e I. C. Haan ABDIJSIROOP 's ZONDAGS GEOPEND P Balans-Opruiming SPORT EN SPEL OPRUIMING Vrijdag 29 December 1939 Dinsdagmorgen 9 uur begint onze Karpetten, Perzische Karpette» Tafel» en Divankleed^* Verdrijf die Beklemming AKKER'S VeSistètJde B.Y.C. „Bloemendaal" TAFELTENNIS Haarlemsche Diner-Vereeniging SPORTHUIS TE NUYL NIEUWE AANSLUITINGEN RIJKSTELEFOON 5 Restanten en Coupons worden tegen spot prijzen opgeruimd. Op alle overige artikelen geven wij een belangrijke korting Barteljorisstr. 39-41 Opgericht 1833 In ons nieuwe pand Barteljorisstraat 34 houden wij gedurende de maand Januari van MEDEDEELINGEN SCHAAKCLUB „ROLLAND" De uitslagen van de, voor de onderlinge comp. gespeelde partijen zijn: J. D. ToebesH. Lideman 0—1. A. Nessen.J. C. Luiting afgebr. 10 A. Besse—-F. F. Groos afgebr. A. Brandon-D. Wielenga 1OM F. F. GroosJ. Schippers 10. J. D, Toebes^-C. Smit 01. J. E. WielengaH. Lindeman 10. J. de VriesEekhout 10. J. TaureG. van Ewijck afgebr. 0—1. H. v. d. Linden—A. Noppen 01. R. JansenH. Kerkheide 10. i L. C. HartochB. Versteeg afgebr. j P. ZonneveldG. Kos 10. t A. NoppenB. Versteeg 0—1. P ZonneveldEekhout 10. H. KerkheideL. C, Hartoch afgebr. Op 21 Dec. hield de schaakclub een kerst- gongwedstrijd, waarvoor veel animo bleek te bestaan, getuige het feit dat we op één na com pleet waren! Het is dan ook wel een zeer ge slaagde avond geworden, niet in het minst door de fijne sfeer, geschapen door de kameraad schappelijke omgang van alle leden onderling. Dit is wel de grootste verdienste van een der gelijke avond; onze innerlijke kracht is er weer eens te meer door verstevigd; en die band is het waar geen vereeniging van buiten kan, wil zij groeien en bloeien. Om alles goed te doen mareheeren, hebben wij de medewer king van alle leden, zooals dit bij onze orga nisatie van de Kerstwedstrijd voor 100 pet. het geval was, noodig; en ik mag dan ook niet na- Ieder, die met 'n verwaarloosde hoest is blijven doorloopen kent dat gevoel van beklemming op de borst, die U het ademhalen be moeilijkt. Val die beklemming met succes aan door middel van Abdijsiroop. Ze maakt de slijm op Uw borst los, zuivert Uw lucht wegen zoodat het beklemmende, pijnlijke gevoel bij het adem halen geheel verdwijnt. Laat Akker's Abdijsiroop, de bijzon dere kruiden-siroop, versterkt met „codeïne*' dat ook voor U doen tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flacon SO et.. 11.50. f 2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar. laten namens het bestuur hiervoor allen, har telijk dank te zeggen. Er is voor het bestuur niets te veel, wanneer zij ziet dat haar werk geapprecieerd wordt. De consequentie welke hieraan vastzit voor de leden is; dat ook hen niets te veel moet zijn, wanneer dit noodig is, waarbij zij ervan verzekerd zijn, dat dit door het bestuur hoogelijk gewaardeerd wordt. Hebben wij dat bereikt, dan kan dit slechts de club, en dat zijn wij allen tezamen,. ten goede komen. Om nu op onze Kerstwedstrijd terug te komen, het was nog geen half negen toen de eerste ronde kon worden aangevangen. De eerste vijf zetten was de tijd gesteld op 10 seconden, de volgende op 15 seconden. Er werd gespeeld in 7 groepen van vier. Dat er al direct flinke bokken werden geschoten behoeft geen betoog, ik zou haast willen zeggen, het kwam goed in de kleur van den avond. Toch