rhe^en-. Bloemendaal A. G. G. M. GIORGIS Zn. TOMATENSAUS V r ij d a g zi d u 1 i 1939 De Aquariumtentoonstelliog Gevonden Voorwerpen. Volkszang op „Kraantje Lek''. SUCCES-EVERCIEAM Propagandamarsch BG.V. De Reddingsbrigade Demonstreert. Haarlemsche Diner-Vereeniging Buurtvereeniging Ramplaan- kwartier met In het Pannekoekenhuisje. blNu de eerste helft van den expositie-tijd is verstreken, willen we nog eens even dé aan dicht vestigen op de aquariumtentoonstelling, van uitsluitend tropische visschen, die in het Panne koekenhuisje aan de Mollaan wordt gehouden. Onder de enthousiaste explicaties van den voorzitter der organiseerende vereeniging, den heer G. F. M. Schutte, hebben we de wonder mooie expositie nog eens in oogenschouw genomen en de nieuwe aanwinsten bestudeerd. Door de spontane medewerking van alle leden is een expositie gearrangeerd, die een zelfs voor geheel Europa unieke verzameling omvat, en waarover bij uitstek deskundigen die, uit verschil lende plaatsen, eens een kijkje hebben genomen, buitengewoon enthousiast zijn. Niet minder dan 47 q ïaria zijn allen met tropische visschen waaronder zeer zeldzame en pas geïmporteerde nieuwe soorten afwisselend met en zonder rotspartijen ingericht. Als een bijzondere attractie zijn enkele zoet waterkwalletjes, niet grooter dan een dubbeltje, aanwezig, die ontdekt zijn in de vijvers der ge meente-tuinen en door den opzichter der plant soenen, den heer Boeschoten, welwillend zijn af gestaan. Als een bijzonderheid deelde de heer Schutte ons mede, dat de vijvers, waarin de kwalletjes zijn gevonden, des winters geheel worden schoongemaakt en gebruikt voor het bewaren der planten uit het Mr. Enschedé-park en toch komen, indien de vijvers weer voor hun normale doeleinden worden gebruikt, de kwal letjes weer voor! Wie nog niet op de tentoonstelling is geweest, heeft veel gemist; wie er reeds geweest is, kan gerust nog eens een bezoek gaan brengen. Wel wordt overwogen, om een permanente expositie in te richten, gezien de vele wenschen, die in deze richting zijn geuit. Reeds wordt met verschillende instanties overleg gepleegd, doch het bijzondere karakter, o.a. door de voortdurend noodige ver warming op vereischte temperatuur, eiseht een degelijke voorbereiding en een veelzijdige mede werking. Dat er veel belangstelling is, moge blijken uit het feit, dat tot dusverre reeds circa 3000 be zoekers de expositie hebben bezichtigd blGevonden en terug te bekomen bij: Bo- narius. Bloemendaalscheweg 108, een kanarie; R. Hage, Recifelaan 18, een kinderschop; Gielis, N. Tuinderdorplaan 10, een medaille; Dekker. Zomerzorgerlaan 4a, een dameshorloge; De Vries. Jasmijnstraat 14, Haarlem* een bril met goud montuur; A. Daene, Dompvloedslaan 19, een oorknop; Belasting kantoor Klein Heiligland, Haarlem, Kamer 6, een Eng. sleutel; Voorwalt, Pr. Hendriklaan 3, een dameshandschoen; L. Pouwer, Bruno Klauwerstraat 16, Santpoort-Station, een wollen kindervest; Koopman, Zijlweg 332, Haar lem, een belastingmerk; Wolterbeek, hotel „Zomerzorg", Bloemendaal, een paar nappa hand schoenen; Van Klink, Rijnegomlaan 22, een beertje (speelgoed); Waasdorp, Domvloedslaan 1 een portemonnaie; Tervoort, Hooge Duin en Daalscheweg 2; een broeksveer; Bersee, Hooge Duin en Daalscheweg 7, een zilveren armband; De Raad, Leidschevaart 146, Vogelenzang, een gouden ring; Bruin, Oosterduinweg 8, een witte hond; Van Engen,. Mauricialaan 81, een bril in étui; Kuurstra, Z. Tuindorplaan 14, Haarlem, een broche. Postkantoor Overveen, een parapluie. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): parapluiehoes, sleutels, ceintuurs, taseh voor fototoestel, regenmutsje, damestasch met inhoud. Post Aerdenhout: dameshoed, belastingmerk. Post Strand: badpak, lipssleutel, brillen, cein tuur, fietsslotsleutel, badhanddoek. blDinsdagavond is de Ned. Vereeniging voor den Volkszang, afdeeling Bloemendaal, begunstigd door buitengewoon mooi weer en met veel belang stelling naar Kraantje Lek geweest, om den eeuwen- ouden hollen boom den lof toe te zingen, dien de tooneelschrijver Henk Bakker in zijn gedicht dezen boom had toegezwaaid. De heer P. de Nobel liet de Volkszangers beginnen met „Gouden Mei zon", om de stemmen wat los te maken en na nog eenige liederen gezongen te hebben, die in deze schilderachtige omgeving pasten, kwam dan het moment dat den ouden boom den lof werd be zongen, die hij in al die jaren wel verdiend heeft. Aan het applaus van de groote menigte die aan wezig was, viel levendig te constateeren dat Henk Bakker met z'n gedicht een goede keus heeft gemaakt. Hierna kwam de Volksdansclub van Henk v. d. Wateren met de altijd even mooie, beschaafde dansen, die correct, aan v.d. Wateren eigen, werden afgewerkt. Hij liet nog even publiek en Volkszangers een proefje van den Volksdans genieten door hun even in de gelegenheid te stellen deze aardige dansen mede te dansen. Dit alles gaf een groote gezelligheid op het anders zoo rustige Kraantje Lek. Hierna volgden nog eenige liederen van Volks zang, zooals „De liefste plek" van De Genestet en „Boerenbruiloft in den dorpsherberg", enz. De zang, zoowel als de dansen werden onberispe lijk begeleid door den accordeonnist van v. d. Wateren, die ook in het slagen van dezen avond een groot aandeel heeft gehad. Naar onze meening hebben beide clubs hun doel hier bereikt, n.l. een propaganda gemaakt voor de verbetering van den volkszang en den volksdans, die heel wat anders is dan de thans moderne dansen. Alleen jammer voor den heer Dijkstra dat de tuin niet beter bezet was, daar het meeste publiek aan den kant bleef zitten of staan. Laten wij hopen dat „Volkszang" niet voor den laatsten keer hier is opgetreden. BEROEPEN. blBij de Vereeniging voor Vrijz. Herv. te Haarlem is als predikant beroepen Ds. R. H. Oldeman, Ned. Herv. pred. te Santpoort. TEGEN SPOORBOOM GEBOTST. blEen personenauto, die den spoorwegover gang aan de Kleverlaan passeerde, kwam in on zachte aanraking met een der neerkomende spoorboomen. De schade beperkte zich tot eenige verbuigingen aan het hekwerk en de politie onder zoekt in hoeverre van een verkeersovertreding sprake kan zijn. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 (Enorm „Succes" door de ,,EvercIean"service) Basisprijs-systeem Abonnementen Vraagt inlichtingen STOOMERIJ LORENTZKADE 56 HAARLEM TELEFOON 27029 blDonderdag 13 Juli 1.1. hield de Bloemen- daalsche Gymnastiek-Vereeniging een propa- ganda-optoeht door Overveen. De opstelling vond plaats achter de Julianaschool. Voorafgegaan door het Bloemendaalsclie Mu ziekcorps „Sursum", volgde de stoet de volgende route: Juliana-school, W. de Zwijgerlaan, Prins Mauritslaan, Adriaan Stooplaan, Julianalaan, Prins Hendriklaan, Waldeck-Pyrmontlaan. Op laatst genoemde laan werd tusschen Prins- Hendrik- en Oranje-Nassaulaan stil gehouden en voerden de leden enkele vrije oefeningen uit, hetgeen een zeer