Santpoort-Station AD VERTENTIEN ABONNEMENTEN De Twentsche Bank N.V. - Bloemendaal Effecten Coupons Safe-loketten Op de grens van Weiden en Duinen. Nieuwe R.K. Kerk op „Sparrenheuvel''. Gevonden Voorwerpen. Burgerlijke Stand SPECIAALZAAK IVONNE De Christelijke School te Overveen. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon Hier het eerst naar gekeken Paarlberg's Sigarenmagazijn MEJ. J. H. VISSE Ms *Balm binnenkomt HET BLOEMEHDAALSCH WEEKBLAD Advertentiënper regel 10.15, KRUIDNOTEN kleine advertenties 4 regels f 0.35, bij vooruitbetaling. Elke regel meer 0.10. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Bureau voor Redactie en Administratie en Advertentiën: KORTE KLEVERLAAN 64. BLOEMENDAAL Telefoon 23453 Postgiro No. 191387 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling l 1.— per half jaai. Abonnementen kunnen steeds ingaan, maar zijn ver bindend voor het loopende halfjaar. Losse nummers 10.05. Bloemendaalscheweg 147 - Telefoon 23270 Een zeldzame verschijning. Door het waterarme Kennemerland loopen ge lukkig verschillende beekjes, gewoonlijk maar en kele decimeters breed en in doorsnee een tiental centimeters diep. Die kleine watertjes, die soms verbazend snel stroomen en na veel regen ook sterk wassen kunen (we hebben daar dezen zomer eens over geschreven) geven plaatselijk aan het landschap een geheel eigen aspect, 's Zomers kun nen daar allerlei fijne moerasplanten groeien en insecten, die anders in bosch en duin niet zouden voorkomen, kunnen we daar vinden. En ook 's winters blijken die snelle, over het al gemeen zuivere beekjes verrassingen te kunnen opleveren. We vinden een plekje waar zoo'n beekje een bocht maakt en daarna onder den weg in een buis verdwijnt om eenige tientallen meters verder weer te voorschijn te komen. Het stroompje liep door het wijdste deel van de bocht en aan de kort ste zijde had zich onder aan den hoogen walkant een laag modder gevormd. Toen we voorbij dit plekje liepen, zagen we een merelman, die druk bezig was in die modder naar voedsel te zoeken en bleven staan om zijn druk ge doe gade te slaan. Daar liep opeens een bruine vogel met een opgewipt wit waterhoentjesstaartje zenuwachtig van links naar rechts en van rechts naar links door het beekje en liet bij het manoeu vreeren duidelijk zijn paarsige voorzijde zien. Een waterhoentje was het niet, het was een wa terral die aan dit stroomende, dus bijna altijd open water zijn winterverblijf, misschien slechts tijdelijk, had en zich nu voor onze nieuwsgierige blikken in den walkant verborg. We stelden ons zoo goed mogelijk verdekt op, om nog wat meer van deze vogel, die we nooit eerder gezien hadden, gewaar te worden. Al spoedig kwa men er twee winterkoninkjes in de modder en langs de walkanten snorren en stoorden zich in het geheel niet aan ons. Hun priemsnaveltjes hadden geen oogenblik rust en ze dronken na een paar har tige insecten met scheef gehouden kopjes wat beek water. De merel kwam terug, trappelde op de mod der en hakte er met zijn snavel in dat de stukken in het rond vlogen. Een roodborst kwam op zijn be kende parmantige manier ook wat meepikken. Zijn roode buisje glansde in de zon en wedijverde met de kleurenpracht van een mannetjesvink, die nu al in bruidscostuum bleek te zijn. Zelfs een gele kwikstaart, voor wie die paar strek kende meters modder natuurlijk ook een uitge zochte voedertafel vormden, liet zich door onze aanwezigheid niet afschrikken en trippelde staart- wippend langs den waterkant. Maar de ral liet zich