Verrukkelijk Van tReijsen Zondarmorsren Donderdag 6 April 1939 3 Neem dadelijk 'n en die migraine trekt weg! Telef. 10587 en 11456 Gr. Houtstraat 89 PASCHEN! PRETTIGE PAASCHDAGEN! Binnen 'n kwartier voelt Ge U als her boren. Ge hebt Uw dag gered! Wer ken verrassend snel. Onschadelijk! Por koker van 13 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. £ADAMTIE Wij garandeeren de goede U AR AIM I IE werking van "AKKERTJES". PASCHEN. Hjj is hier niet; want Hij is opgestaan, gelijk Hij gezegd heeft. Mattheus 28 vs. 6 A. In dezen fel bewogen tijd waarin de grijp klauwen van angst en vrees de menschheid geen oogenblik loslaten, komt Paschen weer tot ons. Een reine hemel buigt zich weer neer tot een bezoedelde aarde; de Jacobsladder, reikende van den hemel tot de aarde staat opgericht en vrien delijke lichtgestalten dalen van Caven neer om de zoo hevig verontruste aarde aan te zeggen „Jezus is opgestaan". Deze goede boodschap van omhoog komt tot u en mij. Komt ook tot de machtigen der aarde die zooveel beroering in de wereld van thans teweegbrengen. Zal die boodschap worden verstaan? 't Is een boodschap waaruit de hoogste liefde oprecht, een boodschap der innigste bewogenheid van het Goddelijk Wezen met de menschheid, die ver loren in schuld nog steeds bezig is die schuld grooter te maken. De boodschap van Paschen bevat een zóó groote heerlijkheid, dat het in armelijke menschelijke taal niet is uit te drukken. Bij de geboorte van Jezus zongen de engelen: „Vrede op aarde, in de menschen een welbe hagen". En in zijn boodschap aan de bedroefde vrouwen: „Hij is hier niet, want Hij is opge staan" zong deze hemelbode een lied des he mels, zóó schoon als er nimmer op aarde ge hoord is. Een lied van genade, een lied van red ding, een lied van verlossing uit allen nood! Deze vrouwen zochten een dooden Jezus en vonden een levenden! Welk een heerlijke ver rassing werd hier bereid aan vrouwen! Merk het wel op: aan de vrouwen, die op den morgan der opstanding het eerst aan het graf versche nen, viel ook de eerste boodschap van den op- gestanen Jezus ten deel. Christus stierf op denzelfden dag, op welken Adam geschapen werd, en Hij is uit den dood opgestaan op denzelfden dag, waarin het licht over de wereld opging. Door de opstanding van Christus vervulde God op den eersten dag der week den hemel met blijdschap, de aarde met Zijn genade. Volkomen terecht wordt dan ook deze dag genoemd de dag des Heeren. Christus stond op ten derdèn dage. Hij wilde niet vroe ger opstaan, opdat de waarheid Zijns doods niet zou kunnen worden in twijfel getrokken; en niet later, opdat het geloof Zijner discipelen niet zou bezwijken, en het vermoeden geen grond zou vinden, alsof Hij een ander lichaam had aangenomen dan hetgeen begraven was. Hetzelfde lichaam, dat in de gevangenis des doods geworpen was voor onze schuld, moest, nu deze schuld tot den laatsten penning tqe be taald was, weder uit de gevangenis worden los gelaten. En daar Hij nu als.het Leven wederom in het leven trad, blijkt Hij te zijn de groote Dooder van den Dood voor al de Zijnen. Want was Hij in Zijn sterven hun plaatsbekleeder, dan is Hij het ook in Zijn opstanding. Paschen valt, hoe schoon is het beeld!, samen met de herleving in de natuur. Wij zien de bla derknoppen weer zwellen onder een voorjaars zon, die iederen dag in kracht wint. Leven. jong leven.... een nieuw begin van een teer heid, die ontroert. De vreugden van een schoo- nen lentedag vervullen ons geheelwekken een stemming waarvoor we geen naam weten. O, die gesloten luchten en de trieste, koude da gen die ons deden huiveren, ze zijn als een ban ge droom achterwaarts geweken, nu het wonder van het nieuwe leven overal is doorgebroken. Licht! zon! over ons leven, over huizen en hoo rnen, over veld en gaard! De vogelenbent knet tert en zingt u overal tegemoet! De diepste diep ten van onze vreugden doorleven wij in de lente als een wondere droomvervulling. En in het struische licht van een voorjaarsdag krijgt het door wintersche koude verarmde menschenle- ven weer gloed en kleur, nu het wonder boven de wereld staat. Dat is één kant van Paschen, deze vernieu wing van het aardrijk. Maar wie niet verder ziet dan deze uiterlijkheden en hoe schoon dan ook, zal geen waarachtig Paschen kunnen vieren. Het moegejaagde en onrustige men- schenhart kan niet blijven staan bij eene her boren schepping;, het moet verder in haar nooit gesteld verlangen naar rust, vrede en geluk. Het blijft al maar kloppen in ons bloed en we weten ons vaak geen raad, als dat hevig verlangen naar hooger licht dan het natuur lijke ons overvalt. Ons hart vraagt een tegen- gewicht voor al de hevige spanningen, die de wereld van thans bereoren en als hunkerende kinderen zien wij uit naar koesterend zon licht van Boven om over de sombere hoekjes van ons bestaan warmte en vreugde te bren gen. Luistert dan naar de boodschap des engels tot de vrouwen en ook tot ons: „Hij, Jezus, is opgestaan"! Hij, het Licht der wereld, de groote vreugdebrenger heeft den nood