SPORT EN SPEL ONS INDISCH HOEKJE i s Q 7.25 Vrijdag 8 December 1939 B.V.C. „Bloemendaal" SPORTHUIS TE NUYL TAFELTENNIS BRIDGECLUB „SANTPOORT" Korfbalclub „Sport Vereent". AGENDA PREDIKBEURTEN llngsorganen erking wordt ilijm dfc lucht en de eliim- -door bij het den ontstaan, zoo snel mo- gebruik van ame kruiden. Aconitum en ienauwdheid' .gen op. die rontrefnigen, t weefsel en kortsten tijd t ademhalen. is, asthma verkrijgbaar VRACHTEN. •ethouders der liek aanbesteed oor zoover dit ite zal geschie- ceelen. van grindzand, aarwater naar I II 0.90 0.90 0.89 0.85' 0.85 0.58 0.70 ran topeca van- atsen in de ge- 0.85 0.70 0.70 nendaal 0.70 laai 0-5-9 0.64 daal.0.59 n (behalve los- arwater of aan Haarlem of gemeente Bloe- ll 0.95 0.90 i Q.80 0.80 ii 0.80 P.™ 0.74 van een paard: .aal 8.— 5,— 4,— 3.75 3.50 3.— van een paard aal „11.- 7.90 7.70 van een paard, Laai ƒ12.— 10.— 8.15 7.90 7-50 van een 3-tons .auffeur: 17.40 16.50 ll 16.T- 15.25 15 :1 14,95 laai 13.40 van cement i asphaltmeng- al 1.80 1.65 1.60 1.50 1.50 1.40 :n. ERVEEN. heden de feesten Loorgang konden mg „Overveen" organiseerèn op hötel-restaurant vele prijzen be- bestuur meent, s naar huis mag Op den hoek BrouwerskolkwegTetterodeweg te Overveen is voor rekening der gemeente Bloe- mendaal een viertal dienstwoningen gebouwd onder architectuur van den heer J. Mulder Hzn., aldaar. De moeilijkheid om een project te schep pen, dat zich aanpaste aan het omringende duin landschap, is goed opgelost, en de plattegronden en details zijn bestudeerd en architectonisch goed verzorgd. D.W.V.—BLOEMENDAAL 4—1. blDat Bloemendaal de uitwedstrijd tegen D.W.V. zou verliezen lag in de lijn van de ver wachtingen, maar dat het elftal in de samen stelling, waarin het moest spelen zoo'n resultaat heeft behaald, getuigt van enthousiast willen. Keeper De Haas had op het laatste oogenblik verstek moeten laten gaan wegens militaire be langen, ergens in Nederland, zoodat de links- buitèn D. Potharst tot doelwachter werd gepro moveerd; waardoor echter de voorhoede gewij zigd moest worden en de stootkracht daarvan beduidend minder werd. Het is te begrijpen, dat speciaal de backs J. S. van der Schalie en N. van Kesteren zich niet erg safe in den rug gevoelden, maar toen de nieuwbakken keeper reeds spoedig na het begin een onverwachte harde schuiver corner wist te stompen en meerdere malen daarna reddend optrad, kreeg het elftal vertrouwen in hem en in zich zelf en werd er gespeeld, dat het een lust was om te zien. Door onzuiver plaatsen en ongelukkig schieten bleef succes uit, tot 25 minuten na het begin, de scheidsrechter aan D.W.V. een zuiver aangeschoten hands een penalty toekende, die natuurlijk werd ingescho ten, 10. Kort daarop krijgt D.W.V. een corner te nemen. De bal wordt wel door den keeper tot tweemaal toe uit zijn doel gewerkt, maar het derde schot is raak, 20. Na rust is er geen sprake van een overwicht van D.W.V., dat technisch wel beter speelt, het spel meer opengooit naar de vleugels, beter combineert maar voor het doel niets produc tiever is. De gevaarlijke linksbuiten Ooms heeft tegen C. van der Schalie niets in te brengen; het binnen-trio wordt door onze verdediging bedwongen. De voorhoede van Bloemendaal boekt evenwel ook geen succes, heeft echter pech. bij schoten van de Jonge en Cassee. Bij een aanval van D.W.V. wordt de bal voorgezet; de Vries glijdt naar den bal, die onhoudbaar voor Potharst in het doel verdwijnt, 30. Nog geeft Bloemendaal zich niet gewonnen. Met nieuwen moed gaat de strijd verder en het resultaat is waarlijk een doelpunt door van Bragt gescoord, maar onder te gemakkelijke om standigheden, daar de keeper uitvallende tegen een van zijn kameraden opbotste en even bleef liggen, 31. De vierde goal van D.W.V. is even onbevredigend geweest, omdat het gemaakt werd in de laatste minuut van een wedstrijd, die 41/2 minuut te lang duurde. Eindstand 41. Wij hebben bewondering voor dit elftal, dat 7.00 