Garage mDGLkQGA SPORT EN SPEL Vrijdag 20 O c t o b e r 1 9 S 9 BEGROOTINGEH KUNSr.SIQQ&^QDQnü TOONEEL Duo Weldadigheidsavond ten bate van Militaire Ontwikkeling en 'Ontspanning, B. V. C. „BLOEMENDAAL" TAFELTENNIS SPORTHUIS TE NUYL ZANDV00RTSCHELAAN BENTVELD TELEFOON 26076 NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON I voor het veranderen van marmeren schoorsteenen in Open Schouwen worden op aanvrage gaarne verstrekt GED. OUDE GRACHT 19, TELEF. 14811 TE AMSTERDAM „Toen wij trouwden", door J. B. Priestley, bij „Het Nederlandsch Tooneel" (regie A. Defresne) Een amusementsstuk. Zonder rriëer? Neen, omdat de typeering van de personen elk geva rieerd zijn en ze allen goed opgeschetst zijn. Dat is de artistieke winst. En het „geval" is wel aardig, al hebben wij een soortgelijk gegeven jaren geleden al eens gezien. Maar ten slotte: is het niet heel moeilijk telkens weer andere ge gevens te vinden? Het aantal combinaties en permutaties raakt ten slotte ook uitgeput, al zal elke schrijver er ook weer zijn stempel op druk ken, althans voor zoover hij een persoonlijk heid is. Wat is nu hier de intrige? Drie echtparen, vrienden en vriendinnen zijn op den zelfden dag getrouwd en dit is nu 25 jaren geleden en zij besluiten gezamenlijk de zilveren bruiloft te vieren. Dan blijkt plotseling dat door verzuim van bepaalde formaliteiten het huwelijk van vóór vijf-en-twintig jaren geen rechtsgeldigheid heeft, zoodat dus blijkt dat al deze achtenswaar dige lieden 25 jaren lang in vrije liefde hebben geleefd en dat zij nu ook.vrij zijn, hetgeen tot aardige complicaties aanleiding geeft. De pantoffelheld Herbert Soppitt (meesterlijke creatie van Theo Frenkel) emancipeert zich en zet zijn katachtige vrouw (goed en potsierlijk gespeeld door Mien Duymaer van Twist) danig op haar plaats, al heeft hij even een liefdesduel gehad met de vrouw van een der vrienden. En het blijkt dat al deze deftige vrienden een ge meenschappelijk liefdesavontuur hebben gehad met een nogal zonderlinge dame. Het was Gerald Farber (goed- en oolijk gespeeld door Frits van Dijk) die ontdekt had dat er geen huwelijken hadden plaats gehad en die dit vertelde om de deftige heeren te verontrusten, die als kerke- raadsleden hem, die organist was, wilden ont slaan omdat hij met een meisje zijn verloofde in het bosch had gewandeld. Zij gingen nu zoete broodjes bakken en hij beloofde het ge heim niet te zullen verraden maar een brutale keukenmeid (kostelijk gespeeld door Marie Faassen) had aan de deur geluisterd en vertelde de zaak aan wie het maar hooren wilde. Er komen nog meer grappige tooneeltjes: de dron ken photograaf (een allergeestigste creatie van Johan Elsensohn) die door een tijdschrift was gezonden om de gelukkige echtparen te kieken en andere grappigheden. Het behoeft gepn be toog, dat ten slotte alles weer op zijn pootjes terecht kwam. „De Ernst van Ernest", door Oscar Wilde, bij „Het Residentie-Tooneell" (regie Johan de Meester). Oscar Wilde was een dandy en die dandy geest kwam bovenal in dit blijspel tot uiting. Verder was hij een paradoxale geest ook, en het is vooral de paradox meer dan de handeling, die aan „De Ernst van Ernest" zijn charme geeft. Je kunt ze moeilijk navertellen en acteurs en ac trices kunnen die paradoxen lanceeren of ze kunnen het niet. Hier was dit inderdaad wel het geval en wij hebben genoten van het luchte spel van John Werthing door Jacques de Haas ge geven met zijn een beetje verdorven levenswijs heid. John zegt dat hij een slechte broeder heeft, die Emest heet hij heeft dan een voorwend sel om naar de stad te gaan en zijn vriend Al gernon Moncrieff (zeer goed en met het vèr- eischte „spleen" gaf Paul Steenbergen den nog decadenteren jongeling) heeft een vriend, die ook niet bestaat Bunbury, die altijd ziek is en ziet daarin een voorwendsel om vaak naar bui ten te gaan. Als hij bij John komt, die een aar dig pleegdochtertje heeft (zeer pittig door An nie van Duyn gespeeld) geeft hij zich