BLOUSES 9 Shawls EN BLOUSE-EFFECTEN WONING DE MODERNE Knippatroon TWEE IN EEN JAPON 3250. bots bij gedragen en men past er allerlei vrouwelijk werkende details op toe. Behal ve verschillende soorten zijden, zullen kant en tulle eveneens worden aangewend, met ruime plooien of met zorg aangebrachte drapeeringen. Elegant kleeden de lamé- blouses in goud en kleurige motieven, ter wijl mousseline lamé niet minder blijk geeft van een zeer verfijnden smaak. Een geheel nieuw modebeeld brengen de com binaties van effen blouses met geborduurde rokken, terwijl op effen japonnen in het komende voorjaar gede .telijk bewerkte of bedrukte capes als hèt nieuwste mo desnufje gelden. Enkele, zeer moderne ontwerpen geeft onze schets weer en wel links een donker blauwe blouse met garneering van pinces aan schouders en taille en puntig opgeknip- Prijs 30 cent plus 5 ct. voor porto en omz.bel. hebben zich in velerlei op zicht onmisbaar weten te ma ken, doch men bedenkt, dat deze en de zich zoo buiten gewoon populair gemaakte doeken, die om het hoofd ge dragen worden, slechts be doeld zijn als aanvulling van de halsuitsnijding der man tels. De hoofddoeken begin nen inderdaad wel wat een tonig te werken en het is geenszins de bedoeling van Vrouwe Mode, deze als hoofdbedekking te decretee- ren, bij alle mogelijke klee ding. Ze zijn bedoeld om bij een landelijk werkend ja ponnetje gedragen te wor den en hebben de dirndls be geleid, toen deze trachtten een invasie als modegril in ons land te doen. Hoofddoe ken zijn alléén geschikt voor jonge meisjes en behooren bij sportieve kleeding buiten aan strand, en streven de oor spronkelijke bedoeling als zij bij bontjassen en hooge bont kragen gedragen worden, voorbij. Zeer chique is de lange zij den das met kleurige stre pen en franje, terwijl het fleurige vierkante halsdoekje links, aardig staat op een al te stemmig japonnetje. Apart werken vele moder ne sieraden, waarvan onze schets er enkele weergeeft, n.l. bovenaan de armband, die vrij breed is en een zeer geschikte onderbreking geeft bij halflange mouwen. Het filigrain gewerkt zilver heeft rondom een dik gekleurd koord en wordt met wollen draden om den arm gestrikt. te halslijn. De rok is gemaakt van ge bloemd streepdessin in diagonale richting, waarvan ook de ceintuur is, die op de rug zijde gestrikt wordt. Rechts een japon van bedrukte zijde, die het effect van een blouse verkrijgt door de overrok van donkere, m zijde, die mid den voor gedeeltelijk lusjes en knoop jes sluit. G. C. M.—S. Meermalen komt het voor, dat een tailleur, die reeds eenige sei zoenen gedragen is, min of meer eentonig begint te werken. Men wil iets anders en toch zal een nadere be schouwing uitmaken, dat er feitelijk niets aan mankeert, omdat gfjof en coupe zich aan de laatste eischen der mode aanpassen. Men denkt en denkt welke mogelijkheden er be staan om iets nieuws aan brengen en komt dan ineens tot een zeer eenvoudige oplossing, nl. een andere blouse te koopen. Heel veel hoofdbre kens behoeft dit pro bleem niet te kosten, want de keuze in blou ses is inderdaad over groot, zoowel wat ma terialen, ontwerpen als kleuren betreft. Zijden weefsels zijn het meest geschikt voor de ge- kleede modellen, waar onder de blouse che- mesier een groote plaats inneemt; omdat ze steeds zeer gedistin geerd kleedt. Een sportieve mor genblouse zal gemaakt kunnen worden van effen, geruit of ge streept vyella of van soepel Fransch fla nel. Aardig kleeden de modellen althans voor slanke figuren, die met schouder en rugstukken zijn gemaakt en hoogsluitende kraag hebben. Voorpanden met enkele plooien en stolpplooi met paarlemoeren knoopen voor de sluiting. Niet zelden ziet men blouses aan den onderkant afgewerkt met een rechte band, die op den rok valt Komt men verder in het voorjaar, dan zul len de jersey de soie, foulard, crêpe de chi ne, ninon, en geborduurd katoenen voile verwerkt worden in wit zoowel als in ver schillende kleuren. Zwarte blouses zullen gedragen worden, door iets oudere dames, echter geenszins met de bedoeling om al te stemmig te wer ken, want er worden flatteuse kanten ja- Links een model, dat van velours-chiffon Ee maakt is en geen ande re garneering heeft dan een bies van lichtge kleurde zijde of van brocaat. Schouders aan mouwen geknipt. Inge haalde ruimte aan voorpanden, die ver over elkander slaan. Vierbaans rok. Cein tuur alleen van zijnaad tot zijnaad. Rechts een japon, die volgens hetzelfde pa troon gemaakt is, doch waarvoor men dunne wollen stof of zijde heeft gekozen met een flatteuse volantkraag als garneering. Men kan deze kraag b.v. van georgette maken en den onderkant machi naal laten borduren met smal randje. Ajou- ren is ook zeer ge schikt. Korte mouw met rechte manchet af gewerkt. Ben. stof plm. 3 M. van 1.30 en pl.m. 4.5 M. van 1 M. breed te. Patronen