AUTOBANDEN ARBEIDSBEURS ONS INDISCH HOEKJE ZOUTVOORZIENING IN OORLOGSTIJD Gemeentelijke Distributiedienst EVACUATIE Garage Verbeek R. HANDGRAAF Vrijdag 29 December 1939 De heer M. Kokkelkoren tachtig jaar. uit voorraad leverbaar Soldaten Kerstfeest VAN DE LEESTAFEL AGENDA 3 eerste an de kleine sn te De ouderen onder U zullen zich nog herinneren, hoeveel moeilijkheden gedurende den oorlog van 1914'18 de zoutvoorziening aan de Nederlandsche regeering gaf. Toen stonden er te Boekelo en Hengelo nog geen 10-tallen boortorens, om onze eigen rijke zoutvoor- raden voor het Nederlandsche volk te ontginnen. Nu is dat gelukkig anders: de N.V. Kon. Ned. Zoutindustrie, Boekelo/Hengelo, is in staat heel Nederland gedurende 2000 jaar van al het benoo- digde zout te voorzien. Wanneer U bedenkt, dat Nederland ongeveer 180.000.000 Kg. zout per jaar gebruikt, dan krijgt U een denkbeeld van deze zoutschat in eigen bodem! Ondanks deze groote voorraden, moet het raad zaam geacht worden, dat ieder gezin een reserve- voorraad zout aanlegt, zoolang ongestoorde verbin dingen daartoe de gelegenheid bieden. Jozo en Nezo leenen zich daartoe bijzonder gun stig door de deugdelijke verplakking, die bovendien een goede bescherming geeft tegen oorlogsgassen Een der tientallen boortorens.. Als men in de fabrieken de machtige en inge nieuze inpakmachines (met een capaciteit van 100 pak per minuut) hulzen ziet maken, deze met het sneeuwblanke zout ziet vullen en daarna de hulzen automatisch ziet dichtvouwen, dan be grijpt men nog beter hoe het komt dat de huis moeders aan het hygiënisch verpakte en bereide Jozo en Nezo steeds meer de voorkeur geven, Gezien de groote voordeelen van Jozo en Nezo, zooals hygiënische verpakking en bereiding, hoog ste zuiverheid (n.l. 99.9% zout), afwezigheid van vocht, zekerheid vari herkomst, mag men wel ver wachten, 'dat onze kruideniers binnen afzienbaren tijd vreemd zullen opkijken, als U om een pond los zout vraagt. Bloemendaal Kantoor: 'ulianalaan 6, Overveen INLEVERING OPPLAKVELLEN BON No 5 EN 6 In verband met de beëindiging van de thans loopende distributieperiode voor suiker op 29 29 December a.s. en voor erwten op 7 Januari a.s., zijn de data, waarop detaillisten him op- plakvellen met consumentenbonnen dienen in te leveren, als volgt vastgesteld: Suiker (bon 6) op 2, 3, 4, 5 en 8 Januari 1940. Erwten (bon 5) op 8, 9, 10, 11 en 12 Januari 1940. Daar op Maandag 1 Januari (Nieuwjaarsdag) geen oppakvellen kunen worden ingeleverd, zul len detaillisten, die op dien dag hun oppak vellen dienen in te leveren, de opplakvellen met bon no. 6 op 8 Januari moeten inleveren. Dit geschiedt voor hen dus tegelijk met de inlevering van de opplakvellen met bon no. 5. Hierbij dienen betrokkenen een afzonderlijk ontvangstbewijs voor de opplakvellen met bon no. 5 en één voor de opplakvellen met bon no. 6 te voegen. Stroomatrassen en kussens over de Distributie voor hen, die zelf hun matrasTzakken willen maken: de stof en voorlichting voor geld en goede woorden bij: Keereweer's Woninginrichting, Kinheimweg 5, Tel. 22565. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. Ook de tweede wedstrijd van Bloemendaal III is met een overwinning geëindigd. Woensdag 20 Dec. jl. werd te Zandvoort gespeeld tegen Zand- voort II. De volledige uitslag van deze ontmoeting luidt: Bloemendaal IIIZandvoort II. R. J. W. TuningJ. Heunis 10. J. de RidderF. de Jong 10. J. de VriesC. Bolwidt remise. A. Hofman—H. Kiek 0—1. C. ten HengelJ. Slagveld 01. W. F. CramerG. Moolenaar 01. A. A. HeeuwMevr. Crok 10. F. ErlingsC. Draaier 10. D. J. VerkerkF. Terwee 10. M. H. WreisemaK. van Huizinga 10, blVrijdag 5 Januari a.s. hoopt de heer M. Kokkelkoren te Overveen zijn 