DDD HOE HEET IK? LOU QUIST „VERKOOP NAAR INKOOP" JANSSE DOODT RAT EN MUIS LOU QUIST /ernout NIEUW BIJKANTOOR TWENTSCHE BANK N.V. RODONT 1 Hernhutters. Vrijdag 5 Mei 1939 Hulduitslag, Jeuk, Eczeem tegen huidaandoeningen Doozena 50 en 90 NAAMRAADSPEL TELEF. 15795 - ANTHONIESTRAAT 77-99 I >ns gaarne sen Uwer en maandbladen ijsverhooging. aat 10, Haarlem eg 53, Bloemendaai eg 255, Overveen )547 - 23039 - 22292 nog velen meer deel- aochten uit veel moois ma alle anderen een s en diploma voldaan oma-uitreiking dankte ote belangstelling en iders, op het bestaan s A, B en C, die be ien hun kinderen zich voelen, men veilig in het wa leden. den door Stoop's Bad 'oortgezet Zwemonder- t welgeslaagde festijn E KUNSTKRING iril, werd het atelier, loemendaalsche Kunst- werkzaam is geweest, men. :h ten doel werkzaam r beeldende kunst en t daartoe, dank zij de tigers, de beschikking ruim en goedgelegen Islaan te Bloemendaai, ig is voor eventueele ;n goede toekomst te- e leden in waarachtige rking de beeldende ;n! estigd: Rustenburchef- ien Kruisweg en Jans- Hernhutters. door den hoofdingang irt een bosch van stei- toogte steigers, waarop ip. slijk flink onderhuiden g noodig. Na de strenge n het plafond te scheu- i brokken pleister naar erzoek bleek direct ge- herstelling was in ieder :t dak der kerk, de pas- ider de loupe genomen dat verschillende ver- om een algeheel verval oude dagen verwarmd anders met de noodige was het in de nabijheid iders nog wel te hou- i liet het veel te wen st een bron van voort- lielke, heeft de schou- t, wat pessimisten voor ikt. Er werden verschil- ird, en al blijven de niet licht, toch konden rden aangepakt. In sa- bedrijf van Haarlem anleg van een gasver- 3e zorgen der Hernhut- leine aantal leden, niet ich niettemin gelukkig, ine wenschen zijn. Wij Ier fraaie hoofdportaal, et koor, maar hopelijk leden ook nog wel eens :r, die elk lid der Ge ms vervuld te zien, na- eschilderde banken nog 'orden door de eenvou- die men in de kerkjes :iet, hetzij blank ge- 1. Waar Ds. Bielke heeft harten warm kloppen bestaat er goede hoop, ervulling moge gaan. MAN EN. AANNEMER ÏM, TELEFOON 12464 ermen- en Marquteen- Prijsopgaaf zonder ver-^ Marquizen nieuw - ï>c" in 1 dag retour. en vakkundig plaatsen LTEX ZonrolgordUnen. CRONJESTRAAT 88. euze Tuinparasols, Tuin- Strandtenten, enz. en*. De „Twentsche Bank" is de ruimte van haar bijkantoor Bloemendaalscheweg 147 ontgroeid; de toenemende omvang der zaken maakte een radicale uitbreiding van haar behuizing nood zakelijk. In verband hiermede gaf zij arch. J. J. van Noppen te Haarlem, den bouwmeester van het bijkantoor der „Twentsche Bank" te Heem stede, opdracht, o'ok voor onze gemeente een geheel nieuw kantoorgebouw te ontwerpen, het welk verrijzen moest ter plaatse van het voor malige woonhuis van wijlen dokter D. Bakker aan den Bloemendaalscheweg 92. Overeenkom stig de ingediende bouwplannen droeg zij op me dio Juli van het vorig jaar de uitvoering van het werk op aan het aannemersbedrijf der N.V. Gebrs. Joustra te Haarlem. Thans is de bouw voltooid en daarmede is onze gemeente een fraaien gevel rijker geworden, die niet alleen zijn bestemming uitdrukt, maar tevens, zooveel als doenlijk was, met de omgeving