PRESTO c c c G w W üituidno r Vrijdag 18 Augustus PREDIKBEURTEN Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon Ingezonden Haarlemsche Diner-Vereeniging HET BETERE ZEEPPOEDER VOOR SLECHTS 5 CENT ZELFGEMAAKTE REISTASCH A. G. G. M. GI0RGIS h Huur en Ver Eleetricitc Transpor! Koop en Verl ZONDAG 20 AUGUSTUS. BLOEMENDAAL. (fed. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. P. J. de Jong, van Amsterdam. Ned. Prot. Bond geen dienst. Ceref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. A. de Bondt te 's-Gravenhage-West. Radio-uitzen ding op golflengte 245.9 Meter. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinlieimpark) v.m. 10.30 uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. HAARLEM. Evang. Luth. Gem., v.m. 10.30 uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Wallone (Begijnhof) a 10 h. 30 Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Blommaert. 3ième collecte pour la restauration. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. A, M. Boeyinga; n.m. 5 uur Dr. P. G. Kunst, van Amsterdam. Geref. Kerk (Wilhelminakerk), v.m. 10 uur Ds. C. WT J. Teeuwen. Geref. Kerk (Noord-Sehoterkerk), v.m. 10 uur Dr. P. G. Kunst; n.m. 5 uur Ds. C. W. J. Teeuwen, van Heerde. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk), v.m. 10 uur Ds. A. M. Boevinga. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. Remonstr. Geref. Gem., v.m. 10.30 uur Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Pred. te 's-Gravenhage. Woensdag v.m. 11.45 uur inzegening van het huwelijk van Jac. Fr. Schalker en Jac. la Chapelle, door Ds. F. Kleijn, Rem. Pred. te 's-Gravenhage. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. D. A. v. d. Bosch, van 's-Gravenhage. Ned. Herv. Kapel, v.m. 10 uur geen dienst. In de kerk Ds. D. A. van den Bosch, van 's-Graven hage. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur Ds. J. G. Ubbink, van Leiden. H. Avondmaal. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed; n.m. 5 uur geen dienst. 18827 Happé W. F., fabrikant v. chocolade _n suikerwerken, Denijs v. Hullelaan 24. 18829 Harder P., Kleverlaan 147. 29779 Hazevoet S., Lieven de Keijlaan 12, Heem stede. 18926 Hesteren M. W. van, Bloemenmagazijn, Julianapark 34 zw. 19226 Heuperman J. W., Bouwkundige en aan nemer, Jansweg 21. 15069 Jaské Mevr. Wed. J. G., Eindenhoutstr. 43. 19128 Knopper A. G., Joh. Vermeerstraat 6, Heemstede. 19227 Lawoe Feestarrangeur, Coornhertstraat 24 rood. 12357 Lederwarenhuis" „Het, A. J. Bisschop Duijker, Groote Houtstraat 168, bij de Houtbrug. 27730 „Lintri" Mag. voor Lingerie en tricotages, B. v. d. Brug, Zandv.laan 75, Heemstede. 19125 Madaus en Co. Dr., Biologisch-Pharma- ceutische Praeparaten, le Emmastraat 32. 29861 Mensing geb. Moerbeek A„ Zomerlaan 7, Heemstede. 20120 Meyer G. A., Dir. Meyer's Automobielbe drijf, le Hasselaerstraat hoek Zijlweg. 18925 Nationale Werknemers Vereeniging NWV, afd. Haarlem en Omstreken, secretariaat, Kleverparkweg 115. 25802 Storm J., Joan Mauritsplein 12, Overveen. 27431 Veen J. B. C. R. van der, Vert. Handel Mij. R. S. Stokvis en Zn., Spiegelenburgh- laan 2, Aerdenhout. 19127 Vonk Mr. G., Prins Mauritslaan 15. 