gehandicapt met slechts 41 verloor op een manier als het verloor. Aanvoerder J. S. van der Schalie met van Kesteren naast zich vorm den een backstel, dat in die vorm spelende menige 2e-klasser jaloers zou maken; Bart Huis man zwoegde als van ouds; de Jonge blijft de gevaarlijke man in de voorhoede, maar had geen geluk met zijn schoten; Stëffers bleef heneden zijn normale vorm zonder onvoldoende te zijn; Cassee was doortastender dan we van hem gewend zijn; A. de Vries wordt als spil tel kens beter, maar moet niet te veel naar de vleugels wenken; Noordhoff toonde op de rechts binnenplaats zijn goede kwaliteiten, moet echter rustiger schieten en zich meer tijd gunnen; van Bragt was actiever dan anders wel eens het geval is; C. van der Schalie heeft ontzettend hard gewerkt; keeper Potharst was de ontdek king van den dag; al met al een kranig elftal, ctat met eere verloren heeft. Wanneer dit elftal met de Haas in het doel en Potharst weer linksbuiten met hetzelfde vuur blijft spelen, kan het niet uitblijven of succes moet volgen. Wij hopen, dat wij binnenkort zoo'n pittige thuisw'edstrijd mogen aanschou wen, opdat het Bloemendaals publiek het ver trouwen krijgt in de Oranje-Witten, die deze waardeering zoo hard noodig hebben. Het tweede elftal moet Zondag a.s. naar Spaarndam en zal moeten winnen, om in de running te blijven. VOOR HET SEIZOEN; Voetbal, Hockey, Turnen, Korfbal, Handbal SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD H. T. T. C. „SHOT". Speellokaal: Hotel Vreeburg, Kerkplein 16, Bloemendaal. Speelavond: Vrijdag van 7.3010.45 uur. Secretariaat en wedstrijd-secretariaat: G. J. Waanders, Bosehlaan 29, Bloemendaal. Het 2de team heeft het niet tot een overwinning tegen Rozenprieel 1 kunnen brengen. Een geijlijk spel was de uitslag. Jammer was het daarom, dat een foutieve scheidsrechterlijke beslissing in de laatste partij in de derde game met den stand 201!) aan de illusie der Shott-spelers een einde maakte. Het 3de kon het evenmin tot een overwinning brengen. Het feit dat ze met niet minder dan 2 invallers uitkwam was aan de 8—2 nederlaag niet vreemd. Het 4de schoot uit zijn slof, door met een invaller spelend, toch nog van Barna 2 te winnen. Het 6de ten slotte kon, zooals verwacht was, Oosterkwartier 2 er niet onder houden. Wedstrijden voor de komende week. Vrijdag 8 December: Shot 1T.O.G. 2, Shot 2 T.O.G. 5, Shot 3Barna 3, Shot 6Barna 3d. Maandag 11 December: L.U.T.O. 2Shot 2, Barna ldShot 3. Dinsdag 12 December: T.O.G. 3Shot 1. Woensdag 13 December: Rabenhaupt 1Shot 6. Van het eerste verwachten we komende week wel een puntje. Vrijdag wordt tegen T.O.G. 2 en Dinsdag tegen T.O.G. 3 gespeeld. We wachten in spanning de uitslagen af. Het 2de wint thuis tegen T.O.G. 5 en zal in AlkmaaT, mits volledig uitko mend, ook wel van L.U.T.O. 2 winnen. Het 3de wint zoowel thuis van Barna 3 als uit van Barna ld. &lfs durven we Shot 6 de eerste overwinning in dit seizoen voorspellen. Zoowel tegen Barna 3d als tegen Rabenhaupt 1 is er de kans de puntjes in de wacht te sleepen. Deze week zijn wij dus nogal erg optimistisch geweest over de te behalen overwinningen, laat de Shotteams de verwachtin gen niet beschamen. SHOT 2—ROZENPRIEEL 1 5—5. Het volledige 2de team speelde Vrijdag 1 Deo. een zeer spannende wedstrijd tegen Rozenprieel 1 om de bezetting van de 2de plaats. Meij had een zeer zwakke bui, zoodat hij 2 wedstrijden verloor. Zalm en Kolk waren ook beneden het gewone peil, met het gevolg dat zij ieder een punt aan Rozen prieel moesten afstaan, alhoewel na zeer wissel vallige wedstrijden. Zalm verloor met 2114, 21—19, Kolk met 21—18, 10—21, 21—14. Het dubbelspel leverde een overwinning op voor Rozenprieel 219, 1221, 2119. Het winnende laatste punt dankt Rozenprieel waarschijnlijk aan een foutieve beslissing van den scheidsrechter. SHOT 4—BARNA 2 6^-4. Shot 4 boekte na 2 nederlagen dus weer een zege. De hoofdschuldigen hiervan waren R. Schipper, die twee en