's ZONDAGS GEOPEND c c SPORT EN SPEL BANKETBAKKERIJ »BR0ERS« c c c c ADVERTEERT Xtuidr Frjjdag 26 Januari 1940 SPORTHUIS TE NUYL B.V.C. „Bloemendaal" TAFELTENNIS PREDIKBEURTEN Haarlemsche Diner-Vereeniging AGENDA KLEVERPARKWEG 94 TELEFOON 20810 1/2 Pond Boterallerhande 35 Cent Gevulde koekjes in groote sorteering 40 cent per pond IN DIT BLAD Schaatsen, Monturen, Riemen, Sleden, Truien SCHAATSEN SLIJPEN SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD B.V.C.-BLOEMENDAAL— Z.V.V. Het heeft er allen schijn van dat nu, na ruim 5 weken vorst, de dooi zijn intrede heeft gedaan, want het kwik in den thermometer heeft zijn marsch naar hoogere regionen aangevangen, zoodat het ons niet zou verwonderen, dat de reeds drie maal geannonceerde wedstrijd tegen Z.V.V. a.s. Zondag doorgang zal vinden. De vrij aanzienlijke hoeveelheid sneeuw is spoedig .verdwenen, ten minste als de samenwerking van zachte tempe ratuur, zon en wind wil vlotten. Een veld als het onze kan dan Zondag wel bespeelbaar zijn. Wij verzoeken echter de uiterst< clementie in uw oordeel, indien mocht blijken, dat Koning Winter nog niet van plan is te retireeren, want zelfs meer bevoegden, zooals het M. I. te de Bilt. heeft de plank wel eens mis geslagen, waaruit bijkt hoe onberekenbaai de diverse factoren op dat gebied wel zijn. Indien de strijd voortgang vindt, ver schijnen de Oranje-Witten in de opstelling, welke wij reeds eenige malen mochten publiceeren. De aangekondigde jeugd-avond zal gehouden worden op Vrijdag 2 Februari, in hotel Roozendaal te Overveen. Opening der zaal 7 uur 15, aanvang half acht. H.T.T.C. „SHOT". Speelgebouw: Hotel Vreeburg, Kerkplei. 16, Bloemendaal. Speelavond: Vrijdag van 7.3010.45 uur. Secretaris: G. J. Waanders, Boséhlaan 29, Bloemendaal. Wedstrijduitslagen. RozenprieelShot 273 Shot 1—Heemstede 128 Shot 4Shot 5 82 H.T.T.C'. 3—Shot 41—9 T.O.G. 1—Shot 19—1 Shot 2 heeft geen kans gezien den uitwedstrijd tegen Rozenprieel 1 te winnen. Na een goed ge speelden wedstrijd wonnen dc gastheeren verdiend. Shot 1 verloor, zooals verwacht, tegen de leiders Heemstede 1 met 82 en tegen de kampioenen van het vorig jaar T.O.G. 1 werd ook met groote cijfers verloren. Het 4de won thuis van het 5de eii verpletterde tegen de verwachting H.T.T.C. 3 met 91. Programma voor de komende week. Vrijdag 26 Januari: Shot 2Shot 3, Shot 6 Oosterkwartier 2. Dinsdag 30 Januari: Barna 2Shot 5, T.O.G. 2- Shot 1, T.O.G. 5—Shot 2. De strijd tussclien het 2de en 3de eindigt nu in een overwinning voor liet 2de. De eerste wedstrijd werd gelijk gespeeld. Het 2de wint verder van T.O.G- 5, terwijl Shot 1 tegen T.O.G. 2 een moei lijken wedstrijd gaat spelen. De eerste wedstrijd werd met 64 door Shot gewonnen. Het 5de gaat naar Barna 2 en komt met een kleine nederlaag terug. Het 6de ten slotte doet zijn best, doch verliest toch van Oosterkwartier 2. Shot 1Heemstede 1 28. Beide teams verschenen met een invaller. Bij Shot speelde H. Kolk inplaats van A. v. d. Giezen mee. Traksel en Waanders wonnen beide in 2 games van Vermeij, terwijl Kolk op het nippertje van hem verloor, 2321 1421, 1821. De gebr. Wolters hadden weinig moeite met de drie Sliotters. Traksel zag echter nog kans tegen G. Wolters een game te winnen, 1621, 2117, 621. In de laatste game had hij niet veel meer te vertellen. Het kampioensdubbel van Haarlem, gebr. Wolters, zegevierde over het Shotdubbel Waanders-Traksel, 21—15—21—12. Rozenprieel 1Shot 2 73. Deze wedstrijd werd verdiend door Rozenprieel gewonnen. Shot 2 kwam uit met de volgende spelers: Meij, Zalm en Kolk. Meij bleek in een zeer goeden vorm en hij verdiende, meer dan beide andere spelers, een of meer wedstrijden te winnen, lichter alle wedstrijden werden door hem verloren. P. Zalm was niet in zijn besten vorm. toch wist hij nog 2 wedstrijden te winnen. In B. Duits moest hij zijn meerdere erkennen. Kolk was niet zo< bij zonder op dreef. Alleen tegen W. Langenberg kon hij het tot een behoorlijk resultaat brengen. Het dubbel Meij-Zalm maakte verder niet de geringste kans tegen Koblentz en Duits. H.T.T.C. 3—Shot 4 1—9. Het vierde heeft niet de minste moeite gehad om H.T.T.C. 3 te verslaan. Slechts J. v. Dommelen verloor een partij. Rietberg won met 1721, 2113, 2115 van hem. Jp. Meij won slechts met groote moeite van de H.T.T.C.