aardig effect opleverde, daal de stoet voor het grootste deel uit jongens en meisjes bestond van ongeveer 512 jaar. Via de Oranje Nassaulaan, J. W. Frisolaan, Julianalaan, Cearalaan, Mauricialaan, Pernam- bucolaan en de Recifelaan, kwam de stoet aan op het Joan Mauritsplein. Hier werd eerst door de damesleden een uit voering gegeven en daarna werden de vrije oefe ningen - evenals in de W. Pyrmontlaan weer door alle leden uitgevoerd. Zoowel in de W. Pyrmontlaan als op het Joan Mauritsplein werden' de oefeningen uitgevoerd onder aanwezigheid van een talrijk publiek. Hierna ging de stoet langs de Recifelaan, Rio Grandelaan, Mauricialaan, Vrijburglaan en Juliana laan weer naar de Julianaschool terug. Nadat „Sursum" voor de deelnemers(sters) aan dezen propaganda-toclit nog een muziek nummer ten gehoore gebracht had, werd van wege de B.G.V. dank gebracht aan „Sursum" en aan de deelnemers en werd den wensch uit gesproken, dat deze marsch door Overveen niet alleen voor de B.G.V., maar ook voor „Sursum" tot een propaganda-marseh moge worden. KENNEMER LYCEUM. bl- Voor het eindexamen der H.B.S., B-afd. van het Kennemer Lyceum slaagden de dames: T. Cohen, N. Coster, D. Wijnberg en de heeren: C. G. Broertjes, H. Croes, J. J. Gerzon, P. Graves, G. v. Hees, W. Heilbron, J. A. van Huizen, E. R. Kerkhoven, R. Lakeman, E. Mackor, R. Mees, H. Millaard, S. J. Reinalda, H. F. Rombouts, A. de Roos, G. Verheul, J. A. Wolterson, A. R. van Wijngaarden. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. blVoor het eindexamen aan de Middelbare Technische School te Haarlem slaagden o.a.: Afdeeling Bouwkunde: A. J. Brands en P. A. Leemhuis, alhier; L. Hendriks, Santpoort; J. G. F. Swemle, Overveen. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: J. Ver kerk, Santpoort. Afdeeling Werktuigbouwkunde: D. Ingerman en W. J. Kaufman, Heemstede; J. v. d. Land, en S. Lisser, Bloemendaal; J. Polak, Overveen. Afdeeling Electro-teehniek: S. J. Hellings, M. Huvers en N. Wring Easton, Heemstede; L. Kooreman, Bloemendaal. Afdeeling Vliegtuigbouwkunde: W. Schalken, Heemstede; H. M. Schimmelpenning, Overveen. M.U.L.O.-EXAMENS. blVoor het Mulo-examen zijn geslaagd: diploma A: Johanna M. Vis, Maria E. Hettelingh, Elbertine H. H. Krimp, Herman Scliuijt, Jacob J. Siezenga, Hendrik Smid, Petrus J. Zalm, Rosa Postma, J. M. Bogaardt en A. Spek, allen te Bloemendaal; Leo Straus te Aerdenhout. blWoensdagavond gaf de Bloemendaalsehe Reddingsbrigade demonstraties in het redden van drenkelingen uit zee. Door het slechte weer was de opkomst van het publiek niet groot. Bij het strandgebouw heette de hoofdinstructeur van de Bloemendaalsehe Reddingsbrigade, de heer W. Buddingh, de aanwezigen hartelijk welkom, Het speet spr. zeer, dat door het weer vele menschen zich niet van huis durfden wagen. Daarna vertelde hij wat de taak der Reddingsbrigade in zomer- en wintermaanden was. Na deze belangrijke explicatie trokken de belangstellenden naar zee om naar de reddingsdemonstraties te zien. De reddingsboot wordt te hulp geroepen. Er is een zwemmer te ver in zee! Onmiddellijk wordt een wagen waarop de reddingsboot staat, naar zee geduwd. Met twee personen bemand, roeit men naar de plaats des onheils. De drenkeling wordt gered en aan boord gebracht. Hij is gered! Hulp vaardige handen aan het strand ontfermen zich over hem. Tijdens de demonstratie doorkliefden felle bliksemstralen het luchtruim. Maar de demonstratie