OORLOGS KAARTEN Fa, A. Verin out De Twentsche Bank N.V. - Bloemendaal SPORT SAFE-LOKET.TEN „Beatrix" Maakt Uw tanden blinkend wit en verfrischt Uw mond met dvoordëe!fgetandZeep A.G. G. M. GI0RGIS Zn. GAiAGE SEDERS ZANDVOORTSCHELAAN BENTVELD CJ11 Vrijdag1 29 September 1939 Babyverzorging BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Hoe ik Amerika zag Bloemendaalsche Kunstkring Modelslagerij H. Peper van Europa, voorhanden bij TELEFOON 26076 NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON BEG kUNsr.e TAF] SPORTHL metende 10 x 16 x 50 cM. a f 5.— per jaar tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 Geboren: d., J. H. LeeuweBloemzaad; d., S. J. E. H. H. C. Heijn—Bachigaloupi Tourniaire. Ondertrouwd'. H. F. Naessens en E. A. Stoel. Getrouwd: G. J. de Groot en J. M. van den Berg; Jhr. C. L. van Lennep en E. Schmidt; J. C. Verheul en J. E. König. Overleden: M. Feldhmann, 49 jr., overleden, te Haarlem; M. Z. de Vries, 28 jr„ overleden te Haarlem. rv" 1 Wie er kwamen. H. G. Baron Six van Oterleek, el. monteur vliegtuig!, L. Duin Daalscheweg 2a, Bl.'daal, van Amsterdam. C. J. Makkes van der Deijl, .verpleger, Brede- rodelaan 47, Santp.Stat., Haarlem. C. Leenman, zonder beroep, Distellaan 36, Aer- denhout, Hilversum. G. de Haas, dir. fabriek, Tollenslaan 14, Aer denhout, Heemstede. Op den „contact-avond", die de afd. Bloemen daal van den Ned. Protestantenbond Woensdag avond in haar Gebouw aan 'den Po'tgieterweg be legd had, gaf haar voorzitter, de heer Th. Ter- wey, een gezellig verhaal van een reis naar de Ver. Staten, die hij vier maanden geleden ge maakt heeft. Als inleiding hield spreker, op grond van ervaring reeds tweemaal maakte hij ondermeer een reis om de wereld een lof rede op het reizen op zichzelf, wijl dit den blik verruimt, de sfeer verwijdt en opvoedend en zielkundig, zoo goed voor den mensch is. Komende tot ziin eigenlijk onderwerp, schetste hij allereerst op humoristische wijze, de vaak naief klinkende vragen, die den aanstaanden be zoeker van Amerika door de regeering van dit land gesteld worden, met als toppunt de gewe tensvraag: „Wilt u de regeering omverwerpen?" Over de goede zorgen van de Holland Amerika Lijn, die hem met haar s.s. „Veendam" over bracht, niets dan lof! Zij zorgt eigenlijk te goed voor haar passagiers, zij verwent ze. De elemen ten, die hem bij zijn overtocht vergezelden, waren minder vertroetelend: het stormde gewel dig, het schip „stootte" alleronaangenaamst en de bekende fopperij met gecamoufleerde as- perine als middel tegen zeeziekte, deed opgeld. Minder succes had de hofmeester met zijn ophel dering omtrent de oorzaak van dit. „stooten", dat hij nl. toeschreef aan de botsing met de onder- zeesche omheining, die het walvisschen-reservaat omgeeft. De aanblik die de Hudson, gêzien van zoo'n reusachtigen oceaanstoomer af als de „Veendam", 's avonds, na een tiendaagschen overtocht, aanbiedt, is aangrijpend en niet met woorden weer te geven. Ook de tooneelen, die zich aan boord afspelen, waar allen juichen om den behouden overtocht en de immigranten, om dit bevrijdend begin van een nieuw leven, dat ze zullen beginnen, waren waarlijk 'treffen#;' De douane- en gezondheids-formaliteiten verliepen vlot en hoffelijk; de zorg vo.