Firma A. Vernout Boekhandel J. M. DE WIT De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal SAFE-LOKETTEN Beatrix" Gemeentelijke Distributiedienst ONZE Vrijdag 24 November 1939 LOOP DER BEVOLKING Babyverzorging BURGERLIJKE STAND GEM. ARBEIDSBEURS GEVONDEN: Nieuw Militair Tehuis Gias in Lood Haarlemsche Glas in-Lood-Indusfrie GOEDKOOPE EN AARDIGE Onder Spoorboom bekneld Feest voor „De Witte Muizen"' Monument voor Jac. van Kempen DE SPECIAAL-ZAAK Soldatenbruiloftsfeesi De B Geme Verd metende 10 x 16 x 50 cM a f 5.— per jaar Wie er kwamen. blIngekomen: VV. Kamerling, Zuid vruchtenimporteur, Westerlaan 33, Aerdenhout, van Bussum. A. van der Werft', zonder, Juliana- laan 69, Overveen, van Groningen. J. A. Matthes, zonder. J. Verhulstweg 23, Santpoort-Station, van De Bilt (U.). J. L. Lamp, koopman, I. Bispinck- laan 54, Bloemendaal, van Haarlem. J. Heltzel, adjudant-onderofficier, W. Pyrmontlaan 16, Over veen, van Amersfoort. A. Hoeing, tuinbouwkundig ambtenaar, Vijverweg 1, Bloemendaal, van Haar lem. J. Schager, beambte N. Spoorwegen, Voge- lenzangscheweg 362, Vogelenzang, van Oudorp (N.-H.). A. Elias, textielfabrikant, Julianalaan 55, Overveen, van Eindhoven. J. Alenoord, kantoor bediende, Oranje Nassaulaan 106, Overveen, van Enschedé. P. C. Tirion, civ. ingenieur. Distellaan 19, Aerdenhout, van Amsterdam. tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING 5J ZIJLWEG 198 TELEFOON 17200 Geboren Zoon van J. M. SondervanVan Duin. Ondertrouwd: VV. Ph. Coolhaas en M. J. van Zalen. T. D. Kraanvwinkel en II. van der Meijden. J. Vermeulen en G. M. J. Back. Getrouwd: C. Dirksen en H. I. Waale- wijn. B. Post en H. Bakker. Overleden: G. Otte, wed. van Vaessen, oud 77 jaar. M. F. Carpentier Alting, oud 11 jaar (overleden te 's-Gravenhage). J. Bolk, wed. van J. Sakcs, oud 71 jaar (overleden te Haarlem). E. D. Hibbeler, oud 56 jaar, overleden te Haar lem). A. M. Zimmer, oud 50 jaar (overleden te Haarlem). 61— J.l. Maandag stonden bij de Arbeidsbeurs, alhier, ingeschreven 131 mannelijke en 9 vrouwe lijke personen, in totaal 140 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Behangers1 Boekdrukkers2 Chauffeurs9 Electriciens4 Grondwerkers2 Handels- en kantoorpersoneel 30 Huisknechts2 Kellners 1 Land- en tuinbouwarbeiders29 Loodgieters2 Losse arbeiders34 Metselaars2 Meubelmakers2 Schilders11 Slagers1 Stucadoors2 Timmerlieden, ook aankomende5 Uitvoerder-opzichte1 Waaronder 9 dames. 140 Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. blGevonden en terug te bekomen bij Witteman, Bloemendaalscheweg 189, een zadel- dekje; Solaart, Zandvoortschelaan 29, Heem stede, een damesarmbandhorloge; Postkantoor Overveen, een dameshandschoen; Hultzer, Schulp weg 3 een poesje; Brandsen, Zwaluwenweg 5, een zwart hondje; De Graaf, Billitonstraat la, Heem stede, een blauwe slipover; Schaap, Constantijn Huijgenslaan 1, Heemstede, een parapluie; Van Kampen, Zijlweg 314a, Haarlem, een kinderhand- schoen; Boorsma, Zandvoorterweg 29, een blad- hark; Garage Bolsenbroek, Bloemendaal, een muziekrol; Hecrkens Tliijssen, Spiegelenburgh- laan 13, een terrier; Platanenlaan 31, Bloemen daal, een plattegrond van Haarlem; Wijsmuller, Julianalaan 53, een sleuteltje; Rolande, Zoete- straat 36, een bouvier; De Jong, Zandvoortsche laan 226, Zandvoort, een wollen das; Van der Weijdcn, Dompvloedslaan 11, een want; Ilolsman, Midden Duin en Daalschewcg 4, een hockey Stick De Roo, Ruighaverstraat 4, Haarlem, een dames armbandhorloge; Boonakker, Westerlaan 6, een poes; Van Strien, Bentveldsweg 15, Zandvoort, een terrier; Gruppink, Prins Hendriklaan 85, een blauwe pet. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.) ceintuurs, want, hand schoenen, sleutels, riempje met gespen (verm. militair uitrustingsstuk). Post Aerdenhout: handschoenen. Keurige recreatie-gelegenheid. In het groote woonhuis van wijlen prof. R. N. Roland Holst aan de Zomerzorgerlaan, is door het plaatselijk comité voor ontspanning en ont wikkeling voor militairen een keurig militair tehus ingericht. Het gebouw heeft nwendig een algeheele ver andering ondergaan; direct rechts van den in gang is een groote cantinezaal gemaakt, waar een stevig buffet voor de bediening is aange bracht; een biljart biedt den soldaat gelegenheid de ballen over het groene tapijt te laten rollen, erwijl de muziek niet ontbreekt. Beneden links is een kamer ingericht voor het beoefenen van allerlei spelen. De bovenverdieping bevat een onderofficieren-kamer, en last not leagt een gezellige, rustige bibliotheekzaal met apart stu deervertrek; reeds circa vijfhonderd boeken staan, keurig gekaft, op den verpoozinig zoeken den militair te wachten. De centrale verwarming geeft een aangename temperatuur, terwijl de geheele aanikleeding van het gebouw een intieme sfeer wekt. Tot huisvader is benoemd de heer G. v. d. Velde te Bloemendaal. De officieele opening vindt plaats heden, Vrij dagavond te half acht, na half negen is het tehuis toegankelijk voor militairen. BLOEMENDAALSCHE KUNSTKRING. Zondag 26 November a.s. wordt in het atelier van den Bloemendaalschen Kunstkring, Domp vloedslaan la te Overveen, een tentoonstelling gehouden van werken der leden van dezen kring. O.m. zullen worden geëxposeerd werken van Winny Hagedorn, Marise van Hooff, Piet Nieuw- dorp, Bert Huyser, Line Deinum e.a. De tentoon stelling is geopend van 26 November t.m. 2 De cember, dagelijks van 24 en 's avonds van 7.3010 uur. Sluiting Zaterdag 2 December 4 u. „CHAOS OF CHRISTUS?" Ten vervolge op de lezing van ds. J. J. Buskes over de vraag: „Is godsdienst opium voor het volk?" zal ds. M. Hinlopen van Amstelveen spreken over: „Chaos of Christus?" De lezing, eveneens uitgaande van de Geref. Kerk is H.V. (Begijnhofkapel) wordt ditmaa1 gehouden in de Protestantenbond, Jacobusstraat en heeft plaats op Vrijdag 24 November, 8.15 uur. Er is ge legenheid tot gedachtenwisseling. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANT KUNDE, Afdeeling Bloemendaal en Omstreken. blBovengenoemde afdeeling houdt een leden vergadering op Dinsdag 28 November 1939, des avonds 8 uur in café „Rusthoek", te Bloemendaal. Agenda: 1. Notulen en ingekomen stukken: 2. Lezing door den heer Drs. M. F. II. Betting over „Vernieuwing in de cultuur"; 3. Vragenbus en rondvraag. Vernieuwingen Reparatie Ontwerpen gratis, scherpe prijzen GROENINK - Schagchelstraat 32 - Haarlem OUDERAVOND JULIANASCHOOL. Vrijdagavond 8 uur zal in de Julianaschool een ouderavond gehouden worden. Dr. A. de Vletter, rector van het Kennemer Lyceum, zal op dezen avond spreken over het onderwerp: „De ouders en hun kinderen op de lagere school en de overgang naar de middelbare school." In de pauze zal gelegenheid bestaan tot het bezichtigen van werkstukken, door de leerlingen bij het Slöjd-onderwijs vervaardigd. Enorme sorteering Warmoesstraat 10, Tel 10547, Haarlem Bloemendaalscheweg 53 - Telef. 23039 - Bloemendaal Bloemendaalscheweg 255 Telef. 