G. van Frankenhuysen, die drie enkelspelen in de wacht sleepten. Van Dom melen zorgde voor het doorslaggevende winstpunt door een zege op Moone. Het dubbelspel verloren van Dommelen-van Frankenhuysen traditiegetrouw in drie games. Het resultaat 2729 van de derde game bewijst 'jvel, dat het Barna dubbel Jansen- v. Vuren geen walk-over had. SHOT 3—H.T.T.C. 2 2—8. Het derde verscheen met twee invallers. De samenstelling was als volgt: van Frankenhuysen, Hartman en Veldkamp. De H.T.T.C. er van Eek won al zijn drie partijen, echter eerst na drie games. Gottsehal won van van Frankenhuysen en Hart man in 2 games. Tegen Veldkamp moest hij echter de vlag strijken 1321, 219, 2113. Smidt- v. Gelder won in 2 games van v. Frankenhuysen en in 3 van Veldkamp. Tegen Hartman gaf hij, met het oog op den tijd, zijn partij gewonnen. Het dubbel werd eveneens een drie games H.T.T.C.- overwinning. OOSTERKWARTIER 2—SHOT 6 7—3. Ook dezen keer heeft het gehavend Shotteam, dat met een invaller voor v. d. Werff uitkwam, 't niet tot een overwinning kunnen brengen. K. de Jong wist ai zijn drie partijen in 3 games in zijn voordeel te beslissen. F. Knappe kon, hoewel hij zich flink weerde, geen overwinning hoeken. Tegen Voetelink ging het gelijk op 1521, 2119, 1219. Invaller Vogel kon ook al geen partij in zijn voordeel heslissen. Van Poeteren ondervond nog de meeste tegenstand 1821, 1921. v. d. Werff pas hersteld van de griep, kon met Vogel samen in het dubbelspel geen overwinning hoeken. 1921, 1221. Zoodat Oosterkwartier een 73 overwinning aan 't eind van een zeer met emotie volle games geladen avond de zijne kon noemen. Aan het onderwijs van inheemsche kinderen wordt de laatste twintig jaar veel zorg besteed. Ook de meisjes profiteeren er van, wat in het begin met moeilijkheden van de kant der con servatieve ouders gepaard ging. In de „Buiten gewesten" (zoo noemt men met een onvriende- lijken naam alle eilanden buiten Java) is het vooral de Zending, die er zich op toelegt. Ook een enkele landbouwonderneming bemoeit er zich mee. Op de foto ziet U de kinderen van een ondernemingsschool on Deli (het bekende ta- baksland) bezig vrije- en ordeoefeningen te houden. H. F. TILLEMA Secr.Schaepmanlaan 19, Bloemendaal. Op Donderdag 13 December a.s. zal de leden- (jaar)-vergadering plaats vinden in het speellokaal „Hotel Velserend", des avonds om 8 uur. De wild (Kerst)-drive wordt gehouden op Don derdag 20 December a.s. Belangstellenden zijn op onze speelavonden (Donderdag) welkom. Voor eventueele nadere inlichtingen wende men zich tot ons secretariaat. Bloemendaal Santpoort. Secr.: Brimo Klauwersstraat 5, Santpoort (S.). Gespeeld Zondag 3. December: Haarlem aS.V, a 80. Te spelen Zondag 10 December: ZuiderkwartierS.V. 1, 12 uur, terrein Park schouwburg. S.V. 2Meervogcls, 2 uur. Meerlebosch 3S.V. 3, 2 uur. Animo Ready bS.V. b, 10 uur, terrein Oosten de Bruijnstraat. Aangenomen als lid: Jan West, Brederodelaan, Santpoort (S.). Voorgesteld als lid door de propaganda-com- missie: mej. J. Schildwacht, Hagelingerweg 135, Santpoort (dorp). Bestuursvergadering op Woensdag 20 Dec., ten huize van den secretaris. OPEN BRID3E-DRIVE. haDe Bridgeclub „Ons Genoegen" organiseert eep Open Drive op Zondag 17 December a.s. in de zalen van Restaurant „Bolwerk", Kennemer plein 5 (ael.tt 't station Haarlem). Gespeeld wordt volgens 't verbeterde Howell-systeem. Aanvang 2 uur. Er worden zeer fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Aanmelding liefst spoedig hij de heeren J. van Eerden, Kleverlaan 1, Bloemendaal, tele foon 23400, of C. B. F. Vesseur, Hunzestraat 20, Haarlem. Stadsschouwburg: Vrijdag 8 December, 8.15 uur: „Problemen en methoden der Beroepskeuze", voordracht te houden door Dr. L. H. M. Berger, te Den Haag. (Voor de vereen. Geloof en Wetenschap.) Zaterdag 9 December, 8.15 uur: Tobi's Cabaret: „De Spijskaart". Zondag 10 December, 8.15 uur: „Die Csardas- fürstin" (door Ned. Op. Gezelschap). Maandag 