11086 Vos A. K. de, Autohandel, van Zeggelen- plein 57. Het kamven van WRIGLEY'S P.K. Is goed voor Uw gezondheid; het kalmeert en voorkomt overspannen zenuwen. Behalve dat de verkwikkende P.K. na eiken maaltijd de zenuwen sterkt, bevordert het de spijsvertering en hondt het de tanden schoon, gaaf en sterk. P.K. kauwen is een goede gewoonte voor jong en oud. Koopt vandaag nog enkele pakjes en hondt •r steeds een paar bU do hand. H T,a. Veel genot voor weinig geld: 5 cent. PLATTEGROND VAN HAARLEM EN OMGEVING blHet uitgeversbedrijf H. van Diehlen te Den Haag (Wildhoeflaan 17), heeft een nieuwe plattegrond uitgegeven van „Groot Haarlem". De uitgave „Groot Haarlem" is de eerste kaart van Haarlem in deze uitvoering, tot heden in den handel gebracht, daar ze niet alleen Haar lem en de randgemeenten Bloemendaal en Heemstede bevat, doch tevens ook de verder afgelegen plaatsen Zandvoort, Velsen en IJtnui- den met volledige plattegronden. De kaart „Groot Haarlem" is geteekend op schaal 1 k 15000. Daar het topografisch totaal onmogelijk is op deze schaal het eigenaardige centrum van Haarlem nog duidelijk in beeld te brengen, is een bijkaart van dat gedeelte op schaal 1 a 5000 gemaakt. De geheele kaart is gedrukt in zeven kleuren. De stratenlijsten der op de kaart voorkomen de gemeenten zijn voor elke gemeente apart ge plaatst. Een register bevat de namen van wetenschap pelijke instellingen, Rijks- en Gemeentedien sten, musea, theaters, kerken, parken, sportter reinen, seminaria, ziekenhuizen enz. Met de nieuwste ontwerpen is rekening ge houden zooals uitbreidingsplannen, de nieuwe Rijkswegen enz. Hoofd- en doorgangswegen zijn bijzonder breed geteekend, waarbij rekening is gehouden met modern snel- en doorgangsver- keer. Ook vindt men op de kaart vermeld de kam peerterreinen, sportterreinen en zweminrichtin gen, alsmede alle kloosters, seminaria en zieken huizen. Stations en openbare gebouwen zijn zeer opvallend met naamvermelding aangegeven. Ruïne van Brederode, Crematorium Westerveld, papierfabrieken Van Gelder Zonen en hoog- ovenbedrijf zijn duidelijk te herkennen. De waterdiepten der Noordzee zijn volgens officieele gegevens in vijf verschillende tinten met vermelding der waterdiepten ir; d.M. weer gegeven. Alle havens, kanalen, sluizen van de omvangrijke haven IJmuiden zijn uitsluitend naar de laatste officieele gegevens opgenomen. De toppen der duinen zijn volgens natuurlijke ligging en gestalte weergegeven; zij geven het natuurgetrouwe beeld van dit geweldige duin. landschap. De straten, pleinen, grachten en gebouwen kunnen gevonden worden in vakken of volgens het alom zeer bekende „Cito"-systeem in een oogenblik door omvouwen der randen, waar een duidelijke schaalverdeeling het anders zóó moei lijke zoeken der straten buitengewoon eenvou dig maakt. Papier alsmede drukinkt zijn zuiver Neder- landsch fabrikaat. Het papier is speciaal voor dit doel vervaardigd en bestand tegen veelvul dig gebruik. f\AAAAi HEEFT NIEMAND MEER PLAATS? Dankbaar is „Vacantie Buiten" voor de vrien-j delijke hulp door gastvrije families verleend. Een honderdtal zwakke kinderen, leerlingen van Christelijke scholen, die een verblijf buiten dringend noodig hadden, mochten wij reeds uit zenden. Dankbaar zijn wij daarvoor, maar nog lang niet voldaan. Hoe zouden wij voldaan kunnen zijn, als er nog een ander honderdtal