AKKÊmts üjnt „Beatrix" SUCCES-EVERCLEAN Bloemendaal Burgerlijke Stand ARBEIDSBEURS Firma A. Ver no ut Babyverzorging LOOP DER BEVOLKING Wie er kwamen. Doodelijk Ongeluk te Santpoort. blOp den onbewaakten overweg nabij het landgoed Duin en Kruidberg te Santpoort is Woensdagmorgen om kwart over 10 een ernstig, ongeluk gebeurd,, dat den 42-jarigen Duit- schen koopman I. M. uit Amsterdam, het leven heeft gekost. STOOMERIJ LORENTZKADE 56 Gevonden Voorwerpen. blTerug te bekomen "bij Bartels, Zijlweg 18a, Overveen, een malthezer leeuwtje; Wijnberg, Rustenburgherweg 21, Bloemendaal, een blauwe en een beige cientuur; Van der Wal, Sterrebosch- laan 16, Bloemendaal, een verchroomd armband horloge; Bierens de Haan, Slingerweg 2, Aerden hout, een bruine portemonnaie, inhoudende 15 cent; Wijgerse Boschlaan 2, Bloemendaal, èén bruine alpinomuts; Hemelsoet, Bloemendaalsche- weg 78, Bloemendaal, een portemonnaie met in houd; Bleeker, Sterreboschlaan 27, Bloemendaal, een broche met rooden steen; Sweerts, Brederode- laan 75, Bloemendaal, een autoped; De Bruine, Wüstelaan 11, Santpoort (Station), een zilveren armband; Van Boekei, Wouwermanstraat 89, Haarlem, een vulpenhouder zonder dop; Wurpel, Constantijn Huijgenslaan 8, Heemstede, een licht bruine hond; Wilson, Bloemenaaalscheweg 171, Bloemendaal, een oud damesrijwiel; A. Melchess, Pemambucolaan 49, Overveen, een padvinder- riem; Dr. Janzen, Militairenweg 15, Overveen, twee oorbellen; Van Iieinalda, Dr. D. Bakkerlaan 41, Bloemendaal, een glacé dameshandschoen; M. Kooien, Kleverlaan 91, Bloemendaal, een horloge (defect); J. ter Waard, Delftstraat 16, Haarlem, een zwarte kinderjumper; A. Hagen, Minahassastraat 15, Haarlem, een portemonnaie met inhoud. Crematie Mr. R. van Rees. Coöperatieve Feestreis naar Gent en Brussel. blEen 9-jarige knaap, C. R. uit Vogelenzang, stak van het voetpad langs, den Vogelenzangsche- weg plotseling den rijweg over zonder op het verkeer te letten. Hij werd gegrepen door een personenauto, bestuurd door den heer U. A. te 's Gravenhage. De jongen kreeg schaafwonden aan armen, beenen en hoofd. Nadat Dr. Nauta uit Bennebroek den knaap ter plaatse had be handeld, werd hij per auto naar de ouderlijke woning vervoerd. blBij de politie werd aangifte gedaan, dat in het atelier van den „Kunstkring" aan de Dompvloedslaan verschillende ingrediënten door vandalen waren vernield. De politie stelt' een onderzoek in. bl— Zekere mej. v. d. S. verdwaalde Woens dagavond ongeveer 12 uur, toen zij naar haar dienstbetrekking wildé terugkeeren, in' de om geving van het Bloemendaalsche Kopje. blZekere J. M. B., chauffeur bij de falfrihè v. E. te Aerdenhout, was o.a. belast met het-"Op halen van 'huur van eenige huizen in Amsterdam, die aan zijn patroon toebehoorden. Wat Sima1 VUURK0RVI kUNsr.e Vrijdag 11 Augustus 1939 tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 GEBOREN: J. F. VerduinLokerman, zoon. ONDERTROUWD: J. Zonnevijlle en M. S. Slot; N. G. Th. Zomer en M. Chr. Warmerdam; W. F. Bloem en G. I. van Kesteren; M. H. Valk en M. E. Brans. GETROUWD: J. Mulder en A. W. ten Hengel; A. L. Broekman en E. M.' A. Jansen. OVERLEDEN: J. Delissen 82 j.; J. C. Brand, 63 j., overleden te Amsterdam. F. W, van Tienen, huisknecht, Leeuweriken laan 18, Aerdenhout van Den Haag. P. Oudhof, comm. in eff., Zonnebloemlaan 36, Aerdenhout van Amsterdam. J. F. H. A. de la Court, zonder, Rio Grande- laan 34, Overveen van Wassenaar. C. J. J, H. van Kempen, Insp. Levensv., Ster- reboschlaan 20, Bloemendaal van Haarlem. P. Bakker, grondwerker, woonschuit L'vaart, Vogelenzang, Heemstede. Verbeterde opgaaf: J. C. Smid, Julianalaan 118, Overveen, (ver meld was Julianalaan 18). J.l. Maandag