SPORT EN SPEL r Vrijdag 24 November 1939 B.V.C. „Bloemendaal" WAT ZOEKT U? Natuurlijk Stsorthuis te Nuyl Schoterweg 27 TAFELTENNIS PREDIKBEURTEN INGEZONDEN Haarlemsche Diner-Vereeniging 11 BLOEMEND A AL—BEVERWIJK. De weersomstandigheden waren er debet aan, dat het bezoek aan dezen wedstrijd maar matigjes was. Ondanks dezen overwegenden actor voor publiek en spelers, straffen wind vergezeld van regenbuien, heeft men een vrij aardigen wedstrijd kunnen aanschouwen. Voor de rust gesteund door den wind, speelde Bloemendaal een royaal open spel, zoodat er vrij spoedig gevaarlijke momenten ontstonden voor het Beverwijk-doel, doch het beslissende schot bleet uit. Door de telkens weer- keerende aanvallen der gastheeren, meestal geleid door den rechtervleugel, was de veldmeerderheid zoodanig, dat een doelpunt in de lucht zat. Toen v. Bragt den bal toegespeeld kreeg en zich handig ontdeed van een achterspeler, gaf hij een zuiveren voorzet, waaruit de Jonge een mooi doelpunt kon scoren. Niet lang daarna kwam op identieke wijze het tweede punt tot stand. Wederom een voorzet van den rechtsbuiten en op iets moeili'ker wiizë wist Steffens dezen te benutten. Na de thee, toen de gasten de medewerking van den wind hadden, was het gedaan met het overwicht van de Oranje-Witten. Toen daaren boven de Beverwijkers hun handigsten speler, den rechtsbuiten, welke zoo goed als werkeloos had staan kijken, naar de middenvoorplaats hadden doea verhuizen, ontstonden er door diens toedoen gevaarlijke situaties voor het Bloemendaal-doel. Waar bovendien de beide backs van onze plaats genoten te ver opdrongen, was het niet te ver wonderen, dat de gasten uit een mooi opgezetten aanval doelpuntten. De Oranje-Witten wisten zich aan den toen daarop ontstanen druk te ont trekken en nog verscheidene malen het vijandelijk doel te belagen. Uit een snellen aanval ontstond een strafschop, welke keurig door den Beverwijk doelman gestopt werd. Steffens kreeg daarna nog een mooie gelegenheid om d n voorsprong te ver- grooten, doch door al te grooten ijver wist hij hier van geen gebruik te maken. Met onveranderden stand, 21, kwam daarna het einde. zag kans van Wolters en Kruyff te winnen. Het dubbelspel ten slotte werd na 3 games ten gunste van Heemstede beslist. Voor a.s. Zondag staat een lastige uitwedstrijd op het programma, n.l. tegen D.W.V. Hiermede hebben onze spelers tegenover hun aanhang nog wat goed te maken. De Nieuwendammers, die een keurige partij voetbal demonstreeren, zullen het daarom m. i. niet zoo maar cadeau krijgen, terwijl Bloemendaal vrij volledig uitkomt. Geestdrift, gepaard met open spel, zullen een sterk wapen zijn tegenover deze tegenstanders. We kunnen dan met vol vertrouwen een draaglijk resultaat tegemoet zien. Jongens, doet daarom allen je uiterste best, waardoor de resultaten zóó zijn, dat de aanhang niet teleurgesteld wordt. De opstelling is als volgt: Koelemij v. Resteren v v. d. Schalie de Vries v. Bragt de Jonge Cassee d. Meij Huisman Steffers Potliarst Sportartikelen van HET GOEDKOOPSTE ADRES H.T.T.C. „SHOT". Clublokaal: Ilotel Vreeburg, Kerkplein 10, Bloemendaal. Speelavond: Vrijdag van 7.30 10.45 uur. Secretaris en wedstrijd-secretaris: G. J. Waanders, Boschlaan 29, Bloemendaal. Wedstrijduitslagcn T.O.G. 4—Shot 5 Heemstede 2Shot 4 Rozenprieel Shot 3 Barna ldShot 2 ROZENPRIEEL 1—SHOT 3 8—2. Deze wedstrijd is een verrassende overwinning voor Rozenprieel geworden. Rozenprieel was vol ledig. Shot verscheen met een invaller voor Sonne- born. Invaller v. Frankenhuysen heeft zich uit stekend geweerd, hoewel hij al zijn partijen in drie games verloor. Tegen W. Langeberg