BUREAU TAMMER TECHN. Gemeenteraadsverkiezing 1939. voor Electrische Fornuizen en Electr. Warmwaterinstallaties 2 Vrijdag 12 Mel 1939 FOTO ENGEL Bloemendaal Burgerlijke Stand LOOP DER BEVOLKING Wie er kwamen. blA. J. G. de Raat, scheikundige B.P.M., Rio Grandelaan 44, Overveen van Haarlem. Mevr, M. E. H. Smits-Van de Kleinemulder, zonder be roep, Platanenlaan 37, Bloemendaal, van Haar lem. E. H. van Veen, hoofdagent Kol. Bank, Rijperweg 1, Bloemendaal, van Soerabaja (N.-I.). J. Woudhuizen, techn. adviseur, Spiegelenburgh- laan 21, Aerdenhout, van Heemstede. Mej. E. Vies, zonder beroep, Julianalaan 34, Overveen, van Amsterdam. M. E. C. W. Holst, koopman foto-artikelen, Bloemendaalscheweg 315, Over veen, van Amsterdam. E. W. Walop, procuratie houder, Asterlaan 28. Aerdenhout, van Haarlem. A. D. Strumphler, Grenslaan 5, cargadoor, Aer denhout van Amsterdam. V. A. Blikslager, kan toorbediende, E. Casimirlaan 21, Overveen, van Amsterdam. II. M. Corbeth, directeur eener N.V., Spiegelenburghlaan 19, Aerdenhout, van Heem stede. J. W. Romijn, zonder beroep, Prins Hen- drildaan 134, Overveen, van Wissingen. Mevr. C, E. Schepers-Wigersma, zonder beroep, Aster laan 8, Aerdenhout van Ned.-Indië. M. J. Frans- sen, chauffeur, Bloemendaalscheweg 295, Over veen, van Den Bosch. W. D. M. van den Brink, koopman in suiker, E. Casimirlaan 23, Overveen, van Amsterdam. Wed. A. M. Mensing-Moerbeek, zonder beroep, L. Duin en D.-weg 8, Bloemendaal, van Lausanne (Zwitserl.). Mevr. E. J. A. van Donselaar-v. Berkel, zonder beroep, Bloemend.- weg 251, Overveen, van Batavia (N.-T.). P. War merdam, hovenier, Leidschevaart 88, Vogelen zang van Heemstede. H. J. Helmich, zonder be roep, Clematislaan 14, Aerdenhout, van Am sterdam. A. G. G. M. GIORGIS Zn. blMaandag j.l. vond in de gymnastiekzaal van het politiebureau te Overveen de plechtige overdracht plaats van het commando der Burger wacht, zulks in verband met het vertrek van den heer A. F. Haecou naar N.O.I. Toen de man schappen in twee gelederen waren opgesteld, waarbij op den rechtervleugel de vrouwelijke leden der Burgerwacht, zoomede de leden van de hulp politie voor den luchtbeschermingsdienst, hadden plaats genomen, richtte de burgemeester het woord tot den scheidenden commandant. Het is nu de laatste maal, aldus ongeveer spreker, dat ik het woord tot u richt. Hoe lang lijkt het wel geleden, dat ik het voor het eerst deed en toch is liet ='echts vijf jaar geleden. Het doet mij genoegen er op te mogen wijzen, dat gij het eere-kruis draagt, en deze onderscheiding u verleend is, voor al het uit stekend werk, dat ge twee-en-een-half jaar deed om de Burgerwacht te reorganiseeren en op mili tairen leest te schoeien. Dat kruis toont onder meer een uitbeelding van een muurwerk, als symbool van den muur van mannen, die de burgerij noodig heeft, om zich tusschen haar en den vijand te plaatsen, zooals in vroegere eeuwen de sterke wal- muren voor de stedelingen die taak vervulden. U, die een vasten burcht hebt weten te maken, zien wij noode gaan, doch de overtuiging, dat u met uw vrouw naar Indië gaat, om daar de positie in te nemen, die u zoo sterk geambieerd hebt, vervult ons daarom met blijdschap. Ik zeg u dank voor alles wat ge gedaan hebt. blZaterdag 20 dezer geeft 't „Bloemendaalsch Meisjeskoor" onder leiding van onze plaatsgenoote, mej. Riek van der Velden, in het jeugdhuis, Don- kerelaan, Bloemendaal, een concert, waaraan medewerking verleend wordt door het „Hofstads Jeugdorkest.", onder leiding van Mevr. Tilly Talboom-Smits. Het Bloemendaalsch Meisjeskoor geniet in onze gemeente één algemeene