A. G. G. M. GIORGIS Zn. Sport en Spel. Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Vrijdag 10 Maart 1939 7 SPORTHUIS TE NUYL B.V.C. Bloemencjaal. Korfbalclub „Sport Vereent". GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Bridgeclub „Santpoort" AGENDA. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon Haarlemsche Diner-Vereeniging G. VAN BRUGGEN Speciaal adres voor HOOGFIJNE GOUDSCHE KAAS VOORFIJNPROEVERS ctie :der US. enz. voor Voetbal, Handbal, kortbal,Hockey, enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES SCHOTERWEG 27. Bloemendaal's positie ten opzichte van Ripperda bleef ongewijzigd, doordat zij zelf, zij het ook met veel moeite, over A.P.G.S. zegevierde en haar Haarlemsche concurrent ook goed werk leverde door Schoten op eigen veld een 2O nederlaag toe te dienen. Het dooT de witten vertoonde spel stond niet bepaald op een hoog peil. Toegegeven moet echter worden, dat de Wind veel afbreuk deed. Bovendien maakten de Amsterdamsche politiemannen het onzen plaatsgenooten niet erg gemakkelijk, daar zij hun uiterste best deden om een overwinning te behalen, die voor hen de kans om aan het degra datie-gevaar te ontsnappen grooter had kunnen maken. De bezoekers startten met den sterken wind mee en Wisten aanvankelijk de thuisclub in de verdediging te dringen. Alhoewel de witten ook wel eens een poging Waagden, om het vijandelijke doel te benaderen, bleei hun spel, vooral in de voorhoede, zoo on samenhangend, dat het niet te verwonderen was, dat er geen goals gescoord Werden. A.P.G.S. Wist zich mede door het weifelende optreden van de Bloemendaal-defensie, diverse foede kansen te verschaffen, maar ook hier bleek et goede schot zoek. Wij zagen van de politie mannen slechts één goed schot, dat gelukkig voor Bloemendaal via de lat over ging. De thuisclub bedreigde op haar beurt diverse malen de A.P.G.S.-veste, maar de uitstekend keepende doelman der gasten had met de schoten der Bloemendaal-voorhoede niet al te veel moeite. Zoo kwam de rust met blanken stand, een resul taat, waarmede Bloemendaal zich nog gelukkig mocht prijzen. De thee scheen beide partijen goed gedaan te hebben, want het spel was tenminste iets beter dan voor rust. Ook tegen den wind in nam A.P.G.S. het initiatief en nadat de achterhoede der witten reeds enkele aanvallen afgeslagen had, werd een fout in deze linie noodlottig, Want de linksbuiten der gasten maakte hiervan een dankbaar gebruik (0—1). Bloemendaal zag toen in, dat er uit een ander vaatje getapt moest WOTden, en zette alles op den aanval. A.P.G.S. werd in de verdediging terug gedrongen en alhoewel de Witten enkele goede kansen kregen, wist de achterhoede der gasten, zij het ook met medewerking van Vrouwe Fortuna, haar doel schoon te houden. Toch zou Bloemendaal gelijk maken, toen Cassee zich op uitstekende wijze langs de A.P.G.S.-ver- dediging drong en met een zuiver geplaatst schot den doelman der gasten geen kans gaf (11). Niet lang hierna kende de scheidsrechter, die niet bepaald zijn dag had, Bloemendaal een penalty toe, maar van der Meij toonde zich Wel heel erg collegiaal-tegenover zijn Amsterdamsche collega's door den bal meters naast te schieten. Bloemendaal gaf den strijd echter nog niet op en belaagde keer op keer het doel der gasten. Een kwartier voor het einde kwam Cassee onverwachts alleen voor den A.P.G.S.