BLOEMENDAAL HERMINE WAAGEi De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal SAFE-LOKETTEN Beatrix" 2 Vrij dag 27 Oct ober 1939 LOOP DER BEVOLKING jjj Babyverzorging BURGERLIJKE STAND GEM. ARBEIDSBEURS GEVONDEN VOORWERPEN PREDIKBEURTEN metende 10 x 16 x 50 cM a 15.- per jaar Wie er kwamen: blF. O. J. May, koopman electro-technische artikelen, Asterlaan 38, Aerdenliout, van Amster dam. B. Coster, zonder beroep, Pinellaan 15, Santpoort-Station, van Batavia N.-I. C. J. Strop, ass.-accountant, Rijnegomlaan 58, Aerdenhout, van Amsterdam. C. Heitlager, electro-teehnicus, Brouwerskolkweg 8, Overveen, van Haarlem. J. van Duijnen, gemeentewerkman Bloemendaal, Brouwerskolkweg 6, Overveen, van Haarlem. J. Pijl, winkelier, Bloemendaalscheweg 28, Bloe mendaal, van Beverwijk. W. Posma, monteur, Dompvloedslaan 21, Overveen, van Heerenveen. tijdens vaeantie en ziekte KRAAMINRICHTING V ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 Geboren: Dochter van E. M. Vos-van den Boogaard. Dochter van W. M. Wilms Floet- Ferdolgage. Dochter van J. van der Hoop-Unter- hollenberg. Ondertrouwd: J. de Vries en H. Metselaar. A. de Vries en M. G. Tit. J. M. de Wit en M. R. M. van Pouw. H. S. Doolaard en E. Th. Geis. P. J. Koemans en C. M. Burn. Gehuwd: F. W. van der Kolk en C. J. M. Roosen. C. J. van Ee en R. M. Naumann. A. C. Michels en J. Kóeleman. W. G. G. Thoolen en E. A. van der Eng. G. D. Hellewaard en M. S. Mollema. Overleden: A. Kampmann, oud 71 jaar, overleden te Haarlem. W. F. G. Dankbaar, oud 00 jaar, overleden te Haarlem. G. Cornelissen, oud 60 jaar. M. A. J. Tulleners, wed. van Menten, oud 87 jaar. F. G. M. Lutjeharms, gehuwd met Deekens, oud 61 jaar. blJ.l. Maandag stonden bij de Arbeidsbeurs, alhier, ingeschreven 136 mannelijke en 13 vrouwe lijke personen, in totaal 149 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Behangers 2 Boekdrukkers 1 Chauffeurs 5 Eleetriciens5 Grondwerkers 2 Handels- en kantoorpersoneel 45 Huisknechts2 Kellners2 Land- en tuinbouwarbeiders27 Loodgieters 1 Losse arbeiders 34 Metselaars1 Meubel' a1-- s 2 Opperl den 1 Schilde H Slagers 1 Stueadoors1 Timmerlieden, ook aankomende 5 Uitvoerders1 Waaronder 13 dames. 149 Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE In de door de afdeeling Bloemendaal der Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde gehouden ledenverga dering, is met eenige plechtigheid de door den burgemeester van Bloemendaal beschikbaar ge stelde medaille voor de mooiste gevelbegroeiing door den schenker zelve aan den winnaar uit gereikt. Nadat de voorzitter, mr. J. D. van der Plaats, met een welkomstwoord en een dankwoord tot de jury voor haar arbeid, de bijeenkomst had geopend, liet de burgemeester de uitreiking van de medaille vergezeld gaan van een korte speech, waarin hij de beteekenis van de medaille-beel den belichtte. Aan de eene zijde staat de spreuk „Tandem florebit" (toch zal zij bloeien!), ander zijds vertoont zij het beeld van een bloeiende roos, de bloem der belofte. De winnaar, de heer ir. W. van den Broek, Rijperweg 16 te Bloemendaal, dankte den schen ker en de jury bestaande uit de heeren Leonard A. Springer, A. v. d. Werff en J. Berends. Voor het puntenstelsel werden de volgende aantallen toegekend: 1. Groep Cyprepedium in soorten, 9 punten, H. Boegschoten; 