KING "AKK£RÏj£]L SUCCÊS-EVERCLEAN Vrijdag 14 Juli 1939 ,,'t Kopje" Bloemendaal. Predikbeurten Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon STOOMERIJ LORENTZKADE 56 Haarlemsche Diner-Vereeniging AGENDA Met KING in de auto, Op 't meer, in de trein, Met KING op de tandem Of fiets - dat is fijn! Op al onze tochten Naar hei, bos of zee, Gaat als verkwikking Steeds KINGmet ons mee! KING is hygiënisch En zuivert de mond, En daarbij, als hoofdzaak, Voor ieder gezond! En is soms het lichaam Vermoeid in elk lid, Je neemt maar een KING, en dra ben je fit! ONTBOEZEMING VAN EEN GEREGELDE GEBRUIKER De natuur in met de natuurzuivere KING FIRMA TONNEMA CIE FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT SNEEK blToegelaten zijn tot de eerste klasse van de Middelbare School voor Meisjes ,,'t Kopje": Pint Ha van Alphen, Lili André de la Porte, Anne Marie Bayerthal, Connie Beels, Diesje Beker. Else Bentz van den Berg (voorw.), Trijntje Blok, Eveline de Boer, Marga Boissevain, Gustel Brandt, Paula Cohen, Beatrice Diepenveen, Eva Gölte (voorw.), Etty Groenevelt, Louis de Groot, Gerda Hamer, Hester van Hardenbroek, Johanna Hofkamp, Hetty van Huizen, Frieda Kal, Liesje Klatte, Rose Marie Koene, Greetje Korsman, Willy Lagerwerf, Dolly Landman, Anneke van Marken voorw.), Sonja Niehans, Amy Ramondt, Reina Sondaar, Lietje Stoop, Mieke Theyse, Hanneke Thomas, Thia Tjaden, Tine Vet, Noortje de Vries, Ida van de Wal Repelaer. Toegelaten tot de tweede klasse: Eugènie van IJsselsteijn. Voor het Overgangsexamen zijn geslaagd: Van klasse 1 naar 2: Lottie Bard, Margaret van Boetzelaer, Hans van Dam, Liesbeth Dyse- rinck, Coco van Essen, Lout 'Fontein, Gerda Goedkoop, Hannie Graper, Guutje Groenevelt, Gisela Haptmann, Mies van der Heil, Mariette de Koek van Leeuwen, Mieke Lubberink, Emmy van Marken, Gerda Markus, Suus van der Meijden, Lien van Olphen, Wetka von Saher, Wolly den Tex, Merula van Till, Ineke Vettewinkel. Afge wezen 2. Van klasse 2 naar 3: Beppie Bekker, Gon van Beusekom, Titi van den Broek, Paula Broerse (voorw.), Loekie Cohen, Fiet van Dam, Els Del- brück, Cathrien Dryber, Jeanet Duinker, Ank Fabius, Toos Glerum, Inge Hauptmann, Lia Holtmanns, Mienske Janssen, Willy Jonker, Meta Leeksma, Willy van Marken, Ank Meesters, Ditta Nienhuis, Elly van der Plaat, Koos Semplonius, Lulu Stoop, Mieke Tameling, Martha Unger, Tineke de Vries, Hilde Weijburg. Afgewezen 4. Van klasse 3 naar 4: Maja Aberson, Netty Broeksma, Joop Duinker, Anny Hamer, Inga Holdert, Leny Keg, Els Kerkhoven, Wil Kloppen burg, Herma Kolkmeijer, Ans Kruijshoop, Eli sabeth Ncuerburg, Coby Smits, Coby Storkmeijer, Emilie Strick van Linsclioten, Thecla van Sty- rum, Eta Talsma, Leny van der Veen, Gien Veninga, Marijke de Vries, Mario von Winning. Afgewezen 2. Van klasse 4 naar 3: Ineke Bijl, Nora Cromme- lin, Jeantje Dyserinck, Louis de Flines, Iet de Groot, Mies van 't Hooft, Eva Laan, Map de Lestrieux Hendrichs, Dodo Memelinck, Anneke Muller, Mia Reynders, Liesje Spoelder, Gusta Bakker, Louise van Aldenburg Bentinck, Nel de Breuk, Gerda Graper, Ans van Haselen, Hilly Hoogland, Carla Jansen, Nori Kramer, Doorke Limburg, Jannie Mellema, Edmée Naessens, Anneke Nyland, Nelly Rot, Moele Schor, Meike Semplonius, Nel Straakenbroek, Neelke Vonk. hlVoor