80sten verjaardag te herdenken. Méér dan een halve eeuw heeft de heer Kokkel koren in deze gemeente gewoond, en door zijn arbeid als besteller bij de Posterijen, heeft hij zich hier vele vrienden en bekenden verworden. In 1882 werd hij te Overveen benoemd; het toenmalige postkantoor, dat voor de geheele gemeente Bloemendaal gold, was ondergebracht in het tegenwoordige station; het dorp Bloemen daal telde slechts één brievenbus nabij de woning van den heer Houtgraaf, en voor de geheele ge meente waren slechts twee bestellers, n.l. de heer Kokkelkoren en wijlen de heer Böttger. Toen later in de „stal van Verbeek" een hulppostge bouw was ingericht, vonden de bestellers menig maal een gastvrij koffie-uurtje bij de tegenover wonende familie Cassee aan het Kerkplein. Den 16en December 1922 nam de heer Kokkel koren afscheid; kort tevoren was hem de eere medaille, verbonden aan de Oranje-Nassau-orde, uitgereikt, voor 40-jarigen trouwen dienst. Een tijdens zijn dienstperiode, van den toen- maligen inspecteur De Meester, ontvangen aan bod om als hoofdbesteller in Eindhoven te worden aangesteld, meende de heer Kokkelkoren van de hand te moeten wijzen. Het zal den 80-jarige, die zeer kras is en zich nog in een goede gezondheid mag verheugen, op zijn a.s. feestdag ongetwijfeld aan belangstelling niet ontbreken blJ.l. Woensdag stonden bij de Arbeidsbeurs, alhier, ingeschreven 147 mannelijke en 8 vrouwe lijke personen, in totaal 155 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Behangers2 Boekdrukkers Chauffeurs Eleetriciens Grondwerkers Handels- en kantoorpersoneel Kellners Land- en tuinbouwarbeiders41 Loodgieters 1 Losse arbeiders37 Metselaars 1 Meubelmakers2 Opperlieden2 Schilders12 Stucadoors 2 Timmerlieden5 Uitvoerder-opzichter1 Waaronder 8 dames. 155 Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. Bloemendaal, Telefoon 22276 Als overal de Kerstboom brandt, Als 't Kerstlied klinkt, van allen kant, Als 't feest der huiselijke haard, Een elk gezin bijeenvergaart, Dan valt het zitten ver van steê, Aan Nëerland's weermacht vast niet mee. Want is het hier niet juist de sfeer, Die 't tot een feest maakt, telkens weer! Is 't niet de band met eigen kring, De warmte' en vriendschap onderling! En daarom zijn we juist zoo blij. Met 'n blijk van begrip, bij de burgerij. Je merkt: De menschen voelen met ons mee, Dat geeft je warmte, 't stemt tevree. Toen wij dien Kerstdag daar zoo zaten, Toen voelde elk zich wat verlaten. Een ieder dacht aan huis, 't gezin Er zat geheel geen stemming in. Tot plots als licht in donk're tijden De medemensch ons kwam verblijden, Met koffie, rookgerei en worst, Pastei, een appel voor de dorst! Kortom, al wat ons hart begeerde, Vanzelf dat toen de stemming keerde. De burgerij van Bloemendaal, Bedanken wij. 't Was kolossaal! Wij wenschen allen met elkaar Hun voorspoed in het nieuwe jaar. En dat de zaken zooals zij thans staan, Ook straks weer zoo verder mogen gaan. 2e Comp. Luchtdoel Mitrailleurs, 2e Peloton, aan de Kleverlaan te Bloemendaal. December 1939. HULST-DIEFSTAL. blDrie personen één uit Heemstede en twee uit Haarlem werden door de Bloemen- daalsche politie aangehouden als verdacht van diefstal van hulst uit verschillende particuliere tuinen in deze gemeente. Zij allen kregen een proces-verbaal, terwijl één van het drietal aan de Heemsteedsche politie werd doorgezonden. E3S De bevolking der groote Indische steden heeft groote behoefte aan zuiver waseh-, bad-, ge- bruiks- en drinkwater om ze te vrijwaren tegen het uitbreken van besmettelijke ziekten als cholera, typhus, dysenterië, e.d. De laatste jaren zijn er op tal van plaatsen waterleidingen aangelegd. De Europeanen, veel Chineezen en