2. groep cyclamen (gemengd) 8 punten, dezelfde; 3. arachnis (van du Löur) 10 punten, met lof, dezelfde; 4. chrysanthemum geullis, 9 punten, W. Beunder; idem choco, 10 punten, dezelfdej idem Red Majestic, 10 punten, dezelfde; 2 vazen ter opluistering (premie prijs vraag) dezelfde; 5. chrysanthemums in pot (Blanche de poitevin) 10 punten, IJ. Mulder; 6. collectie fruit, 10 punten, H. Jansen; 7. col lectie fruit, 9 punten, H. Brokken; 8. krans, 9 punten, W. Beunder; 9. groep gem. orchideeën, 10 punten, H. Boegschoten. Een drietal sprekers zette hierna de beteeke nis uiteen van de biologisch-dynamische me thode bij den tuinbouw, resp. de heer J. D. Schamhart, secretaris der vereen, tot bevorde ring der B.D.-landbouwmethode, mevr. H. E. Casparé, directrice van de Tuinbouwschool voor meisjes te Rijswijk en de heer M. Steyn, tuin baas op dé N.V. Cultuurmij Loverendale te Se- rooskerke. In volgorde van optreden behandel den de sprekers achtereenvolgens wezen en doel der vereeniging, de bewerking van de mest stoffen, en de tastbare resultaten der bemes ting. o KLEEDINGFONDS STEUNCOMITÉ Het steuncomité te Bloemendaal zegt harte-, lijk dank voor de goede resultaten der gehouden kleeding-inzameling, welke vele goede kleeding en bovendien nog ongeveer f 500.opbracht. Vele nooden, inderdaad zijn er vele, vele nooden, kunnen nu tijdelijk gelenigd worden. Zij, die de komende maanden nog eens kleeding aan ge noemd comité willen weggeven, worden ver zocht deze te brengen aan Mevrouw Vcltman Nienhuijs te Bloemendaal, „Varenberg", Midden Duin en Daalscheweg. blGevonden en terug te bekomen bijTurken burg, Jan Gijzenkade 291, Haarlem, een hengel stok; Vogel, Dr. Bakkerlaan 67, een poesje; Bierdrager, Job. Verhulstweg 14, een bouvier; Van Mennekes, Oranje Nassaulaan 87, een paar schoenen; Hendriksen, Vondelweg 494, Haarlem, een vulpenhouder; Prent, Bloemendaalscheweg 146, een rugzak; Dirlcsen, Ooster Tuindorplaan 1, Haarlem, een portemonnaie waarin 2 rozenkransen; Van Essen, Iepenlaan 8, een breiwerk (pullover); Hoffschlag, Theehuis Kopje, een padvindersriem Van Os, Noorder Stationsweg 9, een Iersche Setter; Dekker, Burg. Ensehedélaan 37, Santpoort, een portemonnaie met inhoud; Kesseler, Bosch en Duinlaan 26, een lotenboekje „St. Christoffel"; Sinia, Oranje Nassaulaan 130, een paar dames- handschoenen; Warns, Van Stolberglaan 32, een rozenkrans in étui; Raadhuis Overveen, een paar heerenhandschoenen; Bogaard, Lage Duin en Daalscheweg 6, een zakmes; Veldt, Bloemendaal scheweg 333,veen hondje; Verbindingsweg 32, een hoofddoek; Vreijenhoek, Ign. Bispineklaan 16, een lichtbruin hondje; Weideveld, Enrst Casimir- laan 74, een rozenkrans; Uitendaal, Korte Klever laan 36, een paar dameshandschoenen; Matla, Houtvaartkade 36, een cano; Donker, Catslaan 12, een knot wol. Politiebureau Overveen (alleen op •werkdagen van 1012 uur v.m.): sjaal, wanten, fietssleutel, handschoenen, autonummerbord no. G (6893, petje, o ONEERLIJKE KNECHTEN AANGEHOUDEN. blEen achttienjarige loopjongen kwam dezer dagen bij de Bloemendaalsche politie aangifte doen dat hij tien gulden, die toebehoorden aan zijn patroon, den groentenhandelaar H. te Aerdenhout, had verloren. De omstandigheden gaven de re cherche echter aanleiding een nader onderzoek in te stellen, waarbij zij