bekendheid, terwijl het orkest zijn sporen in Den Haag verdiend heeft. Het staat n.l. al zestien jaar onder leiding van mevr. Talboom en heeft natuurlijk vele con certen gegeven, o.a. zelfs in Brussel het vorig jaar. De uitvoerenden zijn allen nog schoolgaande kin- der»! van tien tot negentien jaar. BIJ Erkend Installateur G.E.B. Haarlem KLEVERLAAN 176-178 Bekend door zijn 100 procentService en P.E.N. Bloemendaal TELEFOON 14753 Gem. Arbeidsbeurs. blMaandag j.l. stonden bij de Arbeidsbeurs alhier, ingeschreven: 66 mannelijke en 2 vrouwe lijke personen, in totaal 68 werkzoekenden, ge splitst als volgt: blHet Woodbrookers Werkverband voor religieuze bezinning op cultuurfilosofische vragen belegt eenige cursussen te Bentveld en Barchem. blVoor het doctoraal examen Wiskunde slaagde aan de Rijksuniversiteit te Amsterdam de heer A. M. Kokkelkoren te Heemstede. Ingezonden Horopening Hotel Ford-Tentoc te Haarl LENTE KOOP Nü EEN NIEUWE CAMEKA GEWELDIGE SORTEERING KLEVERPARKWEG 7 TELEF. 16246 Geboren: A. Bruijnes-Molenaar, dochter. Ondertrouwd: J. F. C. van Abs en J. Oosterling. J. A. Zandee en I. Terweij. C. Gulde- mond en A. de Borst. J. Olk en M. A. Iselhorst. H. M. Hankel en G. J. Mudde. A. M. Nauta en M. D. Kroone. Getrouwd: H. D. Groeneweg en E. C. Hobijn. J. Th. Horn en G. K. I. Ostendorf. P, M. A. Janssen en M. G. Koelemeijer. Overleden: A. J. Masman, oud 89 jaar, Wed. van G. J. Backer (Won. te Rijswijk Z.-H.). F. Brouwer, oud 77 jaar, wed. van W. Kroon. 61— Bij de Dinsdag j.l. gehouden candidaat- stelling voor de gemeenteraadsverkiezing 1939 zijn de candidatenlijsten ingediend overeenkomstig de in ons vorig nummer gedane publicatie, behoudens deze wijziging, dat no. 3 van de A.R. lijst (K. Rot Pz.) is vervangen door den heer D. Spek. De lijst der R.K. Staatspartij is als volgt in gediend: 1. A. J. Prinsenberg (aftr.) 2. Mr. F. P. Th. Rohling (aftr.) 3. R. N. Bolleman (aftr.) 4. J. F. M. Pinxter. 5. F. M. Heerkens Thijssen. 6. L. J. Warmerdam. 7. J. P. van Haaster. Door de Chr. Dem. Unie werd de navolgende lijst ingediend: 1. W. Vis. 2. P. Roskam. 3. Mej. M. Alphenaar. In een hedenmorgen te houden zitting van het Hoofdstembuieau zal over de geldigheid der ingediende lijsten worden beslist. o LENTE-AVOND VOLKSZANG. blDe Lente-avond, die de afdeeling Bloemen daal van „Volkszang" Dinsdag j.l. hield, mocht zich in een buitengewone belangstelling verheugen, want de zaal, die op bewonderenswaardige wijze in lentetooi prijkte, was geheel bezet met zang- lustigen. De talrijke aanwezigen hebben zich niet on betuigd gelaten! Vele mooie Mei-liederen klonken op, onder leiding van den heer de Nobel; de Mei boom, keurig versierd, werd binnengedragen en onder leiding van Henk v. d. Wateren voerde een enthousiast clubje volksdansen rond den boom uit. Geert Dils, de bekende minstreel, heeft niet weinig tot het succes van den avond bijgedragen met zijn zang en luitspel; de vroolijke refreintjes van zijn liederen vonden weerklank bij de toe hoorders. Afwisselend traden de medewerkenden op en het geheel werd een bijzonder geslaagde avond, die Volkszang met voldoening en hopelijk vele nieuwe zangers en zangeressen zal bezorgen. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 HET LENTEFEEST OP HUIZE DE RIJP. Zou dit mooie landgoed wel ooit zooveel kin deren hebben geherbergd als op dien stralenden Lentedag, Zaterdag 6 Mei Uit Haarlem en omgeving waren ze gekomen om deel te nemen aan dit Lentefeest, 't Is ge worden het feest der Vrijzinnige jeugd! Bij de opening sprak Ds. Yntema, predikant der Doopsgezinden er zijn groote vreugde over uit, dat zoovele ouders meegekomen waren. Zoo was er contact tussclien jongeren en ouderen. Mevr. Blomberg, de schrijfster van het spel, gaf een korte toelichting voor de gordijnen werden weggetrokken. Daar zaten de inéén gedoken bloempjes. Maar allen zongen zoo dapper: Hela gij bloempjes, Slaapt gij nu nog, dat ze langzamerhand ont waakten. De lentefeeën dansten van blijdschap. En de nieuwsgierige kabouters vroegen aan alle bloemp jes, hoe ze kwamen aan hun kleur. Ook de regen boog moest antwoorden. Daarna huppelden en sprongen de kabouters. Ten slotte zingen ze het uit, dat God voor hen allen heeft gezorgd. Winders en bloemen dansten dan dooreen, totdat de Lentefeeën ze naar boven voerde. In pyïamide-vorm stonden daar de groote en de kleine bloempjes, terwijl de regen boog nog hooger stond en 't klonk ontroerend in die wondermooie omgeving, toen daar als een danklied werd gezongen: O groote goede Vader, Wij danken u zoo zeer, Voor 't heerlijk eeuwig leven, Dat opbloeit altijd weer, Voor al Uw goede gaven, Uw Liefde wondergroot, Voor de allergrootste gave: Het leven uit den dood. Als slot werd een groote kring gevormd en zongen allen, groot en klein: „Kind'ren van één Vader reikt elkaar de hand". Het feest was geëindigd. Mevrouw Blomberg sprak woorden van dank tot hen, die geholpen hadden op allerlei gebied om van dit Lentefeest een waarachtig feest te doen maken. Ds. Yntema vergeleek deze menschen met passagiers in een auto-bus, waarvan mevr. Blom berg de wagenvoerster was. Gewapend met een reep Flora-chocolade ging ieder kind huiswaarts in de echte Lentestemming. o- INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN COMMANDANT DER BURGERWACHT. De heer Haccou wendde zich hierna tot zijn op volger, den heer W. R. Jansen, en bracht in zijn toespraak in herinnering, dat hij vijf jaar de Bur gerwacht heeft mogen dienen; die vijf jaren mocht hij de vriendschap ondervinden van de mannen en vrouwen van dit korps. Hij sprak de hoop en het vertrouwen uit, dat ook de heer Jansen er in slagen zal de vriendschap en het vertrouwen dezer leden te winnen. Hebt u, voegde hij hieraan toe, die vriendschap verworven, dan kunt u met hen alles wat u noodig acht, bereiken. Bij de nu volgende plechtige overdracht van de Burgerwacht door den burgemeester, verzocht deze den heer Jansen de belofte (welke voor Doopsge zinden den eed vervangt) op het vaandel te willen afleggen. Bij de daarop volgende installatie, besloot de burgemeester zijn rede met de verzekering, dat hij in vol vertrouwen de Burgerwacht aan haar nieuwen commandant overdroeg. De heer Jansen dankte den burgemeester voor het in hem gestelde vertrouwen. Wel had hij persoonlijk, zoo verklaarde hij, met eenigen schroom aan het betreffend ver zoek voldaan. „Immers, het vertrouwen wil men niet gaarne beschamen en ik ben eigenlijk onvoor bereid dit instituut binnengetreden". Toch had hij gemeend aan het verzoek te moeten voldoen, omdat in dit instituut iedere burgerwachter primair de verbintenis vrijwillig aangaat en hij sprak den wensch uit, dat de bestuurs-, staf- en kaderleden hem hun hulp en medewerking willen verleenen. Onder de heeren, die deze installatie bijwoonden, merkten wij o.a. op den heer H. Smidt van Gelder, voorzitter van de Burgerwacht; Jhr. G. C. Quarles van Ufford en den commissaris van politie den heer A. Hiemstra. Uiteraard kon in de beperkte ruimte der samen komst, geen défilé gehouden worden. Ten slotte vermelden wij nog, dat de nieuwe commandant hoofd is der Juliana-school te Overveen. B. o MOOIE UITVOERING. Bakkers1 Behangers1 Bouwk. Teekenaars (aankomend)2 Chauffeurs6 Concierge-huisbewaarder 1 Electriciens2 Grondwerkers3 Kantoor- en Handelsbedienden18 Kellners2 Land- en tuinbouwarbeiders 5 Loodgieters2 Losse werklieden14 Metaalnijverheid4 Schilders4 Stucadoors 1 Timmerlieden2 Diverse beroepen 3 68 Waaronder 2 dames. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 9—12 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos! o WOODBROOKERS WERKVERBAND. 20 en 21 Mei wordt te Bentveld een Cursus ge houden onder leiding van Dr. P. van Schilfgaarde, met de navolgende onderwerpen: „Persoonlijkheid en Waarheid" door Dr. H. M. J. Oldevelt; „Zielkunde en Wijsbegeerte" door Prof. Dr. H. J. Pos. Declamatie door men. M. Mees-Verweij en, zang door mevr. Bodi Kramer. Van 2429 Juli volgt een cursus te Barchem: „De innerlijke ontwikkeling van den mensch", eveneens onder leiding van Dr. P. van Schilf gaarde. o EXAMENS. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING AFDEELING HAARLEM EN OMSTREKEN Dit weekend had de vereeniging niet te kla gen over het weer bij haar excursies. Zaterdag middag werd een bezoek gebracht aan de kwee- kerij der firma Zandbergen aan de Zilk, Hille- gom, waar de goede eigenschappen van de Tri- umphtulpen, een kruising tusschen vroege en Darwin-tulpen, zeer stevige tulpen met krach tige stengels bewonderd werden. Er waren veel dubbele, waarvan de rose Eros aan een pioen- bloe doet denken; Coxa geurt eenigszins. We herinneren ons van de zeer vele verscheidenhe den o.a. de mooie paarse Hesperos, de witte Mount Tacoma, de vroolijke Rheinland, de glan zend zwart-roode Uncle Tom en de zeer mooie zalmrose met iets oranje getinte Johanna. En zondag een heerlijke ochtend voor de wan deling van Penningsveer naar Spaarndam. Al vorens het moerasgebied te doorzoeken, gaf de heer Van Schaik een korte uiteenzetting over het ontstaan van een dergelijk terrein. We von den er behalve prachtig bloeiend mos, rondbla- dige zonnedauw, moeraskoekoeksbloem, prach tige dotterbloemen, het lekker ruikend Mentha, blad van Melkeppe, valeriaan, angelica en een klein paddestoeltje, waarschijnlijk Gallera hyp norum. De heer O. Deggeller vroeg aandacht voor de vogels. We hoorden al dadelijk de fitis, voorts winterkoninkje, waarvan we in den kap van een hooiberg een nest hadden gezien, zagen de rietgors, karekiet en op de wandeling verder naar Spaarndam de rietzanger, blauwe reiger, vischdiefjes, een paar grutto's, tureluurs, een torenvalk en een aalscholver. Grappig was ook te zien hoe de zilveremeuw zich laat verjagen door de zooveel kleinere kievit. Maar wat jam mer, dat de kampplaats der kemphaantjes geheel verdwenen bleek te zijn. Van de waterranonkel bekeken we de zeer fijn verdeelde ondergedoken bladen, zagen op een drassig weiland o.a. 'n aardige grassoort, de geknikte vossestaart en vonden op een wilg een mooi exemplaar van de groote wilgenhoutrups. LANDDAG B.V.L. TE ZANDVOORT Het ligt in het voornemen van de Landstorm- korpsen „Stelling van Amsterdam" en „Kenne- merland" op Zaterdag 1 Juli a.s. een Landdag te houden in Zandvoort. De minister van defensie heeft bereids mede gedeeld geen bezwaren te hebben tegen mede werking van onderdeelen vap leger en marine. Als spreker zal optreden mr. H. Bijleveld, oud-minister van marine. ZOMERPOSTZEGELS 1939 De verkoop van de Zomerpostzegels 1939 zal gedurende de maanden Mei en Juni plaats vin den in de standjes, welke voor dit doel zijn ge plaatst in de hal van het hoofdpostkantoor, als mede in de wachtkamers van de bijkantoren Tempelierstraat, Overveen en Bloemendaal. Het aantal dames en heeren, dat zich beschik baar