op uitzending wacht? Schaars komen nu de aanbiedingen binnen. Dagen gaan voorbij, dat geen enkele familie zich aanmeldt. Zouden wij dit jaar zoo vele ouders moeten teleurstellen? Verlangend zien zij uit naar ons bericht: „Wij hebben een plaatsje gevonden voor Uw kind". Op deze blijde tijding wachten zij reeds een paar maanden. In hun hart rijst de vrees: zou mijn kind niet aan de beurt komen dit jaar? En toch het heeft het zoo noodig. Het klaagt voortdurend over hoofdpijn, het is lang ziek ge weest en niet weer goed op krachten gekomen, het lijdt al geruimen tijd aan bloedarmoede, het heeft weinig eetlust. Veel frissche buitenlucht zou zoo goed voor ons kind zijn. Dat zijn de innerlijke gedachten van een honderdtal ouders, die nog hopen en wachten. Zal hun hoop dit jaar niet in vervulling gaan? Het zijn vooral jongens, die nog geen plaatsje kregen. Veel meisjes werden reeds uitgezonden, omdat de ontvangende families alleen een meisje kon den of wenschten op te nemen in hun huis. De jongens hebben het echter evenzeer noodig. Laat men nu niet vreezen voor de lastigheid van jongens. Geen kinderen worden uitgezonden, of van de school, die zij bezoeken, hebben wij het getuigenis, dat zij niet behooren tot die soort „lastigen", die hinder geven op school. Boven dien kunnen jongens zich buiten vaak gemakkelijker zelf bezighouden dan meisjes. Wij pleiten voor onze jongens, omdat de meerder heid van de nog-wachtenden jongens zijn. Heeft nu onder de Christelijke families in de gezonde streken van ons land niemand meer plaats, om een of meer van onze „Vacantie-bui- tenkinderen" gastvrij gedurende ten minste vier weken te ontvangen in zijn huis? Laat ieder, wiens hart om Christus' wil tot dit liefdebetoon bereid is en wiens levensomstandigheden het toelaten, toch thans gehoor geven aan onze noo- diging, opdat wij de wachtende ouders kunnen verblijden met het bericht: „Er is een plaatsje voor Uw kind gevonden". De Secretaris van „Vacantie Buiten", de heer G. Muys, Van der Hoochlaan 15, Amstelveen, zal met vreugde Uw aanbieding tegemoet zien en U gaarne alle gewenschte inlichtingen ver schaffen. Het Bestuur van „Vacantie Buiten". AGENDA Rembrandt-Theater: Prolongeert „De Kleine Prinses" met Shirley Temple. In het voorpro gramma „Ons Prinsesje loopt". Cinema-Palace: le film „Tommy en zijn Moe der" met Bobby Breen, Charles Ruggles, Dolo res Costello. 2e film: „Reuzen der Lucht" met Richard Dix en Joan Fontaine. Frans Hals Theater: „Midnight" met Clau- dette Colbert, Don Ameche, John Barrymore, Francis Lederer en Mary Astor. Luxor Sound Theater: „Fra Diavolo" met Stan Laurel en Oliver Hardy. Tel. 14393 - Bakenessergracht 27 Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen I 0,90 Idem met soep of toespijsI 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 mpnu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. Een practische reistasch, die echter ook zeer geschikt is om bij het winkelen medegenomen te worden, geeft deze afdeelding weer. Noodig is een stuk stevig écru linnen van 45 c.m. cn een van 30 c.m. in blauw of rood en twee handvaten, liefst leeren, die men bij een koffer maker kan laten maken. Onderaan op de schets is een knipoverzicht ge geven. Men begint met het knippen van twee