„Beatrix" Bloemendaal Geboortekaartjes? Boekh. A. Vernout Babyverzorging Burgerlijke Stand LOOP DER BEVOLKING Gem. Arbeidsbeurs. GEVONDEN: Vrijdag 2 Juni 1939 Stichting „Onze Kring" VAN DE LEESTAFEL Een millioen Nederlandsche bollen bloeien in New-York Buurtvereeniging Ramplan- kwartier CHOCOLATERIE, BANKETBAKKERIJ SCHMITZ Mr. Cornelisstraat hoek Santpoorterplein, Telefoon 14716 PREDIKE A. G. G. M. 'S ZON tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 Geboren: J. M. W. G. van den Heuvel- Hegge, zoon. M. Krooder-Schaap, zoon. N. M. Ritman-De Vries, zoon. T. M. Smit-Klok, dochter. Getrouwd: N. A. M. Plowright en W. A. van Bueren. C. M. Hoogkamer en J. M. Warmer dam. A. M. Nauta en M. D. Kroon. Overleden: H. A. Reumann, oud 61 jaar, echtgen. van M. Henneinan. K. Stroband, oud 58 jaar. P. H. Rothé oud 35 jaar.."G. H. Roosen, oud 72 jaar. R. J. Pelganta, oud 4 jaar (overleden te Haarlem). H. N. Prins, oud 51 jaar. J. N. Burger, oud 71 jaar (wonende te Amsterdam.) Wie er kwamen. G. A. A. M. Janssen, inkooper. Oranje Nassau- laan 113, Overveen van Amsterdam. W. M. A. O. Haccoü, zonder beroep, Bloemend, straatweg 123b, Santpoort-Station, van Haarlem. A. Pols, zonder beroep, Bloemendaalscheweg 163, Overveen, van Den Haag. J. L. Willemse, koster, Korte Zijlweg 3, Overveen, van Haarlem. G. H. v. d. Roest, stuurman, W. de Zwijger laan 104, Overveen, van Amsterdam. J. R. Jonker, stuurman, Bloemendaalscheweg 237, Overveen, van Curasao. J. de Geus, boekhouder, Bloemendaalscheweg 9, Bloemendaal, van Haarlem. blDinsdag j.I. stenden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 77 mannelijke en 2 vrouwe lijke personen, in totaal 79 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Behangers2 Boekdrukkers1 Bouwk. teekenaars (aankomend)1 Chauffeurs7 Concierge-huisbewaarder1 Electrieiens1 Grondwerkers3 Huisknecht-chauffeur1 Kantoor- en handelsbedienden*)14 Kellners 1 I.and- en tuinbouwarbeiders8 Loodgieters1 Losse arbeiders19 Metaalnijverheid4 Meubelmakers2 Opperlieden2 Timmerlieden3 Diverse beroepen8 79 waaronder 2 dames. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. Gevonden ten terug te bekomen bij. Van Hee- ringen, Veldlaan 9b, een belastingmerk; T. Deili- us, D. v. Hullelaan 26, Haarlem, een sleuteltje; Kastien, Vogelenzangscheweg 71, een klein hond je; A. v. d. Pol, Zijlweg 267, een rozenkrans in étui; Van der Linden, Kleine Houtstraat 8, een vulpenhouder; Dellewijn, H. Roozenlaan 3, Haar lem, een groene halsband; Bal, Rustenburgher- weg 8, een bouvier; C. de Vries, Noordlaan 21, een vulpenhouder; Klinkenberg, Joan Maurits- plein 27, een bos touw; E. Vollbaer, Zijlweg 14a, een kinderkruiwagen; Koop, Ramplaan 21, Haar lem, een vulpotlood; De Vries, Bosch en Duin plein 4, e'en ceintuur Politiebureau Overveen (al leen op werkdagen van 1012 u. v.m.) passer, sleutelring met sleutels, doosje, waarin ijzeren blokje (chliché?), schep, handschoenen, kinder armbandje, steeksleutel, Post Aerdenhout; pad- vindersriem en vulpenhouder. Post Strand: rij wielsleutel, damesrijwiel veldflesch, damesschoe nen, rijwielslotsleutel, zakmes, pullover, blauwe sok, Kennel Ridderstraat 2 airedale Terriers. ONDEUGENDE JEUGD. blDoor de politie werden op Luilak morgen vijf jongens aangehouden, die in het Kinheimpark baldadigheden pleegden. Na ver hoor zijn ze op vrije voeten gesteld. Eenige knapen, die op den Zeeweg het pas- geplante helmgras uit de taluds trokken, kre gen eveneens een verdiende politioneele schrob- beering. Drie minderjarige jongens, waarvan twee uit Rotterdam en één uit Den Haag afkomstig, wer den zwervende in Bloemendaal aangetroffen. Zij hadden het ouderlijk huis zonder voorkennis en medeweten der ouders