stond hij zelfs in de derde game met 1911 voor, maar verloor desondanks deze game met 23—21. De uitslag was 18-21, 219, 2321. In de andere twee wed strijden waren de derde games 2119, 2119. Erg spannend dus. Veldkamp heeft ook al zijn partijen in drie games gespeeld. Van VV. I.angeveld wist hij te winnen. Een goede prestatie, doch van B. Duits en S. Langeberg verloor hij echter, resp. met 22—20, 18—21, 21—15 en 21—9, 13—21, 21—9. Klupper wist alleen van B. Duits te winnen 21—13 1621, 1321. In de gebroeders S. en W. Lange berg moest hij echter zijn meerdere erkennen. 21—18, 22—20 en 20—22, 21—12, 21—14. Het dubbelspel werd een gemakkelijke overwinning voor Rozenprieel op Klupper-Veldkamp 2113, 21—10. si: BARNA ld—SHOT 2 2—8. Het volledige 2e team had niet veel moeite om het damesteam van Barna een nederlaag toe te brengen. De spelers Jn. Meij en Zalm wisten hun drie enkelspelen te winnen. Kolk verloor een wedstrijd tegen mej. H. Jansen 21—16, 2115. Ook het dubbelspel werd een overwinning voor Barna, wat te wijten was aan het nog niet op elkaar ingespeeld zijn van Zalm en Kolk 1521, 21—18, 21—15. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. BLOEMENDAAL 3—HEEMSTEDE 3. Voor de competitie van den N.H.S.B. werd Woensdag j.l. in het nieuwe clublokaal van de Bloemendaalsche Schaakclub, hotel „Rusthoek", de eerste wedstrijd van dit s. izoen gespeeld. De ontmoeting eindigde in een overwinning voor Bloemendaal. De volledige uitslag luidt: R. J. W. TuningVolkersafgebr. J. de RidderEvers10 B. HoekstraKauw01 J. de Vriesv. d. Veen10 A. HofmanDooyes10 C. ten HengelPauw01 W. F. Cramérde Ronde01 A-. SleeuwKruening10 F. ErlingsLuifVï W. HoekstraErkelens 1—0 Bloemendaal met wit. speelde aan de even sy2—3% borden VERBREEDÏNG VAN DEN WEG HAARLEM VERBREEDING VAN DEN WEG HAARLEM— ZANDV00RT. 8—2 7—3 8 -2 Programma voor de komende week: Vrijdag 24 Nov.: Shot 1T.O.G. 1, Shot 3 T.O.G. 5, Shot 5Barna 2. Maandag 27 Nov.H.T.T.C. 3Shot 5, H.T.T.C. ld—Shot 4. Het is afgeloopen week dus niet aan veel Shot teams gelukt een puntje in de wacht te sleepen. Alleen Shot 2 won zijn wedstrijd, zooals werd ver wacht, met 82. Bij de andere wedstrijden was Vrouwe Fortuna nu niet bepaald aan hun zijde, doch een volgende maal vertrouwen we op meer overwinningen, vooral van Shot 3. Wat Shot 4 en 5 betreft, deze zitten in een ontzettend zware afdee- ling en we zouden het al een heel goede prestatie van Shot 5 vinden, indien zij erin zou slagen de laatste plaats te ontloopen. Shot 1 gaat vandaag haar vierde nederlaag tege moet. De kampioenen van het vorig jaar, T.O.G. 1, komen op bezoek. Shot 3 zal het tegen T.O.G. 5 wel redden, echter dient van het begin af aan goed aangepakt te worden. Shot 5 zal in Barna 2 en H.T.T.C. 3 wel te zware tegenstanders vinden. Doet echter je uiterste best vijfde Shotters. Shot 4 zal tegen de H.T.T.C.-dames een gelijk opgaanden strijd leveren met een nog niet te voorspellen uitslag. HEEMSTEDE 2—SHOT 4 7-^3. Na een wedstrijd waarin de partijen aan elkaar gewaagd bleken, trok Heemstede ten slotte aan het 1 ingde eind. Invaller II. Schipper speelde voor treffelijk. Hij versloeg van Duynen en verloor onverdiend van Kruyff. Van Dommelen verloor 4» drie partijen in 2 games. Van Frankenhuysen Geachte Redactie, Met belangstelling heb ik kennis genomen van de plannen der gemeente Bloemendaal tot ver breeding der Zandvoortsehelaan van dcHeemsteed- sclie grens af tot aan de grens van Zandvoort. Als een der oudste bewoners van Aerdenliout, om precies te zijn bijna 35'jaar wonende aan hét bewuste deel der Zandvoortsehelaan, dat door deze plannen totaal bedorven zal