Zoodarmorsreo „Beatrix" Bloemendaal ARBEIDSBEURS Sport en Spel. Vrijdag 8 September 1939 Babyverzorging Burgerlijke Stand Waarschuwing Gevonden Voorwerpen. AGENDA Haarlemsche Diner-Vereeniging DE SCHOOL BEGINT SPORTHUiS TE NUYL tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 Geboren: Dochter van P. A. J. Schoorl- van Egmond. Zoon van G. M. Kokkelkoren-Peper- koorn. Dochter van J. W. J. M. HeerkeniThijssen- Jkvr. von Fisenne. Ondertrouwd: J. C. Selier en M. M. A. Wansdorp. W. J. C. Donker en A. H. M. Giebels. G. J. de Groot en J. M. van den Berg. J. ter Gast en E. M. Bunker. A. Wassenburg en G. A. de Pagter. Gehuwd: W. Albershof en II. J. Berkhuis. A. van Schagen en P. Hoeben. L. E. K. Vanecek en M. E. K. Keller. J. F. Castien en A. M. Wouters. H. Smulding en J. de Groot. Overleden: B. van Sitteren, oud 43 jaar, echtgenoote van J. Swen, overleden te Haarlem. De commissaris van politie te Bloemendaal vestigt er de aandacht op, dat verschillende wiel rijders bij het rijden na bezetten tijd hun rijwiel niet hebben voorzien van een goed functionnee- rend rood achterlicht. Deze toestand kan niet blijven bestendigd. Een ieder wordt aangeraden zijn rijwiel thans in orde te laten maken, daar over eenigen tijd een strenge controle wordt in gesteld. Bij constateering van defecten, welke hadden kunnen worden voorkomen, volgt on herroepelijk een proces-verbaal. Gevonden en terug te bekomen bij: Kerkman, Van Lennepstraat 11, Zandvoort, een bruin jasje; De Wolf, Schaepmanlaan 22 een roode dames hoed; Mol, Militairenweg 4 een zonnebril; Pam pus, Veldlaan 3 een belastingmerk; Staphorst, Zijlweg 324, Haarlem een dasklem; De Jong, Heuvel weg 1 een poesje; Plevier, Boschlaan 16 een armbandhorloge met bandje; Korte Klever laan 17 een handpomp; Kesting, Lonbar Petri- laan 3 een medaillon; Vijverweg 12 een blauwe parkiet; Phersich, Bellamy laan 1 een satijnen sjaal; Haneveld, Delftlaan 45, Haarlem een fox- terrier; De Vries, Bosch en Duinplein 4 een zwar te kater; Sonnemans, Leidschevaart 308, Haar lem een beursje met inhoud. Politiebureau Overveen: (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.) cahier, brief, dashouder, rozenkrans, schaartje. Post strand: étui voor naamkaartjes; sierspeld, manteltje, jongensjasje, zadeldekje; damestasch. bl— J.l. Maandag stonden bij de arbeidsbeurs alhier, ingeschreven 90 manl. en vrouwl. per sonen, in totaal 96 werkzoekenden, gesplitst als volgt: 1 Behanger, 1 bouwk. teek. opzichter, 4 chauf feurs, 5 electriciens, 3 grondwerkers, 32 hand. en kantoorpers., waaronder 6 dames, 2 huisknechts, 1 incasseerder, 8 land- en tuinb. arb., 2 lood gieters, 24 losse arbeiders, 2 metaalnijverheid, 2 metselaars, 1 meubelmaker, 2 rijwielmonteurs, 1 schilder, 1 stucadoor, 3 timmerlieden, 1 werk- tuigk. teekenaar. Totaal 96. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Tel te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. HAMSTERAAR GEVERBALISEERD blDoor de politie te Bloemendaal is bij een villabewoner aldaar een groote partij kruide nierswaren, zooals zeeppoeder, koffie en thee, in beslag genomen. Tegen den hamsteraar werd procesverbaal opgemaakt. Tegen deze overtredingen zal door de politie streng worden gewaakt. