Fa. A. Vernout BLOEMENDAAL FONGERS-Rijwiel J. G. VERBEEK Babyverzorging Beatrix" 2 1 1 Vrijdag 29 December 1939 De Twentsche Bank N. V. - Bloemendaal SAFE-LOKETTEN LOOP DER BEVOLKING Wie er kwamen: BURGERLIJKE STAND Kerstviering op de Hartenlustschool De „A. J. Meijerink'' A. G. G. M. GI0RGIS Zn. Jaarvergadering „Bioemendaal's Bloei" Kantoorboeken Zakagenda's Kalenders Dansavond metende 10 x 16 x 50 cM af 5.- per jaar blIngekomen: IV. Flöring, zonder beroep, Oranje Nassaulaan 98, Overveen, van Barmen (Dld.j. D. Claij, gemeente-werkman, Kirheim weg 71, Bloemendaal, van Haarlem.. S. I. M. Mogendorff, zondfT beroep, Julianalaan 4, Over veen, van Arnhem. H. J. Sindram, commission nair in effecten, Vogelenzangscheweg 24, Aerden- hout, van Amsterdam. C. 1,. Loriaux, zonder be roep, Ign. Bispincklaan 66, Bloemendaal, van Amersfoort. A. Kalf, zonder beroep, W. Pyrmont- laan 4, Overveen, van Arnhem. J. M. Hartdorff, instructeur brandweer, Platanenlaan 28, Bloemen- daal, van Zeist. E. van der Tweel, leeraar teekenen, Oranje Nassaulaan 156, Overveen, van Utrecht. A. L. J. Kuttschiütter, conl'ectie-fabrikant, Bloe- mendaalscheweg 155, Bloemendaal, v. Deventer. zien, dat het licht overal en altijd de overwinning behaalt op de duisternis. Van de schrijvers, die door deze gedachte geïnspireerd het aanzijn hebben ge geven tot onvergankelijke Kerstverhalen, koos spr. Dickens om zijn leerlingen bekend te maken met diens beroemde Christmas Ca rol. Ze leefden mee met de wonderbare belevenissen van Scrooge, op aanschouwelijke wijze voorgedragen, en uitten hun voldoening over diens bekeering door een har telijk applaus. De oude sfeer bleek ook in de nieu we omgeving behouden, waartoe niet weing bij droegen de Kerstliederen, door Mevrouw Popma, aan den vleugel begeleid door Mevrouw Daniels Warnier, met volle overgave gezongen. Vooral het jubelende N o 1 maakte op de jeugdige toehoorders een diepen indruk en ontlokte een spontaan hand geklap. Wij zijn geen muzikale critici, maar konden diet nalaten de uitwerking te bemerken van de mooie stem en de daarmee overeenstemmende be geleiding. De bijeenkomst werd bijgewoond door den In specteur van het Lager Onderwijs, den heer H van de Weijer. en den Rector van het Kennemer Ly ceum, dr. A. de Vletter. De wethouder van Onder wijs, die naar het hoofd der school mededeelde, gaarne tegenwoordig had willen zijn, was onver wachts verhinderd. dook er zoowaar in het kunstig nagebootste water. Op tweeden Kerstdag zou het meesterstuk ten huize van den heer Meijerink aan den Bond worden overgedragen en tevens ten toongesteld. Deze dag is voor den vervaardiger een onver getelijke geworden. Immers, hij had niet in het minst verwacht, dat zoovele gasten, tevens be kende figuren uit het Bondsleven, mede waren uitgenoodigd, om getuige te zijn van deze plech tigheid. In zijn prettige toespraak wees de Bondsvoorzitter, de heer A. A. Bierlee uit Am sterdam, er op, hoe belangrijk het is, dat het contact tusschen den Bond en de Brigades onderling, zoo goed is. „Zij werken samen, om de reddingsgedachte hoog te houden. Een voor beeld van deze samenwerking geeft ons de heer Band. Wij moeten hem voor zijn maanden lang werken wel heel dankbaar zijn, en wij meenden hiervan blijk te moeten geven door het overhandigen van het fraaie Bonds- diploma." Het was een onvergetelijke dag voor den heer Band, zooals deze ons verklaarde, maar het was het ook voor den heer Meijerink zelve. Er bleek wederom uit, dat de verschillende reddings brigades niet blind zijn voor de verdiensten van hun grooten propagandist, dat zij voor hem en zijn menschlievend streven wat over heb ben, sommige zelfs heel veel, al worden door hen nog geen standbeelden opgericht die zijn naam onsterfelijk maken. Zij weten dit wel te bereiken op bescheidener wijze. De groote en de kleine „A. J. Meijerink" getuigen hiervan. tijdens vacantie en ziekte KRAAMINRICHTING 71 ZIJLWEG 198 TELEFc ON 17200 blGeboren Dochter van