verlaten, maar wer den door de politie wederom naar huis getrans porteerd. MONTESSORI-KLEUTERSCHOOL Blijkens de aankondiging elders in dit nummer geeft de Montessori-Kleuterschool aan den Vijver- weg 27 morgen en Zondag voor alle belangstellen den gelegenheid de school en leermiddelen te be zichtigen op nader in de advertentie vermelde uren. OPENING SPECIAAL KAASHUIS. Op den hoek van den Verbindingsweg en Korte Kleverlaan is hedenmiddag 3 uur geopend een filiaal van de firma Van Weerd, Kaashandel te IJmuiden. De eigenaar staat bekend als een uitstekend vakman, waardoor zijn zaak te IJmuiden tot zeer grooten bloei is gekomen. Ook in Bloemendaal en omgeving is hij geen onbekende, daar talrijke familie's reeds langen tijd door hem worden bediend, hetgeen dan ook reden was tot het oprichten van bovengenoemd filiaal. Het geheel maakt een bijzonder goeden indruk, de voorraad is groot, zoodat de meest verwende fijnproever iets naar zijn smaak zal kunnen vin den. Wij raden onzen lezers aan eens een kijkje te gaan nemen en door een proef een en ander eens te beoordeelen. Wij wenschen den eigenaar veel succes. DE HOOGE DUIN- EN DAALSCHEWEG EISCHT WEER SLACHTOFFERS. blDe verleidelijke racebaan van den Hooge Duin- en Daalscheweg af, heeft opnieuw slacht offers gemaakt. Twee Haarlemsche jongens reden op één fiets de helling af in de richting Zomerzorgerlaan, maar moesten hun roekeloos heid bekoopen met een botsing tegen het langs den weg staande hek. De gewonde hoofden en handen werden ter plaatse door omwonenden verbonden. De fiets werd vernield. Even slecht verging het een 14-jarig Haar- lemsch meisje, dat op den trapper van haar fiets staande met groote vaart naar beneden vloog. Het hekwerk vormde de hindernis, en de politie zag zich geroepen een paar kneu zingen aan knie en linkerschouder te behan delen. Ziektekostenverzekering voor den Middenstand BESTUUR: de Heereu: H. F. Jantzen, Burgemeester van Westzaan. A. P. Versluys, oud-ontvanger der Regis tratie, Heemstede. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel, Haarlem. Dr. W. L. Wolff, oud-lid van den Volksraad in Nederlandsch-Indië, Heemstede. Medisch Adviseur: Dr. W. J. Talsma, H'lem. Direct. Admin.: H. Steinmeier, Haarlem Kantoor: Ramplaan 92, Tel. 16589. PARTICULIERE BEHANDELING. Vrijekeuze: Arts, Apotheker, Ziekenhuis,enz. Eventueele Winst voor de Verzekerden. Billijke Premies. Vraagt inlichtingen. Kon. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Afdeeling Bloemendaal en Omstreken. blOp 23 Mei 1.1. hield deze afdeeling haar laatste vergadering in dit seizoen. Besloten werd op de zomerexeursie het konink lijk park 't Loo en het Cantonpark te Baarn te bezoeken en op de zomeravondexcursies de buitens „Lindenheuvel" en „Careol" en de kwee- kerij van de firma van Empelen Van Dijk. De inzendingen voor het puntenstelsel werden door de jury bestaande uit de heeren Boeg- schoten, De Kruijf en Van Waard, als volgt be oordeeld: An Jager: Lathyrus Odoratus gemengd 9 pun ten; Bouquet rozen Souv. de Claudius Pernet 9 punten; Calceolaria hybr. Multiflora 10 punten; Saintpaulia Monantha 8 punten; Schizanthus Wisetonensis 9 punten; Aardbeien Moulin Rouge 10 punten. Y. G. Mulder: Lycaste Deppie; Lycaste 9 punten. Th. Iking: Schizanthus Wisetonensis 9 punten. Voorts waren door de heeren Boegsehoten en Brokke een Japansclie mispel ingezonden, ge wonnen uit door den voorzitter uitgereikt zaad, aan welke inzendingen resp. een len en een 2en prijs werd toegekend. Hierna was het woord aan den heer G. J. Boeg- schoten, die een zeer interessante inleiding hield over de door hem in deze gemeente geconstateerde vorstschade, waarbij hij er o.a. 