ör de bagage was dooit de H.A.L. uit de handen genomen en bij aankomst in het opgegeven hotel, stonden daal de koffers reeds in goede orde te wachten. De reeks indrukken van de- metropolis ha# een aan vang genomen, indrukken van hei leven en de inrichting in hotels met 30 en meer verdiepingen waar een pijnlijke zorg voor hygiëne heerscht, waar bv. alle sanitaire inrichtingen met célofaan papier werden vergezeld; nadat'zij volgens bij gevoegde verklaring, vooraf gedesinfecteerd zijn, en waar opk in', geen enkel appartement een bijbel ontbreekt. Indrukken van. de .Babelsche spraakverwarring, die .de ppeenhooping van zoo veel ontèlbare menschen uit alle deelèn van de wereld, doet geboren worden, indrukken van het „help u zeiven" systeem in de gigantische café- taria's, indrukkèn van het reizen in denidealen Pullmantrein, en,van het- wisselend klimaat, de afkeer van conventie in kleeding en omgangs vormen/Met gloed'en verve gaf spreker uitvoerig al dié indrukken weer en hij schilderde- ons tevens het capitool in Washington met' zijn eigendommelijke staf van ambtenaren, verwijlde bij dendiepen kloof, die het blanke- en ge kleurde ras in Amerika scheidt, om ons tenslotte in gedachte mee te nemen naar het heerlijke Florida, waar wij voor ditmaal afscheid van hem namen. Met. verlangen wordt zijn- voortzetting vén fièt rSswedèrvaren in-Amerika 'tegemoet ge- zifenP v'-Üï" B. ii"' Muzikale soiree. Zaterdagavond j.l. gaf de Bloemendaalsche Kunstkring een muzikale soirée. Medewerken den waren: de dames Maud Kool, dans en Thea Schouten, zang-declamatie; deheeren Herman Nieland, piano; GuiseppeReschiglian, zang (tenor) en Paul Ewald, declamatie. De heer Nieuwdorp, voorzitter van de Kunst- lering, sprak het openingswoord' en gaf een korte uiteenzetting van het doel en streven van dezen Kring, waarna een film werd vertoond, die door mejuffrouw Petke was opgenomen en die het werk van den Kring demonstreerde. De pianist Herman Nieland speelde voor de pauze eenige solostukken, waarmee hij veel succes oogstte, vooral „Waldesrauschen" van Franz Listz, dat met veel nuanceering ten ge- hoorewerd gebracht, viel zeer in den smaak. Als toegift gaf hij een eigen compositie. De tenor Guiseppe Reschiglian zong verschei dene aria'. Bij breede uitzetting der stem was de acoustiek der zaal'niet gunstig. Overigens behaalde hij veel succes en gaf na herhaald aan dringen enkele toegiften. Paul Ewald droeg „Het Heksenlied" voor. Deze declamator wist de verzen sober te vers tolken. Toch eischt dit werk meer spanning en kleur, hetgeen Paul Ewald zeer zeker geven kan, indien hij van zich zelf los kan komen. Het publiek was zeer geboeid en dankte hem met een warm applaus. Na de pauze voerde Maud Kool drie dansen 'uit. Deze danseres heeft een aangeboren feërieke gratie; haar Roemeensclie dans was vol van sterke en karakteristieke voetbewegingen. In Herfstdans gaf de danseres zich geheel, haaf goed geschoold lichaam kreeg de gelegenheid om alle bewegingsmogelijkheden, waarover het beschikken kan, kwistig uit te strooien. Hoezeer zou deze dans, met zooveel overgave uiige* voerd, aan-schoonheid gewonnen hebben, indien de. danseres-over meer ruimte had. kunnen beschikken. Van „Geschichten aus dem Wiener- wald" bisseerde zij de 'laatste dansstrófen. Het publiek was enthousiast. Wij hopen Maud Kool r.og eens spoedig weer te zien in een ruimte, die voor den dans wordt vereischt. Thea Schoutèn verraste het publiek met Fran- sche Chansons, die op verdienstelijke wijze, zoo wel door haar zelf als door haar accompagna- teur, werden begeleid. Met haar uitgesproken aanleg voor dit genre zal zij, bij goede scho ling, waardoor zij haar sentimenten vollediger zal l§èrén uitzingen, in de toekomst nog veel te genieten kunnen geven. Het zou jammer zijn, als zij dezen kant van haar persoonlijk heid niet verder zou ontplooien. De pianist Wilhelm Rettich heeft de danseres en tenor terzijde gestaan. Hij heeft blijk gege ven een goed accompagnateur te zijn, hetgeen vooral tot uiting kwam bij de begeleiding van Guiseppe Reschiglian, toen