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP blVoor het toelatingsexamen voor de Rijks tuinbouwschool te Boskoop, gehouden op 1 en 2 September j.l. slaagden o.a.: J. Kruyver en A. A. Steiner te Aerdenhout, H. W. v. Steeden te Bloemendaal, A. G. J. Jutte te Heemstede, J. H. Scholten te Overveen. VEREENIGING VOOR JEUGDWERK. blWegens de tijdsomstandigheden gaat dit jaar de keuring van de Floralia-stekken, welke in het voorjaar aan de schoolkinderen werden uit gereikt, niet door. Rembrandt-theater: „Neen m'n dochter, neen!", met Priscella Lane, Jeffrey Lynn, en May Robson. Cinema-Palace: „De Hond van de Baskervilles", met Richard Greene, Basil Rathbone en Wendy Barrie; 2e film: „Altijd die Vrouw", met Joan Blondell. Frans Hals-theater: „Drie handige meisjes worden groot", met Deanna Durbin. Luxor Sound Theater: „De Citadel", met Robert Donat en Rosaline Russell. In dagen van hoogspanning Vrees geen der dingen die gij lijden zult. (Openbaring 2, vs. 10a.) Nederland ziet thans geweldige machtsvormingen om zich heen. Hoewel ons land, voor zoover dit ter beoordeeling valt, niet onmiddellijk bedreigd wordt, klimt de spanning met het uur. In angstige bekommering vragen, evenals in 1914, de dui zenden zich weer af: Zullen de wapenen geheven en een bloedbad aangericht worden, zooals de wereld het nog nimmer heeft meegemaakt Nu ik dit schrijf zal wellicht binnen weinig uren de beslissing vallen. Dan zal de wereld weten of de beschaving gered of vernietigd zal worden; of een onnoemelijk lijden over millioenen menschen zal komen, of het dreigend geheven zwaard weer in de scheede zal terugkeeren. Als mensehen sidderen wij voor hetgeen te gebeuren staat en uit het hart wordt de bede omhoog geperst: O God, bewaar onze wereld, ons oude Europa, voor zelfvernietiging. Met verbijstering hebben wij in de achter ons liggende weken de gebeurtenissen gevolgd. Wie had het ooit kunnen denken, dat Duitschland in een paar dagen omver zou gooien wat het met het kostbaar bloed van zijn eigen zonen verkregen had: het breken van den invloed van het Commu nisme in Spanje en het loslaten van hetgeen het gebouwd had in Japan! Daardoor werpt dit land zich in de armen van het Communisme, waartegen het zulk een machtig bolwerk heette te zijn. Wat dreef het hiertoe? Een vraag die wellicht in de nabije toekomst zal worden opgelost. Aile vastigheden worden losgeslagen nu de stormvloed van het geweld al hooger klimt. De menschelijke rede wordt kapot gebeukt, principes stuk gehamerd, ideologiën uit de harten wegge scheurd, bolwerken van woeste haat plotseling geslecht tot een onheilig doel. Is het wonder dat „de man van de straat" lioonlacht over bestaande verdragen, nu het niet- aanvalsverdrag, dat Duitschland met Polen sloot en 't welk nog vijf jaar van kracht is, voor een vodje papier is verklaardDenk aan 't anti-komin- ternpact, dat, in de hand van vele groote staten zou uitgroeien tot een ontzaglijk wapen tegen Rusland, om zijn doel: de wereldrevolutie, met kracht te verhinderen! Hoe lang en heftig is tegen dat spook der revolutie gewaarschuwd, hoeveel invloed aangewend, zelfs op draconische wijze, om maar zooveel mogelijk staten tot mede-onder- teekening te brengen. En nu is het waardeloos en die het hebben onderteekend staan beschaamd en zijn feitelijk tot een openbare belacliing geworden! Het woord van een Von Bethmann-Holweg uit 1914: Nood kent geen gebod, herhaalt zich ook thans en in dat licht beschouwd is het goed en noodzakelijk, dat ook de kleine staten, waaronder Nederland, gaan tot het uiterste van hun be wapening om hun neutraliteit te beschermen. Monsterverbonden tusschen tegenpolen, welke kracht hebben zij en welk nuchter mensch zal er hoop uit putten voor de toekomst Staan wij thans voor een nieuwe poging tot