over wonnen en het leven hernomen in eigen kracht. Alles wat Hij geven kon heeft Hij gegeven om Zijn volk veilig te stellen. En in het wonder Zijner opstanding uit de dooden heeft Hij Zijn kinderen onmiddellijk aangeraakt met Zijn overstroomende liefde, die tot ons zegt: „Zoekt het niet langer bij deze wereld met al haar onrust en haat, maar kom tot Mij als uw moede ziel naar rust verlangd." Laten we eens gaan vechten met ons eigen weerspannig hart, dat altijd de verkeerde kant uit wil gaan en niet wil luisteren naar de boodschap van den hemel tot de aarde: „Jezus is waarlijk opgestaan." Ge kunt niet altijd blijven leven onder een gesloten lucht, die den levensdag zoo triest maakt. Leef toch onder een open hemel, laat u bestalen en verwarmen door het Licht der wereld, den opgestanen Jezus! Dan zal een nieuw leven een aanvang nemen, dan zal het wonder zich voltrekken van een opbloei van al uw geestelijke krachten, die u sterk en gehard kunnen maken tegen de hefstigste beroeringen der wereld. Jezus' opstanding is een historisch feit. Maar bezie het niet zoo nuchter en koud als een episode uit onze vaderlandsche geschiedenis. Want dit feit is als koesterend zonlicht over het leven van allen, die in Hem gelooven. Zijn opstanding beteekent ook voor ons op standing; Zijn Goddelijke kracht, waarmede Hij II Er ztfn soms gasten, die niet gemak kelijk complimentjes maken. Zelfs dié verwende menschen kunnen niet na laten het woord „verrukkelijk" uit te spreken, wanneer ze onze ham proeven. Voor Paschen hebben wij een groote collectie van die echte verrukkelijke hammetjes. Geeft Uw gasten bij het feestmaal eens warme ham ofverwen u zelf. Delicatessenhandel U rookt graag? WRIGLEY'S P.K. na elke pijp, sigaar of sigaret, verdubbelt het rookgenot. Het verfrischt de adem en houdt de tanden schoon en sterk. Kauw de verkwikkende P.K. na eiken maaltijd, het sterkt Uw ze nuwen en bevordert de spijsvertering. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bü de hand. H T.§. Veel genot voor weinig geld: 5 cent AAAAAAAAAAAAAA den dood overwon is voor ons waarborg dat ook wij als nieuwe, herboren menschen zullen verrijzen om eeuwig de vreugde van Zijn op standingskracht te ervaren en te genieten. Paschen komt tot ons met een open hemel. Jezus heeft alle duisternis weggevaagd. Voor elke moede ziel, die hunkerend uitziet naar het klare licht, staat de Verrezene uit dood en graf gereed om hem te overstroorhen met Zijn hemelsch licht, dat nimmer wijken zal. Het geloof in Hem opent u de poort en ge zult op uw weg naar Hem geen bordjes met „verboden toegang" ontdekken. Geen staketselen op den weg naar den hemel dan die, welke menschen er op hebben aangebracht. Paschen zegt ons, dat de toegang naar het Vaderland der rust vrij Is voor allen, die gelooven. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voör erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 27 Maart tot en met 1 April 1939, zal bedragen f 2.per 100 kg voor groene erwten, door handelaren ge denatureerd en voldoende aan het standaard monster van kwaliteitsklasse C en f 1.50 per 100 kg voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal f 2.per 100 kg bedragen. BIGGENMERKEN In de week van 13 tot 18 Maart 1939 zijn aan gebracht 35798 biggenmerken, tegenover 34820 in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Van 1 Januari tot 18 Maart j.l. -zijn in totaal gemerkt 393930 biggen, ,en in hetzelfde tijdvak van het jaar 1938 407708. patroon e Met de vroolijke herinneringen, die dit woord In ons opwekt, gaan we nu eens bedenken, hoe we In ons huis de juiste Paaschsfeer kunnen scheppen. Zeer zeker kunnen we met weinig geld en moeite een leuke afwisseling of verrassing tot stand brengen. Eerst komt de Paaschtafel aan de beurt. Het spreekt vanzelf, dat op het tafelkleed de heele familie Paaschhaas vertegenwoordigd moet zijn, opge luisterd door voorjaarsbloemen en Paascheieren. (Zie patroon a, grootte 130 x 130 cm, prijs f 1.80). Ook ons thee-uurtje moet in deze dagen een Paaschkarakter dragen, waar toe het ronde kleed met bijpassende theemuts, kussen en sierkleedjes het hunne bijdragen. Zie voor de haasjes: strijkpatroon b, (20 ct.), voor de vogels c, (20 ct.) en voor de bloempjes d, (10 ct). Onze kleuters kunnen we verrassen, door ook hun kindertafel met een kleedje, waarop een paar kuikentjes en een haasje, dat in volle vaart zijn wagentje met Paascheltjes voorttrekt, geborduurd zijn. Hierbij mogen we natuurlijk niet de slabbetjes en het servettaschje vergeten. Al deze motieven komen voor op strijkpatroon e, (20 ct.). Een heel aardig idee is, om zusje In deze dagen in een met kuikentjes ge borduurd overgooiertje te steken, waarvoor we het patroon f, (20 ct.) gebruikena Ten slotte willen wij ook onze kleeding met frlssche bloemen opfleuren. Met strijkpatroon g,(35 ct.) zullen we zeker het gewenschte resultaat bereiken. v f.01 lilt ifbeeldmgen lijn Beyer'» Slrijkp.lt.Mn eerkrtjgbur bij 4. redwti. «»n dit bied.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3