deze op de gevaar lijke toonhoogten door den pianist zeer goed werd ondersteund. De avond is zeer geslaagd. Een woord van lof komt in het bijzonder toe aan den heer. Piet Nieuwdorp, die door zijn werk en streven de jeugd in staat stelt haar gaven te ontwikkelen en tot uiting te brengen. K. BORSTEN. KE50 -Ï9B 230A W In perceel Zandvoortschelaan 24 is gisteren onder veler belangstelling de modelslagerij van den heer H. Peper geopend. De heer Peper stamt uit een slagers-geslacht, en heeft zijn sporen in het bedrijf reeds verdiend. Behalve de practische kennis heeft hij zich bekwaamd in de theorie en daarmede het diploma handelskennis verworven. De vestiging van het bedrijf is mede geschied op aandrang van vele cliënten, en heeft behalve 2ijn zakelijknut tevens een aandeel, tot verhooging van het aanzien van den zakenstand ter plaatse gegeven, daar het winkelperceel een sieraad ge noemd mag worden. De architectuur is van den heer B. Ooms. Het interieur is geheel gemaakt naar' de plannen van den heer Peper zelf. Deze wist natuurlijk uit ervaring het best, hoe een vleeschouwerswinkel moest worden ingericht. Alles maakt een uiterst frisschen indruk. Het is alles tegels, marmer, graniet en glas .wat men ziet. De etalage is geheel afgesloten en ook de vitrines op de toonbank zijn zóó geplaatst,- dat de bezoekers de heerlijke vleeschwaren, worst soorten, conserven, soepen en blikgroenten slechts achter het glas kunnen bewonderen. Deze vleeschhouweïij is geheel naar de eischen des tijds ingericht. Er zijn electrische machines en een ruime vol-automatische koelinrichting, waar steeds de vereischte temperatuur heerscht. Bovendien is deze kast, die electrisch verlicht wordt, zoodanig ingericht dat ze tegelijk als etalagekast dienst kan doen, namelijk wanneer het.-.klimaat het niet toelaat om het vleesci in den winkel op te hangen. De heer Peper is gereed om de klanten te ont vangen.... en dat zullen er ongetwijfeld vele zijn! KLEEDINGFONDS STEUN-COMITE Het steun-comité Bloemendaal zal, evenals het vorige jaar, een kleeren-inzameling houden te Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelen- zahg omstreeks half October. Het comité vraagt vooral bruikbare war me onder- en bovenkleeding voor mannen, vrouwen en kinderen; wollen dekens zijn na tuurlijk zeer welkom. Nu .de wintergarderobe wordt nagekeken hopen wij, dat iedereen hier- aan .zal. denken. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 'i>\liv ,t>. JAARVERGADERING „VOLKSZANG" Dinsdagavond hield de N'ed. Vereen, voor dén Volkszang afd: Bloemendaal haar negende jaar vergadering, ditmaal in Hotel „Vreeburg", aan gezien het jeugdhuis door de militairen is bezet. Uit de verslèg'en vari se'cretafié en penningmees ter bleek, dat de afd. Bloemendaal, al is het langzaam, toch groeiende is en zich meer éh meer in de belangstelling mag verheugen. ;Béslötjèn-weed de zangavonden-te houden' in Hotel Vreeburg, lederen 'ïhijsdagavond van 8 tot 10 uur en a.s. Dinsdagavond .den eerpfen zangavond té houden.' Om mede te werken aan de ontspanning, ,voor militairen, werd besloten dezen uit, je noodigen de zangavonden gratis--je komen bijwonen, en dit in hunne kwartieren bekend te maken. Het bestuur twijfelt .er niet aan, dat onze jongens onder de bekwame leiding van den heer P. de Nobel het: gezellig zullen vinden om eens.