stonden bij de arbeidsbeurs, al hier, ingeschreven 71 manl. en 1 vrouwl. per sonen, in totaal 72 werkzoekenden, gesplitst als volgt: Behangers l1 Boekdrukkers 1 Bouwkundig opzichter 1 Chauffeurs 4 Concierge-huisbewaarder 1 Grondwerkers 3 Huisknecht-chauffeur 1 Handels- en kantoorpersoneel 16 Incasseerder 1 Kellners 1 Land- en tuinbouwarbeiders 9 Loodgieters 1 Losse arbeiders 13 Metaalnijverheid 3 Meubelmakers -1 Scheepstimmerman 1 Teekenaar, bouwkundig, aankomend1 Diverse Beroepen 8 Totaal 72 OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. M., die in de omgeving van Santpoort ventte en slechthoorend was, kwam op dat tijdstip per rijwiel den grindweg van Santpport naar den Duin en Kruidbërgerweg afrijden. Vermoedelijk heeft hij niet voldoende opgelet, althans hij schijnt niet bemerkt te hebben, dat uit de richting Drie huis-Westerveld de trein van 10 uur uit IJmuiden naderde. Ter plaatse heeft deze juist een zeer groote snelheid, zoodat de wagenvoerder geen gelegenheid meer had het treinstel tot stilstand te brengen. M. reed den overweg' op, werd gegrepen en op slag gedood. De bestuurder van den trein remde uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat M. ongeveer 40 m. meegesleurd werd. Het rijwiel lag op den kop van den motorwagen en werd 140 m. meegesleurd. In tegenstelling met den anderen kant van den overweg is het uitzicht op de spoorbaan vanuit de richting Santpoort goed. Gemeten van het midden der baan, kan men op een afstand van 31 m. naar links en rechts ver over den spoorweg zien. Daarom is het ook onbegrijpelijk, dat M. den trein niet heeft zien naderen. Men vermoedt, dat de ongelukkige geheel in gedachten verzonken is geweest en niet op zijn omgeving heeft gelet. ;De andere zijde van den overweg is zeer ge vaarlijk, daar het uitzicht aan den linkerkant wordt belemmerd door een boschje en een tuin huis en aan den rechterkant door blokhuis 6 van het baanvak Haarlem-IJmuiden. De politie van IJmuiden, die spoedig ter plaatse was en een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld, heeft het deerlijk verminkte lijk van het slacht offer in beslag genomen. Waaronder 1 dame. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. tel. te bereiken onder nr. 23250. Alle bemiddeling' geschiedt geheel kosteloos! (Enorm„Succes"doorde ,,EvercIean"service) Basisprijs-systeem Abonnementen Vraagt inlichtingen HAARLEM TELEFOON 27029 Aan het Bureau van Politie te Overveen (alleen op werkdagen van 912 uur v.m.: een nummer plaat G.Z.-18947, een dameshandschoen, een ceintuur, een lipssleutel no. A 7866, een meisjes- mantel. Aan de politiepost te Aerdenhout, Schulpweg: een onderdeeltje van een auto, een rieten tasch met inhoud, een colbertjasje, een ceintuur, een muts en een doek. Aan de politiepost Noorzeestrand: een collier met kruis (koper), een kinderschopje en een rij- wklaleuteltje. Zaterdagmiddag heeft onder zeer veel belang stelling in het crematorium te Velsen de crema tie plaats gehad van het stoffelijk overschot van Mr. Rich, van Rees, oud-voorzitter van het be stuur van het Concertgebouw te Amsterdam, oud-lid der bankiersfirma Pierson en Co., over leden alhier en wonende te Bloemendaal. Aanwezig waren o.m. Mr. A. baron Röell, Commissaris der Koningin, voorzitter vSn het bestuur van het Concertgebouw, Dr. Paul Cronheim, bestuurslid van het Concertgebouw en secretaris der Wagnervereeniging, S. Botten- heim, voorzitter der Nederlandsche Koorvereeni- ging, Balthazar Verhagen, secretaris van het Alfons Diepenbrockfonds. Voorts waren nog vele anderen aanwezig. In de kapel van het Diaconessenhuis alhier werd een rouwdienst gehouden, geleid door Ds. J. C. van Dijk te Bloemendaal. In de hal van het crematorium heeft de oudste firmant der fa. Pierson en Co. het rijke leven van den over ledene herdacht. De organist speelde „Er weidet seine Herde" en „Schmuch dich, oh liebe Seele". Bij het dalen van de kist speelde de heer Louis Zimmermann, eerste violist van het Concertge bouworkest, met begeleiding van den organist, den heer P. van Halsema, het Lhargetto uit de vierde sonate van G. F. Handel. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. o TENT-EVANGELISATIE. Evenals vorige jaren, organiseert het Comité .Voor Tent-Evangelisatie ook dezen zomer een fentcampagne in Haarlem-Noord, van Zaterdag t^.tot en met Zondag 27 Augustus a.s. t De Evangelisatie-tent, die gedurende de laat- drie jaren aan de Pijnboomstraat heeft ge staan, zal ditmaal geplaatst worden op het ter rein naast de tramremise op het Soendaplein. Iederen avond zullen Evangelisatie-samen komsten worden gehouden, waaraan verschil lende predikanten en Evangelisten medewerken. De algemeene leiding berust bij den heer J. Bevensma, Evangelist te Amsterdam. Zang en 'nitiziek zullen het gesprokene afwisselen. Woensdags— en Zaterdagsmiddags worden spe ciale kinderbijeenkomsten gehouden, terwijl Dijnderdagsmiddags een vrouwenbijeenkomst en Zióndag 27 Aug. om 3 uur een J.N.V.C.-jeugd dienst plaats vinden. HAASTIGE SPOED... blEen door D. H. uit Haarlem bestuurde personenauto reed met groote snelheid over den Zandvoorterweg te Aerdenhout. Toen hij een voor hem rijdende auto wilde passeeren, moest hij potseling remmen voor een tegenligger; de wielen werden door deze onverwachtsche hande ling geblokkeerd en de wagen schoot naar rechts den weg over, waar hij tegen een boom tot stil stand kwam. De auto, die zeer zwaar beschadigd was, moest worden weggesleept. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De politie maakte procesverbaal op. o VOORZICHTIG OP DEN WEG. .Uit het door de politie ingestelde onderzoek is gebleken, dat het ongeval uitsluitend aan de onvoorzichtigheid van den knaap was te wijten en den autobestuurder geen schuld treft. Maandagochtend in de vroegte al heerschte reeds een heele drukte op het station te Haar lem. Van alle kanten, uit Haarlem en uit den omtrek, kwamen de leden van de Coöperatie „De Eendracht", die deel zouden nemen aan de reis naar Gent en Brussel, waarmede de viering Van het zevende lustrum van de Coöperatie zou tvorden besloten. De deelneming aan deze reis was zoo groot, dat een lange extra trein noodig was. Onderweg behoefde niet gestopt te worden, behoudens dan te Roosendaal en te Esschen. Te Esschen zorgden de leiders van de groepen en hun helpees, dat ieder der deelnemers een lunchpakket kreeg. Daar ook kon men een kop bouillon gebruiken. Te Gent stonden bestuurs leden van de groote Coöperatie „Vooruit" aan het station en personeel van de commissie tot bevordering van Vreemdelingenverkeer van Gent, die het groote gezelschap door de mooie stad Gent begeleidden naar het Stadhuis en overal attent maakten op bezienswaardigheden der stad. Ontvangst ten Stadhuize. Dan volgde een officieele ontvangst ten Stad huize. Daar waren schepenen en leden van den Raad, onder wie de zuster van Cyriel Buyse, in de mooie hal bijeen. Nadat plechtig orgelspel had weerklonken, richtte de heer De Rycke, een der Schepenen, tot de aanwezigen het woord. 