22292 - Overveen Bloemendaal Julianalaan 6 Overveen SUIKER VOOR KANTOOR-C ANTINES E. D. blNadat de distributie van suiker in werking is getreden, zijn zeer vele aanvragen om toewij zingen voor cantines ontvangen. Vaak betrof het hier cantines van kantoren e. d. of vereenigingen, waar een betrekkelijk gering aantal personen werkzaam was. Het is gewenscht gebleken, om voor genoemde cantines en vereenigingen een minimum grens voor te schrijven om in de distributie te worden inge schakeld. Deze grens is thans vastgesteld zoodanig, dat cantines waar dagelijks geregeld 25 of meer per sonen koffie en thee gebruiken, in aanmerking kunnen worden gebracht om toewijzingen te ontvangen. Cantines voor 25 personen krijgen een toege wezen hoeveelheid van 10 k.g. suiker; groot ere cantines een evenredig grooter kwantum. De kleinere cantines, zooals b.v. de kleine hotels en eafé's, komen niet in aanmerking voor losse bonnen; zij zullen op een andere wijze in hun behoefte aan suiker moeten voorzien, b.v. door het bij toerbeurt medebrengen van distri butiebonnen of suiker. Een uitzondering wordt gemaakt voor: a. cantines voor land- en zeemacht; b. cantines van ondernemingen, waar nacht arbeid verricht wordt. Voor deze categorieën kunnen enqueteformu lieren in behandeling worden genomen, ook indien het aantal personen dat van deze cantines gebruik maakt, minder dan 25 bedraagt. Inmiddels moge er de aandacht op worden gevestigd, dat militaire bureaux niet als militaire cantines kunnen «orden beschouwd; alleen wanneer het aantal «-erkzame personen de 25 overtreft, kan een aanvraag worden doorgezonden. Inmiddels zijn aan verscheidene cantines «'elke beneden de minimum-grens blijven, reeds toewij zingen verstrekt. Deze zullen echter een mede- deeling ontvangen, dat hun inschrijving niet kan worden gehandhaafd. den toon een „Lang zal hij leven" toegezongen en een prachtige bloem op zijn borst gespeld. Daarop werd hij naar zijn versierde zetel geleid en hield de ceremoniemeester een welgemeende toespraak, namens de officieren en soldaten. Hierna kon het eigenlijke feest beginnen, dat onderbroken weTd door een der in de omgeving wonende burgers, die zoo vriendelijk was zijn nachtrust op te offeren om eenige komische stukjes op smakelijke «'ijze voor te dragen. Daarna zijn de soldaten nog geruimen tijd gezellig bij elkaar geweest. Het was, zoo zeide de bruidegom, een avond, die hij, hoe oud hij ook zou worden, nooit zou vergeten THEOSOFISCHE LOGE. blVrijdagavond 24 November, om 8.10 uur, zal mej. H. Gantvoort uit Utrecht in de Theosofi sche Loge, Nassauplein 8, spreken over: „Theosofie n ooae samenleving". Toegang vrij. FEDERATIE VOOR DE WASCHINDUSTRIE. De Federatie voor de Waschindustrie in Neder land, heeft in samenwerking met den directeur vanlhet Advies- en Controlebureau voor de Wasch industrie te Bussum, den accountant J. A. Stoffels, een grondig onderzoek ingesteld naar de plaats gehad hebbende prijsverhoogingen van alle bij de «-aschindustrie betrokken materialen, artikelen, machines, van de expeditie-afdeeling enz. enz. Het resultaat van het accountants- en op de huidige practijk van de wasscherij afgestemd onderzoek, heeft uitgewezen, dat de kostprijs met 10 is verhoogd. Overeenkomstig het regeerings- standpunt mag de kostprijsverhooging verdiscon teerd «-orden in de tarieven, weshalve een ver hooging van 10 van de thans geldende «ascli- tarieven volkomen verantwoord is. De Federatie voor de Waschindustrie houdt permanent den boven aangehaalden accountants dienst ingeschakeld om de belangen van het publiek en de «-aschindustrie zoo rechtvaardig