A. C. Linde- man-Oudhoff. Ondertrouwd: J. van Giffen en M. v. den Heuvel. Getrouwd: R. C. Boer en M. A. Paul. E. R. Pitlo en W. G. A. Beunders. B. van Ooster- hout en E. A. M. van der Does. Overleden: A. J. van Balkom oud 30 jaar loverleden te Leiden). T. Nauta, oud 44 jaar, echtgen. van L. de Goede. M. Hooghuis, oud 65 jaar, echtgen. van W'. Kruize (won. te Haarlem). C. J. v. d. Veldt, oud 31 jaar (won. te Haarlem). D. van Gelder, oud 87 jaar (won. te Haarlem). R. A. Foekema, oud 86 jaar. GEVONDEN: Gevonden en terug te bekomen bij: Van den Brink, Duinlustweg 24, een grijs-witte fox ter rier; Bogaard, Lage Duin en Daalscheweg 6, een wollen kinderhandschoen; Oranje Nassau laan 85, een jongensfiets; Rings, Schaepman- laan 11, een helastingmerk; Bergman, Eem- straat 14, Haarlem, een jonge jachthond; Van Gulik, Julianalaan 130, een lorgnet; Tervoort Hooge Duin en Daalscheweg 2, een sok; C. v. Maren, Bloemendaalscheweg 234, een nieuwe handschoen; Van Eerden, Generaal de Wet straat 13, Haarlem, een belastingmerk; Klimbie, Oranje Nassaulaan 147, een parkiet; Kamerbeek, Jozef Israëlplein 1, Heemstede, een wollen want; Politie-bureau Overveen (alleen op werkdagen van 10-12 uur v.m.): kinderkapje, rijwiel, por- temonnaie met inhoud, motorhandschoen, hon denzweep, belastingmerk, handschoenen, mand, en broche; Post Aerdenhout: ceintuur, alpino muts en kinderschoentje. Niettegenstaande de gewijzigde omstandigheden, waaronder het onderwijs aan de Hartenlustschool sedert de mobilisatie wordt gegeven, en dank zij de medewerking van het Kennemer Lyceum, in welk gebouw de Hartenlustschool voorloopig is ge vestigd, kon de gewone Kerstbijeenkomst van leer lingen, ouders en personeel der school op de gewone wijze plaats hebben. De gehoorzaal van het Lyceum was in dit laatste schooluur van het scheidend jaar geheel gevuld met het jeugdige auditorium, dat zich zichtbaar verheugde op de zoo nabije vacantie, het voltallige onderwijzend personeel, vele ouders en enkele autoriteiten. WD zün, zoo zeide het hoofd der school, dr. T. Popma, ongeveer, aan het einde van het lange werk- kwartaal en aan het begin van een rusttijd geko men. Spreker wierp een terugblik op de afgeloo- pen maanden, waarin de leerlingen alleen in de middaguren voor het schoolonderwijs gemobiliseerd konden worden, bracht dank voor de medewerking van de zijde van het Kennemer Lyceum ondervon den en spoorde aan tot inspanning en volharding. Sterke menschen zullen wij noodig hebben, aldus spr., vooral bij en na het wereldgebeuren, dat thans zooveel harten met droefheid vervult en een donkere schaduw werpt op het Kerstfeest van he den. Wij zullen in den arbeid onze vreugde en onze kracht vinden en Kerstmis zal ons als steeds doen N.V. KONINKLIJKE NED ZOUTINDUSTRIE BOEKELO SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAA1 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 blZooals vele Reddingsbrigades in den vorm van het een of ander stuk kostbaar red dingsmateriaal haar troetelkind bezitten en tegelijkertijd haar trots (we denken maar aan de reddingsflotteur „Evaneha" der Bloemendaal- sche Reddingsbrigade), zoo heeft ook de brigade te Vlissingen haar trots. Zij bezit n.l. een prach tig oefenschip voor haar leden, een geschenk van haar Voorzitter. Dit zwemschip, dat op 11 Juli j.l. in gebruik werd gesteld kreeg den naam van; „De A. J. Meijerink". Het zal wel geen betoog behoeven, waarom het juist dezen naam zou dragen, den naam van den ijverigen en on- vermoeiden propagandist van den Nederland- schen Bond tot Redden van Drenkelingen met zijn thans ruim negentig aangesloten brigades, die, uitgaande van de leuze: „Zoolang nog niet iedereen kan zwemmen moet ieder zwemmer kunnen redden", gezamelijk den verdrinkings dood in ons waterrijke land bestrijden. Uit propagandistisch oogpunt bezien, is het zoo jammer, dat het mooie Vlissingsche opleidings schip niet kan worden meegenomen naar ten- toonstelingen op het gebied van het