-doelman te staan en hij maakt geen fout (12). Even hierna werd de Haas vrij ernstig gebles seerd, zoodat hij dooT Berkemeijer vervangen moest worden. Alhoewel Bloemendaal haar overwicht behield, brak het einde aan met ongewijzigden stand. De ranglijst van de Derde klasse B ziet er op het oogenblik als volgt uit 16 11 16 10 8 7 8 S 4 3 8 2 4 1 42—20 26 4 2 39—24 24 8 5 86—27 19 S 5 35—28 17 1 7 24—27 17 8 7 31—84 18 5 7 26—48 13 5 8 32—86 11 3 10 2141 9 8 9 20—34 7 Bloemendaal Ripperda V.V.A16 Zandvoort15 Schoten 16 Aalsmeer 15 Zeemeeuwen 16 Germaan 16 A.P.G.S16 T.l.W14 Zondag a.s. kan de beslissing omtrent het kam pioenschap in de Derde klasse B vallen, Want dan staat de belangrijke ontmoeting RipperdaBloe mendaal op het programma. Wint Bloemendaal dezen wedstrijd, dan kan zij de kampioensvlag hijschen. Maar een gelijk spel zou ook reeds een mooi resultaat zijn, daar dan de voorsprong van 2 punten op Ripperda behouden zou blijven en Bloemendaal uit den dan nog resteerenden thuis wedstrijd tegen Schoten slechts 1 punt zou be hoeven te behalen, om zich kampioen te mogen noemen. Mochten onze plaatsgenooten het onderspit delven, dan komen beide concurrenten weer gelijk te staan en in dat geval zou, indien zij beiden hun laatsten wedstrijd zouden winnen, een beslissings wedstrijd noodzakelijk zijn. Bloemendaal maakt natuuriijk het liefst aan alle onzekerheid een einde, door de match te winnen. Maar dat dit op het kleine Ripperda-veld niet gemakkelijk zal zijn, is een ieder duidelijk. In den thuiswedstrijd tegen Ripperda toonde Bloe mendaal zich zoowel tactisch als technisch de meetdeTe en ook nu lijkt ons een overwinning der witten geenszins tot de onmogelijkheden te be lmoren. Indien in dezen wedstrijd door onze plaatsge nooten met het noodige overleg en vooral met inzet van alle krachten te werk wordt gegaan, zal SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Ripperda al heel goed moeten spelen, wil zij de twee punten in de wacht sleepen Gelukkig is keeper de Haas a.s. Zondag veer in staat het Bloemendaaldoel te verdedigen en dit zal ongetwijfeld voor vele Bloemendaal-supporters een pak van het hart zijn. Het Bloemendaal-elftal is voor dezen belang rijken wedstrijd als volgt samengesteld: de Haas J. v. d. Schalie L. v. d. Meij Immer Beijk Tuilenaar v.Brant v.Leuven Cassee Hartman C.v.d.Schalie Zooals men ziet is J. v. d. Schalie weer naar de backplaats verhuisd, hetgeen natuurlijk wel jam mer is voor Kloos, die hierdoor zijn plaats heeft moeten afstaan. Verder is in de voorhoede v. Leuven weer opgesteld en dit lijkt ons zeer zeker een ver sterking van deze linie. Bovenstaand elftal zal ongetw ijfeld het vertrou wen hebben van alle Bloemendaal-supporters, die natuurlijk in grooten getale hun favorieten naar Ripperda zullen vergezellen. Laten wij hopen, dat het Bloemendaal in een fairen kamp zal mogen gelukken den eeretitel te behalen, dien zij zeer zeker voor hun uitstekend werk gedurende deze competitie verdienen. ot Bloemen daal-Santp. Secretariaat: Bruno Klauwersstraat 5, Santp.(S.) Gespeeld Zaterdag 4 Maart: S.V, (adsp. a Meerlehosch a 21S.V. a kampioen. Zondag 5 Maart: A.W. 1S.V. 1 t. a,; Meerle hosch 2S.V. 3 20. Te spelen: Zaterdag II Maart: E.H.S.