het eindexamen slaagden aan de H.B.S. voor Meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal: L de Beaufort, M. Bierens de Haan, St. Bie- rens de Haan, Th. Delbrück, E. de Flines, W. Heel, J. Groenevelt, A. ter Haar Romeny, E. Heinsius, N. Hoogland, B. Kalis, T. van Leer, H van der Plaat, R. Schuilei-, G. van Thiel. F. van Weezei, N. Willink, N. de Wit. Afgewe zen t. „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk I Neem een "AKKERTJE", even liggen. Daarna weer irisch. 55-JARIG HUWELIJKSFEEST, blZondag 16 Juli a.s. zal het 55 jaar gele den zijn, dat de heer Jac. van Dam en Petr. Dina van der Velden, wonende aan de Julia na van Stolberglaan alhier, in den echt werden verbonden. Het echtpaar Van Dam behoort tot de oudste bewoners van Aerdenhout. Hedenavond te 8.45 uur wordt het echtpaar een serenade gebracht aan hun adres Juliana van Stolberglaan no. 3 bij de Vondellaan. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. In het Jeugdhuis had Woensdag de laatste bijeenkomst plaats van de Bloemendaalsche Schaakclub, welke bijeenkomst een eenigszins feestelijk karakter droeg. De voorzitter de heer J. H. Caro heette allen welkom, inzonderheid wethouder ir. J. Ouwe hand. De heer Caro begon hierop de prijzen uit te reiken van den zomerwedstrijd in totaal 18 prijzen voor 48 deelnemers. Den eersten prijs verwierf de heer M. H. Wiersema met 5Vï van de 6 punten. Hierop vond de uitreiking plaats van den wisselbeker en de medailles voor de afd. kam pioenen door wethouder Ouwehand. In een geestige inleiding haalde spr. herin neringen op uit zijn eigen schaaktijd en be tuigde zijn spijt, dat hij door drukke werk zaamheden niet zelf lid van de schaakclub kon worden. De beste wijze voor schaken, meende spr., is wachten op een fout van den tegenstander, maar de beste wijze van verdedigen is aan vallen. Daarom ging hij dadelijk tot den aan val over en reikte den beker uit aan H. Mar seille, die hierop voor de tweede maal beslag legde. Mocht de heer Marseille den beker nogmaals winnen, waardoor deze definitief diens eigen dom zou worden, dan mocht het bestuur een beroep doen op den spreker voor een nieuwen beker. De medailles werden uitgereikt voor le afd. aan W. P. Rotteveel, 2e afd. aan R. J. Plomp, 3e afd. aan W. v. d. Hoef en B. Hoekstra, 4e afd aan T. Kout. Nadat de voorzitter den heer Ouwehand be dankt had, volgde een gongwedstrijd om prij zen. Het mocht den heer Ouwehand gelukken tot de prijswinnaars te behooren. (Hrl. Dbl.) ZONDAG 16 JULI 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk v.m. 10 uur Ds. J. C. Brassaard. N.m. 5 uur de heer A. M. v. d. Zande, theol. candidaat te Amsterdam. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. Nederl. Prot. Bond geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Kinheimpark) v.m. 10 uur Gezongen II. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Dr. J. Koopmans van Leiderdorp. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Dr. W. G. Harrenstein. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Ds. A. D. Meeter, van Watergraafsmeer. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10 en n.m. 8 uur Ds. G. J. Duyvendak. Jongerensamenkomst Clubhuis, (Jansstr. 