-er, 1821, 2115, 2022. Klimby en van Zon hadden tegen de Shotters totaal geen kans. van Frankenhuysen deed zooals gewoonlijk zijn plicht en won zijn drie wedstrijden. Ook het dubbel werd in 2 games in Shot's voordeel beslist. T.O.G. 1—Shot 1 9—1. Doet de uitslag aan een debacle denken, dit is toch geenszins het geval. E. van Abbevé, kampioen van Haarlem, had tegen v. d. Giezen, Traksel en Waanders drie games voor de overwinning noodig. Zoowel tegen v. d. Giezen als tegen Traksel be sliste hij den wedstrijd in zijn voordeel door de beslissende game op het nippertje te winnen, 2119. Tegen Waanders de laatste game met gfooter verschil. Traksel speelde verder tgen A. Van Abbevé en verloor, 2119, 2624, na in de eerste game een 1912 voorsprong genomen te hebben. G. WaandersA. v. Abbevé, 1921, 1921 en Waanders-de Jong, 2426, 1721. Ook v. d. Giezen tegen de Jong was spannend, '2119, 2117 voor de Jong. Het dubbel werd tenslotte in drie games door Traksel-v. d. Giezen gewonnen. Hierdoor werd tenminste de eer gered. Zooals uit de uitslagen wel te zien, heeft Shot heel goed partij gegeven aan het kampioensteam van verleden jaar en, gaan ze op denzelfden voet door, dan zijn dit jaar nog heel wat succesjcs voor ze weggelegd. Shot 4Shot 5 8—2. In een eenigszins eigenaardige opstelling bonden de Shotteams den strijd aan. Shot 4: van Frankcn- huyzen, Jp. Meij jn J. Vogel en Shot 5: Schipper, Razoux Schultze en Vigeveno. Jp. Meij wist al zijn partijen te winnen, hetgeen niet aan van Franken- huyzen gelukte. Na een aardigen wedstrijd moest hij tegen Schipper et onderspit delven. Ook de jeugdige Vogel beet goed ran zich af. Slechts Schipper zag kans van hem te winnen. Ook het dubbel was voor het vierde. o— BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. blVoor de competitie van den N.H.S.B. werd de wedstrijd Bloemendaal 3De Rochade 3 in „Rusthoek" gespeeld cn door Bloemendaal ge wonnen. De uitslag luidt: J. de Ridder (B1.3)Oerlemans (de R. 3) afgebrok. A. HofmanMonnekens1-0 C. ten HengelHowinge01 W. F. CramerLohman10 A. A. Sleeuwv. VlietI0 M. H. WiersemaHos 01 J. P. v. BeemAbspoel C. WoudaDrechman10 W. HoekstraPieters P. v. BuurenRoclemaker1-0 Voorloopig6—3 De afgebroken partijen van den 20 December j.l. gespeelden wedstrijd Bloemendaal 1Heemstede 1 zijn thans gearbitreerd. De partijen van de Bloe- mendaal-spelers Verbee en Semphonius zijn remise verklaard en die van den Bloemendaal-speler Blom is voor hem gewonnen verklaard. De einduitslag wordt derhalve 55. ZONDAG 28 JANUARI 1940. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. J. Stam van Rotterdam. Donderdag (geb. „Maranatha") n.m. 8 uur Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Ned. Prot. Bond v.m. 10% uur Mej. Da. J. H. Bethe van Haarlem. Jeugddagdienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinhcimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag geen dienst. Vrijdag n.m. 8 uur Viering van Maria Licht mis. Uitreiking van gewijde kaarsen. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Cand. D. van Swigchem. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Centrnm Bloemendaal, bovenzaal „Vreeburg", Kerk plein 1G), v.m. 11 uur mevr. F. Kamp-Com- pas; onderwerp: „Stil zijn voor God". OVERVEEN. Ned. Hen-, Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus, Bediening H. Avondmaal. N.m. 7 uur Ds. J. Drost van Haarlem. Jeugd dienst. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. C. Brus- saard. Bediening H. Avondmaal en Dankz. SANTPOORT. Ned. Hen-, Kerk v.m. 10 uur Ds. W. J. v. Elden, van Haarlem. Ned. Herv. Kapel v.m. geen dienst, zie Herv. Kerk. N.m. 5 uur Zendeling H. Lasschuit van Overveen. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer v. d. Berg. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. J. C. van Dijk, Ned. Herv. pred. te Bloemendaal. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. Zaterdag n.m. 2 uur Ds. C. H. Brandt. Huwelijksinzegening. Zondag v.m. 10% uur dezelfde. Jeugddienst. Vrije Evang. Gem. (Parklaan 106) v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. J. D. du Fossé. N.m. 6 uur Evang. dienst met Zangkoor. V.m. 10 uur Kinderkerk. Woensdag n.m. 8% uur Catechisatie. Donderdag n.m. 8.15 uur Zangrepetitie. Vrijdag n.m. 8.15 uur Catechisatie. Evang. Samenkomsten (Parklaan 21) v.m. 10 en n.m. 5% uur de heer J. Sevensma, Evange list te Amsterdam. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbelbespreking en Bidstond, (Goltziusstraat 14). Woensdag n.m. 8 uur Zangrepetitie. Opwekkingssamenkomsten (Begijnhof! apel, Be gijnehof 6 (gratis rijwielstalling achter perc. Jansstraat 44), Donderdag n.m. 8 uur Pred. L. Rosenberg van Lods (Polen), directeur van de Bethel-Jodenzending, vertelt over zijn ervaringen en arbeid. Eglise Wallonne (Begijnhof) a 10 h. 30 Service et Sermon, présidé par Mr. Ie pasteur M. Saut ter; 3ième collecte pour Ia restauration. A 9 h 15 Ecole du Dimanche. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. Veenhof. Catech. Zondag 37. Cca»f. Kerk"(Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg„Catech. Zondag 37. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5% uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 38. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5% uur Ds. Siertsema. Cat. Zondag 38. Geref. Kerk (II.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Ds. N. Blokker, Rem..pred. te Utrecht. 12 uur Kinderdienst (Remonstrantenhuis). Donderdag n.m. 2 uur Bijeenkomst van den Handwerkkring (Remonstrantenhuis). Vrijdag n.m. 8.15 Bijeenkomst van den Stu diekring voor Leekenarbeid in het Remon strantenhuis). Onafh. Relig. Gèm. (Oranjeplein 9) n.m. 8 uur Ds. A. R. de Jong; onderwerp: „Het geheim van het lijden. Is God almachtig Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia" afd. Haarlem II (Sociëteit-Vereen., Zijlweg 1), v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. de heer II. Heuning van Haarlem; onderw.: „Het Koninkrijk Gods"; helderz. waarn. mej. Cath. Driesten. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging) (Nutsgeb. Lange Veerstr. 16), v.m. 11 uur de heer S. Attema; onderw.; „Wandelend in het Licht". Maandag n.m. 8.15 uur Cursus voor belangst. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. L. A. SPRINGER VIJF-EN-TACHTIG JAAR. Zijn levenswerk tentoongesteld. blIn het laboratorium voor plantkunde van de Landbouwhoogeschool te Wageningen is door den Bond van Nederlandsehe Tuinarchitecten met medewerking van den bibliothecaris der Land bouwhoogeschool een tentoonstelling van ont werpen van den Haarlemschen tuinarchitect Leo nard A. Springer geopend. De tentoonstelling werd ingeleid door dr. ir. J. Th. P. Bijhouwer, voor zitter van den Bond en lector aan de universiteit. Spr. stelde vast, dat het levenswerk van dezen tuinarchitect een reusachtigen omvang heeft en van zeer groote beteekenis is voor de ontwikkeling van het vak. Hij was gedurende meer dan zestig jaren een der voornaamste vormgevers bij alle veranderingen, die