Sport en Spel. Vrijdag 12 Mei 1939 7 B.V.C. Bloemendaal. Tafeltennis Zwemmen. SPORTHUIS TE NUYL PREDIKBEURTEN MUZIEK KUNST Haarlemsche Diner-Vereeniging VOOR MOEDER TULLENAAR Buurtvereeuiging Ramplaan- kwartier ter opivekking firma TONNEMA CiE.» Fabrikanten van KING Pepermunt Sneefc Nog geen beslissing. Woensdagavond 3 Mei speelden de witte reser- ves op het Haarlem-terrein een licht wedstrijd teee.i Haarlem 3 om liet kampioenschap van den II.Y.B. liet door 3 invallers verzwakte team der witten moest met 51 de meerderheid van de roodboeken erkennen. Toch had Bloemendaal 2 liet grootste gedeelte van den wedstrijd kranigen tegenstand geboden en tot op dat oogenblik was de"score nog 1—1 gelijk. \nor rust had Potharst zijn club met een fraai schot de leiding gegeven, maar het duurde niet lang of de roodbroeken hadden met een mooi doelpunt de balans weer in evenwicht gebracht. Tot half-time bleven de resp. achterhoedes meester van liet terrein, ondanks het feit, dat de heide voorhoedes telkenmale met open aan vallen liet vijandelijke doel in gevaar brachten. .Sa rust vertoonde zich aanvankelijk hetzelfde spcibeeld, tot eindelijk 20 minuten voor het einde Haarlem 3 de leiding nam. De tegenstand der witten scheen toen gebroken, want in het restee rende kwartier wisten de roodbroeken zonder al te veel moeite den stand tot 51 in hun voordeel op te voeren. Op Zondag j.l. werd de returnwedstrijd op liet Illnrnicndaalterrein gespeeld. Bloemendaal 2, dat 7 invallers telde, verscheen met het volgende elftal: Koelemeij, Fabel, Yfs. v. d. I. in de,- De Vries, Hartman. F. v. d. Meij-De Bie, Oosterhof, G. v.d. Meij-De Bie, Potharst, Nieuwenhoff. Haarlem 3 was volledig. Het bleek al spoedig, dat de witten ernstig van plan waren, de geleden nederlaag te wreken en reeds in de eerste minuten wist G. V. d. Meij-De Bie met een goed doelpunt den witten de leiding te geven (10). Alhoewel de roodbroeken alles in het werk stelden om den stand gelijk te maken, gelukte hen dit niet door het uitstekende werk van de Bloemendaal-achterhoede, waarin vooral de vete raan Yfs door zijn tactisch opstellen een onover komelijk struikelblok bleek. Zoo kwam de rust met 1—0 in het voordeel van Bloemendaal. N'a rust vergrootte de thuisclub al spoedig den voorsprong tot 20, toen de keeper der gasten een schot van F. v. d. Meij-De Bie niet klemvast kon krijgen en Oosterjwf niet veel moeite had, den hal in het net te dj.pmieerein Dit werd Haarlem 3 blijkbaar toch te bar cn met inspanning van al]e krachten slaagde zij erin, den Stand weer gelijk te maken. IK' hardwerkende Bloemendalers lieten zjcb echter niet ontmoedigen en weldra kwam vooï. ben de belo°ning, toen de scheidsrechter bij eeri handsgeval van één der Haarlem-backs in bet beruchte gebied terecht een penalty toekende, die door G. v. d. Meij-De Bie in een doelpunt werd omgezet (32). Bloemendaal trok zich hierna geheel in de ver dediging terug en toen onder groote spanning het einde kwam, was de stand nog steeds 32 in liet voordeel der wittcn, die zeer zeker een pluim ver dienen voor hun kranige prestatie. Door deze uit slag zal alsnog cen beslissingswedstrijd tussclien Haarlem 3 en Bloemendaal 2 moeten plaats vinden o® uiteindelijk vast te stellen, wie den ccre-titel van kampioen van den H.V.B. zal mogen dragen. Zondag a.s. gaan onze plaatsgenooten de verre n is naar Enkhuizen aanvaarden om daar tegen West-Frisia hun tweeden promot ie-wedstrijd te spelen. Mochten de witten erin slagen, ook dezen wedstrijd te winnen, dan staan hun kansen