waren er nog die een behoor lijk eindspel ingingen, alwaar dan diegene die het snelste rekenen kon, met de punten schoot ging, of.alsnog de rest cadeau gaven. Tus- schen iedere ronde werd een kleine pauze ge houden, welke werden benut om elkanders kan sen af te wegen, of om nog eens even te laten zien hoestom men gespeeld had. Ja, de handicap van snel spelen liet zich bij een ieder gelden. Het kwam zelfs voor in een partij tus- schen twee gelijkwaardige tegenstanders, dat no. 1 vóór stond resp. 4 pionnen plus een paard, en toch het onderspit moest delven. Toch is dit de interessante factor in een gongwedstrijd. Zoo werden de drie ronden vlot afgewerkt, waarbij de deelnemers zoo nu en dan een roolcertje werd geoffreerd. Om ruim half elf werd de laatste partij geëidigd. Vlug werden door onze wed strijdleider dé kaartjes uitgezocht, waardoor 10 minuten later de totaaluitslag bekend was. In groep 5 moesten drie deelnemers loten om de le, 2e en 3e prijs; ieder had hier 2 pnt. behaald. Na, voor de volgorde van kiezen, geloot te heb ben, werd aangevangen met de uitreiking van de prijzen. Het was den winnaars aan te zien dat dezen naar wensch waren. Het is ook nog zoo kwaad niet als men naar huis kan gaan met 1 of 2 konijnen, dan wel een rollade, een prima Edammer, een fijne doos sigaren of sigaretten, of een leverworst, een groote fruitmand etc. etc. te veel om op te noe men. De opzet, er voor te zorgen dat ook de verliezers; (waren die er eigenlijk wel?) met een prijs uit de bus kwamen, slaagde volkomen, door de beschikbaarstèlling van verschillende artikelen, door eenige leden zelf. Te half twaalf werd een slotwoord gesproken door den voorzitter, en was daarmede onze kerstwedstrijd weder herinnering geworden. Ik meen niet te stoutmoedig te zijn, met te bewe ren, dat, buitengewone omstandigheden voorbe houden, allen zich volgend jaar zullen spitsen op onze kerstgongwedstrijd. Dit is dan ook in overeenstemming met de bedoeling van het be stuur, welke dezen avond tot één der gezelligste „hoogtij avonden" "an ons schaakseizoen wilden doen promoveeren. Rest mij nog onze harte lijke dank uit te spreken aan mej. H. Wielenga welke voor ons den geheelen avond „gegongd" heeft, zonder mankeeren. Zij veroverde hier mede het schilderstukje, gemaakt door ons lid H. G. B. Lindeman, waarmede dit een goed te huis kreeg. Clubnieuws. De heer A. Besse, welke ons op de vorige A.J.V. de toezegging deed, een demonstratie bord te willen maken, deelde mede dat dit voor het nieuwe jaar kant en klaar stond. Dat wij hem hiervoor zeer erkentelijk zijn spreekt van zelf. Voor de a.s. Zondag is voor de 3de klasse K.N.V.B. vastgesteld de wedstrijd Bloemendaal- H.F.C., tenminste als Koning Winter, die op het oogenblik zijn heerschappij weer doet gevoelen, geen roet in het eten gooit. Tot nu toe kun nen we van een normale afwikkeling van het competitie-programma niet spreken en daarom zullen we maar hopen, dat deze ontmoeting wel doorgang zal vinden, om niet al te veel stagnatie te doen ontstaan. Blijft echter vries weer achterwege en valt er niet meer sneeuw, dan tot nu toe, dan gaat deze kamp beslist door, want het Bloemendaal-terrein is bijna onder alle omstandigheden bespeelbaar. Gezien de plaatselijke, gezonde kwaliteit tus- schen de beide tegenstanders, zal er ongetwij feld een aardige