mogelijk te behartigen. blOp den spoorwegovergang aan de Klever laan is de bestuurder van een groentenwagen vrij ernstig ge«-ond, toen de spoorwegvachter, nadat een trein was gepasseerd, en de boomen waren geopend, deze plotseling weer moest sluiten toen een andere trein in aantocht was. De bestuurder bevond zich in een wachtende file van voertuigen en was juist op den overweg, toen de boom weer daalde; bij «erd getroffen en kreeg zoodanige verwondingen, dat hij in het seinhuis moest worden binnengebracht. Een lid van de E.II.B.O. verleende de eerste hulp. Dr. Immink constateerde bloedende hoofdverwon dingen en een gebroken rechteronderarm en deed hem naar het St. Elisabethsgasthuis ver voeren. De politie maakte procesverbaal op om de om standigheden te kunnen onderzoeken. In de Hartenlustschool. In de gymnastiekzaal van de Hartenlustschool heeft een groep burgers de aldaar gelegerde militairen Maandagavond een gezelligen avond bezorgd. Het devies: „Kweek eerst kameraad schap, dan komt de samenwerking vanzelf", bleek ook dezen avond goede uitwerking te heb ben gehad. Uit deze kameraadschap is een ver- eeniging gegroeid met den klinkenden naam „De Witte Muizen". Wachtmeester Hooman, belast met de O. en O. leidde den Zandvoorter artist- humorist Toledo in, die zich met z'n pianist be langeloos voor dezen avond beschikbaar had willen stellen. Een paar aardige liedjes met ge meenschappelijke refreintjes brachten al dade lijk de goede stemming er in. Aan den „huis vader" kapitein Weermeyer, die voor zijn jon gens een echte „Papa" is gebleken, werd door luit. Hustinx een groote familiefoto van het es kadron aangeboden. Als tegenprestatie bracht de kapitein de verrassende mededeeling dat de ver loven zouden beginnen. Luitenant Meeuwsen, plaatsvervangend eska dronscommandant, had hierna groot succes met een zelf-opgenomen film die een levendig beeld gaf van een deel der weermacht. Dat er veel aan sport gedaan wordt bleek wel uit de vele ge slaagde opnamen van zwoegende athleten. De pauze werd benut voor een zeer gewaardeerde uitdeeling van vele versnaperingen, die door vriendelijke burgers voor de militairen beschik baar gesteld waren, terwijl deze pauze muzikaal werd opgeluisterd door pianospel van mevrouw Denijs. Na de pauze volgde wederom het op treden van Toledo en een nieuwe serie films, door den heer Schendstok aangeboden en ver toond door den heer Vermeer. Het behoeft niet gezegd dat de avond zeer gezellig verliep en de militairen deze gewaardeerde afwisseling in den dagelijkschen tred hoog op prijs stelden. voor al Uw HUIS HOUD PERSONEEL is en blijft DE HUISVLIJT Meermalen Bekroond! Gevestigd sqdert 1907 Groote Sorteerin Sint Nicnlaas-Gesclienken SCHAGCHELST 'AAT 46, TELEFOON 14461 blOndanks het feit, dat het voor de gemobili seerde soldaten niet altijd even gemakkelijk is, om opgewekt te blijven, heeft dit toch niet ver hinderd, dat er bij één der legeronderdeelen. die „ergens in Bloemendaal" gelegerd zijn, een ge zellig feestje werd georganiseerd. Een militair had het ge«aagd om in het huwe lijksbootje te stappen, een gebeurtenis, die zijn kamergenooten niet zoo maar zonder meer voorbij konden laten gaan. Onder leiding van een korporaal, die de taak van ceremoniemeester op zich had genomen, hebben ze een feestje georganiseerd, dat klonk als een klok. Op smaakvolle wijze was de kamer versierd, de noodige spijzen en dranken, die bij een dergelijke gelegenheid niet kunnen ontbreken, waren aangeschaft. Om alles hadden ze