-adsp.S.V. b, 3 uur. Zondag 12 Maart: T.H.B. 1S.V. 1, 2 uur; Blauw-Wit 5S.V. 2,12.30 uur; Aurora 3S.V. 3, 2 uur. Voorgesteld door de Adsp.commissieWim van Batenburg, Noordlaan 28, Bloemendaal. Kaarten voor onzen feestavond op Zaterdag 18 Maart in hotel „Vreeburg", Kerkplein te Bloemendaal, worden op aanvrage gaarne door het secretariaat per post toegezonden. Krabben verergert de kwaal en maakt U ontoon baar. Bestrijdt de oorzaak van nw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Beeds de eerste druppels doen de ondragelijke Jeuk be daren. D.D.D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoodat de huid zich kan herstellen. Flacons 75 ct., f. 1.50 en f2.50 bij Apothekers en Drogisten. Secr.Schaepmanlaan 19, Bloemendaal. Ter gelegenheid van haar eerste lustrum werd Zondag j.l. een open drive georganiseerd in het speellokaal hotel „Velserend", waaraan 120 per sonen deelnemen. De w.n. voorzitter, de heer Mulder, memoreerde in zijn openingsrede de aardige attentie van de Bridgeclub „Sans Atout" uit Beverwijk, welke club door haar voorzitter, de heer Kee, een mooien bloemenmand aanbood. De prijzen werden gewonnen door: Afdeeling A: N.Z. Ie prijs OsendaTp-Rijke, 2e prijs van Dijk-Verkroost; O.W. Ie prijs Jon ker-Ketting, 2e prijs Verkroost-Marchant. Afdeeling B: N.Z. Ie prijs Mevr. en Hr. van Praag, 2e prijs G. en J. van EerdenO.W. Ie prijs Warren-v. d. Berg, 2e prijs Mevr. Handgraaf- Hr. Wigman. Afdeeling C: N.Z. Ie prijs Haagsma-Seegers, 2e prijs Mevr. en Hr. Koenruggen; O.W. Ie prijs Gebr. Stol, 2e prijs Jore-v. d. Ende. Afdeeling D: N.—Z. Ie prijs Woning-Woning, 2e prijs Ruysenaars-v, d. Bergh; O.W. Ie prijs. Hoes-de Vries, 2e prijs Mevr. en Hr. Donkervoort Stadsschouwburg: Vrijdag 10 Maait, 8.15 uur: „Bjnnen-Mongolië", een reisbeschrijving door Mej. Mr. A. W. Henny (voor de Ver. Geloof en Weten schap). Zaterdag 11 Maart, 8.15 uur: Gez. Jan Musch: Dr. Knock. Zondag 12 Maart, 8.15 uur: Gez. Jan Nooy: Het kind van de Buurvrouw. Dinsdag 14 Maart, 8.15 uur: Nieuw Leven: Westerman en Zoon. Woensdag 15 Maart, 8.15 uur: Ned. Toonéel: Zijne Eminentie doet Zaken. Donderdag 16 Maart, 8.15 uut: Dansavond Els Keezer. Luxor Sound Theater: „Too Hot to Handle" (,,'t Begon in China") met Clark Gable, Myrna Loy. Rembrandt-Theater: „De Pastoor van Kirch- feld", met Hans Jaray en de Wiener Sanger- knaben. Zondagmorgen 11.30 uur: „Onder de Wilden van de Kannibalen-eilanden". Clnema-Palace: le film: „Zij die van de straat leven", met Charies Laugliton; 2e film: „Non stop New-York", met Anna Lee, John Loder, Frank Cellier en Francis Sullivan. Frans Hals Theater: „Letter of Introduction" („Zwijgende Lippen") met Adolphe Menjou en Andrea Leeds en de pop Charlie Mc. Carthy met zijn geestelijken vader: Edgar Bergen. Zondag morgen 11.30 uur „Golgotlia". (Het proces van Jeruzalem".) 19818 Anink, C. A.; Duinlustweg 1, Overveen. 20510 Bakker, I.; Ernst Casimirlaan 78, Overveen 21018 Berg's Aardappel-, Groenten- en fruit handel v. d.; Leidschevaart 336 zw. 16956 Blauw, I.; de Toerist, Parklaan 58 r. 25101 Brandenburg, E. J.; Ign. Bispincklaan 22, Bloemendaal. 17773 Crisis Controledienst (Centrale) Spijs- vetten, F. H. Bakker distr., Wagenweg 158 20817 „Eendracht Maakt Macht" Vereen, van Fruit-, Groenten- en Aardappel Groot handelaren, Harmenjansweg 1. 20816 Frank van; Radiohuis, Floresstraat 14. 29758 Heeremans, P.; Melk-grossiers, Camplaan 9, Heemstede. 17927 Heering, J. F.; Brood, koek, banket, Kam pervest 33. 27323 Huetinck-Joelants, Mevr. Wed. S.; Camp- huyzenlaan 7, Heemstede. 29840 Janssens, P.; Kapitein-Vlieger, Molenlaan 10, Heemstede. 20219 Jogh's Koffie- en Theehandel A. de; Ju- lianalaan 71, Overveen (b.g.g. boodschap pendienst Ko8). 