-het Hollandsche lied mooi en beschaafd' te' leeren zingen:" CHR. GEMENGD KOOR WORDT TIJDELIJK DAMESKOOR Door de mobilisatie heeft het Bloeinendaalsch Ghf^Lein, Koor. een goed deel van zijn mannelijke leden zien verdwijnen, terwijl het uiterst moeilijk bleek de opengevallen plaatsen te bezetten. Daarom heeft het bestuur besloten tijdelijk als dameskoor verdet te werken en is op het programma geplaatst het „Stabat Mater" van Pergolese, met de studie waarvan a.s. Maandagavond om 8 uur in hotel Vreeburg, onder leiding van den dirigent Piet Halsema zal worden begonnen. Dames, die dit jraehtige werk willen meezingen, kunnen zich a.s. Maandagavond als lid aanmelden of ook bij den diligent, Dr, Bakkerlaan 18. Haarlem - .Warmoesstraat 10 Bloemendaal - Bloemendaalscheweg 53 Over veen - Bloemendaalscheweg 2£j5 HOENDERLOO -COLLECTE De Zaterdag j.l. alhier gehouden Hoenderloo- colleete heeft opgebracht te Bloemendaal f 90.20, te Santpoort f 16.70, te Overveen f 5.54, te Aer- denhout f 102.95 en een aangrenzende wijk te Haarlem f 22.93, tezamen f 238.32. Het bestuur der stichting Hoenderloo betuigt zijn hartelijken dank aan de milde gevers, aan de leiding der collecte en aan ieder, die .heeft medegewerkt tot het welslagen. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. ,De zee en haar gevaren voor Baders en Zemmers" Op Donderdag 5 October zal de heer A. J. Meijerink, hoofdeonsul >r de Centrale P- ganda van den Nedt an schen Bond tot b Redden van Drenkelinge. m hotel Roozend;.. .e Qverveen, aanvangende 8 uur 's avonds, een lezing ihfet lichtbeelden houden over het onderwerp: „De zee en haar gevaren voor baders en zwemmers". De Bloemendaalsche Reddingsbrigade, ervan overtuigd zijnde, dat de trouwe bezoekers van zee en strand, van wie velen zich nog levendig de door de Brigade in den afgeloopen zomer gehouden demonstraties en de daarbij gegeven interessante uiteenzettingen en nuttige wenken zullen her inneren, gaarne gebruik zouden maken van een gelegenheid, om zich op aangename wijze te ver rijken met een kostbaren schat van kennis over de zee en haar voor baders en zwemmers altijd weer dreigende gevaren, noodigt hen en ieder ander belangstellende uit, om dezen leerzamen avond bij te wonen. o VAARDIGHEIDS-DIPLOMA'S ZWEMMEN Maandagavond werd in Stoop's Bad te Over veen het examen afgenomen voor het Vaardigheids- Zwemdiploma A en B van den K.N.Z.B. Alle candidaten zijn geslaagd, 4 voor B en 22 voor A. Het nummer „bordjes duiken" was een bijzonder succes; 8, 9 of 10 bordjes werden in één duik in diep water opgehaald. Voor B zijn geslaagd: de dames F. A. Deekens, A. Kampen en C. H. Blok en de heer G. W. H. de Korte. Voor A zijn geslaagd: de dames A. E. P. Thor- becke, M. E. van Euwijk, I. Kroonsberg, H. Brasse, H. Waalewijn, M. H. van Amersfoort, M. R. de Ridder, C. van Kempen, A. Böhm, J. Böhm, G. M. C. Vastenóuw, M. van Kempen, M. Iï. Tie- meijer, T. H. F. M. van Amerongen, L. Veenstra en N. Benschop, dé heeren G. van de Polder, D. Jansen, J. G. van Westing, P. van de Polder, H. van Campen en F. H. M. van Eeuwijk. Na afloop had de uitreiking plaats van de diplo ma's door den directeur van Stoop's Bad, den heer P. Schultink. Deze feliciteerde de geslaagden en wekte hen op door te blijven oefenen. Wegens vertrek van den heer Kuit, die op uitstékende wijze het V.-Z.-bnderwijs heeft geleid en daarvoor dank werd gebracht, zal het V.-Z.-onderwijs worden voortgezet door beide badmeesters. Mevrouw A. E. Knuyt-v. Laar sprak namens den K.N.Z.B. een hartelijk woord van dank en wenschté de geslaagden geluk. Hun verkregen groote vaardigheid in het water kan in vele ge vallen van veel nut zijn. Ook zij bracht dank aan den scheidenden heer Kuit voor de goede opleiding en samenwerking. Door dc dames van het Vrijdagavond-clubje werd den heer Kuit door mevr. van Eeuwijk een vruchtenmand aangeboden als bewijs van dank en sympathie. De heer Kuit dankte verder alle aanwezigen voor hun belangstelling en wenschte de geslaagden, van harte geluk. Het doel van dit V.