heeft gesteld om aan den verkoop mede te werken, is nog niet voldoende om de standjes voortdurend open te stellen. Het comité doet daarom een ernstig beroep op de medewerking van allen, die in de gelegenheid zijn hun krach ten voor dit mooie doel beschikbaar te stellen. Zooals bekend komt de netto-opbrengst der Zo merpostzegels ten goede aan cultureel® en so ciale instellingen. Aanmeldingen voor medewerking aan den verkoop worden gaarne zoo spoedig mogelijk in gewacht bij de secretaresse van het comité voor de Zomerpostzegels, Prins Hendriklaan 91, Overveen. „VEREENIGING VOOR JEUGDWERK", Afdeeling Reidansen. 'AU' 't Is in Januari één jaar geweest, dat Wij begon- nen met reidansen in de groote zaal van ons be kende Jeugdhuis. Misschien herinnert U er zich iets van, b.v. de reidansen op Koninginnedag! Onvermoeid gaat dat iederen Zaterdag door onder de prettige leiding van den heer H. F. v. d. Wateren, onder de onmisbare begeleiding op piano of aecor- deon van den heer H. Steenkist. U begrijpt, na zoo'n wekelijksche oefening leer je heel WatVan wat We nu alzoo geleerd hebben, willen we u nu Zaterdag 13 Mei a.s. iets laten zien in de groote zaal van 't Jeugdhuis, om 8 uur. Wie op den lente-avond van Volkszang geweest is, heeft er iets van gezien. Wij gaan Zaterdag een stapje verder. Kaarten kimt u misschien nog aan de zaal krijgen, als u vroeg genoeg bent. 't Zou prettig zijn te zien, dat 't waarheid werd, wat gezegd wordt: Ons Nederlandsche volk wordt wakker voor de reidans en juist de jeugd! Laten We dat dan maar toonen. Wij reidansers, zijn het inderdaad en u? Dat kunt u Zaterdag zeggen, als u het nu nog niet weetM. 0 WIE OPENT ZIJN HUIS? Wilt u even luisteren? 't Is een vraag, die wij stellen, maar tevens een dringend verzoek, dat wij doenWie opent zijn huis Wie wil in de maand Mei, of in een der volgende maanden van dit jaar, doch liefst reeds in Mei of Juni, zijn huis openen voor een Vacantie-Buiten-Kind Gij weet toch, wat voor soort kind dat is Vacantie-Buiten-Kinderen zijn lichamelijk zwak ke kinderen, leerlingen van Christelijke Scholen, die tot versterking van hun gezondheid noodig eens een week of vier, vijf, veel in de buitenlucht moeten zijn in een gezonde streek van ons land. De ouders hebben zich tot Vacantie-Buiten gewend met de vraagZou u ons kind niet een poos naar buiten kunnen zenden? De daarvoor aange wezen geneesheer heeft na onderzoek verklaard: 't Is inderdaad wel noodig, dat het kind eens een week of wat veel frissche lucht hapt. Doch wat kan Vacantie-Buiten zonder de hulp van de christelijke families in ons land, die gaarne uit barmhartigheidszin en christelijke naastenliefde kosteloos zulk een kind in huis willen ontvangen Vandaar onze vraag en ons dringend verzoek: „Wie opent zijn huis?" Zegt gij wellicht: Men kan toch niet zoo maar voor zoo'n onbekend kind zijn huis open stellen? Dan antwoorden wijDat kunt u gerust doen. Het zijn geen boefjes, het zijn heel gewone kinderen, die wij uitzenden, waarvan het hoofd der school en de klassen-onderwijzer hebben verklaard, dat zij op school zich goed gedragen en uit een goed gezin komen. Ook lichamelijk zijn ze alleen zwak, niet ziekelijk. Gij kent ze toch wel, die kinderen met bloed armoede, veel last van hoofdpijn, soms weinig eetlust, langdurig ziek geweest of met wat voor andere oorzaak ook van lichaamszwakte. Zulke kinderen zijn het, die wij uitzenden. Mogen wij u dan vragen: Wilt gij uw huis ge durende ten minste vier weken openen voor zulk een kind? Meer dan 200 kinderen hebben zich reeds om uitzending bij ons aangemeld. Duizenden kinderen hebben we in den loop der jaren reeds op deze wijze mogen uitzenden. Hon derden christelijke families hebben zich bereid getoond tot zulk een sprekend bewijs van christe lijke naastenliefde. Daarom klopt Vacantie Buiten met vrijmoedigheid opnieuw bij u aan. 