voor het heroveren van een plaats in de Tweede klasse al heel mooi. Natuurlijk zal het niet meevallen den Enk- huizenaren de twee punten afhandig te maken en hierbij doelen wij niet alleen op den te verwachten tegenstand, maar ook op de gesteldheid van het terrein, die den witten nog de noodige moeilijk heden kan opleveren. Niettemin zijn wij toch ge neigd, Bloemendaal de beste kansen te geven en wij verwachten dan ook op zijn minst een gelijk spel. Ondanks de bezwaren verbonden aan de verre reis naar Enkhuizen, gelooven wij toch, dat een flink aantal supporters hun favorieten zullen ver gezellen. De reis naar Enkhuizen wordt per auto bus gemaakt. Het verzamelpunt voor liet vertrek 's 'tet postkantoor in Bloemendaal, waar de auto bussen om 12 uur zullen voorrijden en van waar Z1j om uiterlijk kwart over 12 uur weer zullen Vertrekken. Degenen, die kaarten voor het reizen niet de bus hebben besteld, worden derhalve ver zocht tijdig aanwezig te zijn. order zij nog vermeld, dat de aanmelding voor f ü?me aan de reis per autobus thans gesloten is. >Vij hopen, dat de witten Zondag a.s. hun aan hang reden tot juichen zullen geven en in dat geval zal er ongetwijfeld bij terugkeer der bussen in bet Heemsteedsche kampioenschappen. Niet minder dan 12 Shotleden hebben aan dit goed geslaagde tournooi deelgenomen. Deze spelers hebben de eer van „Shot" hoog gehouden. Vier van deze spelers is bet n.l. gelukt om een prijs te behalen. Als eerste mag dan genoemd worden, J. Meij, die met zijn partner J. Kottman van „Tog" den tweeden prijs won in liet dubbel spel voor heeren le klas. Als tweede mocht A. v. d. Giezen het genoegen smaken den tweeden prijs in de wacht te sleepen in het enkelspel van heeren 2e klas. Na cen span nende finale moest v. d. Giezen het afleggen tegen Jansen van Jorxyeld uit Alkmaar. Dan hebben J. Potharst en P. Zalm de mooie prestatie geleverd om den len prijs te winnen in de 2e klas voor heeren dubbel. Na eerst him club- genooten A. v. d. Giezen en J. Meij verslagen te hebben in een zeer spannende match, belandden Potharst en Zalm in de finale. Deze werd gespeeld tegen EngelbergJ. Wolters en gewonnen in twee sets (2116) (2112). Jammer was, dat de Shotleden H. Kolk en J. Meij Jr. ingedeeld waren in de 3e klas, terwijl ze voor nieuwelingenklasse ingeschreven hadden. Zoo is het dus 4 Shotleden gelukt om een prijs uit Groenendaal mee naar huis te nemen. dor Zondag 7 Mei om 10 uur v.m. werd in Stoop's Bad het examen afgenomen voor het vaardig heids-zwemdiploma A. van den K.N.Z.B., voor hen, die op 4 April j.l. verhinderd waren. Geslaagd zijn: Helene van Engers (Overveen), Freddy Schuurman (Haarlem), Toetie Zon (Over veen), Lietje Stoop (Bloemendaal), Willy Lam bers (Overveen) en Jan Wiggerts (Haarlem). Het geheele programma werd in een vlot tempo en in zeer goeden stijl uitgevoerd, terwijl het nummer „bordjes duiken" een bijzonder succes was. Het examen werd afgenomen door mevr. A. E. Knuijt-v. Laar, bondsofficial van den K.N.Z.B. en den directeur van Stoop's Bad, den heer P. Schultink. De heer Joh. Kuit, leider V. Z. in Stoop's Bad, had de kinderen opgeleid. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 10. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. Siert sema. N.m. 5 uur Ds. Yeenhof. Cat. Zondag 10. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Detli. Hemelvaartsdag v.m. 9 uur dezelfde. Zondag v.m. 10 uur Kinderdienst. Nederl. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1), v.m. 10% uur, Wijdingsmorgen, spr. de heer Ir. Felix- Ortt. van Soest, onderw. „Het Geloof"; hel derziende waarn. mevr. J. Remmers-v.d. Lans. Universeele Eeredienst (Soefi-bew.) (Nutsgebouw Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur. spr. mej. C. C. Voute, onderw.: „Het probleem van goed en kwaad". College tot verbr. v. Spirit, beginselen (gebouw „Tlieosofia", Nassauplein 8), v.m. 10% ullr> Wijdingsmorgen, spr. de heer Lieshout, van Delft; toegang vrij. Onafli. Relig. Gem. (Oranjeplein 9) n.m. 8 uur Ds. A. R. de Jong, onderwerp„Beeld en uitbeelding. Rozekruizers Gen. (Bakenessergr. 13) n.m. 7.15 uur Tempeldienst met lezing, spr. de heer H. Rutgers v. d. Loeff, onderwerp: „Kruisiging en Opstanding". AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. VOOR TENNIS: SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD RACKETS vanaf 2.75 REPAREEREN EN NIEUWE BESPANNING, NET EN GOEDKOOP. ROLSCHAATSEN OP KOGELS 2.75 p ten vreugdevolle stemming heerschen. ZONDAG 14 MEI 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Hemelvaartsdag v.m. 10 uur dezelfde. Geref. Kerk v.m. 10 uur Dr. S. L. Bakker, miss pred. te Djokjakarta. N.m. 5 uur Ds. J0I1. C. Brussaard. Radio uitzending op golflengte 245.9 m. Nederl. Prot. Bond geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10.30 uur Gezongen II. Mis. Woensdag geen dienst. Hemelvaartsdag v.m. 10% uur Gezongen II. Mis. Predikatie van Priester K. Borsten. "Universeele Eeredienst (Soefi-beweging), Cen trum Bloemendaal, (bovenzaal Vreeburg Kerkplein 16), v.m. 11 uur Ir. J. Pool, onder werp „Geluk en Vrede". OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Cli. de Beus. Jeugddienst. N.m. 5 uur Ds. G. A. Barger van Heemstede. Hemelvaartsdag v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus SANTPOORT. Ned. Ilerv. Gem v.m. 10 uur Ds. R. II. Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5 uur Dr. W. G. Harrenstein. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. B. A. Vene mans. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Dr. W. D. van Wijngaarden van Leiden. Hemelvaartsdag v.m. 10 uur Ds. A. D Meeter van Watergraafsmeer. HAARLEM. Evang. Lutli. Gem. v.m. 10% uur Ds. G. J. Duyvendak. N.m. 7 uur Ds. G. J. Duyvendak. Jeugddienst. Hemelvaartsdag v.m. 10% uur dezelfde (Jeugdgebouw Donkerelaan, Bloemendaal). Eglise Wallone (Begijnhof) a 10 h. 30 Service et Sermon présidé par Mr. le pasteur E. Mahien de Delft; 3ième collecte pour la restauration. a 9 li. 15 Ecole du Dimanche. Jeudi, jour de I'ascencion: pas de service. Remonstr. Geref. Kerk v.m. 10% uur Dr. A. II Ilaentjes. 12 uur Kinderdienst in het Remonstranten huis. Geref. Kerk (Kloppersingel) v.m. 10 uur Ds. C Veenliof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 9. Hemelvaartsdag v.m. 10 uur Ds. A. Dondorp van Heemstede. Zondagsschool 12.30-1.30 uur Openb. School Tetterodestraat hoek Santpoorterstraat. Jongensclub (tot 12 jaar) Woensdag 78 uur idem boven 12 jaar Woensdag 89 uur Meisjesciub (tot 12 jaar), Woensdag 4-5.30 uur; idem boven 12 jaar, Maandag 78.30 uur. Bibliotheek (voor kinderen en volwasse nen) Vrijdag 78 uur. Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstraat. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. L, Hoorweg. N.m. 5-unr-Ds. Slertsema. Cat.Zoijd£Jï$. Het ledenconcert van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" van Woensdag 4 Mei j.l. is èn voor dit voortreffelijk koor, èn voor zijn leider Frits Schuurman, èn voor de solisten, Louis van Tulder, tenor, Siemen Jongsma, bari ton, voor den ongenoemde, èn voor de bekwame begeleidster Emmy van Eden een uitvoering geweest, waarop zij met voldoening kunnen te rugzien. Niet het minst ook voor mevr. B. Ti- demanWijers, onze begaafde plaatsgenoote, wier eerste moeilijke mannenkoor getoonzet op een mooi vers van Henriëtte Roland HolstVan der Schalk uitstekend ten gehoore werd r '- bracht; de componiste werd op het podium roepen en met bloemen gehuldigd. Ons hebben daarna vooral de composities van Dobrowen en Borodine het meest ontroerd; de prachtige mur melende en mijmerende achtergronden der Rus sische stukken, waarop de heerlijke melodieën der solisten als werden geborduurd, konden door de broemde Kozakkenkoren niet beter ge zongen worden. Intusschen blijft het o.i. jam mer, dat de dirigenten onzer koren blijkbaar zoo'n schaarsche beschikking hebben over tek sten in onze mooie Nederlandsche taal. Geluk kig zijn §em Dresden en nu ook mevrouw Tide- manWijers op den goeden weg. Kan „Zang en Vriendschap" met haar echt-Hollandschen naam ook niet wat meer mooie muziek geven of desnoods Vlaamschen tekst of uitheemsche liederen door Nederlandsche dichters doen be werken? T. CLUBHUIS DER HAARLEMSCHE MEISJESCLUBS Op 4 en 5 Juli a.s. zal er in het Gereformeerd of Burger Weeshuis, Olieslagerslaan 5, wederom, evenals verleden jaar, een bazar worden gehou den ten bate van het Clubhuis der Haarlem- sche Meisjesclubs (onder-afdeeling der Union), gelegen aan de Damstraat. De bazar van het vo rige jaar was een groot succes en stelde het be stuur van bet Clubhuis in staat het mooie en nuttige werk voort te zetten. Voor degenen, die nog niet het doel van dit Clubhuis kennen, zij vermeld, dat hier tegen zeer geringen prijs onderdak wordt verschaft aan werkende meisjes, die hier geen tehuis heb ben en geen groot bedrag voor logies kunnen besteden. Zij krijgen een eigen slaapkamertje en hebben een gemeenschappelijke zitkamer. Desgewenscht kunnen zij in een keuken ook hun eigen potje koken. Verder komen er geregeld veel meisjes samen in clubs, die in hun vrijen tijd zich toeleggen op handenarbeid, muziek, enz., wat onder lei ding geschiedt en tegelijkertijd ontspanning en ontwikkeling meebrengt in een prettige omge ving. Het Clubhuis is dus het middelpunt van be langrijk jeugdwerk en verdient ten volle ieders belangstelling. Het benoodigde bedrag is hoofdzakelijk voor de huishuur en hoopt het bestuur, dat velen een bijdrage in natura of geld zullen willen geven voor de bazar. Ook hoopt men, dat de bazar weer druk bezocht zal worden, waar alle aan leiding toe bestaat, daar er tevens aardige at tracties voor kinderen zullen zijn. De penningmeesteresse, mevrouw H. W. Duy vendak, Spruitenboschstraat 20, Haarlem, ont vangt gaarne giften op giro no. L 29976, terwijl men U zeer dankbaar zal zijn voor het zenden van goederen aan het adres van het Geref. of Burger Weeshuis. De expositie bij de firma De Bois, Kruisweg 1 te Haarlem, van een twintigtal schilderijen van den Haarlemschen bloemen-, kas- en stil leven-schilder W. A. van der Colk behoort tot het verleden. Tegen onze bedoeling werd van deze tentoonstelling hier geen melding gemaakt, waarom wij het billijk vinden kunstvrienden er alsnog op te wijzen, dat de heer De Bois steeds werk van Van der Colk in voorraad heeft, dat hij gaarne aan belangstellenden laat zien. 1 De heer Van der Colk is' daarom een belang rijk bloemenschilder -omdat hij, die oorspron kelijk bloemist en tuinarchitect was, zijne lief de tot zijne materie en zijn naukeurige kennis harer vormen, kleuren en karakter dienstbaar