-Z.-bnderwijs is volkomen bereikt en de groote deelname bewijst, dat de opleiding kan wórden voortgezet. 27630 Auer J. U., Fred, van Eedenplein 2, Heem stede, 27535 Brëuk, Procuratiehouder, P. J. A. Scher mer en Co., J., Tessels,chadelaan 3, Heem stede. 27631 Daranyé, E. Ch„ Tramweg 9, Aerdenhout. 20028 Klip, B., Gezagvoerder Kon. Ned. Stoom boot Mij., Santpoorterplein 24. 20227 Kouwenaar Stumpff. mevrouw A„ Wel- gelegenstraat 1. 27732 Leenman, C., Distellaan 36, Aerdenhout. 20525 Michel, H. P.. Prinsesselaan 23. 24310 Nedsam, N.V. administratie Mij., Koepel laan 2a. Bloemendaal. 24312 Prins Werker, mevrouw J. J., Laan van Boreel 18, Bloemendaal. 25902 Reijesse.M Inspecteur „Vesta" Mij. van levensverzekering N.V., Orionweg 76. 26045 Reinders Folmer, Joh. C., Administrateur van landerijen en makelaar, „Naaldeveld" Aerdenhout. 20126 Robbers Frieda, A., Schotersingel 121. 29869 Rossum, C. M. F. van, Hendrik de Keijser- laan 16, Heemstede. 20026 Vrachtrijders A.V.O. Algemeene Vracht- dienst onderneming, Groot Heiligland 50. 17150 Woonh. Proc. C. A. M. Molenschot, Bis schop Callierstraat 2. 24512 Berg, C. H. van den, Orionweg II. 20529 Christelijke Vereeniging tot Kraamhulp en Bemiddelingsbureau voor Kraamver- zorging, Ripperdapark 16. 24612 Hoving D., Arts, Rijksstraatweg 296. 24514 Hiele Jr., P. N. van, leeraar wis- en natuurkunde, Rio Grandelaan 36, Over veen. 29870 Jonker, Z. J. H., Wagnerkade 45, Heem stede.. - - 20229 Lamberts, D. L., Bosch en Hovenstraat 18. 24610 Lek, mevr. J., Bloemendaalscheweg 251, Overveen. 20226 Lichtenbelt, G. J., Engelszstraat 30. 20726 Musscher, G. J. H. van, Koninginne weg 110. 24510 Oordt, Mevr. A. P. van, Bosch en Duin laan 19, Bloemendaal. 24414 Ronde, J. C., Voorduinstraat 42. 20625 Rijkeboer, G., Deckerstraat 39. 20626 Steegstra, fa. B. A. en J., Hoofdvertegen woordiger J. A. Luycks, A'dam, Spoor wegstraat 2. 13726 Sweerts, J. H. A., Dir. der Wed. J. A. Sweerts, Grossierderij en Handelmaat schappij, N.V., Nieuwe Groenmarkt 21rood. 20329 Venema, K. C. W., Louise Colignylaan 2, 24513 Zélander's Electro-technische en Tech nische Handelsvennootschap, proc. L. T. Schalkwijk; Noorder Stationsweg 17, Bloes mendaal. 29871 Zwanenberg's Vleeschwaren en Conserr venfabrieken, N.V., Oss, M. van Raven- stein Jr., Bosboom Toussaintlaan W, Heemstede. voor het ma marmeren Sc! vrage GED. OUDE G B.y.c. Bloemendaal mc elftal (met 3 speler een volledig A.F.C. wist Bloemendaal k in het doel verdedig zoodat de stand toei het beste deel vt zwichten voor den De rust ging in met Na de thee kws Bloemendaal werd en bracht het niet waarmede de A.F.C Op regelmatige wij drietal doelpunten in het Bloemendaal ring, zoodat Bloerr met 50 verloor. Zondag speelt Blo D.W.V. l.-Öet elf als volgt uit: G. N. v. Kesti KL v. d. Linde J. de Joi H. v. Bragt De entrée is voor1 Bloemendaal 2 spe H.T Speellokaal: Hotel mendaal. Speelavond: Vrijd SecretarisG. J, Bloemendaal. Daar er eenige sp waren, had de comp als de vorige wekei want het geeft veel I Wat de competitie dat ook deze week 7 zich gehandhaafd hel wonnen Vrijdag hun p een beslissingswedstr de bezetting der de mooie succes van H heeft de eerste wed: hand gespeeld en daa Hij herstelt zich eei wel onder de eerste Erankenhuysen kun zijn. Was hij vorige derde plaats. Nu h; verloren en komt eerste teams niet in a van overtuigd dat h leeren. De stand van de competitie der H.T.7 A. v. d. Giezen W. Traksel P. Zalm G. Waanders J. Potharst H. Veldkamp Jn. Meij H. Kolk J. v. Dommelen J. Sonneborn ge; VOOR HET SE Vc Kc SCHOTERWEG 27

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2