'Het was een hartelijk welkom. De heer De Rycke zeide, dat het bezoek op prijs werd ge steld, omdat Nederland een bevriende natie is, en omdat beide landen door bijzonder nauwe vriendschapsbanden zijn verbonden, hetgeen] van belang is voor den vrede, waaraan de wereld zoozeer behoefte heeft. Voorts zeide spreker, dat hij met belangstelling had verno men, dat „De Eendracht" zulk een uitbreiding aan haar werk heeft gegeven. Spreker herinner de er aan, hoe ook te Gent de Coöperatieve be weging, nadat ze voor meer dan een halve eeuw was begonnen, tot groote uitbreiding is geko men. Zoo werd er sociaal werk bij uitnemend heid verricht. De heer A. Koomen, de algemeene leider van de reis, dankte den heer De Rycke voor de vriendelijke woorden tot het gezelschap gericht. Na het dankwoord van den- heer Koomen zette het orgel het „Wilhelmus" in en werd door alle deelnemers ons Volkslied uit volle borst gezon gen. Er volgde een tweede ontvangst in de Halle Belfort, waar'het Secretariaat van de Commis sie tot bevordering van het Vreemdelingenver keer is gevestigd. Daar sprak de heer G. van der Sluis, die, na het welkom den wensch uitdrukte dat het niet zou blijven bij een uiteraard vluch tig bezoek aan de stad Gent van gisteren, maar dat allen later terug zouden komen om gedu rende eenige dagen al het mooie en merkwaar dige van de stad in oogensehouw te nemen. Als herinnering aan dit bezoek bood de heer Van teler Sluisj 'aah dé' 'Coöperatie een fraaie ets in 'lijst aan,voorstellende een stadsgezicht yan Gent. De heer Raadersma, de Secretaris van „De Eendracht", die het geschenk voor de Coö peratie aanvaardde en er voör dankte, zeide, dat de ets; een eer-eplaats in de Bestuurskamer der Coöperatie ontvangen zou. - In het fraalé. gebouw - van de Coöperatie „Vooruit" werd vervolgens het middagmaal ge bruikt. Tijdens den maaltijd deelde de,, heer Raadersma mede, welke namen de pasgeboren Prinses heeft gekregen. Daarbij werd door hem ook de zinnebeeldige beteekenis van den naam Irene uiteen gezet. Met gejuich werd deze mede deling begroet en er steeg een hoera voor de jonge Prinses op. Inmiddels hadden nog twee plechtigheden plaats. De heer Raadersma, vergezeld van een deputatie, had een bloemstuk gelegd aan den voet van het standbeeld van Van Beveren, ter wijl na den maaltijd de Voorzitter van „De Eendracht", de heer Hulsman, eveneens met een deputatie een bloemenhulde neerlegde op het graf van Ahseele, daarmede de nagedach tenis van beiden huldigende, voor hetgeen zij als coöperatoren hadden verricht. Er werd hier bij niet gesproken. Na den maaltijd werd in groepen tochten door de stad gemaakt, waarbij bestuurders van .Vooruit" van voorlichting dienden. Tegen 16 uur -werd Gent verlaten en werd de tocht voort-, gezet naar Brussel. Op de Groote Markt werd door den gids de geschiedenis van de gevels der daar staande oude gebouwen, het Stadhuis en de gildegebpu- wen medegedeeld. Dan werd de tocht door de stad naar het graf van „Den Onbekenden Soldaat" ondernomen. Daar had het gezelschap zich in een halven cir kel geschaard, de dames voorop en daarachter de heeren. De heer van Eykern, assistent algemee ne leider, reikte aan mevr. A. Diependaalvan Pel een bloemstuk over, dat daarna, onder groo te stilte aan den voet van het graf werd neerge legd. Het was een bijzonder devote plechtigheid. Het Bestuur en de Commissie van Voorberei ding hadden gemeend, dat het gewenscht was, dat juist een moeder deze plechtigheid zou ver richten als eerbiedige hulde aan de nagedachte nis van hen die in den krijg zijn gevallen.. Dan naderde het einde van het verblijf in Brussel. Te ruim kwart over negen vertrok de extra'trein naar. Haarlem. Daar kwam te mid dernacht het gezelschap in opgewekte stem ming aan. Een bijzonder woord van lof mag zeker wel worden gebracht aan de Commissie van Voorbe reiding, die in nauwe samenwerking' mét" het Bestuur en Bedrijfsleiding de plannen heeft uitgewerkt en wier zeer omvangrijk werk be kroond is met deze wel geslaagde Coöperatieve feestreis.. Oi