'op 'wees, dat de schade dezen keer over het algemeen grooter ge weest is dan in den toch ook zeer strengen winter 19281929 en dat ook vele planten en struiken, die aanvankelijk den indruk wekten de vorst periode goed te hebben doorstaan, thans blijken daaraan toch ten gronde te zijn gegaan. Voorts wees hij er op, dat ook op alle exem plaren van een bepaalde soort de inwerking van de vorst niet altijd hetzelfde is geweest en dat hierbij kennelijk allerlei, deels aan ons onbekende, factoren van invloed zijn geweest. Bij de nabespreking werd er door de leden in dit verband ook nog op verschillende merkwaardig heden gewezen, zoo op een winterharde camelia, die ook dezen winter goed doorstaan heeft en zelfs werd vermeld een niet afgedekte vijg, die tegn aller verwachting in, in leven gebleven was. Hierna werd door den heer Boegsehoten nog een verzameling zeer fraaie lantaarnplaatjes vertoond, waarna de voorzitter onder dankzegging aan den spreker de vergadering sloot. o AVONDSTILTE. blDonderdag 8 Juni a.s. zal in de Begijn hofkapel, Begijnhof 6 te Haarlem, de eerste Avond-Stilte" gehouden worden. Naar het voorbeeld van Prof. de Vrijer, die in de Oude Kerk te Amsterdam met veel zegen dergelijke Avond-stiltin heeft gehouden, zal thans ook in Haarlem, onder leiding van Ds. G. W. van Deth, een zoodanige bijeenkomst worden gehouden als eerste van een reeks. De toegang is geheel vrij. Voor bijzonderheden zie met de adverten tie in dit blad. ZEVENDE LUSTRUM COÖPERATIEVE VER- BRUIKSVEREENIGING „DE EENDRACHT" U.A. blOnder het vele goede, dat door wijlen den bekenden philantroop, den heer A. Stoop, alhier, gedurende zijn welbesteed leven werd bevorderd, is de financieele steun, aan „De Eendracht" ge geven, gedurende den eersten tijd van haar be staan, zeker niet het minst gewaardeerd en met succes bekroond. Het waren de heeren L. Modoo, C. J. Pijpers, G. Zweers, J. S. Holster en J. F. van Emmerik, die door hun juist inzicht, hun werkkracht en hun toewijding de fundeering legden van wat thans is bereikt. Met hun nog geen 100 gulden door weke- lijksche betaling van een kwartje bijeengebracht was niet veel te beginnen, maar door de hulp van den heer Stoop en door het enthousiasme der eerste bestuurders is het mogelijk gebleken „De Eendracht" steen voor steen op te bouwen. Het forsche gebouwencomplex aan het Donkere Spaarne, welks inrichting anderen coöperaties en bakkers meermalen ten voorbeeld heeft gestrekt, en de winkels in de verschillende deelen van de stad zijn hiervan de overtuigende en welge slaagde bewijzen. Thans bestaat „De Eendracht" 35 jaar. Haar ledental steeg in dien tijd van 80 tot 3300. De omzet, die b.v. in 1906 ruim f 13.000.gulden bedroeg, was in 1938 40 maal zoo groot en is dus het half millioen ver gepasseerd. Het 7e lustrum wordt deze week herdacht op de dagen, waarop het congres der Groothandels- vereeniging „De Handelskamer (H.A.K.A.) te Haarlem plaats vindt, n.l. op 1, 2 en 3 Juni. Naar wij vernemen is het personeel voor nemens op Zaterdag a.s. aan het bestuur een kost baar geschenk aan te bieden uit waardeering voor de goede arbeidsvoorwaarden. Op deze samenkomst zal tevens een door den heer G. Luiting ontworpen oorkonde worden onder teekend, waarin het feit der herdenking is vast gelegd. o VANDALISME. blUit het Wethouder Laan-park werd een partijtje seringen gestolen. De politie is op onderzoek naar den dader uitgetogen, doch is er nog niet in geslaagd den vandaal te vinden OUDE LIEFDE(l) ROEST NIET. blDat de natuur niet altijd een verhef- fenden invloed op ieders gemoed uitoefent, bleek Zondag j.I. toen eenige gasten, die zich wilden vermeien in het mooie weer en de schoone omgeving van den Zeeweg, met elkaar slaags raakten. Vader, moeder