Communistische machtsformatie, als in een komenden oorlog Rus land de handen vrij krijgt om zijn lang begeerden slag te slaan Wij vragen maar, "t is alles specula tief, wij weten niet wat uit dezen heksenketel staat te voorschijn te komen. Maar één ding weten we wel heel zeker: dat geen cultuur, geen beschaving, geen humanisme, geen enkel bouwsel van den mensch in staat is om het gruwelijk oorlogsbeest in zijn vaart tegen te houden. Ofschoon men weet dat oorlog beteekent verderf en ondergang, een zóó diepgaand leed dat alleen het indenken er van met walging en ontzetting vervult, toch voltrekt zich dat harde vonnis over de menschheid als een niet te ontkomen Godsgericht. De vreeselijke oogst van haat en vergelding over een verloren oorlog staat nog aan schoven op het land. Ieder oogenblik kunnen thans de schoven worden opgetast tot berghoogte, waaruit straks laaiende vlammen de wereld in brand zullen steken. Wind is er gezaaid door den wil der overwinnaars van 1918, nu oogst men den storm, als God het niet genadig verhoedt. Wie Openbaringen leest, weet dat deze dingen komen zullen. De visioenen van Johannes op Patmos, zijn geen producten eener koortsige ver beelding, maar het heeft God belieft hem daarin veel te openbaren 't welk hij hier beschreven heeft. Daarin gelooven wij onvoorwaardelijk en letten ook nauwkeurig op de teekenen der tijden. Het schijnt, alsof de toestanden, daarin beschreven, met groote snelheid naderen. God is bezig zijn plan met de wereld uit te voeren en of het nu oorlog of vrede zal zijn, dat plan Gods gaat dwars door alle berekeningen der menschen heen naar de vervulling. Wij weten dat het zoo is, we weten ook dat er eën periode van grooten druk en zwaar lijden zal aanbreken voor de menschheid en in zonderheid voor hen die Christus aanhangen. Of dezen tijd daar reeds het somber voorspel van is? Wij willen dit aan God overlaten en niet verzinken in pessimisme. Maar hoe sterker de geruchten van oorlog tot ons komen, des te sterker ook worden wij herinnerd aan alles, wat Johannes ons in Openbaringen beschrijft. Het menschenwoord, ook van den hoogstge- plaatste, heeft geen waarde meer, alleen Gods Woord heeft waarde voor alle tijden. De mensch heeft bewezen hier geen paradijs te kunnen schep pen, wel kan hij de hel van den oorlog over de wereld brengen. Dat is de uitkomst van het aan schouwelijk onderwijs, 't welk wij thans ontvangen. Maar er is meer 't welk de H. Schrift ons leert. De beslissing over oorlog en vrede en over het einde der dingen berust niet in de handen der menschen. God regeert, Hij zal triumpfeeren, Christus is Koning en zal de Zijnen in Zijn hoede nemen. Daarom klinkt het ons hier tegen: Vrees geen der dingen die gij lijden zult. Zeker, er zullen er in de gevangenis geworpen worden, er zal voor een tijd groote verdrukking zijn, zooals nooit geweest is. Voor het laatst zal de Satan al zijn macht ontwikkelen en het kwaad zal in onze wereld tot berghoogte stijgen. Wij worden ver maand om getrouw te zijn, ook dan als de door zijn grimmige kaken tegen ons openspert. Maar dan volgt ook een heerlijke belofte: „En Ik zal u geven de Kroon des levens". Een Kroon, door Christus gedrukt op het hoofd van een mensch! Een Kroon des levens, die ons eeuwig sieren zal, Tel. 14393 - Bakenessergracht 27 - Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen 1 0,90 Idem met soep of toespijst 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. die niemand ons ooit zal afnemen, die niet zwaar drukken zal zooals hier een aardsclie kroon. Een Kroon, die een nietig en zondig mensch weer heft op de oorspronkelijke hoogte van het Koning schap, 't welk verloren was, waardoor hij aan alle aardsche leed onttrokken het paradijs der eeuwige vreugde betreden mag. Een kleinen tijd van ver drukking en dan heerlijkheid voor altoos! Oorlog of vrede? 