59). Dinsdag 12 uur Ds. Brandt. Huwelijksin zegening. N.m. 2 uur Ds. Duyvendak. Huwelijksin zegening. Donderdag v.m. 12.15 en n.m. 1.45 uur Ds. Brandt. Huwelijksinzegening. N.m. 7 uur Ds. Brandt (Weeshuis). Eglise Wallone (Begijnhof) Pas de Service. Remonstr. Geref. Kerk v.m. 10% uur Dr. A. H. Haentjes. Vrijdag n.m. 8.15 uur (Oranjekade 1). Bij eenkomst v. collectanten. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 6. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Cat. Zondag 16. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. Siertsema. Cat. Zondag 17. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga. Cat. Zondag 17. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst. Nederl. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia" (afd Haarlem II, Soc. Ver., Zijlweg 1), v.m. 10% uur, Wijdingsmorgen, spr. mevr. L. Servaas Smits-Peletier van Den Haag; onderwerp: „Gebrek"; herderz. waarn. mevr. J. Remmers- v. d. Lans. College 'tot verbr. v. Spiritistische beginselen (geb. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen; spr. mevr. J. K. Alblas- Rutèl. Laatste lezing van dit seizoen. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. G. A. Barger, Ned. Herv. pred., Heemstede. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. N.m. geen dienst. 18129 25406 18127 18027 18128 18227 26547 21920 18226 21624 18029 25309 25405 18028 18228 25408 27913 Administratiekantoor Chr. Ouddeken, Atjeh- straat 105. Gans, J., Marsstraat 145. Henssen, E. W., Pharmaceut. Docts. Apotheker, Jordensstraat 10. Horst, O., gepens. O.-Indisch hoofdambte naar, Anna v. Burenlaan 52. Lammens, N. P., banketbakker, Rolland straat 49. Liemt, Jos. J. A. van, textiel-agenturen, gen.-vert. kousenfabriek „Tobels", Nijme gen, Lorentzkade 374. Lippits, A. Th., Zonnebloemlaan 17, Aer denhout. Maekor, Zr. H. J M., kraamverzorgster, Houtvaart 6. Makelaarskantoor Snoeck, woning- en zaken, bureau, Groote Houtstraat 127 rd. Nikkelen Kuijper, A. C. van, groothandel in vogels, kooien, aquaria, enz., Mesdaglaan 27, Heemstede. Rempt, N. J., vakk. ambt. bij den Rijks dienst der Werkloosheidverzekering en Ar beidsbemiddeling, Ramplaan 102, Over- veen. Roodhart, B. C. H., Arnoldlaan 5, Bloemen daal. Rijnveld, C. Saturnusstraat 26. Ta-Ve-Mi, Stichting tot bevordering van de tandheelkundige Verzorging van den Mid denstand, secretariaat Haarlem, Zijlstr. 47. Verwer Jr., G. J., Haarl. Sport Service, Kamperstraat 10 rood. Waleveld, C. G., aannemer, Marsstraat 9. Ravenswaay, A. J. van, arts, Zandv. laan 70, Heemstede, spreekuren 8 9 en 13 14%. (Enorm „Succes"doorde ,,Everclean"service) Basisprijs-systeem Abonnementen Vraagt in'ichtingen HAARLEM TELEFOON 27029 TeL 14393 - Bakenessergracht 27 Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen f 0,90 Idem met soep of toespijs f 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. Frans Hals-theater: „Jaloezie", met Pierre Renoir en Gaby Mcrlay. Rembrandt-theater: Love-Affair", met Irene Dunne en Charles Boyer. Cinema-Palace: le film „Lauter Ltigen", met Fita Beukhoff en Hilde Weissner; 2c film: ,,De Ploeg der Gedoemden", met Dally Eilers en Garry Carey. Luxor Sound theater: le film: „Van Kwaad tot Erger", met Stan Laurel en Oliver Hardy; 2e film: „Nancy breekt 3 Harten", met Janet Gaynor, Robt. Montgomery en Franchot Tone. o J. H. HESSELING. blIn