zich voltrokken hebben in het uiterlijk van bosschen, wandelplaatsen en om gevingen van buitens. Een voornaam deel van Bloemendaal's aanleg is door den heer Springer, eertijds onder burgemeester Immink, later onder burgemeester Bas Backer, ontworpen, terwijl hij tevens een reorganisatie van den Haarlemmerhout ontwierp. Er is voorts schier geen plaats in ons land, waar deae architect niet gewerkt heeft. De heer Springer mocht Woensdag op zijn 85sten verjaardag vele blijken van belangstelling ontvangen, hetgeen zich ondeT meer uitte in het zenden van bloemstukken. REIDANS-DEMONSTRATIE. blOnder leiding van den heer H. v. d. Wateren werd Zaterdag j.l. in hotel Vreeburg door leden van de Vereeniging van Jeugdwerk een welgeslaagde Reidans-demonstratie gegeven, die ondanks de minder gunstige omstandigheden veel belang stelling trok. De heer v. d. Wateren heeft zich met de volks dansen niet beperkt tot die uit het eigen land; den vorigen zomer heeft hij een reis naar Zweden gemaakt om Nederland te vertegenwoordigen met een groep van 25 jongelui, op het derde Internatio nale Volksdansfeest. Hier had de heer v. d. Wateren gelegenheid verschillende nieuwe buitenlandsche volksdansen te bestudeeren, waarvan de aanwezi gen op dezen avond ruimschoots hebben kunnen genieten. Het publick heeft mogen meedoen met sommige dansen, waarvan gaarne gebruik gemaakt werd Onder leiding van Hans Koppe brachten muziek en zang de noodige afwisseling. Mej. Nel Arisz, die de volksdansen op verdienste lijke wijze begeleidde, werd met bloemen verrast. Al met al een goeden avond voor de executanten en hun aanvoerder, den heer v. d. Wateren. DE NOOD DER JODEN IN POLEN. ha Op Donderdag I Februari a.s. zal Pred. L. Rosenberg uit Lodz spreken in de Begijnhofkapel aan het Begijnenhof no. 6, hiertoe uitgenoodig door het Comité voor opwekkings amenkomsten. Pred. Rosenberg, die reeds meer dan 40 jaren onder de Joden heeft gearbeid, eerst in Rusland, later in Polen, is directeur van de Bethel-Juden- Mission te Lodz. Hij is Lort en tijd geleden naar ons land gekomen, nadat hij de oorlogsverschrik kingen had doorgemaakt. Het kindertehuis der Zending bleef gelukkig gespaard bij de bombarde menten. Pred. Rosenberg zal Donderdag ver tellen over zijn arbeid en ervaringen, ook over de verdere plannen der Zending in het gebied, waar de Joden allen worden heengebracht. Er wordt Donderdag ten bate van dit werk een collecte gehouden. Tel. 14393 Bakenessergracht 27 Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen 1 0,90 Idem met soep of toespijsf 1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. Sleden op den Hooge Duin en Daalscheweg Aanwijzingen voor publiek en sleeërs. blDe Burgemeester van Bloemendaal ver zoekt ons het volgende te publiceeren: In verband met de steeds toenemende be langstelling bij het sleden op den Hooge Duin en Daalscheweg kan niet meer worden toege staan, dat het publiek zich aldaar vrij beweegt, daar dit zoowel gevaarlijk is voor de sport beoefenaars als voor de toeschouwers. Voor a.s. Zaterdag is de volgende regeling getroffen; Van de zijde van het Kopje en den Parkweg worden geen toeschouwers meer toegelaten; zij kunnen derhalve het terrein alleen bereiken vanaf de richting Kweekduin Overveen en mo gen zich alleen ophouden aan de Westzijde (breede zijde) van den Hooge Duin- en Daal scheweg achter de aldaar aangebrachte touwen. De sportbeoefenaars worden van de zijde van het Kopje of van de Hooge Duin- en Daalsche weg bij het Kweekduin toegelaten. Het ligt in de bedoeling dezelfde regeling toe te passen voor den Zondag, tenzij de medewer king van de zijde van het publiek onvoldoende is, in welk geval Zondag geen publiek zal wor den toegelaten. Voorts wordt aan het volgende herinnerd'. Sportbeoefenaars, die