uit voor Emest, juist op het oogenblik waarop John in rouwkleeren ko>t vertellen dat ziin broer Er- nest is overleden. Wïi zien verder ladies uit de groote wereld van vóór 24 jaren (Fie Carelsen was snoezig als een jongere, die ten slotte met John trouwde). Er komt nog een dominé in voor, geestig gespeeld door Evert Burema en een gouvernante, spits en een beetje conventioneel, verdienstelijk door Coba Keiling gegeven en nog eenige bijfiguren. Voortreffelijke regie van Johan de Meester, die ook met grooten smaak de decors en de costumes verzorgde. Edmond Visser. TE HAARLEM De tooheelgroep „het Masker" voer Vrijdag jl voor de vereeniging „Voor de Kunst" het too- neelspel „Duo" op van Colette en Paul Géraldy. Het programma gaf in enkele zinnen de inhoud van het stuk weer: „Een man verafgood zijn vrouw. Hij komt te weten dat zij hem heel vroeger heeft bedrogen. In onzen tijd heeft dat niet meer zoo een groote beteelcenis. Men doodt elkaar daarvoor niet meer. Men scheidt er niet meer voor. Men aanvaardt de slag.en het leven gaat zijn gang.alleen, na drie dagen.„" Tot zoover het programma. Dit is een Fransch boulevardstuk, dat door vier personen gespeeld wordt. Het gegeven is te populair om nog te kunnen boeien, doch het spel was goed. De vrouwelijke hoofdrol Alice was in handen van Willy Haak. Zij gaf zich geheel en wist haar rol met zooveel nuanceering en ont roering te vertolken, dat men haar ellende, ver oorzaakt door de onbeheerschte jalousie van Michel, haar man, kon gelooven. Haar gereserveerdheid tegenover Maria, haar verzorgster, gaf zij goed weer en in het verbin den van Maria's hand Was zij zeer subliem, men kon aan beide vrouwen zi tn, dat ze elkaar on uitgesproken begrepen. /x Michel, haar man, werd gespeeld door John Gobau, zijn verschijning en zoo nu en dan zijn gebrul deden denken aan een dierentemmer; dit behoorde in deze Fransche sfeer niet thuis. Toch gaf hij prachtig spel in zijn vertwijfeling en men zag de naderende- waanzin in hem opkomen. In de slotscène kon hij, jammer genoeg, niet de vereischte indruk maken, deze handeling werd te snel verricht, waardoor de angst niet over het voetlicht heenkwam. Gusta Chrispijn-Mulder speelde Maria, die Alice en Michel verzorgde. Zij was de verbit terde vrouw en men had waardeering voor de manier, waarop zij aan deze kleine rol leven gaf. Ko Arnoldi, als de huisvriend Bordier, muntte, zooals in veel van zijn rollen, uit in ge moedelijkheid; deze rol gaf hem echter weinig gelegenheid om in het samenspel naar voren te komen. Het stuk, dat in het rustige decor van Lucas Wensing gespeeld werd, vond bij het publiek veel bijval. K. Borsten. Het Operette-Gezelschap „Fritz Hirsch" gaf Zaterdag j.l. een weldadigheidsavond, waarop het vroolijke zangspel in 3 bedrijven uit den goeden ouden tijd „Die kleine Hoheit" werd opgevoerd. De zaal was geheel gevuld en de kleurige toiletten gaven een feestelijk aanzien. Er heerschte een opgewekte stemming en toen de dirigent Hans Lichtenstein het Wilhelmus liet inzetten, stond het publiek op en zong het volks lied mee. Het was een buitengewoon goede voorstelling, waartoe de muziek, de lichte décors en de fraaie costuums het hunne bijdroegen. Bij het opkomen van Fritz Hirsch, als baron Hermann von Meixner, die met applaus begroet werd, begon het echte operette tempo. Hij speelde met veel gemakkelijkheid en humor en wist door zijn droge opmerkingen verscheidene lachsalvo's te voorschijn te roepen. Hij werd ter zijde gestaan door de dames Ruth-Rhoden, als prinzessin van Sondersheim, Gretl Tüchler, als Thusnelda von Bitterfeld en Mady Meth, als de dochter van den jacht opziener Langen; dit was een aardig drietal, dat met opgewektheid speelde. Egon Karter, als Dr. Fels, zong zijn zangpartij met veel be scheidenheid en de overige medewerkenden kweten zich uitstekend van hun taak. Er lag over de geheele voorstelling een voornaam cachet en de regie was zeer goed. Voor de pauze wer den de hoofdpersonen met