den ouderdom van 65 jaar is in den nacht van Maandag op Dinsdag nog vrij plotseling over leden de heer J. H. Hesseling. De heer Hesseling is gedurende 40 jaar lid van de firma Flentrop en Hesseling te Amsterdam geweest. Sinds de oprichting van de vereeniging van commissionnairs in olie dat is sinds ongeveer 32 jaar was hij secretaris van deze organisatie. Sedert 15 jaar was hij bovendien permanent secre taris van de Vereeniging van belanghebbenden bij den handel in olie. Gedurende 12 jaar was de heer Hesseling ouder ling bij de Gereformeerde Kerk van Bloemendaal. Hedenmiddag vindt op de Algemeene Begrar f plaats aan den Bergweg de teraardebestelling plaats. BOEKENKAST VOOR KLEINBEHUISDEN. In kleine woningen moet de huisvrouw iedere ruimte trachten te benutten als bergplaats, te meer, daar de moderne huizen nagenoeg geen muurkasten meer hebben. Een goede oplossing geeft de nevengaande afbeelding, waar een deurnis is ingericht voor boekenkast. Iedere meubelmaker kan zoo'n nis inrichten voor het gewenschte doel, want ook als kleerkast is zoo'n nis in te richten, waarvoor men den bin nenkant eventueel bekleedt met naturel kleurig linnen. Wat denkt ge, huisvrouwen, van een inge bouwde kaptafel, waarboven een spiegel komt te hangen met aan beide kanten een electrische kaars? Practiseh zal het zijn om onder de spie gel een plankje of glazen plaat te laten aanbren gen om een toiletstel op te plaatsen? In den tafel, die men op maat dient te laten maken, komt een lade voor berging van allerlei kleine dingen en eventueel kan men deze nog in vakjes laten onder verdeelen. Een gordijn zal voor boeken- en kleerkasten zeer practiseh blijken te zijn en kan met een roede en ringen of aan een rail opgehangen worden. De laatste toont zich zeer practiseh in het gebruik - voor alle soorten gordijnen trou wens en steeds past men er de nieuwste ver beteringen aan toe. Wie dus een of meerdere nissen in huis heeft zal deze practiseh kunnen benutten. VAN KOUS TOT BABYBROEKJE. Menigmaal heeft men kousen, waarvan de einden nog goed, doch de voeten gesleten zijn en - men gooit ze weg. Op eenvoudige wijze kan men hier nog broekjes van maken, die uit stekend geschikt zijn om door baby's gedragen te worden, en over de luiers aangeirokken wor den bij het kruipen of spelen op den grond. Men gebruikt de lan\= einden van zijde, of macco-kousen meermalen als stofdoek, door ze aan reepen te knippen, deze aan elkander te naaien en er een vierkante doek van te ha ken met 'n grove haaknaald (stokjes of vasten). Aangezien de luiers bij het spelen op den grond dikwijls erg vuil worden is zoo'n over- broekje" zeer practiseh en het is aan te bevelen er minstens acht van in voorraad te maken. Geld kosten ze niet, alleen wat tijd. De afbeelding geeft op duidelijke wijze te zien hoe de einden naast elkander gelegd wor den. De kleine stippeltjes geven de rand van de kousen aan en daarboven wordt op pl.m. 2 c.M. afstand van den bovenkant een naad ge stikt, om het elastiek door te kunnen halen. De lengte op zij is 25 c.M. Het kruis, dat inge zet werd, is 7 c.M. in het vierkant en wordt van dubbele stof gemaakt. DE MUILKORF Moet ik hem inpakken, mevrouw, of wilt U. hem direct gebruiken?. 5

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3