heeft weten te maken aan zijn eerlijk en rijk kunstgevoel. Zijn kunst heeft aldus vanzelf een inhoud gekregen, dien men bijna authentiek zou noemen. Daardoor komt het ook, dat de eige naar zijner schilderijen van zijne stukken des te meer houdt, hoe langer hij ze bezit. De heer Van der Colk, wiens atelier is gevestigd Molijn- straat 20 (tel. 13249) te Haarlem, zal zelf op aanvrage zeker ook wel bereid zijn, kunst liefhebbers bij zich te ontvangen om zijn nieuw ste werk te laten zien. T, HET WASSCHEN VAN EEN DONZEN DEKEN Donzen dekens kan men gemakkelijk zelf was- schen. Gebruik hiervoor het veiligste waschmid- del Lux. Maak de deken eerst goed nat in lauw warm water, desnoods een kwartier hierin laten staan, daar het lang duurt eer de deken door en dood nat is. Zij ziet er dan zoo dun uit als een laken, maar daarvoor hoeft men geen vrees te hebben. Maak vervolgens een ruim Lux-sop (een flinke eetlepel voor elke liter water) en wasch daarin de deken door het sop er met de handen goed doorheen te persen. Wring niet daar de veren dan in elkaar gaan zitten. Spoel de deken enkele malen grondig in lauwwarm water uit en knijp het overtollige water er luch tig uit. Rol dan de deken in een laken of enkele badhanddoeken en kneed de rol flink met de handen om zooveel mogelijk water er uit te ver wijderen. Verder de deken zoo snel mogelijk la ten drogen, liefst buiten in den wind, maar niet in de zon of te sterk daglicht, daar zij dan kan verschieten.' Het verdient aanbeveling de deken tijdens het drogen nu en dan te schudden om de veren los te maken. Wanneer de deken droog is, kap men haaj^vigorzichtig met een matig warm Tel. 14393 - Bakenessergracht 27 - Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen t 0,90 Idem met soep of toespijsf 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. A.S. ZONDAG 14 MEI BIJ Overheerlijke Taarten vanaf 50 cent. Pracht collectie luxe doozen Bonbons. ZIJLWEG 10, OVERVEEN, TELEFOON 14720 ROLLANDSLAAN 33, HAARLEM. TELEF. 18210 ONZE AUTOMATIEK ROLLANDSLAAN HOEK HOSPESLAAN Warme "Croquetten en Baby Croquetten. Gehakt Croquetten. Wiener Worstjes met patates frites. Nierbroodjes. Huzarensalade. Zalmsalade a 10 en 25 cent. EEN WELKOME GELEGENHEID VOOR ALLEN. Van de Ontspanningscommissie. Cursus Gymnastiek Jongens. Wij plaatsen nog eenmaal een oproep, teneinde tot oprichting van een jongenselub te geraken. De vraag van de leden ivas destijds grooter dan de inschrijving tot heden. Minstens 25 jongens moeten zijn ingeschreven, dan kan een contributie a f 0.10 per week mogelijk worden. De lessen zullen op een Woensdagmiddag worden gehouden, vermoedelijk in de Julianaschool. Leider wordt de heer Kroes. De opgaven kunnen geschieden aan onderstaand adres en bij C. Tesselaar, L. v. Dalclaan 3. De Secretaris der Ontspanning-Commissie: Ramplaan 98. C. F. STROOSNIJDER. Schaakclub „Ramplaankwartier". Voor de competitie: BesseErbrink01 Stenvers—Zonneveld10 v. EwijckZeepvat10 Prinsen—Erbrink01 ErbrinkEichliorn 10 ZonneveldPrinsen 01 EichhornStenvers01 SchippersZeepvat 01 KosSchippersO—l EichhornKosI—0 ZonneveldEichhorn KosPrinsen01 Nog enkele partijen zijn te spelen en dan is onze Winter-competitie ten einde. Voor den winnaar is door het bestuur der Buurtvereeniging een fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld. Wij besluiten het seizoen met het organiseeren van een gong-wedstrijd op 26 Mei a.s. Belang stellende nieuwe leden zijn dezen avond van harte welkom, J. ZEEPVAT.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 7