VERNIELZUCHT. Wij belasten ons gaarne met het plaatsen Uwer in alle dag*,week en maandbladen zon der eenige prijsverhooging Warmoesstraat 10, Haarlem Bloemend.weg 53, Bloemendaal Bloemend.weg 255, Overveen Telefoon: 10547 - 23039 - 22292 VERDWAALD EN VERONGELUKT. Door onbekendheid met den weg reed zij in het duister den gevaarlijken rit van den Hóoge Duin en Daalscheweg in de richting van de Zomer- zorgerlaan, maar door haar steeds grooter wor dende snelheid botste zij uiteindelijk tegen het hek langs ,d? .Zomerzofgeöaan. Zij werd bloedend aan gezicht en handen verwond, haar rijwiel werd beschadigd. Nadat zij door den ter plaatse wonen den politie-agerit was verbonden, kon zij naar huis terugkeeren. Waarom zoudfGenog fyofö- pijn hebben, als Ge tl? een kwartier er van af kunt zijn! Neem 'n AKKERTJE hét nieu we merkwaardige middel, dat alle pijnen vlug verdrijft en Uw lichaam niet schaadt. "AKKERTJES" zijn de geluk kige vinding van Apotheker Dumont in den gemakkelijk in te nemen ronden cachet- I vorm, veel nagemaakt en toch nog nooit geëvenaard) Lqat U niets anders aanpra ten en let op 't AKKER-merk. tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. Doos13 stuks -12 stuivers2 stuks - 2'stuivers. TELEURGESTELD VERTROUWEN. De oneerlijkheid kreeg ten slotte bij den chauf feur de overhand'en het bleek, dat hij, in pladtS de huur af te dragen, daarvan een bedrag van Ca. f 950.—' had te eluisterd en ten eigen 'bate aangewend. Hij werd hierbij geassisteerd dóór een vriend, zekeren W. K„ terwijl het tweétal ook langs anderen weg zich onrechtmatig geld bedragen wist toe te eigenen, dóór via onware voorspiegelingen betreffende huizenverkoopvan verschillende- notarissen te Haarlem en Amster dam geldbedragen te leeneia om dié'niet terug te betalen. Oók eenige leveranciers' werden de dupe van niet-betaalde leveringen. Tót zij tenslotte tegen de lamp liepen; tóen de politie in de zaak werd gemoeid en beide- heerschappen arresteerde; B. te Aerd n'i rat,' z'n vriend K. te Amsterdam. Zij zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. Iedereen wil i tig en gezoni (tche kauwen Is hierby op wyze behulp? dert het de s F.K. kauwen al dat drukkende Het aetaept nlei de werkkracht, bli de hand. Veel genot n Wij ontvingen het de Afdeeling Kennc (steun in Medische heemschen), waaraa nen. Het Bestuur. In het verslagjaar Josselin» de Jong ei het Bestuur. Het Bi was ze voor de Afi zonderheid Dr. de G „Kennemer Lyceum' Op 't oogenblik be J. R. Schenk de J deweg 20, Overveen G. van Duinen, se 23, Heemstede. Mevrouw L. van Tetterodeweg 1 A, O Het giro-no. van i Mevrouw A. H. Lc Mevrouw W. E. 1 Bentveld. J. Dolleman, Woestd L. J. van Wijk, Heemstede. Financiën. De inkomsten bed ven f 135,18. Het batig saldo be Dat is iets hooger bedenken, dat er 't f 1000 binnenkwam, zeer tevreden zijn. aan giften wordt op; brengst der speldjes Leden en begustig Het vorige versl; leden. Enkele bedai ven, omdat al in ge was. Daar staat gelukl van leden tegenovei bedraagt, Een aanta te danken aan de zc dames-comité onder Breggen ontwikkeld winnen van leden, door collectanten, w nieuwe begunstigers een jaarlijksche bijd Een woord van h dames met hun help heer Berman, die h< getwijfeld op zijn pl Het Bestuur zou veel grooter zien er medewerking van a Propaganda-materia: taris aanvragen. He deren er van te over is, het werk van Sii Speldjesdagen. Op de speldjesdaf kan met voldoening lem toonde een me veer f 500. Ook H brachten mooie bedr verleden jaar door heden geen speldj esc schade ingehaald. Het groot aantal ken aan de groote me, dat het 75-jarij fing der slavernij v GED. OUDE G1

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2