bloemen gehuldigd. Bij den ingang van de rookfoyer was een champagnebar- ingericht, waarvan gedurende de pauze geanimeerd gebruik werd gemaakt. De op brengst was voor de militairen bestemd. Het was een genoegelijke avond voor jong en oud, na afloop van het laatste bedrijf gaf het publiek dan ook door een hartelijk applaus uiting aan zijn dank. Wij mogen het Comité erkentelijk zijn voor dezen geslaagden avond. K. BORSTEN. V rookt graag? WRIGUEY'S P.K. na elke pijp, sigaar of sigaret, verdubbelt het rookgenot. Het verfrischtde adem en houdt de tanden schoon en sterk. Kauw de verkwikkende F.K. na eiken maaltijd, het sterkt Uw ze nuwen en bevordert de spijsvertering. Koopt vandaag nog enkele pakjes en hondt er steeds een paar bij de hand. Veel genot voor weinig geld: S cent Alle sombere berichten ten spijt van verschil lende zijden over de onafwendbare nederlaag tegen de bewoners van het Heemsteedsche Sportpark, hebben de Oranje witten gepasseer- den Zondag laten zien, dat voorspellingen doen op voetbalgebied een zeer riskante bezigheid is. Ofschoon velen (hoewel niet allen) er overtuigd van waren, dat RCH met slordige cijfers zou winnen, gezien het laksche spel van Bloemen- daal tegen Kinheim, hebben onze plaatsgenooten van begin tot eind een enthousiast, frisch open spel vertoond op zoo'n energieke wijze, dat de voortdurend, neervallende regen geen moment van invloed is geweest op hun spel. Immers lieten de heeren van meet af aan zien wat geest drift vermag. Door snelle aanvallen over de vleugels, was de RCH-veste spoedig in groot ge vaar en de voortdurend weerkeerende aanvallen lieten geen twijfel over aan de bedoelingen van de snel opereerende voorhoede der gastheeren. Wel wist RCH door technisch beter spel even uit de beknelling los te komen, resulteerend in mooie voorzetten van den linksbuiten, doch zijn voorhoede wist hiervan niet te profiteeren, en werd er toch geschoten, dan bleek Koelemij er goed het oog in te hebben. De rust ging met een veiligen voorsprong voor Bloemendaal in ont staan uit mooie doelpunten. De penalty, ontstaan wegens ongeoorloofd afhouden, werd genomen op een wijze, welke doet voorzien dat dit anders zwakke punt der Oranje witten zeer verbeterd is. Even na de rust werd Bloemendaal nog be nauwend ingesloten, maar spoedig wist de goed werkende middenlinie met forsche trappen naar de vleugels herademing te scheppen. Open spel is voor onze jongens het machtigste wapen. RCH dat ondanks dep achterstand, niet bij de pakken ging neerzitten, wist den achterstand wel te ver kleinen, doch moest zich tevreden stellen met het kleinst aantal doelpunten. Het was een mooie, faire en snelle wedstrijd, welke de Bloe mendalers heeft laten zien, dat er, ondanks vele moeilijkheden bij de samenstelling van de elf tallen door de omstandigheden ondervonden, door eendrachtig samenwerken zeer dragelijke resultaten verkregen kunnen worden. 5JS5JHE®13J31BISJ3131BSEia]c!MSBËi3I0SJM5i,S®3i3J5®JE® H.T.T.C. „SHOT". Speellokaal: Hotel Vreeburg, Kerkplein 16, Bloemendaal. Speelavond: Vrijdag 7.3010.45 uur. Secretaris: G. J. Waanders, Boschtaan 29, Bloemendaal. Wedstrijdsecr.: idem. Het is nu reeds goed te merken, dat de com petitie der NTTB spoedig een aanvang gaat maken, want er worden nu regelmatig vriend schappelijke wedstrijden gespeeld. Verleden Vrijdag speelde een Shot-comb. tegen een Heemstede-comb. en won met 64. A.s. Vrijdag spelen Shot 1, comb. 2 en 3 en comb. 4 en 5 resp. tegen Barna 1, Barna 2 en Barna 3, terwijl voor Vrijdag 27 October 3 wed strijden op het programma staan tegen Heem stede. Dit zal dan de laatste training zijn, voor dat de comp. aanvangt. In het nummer van volgende week, zal ook de samenstelling der Shotteams medegedeeld kunnen worden. SHOT-COMB.