voorstukken, die 30 c.m. hoog zijn in liet midden (stippellijn geeft vorm aan). Breedte 55-e.m. De reep voor den bodem is 10 c.m. breed en heeft de lengte van de taseli en ten slotte wordt de zijkant geknipt. In liet midden hiervan komt een inknip ter grootte van de ritssluiting, die dicht langs den kant wordt opgestikt en in de kleur der garneering wordt gekozen. Langs de afgeronde kanten (aan voor- en achter zijde) worden biezen geregen van het gekleurde linnen, evenals langs de lange en smalle kanten van den bodem der tasch, zoodat deze later als een smal biesje te zien komen. Ten slotte wordt de tasch in elkander gestikt en wel zóó, dat de gekleurde reep met de stofdeelen meegewerkt wordt. De handvaten moeten vooral met sterk garen op de stof worden bevestigd. Inplaats van leeren handvaten kan men een reep stof enkele malen opvouwen en dielit naast elkaar doorstikken, waardoor de banden stevige worden, in puntvorm drie a viermaal opstikken. Op den bodem van de tasch legt men een stuk stevig karton, waardoor de vorm zich beter houdt. De letter wordt op de stof geteekend voorzijde tasch en opgevuld met rijg- of kettingsteken, daarna met platte- of testonsteken in de kleur van de garneering. Aan te raden is de letter te borduren vóórdat de tasch in elkander genaaid wordt. ONZE BALLONWEDSTRIJD VAN 7 AUG. Tot heden zijn reeds 9 kaartjes bij ons binnen gekomen, en wel: No. 31 van Leo Bruin, gevonden te Halfweg; no. 20 van Anneke Snijder, gevonden te Hout- rakpolder; no. 145 van Joop Kuun, gevonden te Purmerdijk bij Edam; no. 137 van Bert de Haan, gevonden te Rauwerd (Fr.); no. 84 van Tony de Graaf, gevonden te Wijtgaard (Fr.); no. 161 van Wim Duisenberg, gevonden te Hom- merts bij Sneek; no. 38 van Jan v. d. Linden, gevonden te Oosterend bij Sneek; no. 21 Willy Ponsen, gevonden te Ooster Nijkerk (Fr.) bij Dokkum; no. 131 Willy Gielis, gevonden te Ui- rum (Gr.). Als jullie deze plaatsen nu eens in een atlas opzoeken kunnen jullie precies de route zien die de ballons gevolgd zijn. De grootste afstand is dus afgelegd door de ballon van Willy Gielis; Maar we moeten nog een paar weken wachten voor we zeker weten dat er geen kaartjes meer binnenkomen. Misschien zijn er nog wel ballons naar Denemarken of Scandinavië gevlogen. Kij ken jullie dus volgende week maar weer in de krant of jullie naam er óók in staat. Nu moeten de vinders van de kaartjes na tuurlijk bedankt worden, dat ze deze opgezonden hebben. Dat kan het bestuur wel doen, maar ik geloof dat de vinders het veel leuker vinden als ze van de kinderen een briefje krijgen. Zoo'n briefje is veel aardiger dan een mooie getypte brief van ons. Ik hoop dus, dat de kinderen, wier ballon gevonden is, allemaal deze week het adres komen halen van de vinder of vindster van hun kaartje. Onze plannen voor 31 Aug. Ook zijn we bezig om voor 31 Aug. weer een aardig programma in elkaar te zetten. We be ginnen 's morgens om 9 uur met een bloemen corso. Iedereen kan daaraan meedoen, zoowel groot als klein. We hebben de volgende groepen vast gesteld: Poppenwagens, kinderfietsen, autopeds, vlie gende hollanders, kinderauto's, relsa's, fiets: Voor de verschillende groepen hopen we dige prijzen beschikbaar te stellen. Muziek zi| voor de vroolijkheid zorgen. 