harmonieert. Hyper-modern is hij dus niet; de binnen-ar- chitectuur daarentegen getuigt van een streven naar nuchtere en ter zake dienende oplossingen. De resultante van beide is een bouwwerk, dat ten volle aan de eischen des tijds beantwoordt. Een ruime vestibuleff) .den beganen grond, geeft eenerzijds door middel van twee draai deuren toegang tot de afdeeling „kas" met haar loketfront, anderzijds leidt zij rond de werk ruimte voor het personeel bestemd, naar een zeer ruime en schitterend electrisch verlichte hall, waarin de afdeeling „kluis-effecten" met loketfront is ondergebracht. Die hall geeft tevens toegang tot de directie-kamers en tot een drie tal kleine spreekkamers, terwijl eenige clubfau teuils in een cosycorner tegen den achtergrond geplaatst, den wachtenden een comfortabel zitje aanbieden. Een gang voert vanuit deze hall langs een vijftal kamertjes voor het knippen van coupons bestemd, door een breede trap met bordessen, naar de ruime ondergrondsche kluis, waarvan de vloer nog drie meter lager ligt dan de funda menten der belendende huizen. Die laatste om standigheid maakte het inheien van een stalen damwand noodzakelijk en schiep tegelijk een stalen bekleeding van de kluisinrichting, die op zichzelf reeds een onneembare vesting is met haar enorm dikke betonnen wanden, gewapend met schroefvormig gewrongen compound-pant- serstangen en haar „Lips"-kluisdeur, die het respectabele gewicht van vierduizend kilo heeft, en toch door een lichten vingerdruk kan geslo ten worden. Een verkleinde uitgaaf van deze kolos, die echter ook reeds tweeduizend kilo weegt, en die in één der zijwanden is aange bracht, dient tot z.g. „mangat" van de kluis- ruimte. Een gedeelte dier ruimte is gereser- Krabben verergert de kwaal en maakt U ontoon baar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk be daren. D.D.D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoodat de huid zich kan herstellen. Flacons a 75 ct., t. 1.50 en f. 2.50 bij Apothekers en Drogisten. MW. GEHÉESMIDDEi: veerd voor bewaarplaats van koffers, wier eige naren op reis zijn. Hiervan wordt blijkbaar druk gebruik gemaakt, evenals ook van de safes. In 't voorbijgaan merken wij op, dat de huur dezer laatste slechts vijf gulden per jaar bedraagt en dat ze thans ook veelvuldig door sommige huurders alleen gebruikt worden om hunne brandpolissen en dergelijke documenten een veilig plaatsje te bezorgen. Terzijde van de kluis ligt de archiefkamer. Vanzelfsprekend is de kelder, die de centrale verwarmings-installatie herbergt, geheel afge zonderd van de kluis gehouden. De oliestook-in- stallatie is een voortreffelijk staaltje van tech niek en doet den installateur, het „Technisch Bureau Stuurman" te Bloemendaai, eer aan. De gezamenlijke ondergrondsche vertrekken zijn langs chemischen weg drooggemaakt en daardoor gebruiksvaardig opgeleverd. Dank zij de samenwerking van „Lips' Slotenfabriek" te Dordrecht, die naast de kluisdeuren ook de hekwerken leverde, de N.V. de Vries Robbé te Gorinchem, die de stalen ramen, de deuren met tourniquets, lantaarns e.d. construeerde, de Techn. Mij. Heringa en Wüthrich te Haar lem, die de electr. licht-installatie aanbracht, de Firma Winkelmann te Amsterdam, van wie het gebronsd koperen