reddings wezen, zooals dat met kleiner materiaal wel gebeurt. De Voorzitter der Heemsteedsche Reddings brigade, de heer L. C. Band, bracht eerder uit komst. Met groote bekwaamheid en ijver bouwde hij een tweeden „A. J. Meijerink", maar op heel wat kleinere schaal. Dit schip zou zijn Bond wél kunnen vertegenwoordigen en het moest dit goed doen ook. Tot in de kleinste onderdeelen werd alles natuurgetrouw aange bracht. Niets mocht vergeten worden. De twee rijen kleedkamertjes binnen in het schip niet, met de vele deurtjes, de trapjes niet, die naar het instructievertrek beneden leiden, de red dingsboeien niet en zoo heel veel nog meer. Zelfs de leden waren op hun post, ven enkele NED. CHRIST. VER. V. PADVINDERS. 1 Januari a.s. houdt de NCVP haar toogdag in Haarlem. De laatst gehouden toogdag in Utrecht werd door meer dan 1000 padvinders bezocht. Haar gewoonte getrouw wordt de dag begon nen met het bijwonen van een godsdienstoefe ning, ditmaal in de Groote- of Bavokerk op de Groote Markt te Haarlem. Aanvang der dienst om half elf. Voorganger ds. G. J. Waardenburg. Daarna besloten bijeen komst in het Concertgebouw. Bij de Godsdienstoefening zijn alle padvinders uit Haarlem en omstreken hartelijk wel'.:cm. De Vereeniging „Bioemendaal's Bloei" hield Vrijdagavond haar algemeene jaarvergadering in hotel Roozendaal te Overveen onder leiding van haar voorzitter, mr. F. D. J. Theyse, In zijn uitvoerig openingswoord maakte deze een vergelijking tusschen deze algemeene ver gadering en die van 1914, beiden gehouden kort na het begin van een oorlog. Ingekomen was een verzoek tot aansluiting bij den Bod van Vreemdelingenverkeer voor Zuid-Kermemerland. De voorzitter bepleitte het belang van een speciale commissie voor vreem delingenverkeer en van aansluiting bij genoem den bond. De vergadering ging hiermee accoord en; de bijdrage aan den Bond werd vastgesteld op f 20, Verder werd besloten het aftreden van jhr. Quarles van Ufford als lid van den Raad niet geheel onopgemerkt te laten voorbijgaan en voorts aan het Finsche Roode Kruis een klein bedrag af te staan. Vervolgens bracht de secretaris, de heer C. P. Bruyn, het jaarverslag uit. Hieruit bleek de groote activiteit der vereeniging bij verschillen de aangelegenheden. Bij mode van den heer C. M. Boelhouwer bracht de financieele commissie verslag uit over haar onderzoek. Tot leden van de commissie 1939 werden be noemd de heeren J. S. M. Vrijland, C. M. Boel houwer en J. Jansma. De periodiek aftredende bestuursleden mr. Th. F. Raadt, mr. Th. Westerwoudt en C. W. de Vis ser werden bij acclamatie herbenoemd. Bij de vaststelling van de begrooting werden verschillende subsidies toegekend. Behalve Sur- sum en Euponia kregen ook 'tv Bloemendaalsch Gemengd koor, de Vereeniging voor Volkszang, 't Aerdenhout's '■'ooneel-Ensemble en het comité voor O. en O. een kleiner of grooter bijdrage uit de kas. Bij de rondvraag werd de steun van B. B. gevraagd bij de uitgave van een adresboek van Bloemendaal in den geest van het vroegere „Help U zelf". Aan een dergelijk adresboek be staat groote behoefte. Besloten werd dit werk te steunen. Aan het einde der vergadering liet Mr. Theijse een opwekking hooren, die wij hier in breeder kring weergeven om den arbeid van „Bioemen daal's Bloei" te steunen door zich als lid aan te melden bij den secretaris, den heer C. P. Bnii'n, Rustenbuvgherweg 29 te Bloemendaal. DOOR DE GLADHEID bl— In een bocht van de Margrielenlaan slipte een taxi tengevolge van, de gladheid van den weg; de wagen botste tegen een boom en werd zoodanig beschadigd, dat hij niet meer op eigen kracht kon vertrekken. De bestuurder, de heer W. uit IJmuiden, kreeg lichte verwondingen en keerde met een anderen auto huiswaarts. Begint het nieuwe jaar met een en U rijdt veilig, vlug en betrouwbaar Kerkplein 21 Bloemendaalscheweg 53 Telefoon 23039 Bloemendaalscheweg 255 Telefoon 22292 W a r m o e s straal 10 Telefoon 10547 van Harald Kreutzberg Een gebeurtenis