29844 Kemp, N. G.; Vischhal, Binnenweg 33, Heemstede en Velserstraat la. 20917 Kramer, Ch. E.; Oranje Nassaulaan 158, Overveen. 25103 Lodder, Eth.; Part. Verpleegster, Raad huisplein 11. 25203 Loyengoed, G. v.; Dames- en Heerenkleer makerij, Stuyvesantplein 9. 20216 Maison Baggen, Banketbakker en Kok, Bloemend.weg 335, Overveen. 20715 Maison Gré Quast, Dames Confectie, Rijks straatweg 91. 20517 Meulen, J. E. van der; Weissenbruchweg 8, Heemstede. 27420 Mol, G. H. K.; Ver. Kromhout Motoren- fabriek D. Goedkoop Jr., Ketelstraat 2, A'dam, Spoorplein 2, Heemstede. 20815 Plas, An van der; Vitragehuis, Groote Houtstraat 175. 20415 Rijnveld-lederwaren, Groote Houtstr. 18a. 20818 Rijksgebouwendienst, District Haarlem; Jansstraat 46. 29749 Schintz Lien; Dameskleeding naar Maat, Landzichtlaan 28, Heemstede. 20315 Serphos-Gerzon; Woonhuis, Julianalaan 140, Overveen. Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Tdem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. 21016 15111 20716 20918 20916 24803 20919 20615 Sjoerds, Mevr. de Wed. L.; Kleverpark weg 67. Smid, J. C.; Directeur Post- Telegraaf kantoor (voorloopig zonder adres). Timmerman Harry; Motoren, Floresstr. 4. Valks, H. J. M.; Persfotograaf N.V. Druk kerij „De Spaarnestad", Emmakade 1. Vermeulen, P. J. Tooropkade 2, Heemstede Weinberg Jr. Leo; Agentuur en Commis siehandel, Meubelen engros, Duinoord straat 27. Werff, W. v. d.; Pension Kruisweg 21 rd. Zwart, J. L. de; Pension Blierhême, Raamvest 1. GEMAKKELIJKE JAARBEURSVERBINDING. Geachte Redactie, Onderstaande mededeeling zal voor velen van uwe lezers van groot belang zijn. In verband met de slechte verbinding, die de bekende forensen-trein, vertrek 7.86 uit Overveen en 7.40 uit Haarlem in Amsterdam C.st., met Utrecht C.st. geeft, heb ik de N.S. verzocht tijdens de Jaarbeurs een trein van Amsterdam Cst. in te leggen die aansluiting naar Utrecht geeft, zonder dat tot 8.33 behoeft te worden gewacht. Aan dit verzoek heeft de directie der N.S. zeer vlot en afdoend gevolg gegeven. De trein die om 8.12 alléén van Amsterdam n .P vertrekt, zal gedurende de beursdagen om ongeveer 8.02 van het C.st. vertrekken, zoodat een ieder die te ongeveer 8.80 op de Jaarbeurs aanwezig moet zijn, van dezen trein gebruik kan maken. Men is dus in een goed uurtje van de duinen in de Jaarbeursstad. Hulde aan de vlotte opvatting van service van ons spoorwegbedrijf. Hoogachtend, Overveen, Maart 1939. CHK. WARENDORF. Van de Ontspanningscommissie voor leden. Gymnastiekcursussen. Wij maken er de deelnemers(sters) aan deze cursussen op attent, dat zij hebben ingeschreven voor den geheelen cursus (drie maanden), hetgeen tevoren uitdrukkelijk meerdere malen is bepaald, zoodat zij, die afwezig zijn, toch hunne contributie moeten voldoen. Feestavond 1 April a.s. Kocht u reeds uw kaarten voor dezen cabaret avond? Zoo niet, doet het dan nu, of laat in ieder geval uw benoodigde kaarten reserveeren. Dit wordt de laatste avond in dit seizoen, maar dan ook een bijzondere. Tennisclub. Op verzoek van eenige leden hebben wij he loten, bij voldoende deelname, dit zomerseizoen een tennisclub (cursus) in het leven te roepen. Bij voldoende inschrijving kunnen de clubs gesplitst worden in één voor beginners en één voor gevor derden. Elke club moet uit minstens acht deel nemers bestaan. De leiding en het onderricht ge schiedt door den heer