gedacht, in de eerste plaats om den bruidegom zelf. Om het gemis zooveel mogelijk te vergoeden, hadden de jongens, met behulp van een paar lakens en wat kleurkrijt, een pop gemaakt, die op voor treffelijke wijze de bruid heeft vervangen. Daar de bruidegom, die uit het Zuiden des lands komt, eerst laat arriveerde, kon het festijn niet beginnen, voordat de andere soldaten hun stroo- zakken hadden opgezocht Ondanks dat, is er geen klacht gehoord. Toen de bruidegom binnentrad, «erd hem op fluisteren- Op de begraafplaats In Bloemendaal. In de eerste dagen van Augustus overleed dit jaar te Haarlem de bekende concertzanger Jac. van Kempen. Thans is in de breede kringen van zijn bewonderaars, vrienden en leerlingen het plan gerijpt, een eenvoudig maar blijvend monument aan zijn nagedachtenis te wijden. Overleg met het gemeentebestuur van Bloe mendaal, waar de kunstenaar lange jaren leefde en werkte, heeft er toe geleid, dit monument de vorm te geven van een „Jac. van Kempen-bank" die een plaats zal vinden in de onmiddellijke nabijheid van Van Kempen's graf op de Alge- meene Begraafplaats aan de Bergweg te Bloe mendaal. Vele vooraanstaande kunstenaars en vrienden hebben zich bereid verklaard, de opzet te steu nen. Tot hen behooren Marinus Adam, Willem Andriessen, Emmy van Eden, Hans Gruys, Hélène Ludolph, mevr. A. Noordewier-Reddin- gius, Annie Veenenbos, Jo Vincent, dr. Joh. Wagenaar en vele anderen. Het uitvoerend comité bestaat uit mevr. J. A. van DaalenVan Renswoud, mej. A. D. J. de Josselin de Jong, mevr. Ans Stroink en Hendrik Lindt, Herculesstraat 22 te Amsterdam (pen ningmeester) op wiens girorekening no. 216517 bijdragen kunnen worden gestort. Voor Uw BOEKEN, KALENDERS, LUXE POST, VULPENHOUDERS enz. naar: BL'DAALSCIIEWEG 123a Telefoon BLOEMENDAAL 22874 61— Versehen Bloemendaal vc f2.121.142.—, voor onvoorziei Onder de inkc als batig saldo saldo dat nog i tot een bedrag om de begrootii zoodat dat geres De uitkeering dit jaar geraamc het hoofdstuk op f 111.638. zorgen voor de o weer en straatv van f 220.499.— Voor de Burg trokken. Op de begroo geraamd voor or f 58.000.—, wat houd van plantsr De nadeelige s van ondenvijs zij lager onderwijs lager onderwijs f wijs f 57.756.—, wijs f 9295.bij wijs f 6999. Voorbereidend Nijverheidsondei De post koste van f 280.— in 1 Evenals voor trokken voor vol schouwburgen er f 2300.— tot f 21 f 2500.als sub: sidie aan „Sursui Voor kosten va uitgetrokken (19 van arme krar f 17.100.—) en geld f 55.000.— V 38 is daarvoor gingen voor arm sidie krijgen.„Vc verschaffing (wa f 73.400.(voor en voor 1938: f 8 De opcenten v B. en W. uitgetrc gaande jaren gel De opbrengst Gedeelte van i f39.400.—, 80 op< f 84.400.— (193! ongebouwd f 100( de hoofdsom der (1939: f 49.000. grondslag der I' (1939: f 18.600.— belasting f 312.0C eenten op de f 0000.— (1939: f inogensbelasting 35 opcenten op f 396.000.— (193! ting f 10.500.— (1 De winst van f 16.000.en de - op f 41.000.—). De schuld der 1 Januari zijn f 4, geldleeningen aan bl„De Bi bericht ons, d: verduisteringsp worden beschoi tevredenheid werkelijk hun zetenen voor de Beter getuigen: irouden verduiste «elhaast niet no kan gelukkig een dan de «oorden, laten hooren toe: de eerste maai ee rehouden. doch d «lijkbaar nog niet loorgedrongen. De tijden zijn de houding, die hi -alrijke maatregel nomen worden or te zijn en zoo vlu bieden. Een dui< eensgezindheid gf die alle ingezeten zondering aan he proef mede te hel]

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2