in de danswereld is het op treden van Harald Kreutzberg. Naast Nyinski en Serge Lifar, die beiden een andere dansstijl hebben, is Harald Kreutzberg de beroemdste danser der wereld. Deze danser bezit naast zijn enorme bewe gingsmogelijkheden en technische vaardigheid ook nog een kunstzinnige smaak voor lijn en kleur. Bij iedere dans weet hij een costuum te styleeren, waardoor elke beweging geaccen tueerd wordt en waarmee hij de dans volledig tot zijn recht weet te doen komen, terwijl zijn geplaatsexpressie alle gevoelsregisters van zijn wezen openbaart. Kreutzberg opende den avond met de „Koningsdans"; hiermede had hij het publiek nog niet gegrepen, doch men genoot van zijn voorname kunst, omdat men voelde dat deze wijze van bewegen aangeboren moet zijn. Breed en sterk waren deze Koninklijke bewegingen en de golvende mantel gaf tevens de gratie aan, die deze dans geheel tot een creatie maakte. Als tegenstelling danste hij een „Avondfanta sie", op muziek van zijn componist-begeleider Friedrich Wilckens. Door deze hulpelooze bewe gingen, uitgevoerd met een opgeroepen sfeer van eenzaamheid en vol van suggestiviteit, wist hij het publiek direct te pakken. In de „Dans van den beul" vindt men hem terug in alle gruwelijkheid van het beulsvak. Hierin worden de bewegingen aangrijpend en de naar acrobatiek neigende sprongen blijven toch in het danskarakter, hij ontwikkelt hierin rompbewegingen, die op buitengewone wijze de martelingen van zijn beroep uitbeelden. En dan het Spaansche straatliedje! Verrukke lijk van simpele korte bewegingkjes, met een geraffineerde opgetogenheid uitgedanst. Dit nummer moest hij bisseeren. In „Orpheus" was hij weer de meester van het gebaar, de neiging naar het pantomimische Sigarenmagazijn „Argentina" Verbindingsweg 3, BUemendaal, Tel. 22505 wenscht zijn geachte clientèle een Gelukkig Nieuwjaar &j COENRAAD LINNEKAMP gleed over naar het zuiver gebarenspel. Buiten gewoon van expressie was het moment, waarin hij één wordt met zijn geliefde en de groote sug gestiviteit van een masker aantoont. De „Twee Boheemsche dansen" waren ook weer vol van levensblijheid en dartele vreugde. De „Dans van den ceremoniemeester uit Gozzi's Turandot" viel vooral te bewonderen in de tot aan de vingertoppen toe uitbewogen lijnen, de standen waren zóó tot het uiterste ge spannen, dat iedere verdere ontwikkeling der danshoudingen kon overvloeien in de ruimte. Geweldig was hij ook in zijn „Pan". Hierin beelde hij alle driften en verlangens uit en zijn grillig costuum voltooide de geheele plastiek, toen hij neergehurkt deze pose ontwikkelde en in staande houding meer dier dan mensch geleek. Koddig van uitdrukking was „De dronken visscher" en vindingrijk het spel met zijn visschersnet. „Middernacht-tango" gaf de sfeer der roman tiek en elk gebaar was weer nieuw en sober geaccentueerd.# Tot slot van den avond gaf hij „Tijl Uilen spiegel", waarin alle streken van Tijl Uilenspie gel tot uiting kwamen. Deze dans gaf Harald Kreutzberg gelegenheid om alle beeldende vor men uit te buiten. Het was dan ook geen won der, dat het publiek dit dans-wonder een ovatie bracht, want groot is deze danser! Hij heeft niet telkens dezelfde bewegingen noodig om aan zijn impulsiviteit uitdrukking te geven; hij moet dansen omdat hij „de Vonk" in zich draagt. Friedrich- Wilckens had mede deel aan het succes en werd door den kunstenaar enkele malen naar voren gebracht om in het applaus te deelen. Na dit groot succes hopen wij Harald Kreutz berg nog dikwijls in ons midden te zien, want in Haarlem en Omstreken bestaat er voldoende belangstelling voor goede danskunst om een ge regeld bezoek van groote dansers en balletten te mogen verwachten. K. BORSTEN. UIT RAAM GEVALLEN blEen vierjarige dreumes viel uit de eerste verdieping van de ouderlijke wor'ng aan de Prins Hendriklaan. Gelukkig bleek de kleine geen ernstige verwondingen opgcloopen te hebben.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2