—HEEMSTEDE COMB. 6—4. Een Shot-comb. bestaande uit de spelers A. v. d. Giezen, W. Traksel en P. Zalm heeft een 64-overwinning op een Heemstede-comb. be vochten. Bij Heemstede moest het vooral van D. Wol- ters komen. Deze speler won zijn 3 partijen in 2 games. Tegen W. Traksel 2119, 2118. Samen met zijn partner won hij het dubbelspel van het Shotdubbel TrakselZalm in 3 games. De ove rige wedstrijden werden door de Shotspelers ge wonnen. Het was een aardige wedstrijd. VOOR HET SEIZOEN; Voetbal, Hockey, Turnen, Korfbal, Handbal SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD EENHEID DOOR DEMOCRATIE. De Haarlemsche afdeeling van „Eenheid door Democratie" houdt op Dinsdagavond 24 October e.k. te 8.15 uur een leden-bijeenkomst met introductie in Café-Restaurant Brinkman, Groote Markt, waar Dr. C. J. D. Brandt uit Utrecht, die al vroeger de positie der democra tische tegenover die der anti-democratische machten in de wereld uiteenzette, ditmaal zal spreken over„Hedendaagsche buitenlandsche politiek". Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De voorzitter, Dr. J. W. Berkel- bach v. d. Sprenkel zal een slotwoord spreken. NOOIT GEDACHT. Zondag j.l. hield de hengelaarsvereeniging „Nooit Gedacht" te Vogelenzang een wedstrijd op baars en witvisch. In totaal is er gevangen 130 stuks, 113 wit, 10 maat en 7 baars; hiervan wist M. Ruighaver beslag te leggen op den lsten prijs met 27 punten,2den prijs J. de Win ter met 25 punten, 3den prijs Th. Abswoude met 24 punten, 4de prijs A. Stijnman met 16 punten, 5den prijs P. Lagerwije, 6den priis A. Weijers, 7den prijs K.. Delisse, 8sten prijs J. Abswoude. 9den prijs R. Bruinzeel en lOden orijs J. Warmerdam. RI| WIELEN ONDERDEELEN REPARATIES 21028 Bakenesserkerk, Kosterij der, Vrouwe steeg 10. 21027 City Hall, banketbakkerij-kokerij-automa tiek, Krocht 8. 20925 Ekering, Joh. H., Evangeliste, Emma- laan 6. 20929 Endenburgh-Nijst, H. I., Wilhelminapark 15 14844 Haccou, W. M. A. O., Burgemeester Boreel- straat 5. 18326 Jong, Maria de, Spruit en Boschstraat 16. 21029 Kloot.wijk-v. Wijgerden, Mevr. F., Hyacin- thenlaan 42 rood. 20926 Kreijmborg, F. A. J. M., Anna v. Buren laan 50. 24912 Koopman, H. C., Rijksstraatweg 360. 24814 Kuiper, D., penningmeester afd. Radio van de Geref. Kerk te Bloemendaai, Rusten burgerweg 27, Bloemendaal. 27610 Lobman, Jhr. Mr. H. 'de Savornin, Teding van Berkhoutlaan 17, Aerdenhout. 27931 Meyer, A. Jul., Vogelenzangsche weg 32, Aerdenhout. 29879 Meuwsen, C., Meer en Boschlaan 49, Heem stede. 21025 Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming, onder-afdeeling Bloemendaal Overveen, Prins Hendriklaan 168, Over- veen. 24314 Pelle, J. M. C. ter, Woninginrichting, Raaf straat 13. 13401 Petit Rubenkoning, Mevr. J. H. de, Bron steeweg 86, Heemstede. 29810 Polderman, J., Stuyvesantstraat 108. 24615 Potjewijd-Meyer, Mevr. Wed. H., Klever laan 226. 20927 Protos Electrische Apparaten Maatschappij, Lange Hegijnestraat '20. 24714 Rezelman, P., leeraar Duitsch M.O., Sterrè- boschlaan 4, Bloemendaal. 24515 Sanders, D., Delftlaan 193. 20829 Sevenhuysen, J. G., Hospeslaan 36. 24812 Vennik, J., Ref. II P.T.T., Junoplantsoen 13 24913 Aziopa Trading Company, Pijnboom straat 28. 21126 Bakels, C., Julianalaan 55, Overveen. 26263 Bas, A. J., Tesselschadelaan 10, Heem stede. 23240 Blankevoort Zn., Fa. D., Aannemer, Zuider Stationsweg 5a, Bloemendaal. 24910 Drost, H. J„ Ned. Herv. Predikant, Van Egmondstraat 3. 29878 Gils, F. M van. Maasstraat 19, Heemstede. 21227 Groenman, J„ Kleverlaan 151. 24215 HuyserBouvy, J., „De Hofstede", Ter Hoffstedeweg 18, Overveen. 21026 Jansen, S. J„ Timmerman en Aannemer, Vosmaerstraat 40. 21228 Kruyt, J. H„ Brakenburghstraat 25. 27832 May Fritz, Agent van buitenlandsche hui zen, electr. en rijwielbranehe, Asterlaan 38, Aerdenhout. 21127 Mayer Walter, Dir. N.V. Staalhandel Mij., Amsterdam, Anna van Burenlaan 51, (na de vermelding v. 14417). 21125 Muylaert, M. J„ Architect, Lorentzkade 366. 21129 Plekker, S. L. A„ kantoor Baan 17. 19008 Schotel Co., Hooimarkt 8. 24815 Schutte, J. D., Marnixstraat 67rood. 24715 Stoppelsteen, J. A„ Vosterman van Oyen- straat 1.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3