dien dag niet meer zien en bleef stiekum in het beetje ruigte verscholen tot wij verdwenen waren. Den anderen dag hebben wij hem weer eventjes heel goed gezien, ook zijn rood oog en zijn rood en bruinen snavel, zoodat wij hem voor altijd goed in ons geheugen geprent hebben. En vandaag, nu de vorst toch weer voorbij is, was hij nog op dat uitgelezen plekje en waadde bij onzen komst weer naar den wallekant en verborg zich in een omme zien afdoende. De beide winterkoninkjes, klein maar dapper, snorden en struinden vlak bij ons, de roodborst liet zijn fijne toonkristalletjes klinken en de merel wroette met een lijster om het hardst. Tentoonstelling Luchtbescherming. blZooals reeds eerder werd bericht heeft, inzake een tentoonstelling voor Luchtbescherming, een bespreking plaats gehad met de Buurtver- eenigingen Bloemendaal, Overveen, Ramplaan en Aerdenhout. Er is een tentoonstellings-Commissie samengesteld uit de besturen van genoemde vereenigingen, bestaande uit de heeren L. Son, H. M. Krimp, A. Dicks, P. Bos, Prins en Geerling en P. Cassee. Als technisch adviseur treedt op de heer A. Hïemstra, commissaris van politie te Bloemen daal. -Reeds staat vast dat de tentoonstelling drie dagen zal duren, en dat deze in het gebouw Domi aan het Zandvoorterpad te Overveen zal worden gehouden. Ook is contact verkregen met ver schillende autoriteiten en instellingen, zoodat ver wacht kan worden dat de tentoonstelling veel kans Tan slagen zal hebben. In de eerstvolgende vergadering zal een eere- •mité benoemd worden. blReeds langen tijd hebben geruchten de ronde gedaan, dat op „Sparrenheuvel", het buiten van de familie Bispinck, een nieuwe R.K. kerk zou verrijzen, ter vervanging van het kerkgebouw aan de Zomerzorgerlaan. Hoewel deze geruchten nog van zeer recenten datum werden tegengesproken in verband met het feit dat de kerk op haar nieuwe plaats juist zou komen te liggen ongeveer op de grens van de Bloemendaalsche ,,Drievuldigheidsparochie"(waar- onder een deel van Santpoort ressorteert) heeft de Zeereerw. Heer Pastoor L. J. Willenborg thans aan zijn parochianen mededeeling gedaan, dat bij voldoende medewerking spoedig met den bouw eener kerk op „Sparrenheuvel" een aanvang kan worden gemaakt. Deze bouw is mede mogelijk doordat het terrein onder de minst bezwarende voorwaarden door de Bispinck-Stichting ter be schikking wordt gesteld. Het bestaande gebouw tegenover de Mollaan, is reeds dienstbaar aan het liefdewerk van het Zieken-Apostolaat en de R.K. Parochieele lees bibliotheek, en zal voorts gedeeltelijk als pastorie worden ingericht. Naar verluidt, zal het gedeelte van „Sparren heuvel", grenzende aan de Bispincklaan, tegenover het P.E.N.-gebouw, worden gebruikt voor den bouw van woningen voor groote gezinnen. Z. H. Excellentie de Bisschop heeft reeds zijn hooge goedkeuring aan het plan tot kerkbouw gegeven. Indien de door het Kerkbestuur opge maakte plannen met medewerking der parochianen slagen, zal het bestuur in staat zijn de kerk met meubileering in vijf jaar te voltooien. blGevonden en terug te bekomen bij: Van Kampen, Noordlaan 48 een kaplaars; Coelingh, Esschenlaan 7, een kinderhandschoen; Toornent, O. Nassaulaan 9a, een bruine want; Van Rixel, De Genestetweg 9, een rijwielbelastingmerk ;M. L. Linthorst, Karei van Manderstraat 38, Haar lem, een paar handschoenen; Bierens de Haan, Slingerweg 2, 3 beenen breipennen; Verweij, N. Stationsweg 7, een paar gym-schoenen, gemerkt Willy B.; Tromp, Siriusstraat 37, een paar lederen handschoenen; Valster, Oranjeboomstraat 