tot merkwaardige ont dekkingen kwam. Reeds eerder was door een anderen loopjongen, den aehttienjarigen T., aan denzelfden patroon mededeeling gedaan dat ook hij tien gulden had verloren. Het onderzoek wees thans echter uit dat beide gevallen geheel gefingeerd waren en een onderdeel vormden van een voortdurend ver duisteringsplan ten nadeele van den patroon. Zoo kwam o.a. aan het licht dat verschillende vorde ringen op cliënten, die door de jongens als niet- geind waren opgegeven, reeds iara betaald waren doch door de knechts achtergehoud n. De omvang, van het verduisterde bedrag is nog niet vastgesteld. Een derde bediende, die inmiddels niet meer bij den groentenhandelaar werkzaam is, bleek inderti jd op dezelfde wijze als de tegenwoordige knechts eens een tientje „verloren" te hebben. Nadat de jongelui eenigen tijd in bewaring ge steld waren, zijn zij uit de voorloopige hechtenis ontslagen en is proces-verbaal opgemaakt. Regelmatig WRIGLEY'SP.K. kauwen Is een goede gewoonte, die voor kin deren en volwassenen op eiken leeftijd door tandartsen wordt aanbevolen. P.K. zuivert de adem, verlrischt de mond en houdt do tanden gaaf en sterk. Boven dien bevordert P.K. de spijsvertering. Koopt vandaag nog enkele pakjes en hondt er steeds een paar bU de hand, Veel genot voor weinig geld: S cent, AAAAAAAAAAAAAA EENHEID DOOR DEMOCRATIE. haDinsdagavond j.l. hield de afdeeling Haar lem van de Nederlandsche Beweging voor Een heid door Democratie een ledenvergadering met introductie in de Kroonzaal van restaurant Brinkman, welke nagenoeg geheel bezet Was. De spreker was Dr. C. D. J. Brandt, die den Inter nationalen toestand behandelde. Deze begon met een samenvatting te geven van de buitenlandsehe politiek der laatste maanden. Na 19 Augustus staat vóór alles Rusland in de politieke belangstelling. Sprekende over het Rus- siseh-Duitsche pact wees spreker op de groote voordeelen voor Rusland: de in bezitneming van het meest lucratieve gedeelte van Polen, het terugdringen van den Duitschen invloed in de Baltische landen. Dr. Brandt verwachtte niet, dat Finland de uiterste eisehen zouden gesteld worden. Het op treden van de Scandinavische landen en de Ver- eenigde Staten geven dit land steun. De afsluiting van het Engelsch-Franscli- Turksch verdrag is een echec voor Duitschland. Het geeft Engeland het recht met zijn vloot in de Zwarte Zee te komen, en de Russische toevoer naar Duitschland via de Donau te verhinderen. Het is echter niet aan te nemen, dat Engeland voorloopig vijandelijkheden met Rusland zal willen riskeeren. Italië heeft geen enkel voordeel verkregen uit het Russiseh-Duitsehefpact. Het is te verwachten, dat Engeland Italië niet zal hinderen in zijn streven Dij de vorming van een „Balkan Blok" zijn positie te verbeteren. Italië's belangstelling voor de as is den laatsten tijd zeer getaand. Met cijfers toonde Dr. Brandt aan, dat, terwijl de Duitsche import gezakt was op 48% van die van vóór den oorlog, Engeland daarvan 70 heeft behouden. In Amerika zijn de Isolationisten bevreesd voor de opheffing van de NeutraliteitsWet, die naar hun meening het land aan den kant van Engeland in den oorlog, zou kunnen brengen. Ook Wilson werd in 1917 tegen zijn zin in den wereldoorlog gesleept. Na de pauze was gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een ruim gebruik werd ge maakt. LEDENVERGADERING VOLKSONDERWIJS. blMaandagavond vergaderde de afdeeling Bloemendaal van de vereeniging „Volksonderwijs". De vergadering was slecht bezocht. Bij de ingekomen stukken was o.a. een verzoek van „Onderwijs aan schipperskinderen" om een bijdrage voor dit fonds. De stand van de kas der afdeeling liet een dusdanige bijdrage echter niet toe. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een klein batig saldo was. Tot afgevaardigde naar de algemcene vergade ring van „Volksonderwijs", in November in Utrecht te houden, werd benoemd de heer D. Duynker. De heer J. de Vries werd aangewezen als plaats vervanger. De afgevaardigde kreeg bij behandeling van den beschrijvingsbrief, een beperkt vrij man daat mee. Hij zal zijn steun geven aan een voorstel van een der afdeelingen, om den naam van.,,Volks onderwijs" te veranderen in een anderen, die meer passend is en bij het publiek een minder onaange- namen klank heeft. Uit het jaarverslag 1938 van de secretaresse, mej. T. Noorman, vermelden we, dat het gevaar voor opheffing van de O. L. school te Vogelenzang voorloopig weer voor een jaar is opgeheven; dat het bij zuinig beheer mogelijk zal zijn de exploitatie van de kleuterscholen voort te zetten en dat het ledental van de afdeeling op 1 Januari 1939 68 bedroeg. Bij de rondvraag werd geinformeerd of de be volking van de Julianaschool door de opening van de Chr. school aan de Vrijburglaan en van de Beatrix-school in Haarlem-West veel achteruit was gegaan. De voorzitter, mr. J. H. Schultz van Haegen, antwoordde hierop, dat wegens plaatsgebrek aan de Julianaschool verschillende kindoren naar de Beatrix-school verwezen zijn. Hierna volgde sluiting. (Ilrl. Dagblad.) GEDIPL. HEILGYMNASTE MASSEUSE f TELEFOON 24307 JOAN MAETSUIKERLAAN 23 Bij Station Bloemendaal SCHILDERIJENTENTOONSTELLING EN EEN LEZING. blOnder auspiciën van het Nederlandsch Kunstverbond zal op Zaterdag 28 October a.s., om vier uur, in de toonzalen der firma J. A. Bos kamp, aan den Bloemendaalschewv:g te Over veen, in tegenwoordigheid van Zijne Excellentie den Fransehen gezant, baron d'Arnauid de Vitrol- les, een tentoonstelling worden geopend van schil derijen door den Franschen schilder Le Fauconnier. De heer Dr. G. Knuttel Wzn. heeft zich bereid verklaard een voordracht te houden over dit be langrijke werk. AANBESTEDING VU1LNISVERV0ER. blDoor het gemeentebestuur van Bloemendaal Werd gisteren ten raadhuize in het openbaar aan besteed het ophalen en verwijderen van asch, tuin en huishoudafval van 1 Januari 1940 tot en met 31 December 1944. Ingeschreven werd als volgt (per perceel en per maand): G. Iluykens, Haarlemf 0.56 Barnhoorn van Son, Aerdenhout - 0.47 G. T. Kroon Jr., Bloemendaal 0.45 G. Hulsebosch, Bloemendaal- 0.44 P. J. Maas, Bloemendaal 0.43 Barnhoorn van Son 0.42 S. de Vries, Bloemendaal 0.40 C. Bolsenbroek, Bloemendaal0.38 G. A. Veldhuijzen, Bloemendaal - 0.30 De gunning is aangehouden. Met bepaling dat de prijs verhoogd za] worden Vj stijging der benzineprijzen. EERVOL ONTSLAG. blBij Koninklijk besluit is aan Ds. Joh. C. Brussaard, predikant bij de Gereformeerde kerk te Bloemendaal, met ingang van 1 November a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als reserve veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. ZONDAG 29 OCTOBER 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. O. G. Heldring van Zetten. Collecte voor de Heldring-Gest. N.m. 8 uur Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing.. Donderdag gebouw „Maranatha. Geref. Kerk v.m. 9 uur Cand. I). van Swigchem. V.