andere bewoners, die het kunnen betalen, krijgen het water door middel van lei dingen. Maar er zijn duizenden en duizenden menschen, die zoo arm zijn, dat ze dien aanleg niet kunnen betalen. Voor deze menschen zijn openbare hydranten aangelegd, waar ze hét water gratis kunnen aftappen. Dit water wordt dan vervoerd in schoongemaakte petroleumblik- ken. Ideaal is een dergelijke watervoorziening niet, maar ze is toch veel beter dan de vroegere, toen de menschen zich moesten behelpen met het water uit besmette putten en rivieren. H. F. Tillema. „Het Postzegelboek". De Hollandia Drukkerij N.V. te Baarn zond ons „Het Postzegelboek", een handboek voor den postzegelverzamelaar, door J. D. van Brink, in leven hoofdredacteur van het Nederlandsch Maandblad voor Phila- telie. (ingen. f 2.25, geb. f 2.90). Niemand minder dan Dr. Ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T. gaf aan dit boek een voorwoord mee. Het is een opmerkelijk verschijnsel, zegt ir. Damme, dat naast al het jagen en jachten, dat het kenmerk is van onzen tijd, toch ook een bezigheid, die eer rustige aan dacht vraagt en kweekt, zulk een bijzondere en toenemende belangstelling geniet als met de philatelie het geval is. Het lijkt mij toe, dat dit een zeer gunstig teeken is, juist ook om het noodige evenwicht eenigszins te herstellen en dat het reeds daarom goed is deze liefhebberij te bevorderen. Een voorwaarde moet dan echter wel zijn, dat de beoefening ernstig geschiedt, al zal natuurlijk de leeftijd van den verzamelaar de mate waarin dit verlangd kan worden, bein- vloeden. Het is uit deze overwegingen, dat ik het zoo bijzonder toejuich, dat een practisch, doelmatig handboek is samengesteld, waarin zoowel de beginner als de wat meer gevorder de tal van nuttige wenken zal vinden, die hem in staat zullen stellen de wijze, waarop hij zijn liefhebberij beoefent, te verbeteren. Zeer .veel practische ervaring en ook heel veel kennis liggen aan dit boek ten grondslag, hoe eenvoudig in vele opzichten de inhoud ook schijnen moge. Ir. Damme herdenkt tenslotte de verdiensten van den reeds ontslapen samensteller van dit werk, den heer J. D. van Brink, die een der beste kenners van postzegels en van het ver zamelen daarvan was. Menigeen, die bij het ge bruik van dit handboek zijn waarde ervaart, zal het betreuren dat ook op dit terrein zijn arbeid wordt gemist. Het Postzegelboek bevat behalve de litera tuur, ruim 140 afbeeldingen op kunstdrukpapier. Uitgeverij Hollandia gaf er de Keurige ver zorging aan, DAMES- EN HEERENKAPPER ZIJLSTRAAT 35 TEL. 17625 Reclame: Wasschen, Knippen, Onduleeren f 1.- Wasschen, Watergolf f 1.- Permanent f 2.- Stadsschouwburg: Vri jdag 8.15 uur, Tooneel- groep „Het Masker", „Jeugd". (Voor Geloof en Wetenschap). Zaterdag, 8.15 uur, Nederlandsch Opera En semble, „Fidelio". Zaterdag, 2 uur, Haarlemsche Leekespelers, „Jan Klaassen in Geluksland", „Zoo mooi als Zonneschijn". (Voor Commissie voor Moeders en Opvoedsters). Dinsdag, 8.15 uur, Populair abonnement le serie, Het Residentie Tooneel, ,,'n Kalme Brui- loft". Frans Hals-Theater: „Hotel du Nord" met Annabella. Rembrandt-Theater: prolongeert „Kouwe Drukte" met George Formby. Luxor Theater: „Sweetliarts" met Jeanette Mac Donald en Nelson Eddy. Zondagmorgen 11.30 uur „De Wereld in wording". Cinema-Palace: „Ik ben geen misdadiger", met Claure Rains en Ann Sheridan; 2e film: ,,'n Reu- zentype" met Danièle Darrieux. Zondagmorgen 11.30 uur en dagelijks 2 uur „Sneeuwwitje" (Walt Disney). Zorgt, dat tegen 't luchtgevaar alvorens het te laat is Nederland paraat is Goede raad is meestal duur Déze raad is echter gratis Wordt daad'Hjk lid van da N.VJL.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3