149, Haarlem, een schoolétui; Blijleven, Leidsche- vaart 142, Haarlem, een belastingmerk. Politiebureau Overveen: sleutels, want en ceintuur. Bevallen: D. H. Roelen-Rusman, zoon; E. A. M. A. Weijs-Baljon, zoon; R. van Wijk- De Vries, zoon. Ondertrouwd Geen. Getrouwd: F. H. A. Maurits en H. S. M. Wijers. A. J. M. Huijser en M. E. Francken. J. Joosten en G. Teutenberg. Overleden P. L. van Bueren, oud 70 jaar. o Fritz Hirsch Operette. haZaterdag 18 Februari a.s. komt in de Stadsschouwburg het Fritz Hirschgezelschap met een voor Haarlem geheel nieuw program, n.l. een bonte Operette-avond. Fritz Hirsch treedt op als conférencier. Verder zullen optreden Erica Druzovie, Paul Harden, Egon Karter e.a. Yoma Sasburg, geen onbekende voor Haarlem, zal eenige nieuwe dansnummers voor het voetlicht brengen. Het zal een gala-avond zijn, waarvan we hopen, dat geen plaats onbezet zal blijven, te meer daar het batig saldo ten goede komt aan Maatschappe lijke Zorg voor Zieken: Diaconessenhuis, Zr. Merison; St. Elisabeth's Gasthuis, Zr. Koolhaas; Maria-Stichting en St. Joannes de Deo, Zr. Beune. Na afloop der Fritz Ilirsch-voorstelling is er in de Schouwburg gelegenheid tot dansen. o Intern. Vereen. Bellamy. beDe afdeeling Haarlem en Omstreken van de Intern. Vereen. Bellamy houdt op Dinsdag 14 Februari a.s. een openbare vergadering in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. Als spreker treedt op de heer G. J. Zwertbroek te Bussum, met het onderwerp: „De Nieuwe Ge meenschap". VOOR LAMPEN EN KRONEN HET BESTE ADRES I GR. HOUTSTRAAT 147 - TEL. 10925 t.o. Proveniershuis EIGEN ATELIERS. blOmtrent den voorgenomen bouw van een Christelijke School te Overveen, zijn reeds vele woorden gesproken en geschreven. Nadat de Raad der gemeente Bloemendaal aanvankelijk geweigerd had medewerking tot den bouw van deze school te verleenen, en tenslotte bij Besluit van de Kroon, na een procedure die geruimen tijd in beslag nam, tot deze medewer king verplicht werd, zijn de plannen bij het gemeen tebestuur ingediend, cn werd hiervoor dispensatie verleend. Het voornemen bestond het schoolgebouw te doen verrijzen op een terrein aan den Korten Zijlweg, tot dusverre als bollenland in gebruik. Toen de dispensatie voor dezen bouw echter ver leend was, werd op een bepaald moment van zekere zijde de aandacht gevestigd op een vermeende ver minking van bet natuurschoon ter plaatse. De plek grond namelijk die voor den bouw der school bestemd werd, biedt een vrij uitzicht op een fraai stuk stadsbeeld van Haarlem, waarin de groote Bavo domineert. De vrees bestond, dat door het stichten van een school, met eenige be bouwing van twee landhuizen, het vrije uitzicht op evengenoemd stadsbeeld zou verdwijnen. In de raadsvergadering van 10 November j.l werd daarna de dispensatie, noodig voor den bouw, weer ingetrokken. Naar wij thans echter uit welingelichten bron vernemen, is een nieuw plan ontworpen, dat niet alleen een waarborg biedt voor het ongerept bewaren van het uitzicht ter plaatse, doch dat bovendien een verfraaiing van de plek geeft, omdat de minder schoone bebouwing die zich direct naast het bollenland bevindt, door den smaakvollen bouwstijl der school wordt gecamou fleerd. 24404 11760 19518 18416 18417 27321 19517 19615 27620 19017 24403 24304 19519 18818 13915 19415 23230 Boekenbedrijf „Arena", Pleiadenstr. 106. Brauckmann, Ing. W. B., Wilsonplein 21. Cats-Stückens, H. M. A„ Zomerluststraat 9. Gemeentebestuur en Gemeentel. Instellin gen Haarlem, rubriek Gas- en Waterbedrijf afd. Water, na Telef. 