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. Radio uitzending op golflengte 245.9 m. van de diensten 10.30 en 5 uur. Ned. Prot. Bond v.m. 10 uur Dr. H. Fabervan Schiedam. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Allerheiligen. Completen en Lof. Donderdag v.m. 7.25 uur Allerzielen. Gespr. Requiem Mis. Universeele Eere dienst (Soefi-Beweging), Cen trum Bloemendaal (bovenzaal Vreeburg, Kerkplein 16), v.m. 11 uur mevr. H. Lange- Visser, onderw. „Onze levenshouding". Donderdag (Aeacialaan 28), n.m. 8.15 iiur Cursus voor belangstellenden. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Hovy, van Wijk aan Zee. Dinsdag n.m. 8 uur Prof. Dr. G. A. v, d. Bergh van Eijsinga. Kerkhervorming. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 geen dienst (zie Ned. Herv. Kerk). N.m. 5 uur Ds. J. H. F. Remme van A'dam. Dinsdag n.m. 8 uur Dr. G. Oorthuijs van Amsterdam. Kerkhervorming. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur D. T. W. v. d. Ley, Evang. Luth. pred. te Groningen. Dinsdag n.m. 8.15 uur Ds. P. H. Borgers, Evang. Luth. pred. te Apeldoorn en Ds. C. H. Brandt. Vrije Evang. Gem. (Parkiaan 106) v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. D. J. D. du Fossé met zangk. V.m. 10 uur Kinderkerk. Woensdag n.m. 8 uur Bidstond, Bijbel lezing. N.m. 8.45 uur Catechaisatie. Eglise Wallonne (Begijnhof) Pas de Service èl 9 h. 15 Ecole du Dimanche. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5% uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 25. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. I.. Hoorweg. N.m. 5% uur Ds. Siertsema. Cat. Zondag 25. Woensdag n.m. 8.15 uur Ds. C. Veenhof. Dankzegging voor het gewas. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5% uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 26. Woensdag n.m. 8.15 uur Ds. L. Hoorweg. Dankstond voor het gewas. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref Gem. v.m. 10% uur Dr. A. H. Haentjes. Dinsdag n.m. 8.15 uur (Hervormingsdag), Gem. dienst met de Vereen, v. Vrijz. Herv. Ds. R. H. Oldeman en Ds. G. J. Sirks. Donderdag n.m. 24 uur Handwerkclub in het Remonstrantenhuis. Vrijdag n.m. 8.15 uur Bijeenkomst van den Studiekring voor Leekenarbeid in het Remon strantenhuis. ■S'ederl. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", afd. Haarlem II (Sociëteit Vereeniging, Zijlweg 1), v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. mevr. de Wed. Dr. E. Akkeringa van Den Haag; hel derziende waarn. door spreekster. Donderdag n.m. 8.15 uur (hótel „De Leeuwe rik", Kruisstraat 30), Allerzielen. Wijdings avond. Spr. Ds. M. Beversluis van Schiedam: helderz. waarn. mevr. J. Remmers-v. d. Lands Solozang, (zie onder advertenties). Üniverseele Eeredienst Soefi-beweging) (Nutsgeb. Lange Veerstraat 16) v.m. 11 uur spr. mej. J. Kerbert. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) van. 10 uur Ds» P. van Air Vloed. N.m. geen dienst.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2