en dochter had den zich langs den Zeeweg neergevleid, maar o ongeluk, juist op een plekje waar niet ver vandaan twee meisjes zich een rust- en lust oord hadden uitgekozen. De jongelui waren eens collega's geweest op eenzelfde fabriek, doch een toen ontstane oneenigheid bleek nog niet gedoofd te zijn en zou nu uitgezocht moe ten worden. Van minder prettige woorden kwam het tot meer rake handtastelijkheden, die een zoo- danigen vorm kregen, dat de politie tenslotte het verloop van den strijd gedicteerd kreeg en proces-verbaal opmaakte. De rechter zal nu moeten uitmaken wie op dezen schoonen dag in Mei de handtastelijkheden heeft uitgelokt. Wij leveren snel en billijk. Vraagt onze monstercol lectie ter inzage Bloemendaalscheweg 53 en 255 Warmoesstraat 10 EXAMENS. blMej. C. D. Wilson legde met goed gevolg te Utrecht het examen af voor bibliothecaris. „Focus" No. 11 van 27 Mei 1939. Het fotoblad „Focus" staat dit keer in het teeken der astronomie. De heer H. Kleibrink Jr. van de Leidsche Sterrewacht schreef een artikel over „Ultra-lichtsterke optiek voor astronomisch gebruik". Het artikel is geïllustreerd met af beeldingen van fotografische kijkers en met de resultaten; groote foto's van den sterrenhemel, o.a. van den Melkweg. Verder vindt men in dit nummer weer acht groote platen, ditmaal reproducties van be kroonde foto's uit een wedstrijd der Nederland sche Amateur-Fotografen Vereeniging. „Mensehen Buiten" is het onderwerp van de critiekrubriek, ook weer geïllustreerd met eenige voorbeelden, terwijl de rubriek voor beginners de „Landschapsfotografie" behandelt. Dan vindt men in dit nummer nog een aan kondiging van een nieuwe lens voor de Leiea, be langrijke ervaringen van een Indisehen lezer en eenige mededeelingen van den wetenseliappelijken medewerker Tuinzing. TENTOONSTELLING „JONGE" NEDERLAND. SCHE RECLAMEKUNST. Tot de vele dingen in het bedrijfsleven van ons land, die de laatste jaren met groote schre den vooruit zijn gegaan, behoort ongetwijfeld de reclame. Het is velen bekend, dat wij, Hollanders, op dit gebied momenteel zeer goed de toets der ver gelijking met het buitenland kunnen doorstaan. Dat er desondanks nog veel zakenmenschen zijn, die zweren bij de reclame der Amerikanen, Engelschen en Franschen is grootendeels te wijten aan het feit, dat er betrekkelijk weinig wordt gedaan om deze menschen onder het oog te brengen, dat ons landje, kwalitatief gespro ken, met zeer veel goeds voor den dag kan komen. Eenige jaren geleden werd er wel over ge klaagd, dat het zoo moeilijk was om iemand voor een vak als b.v. reclameteekenaar op te leiden. Tegenwoordig echter bestaan er verschillende instellingen, die daarvoor uitstekend geschikt zijn. Dat dit echter nog niet geheel tot onze landgenooten is doorgedrongen blijkt wel dege lijk uit het feit, dat een leeraar aan een Amster- damsch instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs zijn leerlingen moet aanraden om eerst in Parijs te gaan wonen en dan bij een Nederlandsche firma te solliciteeren. Geleid door deze overwe gingen en als gevolg van het groote succes der Tentoonstelling van Fransche Reclamekunst, heeft het Reclame-Advies Bureau Meerkotter en Co. te Amsterdam het initiatief genomen om een tentoonstelling te organiseeren voor de leerlin gen van de verschillende instellingen in Neder land, die de menschen voor het reclamevak be kwamen. Medewerking werd reeds toegezegd door: De Rijksacademie voor Beeldende Kunsten, Het In stituut voor Kunstnijverheidsonderwijs, de Am- sterdamsche Grafische School 's-Hertogenbosch, de Academie v. Beeldende Kunsten en Techni sche Wetenschappen te Rotterdam, Rec's Teeken instituut, Vugue's Studio Etc. De