worden, móet ik hier een woord van protest laten hooren tegen de m.i. onnoodige vernietiging van éénder mooiste lanen in de gemeente. Ik ben het met het gemeenteraadslid Mr. A. J. Enschedé ten volle eens, dat hiervoor wel een andere oplossing kan en moet worden gevonden De rijweg zelf is meer dan voldoende breed voor het autoverkeer, als dit maar in goede banen geleid wordt. Wat is er b.v. tegen bij den „Viersprong" en ook aan den Zandvoortschen kant, waar dit noodig mocht zijn, de bekende borden te plaatsen met de 2 auto's boven elkaar, zoodat inhalen op dit gedeelte niet geoorloofd zal zijn. Van „Vier sprong" tot hoek Eikenlaan, waar het eigenlijk omgaat, is maar een afstand van eenige honder den meters; hierdoor kan het mooiste gedeelte der geheele Zandvoortsehelaan intact blijven. Wat wel noodzakelijk zal zijn, is de verbree ding, met een voetpad, van de Zuidzijde der laan, naast het thans bestaande betegelde fietspad. Gelooft u niet, dat de viei eigenaren van de belendende perceelen hiertoe gaarne zullen mede werken door een strook grond van hun bezit voor weinig geld, af te staan, indien zij daardoor de mooie oude boomenlaan kunnen behouden? De Noordzijde is geheel voldoende, ook voor het grootste rij wiel verkeer, daar hier een flink wandelpad is overgebleven voor de wandelaars, Boomen rooien is gemakkelijk, .doch hoevee! tientallen jaren duurt het niet voor een nieuwe beplanting een schijn van kans krijgt tegen het tegenwoord ige natuurschoon Het plan Thijsse kan mij in deze niet bekoren, ik had dit ook niet verwacht van iemand van de reputatie van den heer Thijsse, of is hij meer vogel- dan natuursehoonbeschermer? Laat hij anders maar eens gaan kijken naar het afschuw lijke gedeelte der laan in de gemeente Zandvoort, van Bentveldsweg naar halte waterleiding, waar het kappen der foeileelijke, oude en zieke boo men al zoo'n groote verandering gaf Wie, als ik, de mooie Eikenlaan in Aerdenliout in al zijn glori heeft gekend en deze nu beschouwt, kan instem men met een uitlating toentertijd van één mijner medebewoners in de buurt: wat een „natuurhe- dervers" zitten er in den gemeenteraad. Redactie, ik heb hiermede het mijne gezegd; ik hoon alsnog, dat de „niet-inhaalbordjes" ei- zullen komen en dit mooie stuk natuurschoon be houden zal blijven. ZONDAG 26 NOVEMBER 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. P. Lugtigheid van Deventer. Donderdag (geb. „Maranatlia") n.m. 8 uur Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Ned. Prot. Bond v.m. 10 uur Ds. P. van der Veer van Amsterdam. Geref. Kerk v.m. 10 uur Ds. Joh. Brussaard. N.m. 5 uur Cand. D. v. Swighem. Radio-uit zending op golflengte 245.9 in. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10.30 uur Gezongen II. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Centr. Bloemendaal bovenzaal „Vreeburg," Kerk plein 16), v.m. 11 uur mevr. Kamp-Compas, onderw. „Laat mijn hart uw licht weer kaatsen, Heer'. Donderdag n.m. 8.15 uur (Acacialaan 28), Cursus voor belangstellen. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk v.m. 10 uur Cand. D. v. Swighem. N.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. II. H. Oldeman. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur geen dienst (in de kerk Dr. Emmen van Haarlem). N.m. 5 uur Ds. M. Ottevanger, res. veldpr. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. C. A. de Ridder. Bediening H. Avondmaal. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. J. C. van Dijk, van Bloemendaal. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10 y2 uur Ds. C. H. Brandt. N.m. 7 y2 uur Ds. P. Boendermaker, Evang. Luth. pred. te Hilversum. H. Avondmaal. Vrije Evang. Gem. v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. D. J. G. du Fossé. V.m. 10 uur Kinderkerk. Woensdag n.m. 8 uur Bidstond. 8.45 Catech. Eglise Waltonne (Begijnhof) a 10 h. 30 Service et Tel. 14393 Bakenessergracht 27 Haarlem Vleesch, groente, aardappelen t 0,90 Idem met soep of toespijs f 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon Inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. Sermon présidé par Mr. le pasteur P. J. Molenaar, de La Haye; 3ième collecte pour la restauration. a 9 h. 15 Ecole du Dimanehe. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 en n.m. 5 y2 uur Ds. C. Veenliof. Bed. H. Avondmaal. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 en n.m. 5. Y> uur Ds. L. Hoorweg. Bed. II. Avondmaal. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 én n.m. 5 >4 uur Ds. Boeyinga. Bed. H. Avondmaal. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 en n.m. 5 y2 uur Ds. Siertsema. Bed. H. Avondmaal. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10 y2 uur Ds. C. L. van Dalfsen, 12 uur Kinderdienst in het Remonstrantenh. Maandag n.m. 8 uur Bijeenkomst van Jonge Remonstraten in het Remonstrantenhuis. Donderdag n.m. 24 uur Handwerkkring in het Remonstrantenhuis. Vrijdag n.m. 8.15 uur Bijeenkomst van den Studiekring v. Leekenarbeid in het Remon strantenhuis. Nederl. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia" afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1) v.m. 10 uur Wijdingsmorgen, spr. de heer H. Heu- ning van Haarlem., onderw. „Ilc ben de weg, de waarheid en het leven"; helderz. waarn. mevr. J. Remmers-v. d. Lans, solozang Minny v. d. Roer-Westergren, alt. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Nutsgeb. Lange Veerstraat 16) v.m. 1.. uur mej. A. Faber, onderw.„Het ééne noodige". Maandag n.m. 8.15 uur Cursus voor belang stellen, leidster mej. C. C. Voüte. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. SINt-NICOLAASFEEST VOOR DE KINDEREN. ..Jieste kinderen AI staan we nog niet te bibberen van de koude éijj'treRken we, dank zij het zachte weer, nog niet onzen b'ol diep in onze kraag, toch voelen we dat er weer iets gaat gebeuren. We denken bij ons zelf: Komt ie wel, komt ie niet! Maar ik kan het jullie wel verklappen: De goede Sint komt wèl-1 Als jullie het maar niet zoo laat regenen als 't vorig jaar. „M'n mooie toga is nauwelijks droog en ik had juist mijn allerbeste aan", vertelde Sint me. 't Is de bedoeling dat we weer een gezelligen middag hebben op Zaterdag 2 December voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar, die zich. bij mij kunnen' aanmelden, Bloemveldlaan 117. Echter moeten wij er nadrukkelijk bij vermelden dat na 30 Novermber om verschillende redenen geen opgaven voor deelneming meer kunnen wórden aangenomen. We komen weer allen op 2 December te samen bij de eindhalte van de bus op de Ramplaan, om kwart voor 2, waar Sint ons komt afhalen om ge zamenlijk in optocht naar Domi te gaan, waar we tot ongeveer 5 uur feestvieren. Mevr. BRANDON Bloemveldlaan 27. ZA^GCLUBJE. Door gestadigen groei van ons clubje wordt het wat moeilijk om dit bij mij aan huis te blijven houden. De heer en mevrouw de Haan zijn nu zoo bereidwillig om hun Instituut aan de Ramplaan Zaterdagsmiddags van kwart voor 2 tot 3 uur vóór' onze zangliefhebbers beschikbaai te stellen. De grootere ruimte die ons riu ter beschikking staat maakt het tevens weer mogelijk dat jongens en meisjes van 7 tot en met 12 jaar zich kunnen laten inschrijven bij mevr. Brandon, Bloemveld- laan 27. ÜS MEDEDEEL1NGEN VAN DE SCHAAKCLUB „ROLLAND" De