't Is een klop op de deur van uw kart, opdat de deur van uw huis zich opene Wie hiertoe bereid is, wende zich tot den Secre taris van onze Vereeniging, den heer G. Muys, v. d. Hooghlaan 15, Amstelveen, die ook gaarne alle gewenschte inlichtingen geeft. Het Bestuur van „Vacantie Buiten", J. Th. R. SCHREUDER, Voort. J. II. v. d. BEND, 2e Voorzitter. G. MUYS, Secr.-Penn. D. v. VLIET, 2e Secretaris. J. P. BGXEN. JOH. ZUIDMEER. Mej. M. C. VON RONNEN. WRIGLEY'S P K. stel Uw krachtsinspanning len, het verhoogt Uw vermogen en houdt U Hauw de verkwikkende P.ï tifd, het sterkt Uw zenuw* de spijsvertering. Bovend Uw tanden schoon, gaaf en Boktoren en tandartsen b Hoopt vandaag nog enkele er steeds een paar bU de Veel genot voor weinig SSAAAASAi 6f— Gisteravond heeft de h een groot gezelschap genoodi; geheel naar de eischen des t café-restaurant „Roozendaai Toen het oude politiebure; Werd afgebroken, kwam een Het terras kon uitgebreid vleugel Werd uitgebreid me op keurige wijze werd ingei bekleeding. Biedt de warm-; avonds een intieme sfeer, o achter de groote ramen, of bijzonder veel aantrekkelijk Het restaurant was gister: talrijk gezelschap, toen de o heer van Schooten de gastei verwelkomde, en de verande heeft ondergaan, een groott Hij dankte den architect, d< den aannemer Ebbink, der Koopman, de onderaanneir voor elks aandeel in het tot mooie Werk, en wenschte z; nog vele jaren aan het hooi staan. Namens de stamgasten we Woord gesproken en een p raam aangeboden, dat een be daal van 1897". Vele goede woorden werd ken en vele attenties aang< bergden een geweldigen bl feestelijken omgeving de ga: bijeen bleven. Den heer van Schooten pi De N.V. Haarlemsehe A de heer A. vaai Strien, bren Concertgebouw te Haarlem van Ford-modellen, die er 2 Er was een tijd, dat auto gen vervelende affaires w rie meer of minder fraaie seerd; je wandelde langs e de verkoopers, die met scl snit en de kwaliteit van je te zien, of je financieel was voor het aanschaffen een automobiel en je ging leurgesteld, leeg gevoel in weg. De Ford-organisatie hee: een uitzondering gemaakt, wel eens tentoonstellingen, andere, maar de doorsnee I is toch altijd bijzonder a Ook dit jaar levert de N.' Centrale, Official Ford Des van weer het bewijs, n.l. i een aardigen bezoekerswed prijzen, een belangwekker toonstelling te verbinden. De tentoonstelling woi Concertgebouw, Lange Be tot en met 13 Mei a.s. en 10 tot 22 uur. Een hoogtepunt van deze vanzelfsprekend het nieuw; organisatie, de Mercury 8, nente plaats in de zaal ini m alle opzichten verdient. 5er een complete serie va: I t rc^ Standaard, Linco Junior en Ford Vier de Li i exposeerd, alsmede de vol' trucks en bestelwagens; pi j tuet in détails kunnen best getwijfeld door hun uitzc een oplossing bieden vor oleem. De technische, liever g J expositie is ook bijzonder i I Wetenswaardige détails vai Sls en van de befaamde Fc j nen hier, aan de hand var I worden bestudeerd. Het 'tel laat duidelijk de werl looze hydraulische remmer Ford V-8, Mercury en Li: «e Ford V-8 trucks en bi gebracht. Verder worden avond filmvoorstellingen j interessante als leerzam. Phases uit het productie-pi en wagens in beeld brengt v ?,vc de film „Oogst I „aTi p Amerikaansehe T 2f*toond de film die de h< i •Pgenomen tijdens zijn to

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2