strijd te zien zijn. Ofschoon beide partijen elkaar in sterkte niet veel ontloopen, zal ons inziens het terrein- voordeel spreken ten gunste van de gastheeren, die dezen factor ongetwijfeld zullen uitbuiten, om hun supporters te toonen, wat ze waard zijn. Gezien het feit, dat er in de omgeving haast geen wedstrijden vastgesteld zijn, wordt er op een flink bezoek gerekend. De Oranje-Witten verschijnen, geheel volledig, in de volgende op stelling: E. de Haas, N. v. Kesteren, L. P. v. d. Mey, E.. v, d. Schalie, J. S. v. d. Schalie, A. F. Huisman, H. v. Bragt, J. F. Noordhoff, J. de Jonge, Chr. Steffers, D. C. Potharst. TAFELTENNIS H.T.T.C. „SHOT" Speelgebouw: Hotel „Vreeburg", Kerkplein 16, Bloemendaal. Speelavond; Vrijdag van 7.30—10.45 uur. Secretaris en wedstrijd-secretaris: G. J. Waan- ders, Bosehlaan 29, Bloemendaal. Wedstrijduitslagen: Shot IBarna I 64; Shot IV—T.O.G. IV 3—7; Shot VI—Oosterkwar tier I 1—9. Zooals verwacht heeft het eerste ook zijn laatste wedstrijd voor de 1ste helft van het seizoen gewonnen. Barna I werd met 64 ver slagen. Het vierde kon het tegen T.O.G. IV niet tot een overwinning brengen en verloor met 73. Oosterkwartier I wist met Shot VI ook wel raad en won met 91. Nu de eerste helft der competitie afgeloo- pen is, willen wij een korte nabeschouwing over de teams en spelers geven. Het eerste team heeft 6 punten uit 7 wed- Heeft de heer Besse dus woord gehouden, ook de heer A. H. Nessen, welke er speciaal werk van wilde maken voorloopig eenige ope ningen en eindspelstudie's te behandelen, heeft toezegging gedaan om hiermede in het Nieuwe Jaar een aanvang te maken. Als eerste datum is vastgesteld 4 Januari 1940. Het Is raadzaam voortaan tijdig in ons clublokaal aanwezig te zijn, daar deze besprekingen direct om 8 uur beginnen. Hier wordt dan pl.m. half uur k drie kwartier aan besteed, waarna de partijen voor onze O.C. verder afgewerkt worden. Wat deze partijen betreft moet ik opmerken, dat het aanbeveling verdient, dat deze in eenigs- zins vlot tempo worden gespeeld, Nu wij nog zonder klokken spelen, gebeurt het nogal eens dat er in feite te lang over de eerste 36 zet ten wordt gespeeld. Hiervoor is een tijd vast gesteld van anderhalf uur, raadzaam is dus hier mede althans rekening te houden, als zou het maar zijn bij wijze van training. Een andere reden is ook nog dat wanneer inplaats van 8.15 om 8.45 uur begonnen wordt met de wed strijd-partijen, niet te veel afgebroken par tijen mogen voorkomen, daar we anders in „tijd nood" komen wat betreft het aantal speel avonden.. Aller medewerking ten deze is dus geboden! Mutaties: bedankt: den heer F. Baai; voor gesteld als lid: den heer N. Blesgraaf, Hout mark 57. Alle leden van de Schaakclub „Rolland" met hunne huisgenooten, een gezellige Oudejaars avond en een Gelukkig Nieuwjaar toegewenscht! Namens het Bestuur: G. KOS, Secretaris. Van Raephorststraat 20, Overveen. Tel. 14393 Bakenessergraeht 27 Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen I 0,90 idem met soep of toespijsf 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. strijden vergaard. Tot nog toe had nog nooit een Shot-team in de eerste klasse kans gezien een wedstrijd te winnen, zoodat wij met dit eerste op den goeden weg zijn. Traksel ont popte zich als een uitstekend speler. In de toe komst kan Shot nog veel