's Middags om 1 uur beginnen de kinderspel len. We zullen weer net zulke aardige spelf'l voor jullie bedenken als op 7 Aug., zooals ms'J klimmen, zakloopen, hindernisloopen (weer wl andere hindernissen natuurlijk), behendigheids-! loop, enz., enz. De volgende week kunnen juk1! het volledige programma in de krant lezen. I Tenslotte is er om 5 uur een gecostumeewl voetbalwedstrijd voor grooten. Gezien de pb-T nen die de deelnemers hebben, kan dit een WT strijd worden om van te brullen van het lacher-1 Bovenstaand programma is natuurlijk nog voïl uitbreiding vatbaar. I De kinderen die weer aan de kinderspelen W'| len meedoen, kunnen zich nu reeds Opgave voor deelname aan deze spelen, en het bloemencorso moet uiterlijk 26 Aug. geWI zijn bij de heeren Duisenberg, Hospeslaan 4' t:l Stroosnijder, Ramplaan 98. Denk er aan: na 26 Aug. is de inschrijvingen sloten. I Deelname voor leden gratis, voor niet-leflfil f 0.10 per persoon. Voor het bloemencorso opgegeven worden aan welke groep ®f;l wenscht mee te doen. Voor de kinderspelen opgave van naam en leeftijd voldoende. We hopen dat alle kinderen die 7 Aug. 1 gedaan hebben zich nu weer zullen opgeven; I J. F. K0NH4 Hospeslaan 43, waarn. «<1 SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWAR1 HAARLEM - TELEFOON 1331» De kosten? Gering van 1—4 regels f regel meer f 0.10. E speciaal tarief, met wekelljksche tekst: Bewijsnummers wo verstrekt. TE HUUR mooi-ge renhuizen bev. 5 kan voor- en achtertuin, 1 p. mnd. Met centr. f 50.p. mnd. Te ningbureau. Kweekd nalaan 46, Overveen, H.H. HU1SEIGENA Uw te huur of te I huizen of gem. ap gratis inschrijven bij „Duin en Daal", K.K Bloemendaal, Tel. 22i GEMEt'B. HUIS September, omg. Bl'c bedden. Br. met prij no. 703 bur. van dit 1 KL. BERGRUIMTE tje te huur gevr. Cen mendaal. Br. onder n van dit blad. ECHTPAAR ZOEK of gem. kamers met keuken. Br. met priji No. 704, bur. v. d. 1 APARTE ORNAME1 vaardigd op eigen ate overtrekken van kappi dag gereed. Electr. Te< P. A. Tammer, Kleve Telef. 14753. ELECTRO Technisi 3. de Boer Jzn., Radio tingsart. P. Kiesstral 12657. VOOR VLUGGE en paraties, electra, radio enz., het bekende adres mer. Kleverlaan 178, T ELECTRO-TECHNIS W. Q. Schwarz, E Overveen. TeL 16247 van stofzuigers en ani sche apparaten. REPARATIE aan strijkbouten, radio. toestellen ombouwi f 3.Levering va briekstoestellen. Get Noorder Tuindorplaai veen, tel. 20016. Postzegels en G POSTZEGELS te koop hooge prijzen. Vei partijen en z.gji. kilo Gosse, Kruisweg 43, T OUDE BOEKHAND! laan 12, Haarlem. In- van alle soorten boeke bels, platen, oude schil V. C. LINDEMAN, I laan 37, Overveen. Tel Verhuizingen en trai Vraagt prijsopgaaf, vrl] VERHUIZINGEN. I TEN internationaal. P. sen. Junoplantsoen li Tel. 22294 Speciaal port P. DE BOER, Vi BergpL voor inboedel Bloemendaal Pijlslaa 27073. INKOOP VAN B< bibliotheken. Boekba Vries, Jacobijnenstr. 3 Haarlem. J. VERBEEM, J; tel. 21119, Haarlem. Antiek en Curiosa. I koop van gebruikte VLAG MET GROO stok, 5 M. lang te k( A. G. Post, Verbindi Bloemendaal. TE KOOP gebr. H< mes-, Meisjes- en wielen, 1 transp.rijw rep.-inr. Gen. Cronj Haarlem. JAARSMA HAAR1 in prima staat, f 35.— tor f 25.geyser f 2 Persingel 42, tel. 160C

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 4