't Zal alles gaan zoo God het wil. Onder Zijn hoede behoeven wij niet te vreezen. Door oorlogen en geruchten van oorlogen gaat de oude aarde naar haar eindbestemming. En allen die de verschijning van Jezus Christus hebben liefgehad, zullen de nieuwe, herboren aarde be volken, waarop gerechtigheid, vrede en geluk eeuwig zullen wonen. DE GOEDE, LIEVE TANTE. Bij welken dienst ben je nu Emil? Bij den berichtendienst, Tante! Ach, wat interessant. En wat is er voor nieuws? Luchtbescherming. Onderstaande regelen zijn thans niet uitslui tend mededeelingen voor de leden onzer bv.urt- vereeniging, doch voor het grootste deel bestemd voor alle bewoners van het Ramplaankwartier. Daar gebleken is, dat zeer vele bewoners vol komen onkundig zijn van de gedragsregel eenigen tijd geleden door den burgemeester der gemeente Haarlem gegeven, hebben we gemeend het beste te kunnen handelen, door bedoelde ge gevens jhieronder te laten volgen, in het ver trouwen dat thans een ieder dit zal uitknippen en bewaren maar vooral, en dit wel in hoofd zaak, er ook naar zal handelen. Bijlage I Voorts wordt langs dezen weg ter algemeene kennis gebracht, dat voor de luchtbescherming, het Ramplaankwartier in 4 blokken is verdeeld. Voor elk dezer blokken is door het hoofd der luchtbescherming, in deze de commissaris der politie der gemeente Haarlem, een blokhoofd aangewezen. Ieder dezer vier heeren heeft van de politie een legitimatiebewijs, voorzien van foto en politiestempel in zijn bezit. Een ieder blokhoofd heeft tot taak ieder voor zijn gedeelte, huis aan huis na te gaan of voldaan is aan de gegeven gedragsregel en zoo niet de bewoners alsnog te verzoeken hieraan ten spoedigste te voldoen. Van deze bevindingen worden lijsten opgemaakt en aan de politie opgezonden. Wordt bij verrassing het sein „luchtgevaar" gegöven, dan wordt een ieder in de eerste plaats verzocht binnenshuis te blijven en niet uit nieuwsgierig heid eens de straat op te loopen om te zien hoe het wel gaat. LUCHTBESCHERMINGSDIENST HAARLEM De Burgemeester van Haarlem, Gelet op de artikelen 1, 3 en'12 van de Wet betreffende de bescherming tegen luchtaanval len (Wet van den 23sten Arpil 1936, Staatsblad No. 302); Overwegende dat het noodzakelijk is om met behoud voor zooveel mogelijk van een ongestoorden voortgang van het dagelijksch leven in huishouding en bedrijf een onverwijlde doorvoering van een verbod tot lichtuitstraling mogelijk te maken; Stelt vast den volgenden algemeenen gedrags regel: 1. Iedere bewoner of gebruiker van een ge bouwd perceel in de gemeente is verplicht te allen tijde in dat perceel de beschikking te heb ben over gordijnen, blinden, luiken of andere op maat verwerkte en passende bedekkingen van hout, papier, stof of dergelijk materiaal in zoodanige hoeveelheid, dat na het aanbrengen daarvan de ruiten en openingen van ten min ste één woonvertrek, de keuken en de in ge bruik zijnde slaapkamers en eventueel bedrijfs ruimten zoodanig voor uitstralend licht zijn afgeschermd, dat van buiten niet gezien kan worden, dat in bedoelde vertrekken licht is ont stoken. Bedoeld materiaal moet voor onmiddel lijk gebruik gereed zijn en