gaat verder. De redding wordt herhaald met red- dingslijn, met den stok en met grijptouwen. Öndertusselien waren zware onweerswolken komen opdagen. De lucht werd zwart. Een heiige wind kwam opzetten en een geweldige stortbui doet de belangstellenden naar het strandgebouw vluchten. Als het droog is, is het niet meer mogelijk de demonstraties te voltooien. Het publiek moet wat missen, zooals het vervoeren op de Bergmann- kar en het werken met een zuurstofapparaat. Al was de demonstratie niet geheel voltooid, de explicatie maakte veel goed. Als men voorzichtig is en niet te ver in zee gaat, zal men de reddingsbrigade ook veel moeite be sparen. En géén slachtoffers van het water! HET ECHTPAAR VAN DAM GEHULDIGD. blZooals wij in ons vorig nummer meldden, herdacht het echtpaar Van Dam, Juliana van Stolberglaan 3 te Aerdenhout, Zondag j.l. zijn 55-jarige eehtvereeniging. De buurtgenooten hebben dit feit tot een feeste lijkheid voor de oudjes gemaakt. Tegen achten kwam een aantal kinderen uit de omgeving voor het huis van de jubilarissen, om onder leiding van mevr. Van Kampen-Van den Brink een door mevr. Sterck-Proot vervaardigd liuldelied te zingen, en een fraaie bloemenmand aan te bieden. Even later kwam de Haarlemsche Postfanfare op het appèl, om den oudjes een muzikale hulde te brengen, waarbij de voorzitter, de heer G. Kalkman tot het echtpaar een hartelijken geluk- wensch richtte. Namens het bruidspaar sprak de heer Van Kampen een dankwoord voor de ongedachte attenties. -—o EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. blZaterdag j.l. 15 Juli is te Amsterdam ge slaagd voor het examen in de Nuttige Handwerken Nelly van Rees Vellinga uit Bloemendaal. PROPAGANDA-MIDDAG IN „KLEUTERHOF" Zaterdag jl. werd een geslaagde propaganda- middag gehouden door de Vereeniging voor Chr, Voorbereidend Onderwijs te Overveen, in het schoolgebouw „Kleutérhof" aan den Bloernen- daalscheweg. De uitgenoodigde ouders der kin deren en verdere belangstellenden waren in zoo danig aantal opgekomen, dat zelfs plaatsgebrek dreigde. Nadat de kinderen met het zingen van „In ber gen en in dalen" waren begonnen, opende Mej. Visse, het hoofd der school, de propagandales met gebed. Zang en voordracht wisselden elkaar daarna af. Een tiental kinderen deed alleraardigste voor. drachten, die evenzoovele welverdiende applaus- jes brachten voor de kleintjes en duidelijk lieten uitkomen de groote moeite die het personeel zich voor de instudeering had getroost. Een korte pauze gaf hierna gelegenheid de poppenkast op te zetten, voor welk amusementsstuk-van-ouds- her door het personeel een propaganda-stukje was gemaakt. Een knaapje, dat zich verveelt om dat z'n vriendjes en vriepdinnetjes allen op het kleuterschooltje zijn, loopt uit verveling van huis; hij ziet mooie vischjes in het water, doch bekoopt dit met een nat pak, waarna het aardige stukje eindigt met het wijze besluit der ouders ook hun Robbie naar „Kleuterhof" te sturen. Vermeld worde, dat het nieuwe schooljaar Maandag 28 Augustus aanvangt. Er bestaat, zoo als uit de in dit nummer voorkomende adverten tie blijkt, gelegenheid tot inschrijving bij het hoofd der school, mej. Visse, Bloemendaalsche weg, die ook gaarne bereid is de ouders te be zoeken. DOOR DE GLADHEID GESLIPT. blZondagmiddag drip uur reed de heer H. G. v. R., wonende te Amsterdam, op zijn racefiets uit de richting Zandvoort op het rijwielpad in de richting Heemstede. Bij