navolgende partijen werden voor de Onder linge dompetitie gespeeld: C. SmitJ. E. Wielingaafgebr. A. II. NessenE. Eichhorn10 K. StenversII. G. B. Lindeman 01 G. J. v. EwijckA. Noppen01 J. SchipperJ. D. Toebes I 0 1. P. Faure L. C. Hartocli01 H. KerkheideG. Iios afgebr. B. VersteegP. N. J. Zonneveld10 J. A. ErbrinkA. Besse afgebr. Door een goede opkomst konden nu een flink aantal partijen afgewerkt worden. Opzienbarende verrassingen deden zich niet voor, allioewe er toch wel het één en ander over -e vermelden valt. Eichhorn, welks speltype snel en aanvallend is, strandde b.v. op de routine van Nessen. Deze aanvaardde n.l. geen combinaties, doch begon direct zooveel mogelijk af te ruilen: daarbij in het oog houdend een behoorlijk eindspel over te houden, hctg.cn Eichhorn tot opgeven noopte. THIERRY DE B\E DOLLEMAN. -crwinning van Lindeman op Stenvers is ook Aerdenliout, 21 November 1939. Eng niet onverdienstelijk te noemen. De heer Besse w«erde zich dapper tegen Erbrmk, en het zag er op een gegeven moment niet bijster hoopvol voor hem uit. -Toch wist hij de goede tegenzetten te vinden, welke de partij weer geheel open maakte. De partij werd afgebroken in gelijken stand. Zonneveld vervalt weer in z'n oude fout, een goede opening, een behoorlijk middenspel, maar in het eindspel steeds te vlug een einde willen maken. Bij een combinatie van twee, drie of meer dere zetten, heeft men toch steeds nog rekening te houden met hetgeen de tegenpartij doet, of doen kan 'Onze jongste deelnemer Faure kon het tegen Hartoeh niet tot een overwinning brengen, echter zullen er nog wel eenige overwinningen volgen, gezien ziin tegenspel. Officieele mededeelingen. Maandag 27 November wordt een wedstrijd gespeeld tegen een combinatie van H.S.C. in het clublokaal van die club in Haarlem. De deelnemers worden verzocht, tijdig aanwezig te willen zijn op het punt, op de convocatie vermeld. Dit is voor onze club de eerste wedstrijd „buiten de deur". Of er gewonnen dan wel verloren wordt is bijzaak. Hoofdzaak is dat wij den indruk achter laten, een schaakclub te zijn waartegen iedere vereeniging gaarne wil spelen. Namens het Bestuur, G. KOS. v. Raephorststraat 20. VAN DE ONTSPANNINGSCOMMISSIE. St. Nicolaas-avond. In aansluiting op de circulaire, die alle leden deze week aan huis hebben ontvangen, herinneren wij hierbij nog even dat kaarten voor dezen avond gekocht kunnen worden bij: C. F. Stroosnijder, Ramplaan 98; Ponsen, Lambr. v. Dalelaan 42; de Maar, Dickmanstraat 42. De avond wordt gehouden op Zaterdag 2 Decem ber a.s., des avonds om 8.15 uur in restaurant „Roozendaal" alhier. Deze avonden zijn steeds zoo buitegewoon ge zellig verloopen, dat wij er niet aan twijfelen, of vele leden zullen wederom aanwezig zijn. St. Nico- laas zal dezen avond ons met een I ezoek vereeren De bedoeling is, dat ieder een klei/ie surprise medebrengt, het bestuur veizamelt déze pakje' aan den ingang en St. Nicolaas zorgt voor de res> Een goede band zal den avond verder opluistert- Er is bal to' 2 uur. De 'oegangspri.js is met hoog, n.l. t 0.35 vo» leden en donateurs, f 0.50 voor genodigde» Wacht niet te 'ang met kaarten; er is in verbal» met de plaatsruimte niet veel voorraad! Wist u 'reeds, dat onze vereeniging gelegenhcit: biedt, aan de zeer gezellige bridge-, schaak- dans en gymnastiekclubs deel te nemen Ook is er een zangclubje voor kinderen. Ondergeteekende houdt zich gaarne aanbevolen voor het geven van alle inlichtingen. De contributie voor deze clubs is zeer laag. De Secretaris der Ontspannjuas-Commissie: Ramplaan 98. C. F. STROOSNIJDER.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 11