13344 op te nemen: Inspecteur F. M. Aukes, woning Tulpen kade 4. Opzichter M. v. d. Bijl, woning Bloemveld laan 47. Gierman, W. K. H., Spiegelenburghlaan 12, Aerdenhout. Heck, J. M., automatic, Kruisweg 43. Jacobs, J., rijwielhandel en electr. artike len, Amsterdamschevaart 60 zw. Ketel, J. L., werkplaatsen Luchttechniek, Leidschevaartweg 149, Heemstede. Kort, A. C. J. de, inspecteur N.Y. Nederl. Lloyd, Kleverparkweg 82 zw. (b.g.g. 14167). Kroese, G. W. G., muziekleeraar, Marnix- straat 94. Leur, H. F. J. de, arts, Orionweg 19, spreek uur fondsleden 89, particulier 12 uur. Midza-Combinatie, Lange Veerstr. 36-38. Nederl. Werkplaatsen voor Luchttechniek Ketel-Storkhaard, Gonnetstraat, hoek Claes van Ruijvenstraat. Oosten Zn., N.V., Wed., Woninginr., Barteljorisstraat 1317. Ophem, H. van, kruidenierswaren en co mestibles, Burgwal 6163. Philips Gloeilampenfabrieken N.V., Korte Kleverlaan 1, Bloemendaal. ZWEMMEN. Plechtigheden en demonstratie's In Stoop's bad# blMaandagavond 1.1. hadden er in „Stoop" te Overveen enkele plechtigheden plaats. Omstreeks 9.15 uur werd de avond geopend door den heer Joh. M. Schmidt, voorzitter der Haarlemsche Reddings Brigade. Vervolgens ging men over tot de uitreiking van 2 diploma's, welke bestemd waren voor de oudste diploma zwemsters van 1938, het jubileum jaar der H.R.B. De zwemsters waren de dames J. Sehuver De Baat Doelman, leerlinge van Stoop's bad en J. A. v. d. Heiden-Fricdriehs, leerlinge van de Gem. Zweminrichting aan (Je Kleverlaan. Behalve een, door mej. A. M. Smirtk vervaardigd fraai diploma ontvingen de dames nog een zil veren bloemkelk en namens de directie van Stoop's vóór U verder gaat lezen; Voor keuze en kwaliteit moet U bij Paarlberg wezen! Bloemendaalscheweg, hk. Dr. D. Bakkerlaan Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort-station PAUS PIUS XI OVERLEDEN. In den afgeloonen nacht, 4.51 uur. Nederlandsche tijd, is te Rome Paus Pius XI overleden. bad werden bloemen aangeboden door de jongste diploma-zwemster van 1938, n.l. door Lenie Brandt, de dochter van den chef-badmeestey van „Stoop". Hierna volgde als intermezzo de te water-lating van dc nieuwe duikpop, een komische gebeurtenis, die leuk in scène was gezet. De H.R.B. toonde nog enkele vervoer- en bevrijdingsgroepen, zooals o.a. de kopgreep, bovenarmgreep, polsgreep, nelson, lendegreep, welke eerst op den bassin-wand en daarna in het water werden gedemonstreerd. Na deze demonstratie volgde de te water-be stelling van de oude en doodc duikpop „Sampy". „Stoop" en de H.R.B. kunnen op een uitstekend geslaagden avond terug zien. o— Onafh. Relig. Gemeenschap. haDe openingssamenkomst van de Onafh. Religieuse Gemeenschap zal wegens de meerdere plaatsruimte, gehouden worden in de bovenzaal van het Gem. Concertgebouw, Zondagavond half acht. Naar wij vernemen is afvaardiging naar dezen avond toegezegd door verschillende zeer uiteen- loopende organisaties en door zoowel recht zinnige als vrijzinnige kerkbesturen, terwijl spre kers uit religieuse, wetenschappelijke en maat schappelijke kringen het woord zullen voeren. d.w.z. als de visch van Balm binnenkomt., juicht heel het huis gezin. En geen wonder. Visch van Balm beteekent een altijd smakelij ker maaltijd. En smakelijk niet alléén, visch is ook gezond en voedzaam. Probeert eens onze schoongemaak te Sprot, 18 ct. per ons, of onze diverse Saiade's, 16 ct. per óns. 'T IS ALLES EVEN FIJN, 'T IS VAN BALM.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 1