11 December, 8.15 uur: Abonnement le serie Het Nederlandsch Tooneel: „Ik ben Zeventien jaar". Dinsdag 12 December, 8.15 uur: Het Buys Ensemble: „Schoppen-Aas" (voor de Nieuwe Haarl. Kunstkring). Woensdag 13 December, 8 uur: „De Grens" (door de Haarl. Leekespelers). Donderdag 14 December, 8.15 uur: „De eeuw der Jeugd" (door Haarl. Tooneel). ZONDAG 10 DECEMBER 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Extra collecte voor het Predikantsfonds „Davos". Donderdag (geb. „Maranatha") n.m. 8 uur Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Ned. Prot. Bond v.m. 10% uur Ds. W. Mackenzie van Amsterdam. Geref. Kerk v.m. 10 uur Cand. D. v. Lonkhuijzen. N.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Radio-uit zending op golflengte 245.9 m. Vrije Katli. Kerk (Popellaan. Kinheimpark) v.m. 10 uur Gezongen H. Mis. Toedoening van het H. Doopsel. Uitstelling van het H. Sacra ment van 2.30 tot 5.30 uur n.m., gelegenheid tot meditatie. Woensdag n.m. 8 uur Vespers en Lof. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Centrum Bloemendaal, bovenzaal „Vreeburg", Kerk plein 16), v.m. 11 uur Ir. J. Pool; onderwerp: „Het woord dat niet gehoord wordt, is ver loren". Donderdag n.m. 8.15 uur (Acacialaan 28), Cursus voor belangstellenden. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Fxtra collecte voor het Predikantsfonds „Davos". Geref. Kerk (Croeselaan), v.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur Cand. v. Lonkhuijzen. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Waardenburg. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur geen dienst zie Ned. Herv. Kerk. N.m. 5 uur Ds. D. Kuilman van Leiden. Geref. Kerk ((H.V.) v.m. 10 uur de heer C. Redert. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. G. H. Moll van Charente, voorganger Vereen van Vrijz. Herv. te Haarlem. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% ur Prof. Dr. H. A. van Bakel van Amsterdam. N.m. 7% uur Ds. H. L. G. Ouwerkerk, Ev. Luth. pred. te Purmerend. Jeugddienst. Vrije Evang. Gem. v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. D. J. D. du Fossé. V.m. 10 uur Kinderkerk. Maandag n:m. Meisjesclubs. Dinsdag n.m. Zendingskrans. Woensdag n.m. Bidstond en Catechisatie. Donderdag n.m. Zangrepetitie. Vrijdag n.m. Catechisatie. Eglise Wallonne (Begijnhof) a 10 h. 30 Service et Sermon présidé par Mr. le pasteur E. Michelin Moreau, de la Haye); 3ième collecte poiir.la restauration. a 9 li. 15 Ecole du Dimancbe. Geref. Kerk (Kloppersingelkèrk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5% uur Ds. SiertSema. Cat. Zondag 30. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) n.m. 5% uur Ds. A. M. Boeyinga. Cat. Zondag 30. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. ,7. W. Siertsema. Cat. Zondag 31. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5% uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 31. Geref. Kerk (II.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur fis. G. W. van Detti. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal, ïlemonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. W. R. M. Noordhoff. Rem. pred. te Arnhem. 12 uur Kinderdienst (Remonstrantenhuis), fionderdag n.m. 24 uur Handwerkkring (Remonstrantenhuis). Vrijdag n.m. 8.15 uur Bijeenkomst van collectanten (Oranjekade 1). Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", (afd. Haarlem II, Sociteit Vereen., Zijlweg l),.v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. de heer J. van Geelen van Heemstede, onderwerp:.,,Ge loof en Wetenschap", helderziende waarne mingen mej. Cath. Driesten. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Nutsgeb. Lange Veerstraat 16) v.in. 11 uur mevr. A. Schamhart-Scholte, onderwerp: „Bevrijding". Maandag n.m. 8.15 uur mej. C. C. Voiite, cursus voor belangstellenden. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. IR Qn n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3