tentoonstelling zal worden gehouden in het Polmanshuis, Warmoesstraat 197199 te Am sterdam, recht tegenover het Koninklijk Paleis en wel van 1 t.m. 14 Juni a.s. des morgens van 111 uur en des namiddags van 2-4 uur. Zaterdags alleen van 111 uur. De toegang is geheel gratis voor iedere belangstellende. HAARLEM, 31 Mei. Op het oogenblik bloei en een millioen Nederlandsche bloembollen op de terreinen van de New Yorksche wereldten toonstelling en zij brengen den naam van ons land op ieders lippen. Honderdduizenden bezoe kers bewonderen iederen dag de prachtige bloe men en met gerechtvaardigden trots kan gezegd worden, dat een belangrijk deel van den goeden inzet der New York's World Fair te danken is aan onze bloemen. De bollen zijn kosteloos door het surplus-fonds beschikbaar gesteld en niet uitsluitend bij het Nederlandsche paviljoen geplant, maar over het geheele tentoonstellingsterrein. En, zooals de cor respondent van het A.N.P. te New York reeds mededeelde, vormen de prachtige tulpen een der grootste aantrekkelijkheden van de tentoonstel ling, hetgeen den naam van het bloemenland Nederland zeer ten goede komt. De Nederland sche kweekers hopen natuurlijk, dat ook uit een zakelijk oogpunt bezien deze onpersoonlijke re clame goede resultaten mag hebben. Van het Bestuur. Waarde Buurtgenooten, In verband met de vermoedelijk half Augustus, te verwachten blijde gebeurtenis in het Konin klijke gezin, ligt het in onze bedoeling deze ge beurtenis thans niet onopgemerkt te laten voor bijgaan. Wij moeten echter dames en heeren hebben, die bereid zijn aan de organisatie hiervan mede te werken en zouden u derhalve willen ver zoeken, diegenen, die hier iets voor voelen, hun namen en adressen bij ondergeteekende kenbaar te maken. Stel het echter niet uit, doch doe het direct, want de tijd gaat snel. B. G. BOS, le Secretaris. Bloemveldlaan 7. BONBONS, eigen fabrikaat, 27Vz cent per ons 2 ons 50 cent. EEN AARDIGE VERPAKKING VANAF 50 CENT Iedere Zaterdag een RECLAMEKOÉKJE, uitsluitend met roomboter bereid, a 40 cent per half pond. ZONDAG BL0EME Ned. Herv. Gem. y.m. li Extra collecte voor Geref. Kerk v.m. 10 uur N.m. 5 uur Cand Amsterdam. Radio 245.9 m. Nederl. Prot. Bond geen Vrije Katli. Kerk (Pope 10.30 uur Gezongen Woensdag geen diei Donderdag, Heilig stelling van het H. uur n.m. Gelegen'» N.m. 8 uur Meditat Universeele F.eredienst Bloemendaal, bovei 16, v.m. 11 uur mev „De Goddelijke en OVER Ned. Herv. Gem. v.m. 1 berger van Amster< de Diaconie. SANT Ned. Herv. Gem. v.m. Geref. Kerk v.m. 9.45 ei Harrenstein. Ned. Herv. Kapel v.m kamp van Valkenbi Geref. Kerk (H.V.) v.m HAA Evang. Luth. Gem. v Duyvendak. Jeugd Eglise Wallone (Begijnh Sermon présidé pa Jospin; 3ième eollei Remonstr. Geref. Kerk Sirks, Rem. pred. Geref. Kerk (Kloppersn Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. Si Zondagsschool 12 School Tetterodesti Jongensclub (tot 12 idem boven 12 ja Meisjesclub (tot 12 uur, idem boven uur. Bibliotheek nen) Vrijdag 78 clubs in de Lotters Geref. Kerk (Wilhelmim Veenhof. N.m. 5 uur Ds. Bo< Geref. Kerk (Noord-Sch J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. Ve Geref. Kerk (Zuid-Oost A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hc Geref. Kerk (H.V.) v.m W. van Deth. V.m. 10 uur Kinde Universeele Eeredienst gebouw, Lange Ve< mevr. A. Schamhari innerlijke wereld.' Nederl. Vereen, v. Sp Haarlem II, Soc. uur, Wijdingsmorg Smits van Haarle terug"; helderz. Remmers-v. d. Lar AERDE Vereen. Relig. Kring W. A. Korff, Ho ZAT Geref. Kerk (H.V.) v. N.m. geen dienst. SCH00RST RIDDERSTR HAARLEM - Banketbakh maison bagg: j. tullenaar Sigarenmag c. linnekamf

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2