in de ma ten 46—52. Besteladres: Het Prac- tisch Modeblad, postbus 36, Den Haag, giro 203203. Bij bestelling het verschuldigde be drag in postzegels bij- fluiten of opzenden per Vrostwisscl of per giro. Links een goud-metalen bandje met „Ma- haradja"-knoopen met kleurige harten en rechts een sigarettenkoker van goudmetaal met email dierenfiguren. In het voorjaar zullen de meeste verhui zingen plaats vinden, alhoewel men in de groote steden, waar vele woningen per maand en drie maanden verhuurd worden, feitelijk ieder deel van 't jaar kan verhui zen. De meeste huisvrouwen geven de voor keur aan een moderne woning, die natuur lijk vele gemakken biedt, doch daarentegen aan den anderen kant. eischt, dat men de meubels met zorg en overleg plaatst. De afmetingen der kamers van de moderne etagewoningen flats noemt men ze te genwoordig bij voorkeur zijn veelal kleiner, dan men in vroegeren tijd bouwde en voor zeer omvangrijke meubels is dik wijls geen plaats. De salon zal in vele gevallen geheel af geschaft worden, hetgeen niet zoo'n be zwaar is, indien men een groot vertrek voor eet-zitkamer kan inrichten. Het heeft zelfs iets voor om dit te doen, want men krijgt een geheel, dat veel meer gebruikt wordt als de voormalige „salon", waar men steeds het gevoel kreeg, dat men kaarsrecht op de mooie stoelen moest zitten. tueel gemaakt kan worden van triplex me£ een zelfde versiering als op de lamp is aan gebracht. Jonggehuwden ,die zich in gaan richten' zullen over het algemeen de voorkeur ge ven aan een moderne inrichting der ka mers, waarbij vooral gestreefd moet wor den naar harmonie, doch een andere har monie, dan we vroeger kenden, waarvan eenvoud en zuiverheid van vorm de ele menten zijn. In verband daarmede moeten wij stre ven naar juiste, evenwichtige verhoudin gen tusschen de afmetingen en naar aan gename kleurcombinaties, want dat is het eenige, waa/mee wij in een moderne wo ning effecten kunnen bereiken. Wanneer bijv. de bovenkant van een kast zich op dezelfde hoogte bevindt als die der ramen of die der van een boekenkastje op dezelf de hoogte als de rugleuningen der stoelen, dan krijgt het oog die combinatie van rust en beweging te genieten, waarnaar een mensch in alle tijden heeft verlangd. Natuurlijk kunnen de maten van onze in richting niet in overeenstemming zijn met elke - woning, die wij betrekken, doch zij kunnen onderling bij elkaar passen en voor het overige kunnen wij veel bereiken door de hoogte, waarop wij schilderijen e.d. aan den wand ophangen. Zoo verkrijgen wij toch een rustig, har monisch geheel, dat een sterken, aangena- men indruk maakt. Het is de basis van on ze inrichting. Door lichte, moderne, goed bij elkaar en bij het hout der meubels pas sende kleuren maken wij nu het geheel le vendiger. Gordijnen, meubelbekleedingen en behang zijn de aangewezen middelen. Wij dienen er echter op te letten, dat wij door een „te-veel" den totaal indruk niet bederven, wat in zulk een hariponisch in gerichte kamer heel licht kan gebeuren STRAATHONDEN VOOR DE FILM. Stel U de schrik voor van Mr. Pierce, den opnameleider bij Paramount, toen Re gisseur Robert Florey hem mededeelde, dat hij zes uitgehongerde honden noodig had voor een paar scenes in „Hotel Imperial" de eerste Amerikaansche film van Isa Miran da. Het lijkt makkelijk genoeg. Pierce bel de een hondenfokkerij, die honden ver huurt, op. „Wat denkt U wel ons ons?" brulde een verontwaardigde stem, „wij laten onze hon den niet verhongeren!" Pierce stond juist op het punt den moed op te geven, toen hij plotseling een prach tig idee kreeg. Hij liet zes straathonden op pikken. Die zijn van nature al niet te dik. Daarna riep hij den studio-kapper. Een vluchtige streek hier en daar met de verf kwast op het haar van de honden en daar kwamen al ribben te voorschjjn. Regisseur Robert Florey kreeg zijn zin. Het is niet noodig om de eettafel en stoelen bepaald in het midden der kamer te plaatsen, deze kan evengoed naar een der wanden staan. De lamp wordt, zoo noodig, vervangen door een, die dicht tegen de zoldering komt en het licht goed door de kamer ver spreidt. Enkele schemerlampen werken steeds bijzonder gezellig en maken het mo gelijk, dat men zelfs in den donkersten hoek kan lezen. De perkamenten kappen geven een gedempt licht, dat zich speciaal voor schemerhoekjes leent. Onze schets geeft een zeer apart model, dat ieder, die over eenige handigheid be schikt, zelf kan maken en met een of an der motief kan versieren. Verschillende motieven kunnen met behulp van scha bionen op het perkament gebracht wor den. De kanten worden met een ponstang ge perforeerd en door de gaatjes haalt men gekleurd raffia. Practisch is een standaard voor berging van boeken en tijdschriften, die men naast een fauteuil plaatst en even-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3