hekwerk afstamt en de Firma Ant. Cassée Zoon te Bloemendaai, aan wie het stoffeerwerk werd toevertrouwd, is een streng zakelijk, doch tegelijk aantrekkelijk ge heel verkregen. De kunstverlichting daarbij, met z.g. „gemengd licht", is het nieuwste snufje op dat gebied van de N.V. Philips, zóó nieuw, dat zelfs het P.E.N. het nog niet heeft toegepast. Op 1 Mei j.l. betrok het Bijkantoor, na één-en- twintig jaar in het oude pand gehuisvest te zijn, haar nieuw kantoorgebouw. Gaarne hopen wij, dat hiermede voor haar een nieuw tijdperk ingeluid moge zijn van ver deren bloei en succes, onder de doelbewuste lei ding harer directeuren, de heeren C. Ritsema en jhr. mr. A. Stoop. B. o OPDAT ZIJ ALLEN ééN ZIJN. Bezield door deze gedachte hebben de Bestu ren der Vrijzinnige Zondagscholen (Doopsgez., Luthersche, Vrijz. Herv., Remonstrantsche) be sloten hun kinderen te laten meedoen aan een Lentespel. Zaterdag 6 Mei 's middags 3 uur zal de inleiding gehouden worden door Ds. J. Yn- tema, Doopsgez. pred. Lentefeeën, kabouters, bloempjes van diverse kleur, ja zelfs een regen boog zullen hun lenteliedjes uitzingen, afgewis seld door een dansje. Ouders en belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Entree wordt niet geheven. De voorstelling vindt plaats op het buitengoed De Rijp, Bloemen- daalsche Straatweg. Bij ongunstig weer wordt het een week uitgesteld. o VOLKENBONDSDAG 18 MEI. De commissie van Moeders en Opvoedsters uit Volkenbond en Vrede heeft besloten den Vol kenbondsdag weer te maken tot een feestdag voor de Jeugd. In het Bloemendaalsche Jeugd huis, Donkere laan, zal 's middags om 2 uur de bijeenkomst geopend worden door de voorz. Mevr. M. Nienhuys-Versteegh. Daarna zullen be kende Vredesliederen gezongen worden. Mevr. Blomberg zal een vredesverhaal vertellen met lichtbeelden. Na de pauze zal door jongens van de Vrije Vogels van de Amsterdamsche V.C.J.C. het door Mevr. Blomberg bewerkte sprookje van Ida Hey- ermans worden opgevoerd, getiteld: Zoo mooi als zonneschijn. Reeds nu zijn kaarten te verkrijgen aan het Jeugdhuis en bij Mevr. J. v. ZwijndregtTer- meulen, Bloemend. Straatweg 157. Daar het aantal plaatsen beperkt is, is het ze ker aan te bevelen, zich spoedig van plaatskaar- ten te voorzien. TUSSCHEN PERRON EN TREEPLANK GEVALLEN. blOp het station Overveen is Dinsdagavond omstreeks 6 uur de 43-jarige hoofdconducteur A. K., uit Amsterdam gestruikeld, toen hij in den voorlaatsten wagen van den naar de hoofdstad vertrekkenden trein uit Zandvoort wilde stappen, even nadat deze zich in beweging had gezet. De man viel tusschen perron en treeplank en werd door de wielen getroffen. Met een verbrijzelden voet en een ernstige wonde aan de hand bleef hij op de rails liggen. Daar de hoofdconducteur zelf het vertreksein had gegeven, gebeurde het ongeluk zonder dat iemand er iets van zag. De conducteur was nog in staat zelf weer op het perron te klimmen. Daarna gelukte het hem de aandacht van het stationspersoneel te trekken. Direct werden alle mogelijke maatregelen genomen. Nadat dr. Van Beusekom uit Bloemendaai de eerste liulp had verleend, werd het slachtoffer naar het St. Elisa beths Gasthuis vervoerd. I.ater kon hij naar het Binnengasthuis te Amsterdam worden