gevaarlijk zijn voor anderen, worden door de politie van de baan ver wijderd. De sportbeoefenaars behooren in het belang van hunne eigen veiligheid na een val de baan terstond vrij te maken voor de hen achterop komende sleden. Artikel 43 van de Algemeene Politieverorde ning voor de gemeente Bloemendaal luidt: Het is verboden te sleden: a. op de duintrappen, die den Hooge Duin- en Daalscheweg verbinden met den Midden Duin- en Daalscheweg; b. op den Koninginneduinweg, den Hooge Duin en Daalscheweg en den Midden Duin- en Daalscheweg, benevens op den Mr. Enschede- weg en de Juliana van Stolberglaan, met een slede, waarop zich meer dan twee personen bevinden, of met twee of meer aan elkaar verbonden sleden. Onder slede wordt voor dit artikel mede ver staan elk voorwerp, geschikt of geschikt ge maakt, om daarmede te sleden. haStadsschouwburg: Vrijdag 8.15uur Adel in Livrei (door Aerdenh. Tooneel Ens.). Zaterdag, 8.15 uur, Tooneelgroep „Het Masker", „De Schaduw". Zondag, 2.30 uur, Variété-voorstelling (door Ensemble Willy Derby). Zondag, 8.15 uur, De Ver. Schouwspelers „De Rozckrans". Maandag, 8.15 uur Pop. abonnement, 2e serie, ,,'n Kalme Bruiloft". Dinsdag, 8.15 uur, Abonnement le serie Het Centraal Tooneel „De Verstoorde Bruidsnacht". Woensdag, 8.15 uur, Gezelschap Saalborn- Parser, „Rasmus, de Wonderdokter" (Voor de Nw. Haar], Kunstkring). Theosofische Loge, Nassauplein 8, Vrijdag 2# Jan., 's avonds om 8.10 openbare voordracht; spr. de heer P. Kuemeier van Amsterdam over: „Psy chologie". Frans Hals Theater: „Een vrouw wist te veel...." met Margaret Lockwood en Michael Redgrave. Luxor-Theater prolongeert „Goodbye Mr. Chips" met Robert Donat. Zondagmorgen 11.30 uur „De groote Illusie'* met Erich von Stroheim. Cinema-Palace: „De Schuldige" met Pierre Blanchar. Zondagmorgen 11.30 uur „Sneeuw witje". Rembrand-Theater: „De Spionne" met Erich von Stroheim, Edwige Feuillère en Marthe Richard. Zondagmorgen 11.30 uur: „Hebben Die ren Verstand", met toelichting van G. de Josse- lin-de Jong. Zaterdag en Zondag een (Vraagt Inlichtingen omtrent plaatsing in deze rubriek). Banketbakkerijen: MAISON BAGGEN, Bloemendaalscheweg 335, Overveen, Tel. 30216, van 10- J. TULLENAAR, Zijlweg 10, OveFveen, Tel, 14720. Rollandslaan. Overveen, Tel. 18210. De kosten? Ger van 1—4 regels regel meer f 0.1 speciaal tarief, i wekelijksche t< Bewijsnummers verstr Huur en TE HUUR moo renhuizen, bev. 5 voor- en achtert v.a. 45.p. r Woningbureau Julianalan 46, C 10903. ZOEKT U EEN apartementen? bij: Woningbur. K. Kleverlaan 6 22868. LEERARES VR zitkamer (West Br. B. 88 Boek Bloemendaal. Electri ELECTRO-TEC W. G. Sehwarz, Overveen. Tel. 1 van stofzuigers i trische apparatei BIJ GEBR. JA! men alle soorte zuigers, strijkbo len, onder volle Philips- en Errc 10 pet. korting, dorplaan 36. O 20016. Auto's en OPEN EN GESL te huur, ƒ5,— e Turfmarkt 20, T< AUTO SPUIT het doet, is het 66, Haarlem, te UW SPATBO Spuiten, uitdei „De Adriaan". 1 straat 2A, Haai HALLO. Vooj paratie is het ac Nassaulaan 74. TE KOOP gel mes-, Meisjes- 1 transp.rijw. Gen. Cronjéstr. P. VAN ST slooperij verhi denhorn 32/5 Haarlem. In- gebruikte autoi J. A. KOOIJM 16. Rijwielstalli per mnd. 75 ct Fotoi OMLIJSTEN v werken enz. adres Is G. R. Groote Houtstra VOOR FOT reportages. I Stuyvesantpleir Tel. 22303. INLIJSTEN. van al Uw sci ten is dit uw Graaf, Gierstr Wasse F1JNWASSCITE Caarls. Opgerii huisvest 39 Ha WAT PAUL goed. Wassohe straatweg 31' 23139. Muziek PIANO'S ST ren. Per keer cond. v/h stem: waer. J. C. v. 1 38. VIOOLBOU drik Balk, Bi Reparaties er strijkstokken. W. F. MISSE! 38, Haarlem, stemmen. Per nement. Repai PIANOSTEM 1 _r abonnem gedipl. piano: straat 104 zw

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1940 | | pagina 4