Kroes, terwijl de lessen zullen worden gegeven op de Wimbledonbanen. De cursussen worden gehouden op een avond in de week (uitgezonderd Zaterdag) en/of bij vol doende deelname ook overdag ('s morgens of 's middags). De kosten bedragen voor het geheele seizoen, waaronder begrepen 10 lessen en 12 speelballen, voor de avonden f 8.per persoon en voor den cursus overdag f 6.50 per persoon. In verband met het huren en het voor de deur staande seizoen is een spoedige inschrijving gewenscht waartoe gelegenheid bestaat bij ondergeteekende] De Secretaris der O. C„ C. F. STROOSNIJDER. Ramplaan 98. Voor alle zaken, de damescursus betreffende, gelieve men zich te vervoegen bij mevr. Ponsen, L. v. Dalelaan 42 en Voor den meisjescursus bij mevr. Stroosnijder, Ramplaan 98. Schaakclub „Ramplaankwartier". Uitslagen van 24 Februari: ErbrinkSchipper 10, ZonneveldKos 01, BesseZeepvat 01, Prinsen—Stenvers 10, Eichhornv. Ewijck 10. Uitslagen van 3 Maart: ErbrinkZonneveld 10, Stenversv. Ewijck 10, ZeepvatEichhorn 10, PrinsenBesse 0—1. J. ZEEPVAT. Bloemveldlaan 35. Bridgeclub „Ramplaankwartier". Woensdag 1 Maart speelde bovengenoemde Bridge-club haar eerste wedstrijd voor de groep- indeeling. De uitslag is als volgt: In de Noord-Zuid-lijn: No. 1. Heeren SibieSouverein, 2. mevr. Besseheer Burk, 3. mevr. Funeklerheer De Lange, 4. mevr. Kuijkheer Stevens, 5. heer en mevr. v. d. Wolk, 6. heeren Franse-Kuijk, 7. heeren BouckaertEvelijns, 8. heeren v. RensenZwolle. In de Oost-West-lijn: No. 1. heeren Gosewehr-v. Duinen, 2. heeren v. d. MeerKuiper, 3. heer en mevr. Sengers, 4. mevr. Stevensheer Kleve, 5. heer en mevr. Heideman, 6. heeren KamermansZonneveld, 7. mevr. Linck-heer Outhuis, 8. mevr. Zwolle heer Zeepvat. Woensdag 22 Februari j.l. is in de Commissie van de Bridge-club een wijziging gekomen. Deze wordt thans gevormd door de heeren De Lange, Stevens en Nassette, resp. voorzitter, secretaris en penningmeester. Bij verhindering bericht te zenden aan den heer G. J. de Lange, Rollandslaan 103. Voor de Commissie, A. C. STEVENS, Secretaris. Haarlem, 7 Maart 1939. Gevonden voorwerpen. Op den laatsten feestmiddag in „Domi" zijn gevonden: een ceintuur en eenige kindermutseri. Alhoewel wat laat bekend gemaakt, kunnen deze artikelen worden afgehaald bij mevr. Ponxen, Lambr. v. Dalelaan 42. o Van het Bestuur. Dames! De volgende regelen zijn speciaal voor u bestemd! Van Gravin G. A. Bentinck ontvingen wij het verzoek of onze veTeeniging haar medewerking zou willen verleenen aan de op 5 April a.s. te- houden Emmabloem-eolleete. Onze medewerking zou dan kunnen bestaan door te helpen met col lecteeren. Dames boven de 16 jaar, die hier iets voor voelen en enkele uTen disponibel willen stellen voor het houden van bedoelde inzameling, worden vriendelijk verzocht zich op te geven bij onder- geteekende. De collecte is natuurlijk bedoeld om in onze omgeving te worden gehouden. Hoewel wij als vereeniging vanzelfsprekend nimmer een of andere collecte aanbevelen of propageeren, meen ik voor de Emmabloem-collecte wel een uitzondering te mogen maken en zou u allen, dames, gaarne op wekken op 5 April a.s. eenige uren vrij te maken, teneinde bij het collecteeren de behulpzame hand te bieden. Gaarne verwacht ik opgave uwer namen en adressen, liefst per omgaande. B. G. BOS, le Secretaris. Bloemveldlaan 7. MELKHANDEL Ramplaan 50— Tel. 17837 V

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 7