over gebracht. o KELLNER GEARRESTEERD. blDoor de politie alhier is aangehouden P., kellner, die in een hotel waar hij werkzaam Was, ten nadeele van logeergasten kleedingstukken had ontvreemd. Hij werd te Overveen in arrest gesteld o ONEERLIJKE KRUI DENIERS KNECHT. blDoor de recherche van Bloemendaai is aan gehouden de 21-jarige kruideniersbediende A. de S., wonende te Haarlem. Hij Wordt verdacht van diefstal van een niet onbelangrijk bedrag aan geld ten nadeele van zijn patroon. Hij is ter beschikking van de Justitie te Haarlem gesteld. eveneens doodehjk voor rat en muis I doch ongevaarlijk voor huisdierenen pluimveekost 40c.per doos HET RECHT VAN DEN STERKSTE. blOp den Korten Zijlweg werd een met stucadoors- en metselmaterialen beladen hand wagen door een auto omver gereden. De inhoud van den wagen verspreidde zich over de straat. De auto, die bestuurd werd door mevr. R. uit Bloemendaai kreeg, evenals de handkar, eenige schade. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Het deed ons genoegen na onze aanvullende gegevens zooveel goede oplos singen te mogen ontvangen. Voor het meerendeel was ons devies voldoende om te weten, dat hiermede bedoeld werd de moderne Vleesch- houwerij van Dat wij niet alleen onze verkoop naar de inkoop regelen doch in de eerste plaats zorgen voor le kwaliteit vleesch bewijst het feit, dat wij in Haarlem en Omstreken honderden cliënten bedienen. Wij danken alle medewerkers(sters) voor de genomen moeite alsmede de Administratie van dit blad voor haar controle bij de toekenning der prijzen. Behalve de geldprijzen, welke persoonlijk moeten worden afgehaald, zullen alle troostprijzen aan huis worden bezorgd. Hoogachtend, Prijswinnaars zijn: le Prijs: H. L. van Dalsum, Molijnstraat 15, Haarlem. 2e Prijs: Mej. A. JansenKoopman, Veldlaan 9, Bentveld. 3e Prijs: Mej. T. Heinsbergen, N. Tuindorplaan 5, Haarlem. Troostprijzen werden toegekend aan: A. Florie C. Goosens Mevrouw Cornelisse A. de Keulenaar Mej. v. d. Wel A. van MarenSchaap Mevrouw Holdrop A. Baumeester Mej. P. M. de Vries W. Frederiks Mej. N. Oskam H. Uitendaal B. Samson H. van Poelwijck Mevrouw Krul C. G. Linthout Willy van Wieken J. Kneepkens G. Koopman Mej. C. C. Heinsbergen Mevr. v. Laan, p/a Klercq C. A. Lenterman Mej. L. Piek Mevr. M. KesselerVilten P. Verhagen W. J. Klaassen J. C. Draijer Joh. Cassee J. Kruup Mevrouw J. van Waard Dickmanstraat 28 Haarlem W. Damiatestraat 14 Haarlem Kleverlaan 23 Bloemendaai Tetterodestraat 91 Haarlem Wouwermanstraat 64 Haarlem Dickmanstraat 33 Haarlem W. Zandvoortschelaan 130 Heemstede Oudeweg 167 Haarlem Clematislaan 22 Aerdenhout Bloemendaalscheweg 255 Overveen N. Tuindorplaan 15 Haarlem W. Kerklaan 53 Heemstede Bloemveldlaan 14 Overveen Wouwermanstraat 88 Haarlem Verspronckweg 106 Haarlem Lambr. van Dalelaan 60 Overveen Vier sterrenstraat 21 Haarlem O. Conollyweg 3 Santpoort Zandvoortschelaan 6' Heemstede N. Tuindorplaan 5 Overveen Wilhelminastraat 34 Haarlem Veldlaan 21 Bentveld Damiatestraat 14 Haarlem Bosch en Duinlaan 26 Bloemendaai Leidschevaart 20 Haarlem Ramplaan 81 Overveen Dickmanstraat 10 Haarlem W. Ostadestraat 3 Haarlem Rollandslaan 55 Overveen Engelstraat 19 Haarlem

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3