in een minimum van tijd kunnen worden aangebracht 2. Het onder I genoemde is niet van toe passing: a. Op den gebruiker van bedrijfsruimten (kantoren, winkels e.d.), die in een door hem onderteekende en vóór 15 Augustus 1939 op het Stadhuis ingelegde verklaring heeft medege deeld, dat hij, zoodra, wanneer en zoolang de openbare straatverlichting uit luchtbescher mingsoverwegingen gedoofd wordt en/of blijft, eveneens in die bedrijfsruimten alle kunstver lichting geheel zal dooven en/of gedoofd houden. Formulieren voor deze verklaring zijn ten Stadhuize verkrijgbaar. b. Voor zoover de bewoner of gebruiker van een gebouwd perceel de beschikking heeft over z.g. verduisteringslampen, lichtafschermkappen e.d., mits hetzelfde resultaat wordt bereikt als onder 1 omschreven. 3. Overtreding van dezen Gedragsregel wordt gestraft overeenkomstig art. 13 van bo vengenoemde Wet. 4. Deze Gedragslijn treedt in werking 30 dagen na den datum van afkondiging. HAARLEM, 14 Juli 1939. De Burgemeetser voornoemd, J. E. DE VOS VAN STEENRIJK. Afgekondigd, den 15 Juli 1939. De Burgemeester van Haarlem, J. E. DE VOS VAN STEENWIJK. U belemmerd daarmede de contröle ten zeerste. Mocht blijken dat hieraan niet wordt voldaan en de verduisteringsmaatregelen niet afdoende zijn, dan stelt men zich bloot aan straffen welke niet gering zijn. Een ieder doe dus zijn plicht en werke in alle opzichten mede. Blok I: B. G. BosBloemveldlaan 7. Bloemveldlaan, O. Tuindorpslaan, Z. Tuin dorpslaan, M. Tuindorpslaan, N. Tuindorpslaan, Schoonoordslaan. Blok II: W. Schwars, Ramplaan 96. Ramplaan, Houtmanpad, Marcelisvaartpad, Korte Zijlweg (Haarlemsche gedeelte), Tuin dorplaan, van Twiskplein. Blok III: W. Duisenberg, Lamb recht van Dale laan 43. Rollandslaan oneven zijde, D. van Hullelaan, Hospeslaan, L. van Dalelaan, Rollandspad, P. Wantelaan, Gerrd Bartholomeuslaan. Blok IV: H. de Haan, Ramplaan 53. Rollandslaan even zijde, Dickmanstraat, v. d. Duynstraat, v. Raaphorststraat, Croesenstraat, H. Roozenlaan. Voor de kinderen. Meisjes en jongens een vorige keer hebben wij jullie verzocht de adressen te komen halen van de personen van wie wij een kaartje ontvingen van de ballon wedstrijd. Zoo ik hoor hebben de meesten dit nog niet gedaan. De meisjes en jongens wier namen wij een vorige maal reeds publiceerden verzoek ik hiermede nogmaals naar den heer W. Duisenberg, Lambrecht van Dale laan 43, te gaan en daar het adres in ontvangst te nemen. Zoo juist kwam nog een kaartje binnen no. 132 van Jo v. d. Linden, gevonden bij Comjura in Friesland. De le secretaris B. G. Bos, Bloemveldlaan 7. Turnkleeding, Hockeysticks, Voetbal schoenen, Gymnastiekschoenen. Het meest gesorteerd tegen den laagsten prijs SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD H.T.T.C. „SHOT" Speellokaal: Hotel „Vreeburg", Kerkplein, Bloemendaal. Speelavond: Vrijdag van 7.30—10.45. Secretaris: G. J. Waanders, Boschlaan 29, Bloemendaal. Hoewel wij vorige week mededeelden dat wij onze speelavonden Donderdag 7 September weer in het Jeugdhuis zouden hervatten, is hierin door de mobilisatie verandering geko men. Het Jeugdhuis is met militairen bezet, zoodat het gebouw niet meer tot onze beschikking is. Natuurlijk is direct naar een andere gelegen heid uitgezien en voorloopig zullen de speel avonden iedere Vrijdag (dus niet meer Donder dag) in hotel „Vreeburg" gehouden worden in de groote benedenzaal. Ook hier zijn belangstel lenden hartelijk welkom.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5