den Viersprong stak hij den rijweg over en door de gladheid slipte hij en kwam tegen een verkoerspaa! terecht. Hier door kreeg liij een bloedende wond aan het juk been en een schaafwonde aan zijn rechterknie. Hij klaagde ook over pijn in de zijde. Hij werd naar den politiepost overgebracht en door Dr. Dinpe' onderzocht. Deze constateerde, dat de wonden niet van ernstigen aard waren, waarna de heer v. R. huiswaarts keerde. RIJK STUINBOUWSCHOOL. Aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop wer den bevorderd van de eerste naar de tweede klasse o.a. N. Boldingh te Overveen; G. P. L. Jutte te Heemstede, G. Hooy en J. J. M. Hooy te Haarlem. Voor het einddiploma slaagden mej. J. J. Lansdorp te Heemstede met aanteekening voor Handelscorrespondentie Engelsch en de heer E. Buhr te Haarlem met aanteekening voor Han delscorrespondentie Duitsoh. Tel. 14393 - Bakenessergracht 27 Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen I 0,90 Idem met soep of toespijsf 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu'a Alleen le kwaliteiten en roomboter. ONGELUK OP DEN ZEEWEG. blMaandagmiddag ruim half drie reden twee meisjes, de 14-jarige C. H. en de 15-jarige K. M„ wonende te Amsterdam, per fiets op het rijwielpad van den Zeeweg in de richting Overveen. Beide meisjes reden te dicht naast elkaar en de trappers van de fietsen kwamen met elkaar in aanraking, zoodat de meisjes vielen. Het 14-jarig meisje bezeerde zich vrij ernstig aan haar rechter knie. Zij werd naar het magazijn van gemeente werken van Bloemendaal gebracht en door een ambtenaar voorloopig verbonden. Inmiddels was Dr. Immink ontboden, die haar verder heeft behandeld. Per auto werd zij naar het station Overveen gebracht om per spoor naar Amsterdam verder vervoerd te worden. o VAN DE RACEBAAN. blEen Amsterdamsch meisje probeerde een hellend voetpad in het Wilhelminapark ais race baan te gebruiken, doch strandde halverwege. Haar verwondingen werden door de politie ver bonden, waarna zij naar huis kon terugkeeren. 0 GOED AFGELOOPEN. blOp den hoek Elswoutslaan-Duinvlietspad werd een fietsende jongen, die niet heelemaal rechts reed, geschept door een automobilist, die voorrang had moeten verleenen. De knaap zelve kreeg geen letsel, maar zijn fiets werd flink be schadigd. De politie onderzoekt de schuldvraag. Van de Ontspanningscommissie voor leden. Bij voldoende deelname en onder voorbehoud van goedkeuring door de betreffende autoriteiten, zullen de volgende excursies worden gemaakt, welke op Zaterdagmiddagen zullen worden ge houden. 1. Wandeltocht over de schitterende duin terreinen van de Amst. Waterleiding te Bentveld. Deze tocht geschiedt onder leiding van den heer Prins, welke zich welwillend hiervoor beschikbaar heeft gesteld. 2. Excursies naar gebouwen dagblad „De Tele graaf" of „Handelsblad" te Amsterdam. 3. Excursie Papierfabriek van Gelder te Velsen. 4. Excursie crematorium Westerveld te Driehuis- Westerveld. 5. Wandeling landgoed Elswout. 6. Bezichtiging van het s.s. „Oranje" der Mij. Nederland. Opgaven kunnen geschieden schriftelijk bij ondergeteekende of bij C. Tesselaar, L. v. Dale laan 3. De kosten zullen t. z. t. worden bekend gemaakt. De Secretaris der Ontspanningscomm., C. F. STROOSNIJDER. Ramplaan 98. ffetidfftouncl* OP HET etJKJf VELEBlïl K8AX»fiSC£PTEN -- - 4 A P VERKRIJGBAAR IN blikjes vam 5 en 10 stuks UJCafcflflfltó

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5