pleizier van hem beleven. A. v. d. Giezen wisselde zeer goede met minder goede wedstrijden af, terwijl Waan- ders af en toe ook nog wel eens met een over winning voor den dag kwam. Het 2de en 3de bezetten in 2A resp. de 3de en 4de plaats. P. Zalm speelde heel goed, terwijl Kolk weinig voor hem onderdeed. Jn. Meij was iets minder, doch speelt niet zoo regelmatig. In het 3de was H. Veldkamp de verrassing. Deze speler wordt met iederen wedstrijd beter. Klupper viel over het algemeen een weinig tegen, terwijl Sonne- born door omstandigheden nog geen wedstrijd gespeeld heeft. Het 4de en 5de zwerven in 2B in de onderste regionen. Van Frankenhuysen deed wat van hem verwacht werd en won zijn meeste partijen. Van Dommelen viel tegen en won zeer weinig, evenals Hartman, doch deze in mindere mate. In Shot V was B. Schipper de uitblinker. Hij speelt veel beter dan vorige jaren. Jp. Meij speelt nogal wisselvallig, terwijl van Paradijs nog niet erg aan het 2de klasse- spel gewend is. Shot VI tenslotte laat nog 2 teams achter zich, hetgeen van dit nieuwe team in de sterkste 3de klasse afdeeling een goede prestatie is. v. d. Werff wordt beter, terwijl de Jong soms aardig uit den hoek kan komen. K. Knappe wordt, nu hij aan competitie-wed strijden gewend raakt steeds beter. Een beetje minder nonchalant spelen zal zeker zijn spel ten goede komen. Invaller Vogel boekte tot nog toe niet veel succes, doch dit zal langzamer hand wel komen. SHOT I—BARNA I 6—4. Na een zeer spannenden wedstrijd is Shot er in geslaagd de beide punten te bemachtigen. Traksel speelde zeer goed. Hij won dan ook zijn drie partijen. Speciaal de wedstrijd tegen H. Jansen stond op hoog peil 219, 18—21, 2115. v. d. Giezen en Waanders waren minder op dreef. Slechts J. Jansen moest in twee games de vlag voor ze strijken. De Jong won in drie games van ze, terwijl J. Jansen tegen v. d. Gie zen twee en tegen Waanders drie games noodig had voor de overwinning. Het dubbel v, d. Gie zen—Traksel besliste tenslotte met een 2110, 2118 zege den wedstrijd ten gunste van Shot. SHOT IV—T.O.G. IV 3—7. Het feit, dat van Frankenhuysen er in slaagde zijn 3 enkelspelen te winnen, terwijl van Dom melen en Hartman er niet in slaagde ook maar één partij tot een goed einde te brengen, bewijst wel dat eerstgenoemde momenteel in goede vorm is. Het dubbel werd ook een drie games nederlaag voor de „jongens van het vierde". SHOT VI—OOSTERKWARTIER I 1—9 Het zesde bestond ditmaal uit: v. d. Werff, Knappe en Vogel. Het was wederom Knappe, die voor zijn team het beste resultaat boekte. In drie games versloeg hij Hommers. De overige partijen werden door Oosterkwartier I gewon nen, hoewel v. d. Werff eenige malen ongeluk kig de derde game verloor. Schaatsen, Monturen, Riemen, Sleden, Truien SCHAATSEN SLIJPEN SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD •2.7713 Hartdorff, J, M., brandweerdeskundige, Platanenlaan 28, Bloemendaal. 21730 Iluij, F. P. d', Prins Mauritslaan 121, Overveen. 21536 Hijmans, W. E., Meindcrt Hobbemastraat 11, Heemstede. I I (Vraagt Inlichtingen omtrent plaatsing in deze rubriek). Banketbakkerijen MAISON BAGGEN, Bloemendaalschewcg 335j Overveen, Tel. 20316, van 104 uur, J. TULLENAAR, Zijlweg 10, Overveen, Tel. 14720. Rollandslaan, Overveen, Tel. 18210.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5